Noorderstation te Sjanghai vernield. NS Thijs IJs heeft een raar avontuur Zwaar bombardement door Japansche oorlogsschepen. De grootste waterleiding ter wereld. Gigantisch werk in Californië. S3AEI® WOENSDAG IS AUGUSTUS 1937 HA'ARCEM'S D A G B E A D a een verkenningsvlucht van een Japansch vliegtuig hebben de Japansche oorlogsschepen hedenochtend om half zes een hevig bombardement geopend op de Chineesche stellingen, waar gedurende den nacht batterijen geschut in stelling zouden zijn gebracht. Twintig Japansche bombardements- en jachtvliegtuigen hebben deelgenomen aan het bombardement van het Noorderstation, dat sedert het begin van den strijd door troepen van de 88ste Chineesche divisie bezet was. Het station werd volkomen vernield. De aanval duurde meer dan anderhalf uur en het Chineesche afweergeschut bood slechts geringen tegenstand. Mobiliseert China? "|T\V e wetgevende Joean zou naar Reu ter uit Nangking verneemt een mobilisatiewet hebben afg.ekondigd, waarvan de bijzonderheden nog niet bekend zijn. Luchtmachten in actie. De luchtmachten hebben zich weer niet onbetuigd gelaten. Zoo zijn de wijken Poetoeng en Hongkioe door de Chineezen beschoten,terwijl de Ja panners op hun beurt een luchtaanval deden op Tsjapei, welke dertig minu ten duurde. Er werden ongeveer twin tig bommen geworpen. Het schijnt, dat bjj het bombardement van Hong kioe 18 Japanners gedood of gewond werden. Een twintigtal Japansche vliegtuigen zou het Chineesche hoofdkwartier hebben be stookt te Nantsing, op 20 K.M. ten Westen van Sjanghai. Voorts hebben vijf Japansche vlieg tuigen de buitenwijken in het Zuiden van Hongtsjoe gebombardeerd en er materieele schade aangericht. Japansche vliegtuigen hebben heden bij het aanbreken van den dag Tsjapei en Kiangwan gebombardeerd, waarbij zij eigenlijk geen te genstand ondervonden, daar geen Chineesche vliegtuigen in de lucht verschenen. De Chineesche batterijen te Kiang Wan schijnen in de buurt van de Japansche basis ten Noordoosten van Sjanghai op doeltreffen de wijze, zoo meldt Reuter, te zijn opgetre den. Er zijn branden ontstaan, welke mijlen in den omtrek zichtbaar zijn. Chineesche versterkingen. Een woordvoerder der Chineezen heeft den vertegenwoordiger van Reuter medegedeeld, dat nog meer Chineesche troepen te Sjanghai worden verwacht. De gemeenteraad der in ternationale concessie heeft samenscholingen en daden, welke tot onlusten kunnen leiden verboden. Daar een aanzienlijke vermindering der voorraden levensmiddelen te vreezen valt, hebben de hotels en restaurants de menu's minder uitgebreid gemaakt. Vele firma's heb ben haar zaken gesloten, zoolang gevaar dreigt. De gemeenteraad heeft gedreigd, radio stations die onbevestigde berichten uitzenden, te zullen sluiten. De strijd bij den Nankau pas. Het hoofdkwartier van Tsjang Kai Sjek meldt, dat de slag bij Nankau met een overweldigende overwinning der Chineesche troepen is geëindigd. De Japanners hebben volgens deze mededeeling vijfduizend dooden ver loren. De Chineezen hebben 1500 doo den op het slagveld achtergelaten. Uit Paoting wordt echter gemeld, dat talrijke Japansche versterkingen uit Mandsjoerije aan het front van Nankau, ten Noorden van Peiping, zijn aangekomen. De autoriteiten hebben alle schuiten, die tus- schen Tientsin en de voorhaven Tangkoe varen, gerequireerd. Volgens een Reuterbericht zouden Japan sche troepen in tegenstelling met de mede deeling van Tsjang Kai Sjek toch binnenkort tot een nieuwen aanval op den Nankau-pas overgaan. De Japanners zouden thans nabij Nankau over 10.000 man beschikken. Van Ja pansche zijde wordt echter toegegeven dat de verliezen zeer zwaar zijn en dat de Chineezen harnekkigen tegenstand bieden. Evacuatie der Japansche burgers. Alle Japansche vrouwen en kinderen te Sjanghai, ten getale van ongeveer 15.000, zul len 19 Augustus uit Sjanghai geëvacueerd zijn. Reeds zijn 4000 weggevoerd. Officieel worden de Japansche ingezetenen niet uit Sjanghai teruggetrokken. De evacu atie de facto echter gaat voort. Alle Japansche schepen, die uitvaren zijn volkomen vol. De Japansche troepen hebben schikkingen ge troffen om het Astor House Hotel, dat Britsch eigendom is en dat aan den Noordelijken oever van Soetsjou is gelegen, te gebruiken voor Japansche uitgewekenen. Russisch-Japansch incident. Tusschen het Sovjet-Consulaat en de Ja pansche autoriteiten heeft zich een incident voorgedaan, dat. ernstige gevolgen kan heb ben. De Japansche autoriteiten zouden ver klaard hebben, dat een licht, dat in het be gin van den nacht van Maandag op Dinsdag op de bovenste verdieping van het Sovjet- Consulaat was ontstoken, zou hebben moe ten dienen om de Chineesche bombarde mentsvliegtuigen. die een aanval op het ge bouw van het Japansche Consulaat hebben credaan. den weg te wijzen. De beide consul- tuten zijn nl. vrijwel naast elkaar gelegen. Een nader Havas-bericht heeft dit incident bevestigd. Van Sovjet-Russische zijde verklaart men. dat het licht was ontstoken kort voor het verzoek der Japansche autoriteiten om het uit te dooven. Er bevond zich toen niemand in het consulaat. De Sovjet-Consul begaf zich er heen en maakte het licht uit. Hij betuig de zijn leedwezen en liet een onderzoek in stellen. Chineezen vernietigen Japan sche schepen. De Chineezen hebben 16 Japansche sche pen tot zinken gebracht, die tevoren door de versperring welke op 3/4 mijl ten Zuiden van de club te Sjanghai in de rivier ligt, waren opgehouden. Verder hebben de Chineezen zich meester gemaakt van zes Japansche stoomschepen, welke door hun bemanningen langs de Poe- toeng-kade waren achter gelaten, nadat zij gediend hadden voor de evacuatie van Ja pansche burgers uit de buurt van de boven Yangtse. Men meent, dat de Chineezen deze booten zullen gebruiken om de rivierversperring te versterken Het conflict voor den Volkenbond? Chineesche kringen te Londen achten het niet onmogelijk, dat het Japansch-Chineesche conflict door China voor den Volkenbond zal wor den gebracht. Amerikaansche versterkingen. De commandant van het Amerikaansche eskader in de Aziatische wateren, admiraal Yarnell, heeft de torpedojagers Edsall en Par- rott naar Sjanghai gezonden. Half September zullen 1200 Amerikaansche mariniers uit San Diego (Californië) te Sjanghai aankomen om de Amerikaansche onderdanen te beschermen. Men zal het con gres vragen een crediet van een half millioen dollars te voteeren voor de kosten van de hulpverleening en de evacuatie, noodig in ver band met den strijd tusschen China en Japan. Minister Huil heeft verklaard, dat voor het einde der week 1400 Amerikaansche vrouwen en kinderen uit Sjanghai geëvacueerd zullen zijn. Na hun vertrek zullen nog 2500 Ameri kaansche staatsburgers te Sjanghai achter blijven. Huil zeide voorts, dat er nog geen plan be stond tot versterking van de Amerikaansche vloot in Azië. De kwestie van toepassing der neutraliteitswet wordt iederen dag zorgvuldig bestudeerd. Het Britsche kabinet bespreekt den toestand. In de gistermiddag op het Foreign Office te Londen gehouden kabinetszitting werden alle mogelijke middelen onder de oogen gezien om te trachten een vreedzame regeling van de si tuatie te Sjanghai te verzekeren. Tevens wer den maatregelen overwogen tot bescherming van het leven en de eigendommen der Brit sche onderdanen te Sjanghai. Dit laatste, zoo merkt men op, is in strijd met de geruchten, volgens welke men aan alle Britsche onderdanen den raad zou hebben ge geven, Sjanghai te verlaten. De zakenlieden, die besluiten te Sjanghai te blijven, kunnen er zeker van zijn, dat alles gedaan zal worden om hen te beschermen. Desniettemin duurt de uittocht der buiten landers uit Sjanghai nog steeds voort. Meer dan de helft van alle Britsche vrouwen en kinderen zijn thans ingeschreven om uit Sjanghai te worden verwijderd.Talrijke Deen- sche vrouwen en kinderen zijn naar Hong kong vertrokken. Ook de andere kolonies tref fen maatregelen voor evacuatie op groote schaal. Palestina. Rapport van de Mandaats commissie. De mandaatscommissie, die sinds drie weken in bijzondere zitting te .Genève bijeen is om over het Palestijnsche vraagstuk te beraad slagen heeft practisch haar werkzaamheden beëindigd. Heden zal zij uiteengaan na een rapport te hebben uitgewerkt, waarvan- de Volkenbond in de zitting van 10 September kennis zal nemen. De mandaatscommissie zou voorstellen, dat een overgangsrégime, dat zoo noodig zekere wijzigingen met zich mee zou brengen, zou voorafgaan aan de verwerkelij king der deeling, welker modaliteiten dan kunnen worden bestudeerd onder alle voor waarden van kalmeering, die de hervorming eischt. (Havas). ONZEKERE TOESTAND TE IRAK. De beweging, die ontketend is na het aftre den van het kabinet ,is tot ontwikkeling ge komen met den steun van de troepen van Mossoel, onder bevel staande van generaal Amin Omari. In een proclamatie, die uitge vaardigd werd voor het aftreden der regee ring eischte de generaal, dat zij terstond zou aftreden. Militaire kringen eischten voorts, dat de daders van den aanslag op Sidki Bekr door een militair gerechtshof, uitsluitend voor den vorm, berecht zouden worden. Zij eisch ten het verdwijnen van de organisatoren van den staatsgreep van October 1936, die Sidki Bekr aan de macht bracht. Noeri Pasja, de vroegere leider der oppositie, die in balling schap vertoeft te Alexandrië, zal later naar Bagdad komen om deel te nemen aan de re geering. Britsche oorlogsschepen krijgen instructies. In verband met de aanvallen op koopvaardij schepen. In de kabinetszitting, die gistermid dag in het departement van Buiten- landsche Zaken is gehouden ter be studeering van den toestand in het Verre Oosten, heeft men tegelijkertijd den toestand besproken van de koop vaardijvloot in de Middellandsche Zee. De volgende verklaring werd ge publiceerd: De Britsche regeering is ernstig ver ontrust door het toenemende aantal aanvallen op koopvaardijschepen, dat zich kortelings heeft voorgedaan in de Middellandsche Zee en door de uitgestrektheid van dit gebied, waar in deze incidenten zich thans voor doen. De Britsche regeering heeft door tusschenkomst van de admiraliteit instructies gegeven, waarin bepaald is. dat, wanneer een Britsch koop vaardijschip zonder waarschuwing door een onderzeeër wordt aangeval len de Britsche oorlogsschepen ge machtigd zijn een tegenaanval op de duikboot te ondernemen. (Reuter). Nieuwe seinen van Lewanefski? Russische vliegers naderen het Poolgebied. MOSKOU. 17 Augustus (Tass). De re- geeringscommissie voor de organisatie van de vluchten Moskou-Noord-Amerika deelt mede: Dinsdag heeft men opnieuw zeer on duidelijk seinen gehoord van een zend-in- stallatie, welke zou kunnen toebehoor en aan het vliegtuig van Lewanefski, de N. 209. Men kon echter niets ontcijferen. Het toestel van Zadkov maakte goede vorderingen op zijn tocht naar het Noorden. In den ochtend van den 17den Augustus is hij uit Markowo langs de rivier de Anadyr in de Voorzienigheids baai aangekomen. Hij moest de voortzetting van zijn tocht na Wellen echter uitstellen, daar de dichte mist het landen in het berg achtige gebied van het schiereiland Tsjoe- kotka onmogelijk maakte. Te Krasnojarsk is men gereed gekomen met de voorbereiding van de Poolvlucht van het tweemotorige toestel van Gratzianski, die zich naar Dickson-eiland zal begeven om eveneens deel te nemen aan de nasporingen met het toestel van Golovine, die te Kazan den bouw van een tweede radiostation vol tooit. Wederom een Trotzkistiscli complot ontdekt. Zes spionnen ter dood veroordeeld. Het blad „De Arbeider'" uit Minsk, meldt dat het militair gerechtshof van Wit-Rusland een bende van zes Trotzkistische spionnen ter dood heeft veroordeeld. Zij hebben zich in een afdeeling militairen weten in te dringen en soldaten van het Roode Leger vergiftigd. Alle beklaagden bekenden en werden doodgeschoten. Het blad maakt geen melding van de namen der soldaten, die wer den vergiftigd, noch van het aantal dooden. ONTPLOFFING IN KRUITFABRIEK EISCHTE ZEVEN DOODEN. Het ministerie van Oorlog te Tokio deelt mede, dat zich onder de 25 slachtoffers van de ontploffing in de kruitfabriek te Oeji zeven dooden en vier zwaar gewonden bevinden. NIEUWE REGEERING TE IRAK GEVORMD. BAGDAD 17 Augustus (Reuter). Senator Geml el Madfai. die reeds driemaal minister is geweest, heeft een nieuwe regeering ge vormd. De premier heeft zich eveneens belast met de portefeuille van Landsverdediging. Paviljoen BREDERODE. Gezellig zitje en goede consumptie Billijke prijzen. Groote gezelschappen genieten reductie In d<= onmiddellijke nabijheid van de Ruïne van Brederode het Tinholthuis de druivenkassen ('s Zondags geen druivenverkoop.) (Adv. Ingez. Med.) n het jaar 1890 telde Los Angeles ruim 140.000 inwoners. Tegenwoordig wonen er reeds drie millioen menschen, die allemaal water willen drinken, willen baden en zwemmen en ijs eten. Op een der gelijke snelle wijze hebben zich nog ongeveer een twaalftal steden in Californië ontwik keld. Zoo kwam het, dat in de loop dei- jaren het waterverbruik in Californië steeds grooter en grooter werd. Reeds zeer lang geleden onderzocht men met boren en pompen den grond, om nieuwe water-aderen aan te boren, alvorens de kostbare zoetwater-rivieren zich in het zilte nat van den Stillen Zuidzee stortten. Steeds dieper en steeds talrijker werden de boor gaten. En desondanks werd het waterge brek in Californië voortdurend grooter. De bodem leverde niet meer op, wat men noodig had. Eerst in het jaar 1925 begon men de ernst van den toestand goed in te zien en te begrijpen. Toch werd echter pas in het jaar 1932 het besluit genomen, de grootste water installatie ter wereld te bouwen, om in dit gebrek te voorzien. Alles moest zeer in het geheim en in groote stilte geschieden, want tenslotte hing van deze waterader het leven van 13 groote steden van Amerika af. De invoering van het geheele plan dat intusschen voor 60 pet. voltooid is ver- eischte een kapitaal van ruim 300 millioen dollar. Maar daarvoor'zal men dan ook in de toe komst dag in dag uit vier milliard liter frisch ijskoud water over een afstand van 250 mijl, over bergen, door woestijnen en donkere dalen in Westelijke richting kunnen leiden, om de Californische steden van het zoo noodige levensvocht te kunnen voorzien. Negen en twintig tunnels, die ieder een doorsnede van 5 meter hebben, en een gezamenlijke lengte van 92 mijl bezitten, werden door de rotsen geboord of zijn nog •in aanleg. Een groot deel van de 53 gangen moest bovendien nog overdekt worden. 98 Deelen zijn één massief kanaal geworden, dat zich over een lengte van 63 mijl uitstrekt; 146 pompstations en sluizen hebben ten doel, hindernissen in den vorm van straten en rivieren, alsmede bergen en ravijnen, te overbruggen. Ondanks al deze technische inrichtingen had men daarmee alleen echter de eigenlijke loop van het water pas gemaakt Nu moest men ook nog voor de verdeeling van het water zorgen en de toevoer uit het Cajalco-reservoir naar de afnemers en ver bruikers. Een net van buizen en zij kanalen die op aderen gelijken, die steeds kleiner en kleiner worden, zorgt voor deze taak. Men moet hierbij bedenken, dat dit water van de sneeuwvelden van de Rocky Moun tains komt, van waar het eerst in de Colora- do-rivier stroomt, om vervolgens door de reusachtige stuw van den Boulder-dam te gaan. 155 Mijlen meer naar het dal worden de watermassa's dan door een tweeden dam, den Pax-ker-dam, opgevangen. Deze dam moet wel tegen geweldige watermassa's bestand zijn, omdat daar te gelijktijdig de stroom op gewekt moet worden, die noodig is, om het water over de hooge bergketens te pompen. Bij het uitgravingswerk werd 41 millioen kubieke meter aarde verplaatst. Boven dien had men tot nu toe 5 millioen kubieke meter cement noodig. De modernste machines groeven sedert maanden en jaren in de aar de, door kleilagen en massieve rotsen heen. Men maakte een recordtunnel van 18 mijl lengte. Een dergelijke tunnel bestaat er op de geheele wereld verder niet, behalve mis schien in Zwitserland. Een tweede reusach tige tunnel, die men noodig had, heeft een lengte van 13 mijl. NIEUWE DUITSCHE LEENING VAN 700 MILLIOEN MARK. Het Duitsche Rijk zal, ter financiering van de taak welke de rijksregeering op zich heeft genomen, onder dezelfde voorwaarden als in Mei van dit jaar een leening van 700 millioen Rijksmark aan viereneenhalf procents aflos- bare schatkistbiljetten uitgeven met een maxi mum looptijd van vijftien jaar. Op het geheele bedrag is reeds 100 millioen Mark ingeteekend, de overige 600 millioen Mark worden overgenomen door het leenings- consortium. dat onder leiding staat van de Reichsbank. Hierop wordt een openbare in- teekening tegen 98-):j procent geopend van 25 Augustus tot 9 September. (D.N.B.) ONZE DACEIIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Voorzichtig klopte hij op de deur. Hij keek even wat om zich heen, doch kon niemand ontdekken. In de verte hoorde hij de Eskimo's zingen en praten. Hij dacht even aan oom Mopperniet. Die goede dik zak zou wel ergen honger hebben! En Dickie, ach, hoe zou het met Dickie gaan? Er werd niet opengedaan. Hij klopte nog eens, nu wat harder. Ik denk, dat er niemand thuis is. bromde Thijs. Dat zou nu jammer zijn, wie weet, wie hier woont. En dan kan ik misschien wel wat anders te eten krijgen, dan die vieze levertraan! Hij klopte nog eens en eindelijk hoorde hij voetstappen klinken binnen. Gelukkig, dacht Thijs. Bij al deze bouwwerken en constructies moest men zeer voorzichtig te werk gaan en alles tegen instortingen beveiligen, want Californië is het land der aardbevingen. Ieder oogenblik kan de bodem beginnen te trillen. Bovendien mag men de watervoor ziening van 13 groote steden niet van der gelijke natuurrampen afhankelijk maken. Evenals de wereld van dit gigantische werk niets vernomen heeft, dat in alle stilte in Californië tot stand wordt gebracht, zoo vernam zij ook niets van de pioniers, die het slachtoffer er van werden. Tien duizend menschen werken dag en nacht en bedienen de machines, de boren en de sprinstoffen. Ondanks alle voorzichtigheid, die men bij het werk in acht neemt, was het niet te ver mijden, dat er tot nu toe 53 menschen verdronken of in de tunnels omf het leven kwamen. Bovendien stortten er honderd 'menschen met de vrachtauto's van de smalle en gebrekkige, langse de rotsen aangelegde straten in de diepte. Maar, wat beteekent het offer van deze 153 dooden, wanneer men denkt aan het leven van de vele millioenen menschen, die door deze waterwerken weer van het noodige drinkwater voorzien worden. (Nadruk verboden). Militair bewind heerscht in het pelroleumgebied van Mosoel. De laatste dagen staat het petroleumge- bied van Mosoel als gevolg van den moord op Bekir Sidki onder militair bewind. De officier, die het bevel voert over de troepen te Mosoel, heeft geweigerd gevolg te geven aan de orders der regeering om de officieren, die verdacht worden van den moord op Bekir Sidki te arresteeren; hij heeft geantwoord, dat dit tot muiterij onder de regimenten zou leiden, en in de bladen aangekondigd dat hij alle verbindingen met de regeering te Bagdad verbrak en zich met het plaatselijk bestuur belastte. De militairen bezetten daarop de bureaux van het plaatselijk be stuur. Toen de officier het aftreden van Suleiman vernam, gaf hij bevel tot terug gave der regeeringsbureaux. De toestand is nog niet geheel opgehelderd, doch men hoopt dat de nieuwe regeering erin zal slagen, een einde aan deze situatie te maken. ONRUST IN PALESTINA DUURT VOORT. JERUSALEM, 17 Aug. (Havas). De on rust in Palestina duurt voort. Te Beisan is een Arabisch politieman in zijn woning dood geschoten. Te Tiberias werd een bom ge worpen in een slagerij, deze ontplofte zonder dat personen werd getroffen. Te Gaza is een gevecht geleverd tusschen politie en Arabieren, te Tulkaram werd een Arabsch fabriekseigenaar gedood en te An karen werd een politieman vermoord. PROGRAMMA DONDERDAG 19 AUGUSTUS. HILVERSUM I, 1875 M. Awo-uitzending. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10-15 Gramofoonplaten. 10.30 Matrozenkoor, ensemble „Koetjitja (e.o.), declamatie en harmonicaduo. 12.30 AVRO-dansorkest. 1.00 Omroeporkest en solist. 3.00 Jetty Cantor's Ensemble en gramofoon.pl. 4.00 Voor de zieken. 4.30 Vervolg concert. 5.00 Kinderuurtje. 5.30 De Palladians. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Berichten ANP, mededeelingen. 7.15 Inleiding tot de vol gende uitzending. 7.25 Uit Salzburg; „Figa- ro"s Hochzeit", opera. In de pauze's: Toelich ting. 11.00—12.00 Berichten ANP., hierna AVRO Dansorkest. HILVERSUM II, 301 M. 8.00—9.15 K.R.O. 10.— N.C.R.V. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonplaten. 10.30 Morgendienst. 10.45 Gramofoonplaten. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 KRO-orkest. 1.00 Gramofoonpl. 1.30 De KRO-Melodisten. 2.00 platen. 3.30 Gramofoonplaten. 3'.45 Bijbelle zing. 4.45 Handenarbeid voor de jeugd. 5.15 Sopraan en tenor. 6.20 Gramofoonpl. 6.45 Cau serie vanwege het C.N.V. 7.0 Berichten. 7.15 Causerie over Volkszang. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP., herhaling SOS-berichten. 8.15 Stafmuziek 6de Reg. Infanterie. 9.05 „Mili tair ceremonieel", causerie. 9.35 Vervolg con cert. Om 10.05 Berichten ANP. 10.40 Gram. pl. 10.45 Gymnastiekles. 11.0012 00 Gramo foonplaten. Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Gramofoonmuziek. 12.05 Leonard! en zijn orkest. 12.50 Sopraan en bariton. 1.20 Gramofoonmuziek. 2.05 Het Victor Olof Sextet 2.50 Declamatie. 3.05 Gramofoonmuziek. 3.35 Het stedelijk Orkest van Bournemouth en so list. 5.05 Gramofoonplaten. 5.20 Lou Preager en zijn band. 6.20 Berichten 6.40 Boekbespre king. 7.00 BBC-Schots orkest. 7.50 Radiotoo- neel. 9.05 De Vereenigde muziekkorpsen van H.M. Welsh Guards, H.M. Irish Guards en H.M. Royal Air Force. 9.35 Vroolijke voor dracht. 10.00 Berichten. 10.20 Philharmonisch ensemble en soliste. 11.35 Herman Darewski en zijn New Melody Rhythm Band. 11.5012.20 Dansmuziek, (gr. pl.) RADIO PARIS, 1648 M 7.10, 8.20 en 11.20 Gramofoonplaten. 12.50 Labis-orkest en zang. 2.20 Gramofoonplaten. 4.05 Zang. 5,05 Radiotooneel. 7,23 Zang 7.38 Gramofoonpl. 8.35 „Othello", opera. 10.50 Gra mofoonplaten. KEULEN, 456 M. 6.50 Dresdens Omroeporkest. 8.50 Gramo foonpl. 12.20 Militair orkest. 2 35 Solistencon cert. 4.20 Omroep-Amusementsorkest. 5.20 Ge varieerd programma. 5.50 Pianoduo. 6.20 Blaasconcert. 8.30 Berlijns Philharmonisch oi'kest en solist. 9.30 Omroepkleinorkest, Hans Bund, O. Kermbach en H. Niel en hun or kesten, en solisten. 10.5012.20 Landesorkest Gouw Baden. BRUSSEL 322 M. 12.202.20 Gramofoonpl. 5.20 Gramofoonpl. 6.35 J. Schnyders' orkest. 7.35 Gramofoonpl. 8.20 dito. 9.20 Symphonieconcert uit Ostende. 11.0011.20 Gramofoonpl BRUSSEL 484 M. 12.202.20 Gramofoonpl. 5.20 J. Schnyders' orkest. 6.20 Pianovoordracht. 6.35 Zang. 7.20 Pianovoordracht. 7.45 Gramomofoonpl. 8.20 J. Schnyders' orkest. 10.3011.20 Gramofoon platen. "CHLA* 7 ».v?i M. 7.20Berlijns Philharmonisch Orkest. 9.20 Be richten. 9.35 Gramofoonmuziek. 10 20 Berich ten. 10.50 Cello en piano. 11.05 Weerbericht. 11.2012.20 Landesorkest Gouw Baden.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 4