Thijs IJs heeft een raar avontuur H Nanking en Noord-China. Centrale regeering kan den nieuwen toestand niet aanvaarden. Griekenland onder het bewind van Métaxas. WOENSDAG 4 AUGUSTUS 1937 HAARLEM'S DAGBLAD Havas meldt uit Sjanghai 3 Augustus: In politieke kringen volgt men met groote jaantfacht de ontwikkeling van den toestand te Nanking, waar beslissingen van het groot ste belang verwacht worden. De Japanners schijnen op het oogenblik niet voornemens te zijn een aanval in zuidelijke richting te doen op de centrale strijdkrachten, die zich verzamelen bij Paoting en in het noorden van Sjantoeng. Men is van meening, dat zij de provinciën Tsjahar en Soeijan.- die aan Mandsjoerije en Buiten-Mongolië grenzen, willen bezetten, omdat dat gebied van zeer groote beteekenis zou zijn bij een conflict tusschen Rusland en Japan. Het schijnt, dat oorlog als de eeni- ge oplossing voor de regeering te Nanking beschouwd wordt, omdat de aanvaarding van den nieuwen toe stand in Noord-China onvermijdelijk den val der centrale regeering en de vernietiging van de vereenigingspo- gingen van Tsjang-Kai-Sjek zou medebrengen. Het is intusschen begrijpelijk, dat de Chi- neesche leiders geen haast maken met krijgsverrichtingen op groote schaal. De po sitie der Chineesche troepen ten Noorden van de Gele Rivier zou namelijk uiterst moeilijk zijn. Noord-China is met de rest van het rijk verbonden door twee spoorwegen met enkel spoor. Men acht het niet onwaar schijnlijk. dat de keurtroepen van het leger van Tsjang-Kai-Sjek het eerst slaags zouden raken in omstandigheden, die het gevaar voor een slachting medebrengen. Uit Tokio, 4 Augustus. Japansche waarne mers zijn van oordeel, dat. indien de vijan delijkheden in Noord-China opnieuw moch ten uitbreken, zij zich onvermijdelijk tot Tsingtao zouden uitbreiden. Men wijst er op, dat de concentratie van Chineesche troepen te Tsinan en de geleidelijke ontruiming van Tsinan en Tsingtao door de Chineesche auto riteiten en talrijke Inwoners er op wijzen, dat dit gebied zich daadwerkelijk voorbe reidt op deelneming aan het verzet tegen Japan. De bewegingen der Chineesche troe pen zouden er op wijzen, dat het va de be doeling ligt, de Japansche stellingen te Pei- ping en Tientsin te omsingelen door op te rukken langs de drie spoorlijnen, die er sa menkomen. De woordvoerder van het Japansche mi nisterie van Oorlog, majoor Nakagawa. heeft gisterochtend in het Japansche Lagerhuis medegedeeld, dat te Toengtsjau het stoffelijk overschot is gevonden van 130 Japansche en Koreaansche bewoners, mannen, vrouwen en kinderen, allen vermoord door de Chineezen. In verband met het incident van Toeng tsjau heeft de autonome regeering van Oost- Hopei besloten haar hoofdkwartier voorloo- pig te Peiping op te slaan. Generaal Tsjang Tsoe Tsjoeng heeft het voornemen te ken nen gegeven zich uit het militaire leven te rug te trekken en zich te wijden aan de poli tiek. Tsjang was commandant van de 39ste divisie en burgemeester van Tientsin. Toen kort geleden Soeng T.se Joean zich uit de re geering van Hopei en Tsjahar terugtrok, nam Tsjang het voorzitterschap van den politie- ken raad op zich en in deze kwaliteit ont sloeg hij acht leden, die niet te Peiping aan wezig waren, omdat hun afwezigheid een vlotten gang van zaken hinderde. De commissie tot handhaven van den vre- Het Vaticaan erkent Franco. Zaakgelastigde aangewezen. Naar Havas meldt wordt in een Dinsdae door het diplomatieke kabi net te Salamanca gepubliceerde nota medegedeeld, dat tijdens het jongste bezoek van mgr. Antonitti aan Sala manca besloten werd den status van officieel diplomatiek vertegenwoor diger met den titel van zaakgelas tigde te verleenen aan Pablo Chur- ruca, den gevolmachtigd minister, die Spanje bij den staatssecretaris van het Vaticaan zal vertegenwoor digen. De nota voegt hieraan toe: Het is met groote voldoening, dat wij ken nis geven van het feit. dat de tradi- tioneele goede betrekkingen, welke tusschen het werkelijk nationale ka tholieke Spanje en den Heiligen Va der bestonden, bij deze gelegenheid in een wettig stadium zijn gekomen, dat het mogelijk zal maken in de naaste toekomst deze betrekkingen nog intiemer en nauwer te maken. Nieuwe regeering in Egyple. Nahas Pasja premier. Koning Paroek heeft zijn goedkeuring ge hecht aan de samenstelling van het nieuwe Egyptische kabinet, waarin Nahas Pasja pre mier en minister vap binnenlandsche zaken is, terwijl Wasef Pasja Ghali de portefeuille van buitenlandsche zaken heeft. Het valt op, dat in het nieuwe kabinet geen functie be kleed wordt door Norasji Pasja, den vroe- geren minister van verkeerswezen, die tot dusverre een der voornaamste raadslieden van Nahas Pasja was. Volgens de Egyptische bladen heeft zich een misverstand voorge daan tusschen Norasji Pasja en Nahas Pasja. Het proces tegen cis. Niemoeller. Met gesloten deuren? Men acht het. naar Reuter verneemt, waar schijnlijk, dat het proces tegen ds. Niemoeller niet door pers en publiek zal mogen worden bijgewoond. BANK VAN FRANKRIJK HEEFT DISCONTO VERLAAGD. De Bank vaii Frankrijk heeft het disconto verlaagd van 5 op 4 pet. De rente op voorschriften op waardepapieren van 6 op 5 pet. en de rente op 30-daagsche voorschotten van 5 op 4 pet. de te Tientsin is onder voorzitterschap van Kau Ling Wei bijeengekomen en heeft be sloten 1) De instelling van de commissie bekend te maken aan de verschillende mogendhe den. 2» Maatregelen te nemen tot herstel van de verbindingsmiddelen en het vrachtverkeer. 3) Den bankiersbond honderdduizend joean te doen storten voor het fonds tot steun aan vluchtelingen. Verder wordt gemeld, dat ook generaal Katzoeki, opperbevelhebber van de Japan sche troepen, honderdduizend joean heeft geschonken aan dit fonds. Rusland De zuiveringsactief9. Uit Moskou: Naar men vertelt zou generaal Petrovski, afgevaardigde van het volkscommissariaat van buitenlandsche zaken der Oekraine en zoon van Gregor Iwanowitsj Petrovski, den voorzitter van het centraal uitvoerend comi té der Oekraine, gefusilleerd zijn. Gregor Pe trovski zou onder scherpe bewaking gesteld zijn. Voorts doen geruchten de ronde over ar restatie van admiraal Orlof, den vice-com- missaris van defensie der Sovjet-Unie en chef der zeestrijdkrachten, van admiraal Victorof, chef van het Zuidzee-eskader en van nog eenige legerleiders. Ook de oude Bolsjewiek Katlenko, commis saris van justitie, zou gevangen genomen zijn, evenals Moskwin, lid van het uitvoerend co mité der Komintern, die de politiek van Di- mitrof ten aanzien van Spanje bestreden zou hebben. Ierland Ongeregeldheden duren voort De rust, die in Noord-Ierland na het ko ninklijk bezoek weer was hersteld, is wederom verstoord. Dinsdagmiddag kwamen drie man nen per auto naar Magherabuoy House, de residentie van van den minister van binnen landsche zaken van Ulster, Sir Dawson Ba tes. Na de wacht van het huis onder bedrei ging met een revolver tot zwijgen te heb ben gebracht, doorzochten zij het kabinet van den minister. Zij vertrokken zonder iets meegenomen te hebben. Verder heeft een onbekende zes revolver schoten gelost in Mountpottingerroad te Belfast. A^een eilkele ruiten werden ver nield. De politie zoekt naar den dader. BLIKSEM EISCHT DRIE SLACHTOFFERS IN POLEN. Tijdens een hevig onweer zijn in het dorp Rzecka in het Wilnagebied drie personen door den bliksem gedood. Een vierde werd gewond VIER PERSONEN GEDOOD DOOR HET ONTPLOFFEN VAN EEN DORSCHMACHINE Tengevolge van het ontploffen van een dorschmachine te Craiova zijn vier boeren gedood en vier anderen levensgevaarlijk ge wond. TE TOP VAN DE RIGI PER AUTO BEREIKT. Dezer dagen is voor de eerste maal de top van de rigi per auto bereikt. Het was een kleine auto, die twee inzittenden langs den smallen weg, die van Weggis over Rigi-Kalt- bad en Staffel naar den top van den berg voert, opreed. De auto had een motor van 6VZ P.K. en had een gewicht van 830 K.G. Voorts waren er nog werktuigen en reserve- on derdeelen tot een gezamenlijk gewicht van 220 K.G. in den wagen. Met een snelheid, die varieerde tusschen 107 en 4 5 km. per uur steeg de auto langs den weg, die op sommige gedeelten een stij ging van veertig procent vertoond, omhoog. De grootste hindernis bleek kort voor het eindpunt te liggen. Toen moest de auto na melijk over een honderd vijftig meter langen weg, die uit 34 treden bestond en een helling van veertig procent had. Precies op den top hield de wagen stil. De afdaling geschieddde met een omweg over Rigifirst. Amerikaansch vliegtuig in zee gestort. Geen spoor van de veertien inzittenden gevonden. Reuter verneemt uit Panama 3 Augus tus: Na een onderzoek, waaraan talrijke vliegtuigen en oorlogsschepen deel namen, is men erin geslaagd een vliegtuig van de Panamerican Grace Airways te vinden. Het toestel is der tig mijl ten Noordwesten van Cristo bal in zee gestort. Van de elf passagiers, waaronder twee ambtenaren van het Amerikaan- sche departement van handel, een vrouw en twee kinderen, noch van de drie leden der bemanning is iets ge vonden. Het toestel is gisteren van Quayaquil in Equador vertrokken en moest te Cristobal dalen. De briefwisseling tusschen Mussolini en Chamberlain. In bevoegde kringen te Rome bewaart men een algeheel stilzwijgen over de briefwisseling tusschen Mussolini en Chamberlain. De pers onthoudt zich van elk commentaar. Het schijnt wel aldus Havas dat deze briefwisseling- eerder een gebaar is, dat een nieuw tijdperk moet inluiden van vreedzame en hartelijke betrekkingen dan een opening van onderhan delingen. Te Rome heeft men den indruk, dat de door Chamberlain en Mussolini gebruikte termen, hoewel van oprechte hartelijkheid, vaag zijn gebleven. Indien al de beide ministers verklaard heb ben zich bewust te zijn van de noodzakelijk heid van terugkeer tot hetgeen de traditioneele Italiaansch-Engelsche vriendschap is geweest, zoo gelooft men over het algemeen niet, dat zij nader hebben gepreciseerd op welke basis deze vriendschap hersteld zou moeten worden. Daarentegen hecht men groot belang aan de besprekingen tusschen Grandi en Chamberlain, welke beschouwd worden als een uitgangspunt van zorgvuldig voorbereide onderhandelingen en waarvan men over het algemeen succes verwacht. Hertog van Kent candidaat voor den Poolscben troon? Bezoek aan Polen aanleiding tot geruchten. Het bezoek, dat de hertog en de hertogin van Kent aan Polen brengen, heeft aanleiding ge geven tot geruchten over een herstel der mo narchie in Polen, aldus lezen wij in de Tel. Reeds bij het huwelijk van den hertog van Kent met prinses Marina van Griekenland de^ den deze geruchten de ronde; een Poolsche royalistische groep ging zelfs zoover, den her tog voor te stellen als een eventueelen candi daat voor de Poolsche kroon. De Poolsche autoriteiten hebben terstond alle politieke gevolgtrekkingen, welke aan het bezoek werden vastgeknoopt, als onjuist ge kwalificeerd; deze gevolgtrekkingen waren vooral een gevolg van het feit, dat de hertog en de hertogin de gasten zijn geweest van leden van den Poolschen adel, die over het algemeen geen voorstanders zijn van het re- publikeinsche regime. Een nationaal-democratisch orgaan de .,Wieczor Warsawski" had Zondag een bericht van een persagentschap gepubliceerd, waarin werd gezegd, dat het bijeenzijn te Lancut van de meest bekende vertegenwoordigers der Pool sche, Hongaarsche en Oostenrijksche aristo cratie ter gelegenheid van het Engelsche be zoek, ten doel had de restauratie der monar chie in Polen voor te bereiden. De regeering heeft daarop dit blad terstond in beslag doen nemen. Niettemin is het denkbeeld heden opnieuw gelanceerd en wel in het orgaan der overigens weinig beteekenende, Poolsche monarchisti sche partij. Dit orgaan „De stem der monar chisten" geheeten, wijdt een speciaal nummer aan het bezoek van den hertog en de hertogin en zegt daarin: „De hertog van Kent zou de beste candidaat zijn voor den Poolschen troon, daar de hertogin Slavisch bloed in de aderen heeft". Prinses Marina is, zooals men weet, een dochter van prins Nicolaas van Griekenland en groot-hertogin Helena .van Rusland. De hertog en de hertogin zijn op het kasteel Lancut aangekomena; aan het station werden zij verwelkomd door graaf Potocki; het orkest van Lancut speelde het Britsche volkslied. In rijtuigen, getrokken door vier paarden, heeft het gezelschap zich naar het kasteel begeven. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Nadat Thijs een paar keer geroepen had, opende de man zijn oogen en geeuwde luid. Toen stond hij op, rekte zich stevig uit en keek Thijs verbaasd aan. Gdatrf verdsc? vroeg hij, wat in het Hollandsch beteekende: Wie ben jij? Thijs, die van het taaltje geen letter begreep, zei; Goeden mor gen, meneer. Kunt U mij ook zeggen, of dit dorp bewoond is? En of ik hier ergens wat te eten kan krijgen? Hierbij wees hij op zijn mond, en maakte kauwbewegingen. I a- -mesoekizei de Eskimo, hetgeen beteekende: Laat me asjeblieft alleen. Oom Mopperniet was inmiddels naderbij gekomen. Wat in één jaar tot stand kwam. eden is het één jaar geleden, dat aan den Minister-President Jean Métaxas de leiding van Griekenland werd toevertrouwd. Het werk van dezen man heeft groote be langstelling in Nederlandsche handelskrin gen; ook omdat is gebleken, dat de handels betrekkingen tusschen Nederland en Grie kenland zooals uit onderstaande statistiek terdege blijkt in 1935, als gevolg van de poging van Venizelos tot een staatsgreep, belangrijk waren verminderd. Onder het bewind van Métaxas is het ver trouwen van het buitenland in Griekenland teruggekeerd. Wat Nederland betreft zijn de cijfers van onderstaande statistiek daarvan het bewijs. Jean Métaxas. En het zal in Nederlandsche handelskrin gen tot verheuging stemmen, dat in Grie kenland in het verloop van één jaar tijds be sluiten werden doorgevoerd betreffende droogmaking, bevloeiing, exploitatie en be mesting van uitgestrekte gebieden; betref fende den aanleg van nieuwe wegen, vlieg velden en dokken. Evenals in de voorafgaan de jaren, zal ook Nederland een afzet in Griekenland vinden voor zijn baggermolens kranen, kunstmest, asphalt, bitumen, land bouwmachines, constructiemateriaal en di verse machines. Het Centraal Bureau voor de Statistiek te 's Gravenhage publiceerde de volgende cij fers voor Nederland ten opzichte van Grie kenland 1933: invoer uit: 53.T56.372 kg. f 4.0.83.105; uitvoer naar: 26.972.266 f 3.354.229. 1934: invoer uit: 74.963.221 kg, f 3.626.349; uitvoer naar: 47.416.042 kg f 3.113.580. 1935: invoer uit: 39.636.674 kg. f 2.988.939; uitvoer naar: 27.114.142 kg., f 3.163.906. 1936: invoer uit: 72.948.091 kg., f 3.341.152; uitvoer naar: 27.265.462 kg., f 2.944.684. Jan./Juni 1937: invoer uit: 45.987.000, f 2.265.000; uitv. naar: 244.487.000, f 4.393.000. De Nederlandsche Handelsbalans staat dus weer actief ten opzichte van Griekenlan. Dd cijfers over Jan./Juni 1937 zijn in werke lijkheid hooger, omdat in bovenstaande sta tistiek over Jan./Juni 1937 alleen de cijfers volgens de rubrieken „Voornaamste landen van herkomst" en „Voornaamste landen van bestemming konden worden gepubliceerd. Alvorens een résumé te geven van het vele, dat in slechts één jaar tijds in Griekenland is verricht, is het voor een goed begrip wel noodig de redenen na te gaan, waarom in den nacht van 4 op 5 Augustus 1936 zulke vér strekkende volmachten door Koning George II aan Jean Métaxas werden verleend. Vóór 4 Augustus 1936 hadden de vijftien communistische afgevaardigden in de Ka mer van Afgevaardigden een zeer grooten invloed. Immers de twee andere daarbij de voornaamste politieke partijen, die in de Kamer van Afgevaardigden even sterk waren, weigerden met elkaar samen te wer ken tot de vorming van een levenskrachtig kabinet. De antithese monarchistisch of re- publikeinsch maakte deze partijen wel zeer onverdraagzaam. Indien één van deze twee partijen een levenskrachtig kabinet had wil len vormen, dan had zij den steuen moeten inroepen van de vijftien communistische af gevaardigden, die daarbij concessies zouden eischen, die slechts funeste gevolgen voor Griekenland konden hebben. Koning George n had het kabinet Demert- zis aangewezen, als neutraal kabinet te re- geeren. Na het overlijden van Demertzis werd Jean Métaxas, oud-generaal en oud-chef van den Generalen Staf, zijn opvolger. Het kabinet Métaxas mocht den steun der politieke partijen niet verkijgen. Belangrijke, hoognoodige besluiten als die van het col lectief arbeidscontract, den achturigen werk dag, minimumloon, de bescherming van kin deren, vrouwen en ouden van dagen, ver plichte arbitrage, sociale verzekeringen, de vestiging der vluchtelingen en uitgewissel- den uit Turkije en Klein-Azië, de verdeeling van drooggelegde gebieden, de moderniseering en het meer doeltreffend maken van het be lastingrecht, bezuiniging waar bezuinigd moest en kon worden, werden vertraagd en bleven liggen. Gebruik makende van het gebrek aan sa menwerking der burgerlijke partijen onder ling, bedreigden de communisten de regeering met een algemeene staking, af te kondigen op 5 Augustus 1936; een algemeene staking, welke volgens de documenten gevonden bij de door vreemde fondsen gesubsidieerde organisatoren de omverwerping van de bestaande orde moest ontketenen. In den nacht vóór dien fatalen datum wer den door Koning George II aan minister president Métaxas een reeks van vérstrek kende volmachten gegeven, welke niet alleen tot gevolg hadden, dat de algemeene staking onmogelijk werd, doch dat in slechts acht maanden tijds alle hiervoor genoemde be sluiten werden doorgevoerd met zooveel an dere, waarop later in dit artikel wordt terug gekomen. Op 4 Augustus 1936 en daarvóór bestond in het buitenland ten opzichte van Griekenland eenige onzekerheid. De toeneming van het handelsverkeer met Griekenland na dien da tum is een blijk, dat een einde aan deze on zekerheid is gekomen. De noodzaak van een nationale eenheid heeft zich wel zoo in de harten van het Griek- sche volk vastgelegd, dat Koning George II den eere-naam van George de Verzoener van zijn volk heeft gekregen. De bloedige botsingen en de stakingen be- hooren tot het verleden. Sedert één jaar werken werknemers en werkgevers met' el kaar samen onder het onpartijdige toezicht van den Staat. Uit bezuinigingen en nieuwe belastingen zal een bedrag, overeenkomende met ruim acht millioen guldens, worden aangewend voor de uitbreiding van kostelooze verple ging in de ziekenhuizen van het land, voor nieuwe ziekenhuizen en voor de aanstelling van huisbezoeksters. Een bedrag, overeenkomende met ruim honderdtwintig millioen guldens, zal over tien jaren tijds verdeeld worden, besteed aan het wegennet, waterbouwkundige werken voor de bestrijding van moeraskoortsen en voor nieuwe landbouwgebieden. Het landbouwcrediet kreeg een betere basis en het landbouwonderwijs werd uitge breid. Betere zorg werd besteed aan de be strijding van plantenziekten. De verbouw van graan werd zoo verbeterd en intensief gemaakt, dat Griekenland spoedig geen graan invoer zal noodig hebben. Drooggelegde gebieden in Macedonië wer den verdeeld onder boeren zonder eigen grond. Groote aandacht werd gewijd aan de uit breiding van den verbouw van katoen, welke binnenkort niet alleen voldoende zal zijn voor de behoeften van de Grieksche indus trie, doch ook uitgevoerd zal kunnen worden. De exploitatie der verschillende mijnge- bieden werd verbeterd, waardoor van bui tenlandsche zijde een grootere vraag voor ver schillende Grieksche delfstoffen kwam, o.a. voor marmer, vulkaanaarde, ijzererts, chroomerts, zilverhoudend lood, magnesiet, amaril, pyriet, zinkerts; de laatste vier wat Nederland betreft Verder kwamen o.a. tal van sociale ver beteringen tot stand. Men is bezig met den aanleg van vlieg velden voor de burgerlijke luchtvaart in Attiki Macedonië, de Peleponnesus en op Kreta. Deze zullen ook beschikbaar zijn voor de bui tenlandsche luchtlijnen. Hierbij mag worden gememoreerd, dat de Koninklijke Neder landsche Luchtvaart Maatschappij sedert einde 1930 over Griekenland vliegt en het vliegveld Tatoi bij Athene als tusschenlan- dingsplaats op haar Indië-route gebruikt, sedert zij niet meer over Turkije mocht vliegen. In het spoorwegplan werd de voltooiing van den spoorweg Kalambacca—Cozan op genomen, waardoor de verbinding tusschen Thessalië en West-Macedonië zal worden, verbeterd. Een bedrag, overeenkomende met achtenveertig millioen gulden, zal over tien jaren tijds verdeeld voor den wegenaanleg worden besteed. Verscheidene waterbouwkun dige werken worden uitgevoerd. Daarbij zijn de normaliseering en indijking van tal van rivieren in Griekenland in studie genomen. Posten voor draadlooze telefonie werden in Attiki, op Kreta en de Egeische Eilanden geinstalleerd. Men verwacht, dat het omroep- station te Athene spoedig met haar uitzen dingen kan beginnen. Het telefoon- en tele- graafnet werd belangrijk uitgebreid en ge moderniseerd. Een intensieve propaganda werd gevoerd om Griekenland nog meer voor buitenland sche toeristen aantrekkelijk te maken. Al dit werk, in zulk een korten tijd ver richt, heeft een grooten moreelen invloed op het Grieksche volk. De buitenlandsche politiek van Jean Mé taxas blijft gericht op het instandhouden deii vriendschap met alle landen, in een vast ge loof in het nut van den Volkenbond H. J. A. BiiCKMANN. DONDERDAG 5 AUGUSTUS. HILVERSUM I, 1875 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Het Omroep orkest en declamatie. 12.00 De Minstreels (Om 12.30 Jamboreenieuws)2.00 Pianovoordracht. 2.30 Kovacs Lajos' orkest en Gramofoonmu ziek. 4.00 Ziekenhalfuur. 4.30 Gramofoonmu ziek. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 De Octaphoni- kers. 6.30 Sporthalfuur. 7.00 Gramofoonmu ziek. 7.30 Reportage. 8.00 Berichten A.N.P. Mededeelingen. 8.15 Orgelspel, zang en viool- soli 9.00 Jamboreeklanken. 9.30 Gramofoon muziek. 10.15 Kovacs Lajos' orkest en soliste. 11.00 Berichten ANP. Hierna tot 12.00 Ensem ble Sarközy en Hans Lennartz' dansorkest. HILVERSUM II, 301 M. 8.00 —9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest en Gramofoonmuziek. 2.00 Gra mofoonmuziek. 2.45 Viool en piano. 3.45 Bij bellezing. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.45 Tenor en Piano. 6.45 CNV-kwartiertje. 7.00 Berich ten Gramofoonmuziek. 7.45. Reportage. 8.00 Berichten ANP. Herhaling SOS-berichten. 8.15 Arnhemsche Orkestvereeniging. 9.00 Gramo foonmuziek. 9.30 Vervolg concert mmv. Solist. (Om 10.00 Berichten ANP) 10.30—12.00 Gra mofoonmuziek. Hierna: Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.05 ,At home today", causerie. 11.25 Gra mofoonmuziek. 12.05 BBC-Welsorkest en so list. 12.50 BBC-zangers. 1.20 MacGibbon strijkkwartet en soliste. 2.10 Declamatie. 2.20 Reportage Nat. Eistedfod van Wales. 3.20 Gramofoonmuziek. 3.35 Stedelijk orkest Bournemouth en solist. 5.05 Gramofoonmu ziek. 5.20 A. Saxon en zijn Band. 6.20 Berich ten. 6.40 Causerie „The British Diarists". 7.00 Pianovoordracht. 7.14 Inleiding volgende uit zending. 7.20 2de acte van de opera „Die Meistersinger van Nürnberg" 3.20 Radiotoo- neel. 9.20 Berichten. 9.40 Muzikale causerie. 9.50 Het Rich. Crean- orkest. 10.05 Declamatie 11.20 Poe Loss en zijn Band. 11.50—12.20 Dansmuziek. (Gr. pi.). RADIO PARIS 1648 M. 7.10, 8.20 en 11.20 Gramofoonmuziezk. 12.50 Gevarieerd concert. In de pauze Zang. 2.20 Gramofoonmuziek. 3.50 Dito. 4.05 Zang. 7.23 Zang. 7.35 Vioolvoordracht. 7.50 Zang. 8.20 —12.20 Opera Tristan und Isolde". BRUSSEL, 322 M. 12.20 J. Schnyders' orkest. 1.30—2.20 Gra mofoonmuziek. 5.20 Er. Loiseau's orkest. 7.35 en 7.23 Gramofoonmuziek. 8.20 BBC-orkest olv. C. Lambert. 9.20 Gramofoonmuziek. 9.50 BBC-Theaterorkest. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 1.30—2.20 Schny ders, orkest. 5.20 Muzikale causerie. 5.50 Gra mofoonmuziek. 6.35 Ed. Loiseau's orkest. 7.35 Gramofoonmuzizek. 8.20 L. Darcy's orkest. 10.3011.20 Gramofoonmuziek, DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.30 PA-orkesten en koor. 9?0 Het Omroep- orkest. 10.20 Berichten 10.50 Pianovoordracht. 11.05 Weerbericht. 11.20—12.20 Dansmuziek (Gr. pl.)

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6