In het militaire kamp te Breda. Treinbotsing te Amsterdam. Buiten haar kringen De eerste troepen in het tentenkamp op het Chasséterrein te Breda, waar het 3de en 14de regiment infanterie zijn ondergebracht gedurende de gezamenlijke zomer-vervolgoefeningen Ex-koningin Amelie van Portugal, ex-koning Ferdinand en ex koning Alfonso hebben te Lausanne de huwelijks/oltrekking bijgewoond van Prinses Marie Dolores de Bourbon Orleans met den Poolschen Prins Augustus Czartoryski Op het Centraal Station te Amsterdam reed Dinsdagmiddag een stoomtrein op een stilstaanden electrischen trein. De materieels schade was zeer aanzienlijk; persoonlijke ongelukken kwamen niet voor De bemanning van de „Zeearend", die de Fastnet-race won en Dins dag te Amsterdam terugkeerde, na aankomst in de Sixhaven. In het midden (met grooten beker) de heer C Bruynzeel Jr., kapitein van het jacht. Geheel links de heer De Vries Lentsch, de bouwer van de „Zeearend" De broodzakken worden uitgedeeld voor de manschappen van het Staffordshire regiment, die deel nemen aan de manoeuvres nabij Welwyn (Eng.) Jeugdige tennisspelers, aangewezen door den Ned Tennisbond, worden te Den Haag getraind en tot .ster opgeleid Een geestige aria. Richard Tauber omringd door een kleine be wonderende schare in zijn hotelkamer te Scheveningen, waar de zanger Dinsdag is aangekomen FEUILLETON door HERMAN ANTONSEN. 24) „Als Terry Tarpeton er niet op staat, dat we hem laten -schieten, dan moet hij toch wel een behoorlijk mensch zijn", had ze al wel tienmaal gezegd. „Terry is een edelmoedig kind", zei Par ker. „Die zou een schurk zelfs nog een kans geven. Die wacht tot alle bewijzen bijeenge bracht zijn, voordat ze een oordeel uit spreekt". „Maar ik kan me gewoon niet voorstellen, dat Curt met iemand ruzie zou maken", wierp Gladys hem tegen. „Neen", gaf haar man toe, ..Curt is een fijne kerel. Maar wat geeft het, of we er over praten, zoolang we bijzonderheden niet ge heel weten?' „We weten toch, dat Curt Redding hem er van beschuldigt, dat hij den naam van een vrouw in opspraak heeft gebracht?" „Nou, jij hebt met Terry gesproken en zij is verloofd met Curt en zij kent jou goed genoeg, om je te vragen dien Redding over boord te gooien. En dat heeft ze niet ge daan". Gladys haalde schouders op. „Enfin, we zullen wel zien". Carol raakte haar gedrukte stemming kwijt; ze voelde zich merkbaar opgelucht. De voorzitter van de Totem Club zat in gesprek met den voorzitter van de ballotage commissie. „Ik weet niet, hoe we het geval moeten aanpakken, Simmons. Redding heeft zelf zijn inschrijving doorgehaald „Daar begreep ik juist niets van, Wain- wright", antwoordde de laatste. „Het had wel iets van een dramatisch gebaar en toch was het dat niet. Een fatsoenlijk.of beter ge zegd. een woedende man, die toch trachtte zich fatsoenlijk te gedragen. Maar wat moe ten we met Suthers beginnen?" „Schorsen, natuurlijk, totdat hij een af doende verklaring gegeven heeft" De oudste compagnon van Conaway Conaway belde den jongste op. „Heb je dat gehoord van Redding?" „Ja en bijna niets anders", was het ant woord. „Wel?" „Tja, wel?" „Onze zaak niet. wel? In zekeren zin wel. maar in zekeren zin ook weer niet". „We moeten maar wachten, tot de er meer van afweten. We hebben geen kampioenbok ser op kantoor noodig; maar we verliezen toch ook niet graag een uitstekenden wer ker". Zoo gingen de praatjes de stad rond en het zou lang duren, voordat ze geheel uit gestorven waren. En intusschen was een der mannen, die er het onderwerp van waren, in gezelschap van Terry en was de andere bezig, zich te klee- den 'voor de avondpartij, waarop hij genoo- digd was Curt stelde voor om naar een gelegenheid te gaan in de Vijf en Vijftigste Straat, die op dat oogenblik bijzonder in trek was bij de uitgaande wereld. En Terry stemde er zoo grif in toe. dat zelfs het geringste vermoe den, dat zijn geluk ook maar eenigszins be dreigd werd, uit zijn hoofd zou zijn geban nen, als het bij hem was opgekomen. De ze nuwachtigheid, die zich van hem had mees ter gemaakt, toen ze naar de telefoon ging. om, naar hij meende, Redding te woord te staan, was versmolten onder de warmte van haar vriendelijken glimlach. Bovendien was hij de vier glazen whiskey van dien middag nog niet geheel te boven en zelfs een koud bad had zijn sufheid niet geheel kunnen verdrijven. Als hij wat beter bij was geweest, dan was het hem misschien opgevallen, dat ze buitengewoon praatziek was, waaruit hij een zekere zenuwachtigheid van haar kant had kunnen opmaken. Maar ze had immers gezegd, dat al wilde ze naar Redding luisteren, ze hemzelf, haar verloof de, toch geloof schonk. Dat stelde hem ge rust. Bovendien voelde hij zich overwinnaar te- 'genover Jack Redding. Deze was dien mid dag als lid voor de Totem Club voorgedra gen. Maar reeds bij zijn eerste intrede had hij met een der leden ruzie gekregen. Den kelijk was- het het eerste voorval van dien aard. dat binnen de muren van die deftige club was voorgevallen. Suthers. dat moest gezegd worden, huiverde inwendig, als hij aan die vechtpartij terugdacht. Hij had op slot van zaken een zeker geboorterecht op het lidmaatschap. Zijn vader was clublid ge weest; zijn grootvader had vier Jaar den voorzitterstoel der club ingenomen; zijn over grootvader was een der oprichters geweest. Het was dan wel niet zoo vreeselijk gewich tig, een clublid in het vierde geslacht te zijn, maar het beteekende toch wel iets. Het be- teekende. .dat vier geslachten der familie Suthers getoond hadden graag geziene lui te zijn, in staat, om hun contributie betalen, en beschaafd genoeg om tot een exclusieve heerenclub te behooren. Suthers ontveinsde zich niet, dat er waarschijnlijk een onderzoek zou worden ingesteld en dat hij, zoolang dat onderzoek duurde, geschorst zou worden. Hij maakte zich niet ongerust over den uitslag. Zijn eerste woorden, zoodra hij moeizaam overeind gekomen was, zouden zwaar in zijn voordeel wegen. Hij had te kennen gegeven, dat Redding een dame be lasterd had. Hem, Suthers, zou niet naar den naam dier dame gevraagd worden. Red ding zou, als hij ondervraagd werd, de be schuldiging van zich afwerpen. Maar Red ding was een vreemde, zonder kennissen, voorgedragen door den onpopulairen, hoewel invloedrijken Woodwring. Natuurlijk moest hij de hoop opgeven, dat Woodwring ooit za ken met Bannerman zou doen. Maar je kon ook niet altijd alles hebben! Hij was er van overtuigd, dat hij in elk ge val een man, die een gevaarlijk mededinger voor hem zijn kon, onmogelijk had gemaakt. Terry was romantisch aangelegd. Dat be wees wel haar avontuur mets Redding. En Redding, die door zijn plotselinge opkomst uit totale onbekendheid een zekere ver maardheid had verworven, kon. niettegen staande de verzekeringen van Terry, een heel gevaarlijke mededinger worden. Maar nu was hij uitgeschakeld. Hij had zijn naam wel vrijwillig van de candïdatenlijst der To temclub geschrapt, maar de buitenwereld zou natuurlijk denken, dat hij bij stemming afgekeurd was door de leden. Dat zou hem voorgoed buiten de kringen sluiten, waarin hij Terry nog ontmoeten kon. ffij piocht dan als advocaat succes krijgen, in so- ciety-kringen zou hij geweerd blijven. Het lokaal, waar ze binnentraden, was propvol met bekenden en vrienden. Een jazz band blies wijsjes, waarop enkelen het waag den te dansen op den overvollen dansvloer. Een glimlachende Griek geleidde hen naar een tafeltje. Hij dankte een deel van zijn succes aan het feit, dat hij goed op de hoog te wist te blijven van het doen en laten der hoogere kringen. Men behoefde er niet be paald toe te behoren om toegang, tot zijn in richting te krijgen, maar hij zorgde er wel voor, dat de bokken van de schapen ge scheiden bleven. Zoo gelukte het hem om slecht eten en nog slechteren drank aan buitenlanders te gen fabelachtige prijzen voor te zetten, die dachten, dat ze in een gelegenheid, waar zooveel menschen uit de voornaamste krin gen kwamen, wel niet anders dan uitsteken de spijzen en dranken zouden krijgen. Curt bestelde een en ander. Ze wuifden hun vrienden op de gebruikelijke wijze toe, wisselden enkele beleefdheidsfrasen over de gezelligheid en begonnen te dineeren. Terry dronk zelden een cocktail, waarvoor haar gastheer haar niet instond. Maar dit maal was ze er op gesteld, dat Curt, die dien middag ook al, naar ze wist, flink gedron ken had, nog meer zou drinken. Ze voelde, dat die portier gelijk had gehad en dat ze het niet mis kon hebben, als ze Curt aanzag voor dengene, die den portier had willen uit- hooren. Maar ze had tegen Curt gezegd, dat ze Redding ook wilde hooren, ook al geloof de ze hem niet. Nu ze wist, dat Curt niet zoo hoog stond, als ze van hem gedacht had, stond ze er echt op, hem uit te hooren. En de drank maakte hem wellicht wat loslippig. Maar het diner verliep, zonder dat Suthers zichzelf versprak. Onder voorwendsel, dat hij natuurlijk liever niet over het gebeurde op de Totemclub sprak, ontweek hy al haar vragen. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 8