Mmü V: I hijs IJs heeft een raar avontuur Toestand in het Verre Oosten nog meer gespannen. vvi?|Zonnebrand Culinaire impressie uit Denemarken. „EISTEDDFOD" WEK DE GAL IN UW LEVER OP MAANDAG 9 AUGUSTUS 1937 HAARD EM'S DAGBCAD Chineesche militaire leiders zullen Tsjang Kai Sjek steunen. Japansche begrooting inzake Noord- China door het parlement goedgekeurd. Alle militaire leiders hebben, naar Havast uit Nanking meldt, los van elkaar, doen weten, dat zij hét vol komen met Tsjang-Kai-Sjek eens zijn ten aanzien van de noodzakelijk heid van gewapend verzet tegen Japan, indien, zooals men voorziet, de laatste onderhandelingen zullen mislukken. Japansche versterking. Uit welingegliehte kringen te Takoengpau en te Nanking verneemt Havas nog. dat twee Japansche divisies te Tientsin en een derde te Tsingtau ontscheept zullen worden vóór 15 Augustus. Na dien datum zou een Ja- pansch offensief langs de spoorlijnen Kiaut- sjauTienan en Tientsin-Poekau beginnen. De buitengewone zitting van het Japansche parlement is, naar Do mei meldt, met het gebruikelijke ce remonieel gesloten, nadat de aanval lende begrootingen inzake Noord- China. ten bedrage van ongeveer 516 millioen yen waren goedgekeurd. Minister-president Konoye verklaar de in zijn sluitingsrede, dat de re geering alles zal doen om de inciden ten in Noord-China te regelen en den vrede te handhaven. Chineesche troepen concentraties. Volgens persberichten uit Sjanhi en uit 6janghai en Hankou verzamelen zich Chi neesche troepen met het. doel Tsjahar, en Tsjangpei aan te vallen. De Japansche bevolking is uit Koe Kiang, Hankou, Nanking en Foe Hoe vertrokgen, al leen het personeel van de consultaten is nog aanwezig. Uit Nanking wordt door Havas gemeld, dat generaal Jeng Sji Tsjan per vliegtuig naar Tai Joean Foe is teruggekeerd. Men maakt hieruit op, dat de militaire operaties der Chineezen in de provincies Tsjahar, Soeijoean en Sjensi zich verder zullen ontwikkelen. Uit Hsingking wordt gemeld, dat drie Ja pansche soldaten gedood zijn in een gevecht met bandieten bij Tsjoe Li Koe aan den spoorweg Hsinking-Joeki. Nankin wordt beschermd. Maarschalk Tsjang Kai Sjek heeft naar het D.N.B. uit Sjanghai verneemt, het ne men van uitgebreide luchtbeschermings maatregelen te Nanking bevolen. In talrijke Chineesche steden zijn groote luchtbescher mingsoefeningen gehouden. Verder verneemt Havas nog, dat na een langdurige afwezigheid tengevolge van on- eenigheid met de regeering van Nanking de vroegere commandant van het 19e Chinee sche leger, generaal Tsai Long Kai, die in 1932 Sjanghai verdedigde tegen den Japan- schen aanval, naar Sjanghai teruggekeerd is. Binnenkort zal hij naar Nanking vertrek ken om deel te nemen aan de verdediging des lands en van Nanking. Volgens een Tass-bericht uit Peiping heeft de secretaris der Japansche ambassade Sima, den consul-generaal van Sovjet-Rusland. Spil- wanek, die tevens aan de ambassade te Peiping verbonden is, een bezoek gebracht en zijn leedwezen uitgedrukt over den overval op het Sovjet-Russisch Consulaat-Generaal te Tien tsin. Hij verklaarde dezen overval hierdoor, dat de Japansche troepen te Tientsin op het '©ogenblik, dat deze geschiedde tengevolge van hun geringe aantal niet in staat waren de orde in dat gedeelte der stad, waar zich het Sovjet-Russische Consulaat-Generaal bevindt te handhaven. De Japansche consul te Tientsin heeft officieel den deken van het consulaire korps te Tientsin evenals den vice-consul van Sovjet-Rusland Smimow ervan in kennis ge steld, dat de Japansche militaire autoriteiten alle noodzakelijke maatregelen tot bescher ming van het Sovjet-Russische Consulaat- Generaal nemen. Het blad Hotsji Ho.tsji verneemt uit Nanking, dat Tsjang Kai Sjek den vroegeren minister van Buitenlandsche Zaken, Tsjang Tsjoeng. zou hebben verzocht, naar Sjanghai te gaan om daar den Japanschen ambassadeur. Ka- Aanvaring in het Kanaal. Belgisch schip met 600 passagiers dreigde te zinken. Het Britsche stoomschip Clan Macneil is in den nacht van Zaterdag op Zondag ter hoog te van Duinkerken in aanvaring gekomen met de Belgische Kanaalboot „Princesse Marie José", die op weg was van Dover naar Osten- de met 600 passagiers, onder wie 350 jonge meisjes aan boord. Aan den voorsteven ge raakt, dreigde de Belgische boot te zinken, doch de kapitein kon het schip in de nieuwe buitenhaven van Duinkerken brengen. Hier begon men met het aan land brengen der passagiers. Tot dusverre zijn vier gewonden naar het ziekenhuis gebracht. (Havas). Omtrent de aanvaring van de Belgische Kanaalboot Princesse Marie José door het Britsche schip Clan Mac Neil wordt door Havas nader gemeld, dat de aanvaring ge schiedde ongeveer 'n half uur na middernacht terwijl alle passagiers sliepen. De Clan Mac Neil wilde de haven van Duinkerken binnen varen en aangezien het zicht uitstekend was, begrijpt men niet hoe de aanvaring is ge schied". Uit voorzorg liet de kapitein van het Belgische schip S.O.S.e signalen uitzenden, waarin hij zeide, het schip westelijk van de haven aan den grond te willen zetten. On middellijk vertrokken sleepbooten uit Duin kerken en zonder de minste paniek werden de passagiers aan boord van de sleepbooten ge bracht, waarmede zij naar land werden ver voerd. wagoe, te ontmoeten. Het blad gelooft, dat „Kawagoe oprechte Chineesche initiatieven, welke de localiseering van de vijandelijkheden zouden kunnen vergemakkelijken, niet van de hand zal wijzen". Het blad Asahi, dat de mogelijkheid van bui tenlandsche interventie in het conflict be spreekt, schrijft o.a.. dat de invoer van wapens in China door particuliere maatschappijen als een gevaarlijke interventie moet worden be schouwd. Japan zou alle schepen, die dergelijke lading vervoeren, aanhouden. De aldus ver oorzaakte incidenten zouden het conflict on getwijfeld verscherpen. Uit Sjanghai wordt aan het Japansche agentschap Domei gemeld, dat de minister van Oorlog der Nankingregeering, generaal Hoyingtsjin, zijn ontslag heeft genomen „om de verantwoordelijkheid op zich te nemen voor het sluiten van het befaamde Oemezoe- Hoyingtsjin-accoord van 1935". Zijn ontslag werd direct aanvaard. Als zijn vervanger is de vice-minister van Oorlog, generaal Tsjen- tsjeng, gekozen. De woordvoerder van het ministerie van Bui tenlandsche Zaken heeft medegedeeld, dat alle Japansche burgers, behalve het consulaats- personeel, het geheele Jangtse-gebied met in begrip van Nanking hebben verlaten. De te Hankau gestationneerde twee kanonneerbooten en een torpedojager zijn teruggetrokken. Uit Zuid-China met inbegrip van Joenanfoe, zijn voorloopig slechts de Japansche vrouwen en kinderen geëvacueerd. De woordvoerder verklaarde volgens het D.N.B. verder, dat de toestand nog ernstiger was geworden, daar zes Chineesche divisies den opmarseh naar het Noorden voortzetten. 50 militaire treinen, welke drie divisies van het leger der centrale regeering vervoerden, zijn op 6 dezer Tsinan gepasseerd in 'de rich ting van Tientsin. Ook over het groote kanaal van Sjanghai naar Tientsin worden troepen en munitie naar het Noorden vervoerd. Amerika Het „statement" van Cordell Huil. Geen antwoorden van Duitschland en Italië. Cordell Huil, de Amerikaansche minister van Buitenlandsche Zaken. Havas meldt, dat tot dusverre 37 landen geantwoord hebben op den oproep van mi nister Huil voor handhaving van den vrede en herstel van de welvaart der wereld door militaire en economische ontwapening. Met leedwezen merkt men op, dat Berlijn, Rome, Tokio, Nanking en Valencia niet ge antwoord hebben. Alle antwoorden verklaren het met de groote lijnen van de opvatting van Huil eens te zijn. Van groote sympathie met die opvatting getuigen vooral de antwoorden van Parijs, Moskou en alle Zuid-Amerikaan sche regeeringen. Bulgarije en Hongarije ver klaren herziening der vredesverdragen noodzakelijk te achten. Engeland Besprekingen tusschen Engeland en Italië. Uit Londen wordt gemeld, dat tegen het einde van September, wanneer de Britsche ambassadeur van vacantie teruggekeerd is, te Rome diplomatieke besprekingen tusschen Engeland en Italië, voortvloeiende uit den toestand, die door de briefwisseling tusschen Mussolini en Chamberlain geschapen is, zul- worden gehouden. (Reuter) Bootje nabij Gasteret omgeslagen. Zes inzittenden verdronken. Aan het strand van Denneville is volgens Havas nabij Garteret een bootje met acht personen, waarvan vijf kinderen, door den stroom meegevoerd en omgeslagen. Zes in zittenden zijn om het leven gekomen, twee anderen een meisje van acht en een jonge tje konden gered worden. MILITAIRE AUTO OMGESLAGEN. Gisteren is nabij Praag een militaire vrachtauto met zestien inzittenden bij het inhalen van een ander voertuig in een bocht omgeslagen. Acht personen werden zwaar en vier licht gewond. Van de zwaar gewonden zijn er vier in het ziekenhuis overleden. De toestand van twee der zwaargewonden is ernstig. (D.N.B.) EEN VIERLING GEBOREN. In het dorpje Thetford in Suffolk, heeft de vrouw van een arbeider het leven ge schonken aan een vierling. Moeder en kin deren maken het uitstekend. Van alle zijden worden gelukwenschen ontvangen. (Havas) ((^DoorzittenStuk/oopen Doos30en 60ct. BijApoth.en Drogisten (Adv. Ingez. Med.j De Deen houdt van een welverzorgde koffietafel Lekker eten doen we allemaal graag en voor al als de tafel goed verzorgd is. De één heeft hier meer slag van dan de ander, en zoo ook wat de volkeren betreft. En zijn volken, die uitmunten in het toe bereiden van ons dagelij ksch voedsel en de aankleeding van de tafel, en er zijn er, die, wat men noemt, er niet zooveel kaas van ge geten hebben om in den stijl te blijven. Hoe dat nu zoo' precies komt, weet ik niet, het zal wel in den aard-van het beestje liggen. De Denen zijn een volk, die in Europa wel erg goed bekend staan om hun maaltijden! De Deensche keuken staat ongetwijfeld zeer hoog aangeschreven bij de toeristen. Zooals ons landje in den zomer tal van menschen tot zich trekt om de schilderachtige plekjes, de costumes etc., zoo trekt Denemarken hen naar zich toe door zijn keuken. Het klinkt wel wat prozaisch, maar de lezers zullen water tanden als ze zoo dadelijk vernemen, hoe een goed verzorgde koffietafel er bij den „doorsnee Deen" uitziet. De tafel wordt gedekt, zooals wij dat ook gewend zijn, d.w.z. met bordjes, mes en vork (men houdt er nu geen speciale gewoonten op na zooals de Chineezen waarvan het sprookje vertelt, dat ze stokjes naast hun bord hebben liggen). Verder kop en schotel en een glas. Bekers treft men hier niet aan, daar melk, althans door de volwassenen, niet gedronken wordt; het. is altijd bier, en wel een licht soort. Iets aparts echter is, dat naast het bordje aan den linkerkant, een platte ronde tegel ligt, van hetzelfde porcelein als het servies natuurlijk óf anders plankjes. Deze wor den gebruikt om het brood op te smeren. Hoofdzakelijk wordt roggebrood gegeten, die een zurigen smaak heeft. Dit luidt nu niet be paald om van te watertanden, maar als men er even aan gewend is, smaakt het heerlijk en vooral door hetgeen er op komt. Chocolade hagelslag, muisjes, jam of honing, waar wij zooveel van houden, kent men er niet. Het zijn allemaal verschillende vleeschsoorten, die op tafel staan. Bij voorbeeld: gebraden runder- hart of nier, kalfsvleesch, lever, ham, lever pastei en dan, wat worsten betreft: zwarte worst, lichtroode worst, gebraden, gekookte of gerookte worst, tot slot knakworst! Dan komen de verschillende soorten sla'tjes, die de meest weidsche namen dragen, en aan vele landen en roemrijke mannen herinneren. Bij het maken hiervan, gaat men altijd uit van mayonnaise, waarin vruchten, groenten, vleesch of visch in de smakelijkste combinaties zijn geroerd en met kruiden tot een fijn ge heel worden. Het is heel gemakkelijk om ze zelf te maken, maar men kan ze ook heel goed koopen. Voor men echter begint dit alles te verorberen, wordt eerst een groentencocktail of iets dergelijks geserveerd. Dit dient slechts als aanloopje voor het warme gerecht. Tot slot worden kaasstangen of kaasge bakjes gegeten en daarna wordt koffie ge schonken, waarbij cake of koekjes gepresen teerd worden. Men behoeft dus niet hongerig van tafel te gaan, integendeel, de groote keuze van „Paaloeg" hetgeen letterlijk vertaald „opleg" beteekent heeft tot gevolg, dat men wel eens meer eet dan feitelijk goed is! De Deen rekent er echter mee, dat na een paar uur zooveel van het voedsel verteerd is, is, dat de maag weer plaats biedt tot nieuwen voorraad. We krijgen nu de theetafel, die ook weer speciaal gedekt wordt, en waarop de heerlijkste lekkernijen prijken. Een verzorgde thee biedt, behalve koekjes, die in vele soorten aanwezig', maar toch slechts bijzaak zijn en alleen tot slot gegeten worden, als de grootere stukken geen weg meer naar beneden kunnen vinden, cake,-ook weer in verscheidene soor ten, taart, Wienerbrood, kringier, honingkoe ken met slagroom of cocoskoeken. Keuze ge noeg! J. Z. Het feest van het zingende Wales. LONDEN, 4 Augustus. (Van onzen correspondent) oor een goed begrip van de beteekenis van het nationaal „Eisteddfod" van Wales moet men een en ander weten van het volk van Wales en van zijn geschiedenis. Het land is beroemd om zijn mis tige bergen, zijn muziek en Lloyd George, die een van de grootste „bards" van zijn land is en die vaak de „witte toovenaar" van Wales is genoemd. Lloyd George is een typische zoon van zijn grond en als zijn meeste landgenooten onstuimig en opgewonden van geest. De Welshman is van klein formaat wat zijn physiek betreft. Uitzonderingen als de boksers Tommy Farr en Jack Petersen bevestigen den regel. Zoo men in het amalgaan van soorten, dat Londen bewoont, den man van Wales niet gemakkelijk aan zijn gestalte of aan zijn taal kan herkennen dan doet met het aan zijn naam. De bewoners van Wales of zij die er ge boren werden, heeten Jones of Williams of Davies of Evans. Wales is een droefgeestig land en de ge schiedenis heeft? het vaak leelijke parten ge speeld. Veroveraars zijn er in den loop der tijden uit alle windstreken binnengevallen. De vreemde heerscharen uit het Oosten drongen de laatste Britten van den voor-Christelijken tijd naar de bergen van Wales en met de stammen van Wales naar de verste hoeken en gaten van de Atlantische kust. Maar de ver overaar had zijn tegenslagen. Het getij liep soms terug. Krijgslist en klimaat van de ber gen decimeerden Saksische horden. Dan was er vreugde op de mistige bergen dan werd er gelachen en gezongen, vurig, uitdagend, ter gend. De dichters vertelden in hun liederen van den moed en den triomf van een volk. dat zich had vrijgevochten. Maar met het voort schrijden der eeuwen werd Wales deel van En geland. De Engelschen liepen als heerschers door de straten van de steden met de onuit sprekelijke namen. Wales bleef intusschen na tionaal in zijn bergen en met zijn taal. Hoe zwaarder het vreemde juk hoe nationaler de gevoelens, die tot uiting kwamen in den zang en de poëzie van het onderdrukte volk. Tot op dezen dag doen de nationalisten van Wales zich gelden. Immers nog slechts luttele maanden geleden werden drie Welshmen ver oordeeld, omdat zij gewelddadig verzet hadden gepleegd tegen de vestignig van een militair vliegkamp op hun geliefden grond. En toen de Londensche rechter (in Wales kon men geen jury krijgen) de mannen had veroordeeld kwam door de open ramen van de rechtzaal de ten deele tartende ten deele droefgeestige zang van eenige honderden mannen en vrou wen van Wales, die op deze wijze in het hart van Londen uiting gaven aan hun sympathie met de veroordeelden en meteen aan hun na tionaal gevoel. Dit was echter een zeer onge wone politieke betooging. Het nationalisme van Wales is in dezen tijd veel meer cultureel dan politiek. Er is veel gebeurd sedert de Engelsche verovering, die plaats had in zulk een ver ver leden. En wat er gebeurd is heeft Wales ver zoend met zijn lot. Het is als één geworden met Engeland. Een Welshman, Henry Tudor, heeft als Hendrik VI den Engelschen troon bezet. Welshmen hebben sinds eeuwen deel uitge maakt van het Britsche parlement. Een hunner werd een van de populairste Premiers van het Vereenigd Koninkrijk.-Het is een- onbedwing baar ras, dat zijn trouw heeft gezworen aan Koning George VI. it dan is in een notendop iets van het volk en de historie van Wales, het land van de Eisteddfod. Voor het gemak spreken wij van een zangfeest, maar het is meer dan dat, het is de oudste glorie van Wales hersteld. Het woord beteekent niets meer dan zitting of ver gadering of bijeenkomst. In zijn tegenwoordige bijzondere beteekenis is het een congres van barden of dichters, schrijvers en componisten. Het groote nationale feest wordt om beurten in Noord- en Zuid-Wales gehouden, altijd in de eerste week van Augustus. En met het program zijn zes volle'dagen gemoeid. Het doel is de be vordering van de vaderlandsche letteren, het levend houden van de landtaal, de nationale cultuur en den patriottischen geest. Het feest opent met een bijeenkomst van de barden in de openlucht. Op het hoogste deel van den grond wordt met steenen een cirkel gelegd. De steenen worden zoo geschikt, dat een bard tusschen twee steenen staat. Men noemt de steenen gewijd. Een grootere steen is geplaatst in het midden van den cirkel. Dat is de steen van het presidentschap of, in antieke bena ming, het altaar van den Gorsedd. Dit laatste woord vertegenwoordigt den historischen naam van het hoogste gerechtshof. Thans wordt de cirkel der bands er mee aangeduid. De bards komen aldus bijeên in het volle licht van den dag en in het aangezicht van gansch het volk. Hun hoofd heet de „aarts druïde" en deze roept als de groote dag is aan gebroken alle barden van Groot Brittaimië naar de plek van het feest. Dat geschiedt sym bolisch door mididel van trompetgeschal naar de vier windstreken. Er is meer antiek cere monieel om aan te duiden, dat het zwaard geen deel heeft in de gebeurtenis. Dit is een feest van vrede en rechtzinnigheid en schoonheid. Oude poëzie wordt opgezegd. Nieuwe poëzie wordt aangeboden voor het oordeel van de bardic circle". En bardisehe graden worden verieend. De openingsplechtigheid eindigt met het zingen van het volkslied, waarmede de groote menigte buiten den cirkel instemt. Voor het terrein van de Eisteddfod wordt altijd een plek gekozen, die zooveel mogelijk ongerept is gebleven in haar natuur. Het ceremonieel van het feest voegt zich harmonieus in het droo- merig schoone landschap. Een schouwspel ont vouwt zich aan het oog, zooals alleen Wales in de wereld het geven kan. Het is als de ge dichten en de liederen een mengeling van ver voering, triomf en droefgeestigheid, schoon heid' in mineur. De barden dragen wijde ge waden, wit voor de seniors, azuurblauw voor de dichters, groen voor de juniors. De kleuren, de vormen, de beweging, met de violette heuve len als achtergrond, zijn tezaam niets zoo zeer als een pathetische sonate zichtbaar ge worden. Na de bijeenkomst van de barden duurt het feest nog bijna een week voort. In dien tijd worden wedstrijden gehouden in muziek en in het opzeggen van proza en gedichten. De Eisteddfod, die in oorsprong teruggaat tot ver voor de geboorte van Christus, maar in de mo derne manifestatie slechts enkele eeuwen oud is. is voor het volk van Wales veel meer dan een wedstrijd in muziek, zang en letterkunde. Het feest hereenigt eens per jaar de leden van een nationale familie, die verspreid woont over de gansche wereld. Het feest is als een mag neet, die allen van Welsh bloed naai- de va derlandsche mistige heuvelen trekt. Het is ook een treffende betooging van het verlangen in een volk naar schoonheid en cultuur. En er is geen gelukkiger sterveling dan de jonge in dichtkunst of zang begaafde Welshman, die op een Eisteddfod tot bard wordt gekroond. A. K. VAN R. en U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Eiken dag moet Uw lever een liter gal in de inge. wanden doen vloeien. Wanneer de galafscheiding on voldoende is, wordt Uw voedsel niet verteerd, het be derft. Er vormen zich gassen in Uw lichaam, U raakt verstopt. Uw organisme wordt vergiftigd en U wordt humeurig en loom. U ziet alles z Maar CARTER'S LEVERPILLETJES zullen zorgen voor de vrije toevoer van gal, waardoor U weer geheel herstelt. Een plantaardig, zacht, onovertroffen middel om de gal te doen vloeien. Elscht Carter's LeverpiUetjes, verkrijgbaar bij apo thekers en drogisten in flacons van ƒ0.75. (Adv. lngez. Med.) RAM®. PROGRAMMA ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Kijk. oom, ik graaf met mijn handen in de rondte, in de sneeuw En dan komt er een kuiltje. En als ik dat kuiltje nu maar diep genoeg heb, dan kunnen we daarin gaan zitten en de sneeuw over ons heen laten vallen. Oom Mopperniet zeiIk wou eerst wel eens zien, hoe jij dat voor elkaar wilde boksen. Nou, kijk oom, riep Thijs en begon stevig te graven. Al gauw had hij een gat om in te staan. Oom Mopperniet riep uit: Goed zoo, Thijs, werk jij maar door, dan zal ik intusschen bedenken, waar wij morgen naar toe zullen gaan. Verderop of terug! Nauwelijks had hij dit gezegd, of hij hoorde Thijs een gil slaken. DINSDAG 10 AUGUSTUS. HILVERSUM I, 1875 M. AVRO - uitzending:. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gewijde muziek (gramofoonpl.) 10.30 Jety Cantor's Ensemble. 11.00 Declamatie. 11.30 Vervolg concert. 12.30 De Palladians en Gram. muziek. 1.45 Hofstad Strijkkwartet. In de pauze: modepraatje. 3.00 Kovacs Lajos' orkest en Revue-programma (opnamen). 4.30 Kinderhalfuur. 5.00 Kinderkoorzang. 5.30 De Octophonikers. 7.00 Declamatie. 7.30 Frag menten uit de oude radiojournalen. 8.00 Be richten ANP. Mededeelingen. 8.15 Omroep orkest en solist. 9.15 Radiotooneel. 9.45 Om roeporkest en solist Oen). 10.30 Actualiteits- flitsen. 10.45 Gramofoonmuziek. 11.00 Berich ten ANP. Hierna tot 12.00 Majo Marco's dans- orkest. HILVERSUM II, 301 M. KRO-uitzending. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonplaten. 11.30 Godsdiensthafluur. 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoonplaten. 2.00 Vrouwen uur. 3.00 KRO-orkest. 4.00 Gramofoonplaten. 4.30 KRO melodisten met solist. 5.15 Gramofoonplaten. 5.45 Felicitatie-bezoek. 6.00 KRO-orkest. 6.3'0 De KRO-Melodisten met solist. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie namens de Algemeene Katho lieke Kunstenaarsvereniging. 7.35 Sport- halfuur. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.15 Father Lachs Boys Symphonic Band. 8.45 Gramofoonplaten. 9.00 Vervolg concert. 9.30 Gramofoonplaten. 9.45 John Kristel en zijn Band. 10.30 Berichten ANP. 10.40 De KRO- melodisten met solist. 11.1512.00 Gramo foonplaten. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Dansmuziek (Gr. pl.) 11.35 Orgelcon cert. 12.05 „Put to the test", causerie. 12.35 Het stedelijk orkest van Whitley Bay. 1.20 Het Bronkhurst Trio. 2.05 Het Canal Iron works Silver-orkest. 2.50 Gramofoonplaten. 3.20 Jack Wilson en zijn Versatile Five. 3.50 Giramofoonplaten. 4.35 Het Hungaria Zi geuner-orkest. 5.00 „Words fail me", causerie. 5.20 Gramofoonplaten. 6:00 Orgelconcert. 6.20 Berichten. 6.45 Pianovoordracht. 7.20 Het BBiC-Midland-Orkest. 8.20 Variété-vogram- ma. 9.00 „Men talking", causerie. 9.20 Revue- programma. 10.00 Berichten 10.20 „I saw the start", causerie. 10.40 Het BBC-orkest en het BBC-koor en solisten. 11.4512'.00 Dansmuziek (Gr. pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 7.10 ,8.20 en 10.3 Gramofoonplaten. 12.20 Pascal-orkest en zang. 3.05, 3.35 en 4.05 Gra mofoonplaten. 4.20 Concert uit het Ameri kaansche Conservatorium. 7.20 Zang. 7.35 Pianovoordracht. 8.50 „Faust". opera. 10.50 Gramofoonplaten KEULEN. 456 M. 6.50 S.A.-orkest. 8.50 Hermann Hagestedt's orkest. 12.20 Gouworkest. 1.35 Omroep Amu sementsorkest en -schrammelensemble. 4.20 OmToep-amusementsorkest. 6.20 Solisten concert. 7.10 Gramofoonplaten. 8.30 Omroep orkest en solisten. 11.2012.20 Omroeporkest, Schrammelkwartet en solist. BRUSSEL. 322 M. 12.20 Gramofoonplaten. 1.302.20 L. Darcy's orkest. 5.20 Gramofoonplaten. 6.50 Ed. Loi- seau's orkest. 8.20 Gramofoonplaten. 9.20 Sym- phonieconcert uit Knocke. 11.0011.20 Gra mofoonplaten. BRUSSEL 484 M. 12.20 L. Darcy's orkest. 1.30—2.20 Gramo foonplaten. 5.20 Ed. Loiseau's orkest en Ra diotooneel. 10.3011.20 Gramofoonpl,

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6