Is Bulten haar kringen Een overzicht tijdens den start van de 100 meter borstcrawl voor dames, gewonnen door mej. Rie Mastenbroek, tijdens de internationale zwem- en waterpolowedstrijden welke Zondag in het Noorderbad te Zandvoort werden gehouden De zeeverkenners hebben Zaterdagmiddag op de Kagerplassen hun demonstraties gehouden, door fraai weer werden begunstigd. Een aardig overzicht welke vl 1 8 '.A Ui1 'v.W;V f -V - In het Noorderbad ie Zandvoort wer den Zondag inter nationale zwem en waterpolowed strijden gehouden. Een spelmoment uit de ontmoeting Nederland W est* Duitschland De bekende impressario Ernst Krauss, die voor talrijke beroemde buitenland- sche kunstenaars de tournées door ons land verzorgde, vierde zijn vijttigsten verjaardag Osendarp behaalde zoowel in de 100 M.- als in de 200 M. hardloopen tijdens de internationale athletiekwedstrijden in het Olympisch stadion te Amsterdam de overwinning. Een aardig moment van actie Te Tilburg werden Zondag ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de vereeniging .Kapel Doelen" groote handboog schietwedstrijden gehouden, waaraan door jong en oud werd deelgenomen De Poolsche luchlverkenners gaven Zondag op het vliegveld Ypenburg demonstraties met zweef- en motorvliegtuigen, waarvan hierboven een moment De Fransche ballonvaarder Crombes maakte Zaterdag onder auspiciën van de Haagsche Ballonclub een tocht boven Noordwijk en omgeving. Het moment van de opstijging FEUILLETON door HERMAN ANTONSEN. 16) Voor de deur van haar huis nam ze onder voorwendsel, dat ze barstende hoofdpijn had, afscheid van Curt in tegenwoordigheid van den chauffeur, zoodat hij wel vormelijk moest blijven. Redding had gewacht, tot Terry met haar begeleider uit de zaal verdwenen waren. Dan vroeg hij zoo gewoontjes mogelijk aan Carol: ..Wie was dat meisje, dat zooeven voorbij ging?" „Terry Tarpeton? Wil je beweren, dat je vragen moet, wie zij is?" Meteen kreeg het jonge meisje een kleur. Er was geen enkele reden, waarom deze jon ge man, die door een neef van Parker Car son, Tad Woodwring, in hun kringen ge- introduceerd was, die goed danste, zich keu rig gedroeg en prettig converseerde, niet over al goed ontvangen zou worden, maar ze voelde opeens, hoe onaangenaam het voor hem zijn moest, te moeten bekennen, dat hij een békend persoontje als Terry Tarpeton, niet kende. Ze haastte zich dus om goed te maken, wat ze als een gebrek aan tact van zichzelf beschouwde, namelijk, dat ze Red ding had laten voelen, dat hij niet tot hun kringen behoorde. „U moet haar beslist vergeten zijn", zei ze vriendelijk. Redding slaagde er in te glimlachen. „Dat kan bijna niet. Ze is immers onver getelijk, niet waar?" Carol Terhune trok een pruillipje. „Ik zou wel eens willen weten", zei ze. ,.of een man dat ooit van mij gedacht heeft". Redding hoopte inwendig, dat zijn gelaats uitdrukking niet zou verraden, hoe vervelend hij haar vond. Op slot van zaken was het toch heel aardig van haar zuster en schoon broer geweest, hem te dineeren te vragen. En het was werkelijk een heel gezellige avond geweest, tot dat zijn oog viel op het meisje, dat hem als Terry Tarpeton werd aange wezen. Woodwring, al was hij dan ook een drif tige, oude heer, had hem toch maar aardig in de hoogere .kringen weten te brengen. En zijn protectie zou hem, als jong advocaat, goed van pas komen. Woodwring was iemand die er van hield bijzondere talenten te ont dekken. Redding had een bijna vergeten wetsartikel opgescharreld, waardoor het for tuin van Woodwring met de helft vermeer derd was. Woodwring was er tuk op aan de wereld te doen weten, dat er In heel New- York geen beter advocaat bestond dan de jonge Redding. En Parker Carson, die de waarde erkende van een suikeroompje, en diens protégé iemand vond, om mee voor den dag tê komen, had hem dan ook mee uit dineeren gevraagd. Het was alles heel een voudig geweest, maar voor Jack. die de Mi nistry Club slechts bij naam kende, was het een ding van belang, nu eens in de kringen te komen, waarin Therese Tarpeton gewend was te verkeeren. En toen had hij daar Terry Converse ge zien. Eerst kon hij zijn oogen niet gelooven. Daarna meende hij het te begrijpen. Ze had tegen hem gezegd, dat ze van een ander hield. Die man had ongetwijfeld geld. Waar om zou ze hier dan niet in zijn gezelschap zijn? Maar ze had zijn blik met volkomen onverschilligheid beantwoord. Ze scheen hem niet te kennen. En hij had gehoord, dat de menschen haar Terry noemden. En de jonge man, die met haar weggegaan was, moest haar verloofde Curt Suthers zijn. Alleen hoe ze haar ook noemden, Terry Tarpeton was ze niet! Ze was Terry Converse. Dit stra lende jonge meisje, dat ieders blikken trok, dat een bekende van allen scheen, dat allen groetten, was dezelfde, die met hem in een bus naar Coney Island was gereden en met hem uit geweest was Hij luisterde werktuigelijk naar het gebab bel van Carol Terhune. Hij danste met Gladys Carson. Hij bedankte hen by het heengaan voor den gezelligen avond en nam afscheid. En dan liep hij naar Madison Avenue, zocht een telefooncel op, vond in den gids den naam en het nummer van Terry Tarpeton en belde haar op. Terry, die al in bed lag, keek bij het flauwe licht van het nachtlampje naar het rinkelende toestel. Instinctief wist ze, .wie haar opbelde en ze liet eenige malen bellen, voordat ze den hoorn opnam. „Met miss Tarpeton?" Het was de stem van Jack. „Ja". „Terry, je spreekt met Jack Redding". Ze nam een plotseling besluit. Redding?" vroeg ze op verwonderden toon. „Ik spreek immers met miss Tarpeton?" vroeg de stem driftig. „Zeker, u spreekt met miss Tarpeton", zei ze. „Niet miss Converse?" vroeg hij verder. „TT spreekt met miss Tarpeton", herhaal de ze. „En u spreekt met Jack Redding, miss Tarpeton. Ik veronderstel, dat u dien naam niet kent". „Het spijt me, maar ik ken hem niet", ant woordde ze. „Terry, in vredesnaam, schei daar toch mee uit!" riep hij. ,Jk heb je vanavond in de Mi nistry Club gezien. Jij hebt mij ook gezien. Je hebt me herkend ook. Net als ik jou her kend heb". „Ik vrees, dat dit een vergissing is", zei ze. „Ik ben daar wel geweest, maar „Maar u bent dus niet Terry Converse, het arme schilderesje van kamerschermen?" vroeg hij scherp en vinnig. „Ik ben niemand anders, dan ik ben", zei ze stroef. „U hebt toch zeker maar één persoonlijk heid, is het zoo niet?" „Ik doe denkelijk beter, met maar af te bellen", zei ze stroef. Ja, doe dat", zei hij, „doe dat, als je denkt, dat het daarmee uit is. Maar als je het doet, dan kom ik naar je toe Vol ontzetting hing ze den .hoorn op. En had er bijna onmiddellijk spijt van. Waar had ze bang voor te zijn? De telefoon belde weer. Aarzelend nam ze den hoorn op. „Met Jack, Terry. Het spijt me, dat ik zoo bruusk was. IkTerry, ik ben m'n bezin ning totaal kwijt. Waarom heb je zoo ge daan, Terry?" „U spreekt met Therese Tarpeton". zei ze nogmaals. „Terry, houd die malle maskerade nou toch niet langer vol. Ik verzeker je, dat ik me niet heb kunnen vergissen. Een man, die van een meisje houdt, kan zich niet op die ma nier vergissen!" „Ik begrijp de vreemde vergissing niet. die u maakt", hield ze vol. „U spreekt met The rese Tarpeton en al doet u nu, of u me kent, ik weet zeker, dat ik u niet ken". Ze hoorde een zwak kuchje aan het an dere toestel. „Wil je nu heusch beweren, Terry, dat je Terry Converse niet bent? Waar is dat goed voor? Ik wéét, dat het wèl zoo is. En ik zal naar je toekomen, Terry. Neen, hang nu den hoorn niet op. Dan bel ik weer. Ik zal des noods voor je deur blijven staan. Ik moet je zien. Ik moet je spreken!" Ze gaf den strijd op. Ze kon het niet vol houden. „Nu, goed dan, jack. Ik ben Terry Con verse". „Dat wist ik wel", riep hij triomfantelijk uit. „Ik had het van het begin af moeten weten! Ik had moeten begrijpen, dat ik nie mand anders kon liefhebben, dan Therese Tarpeton, zooals mijn hart me ingaf en daarom moest jij het wel zijn. O, Terry Terrywaarom heb je zoo gedaan? En wanneer mag ik je weer zien?" „Ik wil je liever heelemaal niet meer zien", zei ze. „Niet? Maar ik laat me niet afschepen. De heb recht om „Wat voor recht?" vroeg ze koel. ,Het recht, dat ik verkregen heb, door mijn liefde voor jou", zei hij. „En of je het n* graag hebt, of niet, je zult me gauw zien". Ze haalde haar schouders op. „Nu, goed, dan maar zoo spoedig mogelijk... Morgenochtend op het atelier". „Morgenochtend!" herhaalde hij. vm, De portier van het flatgebouw was iets aan het herstellen op de trap en stond bromme rig op, om haar voorbij te laten. Hij keek haar verwonderd aan. ,Jk dacht, dat u giste ren voorgoed weggegaan was?" bromde hij. „U schildert ook niet al te veel, wel?" Doch zijn vriendelijk gezicht verzachtte de brutaliteit van zijn opmerking. Ze gaf hem een nietszeggend antwoord en ging haar ate lier binnen. Het was nu beslist de laatste maal, dat ze er komen zou. Ze zou oom Peter vragen, de huur op te zeggen. Mocht dat niet gaan, dan waren die paar maanden huur nog zoo erg niet. Ze zou zich gelukkig achten, als ze voor haar afwijking van de conventies niet meer boete kreeg dan een paar honderd dollars. Maar het zou beslist haar laatste af dwaling van het pad der vormelijkheid zijn. Het was even over tienen, toen ze op haar atelier kwam en ze had geen tijd afgespro ken. maar ze hoefde nog geen kwartier op Redding te wachten. Ze had verwacht, dat hij woedend zou zijn, maar hij kwam met een glimlachend gezicht binnen. Hallo, Terry Converse!" zei hij. De gemoedelijkheid van zijn toon verraste haar, maar ze schikte zich onmiddellijk in zijn stemming. „Het is Therese Tarpeton", zei ze lachend en opgewekt. Hij ging zitten, bood haar een sigaret aan en stak er zelf een op. (•Wordt vewoïedfc.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 8