Buiten haar kringen De finish van de .achten', gewonnen door Italië, tijdens de finales der wedstrijden om het Euro- peesch roeikampioenschap, die Zondag op de Amsterdamsche Boschbaan plaats vonden Het Prinselijk jacht .Piet Hein is Zaterdag in tegenwoordigheid van H. K. H. Prinses Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard van de werf der firma G. de Vries Lentsch Jr. te Amsterdam te water gelaten. Het schip in zijn element De prijsuitreiking voor de Europeesche roeikampioenschap- pen welke op de Amsterdamsche Boschbaan zijn gehou- geschiedde Zondagavond fn Mr F. J. Schlüter, advocaat te Middel burg, is met ingang van 1 Septemper a.s. benoemd tot burgemeester der gemeente Grauw en Langendam Op het Sneeker- meer is Zaterdag de .Sneek-week" begonnen met ver schillende zeil wedstrijden, waar van hierboven een snapshot De Rotterdamsche Vrijwillige Brigade tot het redden van drenkelingen organiseerde Zaterdag in de Schie een nationalen zwemwedstrijd over 600 meter om den Groot Rotterdam-beker. De winnaar, de heer Beukman, lid der Amsterdamsche Reddingsbrigade komt aan de finish uit het water H K. H. Prinses Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard tijdens de plechtigheid van de te water- lating van het Prinselijk jacht .Piet Hein" van de werf der firma G. de Vries Lentsch Jr. te Amsterdam De Nederlandsch Indische padvinders die de Wereldjamboree hebben bij gewoond, zijn Zondag de terugreis naar Insulinde aangevangen. Een kijkje bij het vertrek aan het Centraal Station te Amsterdam FEUILLETON door HERMAN ANTONSEN. XI. Er wordt vaakt gezegd, dat er onder man nen niet gekletst wordt en dat hetgeen er in een club van mannen gebeurt, nooit naar buiten uitlekt. Men behoeft slechts in een kapperswinkel te komen om van het tegen deel overtuigd te worden. En wat weet een vrouw niet uit haar man te krijgen, als ze iets weten wil! Binnen drie kwartier, nadat Curt Suthers tegen den grond geslagen was onder de leden zelf was er zelfs eenig dispuut ge weest. of Suthers wel zoo spoedig overeind gekomen was als dat in normale omstan digheden verwacht had kunnen worden liep Mortïe Dalton het boudoir van zijn vrouw binnen, die hem gevraagd had even naar haar nieuwe japon te komen kijken. „Vertel je wijfje nu eens", de Dalton's waren pas drie weken getrouwd „maar heel precies, hoor, wat er vandaag zooal ge beurd is", zei mevrouw Dalton. En tien minuten later belde mevrouw Dal ton Janey Lee op „Heb je ooit zooiets gehoord, lieve?" vroeg Janey. En één minuut later belde Janey Lee haar vriendin Terry op. „Heb je het al gehoord van je verloofde, Terry?" „Neen, wat bedoel je?" vroeg Terry. Janey haalde eerst diep adem. „Tad Woodwring bracht iemandRed ding of zoo iets heette hijmee op de Totem Club. Hij stelde hem aan Curt voor en liet hen samen achter. Het duurde maar een paar minuten, voordat Curt zijn glas whiskey in Redding's gezicht gooide en Red ding sloeg Curt tegen den grond en verliet de club. Hij sloeg Curt, toen die er niet op verdacht wasin elk geval toen ze er Curt later naar vroegen, zei hij, dat in de Totem Club de naam van een dame nooit er gens in gemoeid werd, zoodat natuurlijk iedereen daaruit begreep, dat Redding iets over een of andere dame gezegd moest heb ben en ik vind, dat Curt zich toen meer dan kranig heeft gedragen, vind je ook niet?" „Ik hoop het", zei Terry. „Neen, het was zoo", zei Janey. „Maar ik zou graag weten, over welke dame Redding het tegenover Curt gehad heeft. Curt zal het jou natuurlijk wel vertellen, maar hij zal je wel laten beloven, dat je het niet aan mij oververtellen zult". „Dat denk ik ook wel", antwoordde Terry rustig, hoewel ze innerlijk in de uiterste op winding verkeerde door dat verhaal. „En jij bent er altijd eentje geweest, die toevertrouwde geheimen ook kon bewaren", zei Janey verwijtend. „Krek zoo", zei Terry. „Nou ja, goed, maar ik begreep toch wel, dat jij dolberdeuwd zou zijn, als je het hoor de". zei Janey. „ik ben je ten zeerste verplicht, schat", zei Terry en hing den hoorn op. Ze trok een zuur gezicht. Janey was haar liefste vriendin, maar een liefste vriendin, die er altijd het eerste bij was, als er iets onaangenaams te vertellen viel. Janey had waardeerend over Curt gesproken, maar meende ze dat? Och, wat kwam het er op aan, wat die onbeteekenende Janey al of niet dacht? Het feit van beteekenis was, dat Curt en Redding elkaar ontmoet en ruzie gekregen haddenblijkbaarover een vrouw. En die vrouw kon wel niemand anders zijn dan zijzelfTherese Tarpeton. Alleen hoe konden ze bij mogelijkheid over haar ruzie gekregen hebben? Suthers wist immers niet, dat Redding de man was, die haar te hulp was gekomen in de bus naar Coney Island? Hoe konden ze dan ruzie over haar gemaakt hebben? Of het moest zijn en dat was. naar haar meening de oplossing dat Jack tegen Curt verteld had, dat hij verliefd was geworden op het portret van Therese Tarpeton. Maar waarom zou Redding zoo laaghartig doen? Dat kwam heelemaal niet met zijn karakter overeen, voor zoover zij dat kende of tenminste meende te kennen. Wantover welke andere vrouw zouden zij bij mogelijkheid herrie gekregen kunnen hebben? Enwaarom moest die ellendige Tad Woodwring hen nu juist bij elkaar brengen? Ze trachtte zich bedaard te houden, maar dat bleek onmogelijk. Het heele geval was zooordinair! Wat afschuwelijk, dat twee mannen in een club ruzie over je had den gekregen! En iedereen zou natuurlijk begrijpen, dat het over haar was gegaan! Toen Curt haar kwam afhalen, zag ze er snoeziger dan ooit uit en na een laatsten blik in den spiegel geworpen te hebben, ging ze naar beneden. Voordat ze eenige gevolg trekking maakte, wilde ze eerst de feiten uit Curt's eigen mond hooren. Ze was al bij de deur van haar slaapkamer, toen haar tele foon ging. Het was Gladys Carson. „Terry, ik zit in een moeilijk parket. Die jonge man, die gisteravond bij ons zat John Redding...! heeft vandaag vreeselïjke ruzie met Curt gehad in de Totem Club. Je weet er zeker alles al van af. niet? Nou, Carol heeft het op hem begrepen en heeft hem voor vanavond gevraagdom mee naar den schouwburg te gaan en te soupee- ren. Zullen we het afpoeieren? Ik heb ge hoord, dat hij zich schandelijk heeft gedra gen, Heeft Curt je er al iets over verteld?" „Nog niet. Hij zit beneden op me te wach ten". z z z z „Nou, we dineeren eerst thuis en hij zou ons komen afhalen. Bel je me nog even op? Parker weet er niet veel op te zeggen. Maal ais die jonge man werkelijk zoo onmogelijk isnou, dan houden we ons niet aan de afspraak, als hij komt. Toe, Terry, wees nu eens lief, praat er met Curt over en bel me dan op!" „Dat zal ik doen", beloofde Terry. Daarop ging ze naar beneden, maar ze liep langzamer dan ze anders gedaan zou heb ben. Dat werd ernstig. Dat kon van invloed worden op de heele toekomst van Jack. Ze moest voorzichtig zijn, voor ze den man ver oordeelde. dien ze zich niet kon voorstellen als zoo laaghartig, als hij zich getoond scheen te hebben. Curt had een ietwat gezwollen wang. Dat zag ze, toen hij naar haar toekwam. Ze wist zijn omhelzing te vermijden. „Ik had graag eens met je gepraat, Curt", zei ze en er lag heel even een hoonende trek om haar mond. „Heb je met Redding gesproken?" vroeg hij op den man af. „Dat niet", antwoordde ze, „maar Janey Lee heeft me opgebeld en.... wat is er ge beurd, Curt?" Hij haalde de schouders op. JSr is herrie gekomen", zei hij. „Ik treed liever niet in bijzonderheden, Terry". „Maar die wou ik nu juist weten. Je hebt met Redding herrie gemaakt over een vrouw Was ik dat soms zelf?" „Terry, waar dient dat voor?" stribbelde hij tegen. „Hij is immers uit jou leven verdwe nen en „Toch waar? Wie heeft je dat verteld!" vroeg ze hooghartig. Hij trok zijn wenkbrauwen met prachtig geveinsde verbazing op. „Niemand. Maar ik dacht „Ik wil weten, wat er gebeurd is", hield ze vol. Hij schudde zijn weerzin van zich af. „Nou, als je het dan weten wilt..., Tad Woodwring bracht een jongen man mee in de club. Stelde hem voor als John Redding". „En jij wist niet, wie hij was?" „Ik? Hoe kon ik dat weten? Maar ik wist het in een oogenblik. Zoodra Woodwring weg was, noemde hij jou naam. Zei, dat hij van mijn verloving gehoord had. Zei, dat hij je kendetoe Terry, laat me nu maar ophouden". „Ik sta er toch beslist op". „Nou dan. hij had het over dat atelier van jou. Hij vertelde ook. dat hij van je hield enenfin, ik gooide hem mijn glas whis key in zijn gezicht en hij gaf me een onver- wachten opstopper en voordat ik overeind komen kon, was hij uit de club verdwenen". „Heeft hijdat gedaan? Heeft hij ge zegd dat ik.... Neen, dat kan niet, Curt!" „Lieg ik soms tegen je?" (Wordt vervolgd)'.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 10