Thijs IJs heeft een raar avontuur Chineezen melden successen. Japansche linies zouden te Sjanghai gescheiden zijn. Het conflict Praag-Lissabon ir—H V R IJ D A G 20 AUGUSTUS '1937 HA'AREEM'S DAGEEAD i e Chineezen houden officieel staande, dat zij den oever bereikt hebben van de rivier bij de Oostelijke wijk der inter nationale concessie en aldus de Japansche linies in tweeën hebben gesneden. Een bevestiging hiervan uit onafhankelijke bron is nog niet ontvangen. Wel wordt vernomen dat de Chineezen sterken druk uitoefenen op de Japansche strijdkrachten. De Japanners doen wanhopige pogingen om te verhinderen, dat een bres in hun linies wordt geslagen en zij maken daarbij gebruik van tanks en pantserwagens. Nanking gebombardeerd. Aangerichte schade zou niet ernstig zijn. jn) e Chineesche luchtstrijdkrachten hebben verscheidene aanvallen ondernomen op de Japansche stellingen. De uitwerking was hier niet groot, want de meeste Chineesche bommen kwamen niet tot ontploffing. De te Sjanghai verschijnende bla den geven nog het volgende over zicht van de krijgs-bedrijven van den 19en Augustus te Sjanghai. Een Chineesch eskader heeft in den ochtend de Japansche linies in de Woesoengstraat en in de wijk Hong- kioe en op den Oostelijken boulevard gebombardeerd, waardoor verschil lende branden ontstonden. Om tien uur hebben achttien Ja pansche watervliegtuigen Tsjengjoe en Nanziang gebombardeerd. Hierbij werd een ambulance getroffen en twee soldaten en een dokter ge dood. Om half twaalf bombardeerden de Japanners Tsjapei, en om half vijf bestookten twaalf Japansche vliegtuigen Poetoeng. Om half twaalf des avonds heersch- te op alle fronten rust. Slechts af en toe werden in Tsjapei ontploffin gen gehoord. Een internationaal incident De commandant van de Japansche troepen, Hasegawa, heeft de con sulaire autoriteiten ervan in kennis gesteld, dat de Japansche marine autoriteiten het verkeer op de rivier stroomopwaarts van het punt waar het Japansche consulaat is gelegen, wilden beperken. De consulaire autoriteiten van de Vereenigde Staten en andere mo- gendheden hebben in antwoord hier op nadrukkelijk verklaard, dat het rivierverkeer beslist vrij van be perkingen moet blijven. Tenzij een compromis wordt gevonden, is de mogelijkheid van een interna tionaal incident aldus Reuter niet uitgesloten. Tijdens een bombardement van Tsjenjoe door Japansche vliegtuigen is de universiteit gedeeltelijk vernield. Een student werd ge dood, verscheidene andere gewond. Ook de Chineesche stellingen te Poetseng zijn voortdurend door de Japanners gebom bardeerd. Japansche versterkingen die aan boord van twee lichte kruisers waren aan gekomen zijn in den loop van den nacht nabij het Japansche consulaat te Sjanghai ontscheept- Volgens medêdeelingen van de Japan sche admiraliteit bedragen de verliezen van de Japansche landingsdivisie van 15 tot 17 Augustus 37 dooden. Bommen op Nanking. TT Tit Japansche bron wordt gemeld, dat de U Japansche luchtstrijdkrachten in den af- geloopen nacht een raid op Nanking ten uit voer hebben gelegd. Zij lieten bommen vallen op een belangrijke munitieopslagplaats, die vernield werd. Bij hun terugtocht naar hun basis, die geheim gehouden wordt, zouden de Japansche vliegtuigen een Chineesch bom bardementsvliegtuig hebben ontmoet en neer geschoten. Het Chineesche hoofdkwartier te Nanking deelt echter mede. dat twee Japansche vlieg tuigen te Kwangte op 130 K.M. ten Zuid oosten van Nanking zijn neergehaald. Een derde werd omlaag geschoten te Litsoe, dich ter bij Nanking. De Japansche bombardementstoestellen vlogen bij het naderen van Nanking op groote hoogte. De uitgeworpen bommen misten het vliegveld, maar kwamen neer op verscheidene huizen in de buitenwijken, welker bewoners gedood of gewond werden. Vervolgens ver dwenen de toestellen. Van Japansche zijde wordt bericht dat muiterij te Nanking zou zijn uit gebroken en dat de militaire leider van Kwangsi, generaal Pai Tsjoeng Si in arrest zou zijn gesteld. Pai, die een bekend voorstander van oorlog met Japan is, zou door aanhangers van Tsjang Kai Sjek gevangen genomen zijn, omdat deze zou vrcezen door Pai op zijde geschoven te worden. De Japansche pers schrijft in haar commentaar op de muiterij tc Nan king, dat de Chineesche regeering voornemens zou zijn haar zetel naar Tsjangsa of Tsjengtoe te verplaatsen. Volgens de Asahi Sjimboen zijn er twee partijen in Nanking, de eene zou samengaan met de Sovjets verlangen en de ander zou toenadering tot En geland willen zoeken. De eerstgenoem de partij zou de zetel der regering naar Sianfoe willen verplaatsen en de andere partij zou meer voor Tsjengtoe voelen. Deze partij wil den strijd rekken door terug te trekken en ondertusschen in contact met de bui tenwereld te blijven via Kanton en Honkong, zelfs wanneer de Japansche vloot de kust blokkeert. De evacuaties. jBritsche vrouwen en kinderen zijn onder be- Staat van beleg te Hongkioe. De Japanners hebben den staat van beleg afgekondigd te Hongkioe. 15.000 Japanners zijn uit Sjanghai ge- evacueerd, maar nog 10.000 Japanners zijn achtergebleven. scherming der Britsche torpedobooten „Duchess" en ..Duncan" aan boord gegaan der schepen, die hen naar Hongkong zullen ver voeren. De laatste gebeurtenissen hebben de Duit- sche consulaire ambtenaren er toe gebracht om de evacuatie op groote schaal van de Duitsche onderdanen te verhaasten. Japan verwerpt het Engelsche voorstel. TTjte Japansche onderminister van -^Buitenlandsche Zaken heeft den Britschen zaakgelastigde er van in kennis gesteld, dat de Japansche re geering niet aan vreemde naties de bescherming van Japansche onderda nen kan toevertrouwen. De onder minister beval den zaakgelastigde aan door de mogendheden, die het wapen- stilstandsaccoord van 1932 hebben onderteekend, invloed te laten uitoefe nen op China, teneinde de ontruiming door de Chineezen van de zone, die bij genoemd accoord ingesteld was, te doen verhaasten, aangezien een dus danige ontruiming snel een einde zou maken aan de vijandelijkheden. Verklaring van minister Koeng. inje Chineesche minister van finan- -^ciën, Koeng, heeft den vertegen woordiger van de Piccolo te Genua een onderhoud toegestaan. O.a. bevestigde hij, dat hij met de Tsjechische fabriek Skoda een contract heeft afgesloten voor een handelscrediet van 10 millioen pond sterling op langen termijn voor den aankoop van producten van de Tsjechische industrie. Ook sprak hij over de overeenkomst, welke hij heeft gesloten met een groep Fransche banken tot' hdff "verstrekken van een leening. bestemd tot het ver meerderen van de buitenlandsche de viezen van China en over een leening welke hij in Engeland heeft gesloten, groot 27 millioen pond sterling, be stemd voor het aanleggen van spoor wegen en consolideering van de bin- nenlandsche schuld. Minister Koeng toonde zich zeer ge reserveerd ten aanzien van de bespre kingen, welke hij te Berlijn heeft ge voerd met Schacht, Von Blomberg en Mackensen, den vertegenwoordiger van Von Neurath, die afwezig was. Hij zeide alleen zeer tevreden te zijn over zijn verblijf te Berlijn. Verder sprak hij nog over de cre- dieten, welke hem in de Vereenigde Staten zijn verstrekt, terwijl China bovendien in de gelegenheid werd ge steld een aanzienlijke kwantiteit zil ver te ruilen tegen goud. bestemd voor het stabiliseeren van de Chineesche munt. Chineezen houden stand bij den Nankau-pas. Aan het front van Noord-China houdt de Chineesche verdediging ondanks de hevige Japansche aanvallen der laatste tien dagen op den Nankau-pas, die twee Chineesche re gimenten gedecimeerd hebben, nog steeds stand en worden den vijand zware verliezen toegebracht. De Chineesche staf verklaart er zeker van te zijn, dat de verdediging het uit zal houden. Aan het front van Noord-Tsjahar zijn de voornaamste punten alle door de Chineezen bezet, behalve Tsjangpeh, waarvan de belege ring voortduurt. Japansche versterkingen komen aan om Jehol te verdedigen. Politieke raad ontbonden. De politieke raad van Hopei en Tsjahar is geschorst. Het bestuur van de in Noord-China bezette streek is thans geheel in handen van de Japansche militairisten, of van door hen benoemde personen. Frankrijk Aanhangers der Franco-regeering uitgewezen. Negen Spanjaarden, die aan de Baskische kust woonden, hebben bevel ontvangen Frank rijk te verlaten. Het zijn meerendeels jeugdige personen, wier optreden de voor aanhangers van het Franco-regiem geoorloofde grenzen, heeft overschreden. Er is op het oogenblik nog een gerechtelijk onderzoek gaande, waarna men nog nieuwe uitwijzingen verwacht. (Havas). EEN NIEUWE BRAND TEISTERT HET KRISTALLEN PALEIS. Het na den geweldigen brand in den afge- loopen winter nog overgebleven noordelijke deel van het Kristallen Paleis is Donderdag middag door een grooten brand geteisterd. Voordat de brandweer ter plaatse was aange komen, was reeds een groot deel van het dak ingestort. Aangezien toch reeds eenige dagen geleden een begin was gemaakt met het af breken van deze hal, bepaalde de brandweer zich er toe een uitbreiding van het vuur tot het tentoonstellingsterrein te verhinderen. Wederom een Spaanscli seliip tot zinken gebracht. Bemanning door Turksch schip aan boord genomen. ISTANBOEL, 19 Augustus (Reu ter). Het vrachtschip „Armuru", in dienst van de Spaansche regeering en 2762 ton metende, geregistreerd te Bilbao, is door een onbekenden on derzeeër getorpedeerd vrijwel op de zelfde plaats, waar de „Ciudad de Cadiz" werd getorpedeerd. De bemanning is door een Turksch schip aan boord genomen. HET VERHUREN DER TORPEDOJAGERS GAAT TOCH DOOR. WASHINGTON, 20 Augustus. De regeerin gen van de Vereenigde Staten en van Brazilië hebben gisteren in een gemeenschappelijke verklaring vastgesteld, dat zij ondanks de he vige protesten vasthouden aan het voornemen inzake het verhuren van Amerikaansche torpedojagers aan Brazilië en aan andere La- tijnsch Amerikaansche landen. Bij de ontploffing op de „Cassin" werden zeven menschen gedood. Bij de ontploffing van een stoompijp op den Amerikaanschen torpedojager „Cassin" zijn zeven matrozen om het leven gekomen. Ze ven anderen werden levensgevaarlijk gewond. Het oorlogsschip, dat eerst in October van het vorig jaar in dienst werd gesteld, meet 1500 ton. Nationalisten bezetten Molledo. Opmarsch naar Santander voortgezet. Onrust aan het front te Madrid. De voorhoede van de troepen van Franco, welke oprukt langs den weg van het zuiden naar Santander heeft de hoogten bij het dorp Molledo op 51 K.M. afstand van Santander, bezet. De afgeloopen vier dagen zijn de natio nalistische troepen veertig Kilometer opge rukt. De zuivering ten westen van Reinosa is ge ëindigd, alle dorpen ten zuiden van Reinosa en Corconte zijn bezet, alle vijandelijke een heden, welke zich hier bevonden, hebben zich overgegeven. Radio Espana heeft van het groote hoofd kwartier der nationalistische troepen te Sala manca ontvangen berichten uitgezonden, aangaande de operatie aan het front van Santander. Gisteren zijn, aldus dit communiqué, een groot aantal dorpen bezet. Wij maakten twee honderd gevangenen en veroverden twee be langrijke munitieopslagplaatsen. Onze troepen hebben zeer belangrijke strategische stellin gen bezet. Den geheelen nacht en de eerste uren van den ochtend heerschte een zekere nervositeit aan het front voor Madrid, vooral in de uni versiteitsstad. Den heelen nacht door knetterde de geweren en ratelden de mitrailleurs, tegen den ochtend kwamen ook de kanonnen in actie, doch tegen tien uur keerde de rust weer. De regeeringstroepen hebben verscheidene mijnen in het noordelijk deel van het zieken huis Clinico in de universiteitsstad, en nog een mijn voor het tehuis St. Christina, ten zuiden van het ziekenhuis, tot ontploffing ge bracht. Men gelooft, dat er vele slachtoffers gevallen zijn onder de hier genestelde natio nalisten. Een Tsjechoslowaaksche verklaring. Gezant te Lissabon blijft voorloopig op zijn post. In de officieele verklaring aangaan de het afbreken der betrekkingen tusschen Portugal en Tsjecho-Slowa- kije wordt met name gezegd, dat de Portugeesche regeering onlangs met een Tsjecho-Slowaaksche wapenfa briek heeft onderhandeld over de leve ring van wapens en het ministerie van Buitenlandsche Zaken van Tsjecho- Slowakije gevraagd heeft vergunning te willen geven voor de levering de zer wapens. Nadat gebleken was. dat de firma in kwestie op grond van vroegere over eenkomsten wapens te leveren voor het Tsjecho Slowaaksche leger in den vereischten tijd geen wapens van een bepaalde soort kon leveren, werd de Portugeesche regeering een nieuwe aanbieding gedaan wapens te leveren, van een ander type dan eerst was uit-, gekozen. De Portugeesche regeering besloot evenwel dit nieuwe aanbod niet aan te nemen, doch bleef bij het oorspron kelijke type. De Portugeesche regeering be schouwde de nieuwe aanbieding als een weigering de oorspronkelijke op dracht uit te voeren en gaf haar gezant te Praag opdracht deze stad op 18 Augustus te verlaten. Wij willen duidelijk maken,aldus de ver klaring, dat tusschen Tsjecho Slo wakije en Portugal geen enkel politiek of diplomatiek conflict bestaat. Dat het mislukken der handelsbespre kingen moet leiden tot eenzijdige en formeele verbreking der diplomatieke betrekkingen moet beschouwd worden als een geval zonder precedent in de geschiedenis der diplomatieke betrek kingen. Buitenlandsche persstemmen. De „Berliner Lokalanzeiger" schrijft o.a. dat de motieven van Praag voor het staken der wapenleveringen inderdaad geschikt wa ren zeer ernstige verstoordheid in Lissabon te wekken en practisch neerkomen op de verdenking, dat de Franco-regeering via Portugal van wapenen voorzien werd. De „Giornale d'Italia" schrijft: De weigering der Tsjecho-Slowaaksche re geering gevolg te geven aan het contract tot levering van militaire behoeften voor Portu gal had klaarblijkelijk ten doel verdenking uit te drukken omtrent de uiteindelijke be stemming van deze levering, met reden heeft de Portugeesche regeering deze verdenking van de hand gewezen en aan zijn gevoelens nadruk verleend door het afbreken der diplo matieke betrekkingen. Naar Reuter verneemt, beschouwt de Brit sche regeering de verbreking der diplomatieke betrekkingen tusschen Portugal en Tsjecho- Slowakije niet als een kwestie van onmiddel lijk belang. Men hoopt evenwel, dat de beide landen een verzoeningsgezinde houding zullen aannemen en spoedig tot overeenstemming komen. Ook al omdat het geschil onvermijde lijk in midden-Europa een ongunstigen in vloed moet uitoefenen, zoowel als op de toe komstige werkzaamheden van de niet-inmen- gingscommissie, hoopt men te Londen dat de breuk niet onnoodig lang zal duren. De verbreking der diplomatieke be trekkingen tusschen Portugal en Tsjecho-Slowakije heeft in leidende kringen te Praag groote verwonde ring gewekt. De regeering heeft echter haar gezant te Lissabon in structies gezonden, op zijn post te blijven, zoolang de Portugeesche re geering hem geen moeilijkheden in den weg zal leggen. De gevaarlijke Alpen. Thans twee Tsjecho-Slowaken verongelukt. Twee Tsjechoslowaaksche studenten, die den Cervin aan den kant van Zermatt wil den beklimmen, zijn van meer dan duizend meter hoogte neergestort. Een reddings colonne vond de vreeselijk verminkte lijken der slachtoffers. (Havas). ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Lewanefski nog steeds zoek. Kom maar binnen, hoor zei de oude man vriendelijk. Ik geloof, dat ik nog wel wat voor je heb Thijs ging het wonderlijke huis binnen. Brrr! zei hij huiverend. Het is hier aardig koud! Ja, zei de oude Eskimo. Maar je zit hier ook in een ijsberg! Thijs keek verbaasd op. In een ijsberg? zei hij en keek verbaasd om zich heen. Ja, nu zag hij het. Het geheele huis was uitgehouwen in een ijsberg. Hoe was het mogelijk, dat iemand hier leefde? En dan nog wel zoo'n oude man! Heeft U nooit last van de kou? vroeg Thijs. Neen, hoor, daar ben ik wel aan gewend! lachte de Eskimo. Daar ben ik wel aan gewend! Ook geen radioseinen meer gehoord. Sir Hubert Wilkins, die deel gaat nemen aan het opsporen van Lewanefski, is om 17.30 g.m.t., naar Toronto vertrokken, waar hij -zijn eerste tusschenlanding zal maken. De expedi tie van Wilkins zal haar basis vestigen aan de monding van de rivier Coppermine. De be manning van het toestel bestaat uit vier per sonen. De actieradius van het toestel is 6500 K.M. De Russische zaakgelastigde, Oemanski, was bij het vertrek aanwezig. De regeeringscommissie tot organisatie van de vluchten MoskouNoord Amerika heeft het volgende bericht uitgegeven: Donderdag zijn geen seinen van het toestel van Lewanefski, de N. 209 opgevangen. De ijsbreker Krassin zet zijn tocht naar Noord Alaska voort. Om twaalf uur Moskousche tijd bevond de Krassin zich op 160 graden W.l. en 71 gr. N.b. in een dichten mist en te midden van ijs van sterkte 8. Sadkow wordt door mist in Wellen opge houden. Grazianski is te Dudinka geland en Golowin in Tjumen. De Amtorg heeft in opdracht der Sovjet- russische regeering de beschikking over een groot watervliegtuig gekregen, dat deelneemt aan de nasporingen, die onder leiding van den Amerikaanschen Noordpoolonderzoeker Wilkins worden gehouden. Cholera te Hongkong. Serum uit Bandoeng onderweg. Een hoeveelheid anti-cholera-serum, vol doende voor 250.000 inentingen is met spoed naar Honkong gezonden, teneinde de ernstige toeneming van de cholera aldaar te be strijden. Het serum komt van Bandoeng. In de afgeloopen week zijn te Hongkong 82 personen aan cholora oevrleden, tegen 19 in de week daarvoor. Irak steunt de Arabieren. In hun strijd tegen de verdeeling van Palestina. De nieuwe minister van Buitenlandsche Zaken van Irak zal begin September naar Genève gaan om in den Volkenbondsraad de Arabieren te steunen in hun tegenstand tegen het plan Palestina te verdeelen. Ver moedelijk zal de nieuwe regeering de politiek van haar voorgangster inzake Palestina vol gen. (Reuter). BAEM), PB06RAMMA ZATERDAG 21 AUGUSTUS 1937. HILVERSUM I, 1875 M. VARA-uitzending. 10.00—10.20 v.m. en 7.30 —8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Orgel, declamatie, „Fantasia" en gra mofoonmuziek. 12.001.45 Gramofoonmuziek. 2.00 Bas en piano. 2.30 Gramofoonmuziek. 3.00 Causerie en interview over de opgravingen te Gouda. 3.30 De Flierefluiters en solist. 4.30 Esperanto-uitzending. 4.50 „Melody Circle". 5.40 Literaire causerie. 6.00 Orgelspel. 6.30 De Ramblers. 7.05 „Filmland". 7.30 „Van gemeen te tot kerk", causerie. 8.00 Herhaling S.O.S.- Berichten. 8.03 Berichten A.N.P. en VARA- Varia. 8.15 Pianoduetten. 8.35 Gramofoonmu ziek. 9.15 Radiotooneel. 9.30 VARA-Orkest. 10 00 Berichten A.N.P. 10.05 Gramofoonmu ziek. 10.15 VARA-Orkest. 11.00 Gramofoonmu ziek. 11.1512.00 „Fantasia". HILVERSUM II, 301 M. KRO-Uitzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest. Om 1.00 Gramofoonmuziek en postduivenbrichten. 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30 Gramofoonmuziek. 3.00 Kinderuurtje. 4.00 Gramofoonmuziek. 4.30 KRO-orkest. 5.15 Gra- mofoonnfuzifk. 5.30 De KRO-Melodisten. 6.00 Zang. 6.15 Gramofoonmuziek. 6.20 Journa listiek weekoverzicht. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 Berichten. 7.15 „Geestesziekenverpleging in de moderne tijd", causerie. 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Berichten A.N.P., KRO-Me- dedeelingen. 8.15 Overpeinzing met muzikale illustratie. 8.35 KRO-Melodisten en solist. 9.00 Gramofoonmuziek. 9.15 Vervolg concert. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 Internationale sportrevue. 10.5512.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Orgelspel. 11.35 Gramofoonmuziek. 12.05 Het BBC-Northern Ireland-orkest. 12.50 Henry Hall en zijn dansorkest. 1.20 Het Com modore Grand Orkest. 1.30 Sportreportage. I.50 Vervolg concert. 2.05 Sportreportage. 2.50 Luigi Voselli's Hongaarsch orkest. 3.35 Het BBC-Schotsch Orkest. 4.35 Sportreportages.6.00 Orgelspel. 6.20 Berichten. 6.40 BBC-Singers en solist. 7.10 Het BBC-Midlandorkest. 7.50 ABC- Cabaret. 8.20 Jack Hylton's Band en solisten. 9.20 Sopraan en viool. 10.00 Berichten. 1-3.20 Het Orchestre Raymonde. 11.00 Declamatie. II.25 Jack Harris' Band. 11.50 Berichten. 12.00 —12.20 Vervolg dansmuziek. RADIO PARIJS, 1648 M. 7.10, 8.20 en 10.35 Gramofoonmuziek. 12.20 Labis-orkest en zang. 2.50 Gramofoonmuziek. 3.20 Dito. 3.35 Zang. 4.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Concert. 7.30 Gramofoonmuziek. 7.35 Zang. 8.00 Gramofoonmuziek. 8.05 Zang. 8.50 Symphonieconcert m.m.v. solisten. 10.50 Gra mofoonmuziek. 11.201.20 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 6.50 W. Noack's orkest 8.50 Landes-Sym- phonie-orkest Spaarfalz. 12.20 Silezische Or- kestvereeniging. 2.35 Gramofoonmuziek. 3.35 Meisjeskoor. 4.20 H. Hagestedt's orkest en NSKK-Orkest 6.25 Amusementssextet en so list. 8.30 Robert Gaden en zijn orkest. 9.30 Ge varieerd programma. 10.50—1.20 H. Bund en H. Fröhlich en hun orkesten. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 1.20 J. Schnyders' orkest. 1.30 Gramofoonmuziek. 3.20 J. Schny ders' orkest. 4.05 Zang. 4.20 Vervolg concert. 5.20 Gramofoonmuziek. 6.05 Zang en piano. 7.20 Gramofoonmuziek. 8.20 Uit Londen: Jack Hylton's orkest. 9.20 Uit Londen: Militair con cert. 9.5012.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 1.30 J. Schnyders' orkest. 2.20 Pianoduetten. 2.50 Gramofoonmu ziek. 4.50 Cellovoordracht. 5.20 Edith Almera's orkest. 6.20 Hongaarsche muziek. 7.25 Gramo foonmuziek. 8.20 J. Schnyders' orkest en gra mofoonmuziek. 10.3012.20 Gramofoonmuz. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 7.20 Omroeporkest. 9.20 Berichten. 9.35 Om roep-Amusementsorkest. 10.20 Berichten. 10.50 Dresdens' Fritsche-kwartet. 11.05 Weerbericht. 11.2012.15 Hans Bund's en Herbert Fröh- lich's dansorkest.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 4