Niemand kan buiten buiten BUITENBIJTS! Op een vrouw geschoten Op reis onmisbaar! IMAANDAG 2 AUGUSTUS 1937 HAAR GEM'S DAGBGAD Dader rent de straat op. Zich later bij de politie gemeld. Zondagmiddag omstreeks half een heeft zich in een perceel aan de Nieu we Haven te 's-Gravenhage een drama afgespeeld, waarbij een vrouw zeer ernstig gewond is. De 49-jarige grondwerker Van der M., die in genoemd perceel in den kost is bij de bewoonster, de 56-jarige we duwe W„ heeft na een woordenwisse ling, waarbij hij zich zeer opwond, met een revolver op de vrouw gescho ten. De weduwe W. werd daarbij zeer ernstig gewond aan de linkerzijde van het hoofd. Ten zeerste ontsteld over wat hij gedaan had, liep de dader het huis uit en de straat op. Zeer korten tijd later meldde hij zich bij de politie in de Prinsestraat, waar hij een relaas deed van wat er gebeurd was. Onmiddellijk stelde de politie een onderzoek in en werd de geneeskundige dienst gewaarschuwd. Men vond de gewonde vrouw, die er met haar hoofdwonde ernstig aan toe bleek te zijn, in bewusteloozen toestand werd zij naar het zie kenhuis aan den Zuidwal vervoerd. Het schijnt dat de grondwerker, die als kost ganger bij de weduwe is huis woonde, voor ae vrouw gevoelens koesterde, die door haar niet beantwoord werden en dat hij in opgewonden toestand tot zijn daad is gekomen. Twee doo(lelijke ongelukken te Rotterdam. Zaterdag was de 40-jarige kraanmachinist W. J. Tempelaars uit de Persoonstraat, in dienst van de Galak Condensed Milk Company aan de Piekstraat te Rotterdam, in de kraan hut van een electrische transportkraan, die aan de achterzijde van het bedrijf langs de Persoonshaven gebruikt wordt, bezig met het inschakelen van den electrischen stroom. De man had evenwel verzuimd een opslaanbaar gedeelte van de rails, waardoor een onder breking in het spoor kan worden tot stand gebracht, neer te klappen, zoodat de kraan plotseling met beide voorwielen van de rails afliep. Het gevaarte bleef hangen op de ach terste wielen, maar door den schok werd de machinist uit de hut geslingerd en van 10 meter hoogte kwam de man terecht op het in de Persoonshaven liggende motorscheepje „Vertrouwen" schipper Mastenbroek uit Kra- llngscheveer. De machinist kwam met zijn hoofd op het gangboord terecht en moet, daar hij een zware schedelbreuk opliep, op slag zijn gedood. Het stoffelijk overschot is per geneeskundi gen dienst naar het ziekenhuis aan den Cool- eingel vervoerd. Op den hoek van den Visschersdijk en de Keuzerstraat te Rotterdam is een jalouziestel- ling met de pooten van den erker, waartegen de stelling was aangebracht, gegleden. Daar door kwam de stelling scheef te hangen, zoo dat de 25-jarige schilder S. Vuisting van het balkje gleed waarop hij stond. De man sloeg van ongeveer acht meter hoogte naar bene den. Met een schedellibasisfraotuur is hij per geneeskundigen dienst naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd, waar hij bij aan komst reeds bleek te zijn overleden. Standaards aan Prinses en Prins aangeboden. Door „De Princevlag''. Défilé te Soestdijk. Zaterdag heeft de vereeniging „De Prince vlag" bij de aanbieding van het tweede deel van het huwelijksgeschenk dezer vereeniging aan het prinselijk paar, tevens op grootsche wijze wapenschouw gehouden. Zij heeft daar bij met niet minder dan ongeveer 4000 leden gedeeltelijk in uniform, gedeeltelijk in bur- gerkleeding, voor de Prinses en den Prins ge defileerd. Uit alle deelen van het land waren de afdeelingen per trein of autobus gearri veerd en voor hen, die per auto of motorfiets kwamen was er de attractie aan verbonden een herinneringsmedaille te ontvangen, mits zij om 3.15 uur op het parkeerterrein te Baarn waren. Dit waren er niet minder dan 115. Hoewel de aanbieding van het geschenk de standaard en autowimpel van Prins Bernhard, en het défilé eerst op 5 uur in den namiddag was bepaald, stonden er reeds te half drie af deelingen op de Torenlaan, het verzamelpunt, opgesteld. Geleidelijk kwamen er meer afdee lingen, zoodat te kwart voor vijf een begin werd gemaakt met het binnenmarcheeren van den paleistuin. Voorop ging een groep van zes dames, gevolgd door een dame en drie hee- ren, die de prinselijke standaard droegen en die besloten werd door zeven heeren, allen juist teruggekeerd van de vierdaagsche marschen te Nijmegen. De zeven dames en de 7 heeren droegen allen de Prinselijke autowimpel voor de borst. Na deze groep kwamen de tambours en pijpers der vereeniging. Vervolgens kwamen de verschillende afdeelingen onderbroken door muziekcorpsen Bij het verschijnen van het prinselijk paar op het bordes gingen op een commando de vlaggen recht omhoog en neigden de vaandels. Fanfares weerklonken, gevolgd door het Wil helmus. Daarna hief de voorzitter, de heer Joh. G. L. Berlott, een „Lang leve de Prinses", „Lang leve de Prins" aan, dat door de duizenden kelen werd overgenomen en eindigde met hoera geroep. Hierna begaf het dagelijksch bestuur van „De Princevlag" zich naar het bordes, waar de heeren aan het prinselijk paar werden voorgesteld. De heer Berlott hield vervolgens een toespraak tot de vorstelijke personen, waarin hij vreugde uitte over het voorrecht, dat het tweede gedeelte van het huwelijksge schenk van „De Princevlag" persoonlijk werd aanvaard. De Prinses en Prins stelden aan de aanbie ders verschillende vragen, waarbij de heer Berlott vertelde, dat de standaard gedragen werd door leden, die zoo juist van de vier daagsche te Nijmegen waren teruggekeerd. De vorstelijke personen daalden daarop de treden van het bordes af en lieten de overige be stuursleden aan zich voorstellen, tewijl zij zich ook eenige oogenblikken met de deelnemers aan de vierdaagsche onderhielden. Zoowel de prinses als de prins getuigden dat zij het ge heel zeer decoratief en fleurig vonden. Zoódra het prinselijk paar weer op het bor des was teruggekeerd, klonken commando's en nam het défilé een aanvang, dat de Prinses ^en de Prins tot liet einde .volgden. (Adv. Ingez. Med.) De jachtrace IJmuiden—Solent begonnen. Start geschiedde bij fraai zeilweer en gunstigen wind. Zondagmiddag" één uur vond nabij de 3 mijl buiten de haven van IJmuï- den liggende brulboei de start plaats van de groote jacht-race Umuiden Solent, als aansluiting op de verleden week gehouden race Helgoland IJmuiden. Op het startschot van den heer E. Crone, voorzitter van de Kon. Ned. Zeil- en Roeivereeniging te Am sterdam passeerden acht van de ne gen ingeschreven jachten de kleine Mar I Sol, die ook ingeschreven had was niet opgekomen de startlijn, een denkbeeldige lijn, gelegen tus- schen de brulboei en de sleepboot Stentor van Bureau Wijsmuller, aan boord waarvan zich de starter bevond. De race is onder de gunstigst denkbare om standigheden begonnen. Er stond een stijve bries van het Noordwesten en ofschoon de lucht zeer bedekt, was was het mooi droog weer. Het was de bedoeling, dat de start te 12 uur zou geschieden, maar doordat de jachten te laat uit Sixhaven waren vertrokken en dus ook te laat in IJmuiden aankwamen, was de heer Crone genoodzaakt, de start een uur later te doen geschieden. Aan boord van de sleepboot Stentor, die de vlag der Kon. Ned. Zeil- en Roeivereeniging, welke de race organiseerde, in top had, heb ben we dit interessante watersportfestijn als gast van den heer Crone mogen meemaken, een festijn, dat heel wat vreemdelingen naar IJmuiden had gelokt, waarvan de meesten naar den kop van de Zuiderpier waren ge wandeld, vanwaar men wel het best het le vendige gedoe op het water kon volgen. De jachten waren door de sleepboot Atjeh van de Mij. Nederland van de Sixhaven naar IJmui den gesleept en toen ze in de Middensluis waren aangekomen, voer de Stentor ze tege moet. In de buitenhaven liet de sleepboot de jachten aan hun lot over en spoedig gingen de blanke zeilen omhoog en voeren de sier lijke scheepjes zeewaarts, begeleid door de Stentor. Het was een prachtig gezicht; steeds meer zeilen werden bijgezet en toen alles er op stond de bries liet dit gemakkelijk toe was het alsof een vlucht meeuwen op de gol ven was neergestreken. Nu eens laveerende, dan weer scherp bij den wind zeilende, steven den de acht jachten, kris en kras doorelkaar varende, naar de startlijn, die haar uiteinden vond in de brulboei en in de Stentor, die 200 a 300 M. en W. van deze boei werd neergelegd. Het was nu voor de deelnemers van belang, goed te letten op de tijdaangeving. Twintig minuten voor één klonk het eerste tijdschot, tien minuten later volgde het tweede. De jach ten kozen positie, waarbij ze herhaalde malen langs de Stentor voeren, waar de opvarenden natuurlijk hartelijk begroet werden. Het har telijkst was deze begroeting als de Zeearend van den heer C. Bruynzeel Jr., de eenige Hol lander in de race voorbij zeilde. Waarbij na tuurlijk ook een „good luck" niet achterwege bleef. Precies één uur klonk het startschot. Zes jachten, waaronder de Zeearend, lagen fraai voor de startlijn en deze waren dan ook het eerst weg. Spoedig volgde het zevende en als laatste kwam de Arktur over de streep. Om een ons onbekende reden was dit jacht een eind Noordwaarts gevaren, zoover dat het bij het tweede tijdsein, dus 10 minuten voor de start eenige mijlen van de startlijn verwijderd g- Het was een prachtig gezicht, de snelle scheepjes dicht bijelkaar de reis van 240 mijl naar de Solent, het water dat het eiland Wight van het vasteland van Engeland scheidt, te zien beginnen. Met een snelheid, die de des kundigen aan boord van de Stentor op 8 a 9 mijl of ca. 1516 K.M. per uur schatten, ver dwenen de witte vogels in Zuid-Westelijike richting, nagestaard door de opvarenden van de Stentor en van de Pres. van Heel, waarvan de eigenaars een „uitstapje" naar de start hadden georganiseerd, van welke gelegenheid velen gebruik hadden gemaakt. Gestart zijn de Senta (Bremer Jacht Club), de Ettsi IV (Wassersportliche Vereinigung) de Hamburg (Norddeutscher Regatta Verein), de Roland von Bremen (Segelkameradschaft das Wappen), de Arktur (Stettmer Segler Verein) en de Asta (Marine Degatta Verein), alle Duitschland, de Peter von Danzig (Aka- demisc'ner Seglerverein)Danzig en het Neder- landsche jacht de Zeearend (Kon. Ned. Ziel en Roeiver.) met de bemanning C. Bruynzeel jr. schipper, C. Felger marconist, A. van Gies- sen, de bekende skilooper J. Loopuijt, P. v. d. Laarse, Dr. H. Reijnders, A. Warners en O. Müller, kok. Onder de genoodigden aan boord van de Stentor bevond zich een 20-tal „Vodni Skauti", waterscouts uit Tsjecho-Slowakije", bezoekers van de Jamboree, met twee leiders, die opge togen waren over dit interessante tochtje op de Noordzee, die ze geen van allen eerder ge zien hadden. De jongens hielden zich kranig; Paviljoen BREDERODE. Gezellig zitje en goede consumptie. Billijke prijzen. Groote gezelschappen genieten reductie In de onmiddellijke nabijheid van de Ruïne van Brederode het Tinholthuis de druivenkassen ('s Zondags geen druivenverkoop.) (Adv. Ingez. Med.) slechts een van hen werd wat bleek om den neus. De jongens weten trouwens wel wat het is op zee te varen want naar een der leiders ons vertelde, maken ze elk jaar een tocht op de Adriatische zee van Dalmatië. Ze troffen het wel heel bijzonder, want toen de jachten zich in de buitenhaven voor de race gereed maakten, kwam juist de Cordillera binnen en toen de Stentor terug voer konden ze dit groo te motorschip weer zien vertrekken. En de IJmuidenaren aan boord zagen Neerlands grootsten stoomtrawler, de Erin IJM 12 van zijn eerste reis onder Nederlandsche vlag van de visscherij terugkomen. De Tsjecho-Slowaaksche jongens hebben met dit zeetochtje een goede training gehad voor hun zeereis naar Engeland, die ze na afloop van de Jamboree zullen maken. Ze gaan dan n.l. via Oostende en Dover naar Plymouth. Annexatie van gedeelten van Heiloo en Oudorp gaat niet door. Vreugde in Heioo. Het gemeentebestuur van Heiloo heeft van den minister van Binnenlandsclie Zaken be richt ontvangen, dat de door Alkmaar ver langde annexatie van gedeelten van Heiloo en Oudorp niet zal worden verwezenlijkt. Naar aanleiding van deze voor de beide ge meenten zoo heugelijke tijding werd te Hei loo een speciale raadsvergadering belegd, waar aan ook de z.g. dubbele raad deelnam. De bur gemeester en vooral ook de gemeentesecreta ris, de heer W. Bruul, die het prae-advies, dat annexatie afwees, had samengesteld, werden van vele zijden hartelijk gelukgewenscht met de gevallen beslissing. Na afloop van de vergadering werd het ge meentebestuur een serenade gebracht door het fanfarecorps „Eensgezindheid". Wereldbond van arbeiders- esperantisten. 17de Wereldcongres te Rotterdam. Zondag is het 17e wereldcongres van den Wereldbond van arbeiders-esperantisten (S. A. T.), dat van 1 tot 7 Augustus te Rotterdam ge houden wordt, officieel geopend. De heer B. Wels, voorzitter van het organi satie-comité van het congres, waaraan onge veer 850 esperantisten uit 18 landen deelne men, heette in zijn openingsrede allen welkom en sprak er zijn vreugde over uit, dat ook uit de landen Duitschland, Oostenrijk en Portu gal, waar de S. A. T. verboden is, vertegen woordigers naar dit congres waren gekomen. Daarna sprak de heer Dreves Uiterdijke, eerevoorzitter van het congres en tevens de eerste esperantist in Nederland, enkele woor den. De heer Jan Blok zong met pianobegeleiding van den heer Martin Frank enkele liederen, die in het esperanto waren vertaald. Na deze bariton-soli hielden vertegenwoordigers van verschillende esperanto-sprekende organisa ties toespraken, waarbij als eerste spreker op trad de heer N. Bartelmes uit Parijs, inter nationaal secretaris van de S. A. T. De heer Faulhaber, voorzitter van de fede ratie van arbeiders esperantisten, sprak zijn misnoegen uit over het feit, dat op de we reldjamboree geen padvinders-esperantisten samenkomst zou mogen plaats hebben. De heer Loubert, vertegenwoordiger voor Brussel, deelde, mede, dat het volgend jaar het 18e congres te Brussel gehouden zal worden. Verscheidene andere sprekers voerden nog het woord, waaronder een afgevaardigde van het Spaansche volksfront uit Valencia, die een zeer suggestieve rede hield. (Adv. Ingez. Med.) Meer dienstplichtigen? evenwel hopeloos en het meisje is dan ook Zaterdag overleden. Het politieonderzoek naar de oorzaak van de ramp heeft nog geen positief resultaat op geleverd. Opgemerkt zij nog, dat de dampen welke de brandende filmstrooken ontwikkel den de gevaarlijke nitro-cellulose-dampen zijn. Als gevolg van de ontwikkeling van deze gas sen zijn de twee oudste slachtoffers waar schijnlijk binnen weinig oogenblikken bewuste loos geraakt. Duur eerste oefening zou tevens verlengd worden. Voorstellen van het legerbestuur. Naar de N. R. Crt. uit doorgaans welingelichte bron verneemt, zou het legerbestuur het voornemen koeste ren het jaarlijksch contingent vast te stellen op 32.000 man en den duur der eerste oefening voor onberede- nen op 11 maanden De verhooging van het contingent tot 32.000 man is noodzakelijk om den bestaanden ach terstand aan personeel in een snel tempo te kunnen inhalen, waardoor het mogelijk wordt wanneer binnen betrekkelijk korten tijd zou moeten worden gemobiliseerd, ook de nieuw op te richten en uit te breiden wapens op oorlogssterkte te brengen. De verlenging van den duur der eerste oefening van de onberedenen houdt niet slechts verband met het feit, dat het noodig is het peil der geoefendheid, vooral dat van de infanterie, te verhoogen, maar ook met de omstandigheid, dat het ontoelaatbaar is, dat het grootste gedeelte van het jaar niet over geoefende troepen wordt beschikt. Dat een eerste oefeningstij d van 11 en niet van 12 maanden zal worden voorsteld zou als reden hebben, dat ons legerbestuur van mee ning is met dezen oefeningstijd genoegen te kunnen nemen, terwijl in het gebrek aan voldoend geoefende troepen gedurende een zeer korten tijd van het jaar kan worden voorzien door het gedurende dien tijd onder de wapenen roepen van herhalingslichtingen, Opzegging arbeidsovereenkomsten in de havenbedrijven? Acties te Amsterdam en Rotterdam Toezeggingen van werkgevers onbevredigend geacht. De besturen van den Centralen Bond van Transportarbeiders, den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders en den Ned. R.-K. Bond van Transportarbeiders „Sint Bonifacius" zijn sedert April van dit jaar in overleg met de besturen van de scheepvaartvereenigingen Zuid en Noord over verbetering der arbeidsvoorwaarden voor de havenarbeiders van Rotterdam en Amster dam. De besturen der arbeidersorganisaties heb ben zich na gepleegd overleg met hun leden aanvankelijk beperkt tot den eisch van het intrekken van tijdens de crisis genomen maatregelen en van In de crisisperiode tot stand gekomen wijzigingen in de arbeids voorwaarden. Zij hebben tevens verlangd wijzigingen in de arbeidsvoorwaarden aan te brengen, waar door de arbeiders grootere bestaanszeker heid konden verkrijgen en door beperking van overwerk de werkgelegenheid zou wor den bevorderd. Door de besturen der werkgeversorganisa tie is aan de arbeidersbonden medegedeeld, dat men op enkele punten aan de gestelde verlangens wilde tegemoet komen. De gedane toezeggingen worden door de besturen der werknemers organisaties echter absoluut onvol doende geacht. Zij vormen geen basis voor overeenstemming. Waar bovendien tijdens de gevoerde on derhandelingen de kosten van het levenson derhoud steeds zijn gestegen en nog steeds een stijgende tendenz vertoonen, zijn de besturen van oordeel, dat, nu vernieuwing der huidige overeenkomsten aan de orde is, ook herziening der loonen ter sprake moet worden gebracht. De besturen hebben aan de beide scheepvaartvereenigingen medege deeld, dat zij met hun leden op korten termijn over het in te nemen standpunt moeten beraadslagen. Daarbij zal de mede voor het bedrijf belangrijke vraag van opzegging dei- overeenkomsten, na het onbevredi gend antwoord der werkgevers, aan de orde worden gesteld. Aan de werkgeversorganisaties is de vraag voorgelegd of zij. vóórdat met de leden over een en ander wordt beslist, op zeer korten termijn alsnog een bespreking gewenscht achten. De contracten kunnen met een maand op zegging direct worden beëindigd. Een derde slachtoffer te Helmond. Meisje aan haar ivonden bezweken Een foto van het strandfeest van „Hyyea" Zondag te Zandvoort. Beide andere slachtoffers van filmbrand waarschijnlijk spoedig bewusteloos geraakt. Het ontzettende ongeluk, dat Vrij dagavond in de bioscoop „Alcazar" te Helmond is gebeurd, heeft, zooals werd gevreesd, nog een derde slacht offer geëischt. Zaterdag is in het St. Anthonius Ziekenhuis |het tienjarig, en niet twaalfjarig, zooals eerst ■werd gemeld, meisje Van der Made uit Schie dam overleden, tengevolge van de zware brandwonden welke zij had opgeloopen. Nader kunnen wij over de ramp nog het vol gende mededeelen. Toen de brand in de cabine uitbrak, zagen de drie zich daarin bevinden de personen zich den uitgang naar het balcon van de bioscoop waarschijnlijk door de hevige vlammen versperd. De heer Tersteeg moet toen een wanhoopspoging hebben gedaan zijn lo geetje te redden. Hij heeft het kind door een raampje van 25 bij 40 centimeter van de cabine op een plat dak geduwd, waar het kind, met zware brandwonden overdekt, in zeer opgewonden toestand werd opgemerkt. Het meisje dreigde aanstalten te maken om van het dak te springen, maar zij werd hierin verhinderd door eenige personen die ijlings een ladder hadden gehaald en het kind veilig naar beneden brachten, waarna het naar het 'ziekenhuis werd vervoerd. Haar toestand was 2600 VATEN HARING NAAR POLEN, Zaterdag is uit de Scheveningsche haven met bestemming naar Polen, vertrokken het motorvrachtschip „Bèta", afkomstig uit Gro ningen. Het schip heeft aan boord 2600 vaten haring, bestemd voor Gdynia, voor rekening van de visscherij-maatschappij „Newa" te Scheve- ningen. zoo'n handig metalen zakdoosje met 3 „AKKERTJES", want daarmee verdrijft Ge direct elke hoofdpijn, onwelzijn, kou. Praclisch en goedkoop, slechts 20 centl (Adv. ingez. Med.) OR AN J E VER EENIGING HAARLEM -NO ORD HAARLEM Maandag. De Oranjevereeniging Haarlem-Noord ver gaderde dezer dagen in de vergaderzaal „Flora" Pretoriaplein. De voorzitter, de heer S. Glastra, wees er in zijn openingsrede op, hoe moeilijk het voor een bestuur is, wanneer belangstelling en steun haar niet in die mate wordt ge schonken, als waarop van de zijde der be langhebbenden, hier de geheele Noord-Haar- lemsche bevolking in 't bijzonder, gerekend mag worden. Daar bovendien reeds langen tijd het best-uiu- onvoltallig is, dienen in de eerste plaats de leden zich beschikbaar te stellen voor de werkzaamheden en bestuurs- plaatsen, opdat niet verschillende functies in één persoon vereenigd behoeven te worden, zooals nu met den voorzitter het geval is sedert de laatste weken. De gewezen secre taris-penningmeester, de heer Warnars, wiens activiteit o.a. voor de organisatie dei- Oranje Ronde in het bijzonder door den voor zitter werd geroemd, heeft zich n.l. verplicht gezien om particuliere redenen zijn werk neer te leggen. De voorzitter zat niet stil doch zette den afgebroken arbeid van den secretaris voort en wist anderen voor de goede zaak te win nen. Zoo zal het mogelijk zijn, dat binnen kort een voltallig bestuur van 10 personen zich ter beschikking van de leden kan stel len. Een volledig programma kan worden aan geboden n.l. Ie. van den inwijdingsavond op 30 Augustus a.s. met als hoofdnummer „Hol land's Glorie" van Richard Hol, voor man nenkoren en orkest, met pl.m. 300 medewer kenden; 2e. de Oranjeronde op den middag van Koninginnedag 31 Aug. a.s., welke even als verleden jaar bij het Noorder Sportpark ven-eden zal worden tusschen zeker wel" 250 van de beste Haarlemsche wielrenners. Voor de uitvoering van beide programmanummers zal de aanmelding voor deelneming nog open staan tot 7 Augustus bij den voorzitter der Oranjever. Schotersingel 2, telefoon no. 10461 en bijdragen in geld, medailles, lauwertakken, andere kunstvoorwerpen worden gaarne in gewacht. Een commissie van uitvoering zal nader worden bekend gemaakt en staat onder leiding van C. Klaver, Overtonstr. 4, bestuurs lid, H. L. Veerman, Cronjéstr. 38, A. Schef- fer, KL Houtstraat 44, en den voorzitter der Oanj evereeniging. Hierbij wordt een oproep gedaan aan da mes en heeren boven de 14 jaar, die gene gen zijn het werk der Oranjevereeniging te steunen door zich als collectant op te geven voor de groote huiscollecte op Zaterdag 28 Augustus a.s. Er moet voor dien datum nog veel werk vericht worden. Alle leden van de mannenkoren evenals de wielrenners zullen in den tekst van het programma worden ver meld, mits tijdig bekend. Bij de rondvraag werd de vraag gesteld of de leden dezer afdeeling Ver. Koninginnedag ook vrijen toegang zouden hebben tot de feestelijkheden in andere afdeelingen in Haarlem georganiseerd. De voorzitter ant woordde, dat zulks inderdaad in de bedoeling ligt van het Hoofdbestuur. EXAMENS HOOFDAKTE Haarlem 31 Juli. Geëxamineerd 2 vr. en 5 m. candidaten. Geslaagd de heeren J. W. A. Bouwens, Haarlem, D. J. Brouwer, Hoofddorp. J. Tanger, Zaandam, A. de Munnik, Haarlem. HAARL. REDDINGSBRIGADE. HAARLEM Maandag. Zaterdag was het weer een en al bedrijvig heid in de zweminrichting van Pesie te Zaan dam. Hoewel de weersomstandigheden niet zoo gunstig waren, kon toch van een vlot verloop van het examen gesproken worden. Te 6 uur n.m. werd begonnen en te 8 uur was de inrich ting weder verlaten, nadat een 30-tal candida ten voor een der bondsdiploma's: Voorberei dend A en B wat het waterwerk betreft, aan het werk waren gezet. Het theoretisch ge deelte werd afgenomen in „Ons Huis", welk gebouw door bemiddeling van het bestuur der Zaandamsche Vrijwillige Reddingsbrigade kosteloos ter beschikking van de examencom missie was gesteld. Te 10 uur was ook dit ge deelte afgewerkt; toen kon de Voorzitster van het district Noord-Holland den uitslag mede deelen en aan de reeds medisch geslaagden het diploma met bijbehoorend zakdiploma uit reiken. In totaal werden slechts 3 candidaten afge wezen, zoodat van een mooi resultaat gespro ken kan worden. Een woord van hulde, niet alleen aan de candidaten, maar tevens aan hun instructeurs (trices) is dan ook zeker op Zijn plaats. De uitslag was als volgt: Voorbereidend diploma: Geheel geslaagd- de dames T. Boringa en C. Verkerk, beiden van Zaandam. Diploma A: technisch en medisch geslaagd: de dames J. G. H. Kuipers—Bosch; A. van Rooy, J. C. StodelVoëpel en de heeren W. Aalders, P. C. A. Barendse, W. Bindervoet, F. Carrelfs, H. J. P. Pitters, J. H. M. Willemse, allen uit Amsterdam. Alleen technisch geslaagd: de dames W de Boer—Plooyer (Zaandam) en P. de Vos (Haar lem) en de heeren P. Blom. C. de Boer (beiden Zaandam en G. de Vries (Amsterdam). Diploma B. medisch en technisch geslaagd: Mej. S. J. van Dam (Amsterdam); en de hee ren B. van Berk (Haarlem) en J. Matiasen (Amsterdam). Technisch geslaagd: de dames G. Broers 'Heemstede)R. Weers (Haai-lem), M. J. v d. Weyden—Siepel (Zaandam) en de heeren j! Bayens. F. Dekker (beiden Zaandam), H. Hes- seis, J. van Nes en D. Zeilmaker (Heemstede),

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 5