mm Buiten haar kringen ISii WiSEsm - m w.-J> Een welverdiende bloemenhulde aan het slot der vierdaagsche afstandsmarschen te Nijmegen was de belooning voor bovenstaand groepje deelneemsters, dat er, na vier dagen wandelen, nag monter en frisch uitzag "fyttf':'" Een moment uit de finale van de groote demonstratie, welke de Nederlandsche padvinders bij de opening der Wereldjamboree te Vogelenzang hielden r Prins Gustaaf Adolt, zoon van den Zweedschen kroonprins en pre sident der Zweed- sche padvinders beweging, arri veerde Vrijdag op Schiphol ter bij woning van de Wereldjamboree De heer J. Schaap, leider der demon stratie van de Nederlandsche padvin ders bij de opening der Wereldjamboree, voor de microfoon Vendelzwaaiers in actie tijdens de generale repetitie der •j Nederlandsche padvinders voor de demonstratie bij de opening der Wereldjamboree Een demonstratie op rijwielen door de Nederlandsche padvinders als generale repetitie voor hun optreden bij de opening der Wereldjamboree te Vogelenzang Met een zestal schepen arriveerden duizenden Engelsche padvinders Vrijdag te Hoek Holland om deel te nemen aan de Wereldjamboree De restauratiewerkzaamheden in de Nieuwe Kerkte Delft zijn nagenoeg voltooid. Een overzicht van het gerestaureerde interieur FEUILLETON door HERIMAM ANTONSEN. 9) Terry richtte zich op haar elleboog op. Naast Woodwring liep Jack Redding! Ze voelde, dat ze begon te blozen en dat haar pols sneller ging slaan. Dan verborg ze haar gelaat in haar armen en bleef voorover op het zand liggen. Ze hoorde Woodwring op zijn saaie manier de Daytons goeden morgen zeggen en toen kreeg zè een por in de zijde van Alice Dayton. „Je hebt den aantrekkelijksten jongen man. die van den zomer aan het strand is verschenen, gemist. Terry!" „Toch waar?" geeuwde Terry. „Ja zeker. En als hij in gezelschap was ge weest van iemand anders dan dien saaien Woodwring, dan zou ik hem wel gedwongen hebben, zich aan ons voor te stellen. Heusch. je had hem moeten zien, Terry!" „Jack", vroeg Terry. „Vind je zulke bevlie gingen van je vrouw zoo maar goed?" „Och. die houden nooit lang stand", lach te Jack, „Zullen we gaan lunchen?" „Ik blijf hier liever nog een poosje liggen", zei Terry. Ze bleef met haar hoofd op haar armen liggen, tot ze er zeker van was, dat Red dingwant wie anders kon in gezelschap van Woodwring zijn geweest?ver genoeg uit de buurt was. Dan ging ze rechtop zitten. Waarom had ze haar gezicht verstopt? Ze had immers graag gehad, dat Redding haar daar gezien had? Neen, toch niet, want ze wildo hem onder andere omstandigheden lee- ren kennen. Dan kon ze niet gewild hebben, dat hij haar daar zag of zij hem. Wist ze wel goed, wat ze graag wilde? Ja zeker! Ze wilde dat atelier hebben en oom Peter zou er voor zorgen. Drie dagen later belde hij haar er voor op. In de Elfde Straat in het Westen was een atelier te huren, precies zooals ze het graag wou hebben. De tegenwoordige bewoonster had een prijsvraag gewonnen, zou nu een jaar in Parijs gaan studeer en en wilde het graag onderver huren voor dien tijd. Ze ging met oom Peter het atelier kijken. Het zag er niet al te weelderig uit. Het was wel een atelier, dat Terry Converse zou kun nen bekostigen. Oom Peter huurde het voor haar, ze liet er enkele eigen meubeltjes ter sluiks heenbrengen en toen ze voor het eerst als Terry Converse aan de telefoon stond, ontzonk haar toch den moed. Inplaats van Jack Redding op te bellen, sloot ze het atelier af, pakte een koffer en reed terug naar Southampton. Bi haar verbeelding mocht ze dan dwaasheden begaan, maar in het wer kelijke levenZe belde Janie Lee op, vroeg of ze nog op haar partijtje, dat ze reeds af gezegd had. mocht komen, danste daar her haaldelijk met Curt Suthers en liet zich door hem naar huis brengen, maar scheepte hem daar weer opeens vrij koeltjes af. Den volgenden dag ging ze weer met hem uit en danste den heelen avond zoo goed als met hem alleen, en heel Southampton schud de goedkeurend het hoofd. Het was een uit stekend paar, die twee en ze pasten volkomen bij elkander. Maar met dat al kon ze den man. die op een advocatenkantoor in New- York werkte, toch niet uit haar hoofd zetten. En Maandags, nadat ze het atelier gehuurd had, reed ze weer naar New-York, en belde een uur na haar aankomst Redding op. Van haar atelier uit. Ze hoorde duidelijk, hoe blij zijn stem klonk. „Ditmaal was ik er zeker van, dat je me niet zoudt opbellen!" zei hij. „Och Terry, het is toch eigenlijk niet eerlijk. Jij weet mij wel te vinden en ik mag niet weten, waar ik jou bereiken kan!" „Zou je het heel erg graag weten?" vroeg ze. „Dat spreekt toch vanzelf?" Ze gaf hem het adres van haar atelier. „En ik zit op het oogenblik in mijn schil ders jas vol verf aan een kamerscherm te werken". „Ik durf er .om wedden, dat het mooi zal worden". Ze keek naar het half afgewerkte scherm, dat bij het raam stond. In maanden had ze er niets aan gedaan. „Ik ben bang, dat het erg leelijk is", zei ze. „Maar misschien wordt het nog wel wat beter". ,Ik ben een goed beoordeelaar van kamer schermen", zei hij. ,Je bedoelt?" „Mag ik het eens komen kijken?" .Natuurlijk", zei ze. „Ga je met me eten? IkDie zaak van Woodwring wordt wat goeds, Terry. En de Conaways laten zich niet onbetuigd. Ik kan- het me veroorloventenminste.... zoo'n beetje". „Natuurlijk wil ik heel graag", zei ze. „Enik vind het heerlijk. Zeg, heb je miss Tarpeton nog in Southampton gezien?" „Neen. Maar ik ben haar buiten wel voor bijgereden. Terry, als je dat eens kon zien! Schitterend gewoonwegze heeft, hoorde ik, zelfs een eigen zwembad". „Dat maakt haar wel begeerlijk, niet waar?" vroeg ze luchtigjes. „Dat maakte haar gewoonweg onbereik baar", antwoordde hij somber. „Waarom? Geen enkel meisje is onbereik baar voor een man, als hij maardoor zettingsvermogen genoeg heeft". „Denk je dat? Maar ze leeft in zoo'n heel andere wereld. IkWoodwring heeft me ook nog meegenomen naar het strand Terry, maarik heb haar niet gezien". „Och, liefde is blind, niet waar?" zei ze lachend. „Maar in elk geval, ik heb ook zwart haar, is het zoo niet?" „Welwel ja, dat Is zoo, Terry", zei hij, maar zijn lachje klonk bevreemd IV. De jas, waarin Terry hem ontving, zat vol verf, zooals ze hem verteld had en ze had nieuwe verf op het scherm gesmeerd, om haar tooneelspel waarschijnlijk te maken. Bloemen, die ze op een straathoek gekocht had, gaven een vroolijk aanzien aan het ver trek en het meubilair was niet al te smake loos. „Zoo woon je dus hier?" vroeg hij. Die onbenullige bemerking kwam voort uit opwinding, niet uit sufheid, dat bemerkte ze heel goed. „En hier werk ik ook", vulde ze aan. Hij knikte. „Ik zou zoo zeggen, dat het er nogal goed uitziet", zei hij, op het scherm wijzend. „Vind je het mooi?" vroeg ze. ,Jk vind het om te lachen." „Eerder om van te schrikken", zei hij. Over de drie paneelen strekte zich een groote inktvisch met zijn grijparmen uit en al was de teekening niet al te zuiver, de kleu ren trokken fel de aandacht. „Het is niet voor een kinderkamer", lachte ze. „De menschen houden nu eenmaal van bizarre dingen. Tenminste, dat hoop ik. Hee- lemaal zeker ben ik er nog niet van". „Laat me nog eens wat anders van je zien". Tegen den muur stonden nog drie half af gewerkte stukken. Ze liet ze hem zien en hij bekeek ze aandachtig. „Heusch, ik denk, dat je echt talent hebt", zei hij. Ze kreeg een kleur van genoegen. „Meen je dat?" „Dat Weet je zelf ook wel. Ik denk, dat het beste bewijs ligt in het al of niet verkoopen En Je verkoopt ze immers, nietwaar?" Nu bloosde ze echt van verlegenheid. Ze dacht aan dat scherm van Lucille, het eeni- ge. dat ze verkocht had. „Tegenwoordig verkoopen de meeste artis- ten zoo goed als niets", ontweek ze. ,Maar je hebt toch al verkocht. Als de tijden beter worden, sul ie wel meer van. de hand kunnen doenWat 'n aardig atelier heb je hier". „Ja, ik ben er dol op". Hij liep naar het venster en keek naar bui ten. Dan kwam hij naar haar toe. „Vraag me nu eens, hoe ik die zaak van Woodwring aan het behandelen ben", zei hij vroolijk. „Ik wil er graag alles van weten", ant woordde ze glimlachend. „Terry Converseje staat tegenover een kapitalist!" „Hm!" trachtte ze gewichtig te doen. „Hoorde je dan geen gouden ketting op je vest te dragen, en moest je dan geen rood gezicht hebben en een dikken buik, zooals dat bij een echten kapitalist past?" Ze schetste vluchtig een portret van oom Peter. „Echt 'n klem meisje uit een plattelands stadje!" zuchtte hij. „Dat type is uit de mode. De moderne kapitalist is jong. knap, heeft grijze oogen en bruin haar, draagt een fonkelnieuw flanellen pak.de uitverkoopen in Augustus zijn verrukkelijk, Terry! Werke lijk, hij lijkt wel wat op mij!" ,-Dat wist ik niet", zei ze en haar stem klonk eerbiedig, maar haar oogen fonkelden van pret „Kijk eens, toen u me voor het eerst leerde kennen, miss Converse", zei hij plechtig en hoogdravend, „toen was ik een onbeteeke- nende klerk, die vijf en dertig dollar per week verdiende. Maar vandaag ziet u voor u een jongmensch, die negentig dollar per week toucheert en die, als hij het proces Wood wring wint, compagnon zal worden op een inkomen van twaalfduizend per jaar". „Ongelooflijk!" zei ze. Ze veinsde haar op getogenheid schitterend. Niemand zou ge zegd hebben, dat zij per week meer inkomen had, dan hij nu per jaar. 'WnHf wvnlgd).

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 16