ïl De Europeesche roeikampioenschappen. ilS 1 Sportbekers MOTORSPORT. KORFBAL HONKBAL VOETBALNIEUWS DAMMEN MAANDAG 9 AUGUSTUS 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 6 Belangstelling van de Koninklijke Familie; Prins Bernhard zal de wedstrijden bijwonen. Belangrijk roei-evenement op de Boschbaan. De belangstelling voor de Europeesche roeikampioenschappen die van Vrijdag 13 Augustus tot en met Zondag 15 Au;' op de Boschbaan te Amsterdam ge houden zullen worden, is wel bijzonder groot. Zoo zullen de wedstrijden plaats vinden onder de hooge bescherming van H.M. de Koningin, terwijl Z.K.II. Prins Bernhard het voornemen heeft Zondag een deel der wedstrijden Dij te wonen. Prins Bernhard zal te ongeveer 3 uur op de Boschbaan aankomen waar hij verwelkomd zal worden door het bestuur van den Ned. Roeibond en het bestuur van de F.I.S.A. Waar schijnlijk zal de Prins eerst eenige wedstrijden van de tribune af volgen om zich daarna aan boord te begeven van het motorjacht „Elisa" van den heer Janus, om ook enkele numers te water te volgen. Vervolgens zal Prins Bern hard de laatste race, die van de achten, per auto langs de baan volgen, aldus Ir. Tromp, de voorzitter van den Ned. Roeibond. die op vlotte wijze Zaterdagmiddag in een persconfe rentie in het American Hotel te Amsterdam eenige bijzonderheden over de organisatie van deze Europeesche kampioenschappen vertelde. Ir. Tromp deelde voorts nog mede, dat een eere-comité opgericht was, waarin zitting hebben genomen: de minister-president dr. H. Colijn. in het bijzonder als minister van Buitenlandsche Zaken a.i., de minister voor Sociale Zaken, prof. dr. C. P. ,M. Romme. de oud-minster voor Soc. Zaken, mr. M. Slingen- berg, de commissaris van de Koningin in de provincie Noord-Holland, mr. dr. A. baron Röell, de burgemeester van Amsterdam dr. W. de Vlugt, de burgemeester van Nieuwer- Amstel, mr. S. P. Haspels, de voorzitter van het Nederlandsch-Olympisch Comité, mr. A. baron Schimmelpenninck van der Oye; de heer E. Crone, president van de Koninklijke Ver bonden van Watersportvereenigingen; de on dercommandant der Marine, kapitein ter zee J. E. Meijer Ranneft, de garnizoenscomman dant van de stelling Amsterdam, luitenant kolonel A. W. Boswijk. De gezanten van alle deelnemende landen zijn voor deze wedstrijden uitgenoodigd, even als de consuls-generaal. Om het publiek goed in te lichten zijn op 100, 500, 1000 en 1500 meter telefoonposten Ingericht en van deze punten uit zal men regelmatig elke race kunnen verslaan. Het omroepen op de baan en voor de tribunes zai geschieden in het Fransch, de officieele taal van de F.I.S.A., en in het Nederlandsch. De wedstrijden zullen Vrijdag en Zaterdagmiddag per radio worden uitgezonden door Nederland- sche omroeporganisaties. Ook de Duitsche om roep zal de wedstrijden verslaan. Het is thans voor het eerst sinds 15 jaar. dat Nederland de Europeesche kampioenschappen organiseert. Deze organisatie brengt echter groote kosten, f 22.000, met zich mede. Ge lukkig echter, zoo vertelde de heer Tromp, heeft de Ned. Roeibond nog een reserve fonds zoodat aan alle verplichtingen kan worden voldaan. Twaalf landen schreven voor deze wedstrij den in met 56 ploegen en 209 roeiers. Iets nieuws bij deze wedstrijden is de auto matische stopwatch-afarukinstallatie. De starter zal bij het vertrek der ploegen een knop indrukken en automatisch zullen de klok jes aan de finish tegelijkertijd beginnen te loopen. Onderlinge verschillen op de horloges zijn dus practisch uitgesloten. Zeer waarschijnlijk zullen in de gestuurde nummers vijf ploegen tegelijk starten en in de stuurmanlooze nummers vier. De Nederland- sche Roeibond is n.l. voor deze regeling en de kans is groot, dat het F.I.S.A.-congres deze regeling zal aanvaarden. Maar de mogelijkheid bestaat ook, dat de F.I.S.A. zal besluiten ook in de gestuurde nummers slechts vier ploegen tegelijk te laten vertrekken. Aan de finish zal een filmapparaat worden opgesteld om in geval van protest uit te kun nen maken wie gewonnen heeft. In het bootenhuis is een speciale indeeling gemaakt voor ieder land, terwijl er voorts afzonderlijke kleedkamers zijn ingericht. Bij de training zal het volgen per motorboot ver boden zijn, wel zal de ploeg van den wal af kunnen worden gecoacht. Om aanvaringen te vermijden zullen de ploegen rechts moeten op roeien en aan den linkerkant moeten trainen. De ploeg welke het kampioenschap gewon nen heeft zal op Zondag, den dag der finales, naar het vlot voor de tribune roeien en ge- lukgewenscht worden door het bestuur der F.I.S.A. en door den voorzitter van den Na- tionalen Bond van de winnende ploeg. Duitschland is evenals tijdens de Olympische Spelen, de groote favoriet voor deze kampioenschappen. De Coupe Glandaz die wordt uitge reikt aan het land dat de meeste over winningen behaalt, zal dan ook zeer waarschijnlijk door Duitschland wor den gewonnen. Momenteel is de beker in het bezit van Hongarije. Het congres van de F.I.S.A. Het congres van de F.I.SA. zal Woensdag 11 Augustus in het clubgebouw van „De Hoop" te Amsterdam worden gehouden. Hier zal ook de loting plaats vinden. Verder bevat de agenda nog vele voorstel len. Zoo stelt o.a. Nederland voor om de kosten die de organiseerende bond voor de Europee sche kampioenschappen moet maken per boot, per roeier, en per kilometer moeten on kosten vergoed worden af te schaffen. Van Amerikaansche zijde zaly worden voor gesteld om de Europeesche kampioenschappen uit te breiden tot wereldkampioenschappen. Om redenen van practischen aard, zal dit voor stel evenals trouwens dat van Nederland, wel worden verworpen. Ook het voorstel van Duitschland om dames kampioenschappen te organiseeren en dat van Amerika om ook lichte nummers (voor roeiers beneden 65 K.G.) op te nemen, maken weinig kans om aangenomen te worden. De Italiaansche ploeg is reeds te Amster dam aangekomen. Zeer benieuwd is men ook hoe de ploegen van Joego-Slavië, Denemarken en Tsjecho-Slowakije, die hier te lande nog nooit geroeid hebben, het er af zullen bren gen. Het programma van de wedstrijden luidt dus als volgt: Vrijdag 13 Augustus: voorwedstrijden. Zater dag de herkansingswedstrijden en Zondag de finales. Het landentournooi te Stockholm Zaterdag werd te Stockholm de elfde ronde gespeeld van het landenschaaktournooi, waar bij Nederland tegen de Hongaarsche ploeg uitkwam. De partij Eu we—Lilienthal werd afgebroken, doch Euwe, die met wit speelt, staat op winst. Landau bereikte met zwart 'remise tegen Sza- bo, doch Prins verloor weer, nu tegen Steiner Van Scheltinga, met zwart spelend, heeft een uitstekende stelling tegen Vajda en er bestaat een goede kans, dat hij de partij nog uit het vuur zal sleepen. In dat geval zou Nederland nog met 2)dV/2 de ontmoeting winnen, doch een punten-verdeeling, 2—2, is waarschijn lijker. De belangrijke ontmoeting tusschen Polen en Amerika werd eveneens niet beëindigd. De Amerikanen leiden met een winstpunt, daar er drie partijen moesten worden afgebroken. Op dezen dag konden ook de afgebroken ontmoetingen uit de tiende ronde beëindigd worden. Amerika won met 3—1 van Tsjecho- Slowakije, terwijl Polen een verdienstelijk resultaat behaalde door met 2y21VS> over de sterke Argentijnen te zegevieren. In de 12e ronde kwam Nederland uit tegen Argentinië. Euwe won met zwart spelend van Piazzini: de partij Landau-Grau werd afge broken in een stelling, waarin onze landge noot beter staat. Van Scheltinga-Guimard werd remise. De Groot bracht het, met wit uitkomend, tegen Pleci ook niet verder dan lot remise. Nederland leidt dus met 2—1 en heeft op nieuw een goede kans, deze ontmoeting te winnen. De Vereenigde Staten wonnen met 4—0 van Denemarken, waardoor de voorsprong der Amerikanen nog vergroot werd. Maar ook Estland én Polen houden de race goed bij, evenals Hongarije. De stand na de 12e ronde luidt: Amerika 35 1/2 plus 3 afgebr. partijen. Estland 32 plus 4 afgebr. partijen. Polen 32 plus 3 afgebr. partijen. Hongarije 30 1/2 plus 5 afgebr. partijen. Tsjecho Slowakije 30 plus 2 afgebr. par tijen. Nederland 291/2 punten plus 3 afgebr. partijen. Argentinië 29 1/2 plus 1 afgebr. partij. Engeland 25 1/2 plus 1 afgebr. partij. Joego Slavic 25 plus 1 afgebr. partij. Litauen 24 plus 3 afgebr. partijen. Letland 23 plus 3 afgebr. partijen. Zweden 221/2 plus 4 afgebr. partijen. Finland 22 1/2 plus 1 afgebd. partij. Italië 19 1/2 plus 3 afgebr. partijen. IJsland 18 plus 4 afgebr. partijen. België 16 1/2 plus 1 afgebr. partij. Denemarken 16 punten plus 2 afgebroken pai'tijen. Schotland 12 punten plus 3 afgebroken partijen. Noorwegen 11 1/2 plus 3 afgebr. partijen. Roemenië 0 punten (niet opgekomen). De groote prijs van Duitschland. Gutlirie doodelijk verongelukt. Uit Hohenstein: Niet minder dan 120.000 toeschouwers woonden Zondag de races bij om den grooten prijs van Duitschland, welke wed strijden op het bekende circuit van Hohen steinErnstal plaats hadden. Helaas gebeurde tijdens deze wed strijden een ernstig ongeluk, waarvan de bekende Engelsche renner James Gu- thrie het slachtoffer werd. Hij had in de zware klasse na vijf ronden de leiding genomen en het scheen een zeer ge makkelijke overwin ning voor den ook in Nederland zoo be kenden Nortonrijder te zullen worden. In de laatste ronde, de 40ste, viel hij op onverwachte wijze met zijn ma chine. Zwaar gewond werd Guthrie opgenomen en naar het ziekenhuis te Hohenstein Ernstal overgebracht. Hij had een zware schedelbreuk opgeloopen, aan de gevolgen waarvan hij in den loop van den avond is overleden. Guthrie is een van de meest beroemde mo torrenners van Europa geweest. Ook in Neder land was Guthrie een zeer geziene figuur; de laatste jaren ontbrak hij nimmer op de T.T.- races te Assen. Waarschijnlijk is gisteren zijn motor vast- geloopen, waardoor de valpartij plaats had. Met Guthrie is niet alleen een van de meest beroemde, maar ook een van de meest sym pathieke renners van Europa heengegaan. Na den val van Guthrie had de wedstrijd weinig meer te beteekenen. Gall werd winnaar; hij vestigde een nieuw circuit récord. Guthrie. HAARL KORFBALBOND D. S. V. Secretariaat: Romolenstraat 11. Gespeeld: Meerlebosch—D.S.V. 0—3 De agenda voor a.s. week is: Dinsdag 10 Aug. 7—9 uur oefenen ouderen. 2 Woensdag 11 Aug. 7 uur: vriendsch. wedstrijd. D. S. V. 3—Oosterkwartier 6, terrein Oude- weg. te 8.15 uur. Bestuursvergadering Voor uitgangstraat 136. Donderdag 12 Aug. 3 uur Meerlebosch adsp.— D.S.V adsp. (aan de Nachtegaalstr.) van 7—9 uur oefenen (voor de ouderen). Vrijdag 13 Aug. 7 uur: Meerlebosch veteranen- D.S.V. veteranen (Nachtegaalstraat). Zaterdag 14 Aug. 2—5 uur oefenen (adspiran- ten). Nieuwe leden: J. v. Germijs, B. Hekster. Ph. Hekster. M. Hekster, D. Hekster, L. de Win ter, A. Konings, F. Terstal. BLAUW WIT-HAARLEM (4-4) Haarlem gaat eerst aan slag en reeds direct geeft Wilders, de Blauw-Wit-werper, Kloos drie slag. waarna Hunik mag „wandelen"; hij steelt het tweede honk en komt op een slag van Beets thuis. Laatstgenoemde kan het niet verder dan het derde honk brengein, daar zoo wel Dijkhuizen als G. Hinze op drie slag uit gaan. De Mon begint ook goed. De eens zoo ge vreesde slagman Wilders, die er den laatsten tijd aan slag echter bedroevend weinig van terecht brengt, slaat drie maal mis en is uit. Van der Werf krijgt Ader wijd, doch als hij het tweede honk probeert te stelen, sneuvelt hij door een pracht aangooi van Kloos naar Koning. Van Heeswij k komt dan wel door een fout van den korte-stop op het eerste honk, doch Blom wordt direct hierna goed uitgevan- gen door Beets, die hierdoor zijn fout weer hersteld heeft. Lr de volgende twee innings gaan Haarlem en Blauw-Wit beiden voor nul aan den kant. In de vierde innings komen er van Haarlem zelfs maar drie man aan slag, waarna ook deze beurt weer voorbij is. Bij Blauw-Wit vallen direct twee nullen; Van' Heeswijk krijgt drie slag en Blom wordt uistekend uitgevangen door Koning. Wanneer Ten Siethof dan door vier wijd op het honk is gekomen en hij het tweede honk gestolen heeft, wordt hij door een tweehonkslag van Ferwerda in staat gesteld om den gelijkmaker voor Blauw-Wit te scoren, waarna Rietbergen drie slag krijgt. Stand na vier innings is 1—1. Aan slag wil het maar niet lukken bij Haar lem; in de vijfde en zesde en zevende innings wordt geen enkele honkslag gegeven en van de dertien spelers, die in deze drie innings aan slag komen, ziet er geen een kans om de thuis plaat te passeeren. In de vijfde innings begint Pasman met een mooien twee-honkslag en Damman met een één-honkslag, doch dan heeft De Mon twee keer succes; Wilders en v. d. Werf sneuvelen op drie slag. Met twee honken bezet slaat Van Heeswijk naar Koning, die goed naar het eerste honk gooit, doch A. Hinze laat den bal door glippen en Van Heeswijk komt veilig op het eerste honk. Doch erger is. dat Pasman en Damman beiden de thuisplaat kunnen pas seeren, waarna Blom drie keer misslaat. In de zesde innings maakt Haarlem dan een dubbel-spel. Ten Siethof, die door een honk slag op het eerste honk is gekomen, steelt het tweede honk, waarna Ferwerda den bal naar Wulf horst slaat. Deze doet een schijngooi naar het eerste honk en Ten Siethof begint te loopen en wordt tusschen tweede en derde honk uitgetikt door Wulfhorst, die hierna den bal naar het tweede honk gooit, waar nog net Ferwerda. die het tweede trachtte te stelen, uitgetikt kon worden. Als Ritbergen daarna een honkslag heeft gegeven, sneuvelt Pasman op drie slag. In de zevende innings ziet Blauw-Wit kans om, geholpen door twee keer vier wijd en een honkslag van Blom. een punt aan de score toe te voegen, zoodat de stand na zeven in nings 4l is geworden in het voordeel van Blauw-Wit. Haarlem zet dan alles op alles. In de acht ste innings stelt Beets met een honkslag Hunik in staat om den stand op 42 te brengen. In de negende innings begint de Mon met een honkslag, waarna Koning vier wijd krijgt. De Mon sneuvelt dan op het derde honk, als hij dit probeert te stelen, waarna Wulfhorst een honkslag geeft, zoodat Koning op het derde honk komt. Dan geeft Kloos een zeer nuttige twee-honkslag, waarop Koning en Wulfhorst scoren en de stand dus gelijk (44) is. Direct hierna vallen nog twee nullen. Blauw-Wit ziet in haar laatste twee beurten geen kans om te scoren. Werpersresultaten De Mon en Wilders resp. 16 x 3 slag en 5 x 4 wijd en 10 x 3 slag en 7 x 4 wijd Fouten Haarlem en BI. Wit resp. 2 en 5. Slaggemidd. Beets 0.40. De Mon en Wulfhorst ieder 0.25. Kloos 0.20 en de anderen 0.00. To taal slaggem. Haarlem 0.16, BI. Wit 0.24. De cijfers der innings luiden: Haarlem 1-0-0-0-0-0-0-1-2 4. Blauw-Wit 0-0-0-1-2-0-1-0-0 4. E. D. O.-AJAX (22-4). Ajax gaat eerst aan slag. Beumer bereikt het eerste honk niet, waarna Bonneveld vier wijd krijgt, doch uitgetikt wordt voor het tweede honk, als hij dit tracht te stelen. Hierna slaat Wepner naar Born, die geen fout maakt. Bremer, die 1V2 innings voor Ajax op de werpplaat staat, begint uitstekend. Schijvenaar en Zandstra gaan uit op drieslag. Doch dan is hij de goede richting kwijt en er volgen drie keer vier wijd. Met drie honken bezet slaat Bom een harden grondbal langs het derde honk. die Wepner niet heeft en deze fout kost Ajax twee punten daar Kelder en v. d. Putten thuis komen. Bij goed spel had dit 'n dubbel-spel voor Ajax moeten worden Wanneer hierna Vrenegoor den bal naar Bre^ mer slaat, bereikt hij het eerste honk niet. In de tweede innings komt Van Genderen door vier wijd op het honk, waarna Nottrot een twee-honkslag geeft. Van den Bom, die Nottrot op het tweede honk tracht uit te krijgen, gooit echter zoo hoog over het tweede, dat Van Genderen kan scoren. Wanneer Hel man en v. 't Hul daarna drie slag krijgen, loopt van zijn honk af. Hij wordt natuurlijk direct door E.D.O. ingesloten, doch door een fout van Schalie weet hij toch weer veilig op het derde honk terug te keeren. Even later komt Nottrot dan zelfs thuis, waarna Bremer op het eerste honk uitgaat. In de tweede innings is Ajax er geheel uit. Vier fouten worden er gemaakt en als men nagaat, dat er zeven keer vier wijd gegooid wordt en E.D.O. zes honkslagen gaf, dan is het niet te verwonderen, dat er 12 spelers de thuisplaat gepasseerd waren voor dat de derde nul viel. Ajax had voor deze innings maar liefst drie werpers noodig om een einde te maken aan deze slagbeurt. Na twee innings was de stand 142 in het voordeel van E.D.O. en met deze voorsprong voelde E.D.O. zich geheel veilig. Dan volgen vijf slagbeurten, waarin Ajax voor nul aan den kant wordt gezet. In de jvijfde innings gaf E.D.O. een mooi dubbel spel te zien (v. d. SchalieSchijvenaarv. d. Putten) en m de zesde innings had E.D.O. weer een dubbel-spel gemaakt, indien Schij venaar niet de fout had begaan om zijn honk te vroeg los te laten. In de resteerende, twee innings scoort Ajax nog twee punten. Koenen, die in de helft van de tweede in nings voor Ajax op de plaat is gekomen heeft de E.D.O.-score verder laag gehouden. Slechts acht punten werden in de laatste zes innings gemaakt, waarna er zes zijn gescoord op even zoovele fouten. Daar E.D.O. na acht. innings meer punten had ddan Ajax in negen, behoefde E.D.O. de laatste beurt niet meer te slaan. Werpersresultaten E.D.O. en Ajax resp. zes keer drie slag en zes keer vier wijd; en negen keer drie slag en veertien keer vier wijd. Aantal fouten resp. 4 en 13. Honkslaggemiddelde resp 0.26 en 0.13. De cijfers der innings luiden: Ajax: 020000011 4 E. D. O. 2 12 2 3 0 1 1 1 X 22 De overige uitslagen. V.V.G.A. 23212057 22 Quick 01304000 8 R.C.H. I 0 9 17 3 8 37 D.W.S. 100201= 3 D.E.V. 1302111002= 10 H.H.C. II 9 1 6 1 1 0 2 3 x =23 Z.R.C. I—E.D.O. n 22—18 Zeeburgia I—D.E.C. I 19—12 Haarlem 2Shell I Shell gew. gegeven. E.D.O. m—R.C.H. m 24—13. R.C.H. H—E.D.O. IV 30—16 Swastika IT.H.B. H 25—5 R.C.H. IVSchoten I R.C.H. gew. gegeven. Schoten bE.D.O. b uitgesteld. Schoten aSwastika uitgesteld. Jaarvergadering Aid. II K. N. V. B. Onder voorzitterschap van den heer J. F. Lamey hield afdeeling II van den K.N.V.B. Zaterdagmiddag in Amicitia te 's-Graven- hage haar j aarlij ksche algemeene vergade ring. In de vacature M. J. Koolhaas werd in het afdeelingsbestuur gekozen de heer L. v. d. Slik te Rotterdam. Een reglementswijziging, voorgesteld door de vereeniging Neptunus te Rotterdam, werd zonder discussie of stemming aangenomen. Artikel 72 wordt hierdoor als volgt gelezen „Lagere elftallen kunnen niet worden toe gelaten tot een klasse, waarin een hooger elftal speelt, als het daardoor noodzakelijk wordt, dat deze elftallen elkander in eenzelf de afdeeling zouden ontmoeten". Deze reglementswijziging zal in de aan staande bondsvergadering ter sprake worden gebracht. De vereeniging Rijswijk kwam met een voorstel betreffende het verhoor van spelers door de commissie van onderzoek. Rijswijk wenschte dit verhoor te laten bijwonen door een bestuurslid van de vereeniging, waarvan de betreffende speler lid is. De vergadering- nam dit voorstel aan. Alleen de leden van het afdeelingsbestuur stemden tegen. Hierna kwam -in behandeling de agenda van de bondsvergadering. Bij de bespreking van de begrooting voor het volgende seizoen, stelde de heer v. d. Steen (Excelsior) namens de Westelijke eerste klassers voor de heffing, welke 2 pet. bedraagt van de totale ontvangsten der ver- eenigingen, met 10.000 gulden te verminde ren en te brengen op f 7.640.41. Het bedrag van f 10.000. dat op deze wijze aan de begrooting zou ontbreken, wenschte de heer v. d. Steen te zien onttrokken aan het fonds tot stichting van een nieuw bonds- gebouw. Dit voorstel werd met algemeene stemmen goedgekeurd. De vereeniging Watergraafsmeer wil op de aanstaande bondsvergadering voorstellen om personen, die een functie bekleeden bij naam iooze vennootschappen, welke de exploitatie beoogen van sportterreinen, waar ook voet bal wordt gespeeld, uit te sluiten voor een functie in de organisatie van den K.N.V.B. De heer v. d. Steen wilde zoover niet gaan. Hij kwam met een amendement, waardoor alleen zij worden uitgesloten, die een bezol digde functie hebben. Dit amendement werd met groote meerdérheid Van stemmen aan genomen. Tenslotte werd nog gestemd over een voor stel van de vereeniging D.C.L. betreffende contributieverlaging. De bond stelt voor de contributie te verlagen met 10 cent per lid en per vereenigingsjaar en te brengen van 60 op 50 cent. D.C.L. wenschte deze verlaging nog verder te zien doorgevoerd en wel met 20 cent. De vergadering voelde hier echter niets voor. Het amendement werd verworpen. Seriewedstrijden van Ripperda. De uitslagen van do seriewedstrijden van Ripperda luiden als volgt: Eere afd.: Ripperda 1E.H.S. 1 40 2e afd.: Ripperda 2D.S.K. 1 30 Kinheim 2—V.S.V. 3 3—1 3e afd.: Hillegom 3D.O.A. 1 1 D.K.T. 1—Ripperda 4 2—1 V.S.V. 6Spaarnestad 2 12 D.S.K. 2—V.S.V. 5 1—6 Het Westerkerk-tournooi. De loting voor het Westerkerk-tournooi waaraan o.m. Stormvogels en E.D.O. deel nemen, had het volgend resultaat: 15 Augustus: StormvogelsD.O.S. 12.001.15 uur. SpartaanE.D.O. 1.152.30 uur. D.O.S.Spartaan 3.004.15 uur. 22 Augustus: E.D.O.—D.O.S. 12.00—1.15 uur. StormvogelsSpartaan 1.152.30 uur. E.D.O.Stormvogels 3.004.15 uur. Nederlaagwedstrijden van Beverwijk. De uitslagen van de Zondag voor dit tour- nooi gespeelde wedstrijden waren: Beverwijk 1Zandvoort 1 42 Beverwijk 2Vliegende vogels 1 16 Beverwijk 3Vliegende Vogels 2 1 Beverwijk 4Vliegende Vogels 3 54 Het adspirantentournooi van Stormvogels. Zaterdagmiddag werd een aanvang ge maakt met het afwerken van het programma van het adspiranten-tournooi van „Storm vogels". De heeren Jordaan c.s., die dit tour- nooi leiden, troffen het in zooverre niet met het weer, dat de temperatuur voor voetbal en zeker voro jeugdvoetbzal, wel wat hoog was. Daardoor was ook de belangstelling van het publiek niet zoo groot, als verwacht was. Bo vendien was het warme weer ook oorzaak, dat enkele elftallen óf onvolledig, óf in 't geheel niet opkwamen. De resultaten van den eersten dag waren Afdeeling A: V.S.V. aStormvogels a 13 Kennemers aStormvogels b 31 E.D.O. aKinheim a 11 (13.D.O. wint na strafschoppen). Van de 3 verliezers lootte Stormvogels b in de volgende ronde. Afdeeling B: V.S.V. bKinheim b 03 Stormvogels cBrederode 50 (w.n.o.) Beverwijk a—E.D.O. b 100 V.V.B. aKennemers b 05 (w.n.o.) Afdeeling C: Stormvogels dStormvogels e 25 Kinheim cBeverwijk b 23 V.S.V. cE.D.O. c beiden niet opgekomen. Kennemers cV.V.B. b 50 (w.n.o.) Wijnands v. Rensen t Medaillehuis Schoterw. 78 o. kazerne tel. 17256 (Adv. Ingez. Med.) Beverwijk—Zandvoort (4—2). De bezoekers spelen in een zeer snel tempo wat hun reeds binnen 10 minuten een 20 voorsprong bezorgt. Daarna herstellen cie Wij- kers zich; nu gaat de strijd meer gelijk op. Marx verkleint den achterstand tot 12. Na de rust blijkt duidelijk dat de Wijkers ,roed hebben getraind. Hun spel wordt steeds beter. Vermoeidheid bij Zandvoort doet veel afbreuk aan het spel. Nadat Kuijer Sr. gelijk heeft gemaakt komt even later door De Wit het winnende punt 32. Wel doet Zandvoort pogingen het verloren terrein te herwinnen, maar als Kuijer Sr. den stand op 42 brengt, moet zij zich gewonnen geven. Het Stormvogels-tournooi. Naar we vernemen, wordt het Stormvogels- tournooi op Zaterdag 21 Augustus a.s. ge houden. Heropening terrein S. V. „Droste", A.s. Zondag te 2 uur heropent S.V. „Droste" haar terrein aan den Oudeweg. Het afgeloo- pen seizoen kon zij geen enkelen wedstrijd op haar eigen terrein spelen, omdat het moest worden verlengd en verbreed. Het bleek te vens noodzakelijk het terrein op te hoogen, wat zeer veel tijd en veel werk vereischte. Niettemin is het toch gereed gekomen. Droste I en n zullen op den heropenings dag spelen tegen haar buren aan den Ouden- weg D.S.K. I en LL. De heer Sikman was zoo welwillend voor den winnaar Droste I en D.S.K. I een mooien prijs beschikbaar te stellen. Voor den winnaar van het andere elftal is eveneens een prijs. Het belooft voor de S.V. „Droste" een be langrijke dag te worden. Het jubileum der Haarl. Damclub. De Haarlemmers winnen verdiend met 164 wint van de Zuid-Limburgers. Zondag j.l. werd in „Het Hof van Holland" de ter gelegenheid van het dertig-jarig be staan der Haarlemsche Damclub georgani seerde eere-wedstrijd tusschen het hoofd klasse-team der Haarlemsche Damclub en het vertegenwoordigend tiental van den Algemeen Zuid-Limburgschen Dambond gespeeld. Het begin was voor de Haarlemmers, want Van Kesteren won reeds vrij spoedig zijn partij, terwijl vrij kort hierna Van Lunenburg de score der Haarlemmers tot 40 opvoerde. De strijd bleef nu een tijd lang gelijk op gaan en het was de Heerlenaar Pietermans, die voor het eerste Limburgsche puntje zorg de en den stand op 51 bracht. Van Engelen nam hierna tegen Comans een te duren damzet, doch wist nog een punten- verdeeling te forceeren, waardoor dus de score voor Haarlem op 62 werd gebracht. Van Dartelen won van den Limburgschen kampioen Peters, waardoor de stand 82 was geworden. De Limburgers zetten den strijd echter vol goeden moed voort, doch de grootere routine der Haarlemmers gaf telkens den doorslag. Meure en Amelung Jr. wonnen beiden na fraaien strijd en brachten de Haarlemsche Damclub in veilige haven (122). Van Looij deelde de punten met Vermeeren (133) en even later won van Dartelen van C. Vinken (153). Nog even een lichtpuntje voor Limburg door een fraaie remise van Knipschild tegen Sluiter (164), waarna deze interessante ontmoe ting tot het verleden behoorde. De gedetailleerde uitslag luidt als volgt: Haarlemsche DamclubZuid-Limburgers. 1. J. W. van DartelenT. Peters (Kampioen van Limburg) 20 2. P. J. van Dartelen—C. Vinken 2—0 3. P. G. van EngelenH. Comans 11 4. J. B. Sluiter Jr.—G. Knipschild 11 5. P. H. Meure—B. Vinken 2—0 6. H. van Lunenburg Jr.—H. Schepers 2—0 7. J. van LooijL. A. Vermeeren 11 8. Ph. G. Amelung Jr.,—W. Veenstra 2—0 9. J. J. van KesterenJ. Westenberg 20 10. K. OlijN. Pietersmans 11 Totaal Na afloop werd door den van den Ned. Dambond aan Damclub de door den Ned. dezen wedstrijd beschikbaar zilveren medaille uitgereikt: Zuid-Limburgsche Dambond inneringsplaquette. 16—4 2den voorzitter de Haarlemsche Dambond voor gestelde groote de Algemeen ontving een her- HAARL. VOETBALBOND. (Officieel) SCHEIDSRECHTERS. Verhuisd: H. C. 't Land naar Bosch laan 3, Bloemendaal. L. A. A. Gieske, naar Cruquiusstraat 21, Haarlem. F. J. Wempe Jr., naar Previnairestraat 8, Haarlem. AANMELDING NIEUWE SCHEIDRECHTERS. Degenen, die zich voor het a.s. seizoen als scheidsrechter beschikbaar- willen stellen, worden verzocht zich schriftelijk aan te melden bij den secretaris der Scheidsrech- terscommissie, den heer N. J. Twisterling, Badhuisstraat 24. Haarlem. Aanvragen van personen, die den 36-jari- gen leeftijd hebben bereikt, kunnen als regel echter niet in behandeling worden genomen. Zij, die aan het einde van het vorige sei zoen een verzoek tot toetreding hebben ingediend, behoeven dit nu niet te herhalen. Geeft u spoedig op! VERGADERING MET H. H. SCHEIDS RECHTERS. Op Woensdag 18 Augustus a.s., des n.m. 8.30 uur, zal in Hotel „De Leeu werik". Kruisstraat 3'032 te Haarlem een vergadering met de H.H. scheidsrechters worden gehouden, o.a. tot het opmaken van een aanbeveling drietal leden van de Scheidsrechterscommissie. Schriftelijke convocatiën worden verzon den.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 10