WEERBERICHT üh En dat is verdrietig Nog eens: de kwestie Bakhuys. Een merkwaardig verhaal Firma I. KAN WOENSDAG 18 AUGUSTUS 1937 HAAREEM'S DAGBLAD 2 Speldjesdag Comité Winterhulp. Op Zondag 5 September a.s. De heer j. b. Meys, secretaris van het Comité Winterhulp, verzoekt ons opneming van het volgende: De tijdsomstandigheden die wij beleven zijn zeer moeilijk, maar ook in velerlei op zichten buitengewoon leerrijk, waardoor wij m de gelegenheid komen tot het beoefenen van verschillende deugden. Het is dan niet noodig dat. over de be oefening daarvan de loftrompet wordt ge blazen, integendeel, wij meenen dat er nog altijd een christenplicht is, welke ons er toe moet brengen, goed te doen aan onze even- menschen. Nu is het ontegenzeggelijk waar dat er voor allerlei doeleinden en bij allerlei gele genheden een beroep op onze offervaardig heid wordt gedaan, waardoor deze mooie deugd vervlakt tot een gewoonte. Dit is ten zeerste te bejammeren omdat vooral in dezen tijd er steunacties worden op touw gezet welke ons aller medewerking behoeven. De werkloosheid welke hier ter plaatse nog altijd van dien aard is, dat er eenige duizen den arbeiders zonder werk loopen en vooral de omstandigheid, dat de werkloosheid voor velen nu reeds jaren voortduurt, is oorzaak dat er ondanks de steunregeling in de ge zinnen van duizenden gebrek wordt geleden. Er is in de meeste gevallen groote be hoefte aan het allernoodzakelijkste, vooral aan kleeding en dekking, welke om vernieu wing: of aanvulling vragen en waaraan niet voldaan kan worden, om over het meubilair dan maar te zwijgen. Gelukkig is er door den Ned. R.-K. Volks bond. afd. Haarlem, ongeveer drie jaar ge leden. een Winterhulp-Actie in het leven geroepen, die zich tot doel zag gesteld hel pend op te treden in die gezinnen waar, door langdurige werkloosheid het allernoodzake lijkste ontbreekt. In ons bijna driejarig bestaan hebben wij. door de milddadigheid onzer stadgenooten daartoe in staat gesteld, een bedrag van bijna f 7COO aan kleeding en dergelijke ver strekt. waardoor menig huismoeder weer rui mer adem kon halen, omdat velen harer geen uitkomst meer wisten. En, zoo zult u vragen, hoe is de toestand nu? Deze is zeker zoo erg als in de afge- loopen jaren, ja in menig opzicht nog erger. U leest in de courant dat de werkloosheid Is afgenomen, maar men vergeet hierbij te vermelden, dat het over het algemeen ge nomen jeugdige werkloozen zijn, die aan den slag zijn gegaan, terwijl de huisvaders in zeer grooten getale werkloos blijven rond- ïoopen. Het zijn juist deze gezinnen waar. door de langdurige werkloosheid een achterstand geschapen is. welke haast niet meer is in te halen. Dit vindt vooral z'n oorzaak, in het zeer lage bedrag dat door de Overheid be schikbaar wordt gesteld, nl. f 5.20 per jaar en per gezin, hoe groot dit gezin ook is. Mede door het feit. dat het plaatselijk Co mité tot bestrijding der gevolgen van de werkloosheid, gedurende de zomermaanden de verstrekking van kleedingstukken heeft stopgezet, werd in alle gevallen, waarin an ders door dit Comité werd voorzien, de hulp van de Winterhulp-Actie ingeroepen waar door onze geldmiddelen thans zijn uitgeput, Willen wij echter ook dezen winter onze menschen van het allernoodzakelijkste voor zien, dan heeft onze kas versterking noodig. waardoor het ons mogelijk wordt gemaakt, daar te helpen waar dit het hardst noodig is. Wij hebben daarom besloten, op Zondag 5 September a.s. een bloempjesdag te houden, welke ons hopelijk die middelen bezorgen zal. Hiervoor hebben B. en W. van Haarlem bereids vergunning verleend. Om den oogst zoo groot mogelijk te doen zijn, is hiervoor uw aller medewerking noo dig en wij roepen thans reeds uw hulp in, om ons op Zondag 5 September bij de col lecte behulpzaam te zijn. Dit geldt vooral onze ijverige collectrices en collectanten, die altijd in dit werk zoo'n ruim aandeel hebben en zulke hartelijke medewerking verbenen. Wanneer wij ons allen geven, zooals dit in het verleden altijd geweest is kan het niet anders, of de opbrengst dezer collecte zal nog grooter zijn dan alle vorige jaren. Geeft u zoo spoedig mogelijk op. het is noodig. U kunt dit doen bij den heer Scholte, ge bouw Sint Bavo, Smedestraat 23 en aan de bekende adressen. POLITIEHONDEN DRESSEERCLUB „ZUIDERHOUT". Op de keuring, uitgeschreven door de Kon. Ned. Politiehonden Verfeeniging op het landgoed „Meer en Berg" te Heemstede, be haalden de' heeren Giorgis met „Roland" het certificaat met 281, Brero met „Tom" 275 en Visser met Wilson" het voorloopig certifi caat met 227 punten. EXAMENS. EXAMEN HANDENARBEID. Haarlem. 16—17 Aug. Geëxamineerd 8 vr. 5 mnl. Candida ten. Geslaagd de dames: J. P. Treffers, H. M. Staedler, J. Engels. G. Visser. L. Sarlouis. E. A. Hooybergh, E. Broekhuysen. E. Fortuyn: de heeren: H. Heynes, C. L. J. Dek ker. C. H. Wille, J. J. Hofman. AGENDA. Heden: WOENSDAG 18 AUGUSTUS. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Luxor Sound Theater: „Tweelingbroeders" met Stan Laurel en Oliver Hardy 2,30. 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Zoölogica". gepro longeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Maria Stuart". 7 en 9.15 u. Rembrandt Theater: „Pygmalion" met Lili Bouwmeester, 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals MuseumFrans Hals Tentoon stelling 10—17 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Bakenessergracht 71Algemeene vergade ring: N. V. Eerste Haarlemsche Brood- en Koekbakkerij. 7 uur. DONDERDAG 19 AUGUSTUS. Groote Kerk: Orgelbespeling, 34 uur. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws Frans Hals Museum Frans Hals Tentoon stelling 1017 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags cn des avonds. Van 300 Meter hoogte uit vliegtuig geworpen op vliegveld Twente! Nieuwe stunt van N. L. S.-Instructeur Van Graft. Bij het vliegfeest op het vliegveld Twente op Zondag 15 Augustus j.l. gebeurde, zooals nu bekend gemaakt kan worden, liet volgende: Omstreeks 4 uur 55 steeg piloot W. v. Graft, Instructeur van de N. L. S., op met het sport- vliegtuig P.H.-A.I.B. Toen de machine na eenige minuten op ongeveer 100 Meter boven het vliegveld vloog zag men plotseling iets uit het vliegtuig vallen! Dit herhaalde zich, op grooter hoogte tot viermaal toe! Bij nadere informatie bleek, dat men hier met een interessante proefneming te doen had. Er werd n.l. op 100, resp. 200 en tweemaal op 300 Meter hoogte telkens een Pontiac- horloge naar beneden geworpen. Op het vliegveld stond de WelEdele Heer Schnitger. deurwaarder te Enschedé, die met medewerking van den deskundige den Heer Ernst Tegeler, horlogemaker te Enschedé: Kalanderstraat 11, constateerde, dat de uur- werken der Pontiac-horloges van' de ontzagge lijke val niet in het minst geleden hadden en regelmatig doorliepen! Door de autoriteiten van het vliegveld „Twente", en mede door bovengenoemden deurwaarder, werd van een en ander een ver klaring opgemaakt, die duidelijk weergeeft de onbreekbaarheid der Pontiac-horloges. (Adv. Ingez. Med.) Hel treinongeval te Amsterdam. Moedig gedrag van den wagenvoerder. Omtrent de treinbotsing, die gistermiddag op het Centraal Station te Amsterdam plaats vond, blijkt nog, dat het slechts aan de dap pere plichtsbetrachting van den wagenvoer- der, onzen stadgenoot H. Prins, te danken is. dat bij dit ongeluk geen menschenlevens te betreuren zijn. Toen Prins, bij het binnenkomen van het Centraal Station, tot de ontstellende ontdek king kwam, dat de remmen van het door hem bestuurde treinstel niet werkten, is hij moedig op zijn post gebleven. „Ik besefte, dat er een ongeluk zou gebeuren", verklaarde hij onmid dellijk na het ongeval. „De trein reed regel recht op den stilstaanden stoomtrein aan, en ik wist niet beter ,of daar konden menschen in zitten. Ik deed toen het eenige, wat onder de gegeven omstandigheden mogelijk was: luide noodsignalen geven, om de inzittenden voor het naderende gevaar te waarschuwen". Dit had in zooverre succes, dat de machi nist en de stoker van den overigens leegen stoomtrein, die het gevaar snel zagen naderen en door de noodsignalen begrepen, dat er iets niet in orde was, in allerijl van de locomotief sprongen, en zoo op het nippertje het gevaar wisten te ontkomen. De heer Prins zelf is tot od het laatste oogenblik op zijn post gebleven. Eerst toen de trein ongeveer vijf meter van de stilstaande locomotief verwijderd was, heeft hij zijn plaatsverlaten en is hij snel naar achteren ge- loopen. Door de schok werd hij tegen den grond geworpen, stukken glas en hout vlogen langs hem heen, doch zelf bleef hij ongedeerd. Daar het voorste deel van den wagen geheel werd ingedrukt, blijkt wel dat deze snelle vlucht op het laatste oogenblik den heer Prins van een wissen dood heeft gered. Hij mag echter de voldoening smaken, dat de onver schrokken wijze, waarop hij tot het laatste oogenblik heeft getracht, de gevolgen van het weigeren van de remmen zooveel mogelijk te beperken, den machinist en den stoker de ge legenheid heeft gegeven, het veege lijf te redden. „De Lichthoeve*' te Santpoort. Als het kindje binnenkomt juicht heel het huisgezin!" Gelukkig wordt dit nog vaak geconstateerd, ook al verkeert het gezin wel eens in be hoeftige omstandigheden. Diezelfde vreugde heerscht ook altijd in het groote huisgezin „De Lichthoeve aan de Kweekerslaan te Santpoort, niettegenstaan de de financieele zorgen daar vooral heel dikwijls zwaar drukken. Zoo is daar van de week het duizendste kind ook met gejuich ontvangen, al werd de vreugde wel wat ge temperd cloor het verdriet van de jonge moeder, die het kind kwam brengen. Ander half jaar heeft zij het jongetje kunnen ver zorgen, maar daartoe was zij, omdat zij moet zwerven, nu niet meer in staat. Zij kan er echter van overtuigd zijn dat haar jongen, wanneer zij hem over eenige tijd weer komt halen, het in De Lichthoeve aan niets heeft ontbroken. Het gezin van zuster Jacq. Kuyck is daar nu wel bijzonder gi-ooi; niet minder dan ze ventig kinderen, varieerende van drie maan den tot zestien jaar zijn op het oogenblik aan haar hoede en die van haar helpsters toe vertrouwd. Men begrijpt dus, dat daar heel wat geld voor voeding en kleeding noodig is. BOTSING TÜSSCHEN MOTORRIJDERS. Dinsdagmiddag vier uur had op den hoek NagtzaamstraatJacob Geelstraat een aan rijding plaats tusschen een driewielige mo torbakfiets en den 23-jarigen motorwielrij der S. Deze viel en brak zijn linker onder been. Door een lid van den Ongevallendienst werd hij verbonden, waarna hij per zieken auto naar de Maria-Stichting werd vervoerd. Hij had aan het verkeer van rechts geen voorrang verleend en de bestuurder van de bakfiets heeft vermoedelijk de bocht naar links afgesneden. Dit wordt nader onderzocht. Beide motor rijwielen werden beschadigd. PLOTSELINGE DOOD. De 34-jarige J. B., wonende in het woon wagenkamp aan den Oudeweg, fietste Dins dagavond tien uur in de omgeving aldaar. Hij werd plotseling door een hartverlamming overvallen, waardoor hij op straat viel. Een lid van den Ongevallendienst heeft nog kunstmatige ademhaling toegepast, maar dit mocht niet baten. Het lijk werd per zieken auto naar de Maria-Stichting vervoerd. WISSELKOERSEN. Amsterdam 10.15 uur. Londen 9.04 1/8 Berlijn 72.93 3/4 Parijs 6.80 5/8 Brussel 30.54 1/4 Zwitserland 41.66 New-York 1.81 5/18 12 Londen 9.04 1/4 Berlijn 72.94& Parijs 6.SOV2 Brussel 30.541.2 Zwitserland 41.65 Kopenhagen 40.35 Stockholm 46.60 Oslo 45.40 New York 1.81 9/32 Praag 6.32Va De Bilt voorspelt: Zwakken tot matigen Westelijken tot Zuidelijken wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, iets warmer. BAROMETERSTAND Hoogste 764.9 m.M. te Toulouse. Laagste 752.6 m.M. te Akureyri. De depressie over de Britsche eilanden is snel opgevuld en vertoont zich alleen nog als se cundaire over het Oostzee-gebied. Een nieuwe waarvan het centrum met 740 m.M. bij Groen land ligt vertoont zich met daling aan de Ier- sche kust. De hooge drukking herstelt zich in het Zuiden. Engeland heeft opklarend weer met stijgende temperatuur, in Ierland en Schotland begint regen te vallen. Scandinavië is nog zwaar bewolkt na zwaren regen in Zuid- Zweden, maar vermoedelijk zal de lucht er op klaren. In Duitschland valt nog een enkele regenbui in het Noorden, in het Zuiden klaart de lucht op na vrij zwaren regen. Zwitserland meldt nog regen, de hooge toppen hebben nog mist. Frankrijk heeft grootendeels wind stil weer met bedekte lucht in het Noorden en fraai warm weer in het Zuiden. De stijgende barometer zal in onze om geving iets warmer weer met weinig of geen regen brengen. BAROMETERSTAND Vorige stand 755 m.M. Stand van heden 760 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: Fa. KEIP, Opticiens Gr. Houtstr. 137 Tel. 11640 HOOG WATER TE ZANDVOORT Donderdag v.m. 2.00 uur; n.m. 14.29 uur. Strand berijdbaar van 7.0012.30 uur. Belangrijke telefoonnummers s Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht:" 14141. MODERNE WONINGEN TE HUUR Nieuwe uitbreiding bij Hyacintenlaan; 7 kamers, ruim uitzicht. Inlichtingen op het werk en bij S. VELDKAMP, Van Dort- straat 90, Telef. 16373. (Adv. Ingez. Med.) Haarlemsche Backvereeniging. Het programma voor het a.s. seizoen. Aan het verslag over het vereenigingsjaar 19361937 van de Haarlemsche Bachvereeni- ging is het volgende ontleend: Vanwege de vereeniging werden zeven con certen gegeven en wel op 27 October, 17 No vember en 8 December 1936, 12 Januari, 26 Januari, 16 Februari en 16 Maart 1937. Het tweede, vijfde en zevende concert wer den gegeven door het Residentie-Orkest en de vier overige door het Goncertgebouw-Orkest. Ook in het afgeloopen seizoen waren de op zeggingen van het lidmaatschap" voor de te genwoordige tijdsomstandigheden niet abnor maal. Wel was dit nog steeds het geval met het toetreden van nieuwe leden, dat nog verre beneden het gewone jaarlijksche aantal bleef. Het bestuur doet daarom nogmaals een dringend beroep op de leden, hun medewer king te verleenen, teneinde de oude Haarlem sche Concertvereeniging haar plaats in het Haarlemsche muziekleven te doen behouden. Het bestuur was samengesteld uit de hee ren jhr. F .Teding van Berkhout, voorzitter; W. Smidt van Gelder, onder-voorzitter; jhr. F .W. van Styrum, secretaris; J. J. Thöne, penningmeester en mr. Julius Hoog, biblio thecaris. De heer J. J. Thöne werd benoemd tot Lid van Verdienste Concerten in het aanstaande seizoen. De Bach vereeniging stelt zich voor in het seizoen 19371938 de volgende concerten te geven: 19 October 1937: door het Concertgebouw- Orkest onder leiding van Prof. Dr. Willem Mengelberg; soliste: Jo Vincent zang. 2 November 1937: door het Residentie-Or kest onder leiding van Issay Alexandrowitch Dobrowrtt solist: Em. Feuermann, violoncel. 14 December 1937: door het Concertgebouw- Orkest onder leiding van Prof. Dr. Willem Mengelberg. 25 Januari 1938: door het Residentie-Orkest onder leiding van Antonio Votto; solist: Zino Francescatti, viool. 8 Februari 1938: door het Concertgebouw- Orkest onder leiding van Eduard van Beinum; solist: Piet van Egmond, orgel. 1 Maart 1938: door het Residentie-Orkest onder leiding van Szell; solist: Moisewitch, piano. 15 Maart 1938: door het Concertgebouw- Orkest onder leiding van Bruno Walter; so list nog niet bekend. De ronselaars voor Spanje. De sporen die door de Haarlemsche politie worden gevolgd in verband met de alhier ge pleegde ronselarij voor Spanje, leiden ook naar Zaandam, waar ook eenige jongelieden het slachtoffer van deze mannen zijn ge worden. De twee processen-verbaal van de Haarlemsche politie zijn naar de politie te Zaandam verzonden. Door deze samenwer king wordt gehoopt, dat men te weten komt op welke wijze de twee Haarlemsche jonge mannen verdwenen zijn. MIKT EtlICWTIN Amsterdam 18 Augustus 1937. 245 Vette Kalveren: le kwaliteit 5866. 2e kwaliteit 5256, 3e kwaliteit 4650. Per K.G. levendgewicht. 53 Nuchtere kalveren 814 per stuk. 183 Varkens: Vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G. 7071, zware varkens 69 '0, vette varkens 6869. Per K.G. slachtge- wicht. Aangevoerd 3 wagons geslachte runde ren uit Denemarken. MARKT BODEGRAVEN. Aangevoerd 360 partijen Goudsche kaas. waaronder alle met rijksmerk, totaal 16.200 stuks, wegende 145.800 K.G. Prijs met- R.M., le soort f28f30; 2e soort f 25—f 27. Handel matig. 1 Overal zie ik al dorre blaren. Overal zie ik felle kleuren van bloemen. Overal ruik ik die sterke, weemoedige geuren Ik vind dat het zoo vroeg herfst is dit jaar. Ik vind dat het ieder jaar vroeger herfst wordt, hoe ouder i k word en ik denk dat dit aan mij ligt. Hoe meer je iets wilt behouden, hoe ang stiger je bent het te verliezen, hoe eerder het je verlaat. En hoe ouder je wordt, hoe méér je.den zomer wilt behouden, hoe angstiger je bent de zon en de warmte te verliezen, hoe vroeger dat allemaal van je weggaat. Is het zoo niet? Is het zoo niet, dat ik vroeger niet maalde om winter of zomer, lente of herfst? Dat het mij om het even was welk jaargetij we had den, omdat de winter en de zomer hun eigen speciale heerlijkheid hadden, beide het top punt van heerlijkheidomdat, het toen stééds heerlijk was te leven, of de takken nu kaal waren of de blaren ruischten. Vroeger.dat was vroeger. Dat was héél anders. Dat was, voor mij. benijdenswaardige, een keten van vreugde eii pleizieren, die niet één maal werd onderbroken door schoolmeesters, affe liefdes of dreigbrieven van den kleer maker. Niet in den zomer, niet in den winter, niet in de herfst en niet in de lente. Die keten die men „jeugd" noemt glin sterde van goud. En altijd speelde het licht er zijn dartel spel op. Het zomersche zonlicht en het wintersche lamplicht. Altijd waren er: pleizïer, luidruchtigheid, vrienden, kennissen en druk-praten. Totdat ge plotseling bemerkt ,dat dat inééns allemaal weg is. Alle vrienden zijn kennissen geworden. En alle kennissen zijn min-of-meer aardige en min-of-meer vervelende vreemde menschen geworden. Ge merkt dan ook dat het heerlijk is alléén doo? het bosch te loopen. Alleen langs de zee. Alleen door de weiden of de duinen of de hei. Het zijn dan de eenzaamheid en de stilte die de troost brengen. De troost van de ontgoochelingen, die de menschen en het leven en uw illusies u heb ben aangedaan. Dan wordt de zomer een soort sublimee ring van troost, iets uitbundigs, iets rijks en verdoovends. De zon bij het opstaan: een hartelijke vriendengroet. De wiegende gouden regen: een herleefde illusie De rozen: lach van uw jeugd. De warmte: hartelijkheid van het leven. Zóó heerlijk is dat, dat ge angst hebt het te verliezen. Hoe ouder ge wordt hoe grooter de angst; hoe grooter de angst, des te spoediger het verlies. Dan staat plotseling midden Augustus uw tuin vol dahlia's en onder de boomen liggen de eerste dorre blaren. Er komen geuren-van-weemoed en kleuren- van-afscheid over het bosch en de weilanden. En de avonden gaan al weer spoediger vervloeien in vreemde, teedere schemeringen. Midden Augustus en ik ruik en proef en zie al weer iets van herfst.. Dat is ouder worden, van het jaar èn van mij. En dat is verdrietig. Mr. E. ELI AS. VOETBAL. Het bestuur van de Fransche eerste klasse beroepsvoetbalclub F. C. Metz heeft, aldus lezen we in het „Metzer Freies Journal" een nachtelijke spoedvergadering- gehouden waar in met algemeene stemmen besloten werd, onmiddellijk met den Hollander Bakhuys en den K.N.V.B. in verbinding te treden, ten einde dezen speler voor de club te contrac teeren. Voorts werd besloten, direct een af gevaardigde naar Amsterdam (blijkbaar meent men, dat de K.N.V.B. aldaar zetelt) te zenden, om deze kwestie te regelen en het contract te laten teekenen. Deze mededeeling, zoo vervolgt het blad, zal de supporters van de F. C. Metz te meer verheugen, omdat door het engagement van Bakhuys de plaats wordt gevuld, die door het heimelijk naar zijn land terugkeeren van den Oostenrijker Kaburek onverwacht was open gekomen. Wij behoeven Bakhuys van H.B.S. uit Den Haag niet aan onze lezers voor te stellen, aldus het „Metzer Freies Journal", want iedere voetbalenthousiast kent hem uit den wedstrijd Midden- tegen West-Europa en herinnert zich zijn optreden in de match die Holland te Parijs met 6—1 van Frankrijk won. Bovendien heeft men den laatsten tijd herhaaldelijk kunnen hooren, dat Bakhuys met „Stade Reims" een contract zou hebben afgesloten. Wij waren in de gelegenheid om te constateeren, dat het hier slechts een in het district Reims wonenden Hollander be treft. De Nederlandsche Bond heeft zijn toe stemming daarvoor echter geweigerd Red. H.D.) Wij hebben in den loop de;- lataste jaren herhaaldelijk kunnen vaststellen, zoo gaat het blad voort, dat de voorzitter der F. C. Metz, Raymond Herlory, veel invloed heeft in den Franschen Bond en ook in buiten- landsche voetbalkringen en daarom gelooven wij, dat zijn poging om Bakhuys te eontrac- teeren met succes zal worden bekroond. Intusschen is de afgevaardigde van de club naar Amsterdam afgereisd, gewapend met 10.000 francs, een speelvergunnings- en overschrijfformulier en een contract. Wij hebben vertrouwen in het slagen van deze „affaire" en als het niet mocht gelukken, dan is de reden slechts deze, dat de Neder - landsche Bond den speler niet vrijgeven wil. Merkwaardig, hoe slecht men in Frankrijk met de Hollandsche voetbaltoestanden op de hoogte is. Verder commentaar is overbodig. R.C.H.—BLAUW WIT (2—1). R.C.H. is Dinsdagavond weer met voetballen begonnen. Zij heeft op haar terrein in het Heemsteedsche Sportpark voor een uitsteken de tegenpartij gezorgd, namelijk het Amster- damsche Blauw Wit. Het was een aantrekke lijke strijd. Rust kwam met 11 en het einde cnet een verdiende 21 overwinning voor de Racing. Een goed begin! „PONTIAC" HORLOGES. Gewoon stofdicht, schokvrij GROOTE SORTEERING vanaf ƒ10. Met GRATIS verzekering tegen VERLIES - DIEFSTAL JUWELIER - HORLOGER BARTELJORISSTRAAT 2, HAARLEM. (Adv. ingez. Med.) WIELRIJDEN. „ACHILLES". Maandag 20 September hebben te Hooger- heide de wedstrijden om het clubkampioen schap van Nederland plaats, waaraan, evenals het vorige jaar, „Achilles" zal deelnemen. Deze week zal met de training begonnen worden o.a. Donderdag te 7 uur. A.s. Zondag vertrek 9 uur van de Zomer- vaart. CRICKET. ROOD EN WIT-COMB— C. V. H.-COMB. Door den regen kon eerst te half twee be gonnen worden. Rood en Wit trok na het winnen van den toss het eerst naar de wickets. Op een gemakkelijken aanval scoorde zij 139 runs voor het verlies van 5 wickets. Hiervan hadden Van Tets 28, Van Booven 16, A. J. de Haan 14, Menalda van Schouwen burg 17 en Mr. Davidson 17 not out. Er waren niet minder dan 35 extra's, waaronder 30 byes. Bowlingcijfers C.V.V.: Eelman 019, De Wit 2—25, Roodt 2—35, Feitz 0—18 en v. d. Pas 1—7. G.V.H. bracht het hierna tot 89. Van het openingspaar scoorde Van Zuthem 14 runs. R.A.G. Davidson bracht het eveneens tot 14 Voor het laatste wicket voerden F. Jacobs (24 not out) en Feitz (11) het totaal op van 60 tot 89, op welk totaal laatstgenoemde door van Booven gebowled werd, zoodat Rood en Wit met 50 runs won. Bowlingcijfers Rood en Wit: Francken 116 v. Rossem 234, T. Everard 110, M. Everard 38, Thon 18, Menalda van Schouwenburg 18, Van Booven 10. ROEIEN. DANKTELEGRAM VAN PRINSES JULIANA AAN DEN NED. ROEIBOND. Als antwoord op het hulde telegram, dat Zondag namens de deelnemende landen aan de Europeesche kampioenschappen op de Boschbaan aan Prinses Juliana is gezonden, heeft het bestuur van den Ned. Roeibond van den secretaris der prinses, Baron Baud, het volgende in het Fransch gestelde telegram ontvangen: „H. K. H. Prinses Juliana draagt mij op, aan de 'vertegenwoordigers van de twaalf landen, vereenigd op de Boschbaan te Amsterdam, Haar hartelijken dank over te brengen voor hun vriendelijk telegram, evenals aan de Nederlanders voor de bewijzen van aanhankelijkheid, daarin vervat." WATERPOLO. OM DEN HORTHY-BEKER. NEDERLAND WINT VAN FRANKRIJK MET 4—2. Uit Boedapest: Dinsdag is het internatio nale waterpolotournooi om den Horthy-beker in het nieuwe zwemstadion te Boedapest voortgezet. Het Nederlandsche zevental wist de tweede overwinning te behalen. Met 42 werd Frankrijk verslagen, waardoor onze land- genooten een plaats op de ranglijst stegen. Duitschland won van België met 43; Hon garije klopte Oostenrijk met 92. De stand van het tournooi is thans: gesp. gew. gel. verl. doelp. 1. Hongarije 3 3 0 0 203 2. Duitschland 3 2 0 1 87 3. Nederland 3 2 0 1 7—11 4. België 3 1 1 1 9—9 5. Oostenrijk 3 0 1 2 615 6. Frankrijk 3 0 0 3 5—10 ATHLETIEK. R.K. ATHLETIEKVEREENIGING „HOLLAND". De Haarlemsche R.K. Athletiek-vereeniging „Holland" heeft Zondag 22 Augustus groote nationale athletiekwedstrijden uitgeschreven op het gemeente-sportterrein aan de van Oos ten de Bruijnstraat. De wedstrijden staan open voor cracks, nieuwelingen en juniores. DAMMEN. DAMESTOURNOOI HAARL. DAMCLUB. Deze wedstrijden worden voortgezet. De uit slagen luidden als volgt: Mej. WullemsMevr. Otter 02 Mevr. BrugginkMevr. Kuyl de Graaf 02 Mevr. v. 't SchipMej. Wullems 02 Mevr. OtterMevr. Bruggink 20 Mevr. Kuyl de GraafMevr. Otter 20 Mevr. v. 't Schip—Mevr. Bruggink 02 SIMULTAANTOURNEE J.W. VAN DARTELEN De heer J. W .van Dartelen zette zijn simul taan tourneé voort met een séance voor de Damvereeniging „Ons Genoegen" te Hoens- broek. Hij behaalde in deze séance het volgend re sultaat: Aantal deelnemers: 40. Gewonnen 22 partijen, 11 remise en 7 verloren. De duur dezer séance was 4 uur, zoodat de heer Van Dartelen gemiddeld 6 minuten per, partij gebruikte. Vervolgens was de heer Van Dartelen de gast van de Damclub „De Denkers" te Beek (Limburg) Te 12 uur was deze séance geëindigd. De uit slag luidt: Aantal deelnemers 30. Hiervan won de heer Van Dartelen 17 partijen, speelde 5 partijen remise en verloor er 3. POSTDUIVEN. H. A. K. Bovengenoemde vereeniging hield een wed vlucht met jonge duiven van Mons (België) 220 K.M. De uitslag was als volgt: S. Heitlager 1. 2. 4, 24; G. H. Stouten 3, 8, 13. 18. 22, 23. 27. 28. 29; W. de Graaf 5. 17; C. Ko ning 6, 21. 25; C. v. Meurs 7, 15. 32; A. Breeu- wer 9, 20; H. J. Petter 10; D. v .d. Molen 11; N. Buurman 12, 16, 19; J. Terhorst 14; N. Peet oom 26; W. Cornet 30; J. Breeuwer 31, 33: C. Schuurhuizen 34. H. C. C. WELDADIGHEIDSVLUCHT. De uitreiking van de vlucht eereprijzen al mede detrekking der verloting ten bate van de Vereeniging tot bestrijding der T. B. C. zal plaats hebben op Donderdag 26 Augustus a.s. 's avonds 8 uur, in het clubgebouw van de H .C. C. aan de Kleine Houtstraat.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2