H! INDRUKKEN VAN DE JAMBOREE. VRIJDAG 6 AUGUSTUS 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 3 Drie zwemmende jongens in levensgevaar. Twee van hen werden gered; één verdronk. Donderdagmiddag om drie uur wa ren drie jongens van ongeveer elf jaar aan het zwemmen in het Haringvliet te Den Bommel. Het water is daar ter plaatse zeer diep. en er stond gister middag een sterke stroom tengevolge van den vloed. De jongens kwamen in dien vloed terecht en het gevaar ziende, riepen zij om hulp. Twee van hen konden worden gered, maar de 11-jarige A. Arensman, wonende te Bommel, werd door den stroom mee gesleurd en verdween in de- diepte. Men heeft geruimen tijd gedregd, maar tot nog toe zonder resultaat. Wielrijder valt tegen vrachtauto. Slachtoffer levensgevaarlijk gewond. Donderdagavond om ongeveer zes uur is een wielrijder, die nabij het Weesperpoortstation op de Mauritskade te Amsterdam in de rich ting van de Andreas Bonnstraat reed, door een auto aangereden. De wielrijder fietste midden op den weg, toen hem een vrachtauto, die in dezelfde richting reed, passeerde. De wielrijder is waarschijnlijk bij het passeeren van de auto geschrokken, waardoor hij kwam te slinge ren en met de achterzijde van de vrachtauto in aanraking kwam. De man werd met het hoofd tegen den grond gesmakt, zonder dat de bestuurder van de vrachtauto hiervan iets kon merken. Met een dubbele schedelbreuk is het slachtoffer in hoogst ernstigen toestand naar het Lieve Vrouwegasthuis overgebracht. De Heilig Land-Stichting wordt uitgebouwd. Verschillende belangrijke veranderingen. De Heilig Landstichting in Nijmegen be staat dit jaar 26 jaar en ondanks deze meer derjarigheid begint eerst thans de tijd aan te brenken, dat haar definitieve vormen zicht baar worden. Nog is de stichting lang niet voltooid, maar toch zijn we de jaren voorbij dat men haar terrein een normaal dennen bosch kon noemen met hier en daar een plot seling Palestijnseh aspect. Men is den laat- sten tijd druk bezig geweest daarin veran dering te brengen. Als één der grootste mo numenten van de laatste jaren moet worden genoemd het paleis van Pilatus. Bij het huis van Nazareth, een der oudste monumenten, is in het afgeloopen jaar de omgeving van Jezus' jeugd herschapen, door dat, tegen den heuvel op, eenige fragmenten van een Galileesch dorp zijn nagebouwd. Ook hier het Oostersch cachet in de lande lijke bochtige straatjes. Vooals de synagoge is belangwekkend, omdat in dit moment de betrekkelijke geleidelijkheid, waarmede het Oude in bet Nieuwe testament is overgegaan, duidelijk wordt. Daar is men ook begonnen met landschaps architectuur naar Palestijnschen stijl, wat over de heele stichting thans wordt nage streefd. Het meest is dit streven op te merken bij de Bethlehemsche velden. In den Hof van Gethsemané wordt het bosch gedund om het perspectief op den Hemelvaartsberg te openen. Met dit alles is de Stichting nog lang niet voltooid en er staan nog verschillende groote bouwwerken op het programma allereerst de bouw van het Sanhedrin, maar zij begint nu toch steeds meer te lijken op het doel, dat men zich bij de oprichting heeft gesteld. MAN ONDER TRACTOR GERAAKT. Donderdag is te Zevenhoven de 57-jarige A. Boekhorst bij het koppelen van een stroo- pers achter een tractor onder deze tractor terecht gekomen, tengevolge waarvan zijn dijbeen verbrijzeld werd, terwijl zijn borst kas werd ingedrukt. In ernstigen toestand is het slachtoffer naar het ziekenhuis ver voerd. Het in den liandel brengen van scheermesjes. Een schrijven van den minister van Justitie. De minister van justitie heeft een schrij ven gericht aan de procureurs-generaal bij de gerechtshoven, waarin de minister erop wijst, dat het „regelmatig voorkomt,dat mesjes voor veiligheidsscheerapparaten, voor welke aan de Gilette Safety Razor Company octrooi is verleend en voor welke o.a. de Roth-Büchner G. m. b. H. licentiehoudster is (zgn. „sleuf mesjes") uit het buitenland worden betrok ken en vervolgens hier te lande in het ver keer gebracht anders dan door tusschen- komst van de N. V. Netherlands Safety Ra zor Company, te Amsterdam, de uitsluitend geautoriseerde importeur en vertegenwoor digster van deze maatschappijen hier te lande. Teneinde tegen deze overtredingen van art. 45 der Ootrooiwet beter te kunnen op treden, heeft de minister van financiën bij de opsporing daarvan de medewerking toe gezegd van den dienst der invoerrechten en accijnzen, welke hierin zal bestaan, dat de visiteerende ambtenaren, zoodra zij bij de visitatie een zending van bedoelde mesjes signaleer en, daarvan onverwijld, zoo mogelijk telefonisch, de politie van de plaats van be stemming der mesjes in kennis stellen. Door dat de mesjes in afwijkende verpakking wor den ingevoerd, waarover de minister van fi nanciën de visiteerende ambtenaren nog na der zal instrueeren, zal het mogelijk zijn te onderkennen, welke mesjes al of niet inbreuk maken op bedoeld octrooi. Onmiddellijk na de ontvangst van een zoo danige waarschuwing behoort de politie, voor zoover noodig in overleg met den be trokken officier van justitie, verder de noo- dige maatregelen te treffen." De minister teekent hierbij aan, dat op het oogenblik van den invoer het misdrijf van art. 45 der Octrooiwet in den regel nog niet is gepleegd. De douane zal dus, voor zoover er overigens geen aanleiding mocht bestaan om de goederen voor de visitatie op te houden, niet aan belanghebbenden kun nen beletten, dat zij de goederen invoeren. Het zal dus noodzakelijk zijn zooveel mogelijk in bet oog te houden, waarheen en met welke bestemming de mesjes verder worden ver voerd, om onmiddellijk strafrechtelijk te kunnen ingrijpen, zoodra de mesjes in het verkeer zijn gebracht of een poging daartoe plaats vindt." Prins Bernharcl vol belangstelling- voor één der stands van de „Avia" in het Houtrustgebouw welke tentoonstelling hij gistermiddag heeft bezocht. Amerikaansch enthousiasme voor de organisatie. „It's splendid", zegt Mr. W. Warren Thayer. et Jamboreekamp ligt te blaken in de hitte van den eersten waai'lijk zomer- sehen dag, die onze buitenlandsche gasten hier beleven. Onbarmhartig branden de zonnestralen op onze bodies als wij uit het koele geboomte van de Bekslaan het Marktterrein betreden. „Wat een hitte!" is het slagwoord, dat vandaag op de monden van veertig nationaliteiten bestorven ligt. Zelfs de grillige figuren op de totempalen schijnen het te zeggen en even is het of er zweetdroppeltjes op hun verwrongen facies parelen. Wij bekla gen onszelf en allen, die mèt ons lijden: de Noren uit hun kil fjordenland, de IJslanders, die zich nu wel in de tropen zullen wanen en de vele anderen uit de noordelijke regionen. Maar bovenal gaat ons medegevoel uit naai den roemruchten viervoeter uit De Zilk. Hoe moet het dezen voordeeligen vriend, die een maal als „den verschrikkelijken varken" furore maakte en hier a raison van enkele centen den volke getoond wordt, in deze temperatuur wel te moede zijn? Wij zijn ondeskundig op het gebied van het varkensphysiek, maar de 1400 pond, die dit gewichtig sinjeur op het oogen blik schijnt te halen, doen ons het ergste vreezen voor zijn gemoedstoestand. Zwijgend loopen wij mee in den stroom van bezoekers, die over het Jamboreeterrein golft. 'Wij hebben spontaan onze colbertjes uitgetrok ken en over den arm genomen en trekken zoo sans géne verder. Het zonlicht spot met onze protesten. Het speelt zijn meedoogenloos spel lustig voort, puffende dikzakken en steunende huisvaders-met-gevolg ten spijt. Het tintelt op de smetteloos blanke daken van het ten tenkamp, op de vlaggen, die feestelijk uitwap peren in een zee van licht, op- de kleurige hoofddeksels en kleedij van de Franschen, die juist in een bonte rij naar de arena optrekken. Het weeklagen verstomt in ons binnenste, want is dit niet de zon, waarnaar we enkele dagen geleden nog zoo vurig verlangd hebben, de zon, die onmisbaar is voor dit groote inter nationale feest der verbroedering en er fleur en charme aan bijzet? Het is, of het kleine Schotsche manneke met zijn groote bag-pipe, dat we daar plotseling opmerken, ons in zijn eentje een gevoelig lesje geeft. Beschaamd scharen wij ons om den miniatuur-musicus, die zich beide wangen vol blaast en in het blakende zonnelicht pijpt en pijpt of zijn leven er van af hangt -rrn de kampen schijnt dezen middag een vol- ledig siësta te heerschen. Sommige landen lijken welhaast uitgestorven. Wat niet in de arena moet optreden, zit op de tribunes of zoekt verkoeling in de Haarlemsche zwemba den. Wat in de kampen achterbleef heeft zich meerendeels in de schaduw van het tentzeil lang en lui uitgestrekt om te kouten of te mijmeren. Wij loopen een paar Engelsche kam pen af om met een leider in contact te komen. Dat zit niet glad. Dan maar een scout „aan geschoten". In het tentendorp van de 'groep Carlisle treffen we een heel troepje achter blijvers aan. Dengene, dien we voor den oud ste houden, pikken we er uit. What about Hol land? Veel heeft hij er nog niet van gezien. Maar van Haarlem heeft hij indrukken opge daan, die hij nooit zal vergeten. Hun geleiders hebben hun de oude architectonische schoon heden VEfn Haarlem getoond. De meeste scouts hebben fototoestellen meegenomen en de ka rakteristieke plekjes van de oude Spaarnestad vastgelegd. Die beelden zullen zij in hun al bum een eereplaats geven, als een blijvende herinnering aan de Wereldjamboreestad 1937r Ook hebben de Engelsche padvinders een be zoek gebracht aan Amsterdam en Utrecht, waar zij den Dom beklommen hebben. Er staan nog meer „trips" op het programma en de jongens hopen dan ook met iets meer dan een vluchtigen indruk van Nederland huiswaarts te keeren. Uit Engeland belanden wij bij de Polen. Een kamp, dat zijn merkwaardigheid ontleent aan zijn sterk propagandistischen inslag en gedeeltelijk het aanzien van een „stand" heeft. Met een der leiders, die gebroken Duitsch spreekt, knoopen we een gesprek aan, dat zij nerzijds in een ommezien in een lofzang op zijn natie is overgegaan. Er komt een respecta bel boek bij te pas, geheel met de hand door padvinders geschreven en van teekeningen voorzien. Wat we over Polen willen weten? Kunst? Prompt toont hij ons een serie afbeel dingen van hedendaagsche Poolsche schilder kunst, waarbij wij kunnen constateeren dat vooral de kerkelijke kunst in hoog aanzien staat. "O"et Fransche kamp bereidt ons een teleur stelling, want we treffen het bij ons be zoek vrijwel onbeheerd aan, doch meer succes bereiken we bij de Amerikanen. In den noordelijksten uithoek yan het ter rein rijst het kamp, een vreedzame vestin; van houten wallen en zeildoeken legersteden, uit den duingrond op. Het ziet er welverzorgd en zakelijk uit, zoodat we ons er spoedig thuis gevoelen, ondanks het krijgsgehuil der pseudo- Indianen, die in het centrum hun „nummer" instudeeren en met verbluffend gemak allerlei manipulaties met den tomahawk verrichten. The Chief? Neen, Mr. James E. West is niet in het kamp aanwezig, maar een der hoofd leiders zal ons gaarne te woord staan. Mr. W. Warren Thayer uit Honoloeloe stapt op ons af. Een joviaal man, deze aide-to-chief, die de sporen van het zonnige Hawaii in zijn verweerd en gebronsd gelaat meedraagt. Mr. Thayer is één en al enthousiasme over de Nederlandsche Jamboree. Hij kan er niet genoeg woorden van lof voor vinden. „The or ganisation is splendid", zegt hij en zoo denken zijn kampgenooten er ook over. „We hadden er geen flauw idee van. dat een klein land een zoo groote gebeurtenis zoo perfect kon organi- seeren. Please write that down!" Het klinkt haast als een bevel, maar wij voldoen er met genoegen aan. Mr. Thayer had in de Ver. Sta ten de kortgeleden geëindigde Nationale Jam boree bijgewoond, die pl.m. dertigduizend deel nemers telde, waaronder ook Engelschen. De organisatie van zoo'n Amerikaansche Jambo ree is vrijwel op dezelfde principes gebaseerd als de Europeesche en dus ook Nederlandsche Jamboree. Ook daar volgt men het systeem van verspreiding der kampen over een groote oppervlakte. Alleen hebben de Amerikanen de regionale indeeling stipt doorgevoerd, de kampen van eiken staat blijven als één groot geheel bij elkaar. Any special impression from Holland? Mr Thayer is per'vliegtuig uit Londen naar Am sterdam gekomen en heeft ons land dus in vogelvluchtgezien. Hij vond, dat Nederland zelfs van dit „verheven standpunt" uit zijn befaamde tradities van reinheid en welvarend heid hooghoudt. „You must be very prospe rous", concludeert hij, maar wij meenen er goed aan te doen hem er op te wijzen, dat ook in Nederland de economische hemel nog niet opgehelderd ,is, hoewel er vele gunstige teekenen vallen op te merken. Het beruchte punt uit de interviews met buitenlanders, n.l. dat betreffende onze zui velproducten, kon, hoe wij ons ook inspanden, niet vermeden worden. Het moet Mr. Thayer van het hart en gelukkig voor ons is het niet in het bijzonder de Hoüandsche kaas, maar de Hollandsche melk, waarover hij de lof trompet wenscht te steken. „Met dat goedje kunnen jullie voor den dag komen. Jullie we ten misschien niet, dat wij, Amerikanen, een voudig aan melk verslaafd zijnwe léven d'r gewoon op Dat is ook zoo ongeveer het einde van ons gesprek, want een jeugdige ordonnans schuift zich tusschen ons in met een haastboodschap voor den Amerikaan. De aide-to-chief heeft nog juist gelegenheid zijn jovialen aard te be vestigen met een gevoeligen, doch welgemeen- den slag op onzen schouder en is al verdwenen voor we van den schrik hersteld zijn W ij verlaten het wereldkamp als de zon al ver aan den westelijken hemel wegge zakt is. Oranje-achtig licht straalt op de ten ten, de vlaggen en de menschenzee, die ver moeid maar voldaan naar den uitgang stroomt. Nog even vangen we een typisch Jamboree tafereel op, een der vele scènes uit het spel van den ruilhandel. Een jonge Brit temidden van een groep pretendenten naar zijn bezit: een penning met de koppen van het Engel sche koningspaar. „Change! Change!" Vier, vijf nationaliteiten dringen met allerhande za ken om hem heen. Maar de zoon van Albion blijft standvastig. „Neen", zegt hij met kin derlijken trots. „No change.... but you may have a look at it J. H. V. De nationale zweef vliegwedstrijden op Teuge. TEUGE, 5 Augustus. Donderdag heeft de heer O. P. Koch, die Woensdag met het zweef vliegtuig „Buizerd" van de Amsterdamsche club voor zweefvliegen, van Teuge naar Doode- waard in de Betuwe vloog, wederom een uit stekende thermische vlucht gemaakt. Hij steeg om 14.45 uur op en bleef tot 18.30 uur in de lucht, waarna hij te Osterwick in Duitschland landde. De landing had een vlot verloop. TeugeOsterwick is een afstand van ongeveer 90 K.M. De heer Koch, die tot nog toe de beste resultaten boekte, heeft met deze vlucht tevens voldaan aan een van de eischen voor het ver krijgen van het zilveren C-brevet. Het toestel van den heer Koch is naar Teuge teruggebracht, zoodat hij morgen wederom aan de wedstrijden zal kunnen deelnemen. Prins Bernhard op Ypenburg en de „Avia". Groote belangstelling: voor allerlei zaken. Prins Bernhard heeft Donderdag, verge zeld van zijn adjudant, jhr. ir. W. G. Röell een bezoek aan het Rijswijksche sportvlieg- veld Ypenburg gebracht. Tegen 1 uur kwam de Prins, die achter het stuur van zijn open Maybach had plaats genomen, op het vliegveld aan. Na de lunch op het vliegveld te hebben gebruikt, heeft de Prins de afdeeling van den technischen dienst, de vliegtuigen in de hangers en alles wat verder op het vliegveld te zien is, bekeken. Het bezoek duurde bijna twee uur en daar uit blijkt wel de groote belangstelling, welke Z.K.H. voor het vliegwezen heeft. Tegen drie uur reed de Prins met zijn adjudant van Ypenburg naar de tentoonstel ling op Houtrust. Te ruim kwart over drie arriveerde Prins Bernhard bij het tentoonstellingsgebouw Houtrust. De Prins begaf zich allereerst naar den stand van de K.L.M., waar hij ontvangen werd door den heer B. Prinsen Geerlings. Daar verbleef Z.K.H. slechts korten tijd, omdat hij, naar hij zeide, van de K.L.M. reeds zooveel wist. Hij begaf zich naar het balcon om d< wereldkaart met de wereldluchtverbindin- gen te bekijken en via den koepel van de K.N.I.L.M. begaf hij zich naar de inzendin gen van de luchtvaartafdeeling Soesterberg en van den marinevliegdienst, waar hij met belangstelling de opgestelde vliegtuigen en vooral de verschillende wapens en instru menten bezichtigde. De Prins liet zich door de aanwezige ser geants van de luchtvaartafdeeling hun wer king uitvoerig uitleggen. Bij de meeste stands vertoefde de Prins korteren of langeren tijd en het bleken voor al de tentoongestelde constructies, navigatie- instrumenten en soortgelijke bijzonderhe den te zijn, die zijn bijzondere belangstel ling hadden en die hij zich zoo mogelijk liet demonstreer en. Bij Fokker werd hij rondgeleid door den heer E. Smits, vervolgens bezocht hij de af deeling van het N.J.V., die aan de luchtbe scherming is gewijd en na op de historische afdeeling de oude F 2 en Fokker's eerste vliegtuig „de Spin" te hebben bekeken, hield hij zich op in de Duitsche afdeeling, waar hij de verschillende stands met belangstel ling gadesloeg. Het was kwart voor vijf. toen de Prins af scheid nam van de heeren van het tentoon- stellingsbestuur. die hem hadden rondgeleid en de tentoonstelling verliet. Een halve eeuw geleden Uit Haarlem's Dagblad van 1887 Ir. J. L. Schouten overleden. De bekwame hersteller van de Goudsche glazen. Op 84-jarigen leeftijd is te Delft overleden ir. J. L. Schouten, de bekende restaurateur der Goudsche glazen. Johannes Laurens Schouten werd 14 December 1852 te Gouwsluis bij Al phen aan den Rijn geboren. Na een kostschool te Hoogeveen te hebben bezocht, volgde hij de H. B. S. te Delft en bekwaamde zich aan de Polytechnische school aldaar voor civiel en bouwkundig ingenieur. In 1891 richtte hij daar een atelier voor ge brand glas, ,,'t Prinsenhof" op, dat al spoedig de aandacht trok. Schouten ging zich ook toe leggen op de restauratie van ramen en heeft o.a. voor de St. Bavo te Haarlem gewerkt. In het jaar 1900 hield hij voor de Ned. Mij. van Nijverheid een lezing, die o.a. werd bijge woond door den burgemeester van Gouda. Op diens verzoek nam hij de glazen in de kerk aldaar, vervaardigd door Dirk en Wouter Cra- beth, in oogenschouw en dit werd het begin van een werk, dat meer dan dertig jaren in be slag heeft genomen en dat Schouten's levens werk genoemd mag worden. Ten einde deze vermaarde glazen te kunnen restaureeren, heeft ir. Schouten stad en land in beroering gebracht. Door lezingen, alom gehouden, trachtte hij voor deze belangwek kende restauratie belangstelling te vinden. Het omvangrijke werk, vereischt voor het herstel dezer 31 glazen van buitengewone kwaliteit in de Goudsche St. Janskerk, aan de hand der oude teekeningen werk, waar voor o.a. door gelegenheids-postzegels fondsen zijn verzameld is meer dan eens uitvoerig in ons blad beschreven. In een interview heeft de heer Schouten gewag gemaakt van de moeilijkheid, die het in het begin opleverde, gekleurd glas van voldoende fraaie kwaliteit te krijgen voor het werk. Toen Schouten zijn tachtigsten verjaardag vierde, waren de gla zen, op drie na, voltooid. Eindelijk, op 17 Oc tober 1936, kon het laatste voltooide raam worden onthuld. Het groote werk, waaraan de namen van kunstenaars en kunstvrienden als De Stuers, dr. Cuypers, Six en H. van Eeghen verbonden zijn, was gereed: de 31 ramen der Crabeth's en! de werken van hun leerlingen in de zijkapel prijkten in ouden luister; Schouten's levens werk was voltooid, 6 Augustus; UIT DEN GEMEENTERAAD. Het voorstel om de Hoogere Burger school in de Jacobijnestraat ook toe gankelijk te verklaren voor meisjes, bracht bij de behandeling een lang durige gedachtenwisseling mede. Het was dan ook een hoogst belangwekkend geval. Naar aanleiding van de aanvrage van een jonge dame om toegelaten te worden tot genoemde school, hadden B. en W. adviezen ingewonnen van den directeur, van den inspecteur van het M.O. en van cle commissie van toezicht, die alle zeer gunstig luidden. Ook de Raad vond het voorstel op zichzelf aannemelijk. Een lid betoogde zelfs dat de aanwezigheid der meisjes een zeer goeden invloed op het onder wijs zou hebben. De heer Stoel was alleen beducht dat de meisjeschool nu zou leegloopen. Een beperkend amendement van den heer Von Reeken om alleen meisjes toe te laten wier opleiding het ontvangen van onderwijs aan die school noodig maakt werd ten slotte met 10 tegen 7 stemme.: aangenomen. Werkkamp van principiëele dienstweigeraars. Naar Het Volk verneemt, wordt te Hoek van Holland een kamp ingericht voor principieele militaire dienst weigeraars. De duinbeplanting is daar, in overleg met het Staats- boschbeheer, als werkobject ge kozen. Richtingaanwijzers op rijwielen. De A.N.WH, meldt: Vooral voor ouderen, die niet gaarne het stuur van de fiets loslaten en ook voor be zorgers e.d.. die slecht één hand aan het stuur houden en met de andere iets dragen, is het aangeven van richtingverandering een lastige kwestie. Tegen de laatste categorie, wordt zelfs in sommige gevallen door de politie, op grond van het feit, dat het den bestuurder van een fiets mogelijk moet zijn een richtingverande ring behoorlijk aan te duiden, waarschuwend of bekeurend opgetreden. Een verbetering zou hierin te verkrijgen zijn, wanneer de rijwielen voorzien werden van behoorlijke richtingaanwijzers. Op het oogenblik evenwel, laten de wettelijke be palingen dit niet toe, wanneer men zich al thans op het standpunt stelt, dat deze rich tingaanwijzers bij donker verlicht moeten zijn, hetgeen ongetwijfeld gewenscht is. In verband met een en ander heeft het bestuur van den A.N.W B. den minister van Waterstaat verzocht het betreffende artikel van de motor- en rijwielbeschikking zoodanig te wijzigen, dat het ook voor den wielrijder mogelijk wordt verlichte richtingaanwijzers te gebruiken. Verwacht mag worden, dat de industrie in staat zal zijn een practische op lossing voor dit vraagstuk te leveren. Wielrijder door touringcar aangereden. In het ziekenhuis overleden. Donderdagmorgen ls de 25-jarige G. Gerritsen uit Arnhem, die met zijn verloofde een fietstocht maakte, op den Rijksstraatweg, ter hoogte van de buitenplaats „Sterreschans" te Nieu- wersluis door een touringcar uit Am sterdam aangereden. G. kwam te val len en bleef ernstig gewond op den grond liggen. In bewusteloozen toe stand werd het slachtoffer naar het ziekenhuis te Utrecht overgebracht, waar hij 's middags is overleden. STALEN RAMEN VOOR ROTTERDAMSCHE BEURS UIT ENGELAND. Na een onderhandsche inschrijving is be sloten den post stalen ramen voor het nieuwe beursgebouw te Rotterdam op te dragen aan de firma Hope te Birmingham, die had ingeschreven voor f 239.087. Wij hebben ons over deze gunning van dezen vrij belangrijken post in het buitenland om inlichtingen gewend tot den technischen dienst. Men zeide ons, het zeer te betreuren, dit werk niet in Holland te kunnen houden, maar het verschil tusschen de firma Hope en de laagste Nederlandsche inschrijfster, de Nederlandsche Staalindustrie te Rotterdam, was te groot. Deze laatste firma had inge schreven voor f 284,366, zoodat er een verschil van f 45.279. DE GEZONDHEID VAN PRINS TSJITSJIBOE Over enkele dagen vertrek naar Zwitserland. De gezondheidstoestand van prins Tsjitsji- boe is thans redelijk wel. Het Japansche prinselijke paar zal nog eenige dagen te 's-Gravenhage verblijf hou den om dan regelrecht naar Zwitserland te reizen teneinde daar nog eenigen tijd te blijven om uit te rusten van de vermoeienissen van de Europeesche reis. Een datum van het vertrek naar Zwitserland is nog niet vast gesteld ZESJARIG KNAAPJE VERDRONKEN. Donderdagavond omstreeks 7 uur waren eenige kinderen aan het spelen op een zolder schuit in de Laakhaven te 's-Gravenhage. Plotseling geraakte een der knaapjes, de 6-jarige J. v. D.. wonende aan de Laakkade, in het water. Op het gegil der andere kinderen schoten voorbijgangers ijlings toe en ofschoon zich nog enkele personen te water begaven, mocht het hun niet gelukken het ventje, dat onmiddellijk in de diepte was verdwenen, levend boven te brengen en te redden. Een uur later werd het lijkje opgehaald.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 5