ZATERDAG 31 J U E I 1937 HA ARE EM'S DAGBEAD TI HAARLEMMERMEER PERSONALIA Voor het Mulo-examen is te Amsterdam ge slaagd W. C. Helt. TEGEN EEN GELEIDINGSPAAL GEBOTST. Terwijl Vrijdag de bestuurder van een luxe- auto, de heer v Z. uit Sassenheim, met groote snelheid in de Haarlemmermeer nabij Hoofd dorp reed, naderden uit de tegenovergestelde richting twee naast elkaar rijdende wiel- rfldsters, die te weinig ruimte lieten om te passeeren of plotseling naar den verkeerden kant waren uitgeweken. Ter voorkoming van een a'lhrijding zag de heer v. Z. zich daardoor genoodzaakt een grooten zV/enk te maken. De auto kwam hierbij in het zachte gedeelte van den grasberm terecht, met het gevolg dat v. Z. even de macht over het stuur kwijt raakte en de wagen met een flinke vaart tegen een langs den weg staanden paal van de electrische geleidingen botste, die afknapte. Ondanks den hevigen schok die de door v. Z. gemaakte manieuvre veroorzaakte, slaagde hij er in den rit met zijn nog berijdbare auto te Tervolgen. Kort daarop stelde hij de Hoofd- dorpsche politie met het gebeurde in kennis. Aan zijn activiteit is het voorzeker te dan ken dat een ernstige aanrijding werd voor komen en de wielrijdsters er zoo goed af kwamen. TER NAGEDACHTENIS. Op Dinsdagavond 3 Augustus a.s. zal er ter nagedachtenis aan den bekenden organist Jan Zwart in de Ned. Hervormde Kerk te Hoofddorp een orgelbespeling gegeven worden In het voor dezen herdenkingsavond samen gesteld programma zijn ook opgenomen de werken die de heer Jan Zwart o.m. bij de inwijding van het nieuwe orgel ten gehoore bracht. PERSONALIA. Mej. J. M. Bitterlich, onderwijzeres aan de openbare lagere school te Nieuwvennep alhier, heeft als zoodanig eervol ontslag aan gevraagd met ingang van 1 October a.s., in verband met haar benoeming .in gelijke be trekking te Koog aan de Zaan. ZWEMFEEST TE HOOFDDORP. De vereeniging „Bad- en Zweminrichting Hoofddorp" organiseert 'een groot zwemfeest hetwelk op Zaterdagmiddag 14 Augustus a.s. zal plaats hebben. Tot deelneming zijn uitge- noodigd de zwemvereenigingen te Aalsmeer, Burgerveen, Sloten, Halfweg, Heemstede en Hillegom. KONINGXNNEFBESTEN. Voor het op 31 Augustus a.s. ter gelegen heid van den verjaardag van H.M. de Konin gin op het gemeentelijk concoursterrein te Hoofddorp op te: voeren openluchtspel „De mislukte aanslag op Lochem", hebben ver schillende leden van de Tooneelvereeniging „Gezellig samenzijn", de „Hoofddorpsche Or kestvereniging" en de Gymnastiekvereeni- ging „Hoofddorp" hun medewerking toege zegd. Het bestuur van de Oranjevereeniging „Door Eendracht Sterk" te Zwanenburg heeft de Koninginnefeesten bepaald op 25 en 26 Aug. a.s. Volgens het samengestelde programma zul len er op het aan den IJweg gelegen 'voet- balterrein door de kinderen van de verschil lende scholen liederen worden gezongen en des middags kinder- en volksspelen worden ge houden. Ook zal er een groote propaganda- optocht worden georganiseerd. BURGERLIJKE STAND. Opgave van 2329 Juli. Geboren: Cornelia Gijsberta, dochter van P. Clement en C. de Bruin. Teuntje, dochter van J. Flobbe en A. G. van Haaften, Geertrui- da Johanne Maria, dochter van H. Krimp en W. C. van der Horst; Cornelis, zoon van J. L. Knook en N. C. van Heijningen; Wendelke, dochter van H. Salomons en W. Brandsma; Godefridus Johannes Maria, dochter van G. J. van Leeuwen en M. C. Meijer, Cornelis, zoon van M. van der Maden en M. M. van Leeuwen, Aloise, dochter van A. Slinger en T. Michl- mayr, Cornelis, zoon van H. Klootwijk en N. Kreuger; Tijzina, dochter van J. G. Blonk en C. Breure; Geertruida Johanna, dochter van C. Breure en M. E. van der Kooij; Petrus Nicolaas, zoon van C. J. Blom en M. E. Stok man. Ondertrouwd: Arie van der Blom en Dirkje Spruitenburg; Arnoldus v. Vlooten en Wilhel- mina Moleman; Willem J. Pols en Lientje Vermeulen. Johannes Knook en Hilligje Omver kerk; Jozef J. A. Beelen en Catharina M. Prins, Gerardus Hoeber en Johanna C. Jan sen. Gehuwd: Cornelis P. P. Bisschop en Anna M. van Dijck, Leendert J. Drost en Guurtje Imanse; Aart in 't Veld en Cornelia Meulblok, Johannes J. Vlugt en Catharina van Breen. Overleden: Anneke Gerritje Verkuijl 60 j. geh. met C. Kooij; Gerrit C. de Regt 73 j. geh. met J. M. Eindhoven; Cornelis Meijer 15 j., z. van A. Café en A. Dol; Jan de Waal 4 j., zoon van C. de Waal en G, A. Blokland. HILLEGOM VERDOREN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Houtzager, Voose- dwarsstraat 10, een lichtbruine hond; L. v. Til, Stationsweg 154, een donkerblauwe baret, L. F. Blokker, Elsbroekerlaan 3, een postduif ring 827. B. F. 681; J. Jongbloed, Leidsche- straat 107, een reservewiel van auto met band. Pijpers, Hoofdstraat 143, een autowieldop; J. Warmerdam, Vreeswijkstraat 45 Lisse, een vulpen. Bij de politie: een paarse alpinomuts, een blauw lederen damesschoen. Een damestasch met inhoud, een contactsleuteltje no: P 142. DE KLOK WEDER GERPAREERD. De klok der Gereformeerde kerk was reeds zeer langen stuk, hetgeen een groot ongerief was. Eenige leden der kerk hebben nu het benoodigde geld voor de reparatie bijeenge bracht, zoodat binnen afziembaren tijd de klok wederom den juisten tijd zal aangeven. iepziekte. Na de radicale opruiming van alle zieke boomen hoopte men dat de ziekte tot staan zou zijn gebracht. Nu is echter de ziekte toch weder opgedoken. Op de Wilhelminalaan is een der grootste boomen aangetast, terwijl ook de boomen op de Van den Endelaan niet brandschoon zijn. CAFéS LATER GEOPEND. Gedurende de Wereld-Jamboree mogen de Hotel-, Café en Restauranthouders hun loka liteiten des avonds tot 12 uur geopend hou den. DE WERKLOOSHEID. In de afgeloopen week nu eens geen ach teruitgang; het- aantal bedroeg 168 tegen 166 in de voorgaande week. Toch nam de werkloosheid in het hoofd bedrijf af: 71 tegen 76. Verleden jaar bedroeg het totaal 277. ONGELUKKEN. Nabij de Bartenbrug reed een ijsventer bij het uithalen voor een auto met zijn wagen in de Leidschevaart. De man bekwam geen letsel en was spoedig op het droge; het ijs was natuurlijk verloren. Een motorrijder .uit Voorburg sloeg op de Leidschestraat door het breken van de voorvork eenige malen over den kop. I-Iet bleek dat de voorvork reeds lang een breuk had. De rijder had schaafwonden aan het hoofd en een lichte hersenschudding; per auto werd hij naar huis vervoerd. EJH.B.O. en dr. Versluys waren aanwezig. Een 5-tal groenten venters confereerde op de Leidschestraat over vaktoestanden en hadden hun wagens langs de straat gepar keerd. Van de eene zijde naderden een vracht auto waarachter een luxe-auto, van de andere zijde de tram. De vrachtauto kon nog juist passeeren, maar de luxe-auto én de tram botsten tegen elkan der. Beide wagene werden ernstig beschadigd; geen persoonlijke ongelukken. EXAMENS. Geslaagd aan de R.K. Vakschool voor meis jes te Leiden als huishoudkundige, de dames K. Hylkema en M. G. Fopper. Voor het diploma M:U.L.O. A slaagde de leerling R. Kool der Chr. Burgerschool. Mej. C. Noort legde met goed gevolg het examen Nuttige Handwerken af. De heer H. J. Vooren, onderwijzer aan O.L. School is geslaagd voor het examen Hoofd- acte. DEELNEMERS AAN DE VIERDAAGSOHE. Onze plaatsgenooten de 14-jarige Frits Müller en de 18-jarige Cor Veelenturf heb ben met goed gevolg deelgenomen aan de Vierdaagsche: Afstandmarschen te Nijmegen, resp. op 30 en 40 K. GUNNING. Aan de laagste inschrijfster, de firma Pouw en Langeveld is gepund het boven van 4 landhuizen aan de Wilhelminalaan voor reke ning van de Gebr. Langeler. BLOEMEN DAAL KAPITEIN G. A. KOPPEN TERUG. Naar wij yememen is kapitein-vlieger Kop pen, die ongeveer 2 jaren voor do cartogra- feering van gebieden in Nieuw Guinea af wezig is geweest, weer in Bloemendaal terug gekeerd. De heer Koppen heeft de terugreis via Amerika gemaakt. HEEMSTEDE ST. MICHAEL NAAR DE JAMBOREE Zondag 1 Augustus, des morgens 10 uur zal de R.K. Harmonie St. Michaël, directeur den heer Hofmeester medewerking verleenen bij de Pontificale Hoogmis óp het Jamboree- terréin. Verschillende liederen1Wélke dóór duizenden padvinders gezongen worden, zal de harmonie begeleiden. Des middags komen drie extra-treinen met padvinders van de Jamboree naar Haarlem die om pl.m. 3 uur aan het Station arriveeren, vanwaar in optocht naar de Kathedrale kerk aan de Leidschevaart gemarcheerd wordt waar een groote Christus-Koning-hulde zal plaat-s hebben. Ook aari dezen optocht zal St. Michael haar medewerking verleenen. EEN SERENADE. Hedenavond' zal de R.K. Harmonie St. Michaël een serenade brengen bij den wel- eerw.heer pater Switzer, ter gelegenhéid van diens H. Priesterwijding. Het corps vertrekt om pl.m. 8.45 van het R.K. Verenigingsgebouw aan den Heerenweg en marcheert vandaar naar de woning van den feesteling, Zomerlaan 28. Vooraf wordt.de jonge priester om 7 uur feestelijk ontvangen aan de parochiekerk Val kenburgerplein, waar hij om 7 uur een plechtig Lof celebreerd. ZANDVOORT REDDINGSDEMONSTRATIE. In samenwerking met de kampeervereenir ging Hygea geeft de Zandv. Reddingsbrigade heden Zaterdagmiddag 5 uur op het Noorder- strand ter hoogte van de politiepost een demonstratie van het redden van drenkelin gen. HET CASINO. Van hedenmiddag af wordt er in het Casino een cabaretprogramma gegeven. O.a. optre den van het Swing Wiener Dansballet en het occultische wónder To Rhama, die garan deert- in 10 minuten iedere stotteraar van zijn spraakgebrek te kunnen genezen. Zondagmorgen populair concert op het terras door de Haarlemsche Orkest Vereeni ging. JAARLIJKSCflE RéUNIE NED.REIS- VEREENIGING. De paarlijksche Réunie van de Ned. Reis- vereeniging zal, paar „Reiezn en Trekken" meldt, dezen zomer op 5 September worden gehouden in Hotel „Groot Badhuis" alhier. IJMUIDEN Zilveren jubileum van den heer H. Amse. De „Cerberus" van Concordia' Den lOden Augustus a.s. zal het 25 jaar ge leden zijn, dat de heer II. Amse aangesteld werd tot concierge van het gebouw Concordia der Kon. Ned. Papierfabrieken van Gelder Zonen, als opvolger van den heer F. Warbroek. De heer Amse, die in den loop dezer 25 jaren zich een oprecht medewerker getoond heeft van de besturen der verschillende vereenigin- gen, die het gebouw „bespelen", geniet ook bij zijn directie alle achting. Nauwgezet heeft hij zijn taak. die werkelijk geen sinecure is, steeds vervuld, trouw daarin terzijde ge staan door zijn vrouw. De heer Amse is een .der oude leden van de harmoniekapel „De Eendracht" en heeft op het terrein van het muziek-dillettantisme reeds heel wat beleefd: hij is van deze kapel plaatsvervangend dirigent en, tevens organist van de Ned. Herv. Kerk te Beverwijk. Het zal den heer en mevr. Amse op hun a.s. feestdag zeker "niet aan belangstelling ont breken. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Maandagmarkt Zwarte Zee IJM, 94. Vangst 95 m. schel- visch, 390 m. braadschelvisch. 35 m. gul, 60 m. kleine schol, 10 m. gr. schol en tarbot, 20 m. wijting. Totaal 600 m. benevens 180 st. ijskabeljauw en 30 st. st. kabeljauw. Christine IJm. 2, vangst: 65 m schelvisch, 400 manden braadschelvisch, 80 manden gul, 80 m. platvisch, 25 m. varia, totaal 650 manden. Erin, IJM. 12, vangst 1470 m. haring, 40 m. makreel, 120 manden varia, totaal 1630 m. BESOMMINGEN. Trawlers: Martha IJm. 165, 125 m. 1620; Bruinvisoh. IJm. 97, 105 m. 1460. Loggers: RO 1 640; RO 9 750; KW 74 940. MARKTPRIJZEN van Zaterdag 31 Juli. Tarbot per K.G. f 0.95—f 0.80 Griet per 50 K.G. f 27—f 20 0 Tongen per K.G. f 1.65f 1.20 Zetschol per 50 K.G. f 18—f 15.50 Kleine schol per 50 K.G. f 17—f 4.50 Bot per 50 K.G. f 7.50—f 3.30 Schar per 50 K.G. f 4.90—f 3.10 Braadschelvisch f 11 Kabeljauw per 125 K.G. f 32 Kleine gullen per 50 K.G. f 8.50f 4.70 Wijting per 50 K.G. f 4.50—f 3.60 VELSEN Ernstige aanrijding bij de Pont. Vrijdagmiddag omstreeks drie uur reed een militaire autocolonne op den Wijkerstraatweg in de richting van het pontveei' toen een vrachtauto van de Alkmaar Packet, bestuurd door den chauffeur N. L. uit Beverwijk, de colonne bij de bioscoop de Pont trachtte te passeeren. Een ordonnans van den Motordienst, de 20- jarige sergeant M. v. d. Z. uit den Haag, die met het toezicht op de formatie belast was, geraakte met zijn motor beklemd tussehen een der militaire auto's en den vrachtwagen. Hij kwam te vallen en werd eenige meters mee gesleurd. Het slachtoffer werd érnstig gekwetst; met een dubbelen beenbreuk, bloedend gelaat en inwendige kneuzingen is hij per ziekenauto van v. Gameren naar het ziekenhuis St. Joan, de Deo te Haarlem overgebracht, nadat dr. R. W. Fierstra de. eerste hulp verleend had. De motor werd geheel vernield. ONGEVAL IN DE PAPIERFABRIEK. De 23-jarige werkman Th. P., wonende in de Smit van Gelderstraat was Vrijdagmiddag in de Papierfabrieken bezig met het herstel len vair pijpleidingen. Hij stond daartoe op een lange.ladder, maar verloor het evenwicht toen een der pijpleidingen brak. Hij stortte omlaag en kwam met zijn borst op een der motoren terecht. Onmiddellijk werd hij naar het Roode Kruisziekenhuis vervoerd, waar men consta teerde. dat hij eenige ribben gebroken had, zonder dat gélukkig de longen gekwetst wa ren. Zijn toestand is redelijk. BURGERLIJKE STAND Gehuwden: H. G. F. Sniakman en J. II. Bak ker, Eksterlaan 17, IJmuiden. J. A. Stals en J. Meijer, Platanenstraat 49, IJmuiden. A. J. P. van Borre en R. M. J. Schong, y. Wasse- naerstraat 39, IJmuiden. J! A'. Eskes en C. P. Verkooijen, Trompstraat 64, IJmuiden. N. Kos- sen en A. J. Agter, Iepenstraat 26, IJmuiden. W. van Zanten en E. G. de Wilde, Everlsen- straat 5, IJmuiden. J. van Beelen én N. Hom burg, Vareniusstraat 10, IJmuiden. H. L. van der Valk en J. van Beelen, Bontekoestraat 2, IJmuiden. J. Ellen, bijgen. Otten en M. C. ten Boom, Geelvinckstraat 14,'. Vëlsèri-N. L. Spruit en' C. A. Roos, D. Hartoghstraat 10, Umuiden. Bevallen; C. A, Kaas-v. d. Pijl, z., W. Ba- rendszstraat 21, IJmuiden. A. G. Hurg-Falken- hagen, zM Fr.. Netscherlaari 6, Santpoort. W. A. Waiter-v. d. Lem, d., Beverwijk. A. A. Goeman- Cornelisse, z., Uitgeest. C. J. Sneek-Braam, d., de Weertlstraat 28, IJmuiden. W. M. Visser- Rijkers, d., Meeuwenlaan 12; IJmuiden. C. G. Joldersma-Schoorl, d., .Doodweg 63 Velsen (N.) N. E. Deen-de Zwart," d., Uitendaalstraat 22, Santpoort. K. Visser-Verbaan, d.,. Cronjéstraat 3, IJmuiden. Overleden: A. A. Logeman, 71 jaar, wed. v. W. v. d. Wal, Zinneveltlaan 7', Santpoort. M. M. de. Ruijter, 27 jaar, echtgen. v. G. A. Smits, D. Hartoghstraat 38, IJmuiden. C.'v. d. Steen, 73 jaar. echtg. van J. v. d. Steen, C. Drebbel- ctraat 28, IJmuiden. J. v. Vrede, 61 jaar, echtg. v. P. H. Garritsen, Breestaap'straat 1, IJmui den. C. Poldervaart, 69 jaar. weduwnaar van G. v. d. Veer, de Wetstraat, IJmuiden. W. C. Deterts, 32 jaar, echtgen. v. F. M. Doodeheef- ver. Harddraverslaan 26, Santooort. G. Duijn, 20 jaar, ongehuwd, Tusschenbeeksweg 2 IJmui den. C. E. Alders, 53 jaar, echtgen. van H. van Rixel, Beverwijk. Ondertrouwden: J. de Koning en H. Kooïj- man. D. P. de Heer en T. van den Nieuwen- dijk. Th. J. Oosterwal en A. Koster. N. Pronk en P. van den Oever. J. A. A. Poncin en H. M. Meijer. L. Dekker en P. Joppe. G. Nat en A. Zeeuw. J. H. Witziers en A. W. C. Holtes. J. C. Boersen en H. Attema. N. Ellen bijgenaamd Otten en H. H. Ch. Czepluch. L. van der End en J. Blanken. BEVERWIJK De werkloosheid neemt toe. Het aantal bij den gemeentelijken dienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbemid deling ingeschreven werkzoekenden vertoont in de laatste weken een stijging. Aan het einde van deze week waren 890 werkzoekenden in geschreven tegen 817 aan het einde der vorige week. Beverwijk telde daarvan 828 (vorige week 767) en Heemskerk 62 (vorige week 50) werk zoekenden. In de overkomende week van het vorige jaar was het aantal ingeschrevenen 937, zoodat de toestand op het oogenblik ondanks de stijging toch nog iets gunstiger blijft, BURGERLIJKE STAND. Getrouwd: C. J. J. de Swart en G. Cor- nelisse; G. van Huijssteden en M. J. A. Gosse- link. Bevallen: A. de Vriesvan der Wel, z.; C. M A. Wester—Rijnders, z.; H. A. M. Jaspers—van der Zant, d.; J. BrakenhoffBlom, z.; A. Lok Veltman, z.; E. E. M. LubbersKors, z.; T. W KluftSmit, d.; K. KampsVisser, z.; J. C. Baltusvan Dessel, d. Overleden: S. Bol, oud 67 jaar, geh. met A. Schelvis; E. A. C. de Vries, oud 74 j., geh met C. Siebeles. RAADSVERGADERING vrijdagavond vergaderde de gemeenteraad onder voorzitterschap van burgemeester Scholtens. De heer W. C. Huisman werd als waarne mend secretaris beëedigd. Besloten werd tot conversie van een geld- leening per resto groot f 561.000 in een 3V2 pet. leening. Na eendge financieele voor zieningen ten aanzien der gemeente- en der bedrijfsbegrooting dienst 1936 en 1937, wordt aan B. en W. een erediet verleend groot f 49.013.38 voor dsn bouw van de nieuwe openbare lagere school aan den Grooten Houtweg' en van f 4943.67 voor de inrichting en de meubileering, Voor de aanschaffing van nieuwe leermiddelen ten behoeve van school no. 2 werd een erediet van f 384 verleend. Goedgekeurd wordt de rekening 1936 en de begrooting 193T van de streekplancommis sie IJmond-Noord. Bij de behandeling van het voorstel tot, vaststelling van een instructie voor het on derwijzend personeel drongen Mevr. Kemp- Haan en de heer Vink aan op de instel ling van een schoolaïtsendienst. De voorzitter antwoordde, dat daar van vanwege den financieelen toestand der gemeente voorloopig geen sprake kan zijn. De instructie werd vastgesteld. Het vakonderwijs. Hierna kwam aan de orde het voorstel van B. en W. om bij het gewoon lager onderwijs met ingang van het schooljaar 19371938 geen onderwijs in lichamelijke oefening en handenarbeid meer te doen geven door een daartoe aangestelde (n) vak-onderwijzer (es) en B. en W. op te dragen pogingen te doen om genoemd onderwijs voor het u. 1. onder wijs gedurende twee uren per week te behou den. De voordracht werd goedgekeurd. De Politie. De heer R ij k e n s verklaarde zich tegen de aanstelling van een klerk bij de politie. In Wijk aan Zee waren in Juni meer politie agenten, dan badgasten. Wordt voor de po litie niet te veel geld uitgegeven? Het voorstel van B. en W. tot wijziging en vaststelling opnieuw der betrokken veror dening werd goedgekeurd. Gastoestellen in huurkoop. Daarna kwam aan de orde een voorstel tot aanvulling van de verordening, regelende de voorwaarden voor de levering van gas. De hoek van den Hof- landerweg. Ten aanzien van het voorstel tot verkoop van het terrein hoek Alkmaarscheweg-Hof- landerweg wezen de heeren Passchier en Van Groningen op den lagen prijs van den grond. De laatste spreker had liever ge zien, dat de grond in erfpacht was uitge geven. De heer R ij k e n s drong er op aan, de voordracht aan te houden. Het voorstel van den heer Rijkens om de voordracht aan te houden werd met 13 te gen 4 stemmen aangenomen. De haven. Aan de orde kwam het voorstel van B. en W. om de schoeiing van de Pijpkade met 120 M; te verlengen. Het voorstel werd goedgekeurd. Met algemeene stemmen werd aangeno men het voorstel van B. en W. tot verhoo- ging van het subsidie 1937 ten behoeve van de t.b.c.-bestrijding van het Witte Kruis met f 3650 en te brengen van f 5500 op f 9150. Interpellatie-Visser. De heer Visser werd daarna de gelegen heid gegeven tot het houden van zijn inter pellatie over den dienst van Sociale Zaken. De heer R o t h e diende een motie in, waar in de raad te kennen geeft, dat de uitgekeerde bedragen niet voldoen aan de behoefte; dat de steunnormen voor de landarbeiders te laag zijn en dat hij, met waardeering van de pogingen van het college om deze normen te verhoogen B. en W. verzoekt bij den Minister nogmaals aan te dringen op verhooging van de steunnormen in het algemeen en voor de landarbeiders in het bijzonder. Het voorstel van den heer Visser werd met 15 tegen 2 stemmen verworpen (Voor de hee ren Visser en Rollenberg). De heer Rothe trok na een mededeeling van wethouder Van Dok, zijn motie in. SANTPOORT Ernstig auto-ongeluk. 7-jarig knaapje overreden. Vrijdagavond kwam het 7-jarig zoontje van den heer Jan Nijssen uit de R.K. Parochi ale school te Driehuis. Om zijn huis te berei ken moest het ventje, aan het eind van het Spekkenwegje den drukken Rijksweg over steken. Hier werd de kleine door een in Gro ningen thuisbehoorenden luxe wagen aange reden. Zij, die het ongeluk zagen gebeuren vreesden het ergste en inderdaad bleef hel knaapje bewusteloos en bloedend liggen. Dr. Meindert de Groot, die een hersenschuding en een kaakfractuur constateerde, achtte over brenging naar het St. Anthonius Ziekenhuis té IJmuiden-Oost noodzakelijk. PERSONALIA. Bij beschikking van den minister van Eco nomische Zaken is voor het tijdvak van 1 September 1937 tot 1 September 1938 weder benoemd tot tijdelijk leeraar aan de Rijks tuinbouwschool te Boskoop de heer G. Bleeker te Santpoort. WIJK AAN ZEE GEVONDEN EN VERLOREN. Verloren: een gouden armbandhorloge in etui, een doublé armband, een donkerblauwe ceintuur, een witte handdoek met roode streep, een emmertje met een gummi bootje, een sigarenaansteker, een roode hondenhalsband, een zilveren armband, een sandaal (gele rub ber) een armband, een lange blauwe mantel een regenjasceintuur, een clips met roode steen en wit glas. Gevonden: een bruine portemonnaie mof inhoud, een sigarenpijpje, een ceintuur een grijs jasje, een gabardine regenjasje. DEMONSTRATIES VAN DE WIJK AAN ZEEëR REDDINGSBRIGADE. Zaterdag 14 Augustus houdt de Wijk aan Zeeër Reddingsbrigade, in samenwerking met de Zaandamsche vrijwillige brigade 's mid dags aan het Zuiderstrand een demonstratie van E.H.B.O. en 's avonds aan het Noorder strand een lichtdemonstratie met het bekende Philips toestel. VEEL LIEFHEBBERS Voor de binnenkort vaceerende betrekking van hoofd der O.L. School hebben zich, naar wij vernemen ruim 100 sollicitanten aan ge- meld. /CUfEP/ jTtfUNCENi HOLLAND—AMERIKA LIJN. Blommersdijk, Rott. n. N.-Orl. 29 v. Ant werpen. Delftdijk, Rott. n. Vancouver, 29 te Cristo bal. Maasdam, 30 v. N.-York. te Rott. Breedijk, 27 v. Rott. te N.-Orl. Beemsterdijk, Philad n. Rott. 29, 540 m. W.Z. W. van Land's End, Binnendijk, N.-Orl. n. Rott. via Lnd. 29, 360 m. ZW. v. Valencia. Lochgoil, Rott. n. Vancouver 28, 50 m. ZW. van Niton. HALCYONLIJN. Stad Maassluis, 30 v. Narvik n. Rtrït.-Vlaar- dingen. Maasburg, vertr. 2 v. Morphou n. Rott.- Vlaardingen. Vredenburg, 28 v. Vlaard. te Narvik voor Rott.-Vlaardingen Rozenburg, 29 v. IJstad n. Oxel. Stad Zaandam, 29 v, Yarrow n. Stockholm. Stad Schiedam, 30 v. Vlaard. n. Lulea. ROTTERDAMZUID-AMERIKA LIJN. Alcyone (tvi.) p. 29 L. Palmas. Alpherat (th.) 29 v. Vict. (Br.) HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk, 30 v. Amst. n. West-Afrika. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Serooskerk, 29 v. Rott. n. Japan (verb.) Gaasterkerk (t.) 27 te Osaka. Zuiderkerk, 30 v. Amst. n. Hbg. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Jagersfontein (u.) p. 29 Madeira. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almkerk (u.) 30 te Kurrachee. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Montferland, 30 v. Amst. n. B. Ayres. Zaanland (t.) 29 v. Santos. Amstelland, 29 v. Amst. te Hbg. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Achilles, 30 v. Hamb. te Amst. Aurora, 30 v. Amst. te Hamburg. Berenice, 30 v. Amst. te Rott. Deucalion, Sfax n. Aberdeen p. 30 Lydd. Ganymedes, 30 v. Amst. te Rott. Merope, 30 v. N.York n. Pt. au Prince. Oranje Nassau, Param, n. Amst. 29 v. Ma deira. Pluto, Amst. n. Kopenh. p. 30 Holtenau. Telamon, 29 v. Tessalonika n. Stamboul. Madeira. Alkmaar, Amst. n. Chili jp. 29 Dungeness. Barneveld, 28 v. Talcah. n. S. Antonio Rhea, Rott. n. Piraeus p. 30 Gibr. Ajax, 30 v. Amst. n. Setubal. Mars, 30 v. Amst. n. Rott. Hebe, 30 v. Amst. n. Kopenhagen. Ulysses, 30 v. Newcastle n. Marseille. Ariadne, 30 van Tanger n. Gibraltar. NED.-IND. TANKSTOOMBOOT MIJ. Agatha, 28 v Soesoe n. B.-Papan. Agnita, 21 v. Houston n. Engeland. Miza, 21 v. Curasao n. Marseille, Spezia, waarsch. Haifa, Pauillac. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Dempo (uitr.) 30 v. Southampton. Baloeran (t.) 30 van Tanger. Kota Baroe (t.) p. 30 Ouess. Buitenzorg (u.) 30 v. Suez. Slamat (t.) 31 te Rott. Brastagi (t.) 30 van Belawan. Indrapoera (t.) 30 v. Singapore. K. Agoeng, 30 v. Hamburg te Breinen. Sibajak (uitr.) 29 van Colombo. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Calchas. Jap. n. Rott. vertr. 7 v. Londen. Benledi, Jap. n, Rott. 29 te Sing. Achilles, Rott. n. Japan 30 v. Penang. Philoctetes, Jap. n. Rott. 30 v. Penang. STOQMV. MIJ. NEDERLAND. Bengkalis (t.) 29 te Algiers. Chr. HLygens (uitr.) 29 te Genua. P. Tello (u.) 30 van Port Said. P. Roebiah (t.) 29 v. Marseille. Simaloer, 29 v. Amst. te Hamburg. Soemba (t.) 29 te Londen. (Is reeds In een deel eener vorige oplago geplaatst.) Lord Baden Powell op het' Jamboree-terrein. HAARLEM Vtijdag. Hedenmiddag' heeft Lord Baden Powell een rondgang gemaakt per auto door de ver schillende subkampen om die in oogenschouw te nemen. Van alle kanten kwamen de pad vinders toegestroomd en verschillende „yells" werden ten gehoore gebracht. Bij het Ned. Indische kamp steeg de chief-scout uit zijn auto om belangstellend te kijken naar de verschillende werkzaamheden aldaar. Ook verschillende Inlandsche „yells" wer den ten gehoore gebracht. Tot slot bezocht de chief-scout het E.H.B.O.-gebouw. JUBILEUM C. VAN EYK. De heer C. van Eyk, Maerten van Heems kerkstraat 10 te Haarlem, is Maandag 2 Augustus a.s. 40 jaar in dienst bij de firma Wiethof (firmant v. d. Broek) Schoterweg 2a alhier. JAMBOREE-EVANGELISATIE. Men schrijft ons: Als 31 Juli de Jamboree wordt geopend voor duizenden bezoekers uit binnen- en buitenland, zal men dichtbij het Jamboree terrein aan den Rijksstraatweg te Benne- broek voor de Krakeling een tent vinden die noodigt tot binnen gaan. Daar staat de groo te tent opgesteld van de Openlucht-Evange lisatie voor Nederland (leider J. Kits) die samenwerkt met het comité. Eiken avond om 8 uur worden hier speciale samenkomsten gehouden met verschillende sprekers, zang, strijkkwartet en viool-soli enz. Alles is ge heel gratis voor allen toegankelijk. Op enkele middagen die nader worden be kend gemaakt, worden speciale vrouwen- en kindersamen komsten gehouden. De aankon diging daarvoor zal bij de tent vermeld wor den. Voer verdere inlichtingen betreffende de samenkomsten en voor persoonlijk onder houd ver voege men zich aan de tent (ingang achterzijde) waar den geheelen dag iemand aanwezig is. tentcampagne begint 31 Juli 's avonds en de sluitingssamenkomst wordt gehouden op Donderdae 12 Augustus, des avonds 8 uur. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 30 Juli. Ondertrouwd 30 Juli: W. F. Coté en H. van den Hoek: J. Max en M. Th. Hulshof f. Bevallen 27 Juli: E. Massee—van Manen, cl.; 29 Juli: A. G. Smid—Weeber. z.; A. W. H. •KloesRatte, z.; 30 Juli: P. v. d. PutteBerg man, z.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 11