Sfted ik 't jiati VRIJDAG 6 AUGUSTUS 1937 HXAREEM'S DAGBE'AD 8 Tommy Farr's kans op den wereldtitel Jimmy Wilde's deskundig oordeelBoksen als winstgevend beroep Regelmatige training en een goede manager de hoofdzaken; Het amateur-vraagstuk in verschillende takken van sport Een degelijke oplossing slechts te vinden met zin voor de werkelijkheid. Heeft de Engelschman Tommy Farr een kans om het wereldkampioenschap zwaarge wicht op zijn naam te brengen en daarmede een titel voor zijn land te heroveren, die sinds de lang vervlogen dagen van Bob Fitzsimmons nimmer meer in Britsche handen is geweest? Slechts tweemaal sinds het begin van deze eeuw lieeft een Engelschman een poging ge waagd om dit felbegeerde kampioenschap naar het land van oorsprong der bokssport terug te brengen, beide malen zonder succes. In 1907 verloor Gunner Noir in de oude National Sporting Club te Covent Garden van Tommy Burns en daarna duurde het 23 jaar, alvorens Phil Scott te Miami tegen Jack Sharkey in den ring kwam. Gene Tunney had kort tevoren af stand van den titel gedaan en „Horizontal Phil" behoorde tot de candidaten, die meen den aanspraak te kunnen maken op dit veel omstreden bezit. Onnoodig te zeggen, dat de ex-brandweerman er in het geheel niet aan te pas kwam; voor zijn doen leverde hij nog een goede prestatie door tot de derde ronde op de been te blijven, alvorens de voor hem meer gebruikelijke horizontale houding aan te ne men. Sharkey won dus dezen strijd, die niet als een volwaardig titelgevecht beschouwd werd en de Yankee kwam in Juni van hetzelfde jaar (1930) tegen Schmeling in den ring, waarbij de Duitscher het geluk had in de derde ronde wegens diskwalificatie van zijn tegen stander het wereldkampioenschap min of meer cadeau te krijgen. De rest van deze titel-historie is te bekend om er hier nog nader op terug te komen. Laat ons dus eens kijken, hoe een deskundige als Jimmy Wilde over Farr's kansen oordeelt. Wilde begint met te constateeren, dat elke bokser, die het wereldkampioenschap wint, zelfs van een veteraan als Braddock, toch wel wat in zijn mars moet hebben en dat men derhalve Joe Louis niet mag onderschatten. Echter, zoo vervolgt de Welshman, heeft de neger een te zwakke verdediging om hem on overwinnelijk te maken. Uit de films van zijn gevechten blijkt telkenmale duidelijk, dat hy in dit onderdeel van de bokskunst nog zeer veel te leeren heeft. Max Schmeling slaagde er in. met beide handen stooten op de kin uit te deelen, zonder dat de neger deze vermocht te stoppen, behalve dan met zijn kaak. Nu is Farr juist buitengewoon goed onderlegd in dekken en ontwijken, beter dan eenïg Engelsch zwaargewicht van de laatste dertig jaar. Bo vendien is hij moedig, heeft veel zelfvertrou wen en hij beschikt in Ted Broadribb over een van de bekwaamste en handigste managers van dezen tijd. Wilde is er dan ook van over tuigd. dat Farr zijn opkomst gxootendeels aan Broadribb te danken heeft, zonder wiens lei ding hij waarschijnlijk nooit op den voorgrond zou zijn getreden, De manager wist echter die gevechten te contracteeren, die Tommy steeds verder omhoog brachten en zijn routine om de juiste tactiek in den strijd tegen een bepaald tegenstander vast te stellen, bracht zijn leer ling de vele overwinningen. In verband met de hooge gages, die voor dergelijke wereldtitelgevechten beschikbaar worden gesteld, zal men zich wel eens hebben afgevraagd, of alleen de boksers, die daaraan deelnemen, hun beroep winstgevend kunnen maken en of de minder op den voorgrond tre dende pugilisten feitelijk min of meer van de hand in den tand leven. Dat- komt natuurlijk in de eerste plaats op' het individu zelf aan, of hij spaarzaam is en zijn lichaam in goede conditie weet te houden. Voorts speelt het aantal en de soort wedstrij den een groote rol. terwijl een goede manager wel een eerste vei-eisohte is. Marcel Thil, de Fransche middengewicht- wereldkampioen bijvoorbeeld heeft thans, op 33-jarigen leeftijd te kennen gegeven, binnen kort het bijltje er bij neer te zul'len leggen. Dit is een verstandig besluit, want hij heeft een lange, eervolle en financiëel succesvolle loopbaan achter den rug. Hij plukt ruimschoots de vruchten van de opofferingen, die hij zich jaar op jaar heeft moeten getroosten en hij geeft wel het beste antwoord op de vraag, of beroepsboksen de moeite waard kan zijn. Het is overigens niet toevallig, dat het hier een Franschman geldt, want reeds sedert de dagen, dat La Savatte. de primitieve vecht kunst, het veld moest ruimen voor het boksen onder Queensberry-regels. is het keer op keer gebleken, dat de Franschen, bijna zonder uit zondering minder voor de glorie van de over winning dan wel om de kans op fortuin in den ring kwamen. En ook in het gevecht zelf toon den zij meer berekening en de gave om op het juiste moment te handelen, dan buitengewone Op het groote tennistoumament te Hamburg heeft, de jonge Australiër Bromwich voor de groote verrassing gezorgd door den favoriet von Cramm te verslaan. Dit. is Bromioich en het plaatje toont duidelijk hoe hij, in navol ging van zijn landgenoot MacGrath de back hand üoeehandig speelt, haast meer in golf-, dan in tennisstijl. Vindingrijke geesten blijven er steeds op be dacht, de snelheid van fietsen te vergrooten Deze Amerikaan zoekt de oplossing in een luchtschroef. bokstalenten, een Georges Carpentier daarge laten. Het zal niemand verwonderen tet hooren, dat Marcel Thil millionair is; daarvoor zijn de Fransche boksers teveel business-men", want zelfs Carpentier's kok. Battling Marco, die het in den ring nooit ver heeft gebracht, wist uit zijn gevechten zooveel over te houden, dat hij thans de eigenaar van een behoorlijk hotel is. Dan is er Paul Journee, wiens naam feitelijk het meest bekend werd door de zware afstraf- Deze Duitscher heeft blijkbaar bij het fietsen de lasten van kettingbreuk ondervonden en hij heeft een nieuwe constructie uitgedacht, die met haar stangen herinnert aan de vroegere acatène. Zal deze nieuioigheid slagen, waar deze acatène op den duur faalde? fing, die hij in zijn match tegen Bombardier Billy Wells onderging, doch die op het einde van zijn loopbaan rijker was dan menig we reldkampioen. Toen Carpentier 19 jaar oud was, had zijn manager Francois Descamps reeds een kwart millioen gulden voor Georges belegd en men mag aannemen, dat de Franschman na zijn gevecht met Dempsey bijna anderhalf millioen gulden waard was. Jack Dempsey beschikte op zijn hoogtepunt over tweemaal dit bedrag en toen Gene Tunney verklaarde, de literatuur boven de bokshandschoenen te verkiezen, schatte men zijn fortuin op ruim 3V2 millioen, Ondanks den afkeer, dien hij later van den ring toonde, zal deze Amerikaan de eerste zijn om toe te geven, dat wanneer hij zijn oor spronkelijk beroep van klerk op een scheeps- kantoor was blijven volgen, hij het thans niet veel verder zou hebben gebracht dan toen hij den kantoorkruk besteeg. De Engelsche zwaargewicht Jack Petersen verdiende meer in zijn eerste jaar als beroeps bokser, dan hij ooit in een andere betrekking had kunnen verdienen. Toen hij op medisch advies. 24 jaar oud, met boksen moest ophou den, had hij het aardige spaarduitje van 40.000 pond sterling op de bank. Men kan uit bovenstaande voorbeelden con cludeer en. dat boksen als beroep zeer zeker financiëel de moeite waard kan zijn, mits de pugilist zich volkomen aan zijn werk geeft en standvastigheid genoeg bezit om de tegensla gen (in dubbele beteekenis van het woord) het hoofd te bieden. De fout van velen is echter, dat zij slechts het oog op mogelijke winsten gericht houden, :doch volkomen onverschillig staan tegenover de plichten, die hun „vak" met zich brengt. Onvoldoende training is schadelijker dan to taal geen training; verkeerde opleiding en gebrek aan deskundige voorlichting brengen zelfs den meestbelovenden bokser in moeilijk heden, waaruit geen herstel mogelijk is. De vorige week vertelden we het een en an der over de moeilijkheden, die de bestuurde- ren in de diverse takken van sport ondervin den bij het vaststellen van een deugdelijke amateur-definitie. De Australische Cricketbond heeft het den spelers en zichzelf gemakkelijk gemaakt, door het vertegenwoordigend team a'ls amateurs te beschouwen, doch hun tevens ruime vergoeding toe te kennen voor den tijd, dien zij aan de wedstrijden besteden en die derhalve voor het verrichten van arbeid ver loren gaat. Het merkwaardige feit doet zich hierbij voor, dat een met een Australisch tour elftal in Engeland verblijvende „amateur" meer ontvangt dan een Engelsche professio nal, die aan de testmatches in Australië deel neemt. De hockeysport kent geen amateur-vraag stuk om de eenvoudige reden, dat niemand met dit spel zijn brood zou kunnen verdienen. Als het hockey evenwel plotseling populair en een kijkspel voor de groote massa zou worden, zooals ijshockey, zou het probleem ook hier acuut worden. En wat een probleem! Er zijn gevallen bekend van spelers, die in een be paalde sport als amateur geweerd werden, omdat ze betaling hadden ontvangen voor het schrijven van een boek over een anderen tak van sport. Het is hoog tijd, dat men de wijze van on derscheid maken tusschen amateurs en profs, terdege herziet en dat de competities en kam pioenschappen in twee klassen verdeeld wor den. te weten voor echte amateurs en geheel „open". In de eerstgenoemde categorie zouden dan slechts die spelers kunnen uitkomen, hetzij dat het tennis, boksen, ijshockey of welke andere sport ook betreft, die volstrekt niet meer dan hun werkelijke reiskosten vergoed krijgen. Zij zouden dan wel niet meer in zoo grooten getale uit alle deelen der wereld naar Wimbledon kunnen komen, maar daar tegen over staat, dat deelname aan de „open" kam pioenschappen mogelijk is, omdat een beken tenis, ten opzichte van het ontvangen van verblijf- en andere kosten, hen daar niet kan schaden. Hoofdzaak is, dat de bestuurderen en de „wetgevers" de werkelijkheid niet uit het oog verliezen. Als een speler goed genoeg is om in een „open" competitie tegen een erkend pro fessional op te treden, is het onzinnig om hem eveneens als beroepsspeler te beschouwen. Men mag immers niet vergeten, dat sport tegenwoordig „business" is geworden en dat de recettes de beslissende rol spelen. Zoolang men er niet toe overgaat, de bedragen, die voor z.g. „onkosten" worden besteed, openlijk te vermelden, zullen de verkapte beroepsspelers steeds meer aanleiding geven tot wantrouwen en tot het belachelijk maken van de amateur sport. HONKBAL. HET PROGRAMMA. Het programma meldt o.a. de volgende wedstrijden voor Zaterdag: Eerste klasse: Quick 1—V. V. G. A. 1 Blauw Wit 1Haarlem 1 Tweede klasse: D. W. S. 1—R. C. H. 1 Z. R. C. 1—E. D. O. 2 Zeeburgia 1D. E. C. 1 Haarl. Derde klasse: E. D. O. 3—R. C. H. 3 Junioren: Schoten bE. D. O. b Schoten aSwastika KinheimE. D. O. a Voor Zondag: Eerste klasse: E. D. O. 1Ajax 1 Tweede klasse: H. H. C. 2—D. E. V. 1 Haarlem 2Shell 1 Haarl. Derde klasse: R. C. H. 2—E. D. Q. 4 R. C. H. 4—Schoten 1 Schoten 2—E. D. O. 5 Swastika 1T. H. B. 2 ATHLETIEK. De int. atletiekwedstrijden in het Stadion. De 400 meter, die Zondag 8 Augustus tijdens de internationale wedstrijden in het Olym pisch Stadion te Amsterdam geloopen zal worden, zal ongetwijfeld een overwinning opleveren voor den Engelschman A. G. K. Brown, een der loopers uit de 4 x 400 meter ploeg van Engeland, welke te Berlijn tijdens de Olympische Spelen wist te zegevieren. Het is nauwelijks aan te nemen, dat de Duit scher Klupsch, de Franschman Vologe of onze landgenoot Karl Baumgarten zijn over winning m gevaar kunnen brengen. Klupsch liep dit seizoen de 400 meter in 49 sec., de Franschman bleef er iets boven, zoodat Baum garten een goede kans voor de tweede plaats heeft. De Engelschman Stothard behoort tot de beste middenafstandloopers van zijn land. Hij zal het hard te verantwoorden krijgen tegen den Duitscher Schmidt, die dit seizoen reeds 1 minuut 53.7 sec. liep op de 800 meter. Men zal benieuwd zijn, wat De Ruyter in dit milieu zal presteeren; hij wil het nu eens op dezen afstand probeeren. Hij zal een aanval op het 800 meter record van A. Paulen doen; Petit zal het zelfde trachten op de 1500 me ter. De Limburger zal op dit nummer den strijd aanbinden tegen den Engelschman Wright, den Franschman Soulier en den Duitscher Stiegiitz. Ook op dit nummer zal de Engelschman wel de sterkste zijn; Stiegiitz heeft dit jaar reeds een tijd van 3 min. 58 sec. genoteerd. Hij zal de man zijn om Petit aan een nieuw Nederlandsch record te hel pen. De Engelsche hordenlooper Finlay is mo menteel m grooten vorm: dat heeft hij Maandag j.l. in het White City-stadion te Londen bewezen, toen hij de 120 yards horden in 14.5 sec. liep en daarbij den Amerikaan Kirkpatrick achter zich liet. Brasser zal Zon dag a.s. zijn tegenstander zijn en wellicht is het dan mogelijk, dat Finlay den Neder lander dwingt, binnen de 15 seconden te loo- pen, een tijd, die behalve door Kaan, nog nooit door een landgenoot is bereikt. Kaan zal als derde man in dit nummer fungeeren; de Franschman Makovski is de onbekende, die misschien tot een verrassing in staat zal zijn. Ook voor het polsstokhoogspringen zijn buitenlanders ingeschreven. De Duitscher Dwiza heeft al eens eerder aan stadionwed strijden deelgenomen, doch hij zal wel de vlag moeten strijken voor den Engelschman Webster, den kampioen en recordhouder van dit land, die de 4 M. heeft bereikt. Het duel WebsterDwiza zal spannend zijn. Verder hebben de Nederlanders Verkes en Lamoree ingeschreven. Zou de laatste eindelijk zijn vorm hebben teruggevonden? Op het speerwerpen heeft de Duitscher dr. Weichman ingeschreven. Het zal ons in teresseeren, wat Van de Poll tegen hem zal presteeren, Onze landgenoot heeft na de Olympische Spelen zijn stijl veranderd. Te Boedapest, waar hij het record verbeterde, wist hij er goede resultaten mee te behalen. Als internationaal nummer voor heeren rest nog de 4 x 100 meter estafette. Holmes, Dryden, Brown en Finlay zullen den strijd aanbinden tegen de Nederlandsche nationale ploeg en tegen eenige gemengde ploegen. Voorts bevat het programma nog een Zweedsche estafette en de finale 4 x 100 me ter voor scholieren om den Moormanprjjs en een 5 x 80 meter voor meisj es-scholieren. CRICKET. Twickenham C. C.—Haarlem's Zeilinga XI. (Van onzen medewerker) Ook in den tweden wedstrijd troffen de Haarlemmers prachtig weer en een fraai wicket, waarop natuurlijk na het winnen van den toss door" captain Kleefstra eerst batten werd gekozen. De start was al dadelijk beter dan in den eersten wedstrijd, want op 31 waren slechts 2 wickets neer, doch daarna lieten Healy en H. de la Mar zien, dat zij ook op de gras wickets wisten te scoren, en wel zóó goed, dat de stand voor het derde wicket maar liefst 160 runs opleverde, waarna beiden kort na elkaar in het gezicht van hun century werden ge vangen. De la Mar werd eerst gevangen, na dat hij juist Healy gepasseerd had, voor 88 en Healey kort daarna voor 85 (4207). Wie nu had gedacht, dat de 300 gemakkelijk bereikt zou worden, kwam bedrogen uit, want het werd hierna een collapse, die niet meer werd gestuit, zoodat de laatste 6 wickets slechts 22 runs opleverden; de innings sloot op 229. De meest succesvolle bowlers waren F. Smith 5—107, Peacock 2—54, en Goodfellow 3—14. Na een goed begin, waarin de Engelschen goed batten lieten zien, viel het eerste wicket eerst op 53, nadat Kleefstra voor De Ruig had gechanged en De la Mar met succes den bal ter hand nam. Toch zagen de eerste En gelsche bats allen kans, in de dubbele cijfers te komen voordat zij als slachtoffer vielen van het goede bowlen .van Alders, Abendanon en De la Mar. Alleen het batten van K. Foster stak ver boven dat van de anderen uit; hij maakte een prachtige 52. Verder Goatly 30, Stevens 27, Goodfellow 25, Smith 11, Peacock 18, Morris 16, Allen 10. Het slot was zeer spannend, want op 202 viel het 9de wicket, doch de laatste man speelde den tijd uit, zoodat Haarlem een eer volle draw behaalde. De bowlïngcijfers waren: De Ruig 026, J. Alders 2—28, H. de la Mar 5—69, Abendanon 129, Rijpma 019 en J. de la Mar 113. Flamingo's—Free Foresters. Een draw. Onder bijzonder gunstige weersomstandig heden zetten de Engelschen Donderdag hun innings voort. Boddington en Lawrence had den resp. 23 en 2 runs. Ook nu scoorden de gasten uitermate langzaam; zij namen geen enkel risico. Het scoringbord wees 99 aan, toen Lawrence l.b.w. ging op het bowlen van Koele man, voor 22. Op 62 werd Boddington gemist bij een vang, hetgeen de Flamingo's duur te staan kwam, want dit openingsbat bracht het 11a de lunch tot een totaal van 108. Hij werd toen door Glerum op het bowlen van Max Jansen gevangen. In tusschen waren Short en Lemon gebowld door Jansen, resp. Glerum voor 6 en 7. Tuff ging later l.b.w. voor 14 op het bowlen van Koeleman. Van 138 bij de lunch voerden de Engelschen hun totaal op tot 288 voor 8, op welk totaal men sloot. Boddington had toen 108 runs geslagen, waarvoor hij vier en een half uur had noodig gehad. Het bowlen der Flamingo's was ook niet erg subliem, Bakker, Klink en Hamburger konden geen enkel wicket nemen en Max Jansen had 86 runs laten scoren voor de winst van 3 wickets. Koeleman had er twee l.b.w. gekregen; La- bouehère had met 2 voor 25 nog de beste cij fors. Het'was half vijf toen de Flamingo's voor de tweede maal aan bat gingen met de weten schap. dat het een zekere draw zou worden. Men "besloot evenwel tot- half zeven te spelen, zoodat Hamburger, De Waal en Van Baasbank naar de wickets zond, zonder speciale op dracht. Het eerst viel Van Baasbank als slachtoffer van een vang door Short op het bowlen van Bromley Davenport en nog vóór jhr. v. d. Bosch runs gescoord had, volgde De Waal hem naar het kleedlokaal, gebowld door Br. Davenport. Van den Bosch en Glerum hielden iets langer stand, totdat op 33 Van den Bosch door Lawrence gevangen werd. Glerum kreeg toen gezelschap van Jansen; dit paar deed de score snel stijgen. Op 131 kwam de scheiding, toen Jansen voor 45 gevangen werd door Boddington op het bowlen van Brims. Er waren toen nog enkele minuten te spelen; op 141 werden de stumps opgeborgen tot het volgende jaar. Glerum en Labouichère bleven met resp. 56 en nul not out. SCHAKEN. Het Iaudeutournooi te Stockholm. Amerika neemt de leiding. Uit STOCKHOLM: Donderdag werden de achtste en negende ronde van het landen- tournooi te Stockholm gespeeld. De ontmoe ting NederlandZweden werd niet geëindigd; bij den stand 11 werden twee partijen, die tusschen Landau en Lundin en tusschen Van Scheltinga en Stoltz afgebroken. Beide land- genooten staan er beter voor, zoodat de kans groot is, dat ook deze ontmoeting door Ne derland zal worden gewonnen. Euwe won van Stahlberg en De Groot boekte zijn eerste nul; hij verloor van Danielsson. In de negende ronde won het Hollandsche team, zonder Euwe, van Noorwegen met 2y2 iy2- Van Scheltinga won van Gulbrandsen; de andere drie partijen werden remise. In de al- gemeene rangschikking behield Nederland de zesde plaats. De Vereenigde Staten hebben de leiding genomen, dank zij twee fraaie over winningen op Finland en België, beide malen met 3>/2Va. De stand na de 9e ronde luidt: 9 1. Vereenigde Staten 27 V2 punt. 2. Estland 25!-2 punt en l' afgebr. partij. 3. en 4. Hongarije en Polen ieder 25 pun ten en 2 afgebr. partijen. 5. Argentinië 23V2 p. en 2 afgebr. partijen. 6. Nederland 22V2 p. en 3 afgebr. partijen. 7. Letland 19 p. en 3 afgebr. partijen. 8. Tsjecho-Slowakije 18V2 p. en 8 afgebr. partijen. 9. Engeland 18V2 P- en 1 afgebr. partij. 10. Joego-Slavië 18 p. en 31 afgebr. partijen. 11. Finland 18 p. 12. Lithauen 16 p. en 4 afgebr. partijen. 13. Zweden 14!/2 p. en 2 afgebr. partijen. 14. Italië l'4% p. en 2 afgebr. partijen. 15. Denemarken 12V2 p. en 4 afgebr. par tijen. 16. IJsland 10 p. en 3 afgebroken partijen. 17. België 10 p. en 1 afgebr. partij. 18. Noorwegen 9 p. en 3 afgebr. partijen. 19. Schotland IVz P- 20. Roemenië 0 p. .(niet opgekomen).. 't. vZJJmU 1MM&, VERKADE-ZAANDAM (Adv. Ingez. Med.) CRICKET IN ENGELAND. De stand van de wedstrijden is na Woens dag: Essex 198 en 165, Perks 743 wint van Worcestershire 82 en 160. Middlesex scoorde 514 (Hendren 138, Edrich 113) tegen Somerset 187 en 1467. Sussex 3349 (gesl.) en 211 tegen Glamorgan 348 (E. Davies 107, Brearly 101) Warwickshire 259 en 1815 tegen Nieuw Zeeland 280. Hampshire 272 en 1812 (R. H. Moore 104) tegen Surrey 193. Kent 332 en 105—5 tegen Notts 265, Wright 7—94. Lan cashire 454 (Hopwood 104) tegen Glouces tershire 287 en 2297. Leicestershire 202 tegen Yorkshire 333—9. Northamptonshire 242 tegen Derbyshire 339 en 96—2. The Army 313 (Hud son 101) en 1784 wint van de Public Schools 275 en 215—9 (gesL). POSTDUIVEN. „DE BONTE DUIF". Bovengenoemde vereeniging hield een wed vlucht van Sint Kath. Waver. Wind Z.W. Duiven los 7.30 uur. De prijzen werden als volgt behaald: J. Doornbosch: 1 3 6 8 11 13 14 17 20 21 25 26 27. P. H. Brakel 2 18 24, 23 F. Kuyken 4 7 15 23, G. J. Suman 5 16, R. Brakel 9 12 22, J. van Honschoten 10. A. van der Linden 19. Erst getoonde duif 9 u. 33 m. 58 sec. Laatst getoonde duif 9 u. 53 m. 23 sec. Kampioenschappen: Kamp. Vitessen: le R. Brakel 136 p.. 2e F. Kuyken 134 p.. 3e H. J. Lomans 130 p. Kamp. Vond: le F. Kuyken 107 p„ 2e R. Bra kel 101 p.. 3e H. J. Lomans 88 p. Kamp. Oud: le F. Kuyken 241 p., 2e R. Bra kel 237 p., 3e H. J. Lomens 218 p. Paviljoen BREDERODE. Gezellig zitje en goede consumptie. Billijke prijzen. Groote gezelschappen genieten reductie In dp onmiddellijke nabijheid van de Ruïne van Brederode het Tinholthuis de druivenkassen ('s Zondags geen druïvenverkoop.) (Adv. Ingez. Med.) ZEILEN. DE „RANGER" BEHOUDT DEN AMERICA- CUP. De vierde race door het Ainc» rikaansche jacht gewonnen. Uit NEWPORT; De „Ranger", het jacht van Harold Vanderbilt, heeft ook de vierde race om den Ainerica-cup gewonnen; door deze vierde ochtereenvolgende zege blijft de beker in het bezit van Amerika. De „Ranger" won Donderdag in 3 uur 7 min. 49 sec.; de tijd. van de „Endeavour 2" van mr. Sopwith be droeg 3 uur 11 min. 26 sec. WÏELRIJDEN. Revanche stayer-kampioenschap van Nederland. Van de Donderdag in het Stadion te Am sterdam gehouden wielerwedstrijden was het hoofdnummer de strijd tweemaal vijftig kilo meter achter groote motoren, die als revanche bedoeld waren van het verleden week gereden kampioenschap van Nederland. Snoek, de nationale kampioen, vermocht ditmaal niet de overwinning te behalen; hij moest zijn meerdere erkennen in Alkema, die een fraaie race reed. Snoek eindigde als goede tweede. Alkema, die zich in het begin van de eerste race met een plaats in de achterhoede tevre den stelde, werkte zich, nadat dertig ronden gereden waren, naar de tweede plaats achter Piet van Kempen, die hem na eenigen tijd tengevolge van motorpeeh de eerste plaats moest afstaan, waarvan Alkema zich niet meer liet verdringen. Van Kempen, die in de eerste race een zeer goed figuur sloeg, wist zich, na aanvankelijk in de achterhoede te hebben gelegen, tot de derde plaats op te werken, waar hij tot het einde toe Domhof, die nummer twee lag, op joeg zonder hem te kunnen passeeren. Snoek moest zich met de vierde plaats tevreden stellen. In de tweede manche vertrok Alkema van den kop, waar hij zich de eerste zeventig ron den wist te handhaven, totdat hij van machine moest verwisselen. Hij moest de anderen laten passeeren, waardoor Snoek aan den kop kwam. Na aanvankelijk een ronde achterstand te hebben gekregen, wist Alkema verscheidene tegenstanders te passeeren, doch hij wist het niet verder te brengen dan de derde plaats, die hij kort voor het einde nog moest afstaan aan De Graaf. Van Kempen kreeg in de twee de helft een inzinking, zoodat hij twee ronden achterstand te boeken kreeg. Van der Wulp reed zeer matig; hij gaf in de tweede manche zelfs op. DE JONGE KAMPIOEN. Donderdagavond heeft bovengenoemde vereeniging een officieuse clubont-moetmg gehad met de Amsterdamsche Rennersclub Ulysses op de Halfwegsche Wielerbaan. De Haarlemmers hebben zich tegen de Amster dammers goed geweerd. De uitslagen waren: Ploegachtervolging: J. Munk, g7 Peters. A. de Vries en H. Veerman loopen de ploeg van Ulysses met Ot, Bensdorp, De Vreng, De~ Rid der in na 8 ronden tijd 2 min. 12 sec. Klassement wedstrijd 30 ronden: 1. Petri, Ulysses: 2. v. d. Eem, De Jonge Kampioen; 3. Ket, Ulysses. Kleine Juniores 10 rondenwedstrijd: 1. K. Meijer; 2. Weijers; 3. K. Neeft; 4. Gerritsen. Tot slot kwamen er 14 renners aan den start voor een wedstrijd over 75 ronden. Er werd van meet af hard aangepakt; er kwamen spoedig eenige achterblijvers. Met 2 ronden voorsprong kwam het einde voor Ot, H. Veer man. J. Munk en Peters. De eindsprint werd uitgevochten met deze 4 renners. Uitslag: 1. J. Munk, 2, G. Peters, 3. Ot. 4. H. Veerman. Tijd 29 min. 15 sec. Zondagochtend 9 uur baankampioenschap- pen op de Halfwegsche Wielerbaan, lange en korte afstand. Inschrijving voor de Ronde op 31 Augus tus sluit a.s. Maandag.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 12