1 Niemand kan buiten buiten BUITENBIJTS! MAANDAG 9 AUGUSTUS 1937 HA ARC EM'S DAGBCAD 9 UIT DE OMSTREKEN IJMUIDEN De zwemwedstrijden in het „Velserbad'\ Een mooie avond in een mooie inrichting'. Zooals wij reeds eerder mededeelden, zullen a.s. Woensdag 11 Augustus des avonds te 8 uur in het „Velserbad" de kampioenswedstrijden van den Kring „Haarlem" verzwommen wor den. Dit zijn de eerste officiëele wedstrijden die in het „Velserbad" gehouden worden en er mag worden verondersteld, dat de tijden, wel ke in dit bad gemaakt kunnen worden, goed zullen zijn. Doordat het peil van het water ver hoogd wordt, waardoor het bassin in zijn ge- heele lengte als wedstrijdbaan gebruikt wordt, kunnen de golven welke ontstaan, in de om het bassin aangebrachte overstortgoot dood loopen, waardoor de zoo hinderlijke slag ver dwijnt en het zeer licht moet zwemmen. Voor de nummers schoonspringen, waar voor 2 wisselbekers beschikbaar zijn, zal zeker het beste gegeven worden. Als waardig slot wordt een polowedstrijd gespeeld tusschen het eerste zevental van V. Z. V. (dat een mooie kans voor het kampioenschap van de 2de afd. van den K. N. Z. B. maakt) en het Haarlemsch jeugdzevental, hetwelk bestaat uit de beste spelers uit den kring „Haarlem", tot den leef tijd van 19 jaar. Voor dezen wedstrijd is voor eiken speler van het winnende zevental een persoonlijke dffcaagmedaille beschikbaar. Ook hier kan men op het beste van het beste re> kenen en wij voorspellen een spannenden wedstrijdavond, die iederen zwemliefhebber ten volle zal voldoen en zij die tot heden nog nimmer een wedstrijd bijwoonden moeten de zen avond niet verzuimen. De regen-inrichting van het bad, welke tot voor eenige dagen nog niet werkte zooals men zich dit had voorgesteld, is van nieuwe ver stuivers voorzien, waardoor het water tot een zeer fijnen nevel verdund lean worden. Het effect wordt hierdoor veel verhoogd en men heeft het in de hand om de temperatuur in de zwemzaal laag te houden. De groote voordeelen welke dit voor het pu bliek heeft, zullen zij die gedurende de zomer maanden een zwemwedstrijd in een overdekt bad bezochten, direct begrijpen. Het kan soms ondraaglijk warm in een overdekt bad zijn, terwijl hier een prettige temperatuur heerscht en men deze steeds in de hand heeft. De onderwaterverlichting in het bad, die voorloopig als proef was aangebracht, zal de zen avond voor het laatst branden, omdat men na het oordeel van het publiek wil uitmaken, of deze al dan niet definitief moet worden. Wat de wedstrijden zelf betreft kan men er van verzekerd zijn, dat er de beste zwemsport gegeven zal worden. AANRIJDING. In de Trompstraat wilde Vrijdagmiddag een dochtertje van den heer van D., in die straat wonende, oversteken. Het meisje lette niet op een naderende auto en zou zeker on der den auto gekomen zijn, als de bestuurder daarvan, de heer H. M, alhier, niet zoo krach tig geremd had, dat de wagen dwars op de straat kwam te staan. Toch werd het meisje nog door den auto geraakt, doch het kind bekwam slechts lichte verwondingen. Zij werd door Dr. Oosterwijk verbonden. GROOTE AANVOER VAN SCHELVISCH Verleden week was de aanvoer van schel- visch, vooral van braadschelviseh, bijzonder groot. Een groot deel werd gekocht voor de zouterijen, terwijl ook de vischmeelfabrieken hun aandeel kregen. NOG WEINIG MAKREEL In tegenstelling met andere jaren wordt er thans nog weinig makreel aangevoerd. Dien tengevolge wordt er voor de kleine partijtjes die in de markt komen veel geld betaald. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Dinsdagmarkt: Knikker IJm. 4. Vangst 15 manden schel- visch, 160 m. braadschelviseh, 75 m. gul, 30 m. makreel, 10 m. platvisch, 55 m. kleine schol, 45 m. varia. Totaal 390 manden. Rotterdam IJm. 112, Vangst: 5 m. sehelvisch halte en 60 m. diversen. Sumatra IJm. 253. Vangst 5 m. sehelvisch 80 m. braadschelviseh, 100 m. gul, 70 m. kleine schol, 35 m. groote schol en tarbot. 5 m. makreel, 10 m. wijting. Totaal 305 manden, benevens 100 stuks stijve kabeljauw. BESOMMINGEN. Trawlers: Corrie. IJM 21 150 mnd. 1850. Johanna, IJM 107, 100 m. 870. De Hoop, IJM 46 330 m. 1970. Holland III, IJM. 179, 110 m. 1560. Siivain. IJM 116, 680 m. 2790. Hercules, IJM. 196, 730 m. 2840. Ewald, IJM 48, 1225 m. f 2080. Timor, IJ 491, 500 m. 2320. Maria van Hatetm, IJM. 1, 850 m. 1960. Loggers: IJM 204 f 420; RO 9 f 1410; KW 175 f 380; KW 89 f 360; KW 75 380; KW 169 370; KW 60 f 360; KW 166 430; KW 154 f 380; KW 177 f 410; KW 108 410; KW 91 f 390; KW 105 320; KW 52 360; KW 104 f 390; KW 46 f 390; KW 28 440; KW 59 360; KW 35 'f 470; KW 23 310; KW 65 380. Versche haring; KW 69 425. MARKTPRIJZEN Tarbot per kg. f 0.900.72 Griet per 50 kg. f 2-815 Tongen per kg. f 1.5-51.18 Groote schol per 50 kg. f 29 Middelschol per 50 kg. f 24 Zetschol per 50 kg. f 3116 Kleine schol per 50 K.G. f 184.60 Schar per 50 kg. f 4.603.50 Rog per 20 stuks f 3.80 Vleet per stuk f 0.650.60 Kleine poon per 50 kg. f 3.50 Groote sehelvisch per 50 kg. f 3125 Middelschelvisch per 50 kg. f 2419 KI. middelschelvisch p. 50 kg. f 158.20 Kleine sehelvisch per 50 kg. f 7.103.10 Kabeljauw per 125 kg. f 5122. Groote gullen per 50 kg. f 12.506 Kleine gullen per 50 kg. f 4.801.10 Wijting' per 50 kg. f 3.801.50 Makreel per 50 K.G. f 127.50 Heilbot per kg. 1.651.30 Koolvisch per stuk f 0.28—0.13 Versche haring per kist f 3.651 Steurharing f 4.70per kantje. Groote Hake per 125 kg. f 4340 Middel hake per 125 kg. f 4241 Klein middelhake per 50 kg. f 1614.50 Kleine hake per 50 kg. f 8.70S.5Q (Adv. Ingez. Med.) VELSEN AANBESTEDING RIOLEERING Op 26 Augustus zullen B. en W. van Velsen onder voorbehoud van hoogere goedkeuring publiek aanbesteden het leggen van een rioolwaterpersleiding van gewapend betonbui- zen systeem Bonna, wijd 400 mM. ter lengte van ongeveer 1370 M. HET NIEUWE KANTOOR VAN HET O. K. VERBOND VAN VAKVEREENIGINGEN. Zooals wij reeds eerder h-ebben gemeld, zou met ingang van 3 Augustus j.l. het kan toor van het Oud-Katholiek Verbond van Vakvereenigingen, waarbij aangesloten de bonden van Fabrieks- en Transportarbeiders, van Bouwvakarbeiders, van Metaalbewer kers en van Handels-, Kantoor en Winkel bedienden, gevestigd worden in het perceel Meervlietstraat 88, te Velsen. Dit kantoor, dat voorheen gevestigd was te Den Haag, en als zoodanig in den beginne van het bestaan van het Verbond in de juiste plaats gevestigd was, omdat de verschillende departementen zeer gemakkelijk bereikbaar waren, moest toch om redenen van zakelijken aard meer noordelijk worden geplaatst, om dat de grootste afdeelingen van dit Verbond alsmede het grootste aantal afdeelingen meer Noordelijk zijn gelegen. Eerst was nog overwogen, het kantoor te Haarlem te vestigen, doch om redenen van verschillenden aard kwam ook dit te ver vallen en werd Velsen uitverkoren als de meest geschikte randgemeente van Haar lem. Het kantoor is gelegen in de onmiddel lijke nabijheid van de Velser pont, langs, den Rijksweg HaarlemAlkmaar en gemakkelijk te bereiken van het station Velsen-IJmui- den (Oost). Uit den aard der zaak zijn dus de afdee lingen IJmuiden, Egmond, Amsterdam. Zaan dam, Krommenie, Assendelft, Haarlem, Utrecht, Hilversum, Amersfoort en Aalsmeer gemakkelijk te bereiken, terwijl de meer Zui delijk gelegen afdeelingen een goede verbin ding hebben in de spoorlijn Amsterdam Dordrecht. Wij hebben na de vestiging van dit Ver- bondskantoor hier ter plaatse eens een kijkje genomen en zijn tot de overtuiging gekomen, dat dit kantoor zeker in onze gemeente op zijn plaats is. Niet alleen de bovengenoemde overwegin gen zijn juist geweest, doch wat voor een kantoor direct noodig is, ruimte en rust, is hier te vinden. De inrichting, hoewel sober gehouden, is alleszins voortreffelijk. Een gedeelte van het perceel doet als kantoor den bezoeker aangenaam aan. Rust en ruinx,- te, twee bijzondere eischen voor een vak bondskantoor, heeft men bij de inrichting weten te behouden Bovendien heeft de Alge meen Secretaris-Penningmeester van het Verbond, de heer A. J. van Kleef, een aparte spreekkamer op de bovenverdieping laten in richten, waar men ongestoord het hart kan luchten, wat op een vakbondskantoor wel eens noodig blijkt. Het interieur van het kantoor is met eenige foto's van groote persoonlijkheden in- de Oud-Katholieke Kerk verlucht en de sfeer, welke in dit kantoor uitstraalt zet de bezoe kers direct op him gemak. SANTPOORT SUCCES BEHAALD. Onze plaatsgenoot G. D. Schepel heeft bij de wedstrijden van vliegtuigmodellen op „Ockenburgh", georganiseerd door „De Haag- sche Courant", in de rubriek motormodellen, vrije keuze, een vijfden prijs behaald. „SANTPOORTS BLOEF'-BANKEN. Door de vereeniging „Santpoorts Bloei" zijn wederom een tweetal banken geplaatst en wel aan den Hagelingerweg en de Broekbergen- laan. DE FEESTWEEK Zaterdagavond is de feestweek uitgeluid. De belangstelling op dezen avond was buitenge woon groot, misschien deels een gevolg van een onjuist gerucht, dat er een vuurwerk zou wor den afgestoken. De attracties op het'feestter rein maakten goede zaken. DRIEHUIS HET KONINGINNEFEEST. Het bestuur van de Oranje vereeniging „Driehuis" is voor het grootste deel met de samenstelling van het programma voor het eenigszins anders uit dan vorige jaren, wat a.s. Koninginnefeest gereed. Het ziet er deels het gevolg is van het streven van het bestuur, om voor variatie te zorgen. Zoo zijn de kinderspelen, welke anders in de ochtenduren werden gehouden, voor dit jaar vervallen. De jongens en meisjes komen des morgens om 9 uur in de Schaepmanlaan bijeen; het bestuur hoopt, dat de ouders zoo veel mogelijk voor sjerpen zullen zorgen, van het bestuur krijgt de jeugd vlaggetjes. In optocht gaat het dan naar het feestterrein dat, evenals het vorige jaar, gelegen is aan den Driehuizerkerkweg, nabij de villa van den heer Van Heyst. Hier zal de jeugd aangenaam wor den beziggehouden door Willy Albert met goochelen en de poppenkast, terwijl ze ook van eenige kermisattracties kan profiteeren. Dit programma heeft het groote voordeel, dat- mocht het slecht weer zijn, het eventueel in een zaal afgewerkt kan worden. Wat de uitdeeling van versnaperingen aan gaat, wordt ook van den gewonen regel afge weken. Deze keer worden geen „bonnen" af gegeven, doch is het om 11 uur „verzamelen" waarna de meisjes en jongens in optocht naai de consumptietent gaan. Begon het middagfeest anders met den ver sierden optocht, voor dit jaar heeft het be stuur dezen laten vervallen, daarbij in stilte hopend, dat er dan het volgend jaar, wanneer de vereeniging haar eerste lustrum herdenkt, weer meer animo voor zal zijn. Om 2 uur kunnen de meisjes boven de 13 jaar haar bedrevenheid in het ringsteken per fiets toonen, de jongens in het hindernis- loopen. Daarna wordt als onderdeel van de mid dagfeesten nog een gecostumeerde voetbalwed strijd en een zoogenaamd waterballet ge houden, bij welk laatste nummer het bestuur voor nog grooter hilariteit zal zorgen door den water-put" te vergrooten. Het avond-programma is nog mei definitief vastgesteld. Vast staat, dat wederom een lampion-optocht zal worden gehouden, om-. (Adv. ingez. Med.j dat telken jare gebleken is, dat deze in den smaak valt. Of er een vuruwerk zal kunnen worden afgestoken, is nog niet zeker. Men is thans nog beziggelden in te zamelen. Het bestuur zal echter gaarne zien, „dat het in den vervolge uit de gewone kasmiddelen zelf de kosten van een vuurwerk zou kunnen bekostigen, wat het geval zou zijn, als alle leden hun minimum-contributie 50 pet. ver hoogden. Verder bestaat de mogelijkheid, dat er des avonds op het feestterrein nog een zanguitvoering wordt gegeven. BEVERWIJK De sportdag van de Kennemers. Een interessant programma. Zondag heeft de voetbalvereenigmg „De Kennemers" een goed geslaagden sportdag voor haar leden gehouden. Zooals de voorzitter, de heer M. Lindner, bij de opening van dezen dag hoopte, heb ben de wedstrijden een uiterst sportief ver loop gehad. De wedstrijden en vooral de loopnummers kenmerkten zich door groote spanning. Ook de komische noot op dezen dag ontbrak niet door het attractienummer voor de veteranen. De toeschouwers hebben vaak onbedaarlijk gelachen om de oudjes, die aan den hinderniswedstrijd deel namen. De uitslagen waren: Verspringen: 1 C. v. d. Wal 5.44 M., 2 C. Rijnders 5.07 M., 3 G. Bos, 5 M., 4 G. Koning 4.97 M. en 5 B. Brethou- wer 4.94 M. Hoogspringen: 1 C. v. d. Wal 1.55 M.. 2 B. Brethouwer, 1.45 M., 3 R. Veenstra, 1.45 M., 4 J. G. de Boer 1.45 M., 5 J. Gertenbach 1.40 Meter. Doelschieten: 1 C. v. d. Kolk 8 p., 2 P. Schipper 7 p., 3 A. Steenbeek 5 p., 4 G. v. d. Wal 4 p., 5 J. Gertenbach 4 p. 109 M. eerste serie: 1 J. G. de Boer, 2 C. v. d. Wal. Tweede serie: 1 A. Stoppa, 2 P. Versluis. Derde serie: A. Steenbeek, 2 G. Bos. Vierde serie: 1 R. Brethouwer, 2 P. Schipper. Demi-finale eerste serie: 1 J. G. de Boer, 2 C. v. d. Wal. Tweede sex-ie: 1 A. Stoppa, R. Brethouwer. Finale: 1 A. Stoppa 12 2/5 sec., 2 J. G. de Boer 13 sec., 3 C. v. d. Wal, 4 R. Bret- ïxouwer. 80 M. eerste serie: C. v. d. Kolk, 2 J. Berg. Tweede serie: C. Ooievaar, 2 G. Koning, 3 J. van Doi-p. Demi-finale eerste serie: C. v. d. Kolk, 2 C. Ooievaar. Tweede serie: 1 G. Koning, 2 J. Berg. Finale: 1 G. v. d. Kolk 10 3/5 sec., 2 C. Ooievaar 11 4/5 sec., 3 G. Koning, 4 J. Berg. 400 M. eerste serie: 1 A. Stoppa, 2 G. Hei- deman. Tweede serie: J. van Dorp Hzn. 2 T. Duin. Derde serie: 1 J. Janssen, 2 P. Zoon tjes. Vierde serie: 1 W. Steeman, 2 A. Rek- veld. Demi-finale eerste serie: 1 A. Stoppa 60 2/5 sec., 2 W. Steeman 63 sec. Tweede serie: 1 G. Heideman, 2 J. Janssen. Finaleo 1 A. Stoppa 62 3/5 sec., 2 G. Heideman 63 4/5 sec., 3 W. Steeman, 4 J. Janssen. 1500 M.: IC. Groot 5 min. 7 2/5 sec., 2 Th. Vessies 5 min. 15 3/5 sec., 3 J. J. van Luyn, 4 Jb. Bleeker, 5 P. Zoontjes, 6 J. Waarts. Bal-dribbelen: 1 P. Bruyns, 2 K. Groot, 3 G. v. d. Wal, 4 Spanjaard. Vèrschieten: 1 D. Boom 44 meter 24 c.M., 2 R. Veenstra 44 meter, 3 A. Steenbeek 41 meter 12 c.M., 4 P. Schipper 40 Meter. Attractienummer veteranen: 1 B Wagter, 2 J. van Dorp Sr.. 3 A. Blansjaar, 4 Kops, 5 J. Schram. Het lid C. v. d. Wal leverde de beste pres tatie van den dag door niet minder dan twee eersten en een derden prijs te winnen, zoodat hij den titel „Kennemerskampioen 1937" veroverde. Bovendien won hij een pols horloge en een wisselbeker, die tweemaal achtereen of driemaal in totaal gewonnen moet worden. Tot besluit van den sportdag werd des avonds de wedstrijd Kennemers-Stormvogels gespeeld. In een aantrekkelijken wedstrijd bleven de eerste klassers met den oneven goal in de meerderheid. Heden, Maandagavond worden in het club lokaal, café „Excelsior" de prijzen van den sportdag uitgereikt. KENNEMER ZWEMCLUB. Dinsdagavond om 7.30 uur zal de Kenne- mer Zwemclub in de zweminrichting Adrichem een wedstrijd spelen tegen de „Ham" uit Krommenie. KENNEMERLAND OP DE WIELERBAAN, Derde in het klassement. Op de Zaansche Wielerbaan te Assendelft werd Zondagmiddag een clubwedstiijd ver reden tusschen de rennersclubs „Kennemer- land" te Beverwijk, D. T. S. te Zaandam en „Alcmaria" te Alkmaar. Het programma ver meldde een 30-ronden race voor nieuwelin gen, een 60-ronden race voor amateurs, een koppelwedstrijd over 40 K.M. voor amateurs en een koppel wedstrijd over 20 K.M. voor nieuwelingen. Hoewel „Kennemerland" in het algemeen klassement de derde plaats bezette, is er toch zeer behoorlijk gereden. De Beverwijksche club maakte met de renners Bakker, Glas, Oudshoorn, Nijzing, Schmidt, Molendijk en Leguit een zeer behoorlijk figuur. Dit bewees ook de kranige prestatie van het koppel Bakker—Glas, dat in den koppelwedstrijd met drie ronden voorsprong de eerste plaats bezette. Bij de nieuwelingen moest het koppel Lute Schmidte dat favoriet was voor de eerste plaats, met de tweede plaats genoegen ne men. Ongeveer 25 ronden voor het einde maakte Lute, die werd aangereden, een ern stige val, waardoor zijn koppelgenoot Schmidt den wedstrijd alleen moest uitrijden. Lute kwam er vrij goed af. Hij had schaaf wonden en een lichte hersenschudding opge- loopen Een zeer goede prestatie leverde het koppel GlasBakker. Dit koppel was werke lijk ongenaakbaar. Zij wonnen ook de beide door de directie uitgeloofde premies. Duineveld, die dezen middag gekoppeld was aan Oudshoorn, bezette de vierde plaats. De uitslag van dezen koppelwedstrijd was: 1. B'akker-Glas, 11 punten, 2. (op 3 ronden) Groot-Schipper (AlkmaarJ 13 p. 3. Hiddes- Dieterman (Zaandam) 9 p. 4. Duineveld- Oudshoorn (Bevei-wijk) 3 p. 5. (op 4 ronden) Hanewald-Veld (.Alkmaar) 0 p. 6. (op 5 ron- CASTRICUM Een kranige redder. Hij waagde tweemaal zijn leven. Zooals wij reeds Zatei'dag berichtten zijn Vrijdagmiddag bij het baden in zee drie kna pen, die vanaf het vrije strand te water waxen gegaan, door den stx-oom in ernstig gevaar ge komen. Een van de jongens is daarbij helaas verdronken, de tweede wist zich met veel moeite in veiligheid te stellen en de derde jongen wex'd met gevaar voor eigen leven ge- xed door den 18-jarigen Wim Bruijn, wonende Fagelstx-aat 79 II te Amsterdam. Na veel aan dringen heeft deze kranige jongeman, die in het kamp vertoefde, ons een bescheiden ver haal gedaan over zijn moedige pogingen om twee jongens van den verdrinkingsdood te red: den. Helaas kon hij daarin slechts slagen bij Keesje Roggeveen uit Koog aan de Zaan. die aaxx den dapperen redder zijn leven te danken had. Drie jongens waren Vrijdagmiddag op het vrije strand in zee gegaan, nota bene op de plaats, waar vanwege het gemeentebestuur- een bord werd geplaatst met het opschiïft: „Ge vaarlijk hier te baden". Aangezien de zee bij den heerschenden landwind geducht tx-ok, duurde het niet lang, of de jongens verkeerden in gevaar. Zij schreeuwden om hulp en eenige menschen begaven zich te water. Wim Bruyn was de eerste en in de veronderstelling, dat degenen, die na hem kwamen de dichtst bij- zijnde drenkelingen zouden grijpen, zwom hij naar den jongen, die het verst was afgedre ven. Hij slaagde er in den jongen te grijpen en hem met veel moeite, zwemmend door den stroom, aan het strand te brengen. Een van de andere redders deelde hem toen mede, dat hij helaas den derden jongen had moeten los laten, omdat hij zelf door den stx-oom werd gegrepen. Deze man kon niet zwemmen, zoodat hij op het critieke moment in exmstige moei lijkheden kwam. Wim Bruyn bedacht zich geen oogenbiik en begaf zich onmiddellijk weer in zee. Hij dook verscheidene malen op de plaats, welke hem was aangewezen, maar zonder resultaat. Hij kreeg hulp van een kanovaarder, maar al het zoeken was vergeefs. De zee had haar px-ooi tot zich genomen. De dappex-e redder moest zijn poging opgeven, zij het dan ook met bloe dend hart. Wim Bruyn. De E.H.B.O. had ixitusschen bij het door Wim Bruyn geredde jongetje de levensgeesten weten op te wekken en daax-over was de redder zeer verheugd. Hem dient een woord van oprechte hulde te worden gebracht voor zijn moedige daad. Intusschen heeft het verdrinkingsgeval het publiek, helaas ten koste van een jong leven, weer eens er aan moeten herinnerexx, dat de zee niet met zich laat spotten. Op het vrije strand baden exx nog wel bij het-bord „Ge vaarlijk hier te baden" staat gelijk met een poging tot zelfmoord. Een groot deel van het strand is als badgelegenheid ingericht, die onder voox*tdurende coxitrole staat. Tegen een geringe vergoeding kunnen de sti-andbezoekei's hier onder deskundig toezicht veilig baden. Er heerscht de meening, dat men zich niet wil laten dwingen op het afgezette deel te gaan baden en zelfs beschouwen sommigen dat als een soort „geldklopperij"! Zij geven de voor keur aan het vrije straxid, maar zij vergeten meestal, dat zij dan ook voor eigen risico ba den en dat zij geen enkel recht kunnen laten gelden, wanneer hun iets overkomt. Gebeurt er wel iets, dan werpt men de schuld op an deren, die niet nalaten voortdurend op de ge varen. waaraan men zich bloot stelt wanneer men zich daar in zee begeeft, te wijzen. De baders, die zich niet onder eenige con trole willen stellen nemen zelf de verantwoor ding op zich en hebben geen enkel recht ver wijten te maken aan het gemeentebestuur. Wanneer het geheele vrije strand zou worden opgeheven, zou dit slechts te wijten zijn aan de onverantwoordelijke baders, die niet alleen hun eigen leven, maar ook dat van degenen, die hiin te hulp snellen, in de waagschaal stel len. Een dergelijk besluit zou noodig zijn, om te voorkomen, dat er altijd maar weer slacht offers vallexx van eigen onvoox-zichtigheid. WIELRENNER GEWOND. Onze plaatsgenoot G. Lute is: Zondagxxxid- dag tijdens een koppelwedstrijd voor nieu- welingexi op de wielerbaan te Assendelft ten val gekomen, doordat hij werd aangereden. Hij kreeg bloedende schaafwonden in het gezicht en vermoedelijk ook eexi lichte her senschudding. Zijn toestand was Zondag avond echter van dien aard, dat hij weer spoedig zal kuxxnen uitkomen. Zijn koppelgenoot Luc. Schmidt Jr. moest den wedstrijd alleen uitrijden. Hij slaagde er toch in de tweede plaats te bezetten. GROOTE DRUKTE IN HET DORP. Het jongste weekeinde heeft in Castricum en Bakkum weer groote drukte teweegge bracht. Doordat de vacantie vaxx de bouwvak arbeiders en de metselbewex*kers geëindigd was, vond Zaterdagmiddag een ware uit tocht plaats. Dë vrijgekomen plaatsen werden echter onmiddellijk weer ingenomen door nieuwe gasten. Zaterdagavond werd de feestweek te Bakkum gesloten met een straatconcert van het Patx-onaats-fanfarecorps. Ook op dezen laatste avond hebben velen de versiering in oogenschouw genomen. Ondanks de beschei den hulpmiddelen waarover de beide ver- eenigingen beschikten, zijn zij er toch won derwel in geslaagd in alle straten een pas sende versiering aan te brengen, waarbij voor al de eenheid in de versiering aangenaam aandeed. Indien de beide vereenigingen reeds nu plannen beramen voor het volgende jaar en het voorbereidende werk weer gezamen lijk verrichten, zal een feestweek in het vol- gende seizoen nog beter resultaat hebben. Zondag wei'd de kermis geopend en dank zij het mooie weer was de drukte in het dorp enorm te noemen. De dansgelegen heden konden reeds Zaterdagavond de lief- I hebbers niet bergen, dat belooft dus wat te worden tijdens de kermis. Overal heerschte een recht feestelijke stemming, die door geen wanklank werd verstoord. De politie hield onder leiding van den burgemeester de situa tie volkomen in de hand. De noodige versterking werd uit de Rijks- veldwacht gerequireerd. HEEMSTEDE AANRIJDING OP DEN HEERENWEG. Zaterdagmiddag omstreeks half zeven, had op den Heerenweg te Heemstede, een aanrij ding plaats tusschen de wielrijdster W. F. G. uit Amsterdam en een auto, bestuurd door W. E. A. uit Doetinchem. De aanrijding had plaats, doordat de wielrijdster, die de Laan van Rozenburg kwam uitrijden om over den Heerenweg in richting Haarlem te gaan, aan het van rechts komende verkeer geen voor rang verleende. De bestuurder van de auto tx-achtte nog door remmen een aanrijding te vc orkomen, waarin hij echter niet slaagde. De wielrijdster reed tegen het linker por tier van de auto en kwam te vallen waardoor zij een vleeschwonde aan het rechterdij been kx-eeg. Zij is op advies van Dr. v. Luin per ziekenauto naar een ziekenhuis te Haarlem overgebracht. HAARLEMMERMEER GEMEENTERAAD. De Raad van deze gemeente komt in open- bax-e vergadering bijeen op Donderdag 12 Augustus a.s. des namiddags te 2 uur, ter be handeling van de volgende punten: Ingeko men stukken en mededeelingen; Verzoek om eervol ontslag van mej. J. M. Bitterlich als onderwijzeres aan de openbax-e lagere school te Nieuwvennep; Verordening inzake het re glement auto-vexwoer personexx; Onbewoon- baarverklarixxg van ax-beiderswoningen. ZANDVOORT LANTAARNPAAL GESNEUVELD Zondagmiddag reed op de Kostverloren- straat, tusschen de Jan Steenstraat en den Koninginneweg, een automobilist, die voor een paar fietsex-s moest uitwijken, tegen een lantaarnpaal op. De lantaarnpaar knapte af, doch bleef door de draden nog hangen. De auto werd nogal beschadigd, tex-wijl de chauffeur enkele snijwonden kreeg aan de handen. De politie maakte proces-verbaal op. NACHTFEEST PHOENIX Zaterdag organiseerde de tooneelvereena- ging Phoenix een nachtfeest, in gebouw Mo- nopole, dat zeer geslaagd genoemd mag wor den. Na opening door den voorzitter, den heer H. L. Dhooge, trad het dansorkest van Lesly Davis and his singtet op, gevolgd door het optreden van een tapdanser. Hierna werd het publiek aangenaam bezig gehouden door Johnny en Jones, die een har telijk applaus oogstten. Begeleid door Cor Lemaire was toen de beux-t aan Louis Davids, die met een gi-oot aantal Limmex-icks de sfeer van gezelligheid en jolijt aanmerkelijk ver hoogde Tenslotte noemen we het optreden van To Rama en Les chanteiu's de Mont- martre, terwijl het amateux--kampioensdans paar van Nederland 1937 een demonstratie gaf. Dit alles afgewisseld door de band van Lesly maakte, dat spoediger dan men zou denken, dit geslaagde nachtfeest weer tot het vex-leden behoorde. Phoenix heeft door dit nachtfeest en vooral door het optreden van Louis Davids weer vele vrienden ver worven. Zondagmorgen om half twaalf gaf de Haaxiemsche Ox-kestvereeniging onder lei ding van Frits Schuurman een populair con cert op het texaas van het Casino, dat door vele muziekliefhebbers met intex-esse werd gevolgd. De uitvoering was deze keer niet zoo gemakkelijk, zoowel voor de spelers als voor den dirigent, daar de wind veel van het mooie vervaagde en tengevolge hiervan het samenspel werd bemoeilijkt. Verheugend is, dat de belangstelling voor deze concerten bij de bevolking van Zandvoort alsook bij de vele badgasten groeiende is. Mede hier door is het te verwachten, dat het terras, dat thans vrij goed bezet was en voller dan de vorige week, a.s. Zondag uitverkocht zal zijn. LISSE PERSONALIA. De heer A. van Loon, te Lisse, is geslaagd voor Duitsch L.O. OVERVEEN ONGEVAL TE OVERVEEN. Zondagmorgen 11.30 uur reed de 19-jarige L. M. uit Amsterdam per fiets op het rijwiel pad van den Brouwerskolkweg. Op de hel ling verloor hij de macht over het stuur en botste tegen een boom, waarna hij achter over op den grond viel. Hij bleef bewusteloos liggen. Dr. Westenburg verleende de eerste hulp en constateerde een hersenschudding. Hij bracht hem per auto naar den politie post en vandaar werd hij per ziekenauto naar het ziekenhuis St. Joh. de Deo te Haar lem overgebracht. DIEFSTAL VAN RIJWIELMERKEN. Het komt thans weer veelvuldig voor dat van de fietsen die bij de R.-K. kerken ge plaatst worden het rijwielplaatje wordt ge stolen. Men zij dus gewaax-schuwd want vele personen zijn reeds de dupe hiervan ge worden. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 7 Aug. Ondertrouwd: 7 Aug.: E. N. J. Jongmans en M, A. Koelen. Bevallen: 5 Aug.: H. C. W. Mulder—Brijan, d., 6 Aug.: A. Bos—Meijer, z.. J. M W. Pias- de Gier, d. Overleden: 5 Aug A. Sweers 52 j Zuidpol derstraat, 6 Aug.: J. M. de Mooij—Thljssen 75 j Eendrachtstraat. 7 Aug.: S. Rademaker Schoon, 79 j. Hoogerwoerdstraat.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 7