Sportbekers HONKBAL WIELRIJDEN KRACHTSPORT KANOSPORT SCHAKEN HENCELEN VOETBALNIEUWS HAARLEMSCHE VOETBALBOND MAANDAG 16 AUGUSTUS 1937 HSAREEM'S DAGBEAD I HAARLEM-H. H. C. (34-13) H.H.C., dat eerst aan slag gaat. weet, in de eerste innings geen punt te maken, doordat De Mon er uitstekend „in" is. Nadat hij Heuvel Rynders vier wijd heeft gegeven, gooit hij drie keer drie slag. Voor H. H. C. staat Pijnakker op de plaat, doch hij heeft weinig succes. De meeste Haar lemmers komen door vier wijd op een honk en wanneer zeven Haarlemmers de thuisplaat gepasseerd zijn valt de derde nul. Ook in de tweede innings begint De Mon met vier wijd, maar Hartog Sr., krijgt dan drie slag en als Pijnakker het derde honk probeert te stelen, lukt hern dit niet, doordat Kloos uitstekend naar Wulfhorst gooit, die geen fout maakt. Hartog Jr. krijgt dan weer vier wijd, waarna D. Baas op drie slag uitgaat. Aan de tweede slagbeurt van Haarlem komt haast geen einde; niet minder dan 24 keer kwam een speler in het slagperk en met drie honken bezet en nadat 18 spelers de thuis plaat gepasseerd waren, viel eindelijk de derde nul. De stand na twee innings was 250 voor Haarlem en van spanning kon dan ook geen sprake meer zijn en Haarlem kon zich met dezen voorsprong veroorloven om fouten te maken, die punten kostten. In de derde en vierde innings scoorde H.H.C. dan ook resp. 4 en 6 punten, waartegen Haarlem 1 en 0 punten maakte, zoodat de stand 2610 werd. Nadat H. H/C. in de vijfde innings drie pun ten had gescoord, waren er nog acht minu ten te spelen. Toen Haarlem in de vijfde in nings acht punten had gescoord en er pas een nul was, was de speeltijd verstreken en werd er gestopt. Door deze overwinning behoudt Haarlem haar kans op het kampioenschap der eerste klasse. De cijfers der innings waren:: H. C. C. 1: 0 0 4 6 3 13. Haarlem 1: 7 18 1 0 8 =34 BLAUW WIT-E. D. O. (18-17) E.D.O. gaat eerst aan slag op het werpen van Wilders; niettegenstaande er acht spe lers aan slag kwamen, wisten maar twee spe lers de thuisplaat te passeeren, daar de derde nul viel, toen er drie honken bezet waren. Blauw Wit begint goed; zoowel Wilders als Kolijn geven honkslagen, doch de volgende vijf spelers zien geen kans, een honkslag te ge ven en als Schij venaar dan twee keer achter elkaar drie slag gooit, zijn er twee Blauw witters thuis gekomen. In de tweede innings gaat E.D.O. voor nul aan den kant en Blauw Wit neemt dan een kleinen voorsprong. Hoewel er slechts een honkslag gegeven wordt, scoren zij drie pun ten door een keer vier wijd en drie fouten. In de derde innings moet Blauw-Wit de lei ding echter weer aan E.D.O. afstaan. Blauw- Wit gaat voor nul uit door uitstekend werk van Schijvenaar, waarna E.D.O. er even het hout op legt en vijf punten aan de score kan toevoegen. In de volgende innings blijft de stand (5—7) onveranderd, doch in de vijfde Innings neemt Blauw Wit weer de leiding (11—9), hoofdzakelijk door fouten van de binnenvelders. In de zesde innings doet Hofstra goed werk; twee aangooien naar het eerste honk en een keer drie slag bezorgen Blauw Wit drie nul len, zonder dat er een punt gescoord is. Van E.D.O. komen in deze innings maar drie spe lers aan slag, zoodat Blauw Wit bij het in gaan van de zevende innings nog twee punten voorstaat. De zevende innings brengt echter weer verandering in den stand. E.D.O. scoort in deze innings door twee fouten, een keer vier wijd en drie honkslagen zeven punten, waartegen Blauw Wit er vier scoort, zoodat E.D.O. een voorsrong heeft van een punt, 15—16. Volgens den scheidsrechter was er nu nog 10 seconden te spelen en moesten beide teams nog een keer in en deze 10 seconden kostte E.D.O. juist de overwinning. E.D.O. scoorde in haar laatste beurt een punt. Voor Blauw-Wit begon Blom met een honk slag, waarna Ten Siethof een homerun kon loopen, zoodat de stand gelijk was. Ferwerda kreeg vier wijd, waarna Boscher door een fout het eerste honk bereikte. Pasman sneu velde wel op drie slag, doch Damman stelde met een honkslag Ferwerda in staat om het winnende punt voor Blauw-Wit te scoren: E.D.O. 1:20502071 17. Blauw Wit l: 2 3 0 0 6 0 4 3 18. R. C. H. kampioen van 2 A. Door het gelijke spel van R.C.H. 1 tegen A. F. C. 1 is R. C. H. 1 kampioen geworden van de tweede klasse A. L*e cijfers der innings waren: A. F. C. 1: 3 4 2 7 0 1 2 19. R. C. H. 1: 3 2 0 3 1 5 x 19. De overige wedstrijden. Doordat E.D.O. 2 met 22—9 van A. M. V. J. 1 gewonnen heeft, zal de beslissingswedstrijd tusschen E.D.O. 2 en Haarlem 2 uit moeten maken, wie er kampioen zal worden van de tweede klasse B. De cijfers der innings waren: A. M. V. J. 1: 1 3 0 2 2 1 9. E. D. O. 2: 0 10 5 3 4 x 22. E.D.O. 3 en R.C.H. 2 wonnen van Swastika 1 en Schoten 1 met resp. 1615 en 1511. Excelsior. Door de slechte weersgesteldheid zijn de sprintkampioenschappen dezer vereeniging verzet naar de volgende week. Er werd nu een trainingswedstrijd gehouden over 25 K.M. Di rect na den start demarreerde Bouman; de vluchteling werd weer ingehaald. Na 15 K.M. wisten Bouman, Smit en Banken een voorsprong te nemen en te behouden. De uitslag werd: A-kl.: 1. Jan Smit; 2. J.Bouman; 3. J. Banken; 4. P. Korthals; 5. G. Jansen; 6. W. Koekenbier. De C-kl. reden eveneens 25 K.M. De Jong wist een voorsprong te nemen en te behouden. De uitslag werd 1. B. de Jong; 2. Sweers; 3. J. Jonker (pech). Hedenavond vergadering in het clubgebouw aan de Gen. De la Reystraat 15. De Jonge Kampioen. Zondag liet bovengenoemde vereeniging een rit rijden van 45 K.M. voor A- en B-klasse. Uitslag: 1. J. Munk, tijd 1 uur 29 min. 30 sec., 2. A. de Vries, tijd 1 uur 31 min. 37 sec., 3. T. v. d. Eem. 4. Hommeringshause. C-klasse: 1. Tichelaar, tijd 1 uur 40 min. 25 sec., 2. Weijers, 3. Steenkist, 4. Zwatsers. Juniores 25 K.M. record. 1. K. Meijer, 50 min. 8 sec.. 2. K. Neeft, 50 min. 52 sec. Hedenavond vergadering in het clubgebouw. De inschrijving voor de Oranjeronde is geslo ten. Nieuw wereldrecord. Louis Hostin. Uit Re val: De Estlander Luhsaeaer, die bij de Olym pische Spelen te Berlijn een bronzen medaille won, is er te Reval in geslaagd het wereld record in het zwaargewicht tweehandig stoo- ten, dat met 167 K.G. op naam van den Egyp tenaar Nosseir stond, met 1 pond te verbete ren en dus te brengen op 167/4 K.G. NOG EEN NIEUW WERELDRECORD. Uit Nice: Tijdens de krachtsportwedstrijden te Nice is de Fransche Olympische kampioen Hostin er in geslaagd, het wereldrecord twee handig trekken in het middenzwaargewioht met 1 K.G. te verbeteren en te brengen op 123 K.G. Het oude record stond eveneens op zijn naam met een prestatie van 122 K.G., op 28 Juni 1936 te Lyon gevestigd. Nationale Pagaaiwedstrijden. Zondag hadden op het Noorder Buiten- spaarne de nationale pagaaiwedstrijden plaats. Ondanks de slechte weersomstandig heden hadden de wedstrijden een vlot ver loop. Hoewel de krachtige wind voor de kanovaarders een handicap beteekende, was menige spannende race te zien. In de fina les werden de volgende resultaten bereikt: K 1 adspiranten: L. Wevers 2 min. 26 sec. Viking R.; 2 Blaster 2 min. 35.5 sec. Geuzen. R 4 S nieuwelingen: 1 Geuzen 3 min. 20 seconden. RIS dames-seniores: mej. F. Thie, 1 min. 42.4 sec. Quo Vadis. R 4 S seniores: H.K.V. 4 min. 6.2 sec. K 2 adspiranten: 1 Braster-Voortman 2 min. 19 sec. Geuzen; 2 Stoelman-Visser 2 min. 20.5 sec. Trekvogels. R 4 S adspiranten: Trekvogels. R 2 S senores: v. d. Kroft Morseld 4 min. 28 sec. H.K.V. RIS juniores: 1 Kröder 5 min. 25 sec. H.K.V., 2 Kuperus 5 min. 29 sec. H.K.V. R 2 S nieuwelingen: 1 v. Zeventer-Zwik- ker, Geuzen; 2 Niezing-Jutte, Viking, 3 Zwart Wit. Trekvogels. R 2 S, gemengd: 1 Steinhauer-Thie, Quo Vadis; 2 Stadt-Prins Kaayk idem. K 2 senoress: Kraaier-Tates 4 min. 28.2 sec. Geuzen. R.I.S. nieuwelingen: 1 H. Kraaier, 4 min. 17.2 sec,; 2 van Zeventer 4 min. 23.7 sec.; 3 Slingerland 4 min. 24.2 sec. K.I. juniores: 1 Hanenburg, 5 min. 2.4 sec. Never Dry; 2 Bosse, 5 min. 3.6 sec. H.K.V. K. 2 nieuwelingen: 1 Houwertjes-Leng- haus, 4 min. 46 sec. Quo Vadis; 2 Kraaier - Ypma 4 min. 47.2 sec. Geuzen. R.I.S. dames: B. van Vliet, Het Anker. Ba- rendts, Viking, Niezing, Viking'. K. I. seniores: 1 Kraaier 4 min. 50.4 sec., Geuzen; 2 v. d. Kroft, H.K.V., 3 Wezenaar, Viking. R.I.S, adspiranten: 1 Leeuwerik 2 min. 39 sec., Zwetplassers, 2 van Tongeren 2 min. 41.8 sec. H.K.V., 3 Voortman 2 min. 42.3 sec. Viking. K. I dames seniores: J. Lingius, 1 3 min. 21.2 sec. Plassers. K. I nieuwelingen: 1 Schippers. 4 min.2/10 sec. Plassers, 2 Lenghaus. 4 min. 6.8 sec., Quo Vadis; 3 Niezing, 4 min. 9.4 sec. Viking. R. 2 S. juniores: Bosse Kuperus 4 min. 37.8 sec. H.K.V. R. I. S. seniores: 1 Tates, 5 min. 9 sec. Geuzen; 2 Stadt Quo Vadis; 3 Wezenaar, Viking. Estafette: 4 maal 200 Meter: H.K.V. 3 min. 57.4 sec. POLITIE SPORTVEREENIGING „HAARLEM". Nat. Rijwiel tocht 1937. Vaardig" heidsrit Haarlem. Onder begunstiging van goed weer werd Za terdagmiddag de door bovengenoemde ver eeniging georganiseerde Nationale Rijwiel- tocht over 75 K.M. op gewone rijwielen ge houden. Aan dezen tocht werd door ruim tachtig personen, dames en heeren, deelgenomen, w.o. twee groote groepen, ieder tellende 16 perso nen, van de Vrijwillige Burgerwacht te Haar lem. Het parcours, dat via den Zeeweg, Zand- voort over de Zilk naar Noordwijk-Binnen en terug over Sassenheim, Bennebroek, Heem stede, Bentveld, Bloemendaal en Driehuis- Westerveld liep, werd door alle deelnemers (sters) binnen den vastgestelden tijd vol bracht. In het bijzonder viel het rijden van een 58-jarigen deelnemer op, die menigen veel jongeren deelnemer achter zich wist te la ten. Gok de Burgerwacht sloeg een goed fi guur. De Ongevallendiénst behoefde geen eerste hulp te verleenen, zoodat ook op dit gebied de tocht als geslaagd mag worden be schouwd. Aan de deelnemers (sters) werd na afloop een speciaal voor dezen Rij wiel tocht vervaar digd zilveren kruisje uitgereikt. De be schikbaar gestelde groepsprijzen werden be haald door groep I en groep II van de Vrij willige Burgerwacht Haarlem, die beide bin nen den vastgestelden tijd in gesloten ver band de finish bereikten. De prijs voor de verstkomende deelnemer (ster) verkreeg de heer J. Feiters te Leeuwarden. Het tournooi te Stockholm. De eindstand. De eindstand van het landentournooi te Stockholm werd: 1. Amerika 54/4 pnt., 2. Hongarije 48 Z4 pnt.. 3. en 4. Polen en Argentinië ieder 47 punten, 5. Tsjecho-Slowakije 45 pnt., 6. Nederland 44 punten, 7. en 8. Litauen en Estland ieder 44/4 pnt., 9. Zweden 38/4 pnt,, 10. Letland 37/4 pnt., 11. Joego-Slavië 37 punten, 12. Finland 34/4 pnt, 13. Engeland 34 punten, 14. Italië 27 pun ten, 15. Denemarken 25 pnt,, 16. IJsland 23 punten, 17. België 22/4 pnt.. 18. Noorwegen 19/4 pnt., 19. Schotland 14 punten. HET F. I. D. E.-CONGRES TE STOCKHOLM. Nederlandsche gedelegeerden verlaten de zaul. Uit Stockholm: In de zitting van het F.I.D.E. congres te Stockholm is het Zaterdagochtend tot een incident gekomen, dat voor- de Neder landsche gedelegeerden aanleiding is geweest, het congres te verlaten. Dr. Euwe wenschte bij de besprekingen over het wereldkampioen schap in de eerste plaats Flohr geluk met zijn aanwijzing tot eerste candidaat voor het wereldkampioenschap. Hij hoopte, dat Flohr tegen hem zou kunnen uitkomen, hoewel het in het geheel niet zeker is, dat Euwe van Aljechin zal winnen. De toestand is dus nog geheel onzeker. Naar Euwe's meening was er echter tusschen den aanstaanden wedstrijd om het wereldkam pioenschap en den volgenden wedstrijd, die in 194o zal worden gehouden, een te lange pauze. Het publiek wensoht op een vroeger tijdstip den wedstrijd. Hij stelde daarom voor, dat wanneer hij den wedstrijd tegen Alje chin wint voordat hij met Flohr om den titel zou strijden, eerst nog een wedstrijd te spelen tegen Capablanca. Deze wedstrijd zou niet gaan om den titel, in zooverre echter, dat wanneer hij den wedstrijd tegen Capablanca zou verliezen, hij zich bereid verklaarde, zich voor Flohr terug te trekken, oen dan in 1940 een wedstrijd van Flohr tegen Capablanca mogelijk te maken. De voorzitter van het congres, de heer Rueb, begon met te verklaren, dat hij het voorstel van den heer Euwe sympathiek vond en dat hij persoonlijk er wel wat voor voelde om bij dezen gang van zaken te ijveren voor een wedstrijd FlohrCapablanca. De gedelegeerde van Argentinië prees Euwe om zijn voorstel en deed onmiddellijk het in formeel aanbod, om een wedstrijd. EuweCa pablanca in Argentinië mogelijk te maken. De heer Tartakower bracht daarna opnieuw het voorstel van de A.V.R.O. aan de orde om in 1938 een tournooi te houden tot aanwijzing- van een candidaat voor het wereldkampioen schap. Hij stelde thans voor, dit tournooi van beslissende beteekenis te doen zijn voor de aanwijzing van den candidaat voor het in 1941 te spelen wereldkampioenschap. De heer Rueib verklaarde daarop, dat hij dit aan den heer Euwe cnoest overlaten, die dit dan met het bureau van de F.I.D.E. moest 'be handelen. De heer Euwe gaf daarop als zijn meening te kennen, dat hij door zijn voorstel getracht heeft de aanhangers van Capablanca tevreden te stellen, terwijl het voorstel van den heer Tartakower thans ook tegemoet komt aan de wenschen van jongere meesters. Spreker voelde derhalve veel voor het voorstel-Tar- takower. Toen de heer Rueb bemerkte, dat de heer Euwe op het voorstel-Tartakower inging, ver klaarde hij dat het toch niet goed is, op de omstandigheden vooruit te loopen. De voor zitter stelde dus voor, deze zaak nu niet te behandelen. De Nederlandsche gedelegeerden, de heeren B. J. van Trotsenburg en G. van Harten ver klaarden zich met dezen gang van zaken niet te kunnen vereenigen; zij verlieten daarop de zaal. Bij de daarop voortgezette besprekingen verdedigde de heer Euwe het voorstel-Tarta kower en laatstgenoemde dat van den heer Euwe. Ook de heer Fine hield een warm pleidooi voor het voorstel-Tartakower en de gedele geerde van Estland stelde een motie voor, om de beide voorstellen aan te nemen. Daarop kwam van de zijde van den heer Strick van Linschoten een voorstel om de debatten te sluiten. Dit voorstel werd aangenomen, doch tege lijkertijd sloot de voorzitter de zitting, zoodat het voorstel van Estland niet meer in stem ming kon worden gebracht. Deze gang van zaken op het congres wordt zeer betreurd. Men wijst er op, dat het voor het grootste deel der meesters, die te Stock holm aanwezig zijn, en die het meeste belang hebben bij het vaststellen van de wedstrijden, niet in de zitting van het congres tegenwoor dig konden zijn, omdat zij de laatste ronde van het tournooi moesten spelen. Na afloop van de zitting heeft de heer Euwe de volgende verklaring afgelegd; „Als ik in 194.1 nog wereldkampioen ben, verklaar ik mij bereid te spelen met den can didaat, die zou kunnen voortkomen uit het A.V.R.O.-tournooi-1938. indien de A.V.R.O. dit alsnog zou willen organiseeren". Haarl. Hengelaarsbond. Zondag hield de Haarlemsche Hengelaars- bond een kaswedstrijd op bovenmaatsche wit- visch in de Ringvaart bij de Liede, waarvoor veel animo bestond. De vangst was middelma tig, er werden 173 stuks gevangen. Er werd gevischt om hengelsportartikelen. De prijzen werden door de volgende henge laars gewonnen: le prijs Smid Jongbloed 2e v. Luik, 3e v. Broekhuizen, 4e v. d. Aar, 5e Bezooijn, 6e Veen, 7e v. Leeuwen, 8e Zwarts, 9e v. Meurs, 10e Leenard, 11e Janse Kok, 12e Oud, 13e Stef- fers 14e Dirks, 15e Logmans, 16e Dijkman, 17e de Bonte, 18e Kooijman, 19e Thuis, 20e Hen driks. 21e Berthole, 22e Tangerman, 23e v. Dijk, 24e N. N„ 25e v. Bakel, 26e Tangerman, 27e Smits, 28e Verschoor, 29e Kleijn Jr. Door den heer J. C. Vermeulen te Halfweg was een medaille beschikbaar gesteld voor het vangen van den grooteten visch. Deze werd gewonnen door Bezooien met een visch van 35 c.M. Na afloop werden de prijzen door den twee den voorzitter, den heer Heezemans, uitge reikt De Grundel. De Grundel hield Zondag een onderlingen wedstrijd op witvisch in de Ringvaart bij de Nieuwebrug. De prijzen werden gewonnen als volgt: le prijs J. v. d, Ochtent; 2. B. Duits; 3. Chr. Schouten; 4 H. Koelemij met een extra- prijs voor de eerste 1/4 uur; 5 W. Hesseling; 6. J. Wesseling; 7. S. Pirets; 8. R. Papenburg: 9. O. D. v. d. Gronden; 10. S. Schepers; 11. N. Cornet; 12 W. Schepers; 13. G. v. d. Pol; 14. K. Koster. Voor den extra prijs voor het laatste vischje kwam L. Schepers uit den strijd. Het geval-Bakhuys. Zondag zou in Venlo een voetbalwedstrijd worden gespeeld tusschen V.V.V. en P.S.V. Aangekondigd was, dat Bakhuys met V.V.V. zou meespelen, maar blijkens een bericht in „De Crt" kon dat niet doorgaan, omdat het V.V.V.-bestuur een telegrafisch bericht van den K.N.V.B. had ontvangen, dat Bakhuys, hangende het onderzoek in de kwestie met de Fransche profclub, niet mocht worden op gesteld. Hiervan deed het V.V.V.-bestuur mededee- ling aan den ingang van het terrein, met het gevolg dat vele bezoekers toen den wedstrijd niet wenschten bij te wonen. HET WESTERKERK-TOURNOOI Spartaan—E. D. O. (1—1) Onder slechte weersomstandigheden heeft E. D .O, haar oefenwedstrijd in het Wester ker k tournooi gespeeld. Het was voor de spe lers verre van aangenaam, daar het gedurende den geheelen wedstrijd onafgebroken regende. Van goed spel was dan ook geen sprake, Spartaan speelde enthousiaster, E. D .O. iets zuiverder, maar door het gladde veld werden er vele fouten gemaakt. Het spel ging gelijk op, met Spartaan een tikje in de meerderheid. Timmerman krijgt een paar maal een goede kans, doch hij mist. Rust 00. In de tweede helft komt Spartaan onstui mig opzetten, maar de afwerking van haar spel laat te wenschen over. Als Zandstra ge heel onnoodig hands maakt, weet v. d. Velde de penalty onhoudbaar in te schieten (10). Spoedig is de stand gelijk als Van Zaanen goed doorzet en scoort (1Met dezen stand komt het einde. Stormvogels—D. O. S. (2—1) Zondag speelde Stormvogels voor het Wes- terkerktournooi tegen D.O.S. Het elftal der IJmuidenaren telde invallers voor Haak Sr., Van der Steen en Schoorl en zag er nu als volgt uit: Hollenberg, Jongsma, Haak Jr. Bravenboer, Tol, Wilderom, Van Pel, Geyteman, Prins, Woudenberg, Van Opbergen. Stormvogels liep goed van stapel. Aanstonds werd er een flink tempo ingezet, zoodat de Utrechtsche verdediging zich tot het uiterste moest inspannen. Hoe flink de Utrechtsche defensie zich ook weerde, bij zulk goed aanvalsspel kon een doelpunt niet uitblijven. Het doelpunt waarmee Stormvogels de lei ding nam, ontstond na een voorzet van Van Opbergen ,dien Prins keurig inkopte. (10). Voor de rust maakte D.O.S. gelijk, echter in zulk een opvallende buitenspel-positie, dat de Vogels er geen oogenblik aan twijfelden, of dit doelpunt zou worden geannuleerd. Dit ge schiedde echter niet. Zoo kwam de rust met 1—1. Stormvogels speelde na de rust niet zoo goed, hoewel de vervanging van Geyteman door Jacobs geen verzwakking beteekende. Aan beide kanten werd opvallend weinig ge schoten. Tenslotte scoorde Stormvogels het winnen de punt. Nadat de bal eenige malen was in geschoten en gestopt, werkte het trio Prins- Jaeobs-Van Pel tezamen den bal over de lijn, van wie naar we meenen Van Pel den bal het laatste „zetje" gaf (21). Het adspirantentournooi van Stormvogels. Zaterdag werd het adspiranten-touraooi van „Stormvogels" beëindigd. Het resultaat was, 'dat Stormvogels a, Beverwijk a en Ken- nemers in het bezit van de uitgeloofde be kers kwamen, welke, evenals de beschikbaar gestelde tweede prijzen door den voorzittel' van de Stormvogels-jeugdcommissie, den heer Joh. Martens, werden uitgereikt. De gedetailleerde uitslagen waren: Afdeeling A. Stormvogels a—Kennemers a 4—1 E. D. O. aStormvogels b 42 Stormvogels aE. D. O. a, 11 Hoewel E. D. O. de leiding had genomen en het meest aanspraak had op de overwinning, legde Stormvogels door de meeste penalties te benutten beslag op den eersten prijs- Afdeeling' B. Kinheim bStormvogels c 4—0 Beverwijk aKennemers b 70 Kinheim b—Beverwijk a 0—11 Afdeeling C. Stormvogels e—Beverwijk b 011 Kennemers cKinheim c 110 Beverwijk b—Kennemers c 14 Het junioren-tournooi. De uitslagen van het junioren-tournooi van Stormvogels, dat Zondag j.l. onder ongunstige weersomstandigheden een aanvang nam, waren: Afdeeling A. V. V. B. aKinheim a 02 V. S. V. a—R. C. H. a 3—2 Stormvogels a—Kennemers a 31 Afdeeling B. Kinheim bStormvogels b, w.n.o. 05 R. C. H. b—Kennemers b l4 Zondag a.s. wordt het tournooi voortgezet. Het Stormvogelstournooi. Naar wij vernemen, hebben voor het Storm vogelstournooi, dat Zaterdag a.s. wordt ge houden, ingeschreven V. S. V., Kinheim, Z. V. V. en Stormvogels. De loting had het volgend resultaat: V. S. V.Kinheim StormvogelsZ. V. V. Het „Elswout-tournooi". Het jaarlijks door de vereeniging D. I. O. te organiseeren „Elswout-Tournooi" om den fraaien „Elswout-beker" wordt dit jaar op 5 en 12 September a.s. gehouden. De volgende elftallen zullen trachten den kostbaren beker te veroveren: Haarlem 2 (be kerhoudster), R. C. H. 2, Schoten, E. H. S„ Spaarnevogels, T ,H. B„ D .1. O. en waar schijnlijk Zeemeeuwen. HAARL. SCHEIDSRECHTERS. VEREENIGING. Secretariaat Marnixstraat 152. Wij herinneren de leden aan de vergade ring van Scheidsrechters van den H.V.B. op Woensdag 18 Augustus a.s., 's avonds om half negen in hotel „De Leeuwerik" Kruisstraat 3032, Haarlem. Daar op dezen avond tevens afscheid genomen zal worden van hen, die de maximum-leeftijdgrens bereikt hebben, ver zoeken wij den leden, in grooten getale aan wezig te willen zijn, om op die manier voor de scheidende collega's den avond tot een on vergetelijke te maken. Denken de leden nog eens om het werven van nieuwe leden? De tijd is nu buitengewoon gunstig! HET BESTUUR. Wijnands v. Rensen 't Medaillehuis Schoterw. 78 o. kazerne tel. 17256 - (Adv. Ingez. Med.) SECRETARIAAT; DUVENVOORDESTRAAT 62 HAARLEM TELEFOON 14569 OFFICIEELE MEDEDEELINGEN VERGADERING MET H.H, SCHEIDS RECHTERS. Op Woensdag 18 Augustus a.s.. des nam. 8.30 uur, zal in Hotel „De Leeuwerik", Kruis straat 3032 te Haarlem een vergadering met de H.H. Scheidsrechters worden gehouden, o.a. tot het opmaken van een aanbeveling drietal leden van de Scheidsrechterscommlssie. Schriftelijke convocatiën zijn inmiddels ver zonden. SCHEIDSRECHTERS. Rectificatie: F. J. Wempe Jr. is verhuisd naar Previnairestraat 6 (niet 8) Haarlem. AANMELDING NIEUWE SCHEIDSRECH TERS. Degenen, die zich voor het a.s. sei zoen als scheidsrechter beschikbaar will/en stellen, worden verzocht zich schriftelijk aan te melden bij den Secretaris der scheids rechterscommlssie, den heer N. J. Twisterling, Badhuisstraat 24, Haarlem. Aanvragen van personen, die den 35-j ari sen leeftijd hebben bereikt, kunnen als regel echter niet in behandeling worden genomen. Zij, die aan 't einde van het vorig seizoen een verzoek in bovenbedoelden zin indienden, behoeven dit nu niet te herhalen. Geeft u spoedig op! VRAGENLIJST H.H. SCHEIDSRECHTERS. De gebruikelijke jaarlijksche vragenlijsten zijn nog niet alle van de scheidsrechters terug ontvangen. Zij, die tot heden in gebreke zijn gebleven hun lijsten ingevuld terug te zenden, worden verzocht zulks alsnog per ommegaande te doen, hetgeen voor een vlotten gang van zaken alleszins gewenscht is. SPREEKUUR. Gedurende de maand Augustus wordt geen spreekuur gehouden. Zij die een onderhoud wenschen kunnen dit schriftelijk aanvragen. BESTUURSVERGADERING. Vergade ring van het Bondsbestuur op VRIJDAG 20 Augustus a.s. des avonds te 8 uur op liet Bondsbureau. WIJZIGING SECRETARIAAT. Het secretariaat der vereeniging HEEMSTEDE is overgegaan in handen van den heer H. Jansen, Pijlslaan 3 rood te Haarlem. ADRESVERANDERING. De heer J. W. Halderman consul van den H.V.B. is ver huisd naar Bandoengstraat 19 te Haar lem-Noord. WIJZIGING HUISHOUDELIJK REGLE MENT. Ingevolge besluit van de jaarlijk sche Algemeene vergadering gehouden op 17 Juli 1937, is de redactie van artikel 51 gewijzigd en uit de le alinea van dat artikel vervallen de woorden „uit de leden scheids rechters, waardoor de redactie wordt; Het Bondsbestuur benoemt ieder jaar een scheidsrechterscommlssie bestaande uit drie tot zeven leden". TOETREDEN TOT HET VERBAND VAN DEN H. V. B. Vereenigingen die tot het verband van den H. V. B. wenschen toe te treden worden verzocht daarvan schriftelijk mededeeling te doen aan het Bestuur van den H. V. B. onder overlegging van een exemplaar van de Statuten en het Hulsh. Reglement alsmede een opgave van tenmin ste 35 tot deelname aan wedstrijden gerech tigde leden. LEDENOPGAVE VOOR 1937—1938. Heeren secretarissen die zulks nog niet deden worden dringend verzocht de leden- opgaven voor het seizoen 1937—1938 alsme de de inschrijvingen voor de Stads-Editie- of Kennemerland-bekers onverwijld in te zenden. Ook de gegevens voor het adres boek 1937'38 moeten zoo spoedig mogelijk worden ingezonden. ROYEMENTENGeroyeerd door DeCeO en overgenomen door den H. V. B.: W. Kusters, wonende te Haarlem, Zomer- vaart 1 C.; A. Rietdijk, wonende te Haarlem, Hage- straat 16 rood.; Geroyeerd door D. S. K. en overgenomen door den H. V. B.: A. Saarloos, wonende te Haarlem. Kerk hofstraat 14 rd.; J. Beenders, wonende te Haarlem, Am sterdamstraat 19; G. Bout. wonende te Haarlem, Zomer- kade 233; J. Derks, wonende te Haarlem, Harmen- jansstraat 39. Geroyeerd door H. S. V. en overgenomen door den H. V. B.: C. Honkoop wonende te Haarlem, Moluk- kenstraat 2; A. B. Klumper, wonende te Haarlem, Leidschestraat 123; J. Kuiper, wonende te Haarlem, Kolk- straat 11 rood; W. Smink. wonende te Haarlem, Schalk wijkerweg; B. J. v. d. Schoot, wonende te Haarlem, Gasthuislaan 190 rood. OVERSCHRIJVINGEN. Verzoeken om toestemming tot het spelen voor een andere vereeniging zullen slechts in behandeling worden genomen, indien belanghebbende als lid bij den H V. B. voor het loopende seizoen is ingeschreven en bij de aanvrage wordt overlegd een verklaring van het Be stuur der nieuwe vereeniging, dat hij vol gens bepalingen van het reglement dier vereeniging als lid is aangenomen. AANVRAGENDe navolgende verzoeken om toestemming tot het spelen voor een andere vereeniging zijn ingekomen. Bezwaren tegen inwilliging van het ver zoek moeten binnen ZEVEN dagen na heden schriftelijk en met vermelding der bezwaren ter kennis van het Bondsbestuur worden gebracht. No. 809. P. J. Eerhardt, wonende te Haar lem, Thorbeckestr, 43 van EDO naar DSK 810. F. G. Stadman. wonende te Haarlem tfoortingstraat 59 rd. van Rozenprieel naar 811. M. van Donselaar, wonende te Sant- joort, Duin en Kruidbergerweg B 54 a van iloemendaa) naar de Kemphaan. INGETROKKEN ts op eigen verzoek de overschrijving van H. van Soelen van Spaarnestad naar DeCeO (No. 769)

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 7