Duitschland wint den Coupe Glandaz Nederland twee in de Vier met stuurman WATERSPORT POSTDUIVEN. MAANDAG 16 AUGUSTUS 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 8 Prins Bernhard toont zijn belangstelling DE HERKANSINGS WEDSTRIJDEN. Op den tweeden dag dei* Europeesche roei- kampioenschappen te Amsterdam werden de herkansingswedstrijden gehouden. De weersomstandigheden waren ook op den tweeden dag niet fraai. Vrijdag hadden de roeiers den wind tegen, Zaterdag kwam een Westenwind de golven van de Boschbaan hoog opzwiepen. Natuurlijk hadden deze omstandig heden een ongunstigen invloed op de tijden. Van het zware water hadden de ploegen veel hinder. Begonnen werd met de twee herkansings races van het nummer VIER MET STUURMAN. Voor de eerste heat kwamen aan den start: 1. Frankrijk. 2. Denemax'ken, 3. Tsjecho Slowa kije, 4. Hongarije. De Hongaren waren het snelst weg en lagen op 250 meter reeds een halve lengte voor op Frankrijk en Denemar ken. De Tsjechen zakten al spoedig naar de laatste plaats af. Zij waren op 500 meter reeds een lengte achter op Frankrijk, dat zijn plaats had moeten afstaan aan de Denen, die schit terend x-oeiden en blijkbaar weinig last van het ruwe water ondervonden; zij passeerden ook Hongarije. Op de helft van den afstand was de Deensche vier 34 lengte Vbor op Hon garije. Frankrijk volgde op een kwart lengte; Tsjecho Slowakije was toen reeds uitgescha keld. Op 1750 meter zetten de Hongaren er nog eens alles op, een laatste kans wagend. Een schitterende eindspurt tusschen de Denen en de Hongaren volgde, doch hoewel Hongarije den achterstand reduceerde tot een halve lengte, ging Denemarken niettemin als eerste door de finish in 6 min. 51,8 sec. De uitslag was: 1. Denemarken 6 min. 51,8 sec.; 2. Hon garije 6 min. 53,9 sec.: 3. Frankrijk 7 min. 2,7 sec.: 4. Tsjecho Slowakije 7 min. 17,8 sec. Voor de tweede heat vertrokken: 1. Duitsch land. 2. Oostenrijk, 3. Joegoslavië. Een felle start gaf na 250 meter nog geen verschil te zien. Ook op 500 meter lagen de drie ploegen nog vrijwel gelijk, doch daarna nam de Duit- sche vier de leiding; op 1000 meter bedroeg het verschil een halve lengte op Oostenrijk. De Oostenrijksche vier roeide minder fraai dan de Duitschers, doch met veel meer energie en kracht. Joegoslavië lag op de helft van den afstand reeds een lengte achter. Vijfhonderd meter voor de finish zette Oostenrijk opnieuw den aanval in, doch de Duitsche slag verhoog de eveneens het tempo en op 1750 meter was er licht tusschen de booten gekomen. Uitslag: 1. Duitschland 6 min. 47.8 sec.; 2. Oostenrijk 6 min. 51,4 sec.; 3. Joego Slavië 6 min. 54,3 sec. TWEE ZONDER STUURMAN. Voor de eerste herkansingsrace in dit num mer kwamen aan den start: 1. Frankrijk, 2. Zwitserland. 3. Joego Slavië. Na een gelijken start nam Frankrijk de leiding; op 750 meter was de Fransche twee een kwart lengte uit- geloopen op Zwitserland. De Joego Slaven lagen achteraan. De Zwitsers gaven het niet op; na 1000 meter lag hun boot ongeveer een meter voor op Frankrijk. De Zwitsers wonnen in 7 min. 33,7 sec. De uitslag was: 1. Zwitser land 7 min. 33.7 sec.; 2. Frankrijk 7 min. 42,2 sec.; 3. Joego Slavië 7 min. 55,4 sec. DE LAGA-TWEE UITGESCHAKELD. Voor de tweede heat vertrokken: 1. Italië, 2. Hongarije. 3. Nederland (Laga). Na een ge lijken start geraakte de Delftsche ploeg na 100 meter reeds achter door twee opeenvol gende snoeken. De Italianen schoten naar voren en liepen spoedig enkele lengten uit. Op 1000 meter was de strijd reeds beslist. Vele lengten was de Italiaansche ploeg voor op Hongarije, terwijl Nederland in de derde po sitie lag en ook als laatste eindigde. De Delft sche ploeg werd daarmede, evenals de Hon- gaarsche, van verdere deelneming uitgescha keld. De uitslag was: 1. Italië 7 min. 31,4 sec.; 2. Hongarije 7 min. 44 sec.; 3. Nederland 7 min. 47 sec. SKIFF. Voor de eerste heat van het ski ff nummer vertrokken: 1. Studach (Zwitserland); 2. Banos (Frankrijk), 3. Olsen (Denemarken). Studach trok er zeer snel tusschen uit; op 1000 meter had hij een aanzienlijken voox-sprong. Zijn tijd over de eerste 1000 meter was 3 min. 33,8 sec. Banos was toen al tot vier lengten afgezakt, terwijl Olsen in de derde positie lag. Op het laatste gedeelte trachtte deze de tweede plaats van den Franschman in te nemen, doch on danks een feilen eindspurt slaagde hij er niet in. De uitslag werd: 1. Zwitserland in 7 min. 24.3 sec.; 2. Fx-ankrijk (vijf lengten) in 7 min. 32.1 sec.; 3. Denemarken in 7 min. 32.6 sec. VELDS UITGESCHAKELD. Voor de tweede heat van het skiffnuahmer verschenen aan den start: 1. Italië (Steinleit- ner), 2. Duitschland (Dr. Westhoff), 3. Neder land (Velds). Reeds direct na het startsein nam Westhoff de leiding; op 500 meter be droeg de voorsprong van den Duitscher een lengte. De Leidenaar was inmiddels al afge zakt. De strijd tusschen den Duitscher en den Italiaan was weliswaar tamelijk spannend, doch de Duitscher was beslist beter. Stein- ieitner sloeg een hooger tempo, dóch kon dit op de volle 2000 meter niet volhouden. Ook Nederland wei*d in dit nummer uitgeschakeld. De uitslag was: 1. Duitschland in 7 min. 23.2 sec.; 2. Italië in 7 min. 26.9 sec.; 3. Nederland in 7 min. 45.3 sec. TWEE MET STUURMAN. De Amstel niet in de finale. Een groote teleurstelling was het, dat in het nummer Twee met stuurman de Amstel- ploeg zich niet heeft kunnen plaatsen voor den eindstrijd. Aan den start kwamen in deze volgorde: 1 Joego-Slavië, 2 Nederland iAmstel), 3 Frankrijk. Laatstgenoemde ploeg was het beste weg en nam de leiding, met Nederland op de tweede plaats. Op 500 Meter waren de Franschen een lengte op de Am- Italië wint de Twee zonder stuur man. De Zwitser Studach No. 1 in het Skiff-nummer. De Twee met stuurman voor Duitschland. Triton stelt teleur bij de Vier zonder stuurman, door de Duit schers na zwaren strijd met Zwit serland gewonnen. Duitschland wint ook de Double scull. Het nummer Achtriems gieken voor Italië. sterdammers uitgeloopen. De Anxstel-ploeg zette een spurt in. die echter geen resultaat opleverde. Zooals te verwachten was. speel den de Joego-Slaven in deze heat geen rol. Op 1000 Meter hadden de Franschen nog steeds hun voorsprong van iets meer dan een lengte behouden. Zij roeiden uitstekend en wisten hun voorsprong zelfs nog iets te vergrooten. Met drie lengten voor De Am stel gingen zij door de finish. De uitslag was: 1 Frankrijk 7 min. 51.2 sec.; 2 Nederland (drie lengten) 7 min. 59 sec. 3 Joego-Slavië 8 min. 36.9 ssec. Aan den start kwamen voor de tweede heat: 1 Zwitserland, 2 Polen, 3 Hongarije. De Polen namen na den start een halve lengte voorsprong met Zwitserland op de tweede plaats. Hongarije volgde op een leng te; op 500 meter lagen de booten vaii Zwit serland en Hongarije gelijk. Inmiddels had den de Polen hun tempo niet kunnen vol houden en waren naar de derde plaats af gezakt. Op 750 meter zetten de Hongaren er weer een spurt in. die evenwel mislukte. Na 1000 meter lagen Zwitserland en Hongarije wederom gelijk. De Polen hielden ook goed vol en lagen op dat moment een halve lengte achter. Het werd een der meest spannende races van den middag. Vijfhonderd meter voor de finish had Hongarije weer de leiding, doch het verschil met Zwitserland bedroeg nauwelijks een meter. De Polen kwamen on stuimig opzetten, doch ook Zwitserland ver hoogde het tempo; op 1750 meter was het onderling verschil tusschen de drie booten zeer gering. Hongarije vertoonde toen echter teekenen van vermoeidheid. De Polen zetten een geweldigen eindspurt in en slaagden er in met bijna een halve lengte vóór Zwit serland door de finish te gaan. De uitslag was: 1 Polen 7 min. 56.3 sec.; 2 Zwitsesrland 7 min. 58 sec.; 3 Hongarije 8 min. 0.8 sec. VIER ZONDER STUURMAN. Triton in den eindstrijd. Aan den start voor de eenige herkansings- race van het nummer ongestuurde Vier ver schenen: 1 Duitschland. 2 Frankrijk. 3 Ne derland (Triton). 4 Denemarken. Èen zeer zeer felle start bracht Duitschland op de eerste plaats. Op 500 meter lag de Duitsche ploeg een halve lengte voor op Triton, ter wijl Frankrijk en Denemax-ken daar weer een lengte achter waren. De Duitschei-s wis ten na een prachtigen tusschenspurt hun voorsprong tot een lengte te vergrooten. Triton, dat 34 slagen maakte, zakte iets af. Op 1250 meter zetten de Utrechtenaren er een feilen spurt in. die veel resultaat had, omdat een der Duitschers onder zijn riem doorviel. De Duitschers herstelden zich ech ter prachtig. Hun tot een kwart lengte te- ïmggeloopen voorsprong wisten zij weer te vprsrooten. De Denen spurtten op het laatste vdeelte zeer fel. doch Triton wist de tweede olaats te behouden, met een meter voor sprong op Denemarken. Door dit resultaat kwam een tweede Nederlandsche ploeg in de finale. De uitslag werd: 1 Duitschland 6 min. 40.4 sec.; 2 Nederland (op 3/4 lengte) 6 min. 43.6 sec.; 3 Denemai'ken 6 min. 44.1 sec., 4 Frankrijk 6 min. 54.5 sec. DOUBLE SCULL. Aan den start kwamen voor de eerste heat: 1 Frankrijk, 2 Joego-Slavië. 3 Honga rije. De Franschen namen spoedig de lei ding. gevolgd door de Hongaren. De Joego- Slaven waren al spoedig uit den strijd. Op 1000 meter waren de Franschen nog steeds een lengte voor op Hongarije. 500 meter voor de finish zette Hongarije een spurt in, doch veel succes bracht deze aanvankelijk niet. 250 meter voor de finish werd hun aanval echter krachtiger; het tempo werd verhoogd. Bij de tribune lag Hongarije een kwart lengte voor op Frankrijk. De Fransche ploeg bleek totaal uitgeroeid te zijn; de'si'ag gaf het op. Zoo ging Hongarije nog met andex-halve lengte voorsprong door de finish. De uitslag was. 1 Hongarije 6 min. 54.9 sec.; 2 Frankrijk op V/z lengte 6 min. 59 sec.; 3 Joego-Slavië ver achter tijd 7 min. 12.5 sec. De tweede heat bracht de volgende ploegen aan den start: 1 Zwitserland, 2 België, 3 Tsjecho-SIowakije. Na een mooien start la gen de Belgen op 250 meter iets voor. Zij wisten hun voorsprong op de volgende 250 meter op te voeren tot anderhalve lengte. De Tsjechen zakten geleidelijk af. Op 750 meter gingen de Zwitsers tot den aanval over en slaagden er in. op de 1000 meter hun achter stand geheel in te loopen. De Zwitsersche boot geiraakte uit de koers, hetgeen een be langrijke handicap beteekende. Na in de juiste baan te zijn teruggekeerd, gingen de Zwitsers opnieuw tot den aanval over en dit maal met succes. Op 1500 meter was er reeds licht tusschen de booten; meer en meer lie pen de Zwitsers op de Belgen uit. De uitslag was: 1 Zwitserland 6 min. 55.5 sec.; 2 België op 5 lengten 7 min. 5.4 sec.; 3 Tsjecho-SIo wakije zeer ver 7 min. 21 sec. ACHTRIEMS GIEKEN. De Amstel-acht niet in den eindstrijd. Voor de eerste heat kwamen in het num mer achtriemsgieken aan den start: 1 Joego- Slavië. 2 Hongarije, 3 Nederland (De Amstel) Na een zeer hoogen start lagen de Honga ren op 500 meter nog slechts een kwart leng te voor. Vervolgens zette de Amstel-ploeg een prachtigen spurt in; wij noteerden 40 slagen per minuut. De Amsterdammers kwa men vrijwel gelijk met de Hongaren te lig gen, die echter ook het tempo verhoogden en op 1250 meter weer driekwart lengte voor sprong hadden. Op 1500 meter was de Amstel- ploeg een lengte achter op de Hongaren. In middels had ook de Joego-Slavische acht een spurt ingezet. De Hongaren waren niet meer in te halen en slaagden er in, met meer dan een lengte voorsprong op de Amstel-acht als eerste de fixxish te passeeren. De uitslag luidde: 1 Hongarije 6 min. 11.5 sec.; 2 Ne derland (De Amstel) 6 min. 16.8 sec.; 3 Joe go-Slavië 6 min. 16.9 sec. Voor de tweede heat vertrokken: 1 Dene marken, 2 Tsjecho-SIowakije, 3 Frankrijk. Wederom werd gestart in een zeer hoog tempo. Op 250 meter lagen de Denen en de Franschen gelijk, gevolgd door Tsjecho-SIo wakije op een halve lengte achterstand. De Deensche acht liep uit: op 750 meter waren hun roeiers bijna een lengte voor op Frank rijk. Geleidelijk liepen de Denen, die met 36 slagen roeiden, verder uit. Op 1250 meter be droeg het verschil 1 3/4 bootlengte. 500 meter voor de finish haalden de Franschen een kwart lengte van den achterstand in, doch bedreigd werd Denemarken niet meer. De uitslag werd: 1 Denemarken 6 min. 10 sec.; 2 Frankrijk op 1 3/4 lengte 6 min. 16.9 sec.: 3 Tsjecho-SIowakije (op 5 lengten) 6 min. 30.6 sec. DE FINALES VAN ZONDAG. VIER MET STUURMAN. De eerste eindstrijd der Europeesche roei- kampioenschappen, de Vier met stuurman, heeft Zondag voor Nederland eén teleurstel lend resultaat opgeleverd, daar niet de. Ne- reus-vier, doch de Duitsche ploeg na een zeer spannenden strijd als;;eerste door de finish ging, met NedeiTand op de tweede plaats, met ongeveer andei'halven meter achter stand. Aan den start verschenen in deze volgorde: 1 Denemarken, 2 Italië, 3 Duitschland, 4 Ne derland (Nereus). De Duitsche vier nam on middellijk de leiding, toen voor de tweede maal gestart werd. De eerste start was nl. ongeldig verklaard. Op 250 meter lag Duitsch land een taflengte voor op Nederland, ge volgd door de ploegen van Italië en Dene marken. Op 500 Meter waren de Duitschers nog verder uitgeloopen; zij lagen ongeveer 3/4 lengte voor op Nedex-land, terwijl Italië op dezelfde hoogte van de Nereus-ploeg kwam te liggen. Het tempo van Duitschland was iets hooger, dan dat van de overige ploegen. Op een gegeven moment kwam er zelfs licht tusschen de booten van Duitschland en Ne derland. De strijd tusschen Nederland en Italië om de tweede plaats was fel: de Ita lianen bezetten zelfs een oogenblik de twee de plaats achter Duitschland. Over 1000 me ter deed de Duitsche vier 3 min. 14.4 sec., terwijl Nereus, die wederom de tweede plaats had ingenomen, er 3.4 sec. langer voor noodig had. Op 1250 rneter liet Hallie een spurt slaan. Deze had op de volgende 150 meter een uitstekend resultaat, want de achterstand op Duitschland werd tot een halve lengte ge reduceerd; Italië lag een kwart lengte ach ter Nereus. De Denen waren toen ver ach ter. Nogmaals verhoogde De Wit het tempo. Een geweldige eindspurt met de Duitschers ontstond. Zienderoogen liep de Hollandsche vier op Duitschland in; centimeter voor cen timeter werd terug gewonnen. Een kwart lengte nog. een taflengte, doch toen bleek, dat de Amsterdammers den eindspurt te laat hadden ingezet; de Duitschers gingen als No. 1 door de finish met anderhalven meter voorsprong op Nereus. Italië nam de derde plaats in op één lengte. Dit is een zeer fraaie race geweest. De Duitsche ploeg roeide naar de eere-tribune. De stuurman had een krans van den voor zitter der F.I.S.A. in ontvangst te nemen, waarna de Duitsche vlag omhoog ging. De beide volksliederen werden gespeeld. De uitslag was: 1 Duitschland (Ruderge- sellschaft Wiking und Turngemeinde in Ber lin) in 6 min. 43.7 sec.: 2 Nederland (Nereus) 6 min. 44 sec.; 3 Italië 6 min. 47.3 sec.; 4 Denemarken 6 min. 57 sec. TWEE ZONDEK STUURMAN. Aan den start kwamen voor het nummer Twee zonder stuurman: 1. Denemarken, 2. Duitschland. 3. Italië. Laatstgenoemde ploeg was het beste weg, gevolgd door Zwitserland, Duitschland en Denemarken. De Denen, de Duitschers en de Zwitsers hielden slecht baan. Na 250 meter bleven de moeilijkheden dan ook niet uit. De Italiaan sche twee had reeds een flinken voorsprong verkregen. Denemarken en Duitschland lagen echter zóó dicht bij elkaar, dat, toen de Deensche ploeg een feilen spurt inzette, waar mede zij op de Duitschers inliepen, een aanvaring ontstond, De Duitschers appel leerden, doch werden terecht door den kamprechter gedisqualificeei'd, mdat zij uit hun baan waren gegaan. De Zwitsers en ook de Italianen lieten na de aaxxvaring tusschen Duitschland en De- marken loopen. De race werd overgeroeid, doch zonder Duitschland. De start was nu in de volgorde: 1 Denemarken, 2. Zwitserland, 3. Italië. We derom waren de Italianen direct vóór, ter wijl Zwitserland weer meer dan een lengte achter de Denen lag. Steeds meer liepen de Italianen uit. Denemarken en Zwitserland streden om de tweede plaats, waarbij de Denen meer dan één keer de juiste richting verloren. Met vele lengten voorsprong won de Italiaansche ploeg. De uitslag was: 1. Italië, 7 min. 18.5 sec.; 2. Denemarken 7 min. 28.8 sec.; 3. Zwitserland 7 min. 36 sec. SKIFF. Voor het skiffnummer verschenen aan den start: 1. Duitschland (dr. F. Westhoff), 2. Polen (R. Verey)3. Zwitserlan (E. Studach), 4. Oostenrijk (J. Hasenoerhl). Na den start nam Hasennoerhl de leiding. De tweede plaats werd ingenomexi door Verey; de Zwitser kwam achteraan. Deze volgorde bleef niet lang zoo, immers de Duitscher ging naar voren; op 500 meter bedroeg de vooi'spi'ong van den Duitscher een lengte op den Oostenrijker; Verey was derde en de Zwitser kwam nog steeds achteraan. Bo vendien hield Studach niet geheel zijn baan. Na 750 meter kwam Hasenoerhl opzetten. Hij bracht zijn achterstand terug tot een halve lengte. Ook de Duitscher stuurde niet al te best, zoodat Hasenoerhl gelegenheid kreeg, op 750 meter met een klein spurtje gelijk te komen. Op 1000 meter kwam een sensationeele wending in den strijd. Studach verhoogde het tempo, was inmiddels reeds Verey gepas seerd, hoe ook Hasenoerhl spoedig te pakken, ging zelfs dr. Westhoff voorbij en nam de leiding. Op 1250 meter bedroeg de voorsprong van den Zwitser drie kwart lengte. De Pool volgde op één lengte: de Duitscher verloor meer en meer terrein. Op het laatste gedeelte ontstond een geweldig duel tusschen Studach en Hasenoerhl. De Zwitser sloeg een veel hooger tempo dan de Oostenrijker, voor wien 28 lange slagen genoteerd werden. In een prachtig tempo en in uitstekenden stijl ging Studach als eerste door de finish met twee lengten voorsprong op Hasenoerhl. De uitslag was: 1. Zwitserland Studach) 7 min. 14.4 sec.)2. Oostenrijk op twee leng ten 7 min. 18.7 sec.; Polen op drie leng ten 7 min. 21.6 sec.; 4. Duitschland op vijf lengten, 7 min. 32.5 sec. TWEE MET STUURMAN. Aan den start verschenen: 1. Frankrijk. 2. Duitschland. 3. Italië, 4. Polen. Italië nam de leiding. Op 250 meter hadden de Italianen die 44 slagen per minuut maakten, een lengte voorsprong op Duitschland, dat veel rustiger roeide. Zeer süannend verliep de strijd tus schen Italië en Duitschland, doch op enkele lengten daar achter was het duel tusschen Frankrijk en Polen niet minder hevig. Op 1250 meter waren de Duitschers nog een halve lengte op Italië achter. Opnieuw zette de Duitsche twee een spurt in zij slaagde er in, na 1600 meter de Italiaansche twee te passeeren. De Duitsche ploeg vergrootte den vorosprong geleidelijk en wist teiislotte met meer dan een lengte over Italië te zege vieren. Polen had inmiddels Frankrijk defi nitief naar den laatste plaats verwezen. De uitslag werd: 1. Duitschland, Ruder Verem „Friesen" 7 min. 39.4 sec.; 2. Italië 7 min. 43.2 sec.; 3. Polen 7 min. 54.5 sec.; 4. Frankrijk 7 min. 57.2 sec. VIER ZONDER STUURMAN. Voor het nummer Vier zonder stuurman verschenen aan de start: 1. Nederland Zwitserland. Reeds direct schoot de Zwitser- (Ti-xton), 2. Duitschland, 3. Hongarije, 4. sche vier naar voren. Het duel tusschen Zwitserland en Duitschland begon na 250 meter, welke strijd op zeer sensationeele wijze zou eindigen. Nederland en Hongarije kwamen al spoedig achter te liggen. Op 900fl meter kwam Duitschland naar voren en wist den achterstand tot een halve lengte terug te brengen. Doch de Zwitsersche vier wist door tactisch roeien opnieuw uit te loopen. Voor de tribune bedroeg hun voorsprong nog steeds een lengte. Zwitserland scheen wel zeker van de ovex- winning, doch het einde verliep zeer sensa tioneel, De Zwitsersche boeg schoot onder zijn riem door en aangezien de drie andere roeiers probeerden door te zetten, kon de ploeg zich niet direct herstellen. De voor sprong van een lengte ging niet alleen ge heel verolren, doch Duitschland zag kans, dank zij deze fout van hun tegen standers, voor te komen om tenslotte nog met een lengte te winnen. De uitslag was: 1. Duitschland (Etuf Essen) 6 min. 31.7 sec.; 2. Zwitserland 6 min. 36.8 sec.; 3. Hon garije 6 min. 45.3 sec.; 4. Nederland 6 min. 47.5 sec. DOUBLE SCULL. Voor de double scull kwamen aan de start: 1. Zwitser-land, 2. Duitschland, 3. Italië, 4. Hongarije. Al dadelijk na den start was de strijd fei telijk reeds beslist. De Duitsche Double scull, de Schweinfurter Ruderclulb „Fran ken", nam de leiding, vóór Hongarije, Italië en Zwitserland. Van strijd viel weinig te be speuren. De vier booten kwamen steeds ver der van elkaar; alleen Hongarije vermocht het tempo van de Duitschers nog eenigs- zins te benadern. Duitschland behaalde daar mede zijn vierde overwinning en was daar mede practisch zeker van het winnen van den Coupe Glandaz. De uitslag werd: 1. Duitschland 6 min. 45.3 sec.; 2. Hongarije 6 min. 49.6 sec. 3. Italië 5 min. 55.3 sec.; 4. Zwitserland 7 min. 0.9 sec. ACHTRIEMS GIEKEN. Het laatste nummer werd gevormd door het nuxnmer achtriemsgieken, waarvoor aan den start kwamen: 1. Duitschland, 2. Dene marken, 3. Italië, 4. Hongarije. Zooals te verwachten viel ging de strijd hoofdzakelijk tusschen Italië en Duitschland. Na een prachtigen start kwaxn er na 500 meter pas teekening in den strijd. Italië lag toen iets vóór, Hongarije en Denemarken gelijk. Duitschland sloot de rij, doch het verschil met de leiders was zeer gering. Ook op de volgende 500 meter was de strijd zeer fraai Duitschland kwam naar voren en bezette na 1000 meter de tweede plaats achter Italië Denemarken en Hongarije waren resp. 3 en 4 De Hongaren zakten af en speelden verder geen rol meer. 500 meter voor de finish lag Duitschland vrijwel gelijk met Italië. De laatste twee honderd meter was zeer fraai. De Italianen hadden het tempo aan merkelijk verhoogd; zij sloegen 40 slagen per minuut en met dezen prachtigen eindspurt wisten zij de Duitsche acht te slaan met een kwartlengte. De uitslag was: 1. Italië, Unione Canottieri Livornesi di Lovorno 6 min. 0.5 sec., 2. Duitsch land 6 min. 1.5 sec., 3. Denemarken 6 min. 6.4 sec., 4. Hongarije 6 min. 13.4 sec. Na de huldiging van de ki-anige Italiaan sche ploeg en het spelen van het Italiaansche volkslied waren deze Europeesche kampioen schappen ten einde. WINNAARS VAN DEN COUPE GLANDAZ. De winnaars vaxi den Coupe Glandaz zijn tot dus-er geweest: 1909 Italië, 1910 België: 1911 Italië, 1912 Zwitserland, 1913 Duitschland, 1914—1919 niet geroeid. 1920. 1921, 1922 en 1923 Zwitser land, 1924 Nederland, 1925 en 1926 Zwitser land 1927, 1929, 1930 Italië, 1931 Zwitserland, 1932,' 1933, 1934, 1935 Hongarije, 1937 Duitsch land. PRINS BERNHARD OP DE BOSCHBAAN. De finales zijn Zondagmiddag bijgewoond door Prins Bernhard. Gekleed in een eenvou dige gabardine regenjas betrad de Prins om even over drieën de eeretribune, begroet door het Wilhelmus, dat door alle aanwezigen staaxide werd meegezongexi. De Prinselijke standaard ging in top. De voorzitter der F. I. S. A., de heer R. Fioroni, richtte een kort woord tot den hoogexi gast, wien hij dank zei- de voor zijn aanwezgheid en wien hij de eer ste herinneringsmedaille dezer kampioens wedstrijden aanbood. Vervolgens werd nog een telegram van hulde voorgelezen, dat door de vertegenwoordigers van de ï-oeibonden in 12 landen aan Prinses Juliana was verzonden. In de eereloge volgde de Prins met groote belangstelling het nummer twee met stuur man. De volgende race, de vier zonder stuur man, waax'in ook door Nederland geroeid werd. volgde de Prins hi de boot van den heer Janus, „Elise". De beide laatste races, de dou ble scull en de achten, volgde de Prins in een auto, waarmede hij langs de baan reed. Nachtelijke zeil- en motor wedstrijd. In den nacht van 28 op 29 Augustus orga niseert de Kon, Ned. Zeil- en Roei vereeni- ging eexi nationalexi langen afstandwedstrijd voor zeil- en motorjachten op de Zuiderzee. Prins Bernhard ,die Zondag een deel van de roeiwedstrijden op de Boschbaan bijwoonde, feliciteert de Duitsche ploeg', die de zege behaalde in het nummer vier zonder stuurman. Haarl. Postduivenbond. Door bovengenoemden bond is de centra ge vormd voor Haarlem en omstreken van het concours van Parkeston op Zaterdag 21 Augustus, uitgeschreven door de P.V. De Snel heid te Maassluis van den bond van Zaterdag vliegers. Dit concours is zoowel stedelijk als nationaal. Elke liefhebber uit Haax-lem of om geving kan hieraan mededoen. Het nationaal concours is bij wijze van proef ixi tweeën ge splitst, dus onder en boven den Moerdijk, waardoor voor de Noordelijke liefhebbers de kaxisen beter worden. Het inkorven geschiedt op Donderdagavond 7 uur in het gebouw van De Luchtgids aan de Frankestraat te Haax-lem. Inschrijfbiljetten en verdere inlichtingen verstrekt de secx-etaris van den Bond, de heer P. H. Boeree, Bakenessergracht 47, of op den avond van de inkorving aan het gebouw.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6