VACANTIE1937 ■W O E N S D A G 11 A U C. U'STUS 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 2 Volksconcert der H. O. V. Het Volksconcert van Donderdag 12 Aug. staat onder leiding van den heer Frits Schuurman. Solist is de bekende violist Sam Swaap. eerste ocncertmeester van het Resi dentie-Orkest. Deze zal het vioolconcert in g kl. terts van Max Bruch voordragen. De avond wordt geopend met de eerste uit voering van een serie oud-Nederlandsche danswijzen, naar de bewerking van Jhr. J. C. M. van Riemsdijk en Julius Röntgen voor orkest gezet door Dr. Peter van Anrooy. De naam van den componist dezer melodieën is niet bekend; een der titels. .De Doot van den Konink van Engelant" wettigt de ver onderstelling dat ze dateeren uit de tweede helft der zeventiende eeuw. Deze danswij zen geven, dank zij van Anrooy's voortref felijke instrumentatie tot nieuw leven ge wekt. een kleurrijk beeld van onze oud- Nederlandsche volksmuziek. Zij ademen ge heel den geest der roemrijke Gouden Eeuw en vormen een waardig muzikaal pendant van de kunst van Frans Hals en Jan. Steen. Na de pauze speelt het orkest Dvorak's Symphonie „Aus der neuen Welt". ORGELBESPELING in de Groote- of St.-Bavokerk te Haarlem op Donderdag 12 Augustus 1937 des namiddags van 34 uur, door den heer Herman Nieland. Programma van eigen composities. 1. Grand Choeur. 2. Koraalvoorspelen. a. Psalm 103, b. Het Gebed des Heeren. 3. Sonate D-gr. t. (over Psalm 68) a. Allegro Moderato, b. Lamentoso, c. Scherzo. 4. Intermezzo. 5. Fantasie over „Een vaste Burg". 6. Toccata. 7. Prière. 8. Finale. JUBILé. Zondag 15 Augustus zal het 25 jaar geladen zijn dat mej. W. Hofman als hoofd der vrou wen afdeeling in het Haarlemsch Tehuis voor Ouden van Dagen haar intrede in gemeente dienst deed. TWENTSCHE BANK. Dinsdag werd een buitengewone aandeelhou dersvergadering van de Twentsche Bank N.V. gehouden. Tot directeuren der vennootschap werden benoemd Mr. J. D. Boltjes, tot dus verre directeur van het Westelijk rayon der Twentsche Bank, en de heer F. Rosingh, tot dusver beheerder van de kantoren te Rot terdam. Prof. dr. ir. H. C. J. H. Gelissen te Maastricht werd tot commissaris gekozen. DANS- EN TOONEELVEREENIGING „EVERYBODY". Dinsdagavond hield de dans- en tooneel- vereeniging „Everybody" een leden vergade ring. die met een gezellig samenzijn besloten werd. Omstreeks half negen opende de voorzitter de vergadering, waarna de penningmeester, de heer F. van Hees dank bracht aan allen die hebben bijgedragen tot den bloei der vereeni- ging. Bij de bestuursverkiezing, werd het be stuur als volgt samengesteld: H. van den Berg. voorz., H. Kampen, vice-voorz., J. van der Pligt, secr.; C. van Hees, 2e secr.. F. van Hees, penningmeester; J. Torcque, 2e pen- ningm., en mej. D. Kromhout, comm. Nadat de nieuwe voorzitter de vergadering om pl.m. 9.15 uur had gesloten, bleven de le den nog eenigen tijd gezellig bijeen, welk deel van den avond gewijd was aan muziek en dans. Op Zaterdag 16 October zal een dansavond georganiseerd worden. AGENDA Heden: WOENSDAG 11 AUGUSTUS Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Cinema Palace: „Van goede getuigen voorzien" met Herbert Marshall en Jean Ar thur, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: Heinz Rühmann in „Zoölogica", 2,30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Arme rijken" met Adèle Sandrock, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „De vlucht naar de stra tosfeer" 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Museum: Frans Hals Tentoon stelling 1017 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Bloem endaal: Concert door de H.O.V. in het Bloemendaalsche Bosch, S urn-, DONDERDAG 12 AUGUSTUS Groote Kerk: Orgelbespeling door den heer Herman Nieland van 34 uur. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Frans Hals Museum: Frans Hals Tentoon stelling 1017 uur. Het jubileum van Dr. J. Weener. Dr. J. Weener. Zooals we reeds eerder meldden herdenkt Dr. J. Weener, de nestor van de Ned. Herv. predikanten te Haarlem, zijn 40-jarig ambts jubileum. Jan Weener werd 15 Februari 1873 te Zuilen (waar zijn vader steenfabrikant was) geboren. Hij studeerde aan het gymnasium en de rijks universiteit te Utrecht en werd in 1896 can- didaat in Zeeland. Op 15 Augustus 1897 beves tigde ds. Verhagen van Zuilen hem te Ter Aa in zijn eerste gemeente, waaraan dr. Weener zich verbond sprekende over 2 Cor. 4:5. De jubilaris, die op een dissertatie getiteld: „Schepping en voorzienigheid" promoveerde tot doctor in de theologie, vertrok in 1901 naar Wageningen. welke standplaats hij in 1904 met zijn tegènwoordige verwisselde. 26 Juni van dat jaar bevestigde ds. A. J. Montijn, em. predikant te Utrecht, toen te Haarlem, dr. Weener en dien dag verbond de jubilaris zich aan deze gemeente sprekende over Joh. 6:68. Tal van jaren was dr. Weener lid van hét hoofdbestuur van het Java-comité, alsook van dat van de Evangelische Alliantie, die hij ook als secr. heeft gediend. Vele jaren was hij ook praeses van het classicaal bestuur van Haar lem. Thans is hij nog lid van het Prov. kerk bestuur van Noord-Holland; scriba-archivaris van den kerkeraad. Hij was ook scriba van den ring Haarlem. Ook had hij zitting in het bestuur van de afd. Haarlem van de Evangelische Maatschap pij. Verder maakt hij deel uit van het bestuur van de Noord-Holl. Predikantenvereeniging. Evenals dit in Wageningen het geval was, maakt dr. Weener ook in Haarlem deel uit van de commissie van toezicht op het M.O. Her haaldelijk was hij gecommitteerde voor de eindexamens van de kweekscholen te Haar lem, Amsterdam, enz. Hij was godsdienstleeraar aan de Nutskweekschool voor onderwijzeressen te Haarlem en is bijkans 25 jaar godsdienst leeraar aan de Rijkskweekschool voor Onder wijzers. Van zijn hand zag o.m. een bundel medita ties het licht getiteld: „Bij de bron", terwijl bijdragen van zijn hand het licht zagen in Theol. Studiën: „Overdenkingen en Practisch Christendom". Ook schreef hij een verhande ling over: „De Christen en de militaire dienst". Hij is tenslotte medewerker aan het zendingstijdschrift „De Kennemerbode". Er heeft zich te Haarlem een comité ge vormd om Dr. Weener een huldeblijk aan te bieden. Het jubileum zal eerst gevierd worden op Vrijdag 3 Sept. a.s. Dr. Weener is voorne mens, Zondag 5 September een gedachtenis rede uit te spreken. De automatische verkeerslichten te Haarlem. In de toekomst nog op meer punten? Al zijn de onlangs geplaatste automatische lichtseinen op de Groote Markt en den Kruis weg nog niet wat zij in de toekomst kunnen worden men weet, dat het wachten is op een moederklok (die uit Duitschland moet komen) waardoor het mogelijk wordt die sig nalen in te stellen naar de plaatselijke be hoeften, terwijl zij nu gekoppeld moesten worden aan de moederklok op het Verwulft is de Commissaris van Politie tevreden over het reeds nu bereikte resultaat. Wij vroegen of er reeds plannen bestaan het systeem der automatische verkeerslichten uit te breiden. De heer E. H. Tenckinck antwoordde, dat het systeem ongetwijfeld voor uitbreiding vat baar is. Op verschillende punten is de aan dacht gevestigd, maar beslissingen zijn daar over nog niet genomen. De Bilt voorspelt: Meest zwakken wind, in het Nöorden veranderlijk, in het Zuiden uit Oostelijke of Zuidelijke richtingen, half tot zwaar bewolkt of betrokken, waarschijnlijk eenigen regen met in het Zuiden kans op onweer, in het Noorden weinig ver andering in temperatuur, warmer in het Zuiden. BAROMETERSTAND Hoogste 763.3 m.M. te Nordoeyan. Laagste 748.3 m.M. te Akureyri. De hooge drukking in de Golf van Biscaye trok zich ver naar het Zuiden terug, bij de nadering van een secundaire depressie van het gebied van lagen luchtdruk in het Noord westen. In Scandinavië bleef de luchtdruk stij gen na het wegtrekken van de d'epressie in de Poolzee. In Centraal-Eunopa bleef het restant van een gebied van hooge luchtdruk, dat zich de laatste dagen naar het Oosten had uitge breid. De IJsland-depressie werd weer iets dieper en vertoont thans een lange uitltooper tot boven Spanje. Terwijl in het Oostzeegebied en Centraal-Europa het luchtdrukverval nog naar het Oosten gericht is, is dit in het ge- heele Westen thans naar het Westen gedraaid, zoodat langs de kusten van Frankrijk en op dé Britsche eilanden en de Noordzee de winden naar het Zuiden tot Oosten gedraaid zijn. In Frankrijk houdt het zonnige weer met wind stilte aan doch zal het wel spoedig weer zeer warm worden. In Oostenrijk en Beieren klaar de het na de onweersregens weer op. Op de Britsche eilanden en in onze omgeving is het betrokken en somber met lichte regens. Voor onze omgeving is opklaring te wachten, d'och in het algemeen zwoel weer met later eenige kans op onweer vooral in het Zuiden. BAROMETERSTAND Vorige stand 764 m.M. Stand van heden 763 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van: Fa. KEIP, Opticiens Gr. Houtstr. 137 Tel. 11640 HOOG WATER TE ZANDVOORT Donderdag v.m. 7.17 uur; n.m. 19.43 uur. Strand berijdbaar van 12.1517.45 uur. Belangrijke telefoonnummers Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. Ghootiche dinqin IISONE WACHTEN U llNDEMAN van 1.14 Sept IN EEN GROOTSCHl OMGEVING Reist naar Italië ter gelegenheid van het 20e eeuwfeestvan AUQUSTUSonder leldlngvan het COMITÉ VOOR CULTUREELE BELANGEN NEDERLAND-ITALIË (Voorz. Z. E. oud-minister Prof. Gelissen) Reisaom 2e kL trein ƒ145—, 3e kl./107— Vraagt Inlichtingen bij: REISBUREAU LINDEMAN Nv Barteljorisstraat 2, Telefoon 1267? Lid der Nederl. Vereenigirig van Reisbureaux. (Adv. ingez. Medj Eeu R.K. scliool in Haarlem-Noord Aanvraag van het R.K. kerkbestuur. De gemeenteraad van Haarlem besloot in zijn laatste zitting medewerking te verleenen voor den bouw van een Protestantsche school ten Noorden van de Jan Gijzenvaart. Naar wij vernemen bestaan bij het R.K. Kerkbestuur plannen voor den bouw van een R.K. School op een terrein aan de Eemstraat en Lekstraat, dus ook in Haarlem-Noord. De gemeente bouwt een openbare school in het Vondelkwartier. In de naaste toekomst komen er dus drie nieuwe scholen in Haarlem- Noord ten Noorden van de Jan Gij zenvaart. HAARLEM'S PROFUT VAN DE JAMBOREE. I11 de enquête, welke wij Dinsdag onder verschillende winkeliers hielden, was een winkelier in klokken en horloges aan het woord, die weinig reden tot enthousiasme had, ja zelfs meende dat hij eigenlijk meer last dan voordeel van het padvindersbezoek had ondervonden. Een andere vertegenwoordiger van deze branche wees er ons evenwel op. dat zijn verkoop gedurende de Jamboree-dagen zeer groot is geweest, ja zelfs het dubbele be droeg van die in gewone tijden. De „Times" over «le Jamboree. De voorbereiding geroemd- De rede van Lord Baden Powell bij de slui ting der Jamboree wordt op sympathieke wijze besproken in een hoofdartikel in de „Times", waarin o.a. gezegd wordt; „Dank zïj"\ het prachtige voorbereidende werk van de Nederlandsche padvinders 'onder leiding van staatsraad Rambonnet en gene raal Behreens, de gastvrije belangstelling van het Nederlandsche volk, dat het voorbeeld van Koningin Wilhelmina volgde, de organi satie, de discipline en het enthousiasme van de jongens zelf, is deze jamboree een schit terend succes geworden". (Hbld.) De toestand in Spanje. Een groep Legionnaires, de „zonen van den nacht", hebben stormenderhand een stelling der regeeringstroepen in den sector van Or- felinato Minero ingenomen. De Asturiers boden in het geheel geen verzet en de natio nalisten leden dan ook geen verliezen. De regeeringstroepen hebben verscheidene kleine aanvallen gedaan op de rechtsche linies om zich meester te maken van verbindingspun- tusschen hun stellingen. Zij werden echter telkens met zware verliezen teruggedreven. Bovendien konden de nationalisten evenwel nog eenige nieuwe stellingen veroveren, waar door hun front verbreed is. (Havas) Het front te Madrid. Gedurende de laatste twee dagen is er, voor wat den middensector betreft, alleen in het noordwesten en het Zuidoosten gevochten. Terwijl de regeeringstroepen druik blijven uitoefenen in den sector Sesena langs den weg naar Andalusie en stellingen bezetten, die hen in staat stellen belangrijke verbindings wegen te controleeren, hebben de nationalis ten een aanval gedaan op de stellingen der regeeringstroepen ten oosten van Villanueva de la Canada. Door deze beide operaties werd het front echter niet aanzienlijk gewijzigd. In het heuvelachtige gebied rondom Sesena hebben de regeeringstroepen gewichtige stel lingen bezet, waardoor zij den weg naar Andalusie beheersehen. In den sector-Cara- banchel duurt de loopgravenoorlog voort. On der de door het geschut verwoeste huizen woedt een ondergrondsche strijd. Het officieel communiqué. Het officieel communiqué van het groote hoofdkwartier der rechtsche troepen deelt omtrent den toestand mede: Aan het front van Asturië werd in den afgeloopen nacht een vijandelijken aanval op onze stellingen van Llivio met zware verliezen afgeslagen. Aan het front van Aragon in den sector Albarracin werden onze voorposten linies onder grooten weerstand van den vij and naar voren geschoven, tengevolge van een operatie, welke de voortzetting vormde van die van de laatste dagen. NIEUWE GIFT VAN LORD NUFFIELD. De bekende automobiel-constructeur en edelmoedige weldoener van een groot aantal Britsche instellingen, Lord Nuffield, heeft op nieuw een bedrag van 35.000 pond sterling geschonken voor het blindenwerk. Zonder rekening te houden met giften beneden tien duizend pond sterling heeft het totaalcijfer der giften van Lord Nuffield een bedrag van acht millioen pond sterling overschreden. Belastingdruk is te zwaar. Oordeel van Verbond van Werkgevers. Grepen uit het jaarverslag' 19361937. Dezer dagen verscheen het jaarverslag van het Verbond van Nederlandsche Werkgevers, loopende van Juli 1936Juli 1937. In de in leiding wordt er op gewezen, dat na de de preciatie de prijzen op de internationale grondstoffenmarkten in enkele maanden on rustbarend zijn gestegen, hetgeen voor de Ne derlandsche industrie, die in zoo groote mate afhankelijk is van buitenlandsche grondstof fen, een probleem van de grootste beteekenis vormt. Dit moest in 't voorjaar van 1937 tot een terugslag leiden. De depreciatie heeft het concurrentievermogen van onze industrie on getwijfeld vergroot, doch waar de uitvoer voornamelijk naar Europeesche markten aan zooveel beperkende regelingen is onderwor pen, moest de verbetering van onzen export binnen bescheiden proporties blijven. Om trent den toestand op de binnenlandsche markt constateert het verslag na een tijde lijke overstelpende drukte thans een terug slag omdat de opleving nog niet gebaseerd was op verhoogde koopkracht van het pu bliek. Dit neemt niet weg, dat in het alge meen de industrie er thans toch beter voor staat en vaak volop werk heeft tegen betere prijzen dan vroeger. Ook in Nederlandsch- Indië, vooral op de buitengewesten, is plot seling een overstelpende vraag ontstaan, zij het ook niet steeds gepaard gaande met even redige prijsverhoogingen. Ten aanzien van de staatsbemoeiing met het bedrijfsleven wordt opgemerkt, dat men gedurende de crisis veel ovei'heidsinmenging heeft aanvaard om érger te 'voorkomen. Van verschillende zijden wordt thans gepropa geerd die staatsbemoeiing een blijvend ka rakter te geven, met gevolg ongewenschte verstarring, die nieuwen opbloei tegenhoudt. De beklemming, waarin onze buitenland sche handel was geraakt tengevolge van de verstarrende werking van het bilateralisme, gaf minister Colijn aanleiding nogmaals een poging te wagen langs den weg der Oslo-be sprekingen een uitbreiding van het handels verkeer te bevorderen. De verwachtingen hieromtrent waren niet hoog gespannen en het resultaat acht het verbond ook niet ge heel bevredigend. Ten aanzien van de Scan dinavische landen werd niets in de richting van opruiming van handelsbelemmeringen be reikt. Het verbond heeft aan zijn voornemen tot vestiging van een vertegenwoordiging in Ne- derlandsch-Indië uitvoering gegeven, welke functie sedert 1 Januari jl. door den heer Koster te Batavia wordt vervuld. In een bespreking van de rijksfinanciën wordt er op gewezen, dat de opbrengsten der belastingen de ramingen thans belangrijk overschrijden. Het Verbond zou het intus- schen betreuren, indien zulks voor het nieu we kabinet aanleiding zou zijn, toegepaste of voorgenomen bezuinigingen weder ongedaan te maken. Immers het bedrijfsleven snakt naar verlaging yan belastingdruk. In de eer ste plaats geldt zulks de accijnzen op bier en gedistilleerd. Voorts heeft het Verbond bij den minister van financiën aangedrongen op afschaffing van het registratierecht van 2Vz pet. over het kapitaal bij oprichting van naamlooze vennootschappen, alsmede de verlichting van belastingdruk voor firma's door uitbreiding van het aantal jaren, gedu- I rende welke compensatie van verliezen met winsten mogelijk is, van twee op vijf jaren. Het journalistieke conflict tus- schen Duitschland en Engeland. .Verklaring van de Berliner Börsenzeitung" Zal ook tegen andere buitenlandsche correspondenten opgetreden worden? In verband met de voorgestelde uitwijzing van den correspondent van de „Times" te Berlijn, zullen voor het oogenblik, naar Reuter verneemt, geen diplomatieke stap pen worden ondernomen. Naar vernomen wordt, leggen de Duitsche autoriteiten den correspondent geen enkele werkzaamheid buiten de journalistiek ten laste. De eenige reden is, dat hij geen per sona grata is. Wat intusschen de uitwijzing der Duitsche journalisten uit Engeland betreft, gelooft men, dat de reden hiervan is, dat zij de Britsch-Duitsche betrekkingen schaadden door andere dan journalistieke werkzaam heden. De Berliner Boersenzeitung schrijft over het verzoek der Duitsche regeering aan de Engelsche regeering de terugroeping van den correspondent van de Times te bewerken o.m.: Het spreekt vanzelf, dat de taak van een dagbladcorrespondent tegenover het land, dat hem gastvrijheid verleent, is zich op zijn minst zoo loyaal te gedragen, dat hij zich niet uitsluitend uitput in negatieve be richtgeving en zeer scherpe critiek en bewust alle positieve dingen negeert. Mr. Ebbutt heeft zijn geheele werkzaam heid in Berlijn er tot nu toe op gericht uit sluitend schaduwzijden te zoeken en iedere kleinigheid op te blazen. Hij heeft daardoor reeds langen tijd het hem verleende gast recht misbruikt. Van Duitsche zijde heeft men maatregelen welke reeds lang noodig waren, slechts in het belang der betrekkingen tusschen Duitsch land en Engeland steeds opnieuw uitegsteld Nu thans evenwel van Engelsche zijde het standpunt juist wordt genoemd in belang der wederzijdsche betrekkingen dien dagblad correspondenten de verblijfsvergunning te ontzeggen, die de grenzen van het verleende gastrecht niet nauwgezet zijn nagekomen of zouden zijn nagekomen, vervalt ook van Duitsche zijde iedere reden dergelijke maat regelen nog langer op te schorten. Het getuigt van een buitengewone reserve van de Duitsche instanties, dat men niet leer om leer met een termijn van drie dagen drie correspondenten van Engelsche bladen de verblijfsvergunning heeft ontnomen. Het kan evenwel reeds thans zeker worden geacht, dat maatregelen, welke tegen den heer Ebbutt moes ten worden toegepast, ook tegen andere buitenlandsche correspon denten zullen worden genomen, die zich niet tot hun journalistieke werk zaamheid bepalen, doch zich daaren boven naar wij weten, aldus de Berliner Boersenzeitung in sterke mate hebben gemengd in de Duit sche binnenlandsche politiek. Sinds lang is het een publiek geheim, dat zekere buitenlandsche correspondenten om zoo te zeggen perschefs zijn van staats- vijandige klieken en groepjes, met deze groepjes en klieken actief samenwerken en hun, daar de Duitsche pers hun natuurlijk niet ter ter beschikking staat, in de pers van hun land een plaats inruimen, welke om gekeerd evenredig is aan de eigenlijke be teekenis dezer groepjes in Duitschland. De zeer nauwkeurige onderzoekingen op dit gebied zouden, naar dit blad verneemt, binnen afzienbaren tijd ten einde loopen. 475ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 2de klasse, 3de lijst Trekking van Woensdag 11 Augustus 1937 Hooge Prijzen 20.000.— 16249 100.— 12098 12581 Prijzen van 30. 47 205 453 705 968 1015 1746 1802 2194 2361 2454 3054 3392 3481 3495 3620 3805 3850 3934 3961 4407 4663 4703 4871 5005 5126 5526 5587 5948 6049 6129 6637 7480 7801 7831 7938 7978 7981 8475 8775 9129 9130 9157 9188 9357 9386 10066 10382 10395 10886 11572 11900 11944 12426 12529 12796 13311 13403 13424 13475 13580 13656 13777 13802 13842 13966 14187 14261 14493 14932 15883 16648 17293 17551 18203 18205 18684 18750 18980 19078 19259 19614 20450 20854 21232 21513 21712 21920 22047 22125 22144 22179 22600 22660 22704 23499 23910 HEEMSTEDE KUNSTKRING HEEMSTEDE. Programma voor het seizoen 19371938. Het programma voor den Kunstkring Heemstede vermeldt voor October: Het Hol- landsche Strijkkwartet; Leydesdorff, 1ste viool; Röntgen, 2de viool; De Clercq, alt; Canivez, cello. Voor November of December wordt aan gekondigd een sonaten-avond van Hans Byvanck en Felix de Nobel. In Januari zal de voordrachtkunstenares Francien KooteGerrese optreden, waarna in Februari en Maart door ir. H. T. Zwiers een serie lezingen over architectuur wordt gehouden. Tenslotte volgt in April een piano-recital van Henriëtte Bosmans. Excursies en eventueele verdere extra uit voeringen zullen te gelegener tijd afzonder lijk worden aangekondigd. SANTPOORT CONCERT. Hedenavond geven het dubbelmannen- kwartet „De Damiaten" onder leiding van Nic. Arisz en de harmonie „Soli Deo Gloria" onder leiding van haar nieuwen dirigent, den heer J. Groot, een concert in de muzieknis van het Burg. Rijkenspark. „Soli Deo Gloria" brengt het volgende pro gramma ten gehoore: 1. Koning Voetbal, Marsch, W. Schootemeyer 2. Ouverture Symphonique. H. Maquet. 3 Heinzelmannchens Wachtparade. K. Noack 4. Ouverture dans le style Italien, Fr. Schubert. 5. Les Cadets de Bi'abant, Marsch. V. Turine. 6. Therésen, Wals, Faust. 7. Ouverture Pique Dame, Fr. von Suppé. 8. Marche-finale. Haarlem's Dagblad GRATIS naar Uw vacantieverblijf in Nederland. Ten gerieve van onze abonnes zullen wij „Haarlem's Dagblad" één week zon der verhooging voor portokosten naar nun vacantieadres zenden Blijft U langer dan een week dan kost elke dag meer slechts lVa cent voor portikosten boven den gewonen abonnementsprij s. De voordeelen hiervan zijn le. U blijft óók in Uw vacantlè op de hoogte van het gebeuren ln Uw woonplaats en de geheele wereld daarbuiten. 2e. Doordat Uw aboxinement blijft door gaan, behoudt U het recht op een eventueele uitkeering uit de aan ons blad verbonden hooge Gratis Ongevallen Verzekering. Een en ander geldt alléén voor vacantle- idressen ln Nederland. Alleen indien men de tijdelijke adres verandering minstens twee dagen van te voren opgeeft, is het mogelijk ver zending op tijd te doen plaatsvinden. DIRECTIE „HAARLEM'S DAGBLAD". Een tank die geen brug noodig heeft is de nieuwste vindixig der oorlogsindustrie. Deze tank is uitgerust met een zes xxieter lange brug die gebruikt kan wordexx om riviex*en over te steken. Is de hindernis overwonnen dan wordt de brug weer aan de voorzijde van den tank bevestigd.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2