ZWEMMEN. De Nederlandsche Zwemkampioenschappen WANDELSPORT HONKBAL MOTORSPORT. WIELRIJDEN HONDENSPORT MAANDAG 2 AUGUSTUS 1937 HAAREEM'S DAGBCAD 7 Nieuw Nederlandsch record 1500 M. ZATERDAG. Zaterdag zijn te Wildervank de Nederland sche zwemkampioenschappen "begonnen. Onmiddellijk na de opening werd met de eerste serie 100 meter borstcrawl dames be gonnen. Eie van Veen won gemakkelijk in 1 min. 10 1/5 sec. In de tweede serie verscheen Rie Mastenbroek, die een voetblessure had, op dokters advies niet aan den start. De jury besliste echter met 98 stemmen, dat zij wel in den eindstrijd zou mogen meezweramen. Ook Tini Wagner viel uit, omdat zij zich niet geheel fit gevoelde. Voor het schoonspringen dames werden al leen de verplichte sprongen uitgevoerd. Over het algemeen werd niet fraai gesprongen. Op de 100 meter rugslag voor heeren nam Van Schouwen in de eerste serie de leiding en won onbedreigd. Scheffer had in de tweede serie ernstige concurrentie van Van der Berg, doch wist na een stevigen eindspurt te winnen. Ook bij het schoonspringen voor heeren wer den alleen de verplichte sprongen afgewerkt. Op een enkele uitzondering na werden deze sprongen echter zeer matig uitgevoerd. Scha tens was hier de beste met in totaal 50,8 pnt., vóór Lotgering met 50,32 pnt. Hierna was de 1500 M. borstcrawl voor hee ren aan de beurt, te zwemmen in twee series. In de eerste serie wist W. Geerlings van „Het IJ" reeds in het begin uit te loopen en zijn voorsprong geleidelijk te vergrooten. Van Luyck van de S.Z.C. igaf na 550 meter op. De tijden van Geerlings op de 500, 1000 en 1500 meter waren resp. 6 min. 55 4/5 sec., 14 min. 5 1/5 sec., en 21 min. 36 sec. Hij verbeterde hiermede het Nederlandsch record, dat op naam staat van den U.Z.C. zwemmer Th. J. de Man met een tijd van 22 min. 12,1 sec. De uitslagen luiden als volgt; 100 meter borstcrawl dames: 1. M. van Veen, RDZ, 1 min. 10 1/5 sec.; 2. A. Stijl, ADZ, 1 min. 13 3/5 sec.; 3. A. Folkertsma, Z. C. Drach ten, 1 min. 14 sec. Schoonspringen dames, verplichte sprongen 1. C. La' xers Linse, SZC. 36.80 punten; 2. G. de Hooge, R.D.Z, 36.19 pnt., 3. L. Tholen, HDZ, 35.52 pnt. 100 meter rugslag heeren: 1. J. C. Scheffer (D.J.K.) 1 min. 14 2/5 sec.; 2. en 3. H. van Schouwen (D.J.K.) en A. van den Berg (Delftsche Z.C.), beiden 1 min. 14 3/5 sec. 100 meter rugslag dames: 1. I. van Feggelen (Het IJ) 1 min. 19 sec.; 2. N. Senff (A.D.Z.) 1 min. 19 1/5 sec.; 3. C. Kint (Rotterdam) 1 min. 19 3/5 sec. 200 meter schoolslag heeren: 1. H. Smitshuy- sen (A.Z. 1870) 3 min. 4/5 sec.; 2. L. Kor- pershoek (V.Z.V.) 3 min. 1 1/5 sec.; 3. C. Schuurhuizen (R.Z.C.) 3 min. 3 4/5 sec. Schoonspringen heeren, verplichte spron gen: 1. W. Schatens (A. Z. 1870) 40.18 pnt.; 2. H. Lotgering (Het IJ) 48.32 pnt.; 3. A. Denne- boom (A. Z. 1870) 44.66 pnt. 1500 nieter borstcrawl heeren; 1. W. Geer- üdngs (Het IJ) 21 min. 36 sec. (Nederlandsch kampioen, nieuw Nederlandsch record); 2. M. Schoenmakers (Zian) 23 min. 21 2/5 sec.; 3. H. A, Rootselaar (Het IJ) 23 min. 44 4/5 sec. Rie van Veen wint van Rie Mastenbroek. J. C. Scheffer geklopt door K. Hoving. Zondagmiddag werden de eindstrijden van de Nederlandsche zwemkampioenschappen ge houden. Te twee uur werd door den heer G. Blitz het startschot gelost voor den eersten wedstrijd, lO'O meter borstcrawl heeren. Na een vinnigen strijd wist K. Hoving cnet zeer gering verschil te winnen van J. C. Scheffer. De nieuwe Ne derlandsche kampioen maakte een tijd van 1 min. 1.6 sec.; Scheffer deed er 0.2 seconde langer over. De groote verrassing was de nederlaag van de titelverdedigster op de 100 meter borst crawl dames Rie Mastenbroek tegen haar jeugdige stadgenoote Rie van Veen. Na een goeden start zwommen de zwemsters vrijwel gelijk op; het keerpunt werd gelijk genomen en men wachtte nu op den befaamden eind spurt van de Olympische kampioene, die haar d"e overwinning zou moeten 'brengen. Deze eindspurt kwam dan ook prompt, maar Rie van Veen was hierop vooi-bereid; zij zette er dezelfde formidable vaart in. Met een uiterste inspanning wist mej. Van Veen nog met dui delijk verschil eerder aan te tikken dan Rie Mastenbroek. De jonge nieuwe Nederlandsche kampioene maakte een tijd van 1 min. 9 sec.; Rie Mas tenbroek deed er 0.4 sec. langer over. Op de 100 Meter rugslag heeren ging de strijd voornamelijk tusschen de beide D.J.K.- zwemmers Scheffer en Van Schouwen, van wie de laatste z.\fn clubgenoot te Haarlem reeds een nederlaag had bezorgd, en den IJ- zwemmer Metman. Scheffer kwam met onge veer 11/2 Meter verschil als eerste aan, in 1 min. 13.2 sec. Metman leverde nog een fei len strijd om de tweede plaats met den jongen Van Schouwen, maar de D.J.K.-man was net 0.6 sec. sneller en maakte een tijd van 1 min. 14.2 sec. De 100 Meter rugslag voor dames van voor Nida Senff. Met een seconde verschil op haar meest gevreesde concurrente, Iet van Feggelen, won de wereldrecordhoudster in den niet bij zonder fraaien tijd van 1 min. 18 sec. De wereldrecordhoudster 200 Meter school slag Jopie Waalberg behaalde haar Neder landsch kampioenschap gemakkelijk in 3 min. 6 sec. Tini Wagner verdedigde haar titel op de 400 Meter borstcrawl uitstekend. Nadat zij reeds kort na den start een voorsprong had weten te verkrijgen, wist zij dien zelfs eenigszins te vergrooten. Met ruim veertien seconden ver schil continueerde de IJ-zwemster haar kam pioenschap met een tijd van precies zes minuten. Er volgde nog een demonstratie waterpolo tusschen twee zeventallen, samengesteld uit de deelnemers. Het werd onder leiding van den K.N.Z.B.-voorzitter, Jan de Vries, een aardige wedstrijd, welke in een 55 gelijk spel ein digde. De „In memoriam Joop Stotijn-beker" werd voor 1937 gewonnen door Schatens. Het vorig jaar werd de Indische zwemmer Haasman winnaar. De uitslagen luidden als volgt; 100 Meter borstcrawl heeren: 1. Hoving (R. Z.C.) 1 min. 2.6 sec. Nederlandsch kampioen; 2. J. C. Scheffer (D.J.K.) 1 min. 1.8 sec.; 3. H. Maier (Het IJ) 1 min. 4 sec. 100 Meter borstcrawl dames: 1. M. van Veen (R.D.Z.) 1 min. 9 sec. Nederlandsch kam pioene; 2. M. Mastenbroek (O.D.Z.) 1 min. 9.4 sec.; 3. A. Stijl (A.D.Z.) 1 min. 13.8 sec. Schoonspringen dames: 1. G. de Hooge (R. D.Z.) 75.12 punten, Nederlandsch kampioene; 2. L. Tholen (H.D.Z.) 74.90 punten. 100 Meter rugslag heeren; 1. J. C. Scheffer (D.J.K.) l min 13.2 sec., Nederlandsch kam pioen; 2. II. van Schouwen (D.J.K.) 1 min. 14.2 sec.; 3. J. P. Metman (Het IJ) 1 min. 14.8 sec. .100 Meter rugslag dames: 1. N. Senff (A.D. Z.) 1 min. 18 sec., Nederlansch kampioene; 2. I. van Feggelen (Het IJ) 1 min. 1.9 sec.; 3. C. Kint (Z.C. Rotterdam) 1 min. 19.4 sec. 200 Meter schoolslag heeren: 1. H. Smits- huysen (A.Z. 1870) 2 min. 53.8 sec., Neder landsch kampioen; 2. L. Korpershoek (V.Z.V.) 3 min. 0.2 sec.; 3. Ct Schuurhuizen (R.Z.C.) 3 min. 1.4 sec. 200 Meter schoolslag dames; 1. J. Waalberg (A.D.Z.) 3 min. 6 sec., Nederlandsch kam pioene; 2. J. Groenendijk (RD.Z.) 3 min. 10.6 sec.; 3. J. Stroomberg (Het IJ) 3' min. 13.2 sec. 400 Meter borstcrawl heeren: 1. D. van der Kuil (S.Z.C.) 5 min. 21.4 sec., Needx-landsch kampioene; 2. S. lyioolenaar (Het IJ) 5 min. 35.6 sec.; 3. H. Smitshuysen (A.Z. 1870) 5 min. 43.8 sec. 400 Meter borstcrawl dames; 1. C. Wagner (Het IJ) 6 min., Nederlandsch kampioene; 2. A. Stijl (A.D.Z.) 6 min. 14.2 sec.; 3. M. Aars bergenOlsen (R.D.Z.) 6 min. 26.8 sec. Schoonspringexi heerenl. W. Schatens (A. Z. 1870) 114.52 punten, Nederlandsch kam pioen, 2. H. Lottgering (Het IJ) 103.95 punten. 4 x 200 meter box*stcrawl estafette heeren: 1. Het IJ 10 min. 116 sec., Nederlandsch kam pioen; 2. R.Z.C. 10 min. 25.4 se.c. 4 x lOO Meter borstcrawl estafette dames: 1. R.D.Z. 4 min. 48.2 sec., Nederlandsch kam pioene; 2. AjD.Z. 5 min. 1.8 sec., 3. O.D.Z. 5 min. 4.2 sec. Jan Passtoors. Door „Jan Passtoors" werd de vierdaagsche zonder uitvallers volbracht. Er namen 13 leiden aan deel: M. Timmerman en P. Wiedijk 4e maal; J. Hendx-iks, P. J. Janbx'oers J. Schorf- haar, J. Swaxf;, Mej. T. v. Ooi-schot, Mej. M. Roest allen 3e maal, H. v. Ooi-schot, Mej. R. Pool, F. v. Wijk, J. IJzendoorn en Mevr. C. SchmidtMüsler voor de eerste maal. De vereeniging ontving echter geen gi-oeps- prijs, daar om deze te ontvangen minstens tien pei-sonen op een parcours moeten deel nemen dit was onmogelijk, omdat de dames 40 en de heeren 55 K.M. moeten wandelen. Dit werd vroeger samengesteld. Er wordt ge sproken van corps- of vereenigixxgspi-ijs. Dit is echter niet juist; dit moet zijn groepspxijs, daar elke willekeurige tien personen als groep in kunnen schrijven. In het reglement wordt ook gesproken van groepsprijs. Voor een ver eeniging heeft deze medaille momenteel geen waarde meer, hoogstexis als een herinnering. Er zullen door het bestuur van Jan Passtoors pogingen worden gedaan, door middel van de N.W.F. en den N. B. v. L. O. deze 'bepaling verandex-d te krijgen. De Wandel toerist. Op de Vierdaagsche te Nijmegen hebben 7 leden vaxi bovexxgenoemde vereeniging deel genomen; allen volbrachterx de 4 x 55 K.M. in goede conditie. Het waren Okker, J. T. v. Meel, T. Veldhuij- sen, J, Franssen, D. C. Overdam, Th. Stoeltje, H. Erbrink. De eerste vijf kregen allen hun kroontje voor het 2de jaar; de overige twee ieder een medaille. Speciaal D. Overdam verrichtte een fraaie prestatie, door heen en weer Nijmegen te fietsen.. ssgss m r Jf AJAX-E. D. O. (2-0) Blomvliet, de Ajax-werper, was absolxxut onbespeelbaar voor de Haarlemmers; in ne gen innings liet hij maar 34 spelers aan slag komen, waarvan alleen KI. Zandstra een honk- slag wist te geven en daar het veldwerk der Ajaxieden ook zeer goed was, smaakte Blom- vliet het bijzondere genoegen, er een „no-run- gaxhe" van te maken. E.D.O. gaat eerst aan slag en reeds dix-ect komen er twee nullen, daar Kr. Zandstx-a drie slag krijgt exx Schijvenaar op het eerste honk sneuvelt door een mooien aangooi vaxi Van Nottrot, waarna KI. Zandstra door een honk- slag op het eerste honk kwam, doch hierna wordt Augustinus door Bonneveld uitge- vangen. Beumei-, die het eerst aan slag gaat voor Ajax, geeft een vangkans, die benut wordt, waarna Blomvliet mag „wandelen". Ook Bon neveld sneuvelt door een vangbal, doch dan brengt Weppner met een mooien twee-honk- slag J. Blomvliet binnen. Rotgans geeft een flinken tik in het rechter veld, doch hij wordt onberispelijk door Augustinus uitgevangen. In de tweede innings komt v. d. Putten wel door een fout van Bremer op het eerste honk, doch hierna gooit Blomvliet drie spelers op drie slag uit. In de tweede innings vangt KI. Zandstra maar net Van Nottrot, die een foutbal sloeg. Bremer krijgt dan vier wijd, doch sneuvelt op het tweede honk na een uitstekenden aangooi van KI. Zandstra. Van 't Hull gaf Schijvenaar een gemakkelijke vangkans, die hij benutte. In de derde innings kunnen E.D.O. en Ajax niet scoren. In de vierde innings geeft Blom vliet twee keer een vrijen loop, doch met een keer drie slag en met twee vangballen is ook deze innings afgesloopen. In de vierde in nings komt Bonneveld door een slechten aan gooi van Hofstra op het eerste honk. Ook nu weer geeft Weppner een twee-honkslag, waar op Bonneveld het tweede punt voor Ajax kan scoren. Rotgans slaat den bal naar Schijve naar, die den bal naar het eerste honk gooit, zoodat Rotgans uit is. Weppner, die intusschen op het derde honk was gekomen, liep naar thuis, raakte de plaat aan en werd daarna uitgetikt. Hierna ging v. Nottrot op het eerste honk uit. In de vijfde innings gaat Van der Schalie weer op drie slag uit en als Kr. Zandstra den bal naar den eersten honkman slaat, maakt deze geen fout, waarna Schijvenaar hard naar Blomvliet slaat. Deze stopt den bal mooi en gooit goed naar het eerste honk. In de vijfde innings zijn er voor het eerst drie honken bezet, nadat er twee nullen zijn. Toch levert deze innings geen punt op, daar Bonneveld den bal onregelmatig slaat en dus wordt uitgegeven. Na vijf innings is c.» stand nog steeds 2—0 in het voordeel van Ajax. In de resteerende innings ziet E.D.O. geen kans, een punt te maken, doch ook Ajax scoort niet meer. E.D.O. 0-0-0-0-0-0-0-0-0 totaal 0 Ajax 1-0-0-1-0-0-0-0-X totaal 2 Haarlem—Blauw Wit. Daar er voor Haarlem l en 2 een wedstrijd op Zondag was vastgesteld en zij dien dag niet de beschikking had over 12 spelers, waarvan vier uit het eerste negental, is door Haarlem om uitstel gevraagd, doch dit verzoek is door den N. H. B. geweigerd, waarna Haarlem l den wedstrijd tegen Blauw Wit gewonnen moest geven. De overige uitslagen. H. H. C. 1Quick 1 door H.H.C. gewonnen ge geven. E. D. O. 2—Haarlem 2 29— 7 D. E. V. 1—A. F. C. 1 9—20 The Catchers 1—H. H. C. 2 13—11 Shell 1—Zeeburgia 1 7—11 Z. R. C. 1—A. M. V. J. 1 11—21 T. H. B. 1—R. C. H. 4 uitgesteld T. H. B. 2—E. D. O. 3 uitgesteld Schoten a—E. D. O. a Schoten a n. o. BONDSNEGENTAL—EMPIRE STATE (7-5) De slagvolgorde van de Empire State was: Merrick, Leonardo, Elen, Sedgwick, Foell, Hel- terline. Maxwell, Lennon en Eckert. Van het BondsnegentalMeenhorst, Bou- man, Lammers, v. Heeswijk, Wilders, v. d. Putten, Schijvenaar, Schalie en De Mon. De Empire State gaat eerst slaan. Merx-ick krijgt vier wijd, waarna achter vanger Bouman op mooie wijze een foutbal van Leonardo weet te vangen. Dan heeft De Mon succes met drie slag, waarna Bouman voor den tweeden keer een fraaie vang doet. Meenhorst valt als eerste slachtoffer van Eckert, waax-na Bouman en Lammers een vangkans geven, die door de Amerikanen maar hoogst zelden gemist worden. In de tweede innings komen aan beide zij den slechts vier spelers aan slag; de stand na afloop ervan is nog 00. In de derde innings wordt Eckert aan slag geraakt; hij mag vrij naar het honk. Doch dan krijgen Merrick en Leonardo drie slag, waarna Elen den bal zeer hoog in het bin nenveld slaat en niet gevangen wordt door De Mon. Van veel beteekenis is deze fout ech ter niet, daar Sedgwick na drie keer mis ge slagen te hebben, naar zijn plaats terug mag gaan. Als de vierde innings ook weer puntloos is ver loopen,volgt de vijfde innings, waarin Leonardo door een fout van Lammers het eer ste punt voor de Empire State kan scoren. Wilders, die drie slag krijgt, komt toch op het eerste honk, doordat de achtei'vanger den derden bal niet vast heeft en wanneer Wilders het tweede honk steelt, gooit de achtervanger hoog over het tweede honk, zoodat Wilders zelfs het derde honk niet bereikt. Putten gaat uit op drie slag en dan krijgt ook Schijve naar drie slag, doch ook nu heeft de achter vanger den derden bal niet en daar hij bang is, dat Wilders thuis zal komen, indien hij naar het eerste honk gooit, bereikt Schijvenaar veilig het eerste honk. Wanneer v. d. Schalie hierna vier wijd krijgt, zijn alle honken be zet. De Mon weet de moeilijke curve-ballen van Eckert niet goed te beoordeelen en gaat uit op drie slag. Dan begaat de pitcher een fout, waarna Wilders thuis komt en Meenhorst op het eerste honk. Bouman verdwijnt op drie slag. De stand na vijf innings is 11. De zesde innings begint uitstekend. De Mon gooit twee keer drie slag, doch dan volgen vier keer vier wijd. Wilders kan ook de goede richting niet vinden; ook hij gooit twee keer vier wijd; dan wordt eindelijk de derde man uitgevangen. Hoewel er geen honkslag gege ven werd, werden er drie punten gescoord. Van het Bondsnegental sneuvelen Lam mers, v. Heeswijk en Wilders achter elkaar door prima veldwerk. De stand is nu 4—1 in het voordeel van Empire State. In de zevende innings verschijnt Lammers op de plaat. Het begin is niet bemoedigend voor hem, daar v„ d. Schalie een geslagen bal meters naast het eerste honk gooit; toch le vert deze innings geen punt op. De Hollanders doen het beter. Wanneer ex- twee nullen zijn en twee honken bezet door twee fouten, geeft Meenhorst een twee-honk- slag en brengt twee spelers thuis. Bouman gaat hierna op het eerste honk uit. Stand 34. In de achtste innings zien wij een mooi dub bel spel. Leonardo is door vier wijd op het eer ste honk gekomen, waarna Elen den bal naar Lammers gooit, die snel naar Schijvenaar gooit, zoodat Leonax'do door een gedwongen loop uit is. Schijvenaar gooit dan snel naar het eerste honk, waar ook Elen nog juist uit gaat. En als Sedgwick dan een zachten klap geeft, valt hij als derde nul. In deze innings scoort het Bondsnegental drie keer doordat de pitcher vier keer vier wijd gooit en één gemaakte fout. In de laatste innings scoren beide teams nog ieder een maal. De cijfers der innings zijn: Empire state Bondsnegental 0-0-0-0-1-3-0-0-1 totaal 5 0-0-0-0-1-0-2-3-1 totaal 7 Mej. Rie van Veen, die Rie Mastenbroek overwonnen heeft, wordt door haar vriendinnen gefeliciteerd Het ïandeiitournooi te Stockholm. Nederland wint van Letland. Uit Stockholm: In de eerste ronde van het schaaklandentouxmooi te Stockholm heeft het Nederlandsche team met 31 van de zeer sterke Letlandsche ploeg gewonnen. Alleen Landau verloor. Euwe sloeg Petrow, den Let- tischen schaker, die zoo'n schitterend succes in het tournooi te Kemeri had behaald. Prins won van Maschgailis; Van Scheltinga zege vierde over Ozols. Apschenek wist van Landau te winnen. De uitslagen waren: eerste ronde: JoegoslaviëRoemenië 4—0. ■HongarijeNoorwegen 40. Argentinië—iZweden 21 plus 1 afgebroken partij. Vereenigde StatenLithauen 3'/.y2. FinlandSchotland 2'/2Ij/5. BelgiëIJsland Vz1 y2 plus 2 afgebroken partijen. Tsjecho SlowakijeItalië 21 plus 1 af gebroken partij. Polen.Engeland 2>/2IV3. DenemarkenEsthland 12 plus 1 afge broken partij. Nedei'land'Letland 3—1 Nederland wint van Estland en Engeland. Het Nederlandsche schaakteam heeft Zon dag twee nieuwe ovei-winningen in het landen- tournooi van de F.I.D.E. behaald. In de tweede ronde sloeg het Hollandsche team Estland met 2>/2IV2, waarbij Euwe van Keres won; in de derde ronde, toen Euwe niet meespeelde, zegevierde ons team over Enge land met dezelfde cijfers. Na de derde ronde heeft Hongarije met elf punten de leiding, gevolgd door Polen met 8V2 en Nederland met 8 punten. De stand 11a de dei*de ronde was: 1. Hongarije l'l punten, 2. Polen 8V2 punt en een afgebroken partij, 3. Nederland 8 punten, 4. Argentinië 7V2 punt en 2 afgebroken par tijen, 5. Letland 6V2 punt, 6. 7, 8 en 9. Estland, Finland, Joego-Slavië en Litauen, ieder 6 pun ten en 1 afgebroken partij, 10. Amerika 5'/2 en 5 afgebroken partijen. 11. Tsjecho-Slowakije 5Vz en 4 afgebroken partijen. 12. Denemarken, 5V2 en 1 afgebroken partij, 13. Engeland 5 punten, 14. België 4 punten en 2 afgebroken partijen, 15. Zweden 3V2 en 4 afgebroken par- tijen, 16. en 17. Italië en Schotland, ieder 3V2 punt en 1 afgebx-oken partij. 18. IJsland 1V2 punt en 5 afgebroken partijen. 19. Noorwegen 1' punt en 2 afgebroken partijen, 20. Roemenië 0 punt (niet opgekomen). Hans Stiick wint ilen grooten bergprijs van Duitschland. Hans Stück. Uit Freiburg: Meer dan 140.000 toeschou wers woonden Zondag de motor- en auto races om den grooten Bergprijs van Duitsch land bij, welke nabij Freiburg werden gehou den. Bij de groote racewagens werd Hans Stuck, winnaar; Rosemeyer bezette de tweede plaats vóór Caracciola. Lang had met zijn Mercedes Benz de snel ste ronde gereden in 8 min. 28.9 sec. Het scheen langen tijd, of deze px-estatie niet ver beterd zou worden. Toen echter kwam Hans Stück aan de beurt; op weergalooze wijze wist hij zijn auto Union in 8 minuten 11 sec. een x-onde verder te brengen. Caracciola had voor zijn ronde bijna zeven seconden meer noodig en ook Rosemeyer kon het niet klaar spelen, deze schitterende prestatie te over treffen. Stück won hierdoor behalve den grooten Bergprijs ook den eereprijs van den leider van de Duitsche Motorsport. Najaars-reunie der K. N. M. V. op 12 September. De Kon. Ned. Motorwielrijders Vereeniging deelt ons mede, dat de najaarsreunie dit jaar op 12 September zal worden gehouden. Deze vervroegde datum houdt verband met de huldiging van de zesdagenrijders, welke dan tevens zal plaats hebben. De plaats van de reünie zal nog nader worden bepaald. Van Vliet No. 4 te Kopenhagen. Uit Kopenhagen Op de Ox'drupbaan werd Zondag de groote prijs van Kopenhagen sprint verreden. Winnaar werd de Belg Scherens met 9 punten, vóór Gérardni (Frankrijk) 6 punten, Falck Hansen (Denemarken) 5 pun ten en Van Vliet (Nederland) met 4 punten. Richter (Duitschland) werd in de halve finale geslagen. Scherens. De Oranje-ronde. Renners, die lid zijn van een Haarlemsche Wielervereenxging of fn Haarlem woonachtig zijn, kunnen inschrijven voor de Ox'anje- ronde, welke op 31 Augustus in Haarlem- Noord wordt verreden. De inschrijving sluit op Dondex-dag 5 Augustus. Zij kunnen zich bij de secretarissen van de Haarlemsche ver- eenigingen De Kampioen, Achilles, Excelsior en De Jonge Kampioen opgeven. De Jonge Kampioen. Baanwedstrijd op de Halfwegsche Wieler baan. Sprint: 1 GeiTitsen, 2. K. Meijer; Sprint 1. Tichelaar, 2. Weijers. Achtervolging 1. K. Meijer, 2. Gerritsen. Achteiwolging C-klasse: I. Tichelaar, 2. Weijers. Omnium: sprint 1. H. Veerman, 2. J. Munk, 3. C. Bijster, 4. De Vries. Tijdx-ace: 1. H. Veex-man, 2. J. Munk, 3. C. Bijster, 4 De Vries. Klassement wedstrijd 25 ronden met 5.klassementen: 1. J. Munk, 2 C. Bijster, op 1 ronde H. Veerman. Totaal uitslag omnium: 1. H. Veerman 10 p., 2. J. Munk 10 p. 3. C. Bijster 8 p. 4. De Vries 6 p. Zondag reed men een handicap over 50 KM. 1. De Vries 5 minuten voorgift; 2. H. Tichelaar 7 minuten voorgift, 3. J. Nunk van meet. Juniores 25 KM. record: 1. K. Meijer, 2. K. Neeft. Heden avond vergadering exx inschrij ving voor de Oranje ronde op 31 Augustus. Baankampioenschappen Haarlem. Voor deze kampioenschappen, welke 15 Augustus ven-eden worden op de Heemsteed- sche Wielerbaan onder leiding der vier Haar lemsche Wielerclubs, is de inschrijving open gesteld tot uiterlijk a.s. Woensdag 4 Augustus bij de besturen der vier Clubs. Gereden wordt korte en lange afstaxxd kampioenschap, waaraan kunnen deelnemen alle Haarlemsche renners met een amateur of onafhankelijk licentie 1937. Tevens is een wed strijd voor nieuwelingen licentiehouders. Achilles. Zondag hield Achilles een handicapwed strijd over 35 K.M. Er verschenen 32 renners aan den stai't. De uitslag was als volgt: 1. Joubij (voorgift 7V2 min.). 2. Ekel 7 min., v. Eerden 9 min.. 4. Portegi.es 4V2 min., 5. Hoogland 5 min.. 6. Slingerland 6 min., 7. Duins 4 min., 8. Klinkenberg 0 min., 9. Slin gerland 6 min., 7. Duins 4 min., 8. Klinkenbei'g 0 min.. 9. Groenendijk 1 min.. 10. Stet 3'/2 min., II. Gruijters 1V2 min., 12 Claassen 2\A min., 13. v. Egmond l3/2 min., 14. Hilterman 8'/2 min., 15. H, v. Spx-undel 6V2 min., 16. N. Claassen 8 min., 17. Rusman 3 min., 18. Koppen 2 min., 19. Donkersloot 9V2 min. De andere renners gaven den strijd op. Hedenavond vei-gadering. Laatste gelegen heid om in te schrijven voor de Ronde van Haarlem (N.). Dinsdagavond hebben wederom onze popu- laii-e wielex-wedstrij'den op de Heemsteedsche Wielerbaan plaats. Inschrijving kan tot Maandagavond 8 uur in de Kleine Houtstraat 37 geschieden. Excelsior. Excelsior hield haar 3den recordwedstrijd voor den Wynands- en Van Rensen-beker. Deze wedstrijd was verdeeld onder 4 cate gorieën, namelijk A- en C-kl. Juniores en Ve teranen. De uitslag van de A-kl. luidt over 60 K.M.: 1. J. Jas tijd 1 u. 44 min. 31 sec.; 2. W. Fennis tijd 1 u. 45 min. 36 sec.; 3. H. Kleef tijd 1 u. 46 mm. 52 sec.; 4. R. Taverne tijd 1 u. 46 min. 55 sec.; 5. C. de Gier tijd 1 u. 48 min. 14 1/5 sec.; 6. B. Matzen tijd 1 u. 49 min. 27 sec,; 7. B. Fennis tijd 1 u. 50 min. 26 sec.; 8. J. Lasschuit tijd 1 u. 51 min. 2 sec.; 9. J. Banken tijd 1 u. 51 min. 4 sec.; 10. J. Walgien tijd 1 u. 51 min. 29 sec.; 11. T. Handgraaf tijd 1 u. 52 min. 30 sec.; 12. G. Jansen tijd 1 u. 55 min. 49 sec. Uitslag C-kl. over 50 K.M 1 B. de Jong 1 32 min.. 45 sec.; 2. Sweers 1 u. 34 min. 40 sec.; 3. F. Jansen 1 u. 36 min. 35 sec.; 4. De Vries 1 u. 41 min. De renners Jonker, W. Kleef en de Klerk hadden met pech te kampen. Uitslag Juniores over 25 K.M.: 1. Kleinhout tijd 47 min.; 2. v. Tongeren tijd 49 min. 40 sec.; 3. H. Jas tijd 52 min. 40 1/5 sec.; 4. Nodelijk tijd 52 min. 50 sec. Uitslag Veteranen over 25 K.M.: 1. G. Jon ker tijd 51 min. 20 sec.; 2. Jas Jr. tijd 52 min. 50 sec.; 3. Phillippo tijd 53 min.; 4. v. Tol tijd 56 mirn. 50 sec. Hedenavond prijsuitreiking en bespreking clubkampioenschap in het clubgebouw Gene raal De la Reystraat 15. Tentoonstelling te Zeist. Op de hondententoonstelling te Zeist be haalde onze stadgenoote Mevr. C, P. Gunckel- Dekking met haar zelfgefokte foxterriers de volgende prijzen: met haar gladharigen fox- texTier Cromwell of Joy niet alleen het kam pioenschap, maar ook den prijs voor den bes ten foxterier van glad en di-aadhaar. Daarna nog den prijs voor de beste zelfgefokte van alle soorten terriers. Met Carmi of Joy (ruw harig) won ze den eersten prijs, in Jeugd- klasse. De Éngelsche keurmeester Hamilton Adams zei, zelden zoo'n mooien gladharigen hond te hebben gezien. Daar het fokken van een mooie kladharigen foxterrier zeer moeilijk is en heel veel geduld en opofferingen kast. wenschen wij onze stadgenoote geluk met het behaalde succes.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 11