VERKADE'S 'Batons s MAANDAG 2 AUGUSTUS 1937 HA ARU EM'S DAGBESD ZANDVOORT STRANDFEEST. Zondag werd op het Noorderstrand door de kampeervereéniging Hygea het jaarlijksche strandfeest georganiseerd. 's Morgens om 7 uur werd het appèl voor de kleintjes tot 6 jaar gehouden. Met mu ziek voorop ging het naar de poppenkast waar de kleintjes genote nvan de grollen en fratsen van Jan Klaassen en niet minder van de rondgedeelde versnaperingen. Ijverig werd intusschen door andere kin deren gewerkt aan prachtige zandbouwwer- ken. De jury bestaande uit- de heeren Kion, Goode en Vos had een moeilijke taak. Ten slotte werden de prijzen als volgt toegekend: 1. Jomboree, 2. Vliegmachine en 2. Hygea, 3. Z. R. Br., 4e (troostprijs) Vliegveld. Winnaars in den wedstrijd vlaggenplanten voor jongens van 6 en 7 jaar werden: Kok Leden, Jan Veldhuis, Piet Jansen. P. Lichten- veld, Karei Jacobs. Jan v. d. Wiel, Jopie Veld huis, Herman Koppenol, Frans Faber en Ton- ny Driessen. In denzelfden wedstrijd voor meisjes won nen: Willy van Eist, Koba de Jong. Fientje Versteege, Luusje Visser, Tinie de Haan, Jannie de Groot en Erna Roswinkel. De winnaars bij het hindernis zakloopen met blokjes rapen voor jongens van 8, 9 en 10 jaren waren: Henk van Dijk, Bernardus van Os, Kees Koning. Ferddv Rieth, Theo Don- kerlo, Jan Verhoef. E. v. Gelder. Dirk Smink, T. van Rijn, Hans Grevestuk, Jo Burger en Jan Smit. •Dezelfde wedstrijd voor meisjes: Henny v. d. Kort, Rita Blokkef, Beppie Brand. Koba de Har tog, Gert je Diepgrond. Alie Breker, Mies de Graaf, Toontje Lieshout, Willy Wil- lemse. Grietje Kram, Tini Visser en Miesje Rhode. Winnaars jongens van 11 tot 12 jaar ge woon zakloopen: Wiebe Grasman, Wil van Rijn, Wim Heuvekamp, Ben Gorter, Joop de Groot, Dick van Gelder. Nico Bos, Frans de Hartog, Henk Appels, Frans(2) de Hartog en Piet Smink. Zakloopen voor meisjes van 11 en 12 jaar: Annie van Dijk, Emmy Jacobs, Marie Westrik, Mina van Ingen, Jantje Meintema. Jaentje Gerritse, Annie Plantjé, Mientje Koning, Rie van Zanten en Lenie Brienne. Hindernisbaan voor jongens van 13 en 14 jaar. Winnaars werden: Dickie te Slaa. Eddy Goode, Kees Koopman en Johan van Ingen. Koekhappen voor meisjes van 13 en 14 jaar: 1. Ali Mes en 2. Annie Bozina. Onder leiding van de Zandv. Reddingsbri gade werden verder zwemwedstrijden gehou den voor meisjes en jongens van 15 tot 18 jaar. De uitslag luidde als volgt: Meisjes 80 Meter: 1. Willy Hoogenhout, 2. Conny Cats, 3. Riek Schaefer. Jongens 100 M.: 1. H. v. d. Veld, 2. W. N. Theel, 3. J. v. Egdom. Groote belangstelling bleek er te bestaan voor den veteranen voetbalwedstrijd De jonge ren, die om het veld stonden konden vaak nog wat leeren van de mannen met baarden en grijze haren. Ten slotte werd nog een gecostumeerde voet balwedstrijd voor dames gehouden. De aardige costuums trokken al dadelijk de belangstelling. Door het grappige spel wisten de dames die belangstelling tot het einde te behouden. Na afloop werden de vele aardige prijzen voor de 'wedstrijden met enkele toepasselijke woorden uitgereikt door den voorzitter der kampeervereniging, den heer Vos. De Zandvoortsche Zeemansband vxoolijkte dit uitstekend geslaagde feest op. LUNAPARK. Zaterdagavond opende het Lunapark 1937 op het terrein achter het Kurhaus zijn poor ten en al dadelijk bleek hiervoor groote be langstelling te bestaan. Van de vermakelijk heden noemen we slechts: de miniatuur autobaan, hippodrome, Deensche schommel, kindercaroussel, fietsmolen, schiettent, Afri- kaanSche kijktent en het jimmy-paleis. De verschillende stands mochten zich in een druk bezoek verheugen, doch het meest trok het jimmy-huis. de belangstelling. Ook de dancing, waar de Zandvoortsche Visschers onder löjding van Engel Paap voor de muziek zorgden, werd later op den avond druk bezocht. Pas Zondagavond opende het circus Rausch zijn deuren voor het publiek. Ook hiervoor bleek groote belangstelling te be staan. CONCERT Zondag gaf de H. O. V. onder leiding van den heer Marinus Adam in den voormiddag een concert op het ten-as van het Casino. Het weer werkte helaas niet erg mede. De kille Noordwestenwind en de zwaar bewolkte hemel maakten het verblijf op het terras niet bijzonder aangenaam. Desondanks was de belangstelling van het publiek voor dit zeer mooie concert vrij groot. Het zal zeker niet de laatste maal zijn, dat de H. O. V. op het terras van het Casino op treedt. GALA-NACHTFEEST. Ten bate van de armenkas van de Ned. Israël. Gemeente werd Zaterdagavond een feestavond georganiseerd in de zalen van het Grand-Hotel. De belangstelling voor dit feest bleek zoo groot te zijn, dat de feestelijk versierde zaal lang niet allen, die toegang vroegen, kon be vatten. Zeer velen moesten teleurgesteld huiswaarts keeren. Harry Pos en Charles Aerts aan den vleu gel begeleid door mevrouw Faniella Lohof, zongen verschillende liederen, zoowel afzon derlijk als te zamen. Vooral hun duetten vielen buitengewoon in den smaak. Ook Margie Morris oogstte met haar uit stekend voorgedragen liedjes een uitbundig succes. Jammer was het, dat er voor de ar- tisten geen klein podium was aangebracht. Voor Margie Morris en ook voor de zangers was dit werkelijk een handicap. Voor Kees Pruis hinderde het minder. Die beweegt zich nu eenmaal even gemakkelijk tusschen als vóór het publiek en hij had dan ook onmid dellijk contact met het publiek. Met zijn pittige, vroolijke en ernstige liedjes oogstte hij telkens een daverend en welverdiend ap plaus. Een groot deel van het welslagen van dezen avond is zeker aan zijn optreden te danken. Het uitstekende orkest van het Broadway- Palace zorgde voor de dansmuziek. Toen het klokje van gehoorzaamheid vier uur had ge slagen hadden velen nog wel wat door wil len danèen. Het was een goed geslaagde avond, die ongetwijfeld aan het doel heeft beantwoord. TO RHAMA. Zaterdagavond trad in het Cabaret van het Casino voor de eerste maal in Nederland op To Rhama. Deze liet een aantal verbluffende staaltjes van occultisme zien. Zonder mankeeren vertelde hij, hoe de schrijvers van de verschillende brieven, die het publiek hem ter hand stelde, er uit zagen. Kleur van haar en oogen, zelfs de karakter eigenschappen werden nauwkeurig be schreven. Belangrijke gebeurtenissen, die vroeger hadden plaats gevonden beschreef hij nauw keurig, als men hem slechts opschreef, waar en wanneer de gebeurtenis had plaats ge vonden. To Rhama garandeerd verder iedere stot teraar van zijn spraakgebrek te kunnen ge nezen. In het Casino toonde hij dit, door een Zandvoortsch ingezetene binnen enkele mi nuten te genezen. Het is mogelijk, al geloo- ven we het niet, dat de kwaal later terug keert. Vast staat, dat de man heden nog normaal sprak. Daar To Rhama niet alleen in het Casino, maar ook iederen avond in Monopool op treedt, en zoo twee stotteraars of andere spraakgebrekkigen per avond kan genezen, zal de tijd niet ver meer zijn, of in Zand- voort en omgeving zal geen enkele stot teraar meer te vinden zijn. HEEMSTEDE DE R.-K. SPEELTUIN INGEWIJD. In allen eenvoud heeft Zaterdagmiddag de inwijding plaats gehad van den eersten R.-K. Kinderspeeltuin „Kindervreugd" aan de Sportparklaan. Om 3 uur waren aanwezig de zeereerw. heeren Fastoor A. F. C. v. Noort en Pastoor C. v. Mierlo, het bestuur der vereeniging, dames en heeren leidsters en leiders en ver schillende hoofden van scholen. De voorzitter der vereeniging, de heer N. J. v. d. Linden opende met den Chr. groet de bijeenkomst en na een kort welkomst woord verzocht hij den zeereerw. heer Pastoor v. Noort zoowel gebouwtje als ter reinen in te wijden. Pastoor v. Noort, daartoe overgaande, ver duidelijkte allereerst de in het Latijn uit te spreken woorden, die bij deze handeling ge bruikt werden om dan vervolgens tot bo vengenoemde handeling over te gaan. Hierna hield Pastoor Van Noort een korte rede. Spr. wenschte het bestuur en allen die zich zoo bijzonder verdienstelijk gemaakt hebben met de voorbereiding van dit werk, geluk met wat thans reeds is bereikt. Naast den dank aan hen, aldus z.eerw. past hier een woord van dank aan de dames die zich bereid verklaard hebben straks leiding te geven en waarop straks een moeilijke taak zal rusten. Z.eerw. besloot met den wensch dat onder Gods zegen het speeltuinwerk moge groeien en bloeien tot heil der beide parochies. De voorzitter, de heer v. d. Linden dankte allereerst Pastoor v. Noort voor zijn bereid willigheid Gods zegen door zijn handelingen af te smeeken, want, aldus spr., als de Heer het huis niet bouwt, werken de arbeiders te vergeefs. Na dank gebracht te hebben aan zijn me debestuurders voor de wijze waarop zij tot nog toe hun taak hebben opgevat, zegt spr. dat thans in vervullen gaat, waarvoor hij reeds jaren lang heeft gearbeid, nl. in de lange vacanties de schooljeugd opvoedend bezig te houden. Een andere belangrijke factor, aldus de voorzitter is, de financiën. Nu reeds zijn er 102 gezinnen met 176 kinderen aangesloten. Dit getal zal zeker sterk toenemen, zoodat wij aan het thans geplaatste spelmateriaal spoedig veel te kort hebben. Maar de voor zitter heeft voldoende vertrouwen in de ka tholieke burgerij, die zeker voor dit mooie doel een offertje zal willen brengen. In vol vertrouwen op Gods onniisbaren zegen verklaart de voorzitter dezen eersten R.-K. Speeltuin voor geopend. De zeereerw. heer Pastoor v. Mierlo zeide zeer verheugd te zijn dat de voorbereidende werkzaamheden zulk een vlot verloop hebben gehad, en gaan, aldus zeereerw. de wenschen en-gebeden in vervulling, dan is het dik in orde. Hierna werden gebouwtje, terrein en spel materiaal bezichtigd. PERSONALIA. MeJ. T. Smit te Heemstede, is geslaagd voor het examen nuttige handwerken. EERSTE PLECHTIGE H. MIS VAN PATER MICIIAëL. Den vorige Zondag ontving een zoon van een der parochianen van den parochie van O. L. Vr. Hemelvaart, Valkenburgerplein in de kloosterkapel Valkenburg (L.) zijn pries terwij ling, en zooals gebruikelijk deed de jeugdige priester Zondag zijn eerste plech tige H. Mis in de parochiekerk zijner ouders aan het Valkenburgerplein. Onder klokgelui arriveerde de Neomist Za terdagavond met zijn familie aan het kerk gebouw, opgewacht door de K. J. C. van de kerw, terwijl een groot aantal bruidjes op gesteld waren in het kerkgebouw, om hem naar het altaar te begeleiden. Als de jonge priester op het altaar heeft plaats genomen, spreekt de ZeerEerw. Heer A. F. C. v. Noort, Pastoor der kerk een kort wel komstwoord, waarna de Neomist een kort Lof Celebreerd, met assistentie van den Zeer Eerw. Heer Pastoor en kap. Kooijmans. Om 9 uur bracht de Harmonie „St. MichaëP' hem een serenade ten huize van zijn ouders. Zomerlaan 28. Zondagmorgen droeg de Neomist zijn eerste plechtige H. Mis op, daarbij geassisteerd door den ZeerEerw. Heer Pastoor v. Noort, presbijter Assistens Pater Simons, zijn broer als diaken, de WelEerw. Heer W. Lutkie, zijn neef als sub-diaken en M. H. H. Haring, pro fessor van het Seminarie alhier als ceremo- rüarius. Des middags was er receptie ten huize van zijn ouders. Behalve zeer vele organisaties uit de parochie en parochianen kwamen vele organisaties en personen uit Amsterdam, waar de familie vroeger gewoond heeft, den Neomist gelukwenschen.. De feestdag werd besloten met een plech tig danklof. BENNEBROEK EERSTE PLECHTIGE H. MIS. De Parochie Bennebroek heeft wederom het voorrecht gehad één van haar zonen als priester in haar midden te mogen ontvangen. De Eerw. Neomist, Pater P. de Boer van de Orde van de Paters van den H. Geest, die 18 Juli te Gennep werd priester gewijd, kwam Zaterdagavond naar zijn geboorteplaats te rug om alhier zijn Eerste Plechtige H. Mis op te "dragen. Van Haarlem werd de Neomist afgehaald door zijn ouders, de beide Kapelaans der Pa rochie en de feestcommissie. Te ongeveer ze ven uur arriveerde deze stoet, welke uit een zestal auto's bestond, aan de Schooliaan. waar de muziekvereeniging ..Kunst na Ar beid" zich voor de stoet plaatste en voorafge gaan door de vaandels van de verschillende jeugd-organisaties trok men nu door de Kerklaan, welke aan beide zijden met geel- witte draperieën was versierd naar de Pastorie. Van den preekstoel sprak Kapelaan Boelrijk vervolgens den Neomist met enkele woorden toe en verzocht hem allereerst den Parochia nen zijn eersten priesterlijken zegen te geven Hierna celebreerde de Neomist en plechtig Lof, waarbij hij werd geassisteerd door zijn broer, den Eerw. Pater J. de Boer, eveneens van de Orde van de Paters van den H. Geest, als Diaken en door Kapelaan Emmelkamp als Subdiaken. Des avonds overhandigde de feestcommis sie den Neomist het geschenk der Parochia nen, bestaande uit een som gelds ten bedrage van f 150. Zondagmorgen te tien uur droeg de nieuw gewijde priester in zijn Parochiekerk zijn eerste Plechtige H. Mis op, waarbij hij werd geassisteerd door Pater J. de Boer als Diaken en Kapelaan Emmelkamp als Subdiaken. Presbijter assistens was de Zeer Eerw. Heer Rector van den Heuvel, terwijl Kapelaan Boelrijk als Ceremoniaris fungeerde. De Feestpredicatie werd gehouden door een broer van den Neomist, die als tekst geko zen had „Fecit mihi magna qui potens est". ,De Almachtige heeft groote dingen aan mij gedaan". HAARLEMMERMEER MULO-EXAMENS. Te Amsterdam zijn voor het Mulo-examen geslaagd W. Dreschler, M. van Gelderen en W. C. Helt. BLOEMENDAAL Het nieuwe Politiebureau. Wordt met September in gebruik genomen. Naar wij vernemen is de bouw van het nieuwe Politiebureau thans zoover gevorderd, dat het in de maand September in gebruik zal worden genomen. VEEL ANIMO. Voor leeraar in de Lichamelijke Opvoeding aan de school der Bloemendaalsche School- vereeniging hebben zich 40 sollicitanten aan gemeld. CHR. SCHOOL VOOR L. O. EN U. L. O. In de afgeloopen weken zijn voor het M. U. L. O. diploma alle candidaten op één na Het A-diploma hebben behaald: W. Bag- nay, H. C. van Beek, S. M. van Beek. W. Cas- sée, G. Comelisse, E. van Duyn, M. J. C. Heule, P. Jaape, G. J. van Kooten, H. M. Ple ging, M. A. Teeuwen, B. Vethaak, M. M. Lan- geman, terwijl C. A. Rol het B-diploma ver wierf. Voor het Chr. Lyceum slaagden: C. Cu perus, C. Dijkstra, W. Graaf stal, H. v. Ries- sen, H. Romp, W. Urbanus. Voor het Kopje: W. v. Marken, en J. Sem- plonius. Voor de 3de klas H. B. S. B: W. Cassée. IJMUIDEN VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Dinsdagmarkt: Amsterdam IJM 58, vangst; 1200 m. haring, 75 m. makreel, 100 m. diversen, totaal 1375 m. Maria R. Ouwering IJM 7, vangst: 70 an. schelvisch, 350 m. braadschelvis, 40 m. gul, 70 m. platvisch, 25 m. makreel, 20 m. wijting, 40 m. radio, totaal 615 m. Derika 7, IJM 417, vangst: 40 m. schelvisch, 370 m. braadschelvisch, 65 m. gul en kabel jauw, 50 m. platvisch, 5 m. wijting, 5 m. varia, totaal 535 m. benevens 40 stuks stijve kabel jauw. Antje RO 15, vangst: 70 m. schelvisch. 120 m. braadschelvisch, 30 m. gul, 90 m. hake, 20 m. wijting, 10 m. platvisch, 5 m. makreel, 5 m. diversen, totaal 350 m. BESOMMINGEN. Trawlers: Bergen IJM. 16, 550 m. f 2890. Azimuth, IJM. 195, 440 b. f 2390. Libra IJM. 98, 500 m. f 3260. Zwarte Zee, IJM. 94, 650 m. f 2680. Bloemendaal, IJM. 71, 355 m. f 2590. I S. Groen, IJM. 130. 625 m. f 2600. Erin IJM. 12. 1610 m. f 5900. Christine IJM. 2. 680 m. f 3200. Raaf IJM. 432, 70 m., f 12.50. Kotter: E 482 f 460. Loggers; IJM. 204 f 500, KW 75 f 410, KW 89 f 380, KW 169 f 410, KW 166 f 420. KW 60 f 460, KW 46 f 350, KW 64 f 370, KW 104 f 460, KW 52 f 440. KW 105 f 350, KW 91 f 450, KW 177 f 550, KW 108 f 380. KW 27 f 320, KW 154 f 540, KW 24 f 340, KW 28 f 410, KW 59 f 350, KW 35 f 560, KW 155 f 660, KW 23 f 460, KW 114 f 400, KW 65 f 490. KW 162 f 470. MARKTPRIJZEN. Tarbot per k.g. f 1.50f 0.80. Griet per 50 k.g. f31.f 25. Tongen per k.g. f 1.60f 1.15. Middelschol per 50 k.g. f 26. Zetschol per 50 k.g. f 26.f 15. Kleine schol per 50 k.g. f 16.50f 2.60. Schar per 50 k.g. f 10.f 4.20. Tongschar per 50 k.g. f 41.f 15. Vleet per stuk f 2.f 0.85. Kleine' poon per 50 k.g. f 5.f 2.20. Groote schelvisch per 50 k.g. f 28.f 23. Middelschelvisch per 50 k.g. f 29.f 13. KL middelschelv. p. 50 k.g. f 20.f 7.40. Kleine schelvisch per 50 k.g. f 7.f 3.10. Kabeljauw per 125 k.g. f 46.f 22. Groote gullen per 50 k.g. f 9.50f 7. Kleine gullen per 50 k.g. f7.f3.80. Wijting per 50 k.g. f3.90f2.10. Makreel per 50 k.g. f 14.50f 10. Heilbot per k.g. f 1.70—f 1.04. Leng per stuk f 1.80f 1.05. Koolvisch per stuk f 0.95f 0.08. Versche haring per kist f 5.40f 3.90. GESLAAGD Voor het examen Vereeniging van Leera ren m de Handelswetenschappen slaagde de heer W. J. Laurent, alhier, die werd opgeleid door den heer J. Dop. PERSONALIA. De heer J. C. Roomeyer, alhier, die in het bezit is van het politie diploma met aanteeke- ning is met ingang van 1 September a.s. be noemd tot agent van politie te Leerdam. Voor akte N XVI A (radiokunde) eerste ge deelte is geslaagd de heer W. Verbeek te IJmuiden. SANTPOORT LEDENVERGADERING R.C. .BREDERODE" Onder voorzitterschap van den heer F. M. van Vliet hield de R.C. „Brederode" een bui tengewone ledenvergadering. Na een openings woord van den voorzitter, waarin deze om den vooruitgang van het aantal leden en donateurs memoreerde, kwam aan de orde het punt bestuursverkiezing, als gevolg van het bedan ken van de heeren A. Molenkamp en P. Visser. Het bestuur had in deze vacatures candidaat gesteld de heeren J. Martens en D. Meyer. Deze heeren zagen tegenover zich geen candidaten gesteld, zoodat zij gekozen werden verklaard. Door het bedanken van den heer Molenkamp was er ook in de eflftalcommissie een vacature ontstaan. Hierin werd gekozen de heer P. de Jager. Voorts achtte het bestuur het gewenscht, dat er iemand als leider der adspiranten zou optreden. De bestuurscandidaat, de heer Chr. Noort- man, werd hiertoe aangewezen. In een commissie, welke tot taak kreeg, het reglement te herzien, werden de heeren Kla ver, Noortman en Martens gekozen. Bij de rondvraag werd er op gewezen, dat het slechts een deel der spelers onder handen werd bij de training niet naar wensch ging, omdat genomen. Het bestuur zei toe met de oefen- meester daarover een onderhoud te zullen hebben. Op 5 September a.s. is de R.C. „Brederode" voornemens een athletiek-dag te organisee- ren, welke onder leiding zal staan van den heer J. Martens. Het ligt in de bedoeling er een R.C.B.T.V.S.-ontmoeting van te maken. Door een donateur van R.C.B. is voor dezen athle tiek-dag een beker beschikbaar gesteld, onder die voorwaarde, dat hij gewonnen wordt dooi den R.C.B.'er, die in een vijf kamp het beste resultaat behaalt. TURNVEREENIGING „SANTPOORT". De turnvereeniging „Santpoort" (T.V.S.) heeft besloten met 2 dames estafetteploegen deel te nemen aan de estafette „Rond de Lijnden", op 11 Augustus. VIRIBUS UNITIS. Onze plaatsgenooten de dames H. Blom, H. v. Duynen, H. Visser en A. Harmse, leden van Viribus Unitis, hebben met goed gevolg deelge nomen (voor de 2e maal) aan de Vierdaagsche. VAN WIE IS DIE POSTDUIF? Bij Dr. De Groot, Hoofdstraat 165 te Sant poort is Zondagavond 1 Augustus aan komen vliegen een postduif, gemerkt op linkerpoot F. P. 274; op den rechterpoot 3.A. 14828. VELSEN De werkloosheid. Minder bouwvakarbeiders, metaalbewerkers en losse arbeiders aan het werk. Het aantal werkloozen in deze gemeente bedroeg Bouwvakarbeiders 378 468 Metaalbewerkers 220 320 Houtbewerkers 25 36 Landarbeiders 27 34 Havenarbeiders 115 135 Visschers 257. 363 Kantoorbedienden 42 47 Losse Arbeiders 602 684 Overige beroepen 286 323 Mannen boven 18 j. 1952 2410 Mannen onder 18 j. 54 115 Vrouwen boven 18 j 17 27 Vrouwen onder 18 j. 13 27 Totale werkloosheid 2036 2579 Het aantal werkloozen was dus 543 minder dan verleden jaar. Het is sedert de vorige week echter met 72 gestegen, doordat er minder bouwvakarbeiders, metaalbewerkers en losse arbeiders aan het werk waren. BEVERWIJK MEISJE AANGEREDEN. Zondagmiddag is, op den Heemskerkerweg een 5-jarig meisje, dat onverwacht den weg overstak, door een melkrijder aangereden, met het noodlottig gevolg, dat zij een van haar beenen brak. Zij is per ziekenauto naar het Roode Kruis-ziekenhuis vervoerd. (Is reeds in een deel eener vorige opiagi geplaatst.) Ter dood veroordeeld wegens landverraad. Vier terechtstellingen te Berlijn. BERLIJN, 31 Juli (D.N.B.) De door het volksgerechtshof wegens Landverraad ter dood veroordeglde 24-jarige Gerhard Holzer en Reinhoid Julius, de 43- jarige Ferdinand Tho- mae en de 28-jarige Ernst Oppitz zijn van morgen terechtgesteld. Hel bombardement op Tientsin. 700 Chïneezen omgekomen. SJANGHAI, 31 Juli. (Reuter.) - De Japansche operaties in Tientsin hebben, volgens hier gisteren gepubli ceerde Chineesche ramingen, den dood van 700 burgers veroorzaakt. De meeste sterfgevallen worden toege schreven aan het bombardement der Japansche vliegtuigen. DE BEGRAFENIS VAN DE FLAMINGO BEMANNING. Omtrent de begrafenis van de leden van de bemanning van de „Flamingo" vernemen wij, dat het stoffelijk overschot van den len piloot, C. Th. R. Steensma, Maandag om 2 uur op de nieuwe algemeene begraafplaats te Wageningen zal ter aarde worden besteld. De begrafenis van den 2en piloot, G. Geering, zal Maandag, om 2.30 uur op Crooswijk te Rotterdam geschieden, die van den radiote legrafist heeft Dinsdag om 1.30 uur op de Noord-Oosterbegraafpiaats te Amsterdam plaats. De stewardess, mej. M. J van der Laan, wordt Maandag om 11.30 uur op Zorg vliet te Amsterdam begraven en de mecani cien, A. Wapperon, wordt Maandag om 3.30 uur op de algemeene begraafplaats te Papen- drecht begraven. Een heerlijk zandkoekje, ge glaceerd. - Vraagt ook onze: Tarakan 30 ct. per '/2 pond. Sprits30 ct. per pond. (Adv. Ingez. MedJ De Bilt voorspelt: Zwakken tot matigen meest Noordelijken wind, half tot zwaar bewolkt of betrok ken, weinig of geen regen, iets warmer. BAROMETERSTAND Hoogste. 771.0 m.M. te Andaenes. Laagste 755.1 m.M. te Budapest. De rug van frooge drukking, welke Zaterdag reeds over Scandinavië en de Britsche eilanden lag, nam in beteekenis toe, de kern met stan den boven 770 m.M. ligt voor de Noordwest kust van Noorwegen. In het Noordwesten en het Oosten en Zuid oosten bleef de luchtdruk betrekkelijk laag. In de Oostelijke helft van het waarnemings gebied waait het zwak tot matig uit Noorde lijke richtingen, de lucht is meest zwaar be wolkt tot betrokken. Op het Westen van de Britsche eilanden is de wind Zuiid met gedeeltelijk bewolkte lucht. In Scandinavië, en plaatselijk op de Britsche eilanden is de temperatuur boven normaal overigens is zij meest onder normaal. Voor onze omgeving moet op aanhouding van den thans bestaancien weerstoestand •gerekend worden, d.w.z. meest zwakke Noordelijke wind, met zware bewolking en droog weer, behoudens plaatselijke lichte motregen. Verwacht wordt voorts dat fde temperatuur iets zal stijgen. BAROMETERSTAND Vorige stand 763 m.M. Strand van heden 765 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: Fa. KEIP, Opticiens Gr. Houtstr. 137 Tel. 11640 BELANGRIJKE TELEFOONNUMMERS Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. HOOG WATER TE ZANDVOORT: Dinsdag v.m, 11.53 uur; n.m. uur. Strand berijdbaar van 5.0010.00 uur. PERSONALIA Bij de te 's-Gravenhage gehouden examens voor dipl. Onderwijzeres Costuum en Mantel vak slaagden de dames M. Bons Esser, C. Heyne en M. de Vries. Voor Onderwijzeres Lingerie: mevrouw M. Bons Esser. Voor Coupeuse Costuum en Mantelvak: J. Schravendijk. Allen leerlingen der Mode Vak school te Heemstede. GROOTE BREIMACHINE IN HAARLEM Uit Engeland aangekomen. HAARLEM Zaterdag. Gisteren is een 16 meter lange breimachine uit Leicester in Engeland, te Haarlem aan gekomen. De machine is bestemd voor de N.V. Hin kousenfabrieken. Het vervoer van deze groote machine, die niet minder dan 18 ton weegt, trok veel be langstelling. Bij de Pieter Kiesstraat werd het gewicht van de machine te machtig, de ach terband van den transportauto bezweek. Het incident was echter spoedig verholpen en om even half twee stond de machine op de plaats van bestemming. AGENDA Heden: MAANDAG 2 AUGUSTUS Palace Fflmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Luxor Sound Theater: „She", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Toendra", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „The Gang Show". 2.30, 7 en 9.15 urn*. Cinema Palace: „Elephant Boy", 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Frans Hals Museum: Frans Hals Tentoon stelling 1017 uur. Bloemendaal: Vergadering van den gemeenteraad. 12 uur. DINSDAG 3 AUGUSTUS Groote Kerk: Orgelbespeling 8.15—9.15 uur. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Rembrandt Theater: „Het lied van de Aarde", 9.30 en 11 uur v.m. Frans Hals Museum: Frans Hals Tentoon stelling 1017 uur. 1

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2