Schitterend geslaagde draverij. VRIJDAG 20 AUGUSTUS 1937 H AA R TI F. M'S 'DAGBLAD' Een record aantal bezoekers. BEVERWIJK Vrij dag. (Glossy Silk, eig. J. Vrijland, Rotterdam, ber. F. Bosveld f25. E Beverwijksche Harddrave- I rijvereenïging „Prins Bern- liard" heeft Donderdag weer een succesvollen dag be leefd.^ In de eerste plaats werd de jaarlijksche harddraverij be gunstigd door ideale weersom standigheden en het gevolg daar van was, dat een enorm aantal be- Mekers, van heinde en verre geko men, de course heeft bezocht. Voorts was de geboden sport van een ge halte, zooals men in de laatste jaren in Beverwijk niet gewoon was. Prima dravers waren aan den start versche nen. Het inlandsch bloed was in ruime mate vertegenwoordigd, voor al het jonge bloed beheerschte de course. Als gewoonlijk liet de inrichting van de baan niets te wenschen over. Alles was tot in de puntjes in orde. HARDDRAVERIJ TE BEVERWIJK. De clandestiene jongenstribune. De draverij. In den eersten omloop had Flora Mac Elwin drie ritten noodig om Fanfare de baas te blijven. Ook Loblied en Uilenspiegel kon den het in twee ritten niet eens worden. Beide paarden kregen eenmaal de witte vlag. In de derde rit bleef Uilenspiegel vast en handhaafde zich voor den volgenden om loop. X Smiling bleef op gelijken afstand, 320 M., de meerdere van Senator Brewer, waar na de Oude Marie 1? weliswaar haar best deed, maar het tegen het jongere bloed van Tamboer moest afleggen. Weidlöoper was al buitengewoon Onwis. De merrie deed geen stap goed en Xyshias had dan ook geen moeite haar naar stal te sturen. Calumet Bastle, die voor de eerste maal op de korte baan startte, had geen moeite met Othella. Het ging den schimmel te snel. Fou ten bleven dan ook niet uit en ook deze brave bud-gediende verdween naar huis. Calumet liet het publiek genieten van een onberis- pelijken draf. De hengst, die zoowel in het binnen- als in het buitenland op de lange baan groote reputatie geniet, zal het ook op de korte baan wel leeren. Zijn aanvangssnel- heid is nog niet groot genoeg, maar hij zal zich daarbij spoedig weten aan te passen. Johanna M„ die vooral bij het publiek zeer favoriet was heeft keurig gedraafd. Zij heeft geen fout gemaakt en het was daarom voor haar jeugdigen berijder, F. Bosveld te be treuren, dat zijn in den beslissenden omloop door het lint ging, waarvan disqualificatie het gevolg was. Zij bleef Achilles ver de baas. De jeugdige Aura V, die in handen van J. Vergay een smettelooze course liep, bereikte gemakkelijk den tweeden omloop. De in Beverwijk zeer pupulaire Quita leed aan een overvloed van temperament. De veulmerrie was in prachtige conditie, maar aangezien zij de allures van de renbaan aan nam kon zij zich tegen Glossy Silk niet handhaven. Zonnestraal had geen moeite met Wel kom, evenmin als Sister Patrick met Sister Bond. Verder bleven aan Zoo Doorlooper en Weeskind S.W. De tweede omloop. Dit laatste paard werd' er na nieuwe loting in den tweeden omloop afgeloopen door Zon nestraal. Johanna M. stuurde Tamboer naar stal. Calumet Bastle moest met 20 M. voor gift het veld ruimen tegen Aura V, die fa voriet voor de course was. In twee snelle rit ten won Zoo Doorlooper van X Smiling, waarna Sister Patrick toch nog drie ritten noodig had om Uilenspiegel, die steeds beter ging, naar huis te sturen. Verder bleven nog aan Glossy Silk en Flora Mac Elwin. Vaandel onthulling. In de pauze werd het vaandel, dat in ver band met de wijziging van den naam der vereeniging in „Prins Bernhard" gewijzigd was, opnieuw aan het bestuur aangeboden. De beslissingen. De draverij werd na dit intermezzo voort gezet. Johanna M. wist zich te handhaven te gen Flora, de favoriet Aura V zond Sister Pa trick naar stal, Glossy Silk bleef de meerdere van Zonnestraal en Zoo Doorlooper had een walk-over. Om den derden en vierden prijs liepen nu Glossy en Zoo Doorlooper, met het resul taat, dat Glossy zich moest tevreden stellen met den vierden prijs. Zeer spannend waren de ritten om den eersten en tweeden prijs tusschen Johanna M. en Aura V. Hoewel Johanna 20 M. moest geven kwamen ze in de eerste rit neus aan neus door de finsh, zoodat de rechter dead- heat gaf. Jammer genoeg was Bosveld door het lint gereden, waardoor Aura deze rit won. In de tweede rit was Aura gedecideerd in de meerderheid, zoodat zij den eersten prijs won. Haar pikeur, de heer J. Vergaye kwam tevens in het bezit van den extra prijs van f 25, om dat hij met Aura de -snelste rit maakte van de geheele course, namelijk in 23 seconden. Aura kreeg een krans om den nek en aldus ver sierd maakte het paard een eererondje over de baan. De prijsuitreiking. Te ruim half zeven was de draverij afgeloo pen. In Hotel „Ter Burg".werden de prijzen uitgereikt. 1. Aura V. eig. J. de Haan. Wijde Wormer, f400 plus plaquette van de Heineken's Brou werij. De pikeur, J. Vergay kwam in het bezit van een gouden dasspeld, aangeboden door de V. V. V. en van f 25 voor de snelste rit; 2. Jo hanna M., eig. J. Vrijland, Rotterdam, ber F. Bosveld f 150: 3. Zoo Doorlooper, eig. H. v. d. Pol, Heemstede, ber. W. Geersen f75; 4. Het avondfeest. In de Breestraat bleef ook na afloop van de harddraverij een enorme drukte heerschen. De café's waren stampvol en de bioscopen werden bestormd. Tegen tien uur verzamel den duizenden feestgangers zich op de Meer om getuige te zijn van het vuurwerk, dat door de V. V. V. was aangeboden. Duizenden feest gangers hebben van het vuurwerk, dat op de Oostkade werd ontstoken, genoten. De beken de Pyrotechnische fabriek van de firma Kat te Leiden had bijzonder veel werk van het programma gemaakt. Het publiek toonde zich dan ook over het gebodene ten zeerste voldaan en vele malen uitte deze waardeering zich ln een krachtig applaus. Een nieuwe groente. Geruimen tijd geleden berichtten wij reeds, dat op groote schaal proeven waren ge nomen met het telen van een nieuwe groen te, namelijk maïs. Maïs wordt vooral veel in verschen toestand gegeten in Amerika. Deze groente wordt dan toebereid zooals in ons land de doperwten. In dit voorjaaizijn in midden-Kennemerland, vooral dooi de bemoeiingen van den heer w. de Groot, directeur van de Vereenigde Veilingen, proef velden aangelegd, waarop maïs werd uitge zet. Het is daarbij gebleken, dat de geest gronden, gelegen achter de duinstreek, zich voor dezen teelt uitstekend leenen, zoodat er zeer zeker wel iets van te verwachten is. Dezer dagen zijn de eerste oogstresultaten aan de veilingen verschenen. Het nieuwe product werd met twee ets. per kolf betaald. Degenen, die de eerste Kennermerlandsche mais hebben gegeten, waren vol lof over het nieuwe product. De proeven zullen thans op grooteren schaal worden voortgezet. SANTPOORT IJmuiden, Christelijk Gemengd koor „Excel sior" IJmuiden en de Racing-zangers uit Haarlem. Alle koren stonden o.l.v. den heer J. Beider. Na een kort welkomstwoord van den voorzitter ving Zang en Vriendschap het concert aan met het zingen van Salve Regina van Obenhoffer. Het mooie, doch zwa re werk werd uitstekend gezongen en het oogstte dan ook een welverdiend applaus. Kerkklokken van Jac. Bonset werd keurig ingezet en deze moeilijke opgave werd keu rig weergegeven. Het dameskoor van Zang en Vriendschap zong vervolgens Jesu Dulcis van Theo van der Bijl, waarmede het koor een groot succes oogstte. Het koor Polyhymnia uit IJmuiden bracht hierna ten gehoore „Feest in het Bosch" van Jac. Bonset. Het Christelijk gemengd koor Excelsior, eveneens uit IJmuiden trad hierna heel ver dienstelijk op met „De Uil" van Diepenbrock, en Miserére van J. van Nieuwenhoven. De Racing-zangers uit Haarlem zongen vervol gens Spilman van Kramer. Dit koor kwam er zonder toegift niet af. Na de pauze zong het mannenkoor van Zang en Vriendschap Goeden Nacht, van Fred. Roeske. De Racing- zangers en Zang en Vriendschap zongen hier na gecombineerd Ave Maria, van Witt, en Das Wandern, van Zölner. Deze mooi ge zongen werken oogstten grooten bijval. Een combinatie van Zang en Vriendschap met Po lyhymnia zong vervolgens De Winter, van Loots. En een combinatie van het Christ, gemengd koor Excelsior en Polyhymnia bracht vervolgens het mooie werk Vrede, van W. T. Kools ten gehoore. De fraai ge zongen nummers werden met een langdurig applaus beloond. Het concert \y-erd bijgewoond door burge meester Sloet. IJMUIDEN De Koiiinginnedagviering. Gevarieerd programma samengesteld. Dank zij het initiatief der vereeniging „Ko ninginnedag" met medewerking van een aan tal plaatselijke vereenigingen, zal de verjaar dag van H. M. de Koningin niet onopgemerkt voorbijgaan. Des morgens om 9 uur wordt met de jeugd van de openbare, de Christelijke en de R.K. school een rondgang door het dorp gemaakt, waarbij de muziekkorpsen „Wilhelmina" en „Soli Deo Gloria" hun medewerking verlee- nen. De opstelling van de optocht vindt plaats aan de Frans Netscherlaan, Na den rondgang trekt de jeugd naar het feestterrein aan de Velserbroekstraat, waar ze .gqtracteer;d /wordt en waar de meisjesen jongens aan de verschillende spélen kunnen deelnemen. 's Middags om 2 uur kunnen dames en hee- ren op den Terrasweg hun bekwaamheid toonen in het ringsteken op de fiets, waarna om 4 uur op de Cremerlaan liefhebbers (sters) van hardloopen verwacht worden, om 5 uur vinden op het feestterrein volksspelen plaats. Behoudens goedkeuring van B. en W. wordt des avonds wederom een „muzikale optocht" gehouden. Voorts zullen leden van de Katholieke Jeugd Centrale, onder, leiding van den heer Melker een aantal tableaux opvoeren, waarbij „Sant- poort's Bloei" voor Bengaalsche verlichting zal zorgen. TOONEEL. De tooneelvereeniging „Jan van Domme len" is zich al weer ernstig aan het voorbe reiden voor het komende seizoen. In studie is genomen „De Sabijnsche Maagdenroof", waarmede men in de eerste helft van Octo ber voor het voetlicht denkt te komen. Het bestuur der vereeniging heeft eenige wijziging ondergaan. Het dagelijksch bestuur bestaat uit den heer A. Tabernal. voorzitter, mevr. Holtman, secretaresse en den heer A. de Vries, penningmeester. VANDALISME. Onze muzieknis kan aan de open zijde niet afgesloten worden. Dit wordt als een ernstig gemis gevoeld, want nu wordt zij maar al te vaak door kinderen als speelplaats gebruikt en heeft het zijn bezwaren lessenaars enz. er in achter te laten. Verder is bovendien gebleken, dat zij niet veilig is voor hen, die we als vandalen zouden willen betitelen. In hun zucht tot vernielen wisten zij niets be ters te doen dan in een der zijwanden, die uit een dikke kartonachtige vezelstof be staan, een tweetal gaten te steken, die het prettig aandoende intérieur der nis ten zeer ste ontsieren. Dat niemand dergenen, die met het toe zicht op het Rijkenspark belast zijn, hier eenige blaam treft, ligt voor de hand: Het is ten eenenmale onmogelijk den geheelen dag de nis onder toezicht te stellen. Doch wel ware het te wenschen, dat de oudere be zoekers van het park in dezen wat meer ac tief waren. Maar dit laat vaak wel te wen schen over. In dit verband deelde het raads lid, de heer Heeremans, ons nog een kras staaltje mede: Op een wandeling door het Rijkenspark zag hij eenige kinderen in de nis spelen. Hij zeide hun, dat dit niet mocht, waarna een der kinderen zei, dat hij „het toch wel tegen zijn vader zou zeggen". De vader bleek zich inderdaad in de nabijheid te bevinden, had dus gezien, dat de kinderen op een plaats speelden, waar ze niet hoor den, zonder dat hij zulks verbood en durfde toen nog den heer Heeremans op onheu- schen toon te vragen, waar hij Zich mee be moeide! Kijk. als ouderen zoo weinig medewerken, en als het jonge geslacht zoo opgevoed wordt dan behoeft het geen verwondering te ba ren, als steeds meer bordjes met „Verboden Toegang" zullen geplaatst worden! CASTRICUM CONCERT VAN ZANG EN VRIENDSCHAP. Gisteravond heeft de gemengde zangver eniging „Zang en Vriendschap" een con cert gegeven in de concertzaal van den heer Borst, waaraan medewerkten Polyhymnia, TERAARDEBESTELLING J. FALK. Onder zeer veel belangstelling had Donder dagmiddag op de algemeene begraafplaats al hier de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van den heer J. Falk, oud lid van den gemeenteraad van Velsen, een der oprichters en eerste bestuursleden van de IJmuider Vischhandel Vereeniging. Met de familie kwamen mede Ds. L. W. Erd- man, oudste predikant der Ned. Herv. gemeen te alhier en de heer L. Rinkel, pastoor der Oud-Katholieke kerk alhier. Achter de familie sloten zich op het kerkhof aan de leden van den kerkeraad der Ned. Herv. gemeente, waarvan de overledene eere-ouderling was en de leden van het kiescollege dezer gemeente, bestuursleden en vele leden der IJmuider Vischhandel Vereeniging, met den administra teur, den heer P. Krab; een deputatie der commissie „Autotochten voor ouden van da gen", de heeren J. E. de Groot en L. Graven maker namens de commissie van beheer van het Oud-Kath. Vereenigingsgebouw. Verder merkten wij op de heeren G. D. Boerlage, no taris te Velsen, J. D. Heykoop, halchef van het Staatsvisschershavenbedrjjf; S. Wals, oud ouderling en oud-koster der Ned. Herv. ge meente. H. Bijkerk te Haarlem, oud-hoofd der Comité-school en eveneens oud-ouderling der Ned. Herv. gemeente alhier en J. E. Sluiters, raadslid. De heer D. Miezérus sprak als huisvriend en namens het bestuur der Ned. Herv. evangeli satie te Santpoort, waar de heer Falk de laat ste jaren woonde. Spr: zeide den overledene te danken1 voor -wat deze als: „geestelijk broeder" voor hem "was geweest en herdacht hem als een oprecht en trouw Christen. Pastoor L. Rinkel zeide dat zijn eerste be zoek aan de familie Falk ambtelijk was, maar dat toen al dadelijk de vriendschapsband was gelegd. Spr. had den overledene leeren kennen als een eerlijk, welmeenend en blijmoedig Christen. Al was hij met heel zijn hart zïjn kerk toegedaan, hij was ruim genoeg om an- derer geloofsovertuiging te waardeéren. De naam van den heer Falk werd dan ook steeds met groote waardeering in sprekers gemeente genoemd. Het was een genoegen voor den overledene toen zijn huis, waarin hij zoo lange jaren lief en leed met de zijnen had gedeeld, in handen van de Oud-Katholieke kerk kwam, De heer A. P. Bakker sprak namens het co mité „autotochten voor ouden van dagen" en zeide dat de heer Falk daarvan de ziel was. Namens de commissie en de ouden van dagen bracht spr. den overledene een laatsten groet. Tenslotte sprak Ds. L. W. Erdman namens den kerkeraad en het - kiescollege der Ned. Herv. gemeente. Spr. herdacht wat de over ledene als ouderling en vooral ook als orga nist was geweest. Toen de kerk aan de Ka naalstraat er nog niet was en de godsdienst oefeningen werden gehouden in het tegen woordige gebouw voor Chr. Belangen, was de heer Falk reeds organist en kwam tweemaal eiken Zondag van Velsen, om het orgel te be spelen. Hij was een begenadigd kind van God en legde steeds zijn ziel in zijn spel. Hoevelen heeft hij daarvan doen genieten. Ds. Erdman verzocht de aanwezigen een lievelingslied van den overledene te zingen en wel Gezang 49 1: Waar is een vreugd, een kalmte, een heil; zoo zalig als dit hoogst ge not", en eindigde daarna met dankgebed. De oudste zoon heeft voor de groote be langstelling dank gezegd. NED. VISSCHERÏJCENTRALE. De Minister van Economische Zaken heeft den heer P. J. F. van Leeuwen te IJmuiden be noemd tot lid van de Commissie voor alge meene zaken van de Stichting Ned. Visscherij- centrale en de heeren G. Heijkoop jr. te IJmuiden en P. Jongejans te IJmuiden, tot lid van de subcommissie voor den groothandel in zeevisch van genoemde Stichting. MARKTPRIJZEN van Vrijdag 20 Augustus. Tarbot per K.G. f 1 Tongen per K.G. f 1.80—f 1.20 Zetschol per 50 K.G. f 24 Kleine schol per 50 K.G. f 19f 7.80 Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 17 f 12— Kleine schelvisch per 50 K.G. f 8f 2.80 Kabeljauw per 125 K.G. f 36—f 27 Groote gullen per 50 K.G. f 9f 6.50 Kleine gullen per 50 K.G. f 5.50f 2.60 Wijting per 50 K.G. f 2.80—f 2.30 Makreel per 50 K.G. f 15—f 11.50 Heilbot per K.G. f 1.20 Steurharing per kantje f 7.90 Versche haring per kist f 3.15f 2.35 (Nadruk verboden). BESOMMINGEN. Trawlers: Knikker IJM 4 370 manden f 1600 Sumatra IJM 253 300 manden f 1930. Dirkje RO 53 1035 manden f 2680. (Nadruk verboden). VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Zaterdagmarkt: Clasina Luther, IJM 59, vangst: 90 manden schelvisch, 300 manden braadschelvisch, 40 manden gul en kabeljauw. 60 manden plat- visch, 65 manden makreel, 35 manden wijting Totaal 590 manden, benevens 130 stuks stijve kabeljauw..- -■ HAARLEMMERMEER „DE STEM DER JEUGD". Het chr. kinderkoor „De Stem der Jeugd" te Nieuw-Vennep, behaalde op het te Maas land gehouden groot nationaal zangcon cours, onder leiding van den heer Westerdaal een len prijs met 356 punten in de 3e af- deeling. POLDERVERKIEZING. Donderdag had ten Polderhuize te Hoofd dorp de verkiezing plaats van een Heem raad van den Haarlemmermeerpolder, ter voorziening in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer W. J. van Gulpen. Bi,j candidaatstelling werd gekozen de heer Mr. K. J. C. Baron van Hardenbroek, burge meester van de gemeente Bennebroek, die reeds als Hoofdingeland van den Haarlem mermeerpolder zitting heeft. BURGERLIJKE STAND. van 1319 Augustus 1937. Geboren: Serafina Maria, dochter van J. A. Hameteman en M. Hendriks. Dina Mar tina Maria, dochter van F, de Ruijte en J. Th. Wortman. Johannes Baptist Jozef, zoon van J. A. Daane en A. van Neste. Jo hanna Maria, dochter van G. G. Mesman en J. M. van Duin. Christoffel Goverdinus, zoon van C. G. Honcoop en M. Nieuwenhuijse. Klaas, zoon van G. A. Roubos en A. Bok horst. Lutïna, dochter van L. Posthumus en P. Koning. Gerritje dochter van G. M. Bouw en A. Wijnen. Karei Johannes, zoon van A. van der Veek en A. H. Baars. An- tonie Anne, zoon van J. A. Ruighaver en E. van der Zaag. Johanna Maria, dochter van Th. J. Blommestijn en Th. J. Lemmers. Jacobus Franciscus, zoon van H. L. Teb- bens en P. A. M. Bisschop. Ondertrouwd: Hendrik Verbrugge 24 j. en Neeltje Post 22 j. Pieter B. van der Ban 19 j. en Elisabeth den Breejen 17 j. Gehuwd: Andreas J. Briand 23 j. en Helena L. Rathmann 23 j. -Jacobus van Groeni gen 24 j. en Hanna Griekspoor 20 j. Jozef J. A. Beelen 29 j. en Catharina M. Prins 25 j. Bastiaan J. van der Pol 29 j. en Jacomina Gerritsen 25 j. Wilhelm van Aalst 21 j. en Lizette C. P. Smit 20 j. Ar ie van der Voet 40 j. en Berendina Hof 23 j. Jacob Rip 29 j. en Maria Schalk 26 j. Cornelis Colijn 24 j. en Hendje Slinger 20 j. Roelof C. Slin ger 23 j. en Pieternella M. Voois 21 j. Cor nelis van der Maarel 26 j. en Anna B. Bleijer- veen 25 j. Overleden: Philippus Metselaar 64 j. ongeh. Maria de Ron 37 j. geh. met W. Kamer man. Johanna C. H. Zwart 77 j. geh. met C. Lucke. Nicolaas G. F. Hoogervorst 20 mnd. zoon van J. H. Hoogervorst en A. B. A. Leunenburgh. HEEMSTEDE PERSONALIA. In Den Haag slaagden voor costumière de volgende dames: T. Blaauw, N, Goossens, C. Assendelft, B. v. d. Akker en B. Fabius. Zij werden opgeleid aan de E.M.S.A.I.D. school Postlaan. alhier. ZANDVOORT DAME PLOTSELING AAN HET STRAND OVERLEDEN. Donderdagmiddag te kwart over twaalf werd door eenige wandelaars langs het strand op ongeveer 3 KM. afstand van het stille strand in de richting Noordwijk het lijk aangetroffen van een vrouw. Het scheen, dat de zee het lichaam op het strand had gespoeld. Onmiddellijk waarschuwde men de marechaussee, alhier, waarna de comman dant dr. C. A. van Fraassen verzocht werd eenige manschappen van de marechaussee naar de aangeduide plaats te willen gaan. Ter plaatse stelde de dokter een onderzoek in,waaruit kwam vast te staan, dat de on geveer 60-jarige dame plotseling moest zijn overleden en wel op het strand, aangezien zij geen water had binnengekregen. Uit een door de marechaussee ingesteld onderzoek bleek de dame afkomstig te zijn uit Am sterdam. Aangezien haar kleeren geheel nat waren moet men aannemen, dat de dame vlak langs den waterkant moet hebben ge- loopen en het lichaam na het overlijden dooi den opkomenden vloed verder het strand is opgestuwd. Na de lijkschouwing werd het stoffelijk overschot naar het lijkenhuisje van de algemeene begraafplaats te Zand- voort overgebracht. POLITIEHOND DEED AUTO STOPPEN. In den afgeloopen nacht trachtten eenigen jongelui met hun auto een parkeerterrein te verlaten zonder eenig financieel bewijs van erkentelijkheid jegens den terrein wach ter voor het bewaken van hun wagen. De parkeerder, die zich zijn dubbeltje zag ont glippen, liet het er niet bij zitten, nam zijn fiets en trachtte alsnog aan zijn geld te komen. In den ongelijken strijd tusschen fiets en auto kreeg de parkeerder heel toe vallig assistentie van twee politieagenten, die constateerden, dat de auto niet was voorzien van licht.. Een dezer agenten was vergezeld van zijn hond. die straks enorme diensten zou bewijzen. Nog bleef de achtervolging voorloopig zonder succes, doch ook de agen ten hadden geluk. Hoewel zij op een be paald oogenblik den wagen uit het oog ver loren, kwam even later de auto nabij het kinderhuis Groot Kijkduin in snelle vaart aangereden. Op bevel van zijn eigenaar sprong de politiehond naar voren en door den schrik drukte de bestuurder ijlings het rem pedaal in. Nu was de grootste moeilijkheid voor de agenten overwonnen en kostte het hun niet veel moeite den bestuurder mee te nemen naar het bureau, waar de parkeerder zijn dubbeltje ontving en de bestuurder zijn pro ces-verbaal. OUDE MAN AANGEREDEN. Woensdagavond te omstreeks tien uur reden twee jonge mannen, die alhier wat meer geestrijk vocht hadden ingenomen, dan goed voor hen was, gearmd op het rijwiel pad. Zij waren recht vroolijk gestemd en letten blijkbaar niet op andere weggebrui kers. Dit had tot gevolg dat in Bentveld een oude man werd aangereden, die hierdoor zoo ernstig viel, dat hij een bloeduitstorting ii} het rechterbeen had. Per auto is hij, na dat doktershulp was verleend, naar zijn wo ning te Amtserdam overgebracht. Tegen de twee jonge mannen werd door de marechaus see proces-verbaal opgemaakt, BOKSWEDSTRIJDEN TE ZANDVOORT. Naar we vernemen zullen in de groote zaal van het Casino zeer waarschijnlijk bokswed strijden worden gehouden. De besprekingen I met de Haarlemsche Boksclub zijn reeds in een I ver gevorderd stadium. I HULDIGING JB. KRAAIJENOORD. Alvorens Zaterdagavond te half acht de Zandvoortsche reddingsbrigade met haar groote demonstratie zal beginnen, zal de heer Jb. Kraaijoord voor zijn moedig optreden bij het redden van twee dames, die in verdrin kingsgevaar verkeerden, worden gehuldigd door het bestuur der Z.R.B. Deze huldiging zal plaats hebben op het strand, waai- de demon stratie wordt gehouden. CHINEESCH NACHTFEEST. Zaterdagavond a.s. zal in de grootd zaal van het Casino een groot nachtfeest worden georganiseerd onder den naam „Nudt de Chine". Medewerking zal verleend worden dooi de Whang-Po-Groupe, bestaande uit jong leurs, terwijl ook acrobatiek, goochelkunst, dans en muziek zal te genieten zijn..Verder heeft de directie zich de medewerking ver zekerd van de eveneens Zondagavond op tredende „Croacking Nightingales" en „The Rhythm Club" uit Haarlem. ENGELSCHE VLIEGTUIGBOM GEVONDEN. Door eenige toevallig passeerende badgas ten werd aan het strand Donderdagavond een projectiel gevonden, hetwelk den vorm had van een torpedo, zij waarschuwden onmid dellijk de marechaussee, die het gevaarlijke voorwerp voorzichtig naar het politiebureau transporteerde. Van politiezijde werd hierop kennis gegeven aan de artillerie-inrichting aan de Hembrug, waarop een deskundige naar hier werd gezonden. Deze heeft het pro jectiel aan een onderzoek onderworpen, waar uit kwam vast te staan, dat men hier te doen had met een vliegtuigbom van Engelsche af komst, die blijkens den datum (Februari 1936) reeds lang in zee moet hebben gezworven. Waarschijnlijk was het een bom, die dienen moest voor het vorcnen van een rookgordijn ter beveiliging van oorlogsschepen. Vermoede lijk is deze bom gebruikt bij een vlootma- noeuvre van de Engelsche marine. BURGERLIJKE STAND. Getrouwd: M. Boeljon en E. B. W. Gade- mann, Wilhelminaweg 33. Overleden: E. Tas, echtgenoote van J. Vaz Dias, oud 32 jaren, wonende te Amsterdam. (Is reeds In een deel eener vorige oplage geplaatst.) De doodsla« te Groede. Landbouwer tot drie jaar gevangenisstraf veroordeeld. 's-GRAVENHAGE. 19 Augustus. Heden morgen deed het Gerechtshof te 's-Gravenhage uitspraak in de strafzaak tegen den 36-jarigèn landbouwer F. J. G. te Groede, die op 4 Maart jl. een doodelijk schot heeft gelost op den land arbeider van de W„ toen deze hem met een stok te lijf wilde gaan. De rechtbank te Middelburg had het beroep van verdachte op noodweer verworpen en hem veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijf jaar met aftrek van preventieve hechtenis. Hoewel de procureur-generaal aannam dat hier sprake was van noodweer-exces en in zijn requisitoir ontslag van rechtsvervolging heeft gevorderd, verwierp het gerechtshof het beroep zoowel op noodweer als dat op noodweer-exces en veroordeelde den landbouwer tot een ge vangenisstraf van drie jaar met aftrek van preventieve hechtenis. Verklaring van Mussolini. „Madrid werd nog niet ernstig aangevallen". Bij het Knekelhuis te Calatafimi (prov. Trapani) heeft Mussolini de generaals, hoofd officieren en een delegatie van subalterne en onderofficieren vereenigd, die hebben deelge nomen aan de groote manoeuvres van het Italiaansche leger. De duce maakte eerst opmerkingen van technischen aard en verklaarde vervolgens, dat de manoeuvres bewezen, dat een inval op Sicilië onmogelijk is. Mussolini gelooft niet aan het stationaire karakter van den Spaanschen oorlog en verklaarde dat indien Madrid nog niet bezet is. dat komt omdat deze stad nog niet ernstig werd aangevallen. De leider der Italiaansche regeering voegde hier aan toe. dat de verdediging van Sicilië versterkt zal worden. Hij besloot met den aard der Italiaansche soldaten te roemen. (Havas). VOETBAL. Het Spaernebeker-louruooi. De loting. We hebben reeds eerder medegedeeld, dat het bekende Spaernebeker-tournooi op Zon dag' 5 September op het terrein aan den Schoterweg gespeeld wordt. De loting heeft het volgende resultaat opgeleverd: Go ahead—Stormvogels. HaarlemP. S. V. Op denzelfden Zondag worden zooals ge woonlijk 'ook de verliezers- en de winnersronde gespeeld. In de groote pauze zal waarschijn lijk een veteranen wedstrijd worden gespeeld. Een mooie voetbaldag dus. De roodbroeken gaan Zondag 29 Augustus reeds kennis maken met Go ahead, want dan gaan ze naar Deventer. En op 12 September speelt Haarlem in Eind hoven tegen P. S. V. BURGERLIJKE STAND HAARLEM. 19 Augustus. Ondertrouwd 19 Augustus; A. van der Linde en W. J. M. Meeuwig; H. J. P. Cornet en E. M. Cornet; J. F. H. Busking en C. L. Noorden hout; J. H. Donkel en A. M. Kloes. Getrouwd 19 Augustus: Th. G. J. van dei- Meer en C. M. C. Fris; W. J. de Hon en P. Mol; H. Vrugt en W. Potgieser; D. Kok en A. E. Hiisemann; J. Sougé en J. Pennarts; W. J. van Luijken en G. Roosemalen. Bevallen 17 Augustus: H. E. Reemer— v. d. Sluis, z.; C. H. Suijkerlandv. d. Aardwegh, d.; P. v. v. d. Reepter Horst, d.; 18 Augustus: W. J. van Ake—Bakker, d.; H. J. Muhlhaus—v. Loon, z.; C. A. KohierGeertsema, z.; H. J. Lemmers—Wortel, d.; J. Terstall—Jansen, z.: D. C. Toornend—Rosenhart, z.; 19 Augustus: H. M. van NordenDollé, d.; T. J. A. van Bruggen—van Maaide, z.; Overleden 17 Augustus: M. T. Stam, 21 jaar. Overtonstraat; J, Bauer, 33 j.. Oude Weg; G Fortgens—Bakker, 60 j„ Raamvest; 18 Aug.: C„ 2 j„ z. v. G. C. Heeres. v. Loostraat; J. C. Kin ij ver. 65 j., Tweede Zuidpolderstraat; G. KooleGroeneweg, 45 j„ Hazepaterslaan; W. H. Kloes, 69 j„ Rozenhagenplein19 Augustus: B. Termeer, 62 j„ Molenaerstraat

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 9