Thijs IJs heeft een raar avontuur H" DE TOESTAND IN HET VERRE OOSTEN. WEK DE GAL IN UW LEVER OP De Spoorwegcatastrofe bij Villeneuve. PROGRAMMA MAANDAG 2 AUGUSTUS 1937 HA ARE EM'S DAGBEAD Fransch-Japansch incident. Havas verneemt uit Tientsin, dat het aan de Japansche troepen opgelegde verbod om de internationale brug over te trekken, heeft ge leid tot een vijandige houding van deze troe pen tegenover de Fransche strijdkrachten. Bij het gevecht, dat zich twee dagen geleden ont wikkelde aan het Oostelijke station, werd het aldaar krachtens het protocol van 1901 ge- stationneerde Fransche detachement door Ja pansche soldaten aangevallen en ontwapend. De Franschen wisten zich echter te bevrijden en zich in een der stationsvertrekken te barri cadeeren, waarop de Japanners dit beschoten en twee Fransche soldaten verwondden. On danks de protesten, welke ingediend zijn. be hielden de Japanners de Fransche wapenen en uitrustingsstukken van dit detachement. De Fransche autoriteiten te Tientsin hebben de Fransche ambassade van dit incident oo de hoogte gesteld. Nader verneemt Havas: De Japansche mili taire autoriteiten hebben niet willen toestaan, dat de Fransche ravitailleeringswagens van de buitenlandsche concessies naar het Fran sche arsenaal reden en daarmede de verbin dingen met de in dit arsenaal gelegen Fran sche troepen verbroken. De Japanners geven voor deze verbreking als verklaring op. dat de Fransche autoriteiten hun geweigerd hebben over de internationale brug te trekken ten einde het Oostelijke station te bereiken, dat door Chineesche militie-troepen werd bezet gehouden. Het persbureau voegt hieraan toe. dat het consulaire corps en de commandanten der buitenlandsche troepen in Tientsin de Fran sche autoriteiten hadden verzocht ervoor te zorgen, dat de internationale brug werd ge ëerbiedigd en voor de neutraliteit der conces sies werd gewaakt. Bovendien heeft generaal Matsoeki. de commandant der Japansche strijdkrachten, den Franschen consul beloofd, in geval van vijandelijkheden de internatio nale brug te zullen eerbiedigen. Thans bewa ken de Japansche troepen de Chineesche zijde van de brug, na den nederlaag welke de Chi neesche militie geleden heeft en de Fransche troepen blijven hun zijde bewaken, dus op den linkeroever van de rivier de Haiho. Bommen op Takoe en Tientsin. Naar de Japansche bladen melden hebben Japansche vliegtuigen Takoe, de voorhaven van Tientsin gebombardeerd en de werven vernield. Uit Peiping wordt gemeld, dat de Japansche troepen een garnizoen hebben gelegd in Toengsjau, dat vernield werd en door de Chi neesche bewoners verlaten. Na de inneming van Sjang Jin Tien rukt een Japansche gemo toriseerde colonne van 4000 man op naar Pao Ting zonder tegenstand te ontmoeten. Het plan der Japanners hun invloed verder naar het Zuiden uit te breiden, schijnt zich duide lijker af te teekenen. De vreemdelingen zijn naar de Chineesche stad teruggekeerd, waar volkomen rust heerscht. De Japansche artille rie gaat voort met het bomJbardeeren van Tientsin. Volgens het Japansche blad „Asahi" zoude de militaire autoriteiten weldra de operaties staken om al hun aandacht te wijden de organisatie van de nieuwe regeering in Noord China. Het blad meent, dat de eerste phaze van de militaire operatiën geëindigd is en dat de troepen eenige rust zullen kunnen nemen, tenzij het leger van de Nanking-regeering naar het noorden blijft trekken. Slachtoffers te Tientsin en Toengsjau. Hitier spreekt op liet zangersfeest te Breslau. Politieke demonstratie van Oostenrijkers en Sudeten-Duitschers. Te Breslau is Zaterdag het twaalfde Duit- sche Zangersfeest gehouden, dat bijgewoond werd door rijkskanselier Adolf Hitler. Minister Goebbels. de beschermheer van het zangersfeest hield een toespraak tot de tienduizenden aanwezige zangers en honderd duizenden belangstellenden. Na Goebbels nam Adolf Hitler het woord. Hij begroette allen, zoowel zij die uit Duitsch- land, zoowel als zij die uit het buitenland zijn gekomen. Spreker zeide, dat het Duitsche lied overal ter wereld waar Duitschers zijn wordt gezongen en hij ontkende, dat het „Deutschland ueber alles" een imperialistisch lied zou zijn. De bijeenkomst werd gesloten met het ge meenschappelijk zingen van het lied „Ich hab' mich ergeben". Volgens de Weensche Maandagochtendbla den heeft tijdens het défilé voor Hitier een tamelijk groote groep Oostenrijksche zan gers den Duitschen rijkskanselier begroet met de kreten: ..Eén volk, één land. Oostenrijk groet den Fuehrer", „Fuehrer redt ons". Voorts verneemt Havas, dat tijdens het dé filé een groep Sudeten-Duitschers, hoofdza kelijk vrouwen, de afzetting verbrak om tot den rijkskanselier 'door te dringen en hem bloemen aan te bieden. Jean Jaurès herdacht. Huldebetooging te Parijs. De ..Bond tot het levendig houden van de nagedachtenis van Jean Jaurès" had Zater dag een nationale herdenking georganiseerd. Deze begon met een optocht van de Place de la Bastille naar het Panthéon. Verscheidene vlaggen en doeken met opschriften werden meegevoerd. Leuzen als „Leve Jaurès", „Weg met den oorlog" werden uitgeroepen. Bij het Panthéon aangekomen, schaarden de deelne mers zich voor het gebouw om te luisteren naar de redevoering, welke werd gehouden door Léon Blum. Vóór Blum het woord nam, las Delbos een telegram van minister-presi dent Chautemps voor, waarin deze hulde bracht aan de nagedachtenis van Jean Jaurès. In zijn rede bracht de vice-ministerpresi- dent Léon Blum eveneens hulde aan de nage dachtenis van Jean Jaurès, die overtuigd was, dat ongewapende vrede onafscheidelijk ver bonden was aan democratie. Hij spoorde zijn hoorders aan het voetspoor van Jaurès te vol gen met gelijken moed en gelijke wil tot zelf opoffering. Op het oogenblik dat minister Delbos het Panthéon verliet na een bezoek te hebben ge bracht aan het graf van Jaurès, werd zijn auto omringd door een troepje extremisten, die o.a. uitriepen: „Vliegtuigen voor Spanje!". De demonstranten werden door de politie ver wijderd. Volgens Chineesche schattingen zijn in de Chineesche stad van Tientsin 700 burgers ge dood, in hoofdzaak door de Japansche vlieg tuigen. terwijl een duizendtal openbare ge bouwen en huizen door de jongste Japansche bombardementen vernield zijn. In de Japansche Kamer heeft Soegijaama, de minister van oorlog, medegedeeld, dat van zestig der honderdtien Japansche inwoners van Toengsjau ongedeerd zijn. Men vreest, dat de vijftig andere door de Chineesche poli tie gedood zijn. Frankrijk Fransche Volkspartij leidt een nederlaag. De tusschentijdsche Kamerverkiezing te St. Denis, die noodig is geworden door het aftre den van Doriot, den leider der Fransche Volkspartij is heden geëindigd in een over winning voor den communistischen candi- daat Grenier. Deze vereenigde 9522 stemmen op zich tegen den candidaat der Fransche Volkspartij Malo 4.563. Rusland Sabotage in de collectieve boerenbedrijven. Zeven leiders in het district Danilof in het Janoslafgebied zijn door de rechtbank van Danilof veroordeeld tot gevangenisstraffen van twee tot tien jaar wegens sabotage van de Kolchozen en activiteit ten gunste van her stel van het particulier eigendom. Zij hebben drie Kolchozen ontbonden, aan de leden van de Kolchozen de bewijzen van eeuwigdurend eigendom ontnomen en het land, vee én land bouwwerktuigen onder de boeren verdeeld. Het proces werd door eenige honderden le den van Kolchozen gevolgd. Noorscli vliegtuig verongelukt. Vijf inzittenden om het leven gekomen. Het D.N.B. meldt uit Oslo, 1 Aug. Een vliegtuig, dat was opgestegen om een vlucht boven de stad te maken, is ten gevolge van een ontploffing in zee gevallen. Vijf inzittenden zijn om het leven gekomen. De kerkstrijd in Duitschland. Zestig arrestaties bij de Belijdeniskerk. Tiidens den dienst in de kerk van Dahlem heeft dss. Roehricht verklaard, dat zich op hét oogenblik zestig dominé's of leden der Belijdeniskerk in hechtenis, bevinden. Al leen in de-parochie Dahlem, zoo. voegde hij' hieraan toe. zijn drie van de vier dómihé's gearresteerd, nl. ds. Niemoeller, ds. Mueller en ds. Hildebrandt Men moet zich afvragen, aldus ds. Roehricht, waarheen deze maatre gelen zullen leiden. De Belijdeniskerk heeft slechts een wensch: Christus. Hoe kan men veronderstellen dat Christus een gevaar be- teekent voor staat of volk? en U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Eiken dag moet Uw lever een liter gal in de inge wanden doen vloeien. Wanneer de galafscheiding on voldoende is. wordt Uw voedsel niet verteerd, het be derft. Er vormen zich gassen in Uw lichaam, U raakt verstopt. Uw organisme wordt vergiftigd en U wordt humeurig en loom. U ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen: een geforceerde stoelgang neemt de oorzaak niet weg. Maar CARTER'S LEVERPIDLETJES zullen zorgen voor de vrije toevoer van gal. waardoor U weer geheel herstelt. Een plantaardig, zacht, onovertroffen middel om de gal te doen vloeien. Eischt Carter's Leverpilletjes, verkrijgbaar bij apo thekers en drogisten in flacons van J 0.75. (Adv. Ingez Med.) Doktoren in slaking. Vijfhonderdzeventig geneesheeren zijn te Versailles in staking gegaan uit protest te gen de nieuwe regeling van de prefectuur tot coördinatie van den kostenloozen medi- schen bijstand en de sociale verzekeringen, aldus meldt Havas. De doktoren protesteeren tegen de „administratieve paperassen", wel ke de nieuwe regeling hen voorschrijft. Zij moeten lange vragenlijsten invullen, welke volgens hen niets te maken hebben met de behandeling. De geneesheeren van het departement Seine en Oise blijven wel de zieken behande len. doch weigeren de voorgeschreven for mulieren te gebruiken. Het gevolg hiervan is, dat de apothekers weigeren medicijnen te leveren, wanneer de recepten niet zijn gepa rafeerd door den burgemeester van de plaats, waar de zieke woont. Aan deze eisch wordt bijna nooit voldaan, want de verzekeringskassen hebben reeds groote voorschotten ontvangen uit de open bare middelen. Door deze staking van de geneesheeren is men verplicht de zieken in de ziekenhuizen op te nemen. Successen van Franco's troepen. Havas verneemt van het front bij Teruel, 1 Aug: De dag van gisteren heeft tien troepen van Franco veel succes gebracht. Op sommige plaatsen rukten zij op dezen eenen dag veertig kilometer op, terwijl het geheele veroverde terrein een oppervlakte van meer dan duizend vierkante K.M. beslaat. Zes dorpen en zeer be langrijke stellingen zijn veroverd. De vijand, die in vodledigen terugtocht schijnt te zijn. bood slechts weinig tegenstand en heeft dui zend man aan gevangenen verloren. Uit Albarracin wordt gemeld, dat de troe pen van Franco op verscheidene plaatsen de grens tusschen Teruel en Cuenza zijn overge trokken. Het dorp val de Cuenca is bezet, na dat de linksche troepen het ontruimd hadden. In dit dorp is het hoofdkwartier der verdedi gers in dezen sector gevestigd geweest. De rechtsche troepen blijven naar het Zuiden oprukken. Een van Tèrriente oprukkende af- deeling heeft het dorp Toril bezet zonder een spoor van den vijand te ontdekken. Dit dorp is een knooppunt van de wegen tusschen Cuenca, Val de CiMo en Bezas. Op deze wegen werden vervolgens eenige afdeelingen link sche troepen versilagen en daarna werden de dorpen Val de Cillo en Masegoso ten Westen van Toril veroverd. Door een andere afdeelmg werden de dor pen Villarejo en Arroyofria genomen. Uit Madrid: Aan het front van Brunete zijn. de krijgsverriehtingen gestaakt. Men verzekert intussehen, dat de regeeringstroepen de laat ste dagen den vijand op verscheidene punten heeft kunnen terugdrijven, zoodat de streek van Brunete niemandsland is geworden. Ten Oosten van Brunete, bij Castillo de Villafranca en aan den linkeroever van de Guadarrama hebben de regeeringstroepen hun stellingen gehandhaafd. DOOR DENAT/omaleh a>juu öEzer R00{ul^RcE«sö wm*mt 5KM ^7/-.,. MI MriuMiu# &LB& V ÏX V I -.QRIHUEU V TORRE U CARCei TORREMOCHA r ca X ST EUUU. "T E p BR0HCHALE5 MOUTER DE N060ERA oPs/ély- V /GRIEG05 TR&MACASTILLfr O v ^VIIAARQUEMAOO CÊ LAD A'S yr CELLAR CuEYaS >GEAoTx>g&üde jjviLLABA .OUCUD AR R AQIN GUADALAVIAR Y VlllAR -5#==::^;R0YUELA "T" ct c X- DELCOBO/ CALOMARDE I L- ImoscmdomVV 4/- 5 %-FRlAS X&ALDÖU ICAMPllVo O N Xj't x a RUBlAi.ES /-/ <1 FERftlENTEy - VALOECUEHCA*#/viLLASTAR' •bezas HET FRONT VAN TERUEL. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Ja, je hebt gelijk, zei oom. Maar ik geloof niet, dat ik er heen ga. Als er weer niemand is, dan zijn we nog verder van huis. Neen, laten we maar niet gaan! Maar, oom, ik rammel van den honger, zei Thijs. Neen, hoor, ik ga er heen. Als is er niemand, dan zal er heusch wel wat te eten zijn. AI is het dan ook maar traan! lachte hij. Je moet het zelf weten hoor. zei oom. Maar ik ga nog niet met je mee. Ga jij dan maar vooruit, ik kon dan wel later! Goed oom ik kan ook vlugger loopen dan U. Ik zal U wel roepen, als er menschen zijn. Ramp bood een ontzettenden aanblik aan. Het euvel der houten wagons. Onze Parijsche correspondent schrijft ons: - F ET was ruim vier uur van nacht. In dolle vaart stormde onze taxi door de verlaten straten van Parijs, over den langen - breeden weg naar Villeneuve-St. George. Een twintig minuten te voren had de telefoon ons angstig uit den slaap gewekt: een ernstig spoorweg ongeluk, men spreekt van vijftig dooden, van veel meer gewonden. Nauwelijks zes weken geleden een spoor wegramp bij Le Mans, nu weer een! Zouden weer die houten wagons, diezelfde, waaraan de meer dan honderd dooden om van de ge wonden maar niet te spreken van de spoor wegramp bij Lagny, nu een drie en een half jaar geleden, te wijten waren, de schuldigen zijn? Zou het de schuld zijn van een wissel wachter? Dit alles vroegen we ons af, terwijl we voortrenden over de verlaten wegen. Maar plotseling werd het drukker op den weg. Ambulance-auto's kwamen ons tege moet, taxi's en particuliere auto's, waarin we vaag gestalten konden onderscheiden met witte verbanden. Toen een geweldige opstop ping, een weergalooze opeenhooping van auto's en vrachtwagens, waartusschen gen darmen met de grootste moeite vrij baan maakten voor steeds wegrijdende ziekenwa gens. Ginds links van den weg striemden een paar felle lichtstrepen door den nog half- donkeren nacht. Men zag er gestalten wer ken in dien lichtbundel bij een massa, die niet te onderscheiden was. Vragen hoefden we niet meer, we begrepen, we wisten al, dat het daar gebeurd was en langs een smal paadje tusschen de huizen, over het land be reikten we die ongeluksplek. Het was verschrikkelijk, huivering wekkend. Op zij lag de locomotief omgekanteld langs de spoorbaan en als een reutelend monster spoog het uit alle poriën stralen stoom uit. Maar een vijftig meter verder was het veel verschrikkelijker. Spookach tig verlicht door de machtige schijn werpers der Parijsche brandweer, scherp omlijnd in dat felle licht tusschen het halfduister in het rond, dag daar een groote stalen spoor wagon, schuin om hoog geheven te gen een stalen bagagewagen. De rui ten waren in splinters gevlogen, zwa re platen omgebogen en ineen ge deukt. Maar er onder lag nog iets, een vorme- looze massa, een ruïne van hout en versplin terde balken, een paar verwrongen onder stellen. In dien puinhoop hakten de bijlen der brandweermannen, sneden de zuurstof apparaten der spoorwegarbeiders Nu en dan kwamen er kleinigheden uit te voorschijn: een deel van een volkomen vernield valies, een kleedingstuk, een taschje, een zakdoek. En toen begrepen we pas het verschrikkelij ke: die ruïne, dat versplinterde hout, daar onder die beide stalen wagens, dat was het overblijfsel van een houten wagon! Als een harmonica was die lichte wagen tusschen de zware stalen wagens ineengedrukt, als een steigerend paard was de stalen wagen over de houten heengesprongen en had alles weg geschoren, alles banken en afscheidingen, met al zijn zware gewicht drukkend op dien puinhoop daaronder Verschrikkelijk moet het geweest zijn, een huiveringwekkende slach ting, die in een paar seconden tijd volbracht was. Met niet minder dan 80 K.M. snelheid, volgens de voorschriften hier volkomen ge oorloofd, was de trein uit den wissel gereden en met diezelfde geweldige vaart was de wa gon over de plotseling geremde houten wagen heengesprongen! Op het oogenblik, dat wij op de plaats van de ramp aankwamen, had men de dooden reeds geborgen, de gewonden bevrijd, doch men zocht nog door, want men wist niet, wat er nog onder dien warboel verborgen kon zijn. Allerhande kleine voorwerpen, die eens aan de reizigers, grootendeels pelgrims, die onder geleide van hun dorpsgeestelijken van een bedevaart naar Lisieux naar hun gehoor teplaats terugkeerden, hadden toebehoord, kwamen nog te voorschijn en langs de baan hoopten zich langzamerhand al die kleinigheden op, wat kinderspeelgoed, en kele horloges, een schoolschrift met onbe houwen kinderletters, damestaschjes en met bloed, doordrenkte flarden van kleeding- stukken. Want in dien geweldigen schok waren velen de kleeren volkomen van het lijf gerukt, terwijl men an deren had losgesneden om ze te kunnen bevrijden. Het moet ver schrikkelijk zijn geweest en een spoorwegarbeider met zwarte stof- strepen dwars over zijn gezicht en. met gescheurde kleeren, een der eersten, die op de plaats van de ramp aankwam, vertelde ons, dat hij in den oorlog zelfs niet zulke ver schrikkelijkheden aanschouwd had. Vele slachtoffers waren neergelegd in den tuin van een dokter in de nabijheid. „Daar hebben wij ze allemaal naar toegebracht". Die tuin was geen tuin meer. De schutting, die langs de spoorbaan lag, had men omge trokken om er gemakkelijker in te kunnen komen en overal was het gras vertreden, waren de bloemperken verwoest. Hier had den meer dan vijftig slachtoffers gelegen op dekens, op zakken. Intussehen was de dag aangebroken en nog scherper kwam toen de verwoesting uit, een geweldige chaos, een ruïne. Onver moeid werkten brandweer en spoorwegarbei ders aan het bergingswerk en steeds nieu we voorwerpen, een kinderschortje, een ma trozenmuts, een verbrijzeld poederdoosje kwamen te voorschijn. Groote gaten waren met de zuurstofcylinders in de metalen wan den van den stalen wagon gesneden en door die openingen daalden de redders af in dien houten puinhoop daar beneden. Met sterke gijrparmen hieven hijschkranen brokstuk ken der vernielde wagens omhoog en ten slotte had men zekerheid verkregen dat er geen slachtoffers meer onder de puinhoopen lagen bedolven. Na een langdurige ondervraging werden tenslotte de beide wisselwachters beschuldigd van dood door onvoorzichtigheid. Doch een andere vraag komt aanstonds op: ligt de schuld aan deze catastrofe niet hooger? De oorzaak van deze ramp is bekend: op een telefonische mededeeling dat trein 511 in aan tocht was, hadden de wisselwachters de baan voor dezen trein, die volgens de dienstregeling op dat uur passeeren moest, vrij gemaakt. Doch deze melding was verkeerd en eenigen tijd later rinkelde dus opnieuw de telefoon in de post der wisselwachters: het is niet trein 511, maar trein 1.017, die met een kwartier vertraging vertrokken is. Trein 1.017 volgt echter een andere richting dan trein 511, zoo dat de wisselwachters onmiddellijk maatre gelen namen om dien trein op het goede spoor te brengen. Doch helaas, het was reeds te laat en net op het oogenblik dat de reils van den wissel verschoven, had de locomotief de plaats des onheils bereikt. Maar treft nu den sta tionsambtenaar, die de verkeerde telefonische mededeeling overbracht, eigenlijk niet meer schuld, dan de beide wisselwachters, die in den donkeren nacht de bevelen moesten uit voeren? En boven alles: zijn de spoorwegautoriteiten niet boven alles schuldig aan deze ramp? Toen drie en half jaar geleden de ramp van Lagny aan meer dan honderd menschen het leven kostte, verzekerde de regeering op een inter pellatie in de Kamer, dat de houten wagens zoo spoedig mogelijk door metalen vervangen zouden worden en dat in ieder geval de sa menstelling van gemengd houten en stalen treinen verboden zou worden. En wat ziet men nu gebeuren? Enkele weken geleden de ramp bij Le Mans, nu weer dit, beide te wijten aan die rampzalige houten wagons. Zooals reeds zoo dikwijls is de regeeringsverklaring van drie jaar geleden een woord geweest, waarop geen daad is gevolgd. TWEE DUITSCHERS UIT ZWITSERLAND UITGEWEZEN Dezer dagen werden in Freiburg twee Duit sche studenten gearresteerd onder verdenking van financieele spionnage. Deze studenten maakten er hun werk van verscheidene perso nen te bespionneeren wat betreft hun finan cieele transacties. Het feit kon niet wettig be wezen worden, zoodat van een strafvervolging moest worden afgezien. Op voorstel der justitieele autoriteiten heeft de Bondsraad echter besloten tot uitwijzing van de beide Duitschers uit Zwitserland wegens incorrect gedrag tegenover het land waar zij gastvrijheid genoten. DINSDAG 3 AUGUSTUS. HILVERSUM I. 1875 M. AVRO-Uitzending. 8.00 Reportage Jamboree en Orgelspel; 8.20 Gramofoonplaten; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Gewijde muziek (gramofoonplaten); 10.30 Jetty Cantor's ensemble; (om 11.00 huish. wenken); 12.30 Gramofoonplaten; 1.00 Jonny Kroon's Ensemble, soliste en gramo- foonaplten; 4.30 Kinderhalfuur; 5.00 Radio- kinderkoorzang; 5.30 Edwin Walker's Tipica- orkest en Orgelspel; 7.00 Jamboreeklanken; 7.40 Cembalo-voordracht; 8.00 Berichten A.N.P. Mededeelingen; 8.15 Het 's-Hertogen- bosch Muziekcorps; 9.00 Dialoog; 9.30 Kovacs Lajo's orkest en soliste; 10.30 Actualiteits- flitsen; 10.45 Gramofoonplaten; 11.00 Berich ten A.N.P. Hierna tot 12.00; De „Jumping Jacks". HILVERSUM II. 301 M. KRO.-Uitzending. 8.00 en 10,00 Gramofoonplaten; 11.30 Gods dienstig halfuur; 12.00 Berichten; 12.15 De KRO-Melodisten, solist en gramofoonplaten, 2.00 Vrouwenuur; 3.00 Gramofoonplaten; 4.00 KRO-Kamerorkest; 4.45 Gramofoonplaten; .5.00 KRO-orkest; 5.45 Felicitatiebezoek; 6.00 Gramofoonplaten; 6.15 De KRO-Melodisten en solist; 7.00 Berichten; 7.15 Hippische cau serie; 7.35 Sporthalfuur; 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen; 8.15 KRO-koor en -orkest, gramofoonplaten en declamatie; 10.00 Re portage Wereldjamboree: 10.30 Berichten ANP.; 10.40 Reportage Internationaal Ka tholiek Esperanto-Congres; 11.20 Gramo foonplaten. DROITWICH 1500 M. 11.05 Dansmuziek (Gr.platen)1-1.35 Orgel spel; 12.05 Radiotooneel; 12.50 Het North Pier Orkest; 1.30 Cricketreportage; 1.50 Het Wethmar-Trio; 2.20 Londens Brandweer-mu ziekcorps; 2.50 Muzikale causerie (met gr.- platen)3.20 Jack Wilson's kwintet; 3.50 Gra mofoonplaten; 4.35 Het Hungaria Zigeuner orkest; 5.00 Causerie „Paste and Paper"; 5.20 Sportreportage; 5.40 Ch. Brill en zijn orkest; 6.2-0 Berichten: 6.45 Orgelspel; 7.20 Radio tooneel; 8.35 BBC-orkest: 9.20 Berichten; 9.40 Causerie over Amerika; 10.00 Cabaret-pro gramma; 10.35 Het Bridgewater-kwintet; 11.20 M. Winniok en zijn Band; 11.50 Dans muziek (gr .platen). RADIO PARIS. 1648 M. 7.10, 8.20 en 10.35 Gram.platen; 12.20 Or kestconcert en zang: 2.20 Gramofoonplaten: 4.05 Zang; 4.20 Gevarieerd concert; 7.20 Zane, 7.35 Pianovoordracht: 7.50 Duetten; 8.35 Concert uit Ostende. KEULEN 456 M. 6.50 Militair orkest; 7.30 Het Bergische Landesorkest; 8.50 West-Duitsch Kameror kest; 12.20 Fabrieksorkestconcert: 1.35 Om- roep-Amusementsorkest van München; 4.20 Gevarieerd programma m.m.v. solisten, piano duo en Erwin Stenbach's orkest; 6.05 Gra- mofoonmuziek; 7.10 Het Omroeporkest8 30 Omroeporkest; 9.20 Stedelük orkest Osna- brück en soliste; 11.10 Omroepvrouwentrio en -dansorkest. BRUSSEL 322 M. 12.20 L. Darcy's orkest; 1.30 Gramofoon platen: 5.20 J. Schniiders orkest: 6.50 en 7.20 gramofoonplaten; 8.20 Ed. Loiseau's orkest en solisten; 10.30 Gramofoonplaten. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gramofoonplaten en zang; 1.30 Darcy's orkest; 5.2(1 Kamermuziek: 6 35 Gra mofoonplaten; 7.35 Literair-muzikaal pro gramma; 8.20 Piano-voordracht: 8.50 Radio tooneel; 9.20 Symphonie-concert -mt '"•^nde 11.00 Gramofoonplaten. *>ETTTSCHLANDSENDER 1 571 8.30 Gevarieerd concert: 0.29 mann's blaasorkest: 10.2fi Berichten: Pianoduetten; 11.05 Weerbericht: 11.20 Het Koningsberger Omroepkleinorkest.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6