Buiten haar kringen De start voor den internationalen zeilwedstrijd IJmuiden Solent, waaraan ook het Nederlandsche jacht .Zeearend" deelneemt, vond Zondag bij de Uiterton voor IJmuiden plaats H. M. de 'Koningin heelt Zaterdagmiddag de olficieele opening verricht van de Wereld jamboree te Vogelenzang. H. M. de Koningin tijdens het uitspreken der openingsrede De bekende tienkamper Brasser werd eerste in het num mer 110 meter hordenloop tijdens de nationale athletiek- kampioenschappen op de Sintelbaan te Amsterdam FEUILLETON door HEKMAN ANTONSEN. 10) „Ik wist wel, dat je verwonderd zou staan", zei hij. ,.Zie je, Terry", zei hij, zich in een gemakkelijken stoel zettend. „Ik was zoo on geveer tot de overtuiging gekomen, dat alles in het leven louter geluk was. Ik bedoel doordat ik verliefd ben op Therese Tarpeton, ben ik over heel wat dingen aan het naden ken geslagen". „Liefde, zegt men. veroorzaakt verhoogde verstandsinspanning", zei ze. „Hou me nu niet voor den gek, Terry", zei hij smeekend. „Ik dachtoch, je begrijpt me wel". „Toch niet. Je had het daareven over ge luk". Niemand zou gezegd hebben, dat ze de grootste moeite had haar verontwaardiging te betoomen. Hij was immers weer bezig in haar tegenwoordigheid over zijn hopelooze liefde in verband met zijn carrière een lang dradig betoog te houden. ,Jk vond. dat de mannen, die haar leer den kennen, juist daardoor al gelukkig wa ren. Omdat ze rijke ouders hadden, kwamen ze met haar in relatie. Ik begon te gelooven, dat werken er niet veel aan toe deed. Geld was het eenige. dat meetelde. De Conaways hadden hun praktijk ook geërfd. Bijna ieder een, die nog geen dertig was. en toch iets bezat, had het geërfd. En nu ben ik gaan inzien, dat een man, die iets weet aan te pak ken en vol te houden, zelf zijn geluk bewerkt. Ik heb me op dat proces geworpen. Terry. Dat. is geen geluk. dat is werken!" „Ik hoop. dat je gelijk hebt", zei ze. „Natuurlijk heb ik gelijk. Ik wil er om ver wedden, wat je maar wilt, dat jij binnen en kele wekenzeg maandenje scher men zult kunnen verkoopen!" „Ik hoor de klanten de trap al op komen", lachte ze spottend. „Je zult ze hooren komen!" zei hij vol ver trouwen „Waar zullen we dineeren?" „Waar je wilt", antwoordde ze. „Je bent nog nooit in een nachtclub ge weest. wel?" Ze hield zich nog net op tijd in. Een ploe terende jonge artiste, zonder kennissen in New-York, kon zich een dergelijke weelde immers niet veroorloven? „Neen", zei ze. „Heb je zin om er eens naar toe te gaan?" „Je moet niet zoo verkwistend worden", stribbelde ze tegen. „Kapitalisten vergooien hun geld niet". „Geld, dat in jouw gezelschap besteed wordt, is nooit vergooid", zei hij. „Zullen we naar Claywood gaan? Ik heb zin om te dan sen". „Ja, dat zou wel leuk zijn". Ze wilde niet. dat hij een taxi nam en ze gingen met een bus, stapten bij de Twee en veertigste straat uit en wandelden verder. Claywood was een der nieuwste snufjes van Broadwav. Een orkest speelde den laatsten Schlager bij hun binnenkomst. Een ober nam Redding met een enkelen blik op, keek dan naar Terry en bracht hen dan met zachten drang naar een tafeltje. Het was er stikvol, ondanks het zomersei zoen. De dansvloer was dicht bezet en het publiek was zoo gevarieerd, dat Terry haar oogen uitkeek. Gelukkig was er geen enkele bekende bij. De kellner bracht een menu. Terry was in genomen met zijn manier van bestellen, toen ze hem gezegd had, dat zij het aan hem over liet. Ze had een hekel aan mannen, die niet wisten, wat ze nemen moesten en den kellner om raad vroegen. En wat hij bestelde, was volkomen naar haar smaak. „Zullen we dansen?" vroeg hij, toen hij klaar was met bestellen. Dansen was in die drukte bijna onmogelijk, maar Redding wist haar zoo te leiden, als ze nog nooit ondervonden had, en al kwamen ze dan ook langzaam vooruit, geen enkelen keer ondervonden ze eenigen hinder van de an deren. Hij bracht haar aan hun tafeltje terug, vlak voor dat het voorgerecht werd opge diend. „Ik vind het gewoonweg heerlijk", zei hij. ,Is dit nu kapitalistenontspanning", vroeg ze. „Dit is de manier van dezen kapitalist", grinnikte hij. „Wat vind je van het New-York sche nachtleven, Terry?" „Geweldig", antwoordde ze. Ze bleven tot het begin van de tweede voorstelling. „Ik heb er nu wel genoeg van", zei hij. „Hoe denk jij er over, Terry?" Ze hadden verscheidene malen gedanst en Terry, die van Long Island was komen rij den, was echt moe. Ditmaal was ze er niet tegen, dat hij een taxi nam, omdat ze ook nog naar haar eigen huis terug moest, nadat hij haar aan het atelier gebracht had. Tijdens die rit bleef ze zoo ver mogelijk van hem af zitten, om hem geen aanleiding te geven tot de groote harte lijkheid. Maar^hij deed er zelfs geen poging toe. Voor haar atelier stuurde hij de taxi weg. „Mag ik nog even mee?" vroeg hij. ..Liever niet. Het is al zoo laat". „Ik zou nog zoo graag even praten". „Dat hebben we den heelen avond al ge daan". „Maar het voornaamste onderwerp is nog niet besproken". „En, wat is dat dan wel?" vroeg ze. Ze had de voordeur geopend en nu ston- len ze in de flauw verlichte hal. „Over ons zelf". „Ik meende, dat we den heelen avond over •rij wel niets anders dan over ons zelf had den gepraat", zei ze. „We hebben het alleen over mij gehad", wierp hij tegen, „over mijn cliënt, mijn pro ces en het behaalde succes". „Ik meen me toch te herinneren, dat we het ook nog even over mijn kamerschermen hebben gehad", zei ze lachend. „We hebben ieder over zichzelf gepraat en over elkander", gaf hij toe, „maar dat is nog niet over ons zelf" „Dat is een woordspeling, die ik niet heele- maal snap". „Terry, toen ik je voor de eerste maal zag, dacht ik, dat ik je nooit zou terugzien. Maar dat is nu anders geworden. Ik verdien nog wel geen schatten, maar ik kan je nu en dan toch wel eens een prettig tijdje bezorgen. Terry, bij onze eerste ontmoeting heb ik je een kus durven geven „En?" Haar stem klonk koel en haar hou ding was moe. „Ik ben verliefd geweestmaar dat is een hopeloos geval, dat weet je. En je aan iets hopeloos vast te klemmenis een groote domheidOch, Terry. jij bent jong en mooie en zoo lief. We zijn allebei zoo een zaam. En ik weetik wil eerlijk blijven, Terrydat ik niet verliefd op je ben. Maar toch houd ik dolveel van je. En jij van mij, is het zoo niet?" „Daar schijn je nogal zeker van!" zei ze. „Natuurlijk, ik heb je een kus gegeven en toch heb je toegestaan, dat ik je nog mocht ontmoeten". „Waarom niet? Beteekende die ééne kus dan zooveel?" „Voor jou toch wel, Is het zoo niet?" „En vroeg ze weer. Als eenïg ant woord sloeg hij zijn armen om haar heen en zochten zijn lippen de hare. V. Toen ze op haar kamer naar de duistere rivier en de fonkelende sterren zat te staren, dacht ze beschaamd na over wat er een uur geleden gebeurd was. Jack had haar een kus gegeven. En ze had hem niet op slag afge weerd. Eerst na enkele seconden had ze zich losgerukt en was de trap naar haar atelier opgeholü. Ze had de deur opengerukt en met een slag achter zich dichtgesmakt, zoo hard, dat ze morgen wel klachten van haar mede bewoners zou krijgen. Een oogenblik was ze bang geweest, dat hij haar achterna zou komen. Maar toen ze hem niet hoorde komen, had ze zich bedacht, dat hij er de man niet naar was, om zich tegen haar wil aan haar op te dringen. Een poosje later was ze naar haar huis teruggekeerd. Ze was geen oogenblik bang geweest, dat hij haar nog ergens zou op wachten. Mrs. Carey had haar opengedaan, maar ze had haar zorgzame hulp vriendelijk afgewezen en zat nu veilig op haar eigen kamer. Ze was woedend op zichzelf. En nog maals hield ze zich voor, dat hij niet iemand was, die zich op zou dringen. Zoodra hij be merkt had, dat zij van zijn omhelzing niet gediend was, had hij haar immers losgelaten? Zou hij met negentig dollar per week, waar mee hij zich een kapitalist achtte, werkelijk verwachten, dat Terry Converse nu al zijn doen en laten goed zou keuren? Die gedachte verwierp ze met verontwaardiging. Zoo mocht ze niet over hem denken. Hij had zelf met zijn fortuin den draak gestoken en toe gegeven, dat zijn succes nog maar middel matig was. Hij was er nog het meest blij om geweest, omdat het hem in de gelegenheid stelde, iets voor haar plezier uit te geven. Dat moest ze om eerlijk te blijven, toch er kennen. Maar dat was de reden toch ook niet van haar ergernis. Als ze er goed over dacht, dan zat de kwestie hierin, dat hij gezegd had met haar, als ze wilde, tevreden zullen zijn bij wijze van troostprijs. Dat was de zaak! (Wordt vervolgd). De Zuid Holl. Bond van Handboogschutterijen bood Zaterdagmiddag op het paleis Soestdijk aan het Prinselijk echtpaar twee handbogen met pijlen en doelen aan. Na de aanbieding beproefden H H K K H H hun qeluk met het nieuwe geschenk Op de Amster- damsche Bosch- baan werden Zon dag de nationale roeikampioen- schappen gehou den. In het num mer achtriems- gieken behaalde .Amstel het kam pioenschap Bedrijvigheid op het terrein der Wereld jamboree. De zeeverkenners demon- streeren het opzetten van zeilen Prins Gustaaf Adolf van Zweden, leider der Zweedsche padvinders, defileert na de olficieele opening der Wereld jamboree voor H. M. de Koningin Een imposant overzicht tijdens de rallye door de meer dan 28.000 deelnemers, na de officieele opening van de Wereldjamboree door H. M. de Koningin. Rechts de Koninklijke tribune

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 8