De Belg Meulenberg wereldkampioen op den weg Van Amsterdam op de zesde plaats. DINSDAG 24 AUGUSTUS 1937 HAARLEM'S DAGBLAD' 8 Slechts 8 renners bereikten den eindstreep. VOOR de elfde maal is onder auspi ciën van de Union Cyliste Interna tïonale het wereldkampioenschap op den weg voor professionals ver reden, ditmaal over een afstand van 297.5 K.M. te Kopenhagen, 't langste parcours, dat ooit werd vastgesteld. Voor de vijfde maal is de titel gewonnen door een Belg. George Ronsse won in 1928 voor de eerste maal den titel voor zijn land, het volgend jaar te Zuerïch zegevierde hij wederom, in 1934 won Karei Kaers te Leipzig en het was Jean Aerts, die in 1935 op den omloop van Floreffe de eerste plaats bezette. Dit jaar wist Eloi Meulenberg, de jonge Vlaming, die twee maanden geleden zoo bui tengewoon heeft uitgeblonken in de Ronde van Frankrijk, nadat hij met den Duitscher Kyewski, den Zwitser Egli, den Luxemburger Majerus en den Franschman Speïcher ge durende de tweede helft van den koers de toon had aangegeven, dank zij ook zijn sprïntcapaciteiten, beslag op den titel te leg gen door in den tijd van 7 uur 59 min. 48 sec. als eerste over dc eindstreep te gaan, de bijna 300 K.M. afleggend met een gemiddel de van ruim 37 K.M. per uur. Eentonige strijd. De koers heeft twee verschillende aspec ten gehad. Men kan beweren, dat de strijd vrij eentonig is geweest, want na twaalf ron den vormde zich een groep van zes renners, waarvan enkele ronden later in totaal moesten er 35 gereden worden de Italiaan Moretti afviel wegens een ernstigen val. Deze kleine groep heeft zich zonder moeite aan den kop weten te handhaven en wel ge durende de 23 resteerende ronden. En in de sprint viel toen de beslissing ten gunste van Meulenberg. Maar zelfs in het feit, dat de koers een eentonig verloop heeft gehad, zitten enkele interessante punten. Wat is de reden, dat de groep van vijf, bestaande uit Meulenberg, Egli, Kyewski, Majerus en Speicher geduren de het tweede gedeelte van den koers geen moment bedreigd werd door het tweede pe loton? In de eerste tien ronden gebeurde wel veel, doch niet iets. dat van invloed op het verloop van den koers was. In de twaalfde ronde vormde zich een groep, bestaande uit de renners, die wij reeds vermeldden. Op dat moment lagen Magne, Zimmermann en de Nederlander Verveer, die zich puik geweerd had. op 55 seconden ach terstand, welke na 13 ronden tot 1 min. 15 sec. was gegroeid. Onze landgenoot, Magne en de Zwitser werden in de veertiende ronde ingeloopen door Eckerling. Amberr. Le Greves," Danneels en Buchwalder. De achter stand werd grooter, na 15 ronden noteerden wij 1 min. 27 sec... na 16 ronden 2 min. 6 sec. Op dat moment kregen Magne c.s. verster king van een kleine groep renners, waarbij zich Kaers, Di Paco, d:Hooge en van Am sterdam bevonden. Het tweede peloton bestond toen uit der tien renners, de kopgroep uit zes man. Maar na achttien ronden was de achterstand we derom vergroot. 3 min. 46 sec. Het beslissende moment. Toen kwamen wij bij het beslis sende moment van den strijd. Magne de wereldkampioen van hef vorige jaar, deed een moedige poging de zes vluchtelingen in te halen, hij sprong alleen uit het tweede peloton en kwam na negentien ronden met 2 min. 50 sec. achterstand op Meu lenberg. Egli cn de drie anderen door. Het tempo moest versneld worden om Magne te bereiken en tegelijkertijd te trachten ook de kopgroep te benaderen. Inderdaad werd Magne ingehaald en na 20 ronden passeerde de tweede groep met 2 min. 55 sec. achterstand de officieele tribu nes. Maar waarom is men toen niet doorge gaan? Hoe is het mogelijk geweest, dat een groep van dertien man er niet in slaagde een vijftal vluchtelingen, immers Moretti viel in de 21ste ronde uit te achterhalen? De tweede groep heeft echter van de twin tigste ronde af geen energieke pogingen meer ondernomen om de leiders in te halen. Geen der renners heeft het initiatief durven nemen, Magne had het eenmaal geprobeerd, was ingehaald, waarna het tempo gezakt was. Danneels en Kaers ondernamen niets, Am- berg en Buchwalder toonden weinig zin op te loopen en ook de beide Nederlanders Ver veer en van Amsterdam bleven zooveel mo gelijk achteraan in de groep hangen. Dat de Belgen, de Zwitsers en de Fran- schen tenslotte geen pogingen ondernamen. H.R.C. „EXCELSIOR". De kampioenschappen (sprint) weer uitge steld door de slechte weersgesteldheid. De renners B. de Jong en Sweers kwamen aan de start om te beslissen wie de 2e en 3e plaats zou bezetten der competitie. De wedstrijd ging over 12'K.M. Na een spannende rit werd Sweers 1. De Jong 2. De stand der Competitie der C-kl. luidt nu als volgt: 1. Freek Jansen 23 pnt.; 2. Sweers 22'/, pnt. 3. B. de Jong 22 pnt., 4. De Klerk 13 pnt.. 5. W. Kleef 7 pnt. 6. De Vries 6 pnt. 7. J. Jonker 6 pnt. 8. Henskens 4 pnt., 7. J. kamer 3 pnt... 10. Vogel 1 pnt. Heden avond belangrijke vergadering in 't clubgebouw. De renners van Excelsior hebben goeden resultaten weten te boeken in deze ronde, namelijk: J. Bouman 2, J. v. Dokkom 10, T. Jansen 12.. In de Ronde van Oiid Wetering moesten Jan Smit. J. Jas. H. v. Es, B Matzen, allen den strijd staken door pech. In de ronde van Edam starten de volgende renners: J. Walgien. J. v. Dokkum. Jan Smit Deze wedstrijd vindt Maandag plaats. i is te begrijpen, gezien het feit, dat een land genoot van hen, een Meulenberg, een Egli, een Speicher, in de kopgroep reden. En bovendien was de tweede groep kwan titatief wel grooter maar kwalitatief minder sterk dan de vijf leiders, vooral indien men in het oog houdt, dat hier niet om en nabij 200, doch bijna 300 K.M. moesten worden verreden. Maar waarom namen Verveer en Van Am sterdam niet het initiatief? Uit sportief oog punt gesproken had men dit bij een wedstrijd om het wereldkampioenschap toch mogen verwachten, waar in de leidersgroep geen landgenoot zat. O.i. namen zij een te afwach tende houding aan. Na 32 ronden zakte het tweede peloton in elkaar. Magne, die in de 25ste ronde een lekke band had gekregen, doch onmiddellijk van fiets had kunnen verwisselen, week na 32 ronden van het parcours af en sloeg een zij weg in, richting Kopenhagen Le Greves, Danneels, Amberg, gaven op. Verveer staakte den strijd, maagkrampen. Zoo was het tweede peloton, dat de 33ste ronde aanving, tot 3 man gedund, nl. Van Amsterdam, d'Hooge en Weckerling. Wel liep dit drietal regelmatig verschei dene seconden op de leiders in. doch bij aan komst bedroeg het verschil toch nog 7 min. 2 sec. In de laatste ronde waren de vijf leiders steeds bij elkaar gebleven, elkaar bewakend, elkanders bewegin gen beloerend. Zoo moest de beslis sing in de sprint vallen. Meulenberg won met 1 1/4 lengte van Kyewski met Egli als derde. Van Amsterdam verrichtte een verdienste lijke prestatie door in de tweede groep de sprint te winnen voor d'Hooge en Wecker ling. Onze landgenoot mag dan niet geschit terd hebben, hij moge dan weinig initiatief hebben getoond, in dezen voor Nederland- sche renners zoo zwaren 300 K.M. rit heeft hij bewezen, dat dank zij zijn uithoudings vermogen en zijn regelmatigheid hij een koers als deze kan uitrijden, om zelfs nog in de sprint van een crack als d'Hooge te winnen. Van de 34 renners zijn er 8 aan gekomen, 26 zijn er dus uitgevallen, waarvan verscheidenen met een we reldnaam. Wel een bewijs, dat de koers toch niet zoo licht is geweest als velen op dit vlakke circuit ge dacht hadden. De Nederlanders. Over Van Amsterdam en Verveer hebben wij reeds het noodige gezegd. De eerste drie uren is met een hoog gemiddelde gereden. Na 2 uren waren 80.2 K.M.. na 3 uren 118.9 K.M. afgelegd, d.w.z. met een gemiddelde van ruim 39 K.M. per uur. Dit hooge gemid delde heeft in de tweede helft van den wedstrijd de beide Nederlanders gebroken. Braspenning viel tegen, na 40 K.M. had hij bijna 4 min. achterstand en gaf in de acht tiende ronde op. Stuyts had in de eerste ronde de pech een lekke band te krijgen, ge volgd door een slecht werkend versnellings apparaat en gaf ook op. Werner, Grundahl, Hansen en Falck Her- mansen waren de eenige renners, die ge straft moesten worden. Meulenberg over den wedstrijd. Meulenberg was na afloop van den wed strijd van meening. dat de koers zeer een voudig was geweest. „Wij waren met zijn vij ven weg", aldus de Belg. „en niemand kwam ons achterna. We bleven bij elkaar en de sprint moest beslissen. Met hoeveel ik van den Duitscher gewonnen heb, weet ik zelf niet". En Van Amsterdam, die met zijn 6e plaats onmiddellijk door den voorzitter der Neder- landsche Wielren Unie, jhr. I. L. van den Berch van Heemstede werd gelukgewenscht, zeide ons, dat door den langen afstand de rit zoo moeilijk was geweest. „Het gaat om de juiste verdeeling van de krachten en een Hollandsche renner is geen ritten van 300 K.M. gewend", aldus de Leidenaar. „Vooral de eerste 100 K.M., welke met een gemiddelde van 40 K.M. waren gereden, wa ren zwaar geweest". Met een auto reed Meulenberg een eere rondje, de regenboogtrui der U.C.I. om de schouders, verscholen in den reusachtigen krans. De uitslag was: 1 Meulenberg (België) 7 uur 59 min. 48 sec. 2 Kyewski (Duitschland) op 1 1/5 lengte. 3 Egli (Zwitserland) op 1/2 lengte. 4 Majerus (Luxemburg). 5 Speicher (Frankrijk) allen in denzelfden tijd. 6 Van Amsterdam (Nederland) 8 uur 6 min. 50 sec. 7 d'Hooge (België) op twee lengten. 8 Weckerling (Duitschland) in denzelfden tijd. Alle overige renners staakten den strijd. Het oogenblik, waarop v. d. Vijver te Kopenhagen den Franschman Georget in de finale sprint klopt. Van de Vijver gehuldigd. Jef v. d. Vijver, de nieuwe amateur-wereld kampioen, is gisteravond in de stad zijner in woning, Roosendaal teruggekeerd. Men heeft hem een ontvangst bereid, die bij den titel paste, een ontvangst, die v. d. Vijver zich in dien omvang zeer zeker niet heeft gedacht en die hem daarom des te meer verraste. Dat de aankomst van den kampioen bijna twee uur vertraging ondervond, het was inmiddels reeds bij elven heeft aan het enthousiasme niets afgedaan, vele duizenden hadden zich op het plein voor en in de stra ten nabij het station verzameld en toen v. d. Vijver te kwart voor elf, omstuwd door fami lieleden, vrienden en leden van huldigings comités en omhangen met kransen, den hoofdingang verliet, werd hij met een uitbun dig hoera begroet. Vervolgens heeft het gemeentebestuur v. d. Vijver en zijn familieleden in de groote raads zaal een zeer sympathieke ontvangst bereid. De burgemeester van Roosendaal, mr. C. A. Prinsen sprak vriendelijke woorden, waarin hij herinnerde aan de omstandigheden, onder welke v. d. Vijver zijn titel heeft veroverd. Verder spraken leden der huldigingscomités en een vice-consul der Nederlandsche Wiel» ren Unie H. R. C. „EXCELSIOR". Bovengenoemde vereeniging houdt heden avond een koppelwedstrijd op den weg over een afstand van 48 K.M. De Junioren rijden een koppelrecord wedstrijd over 2d K.M. Donderdagavond vind er een trainingswed strijd plaats over een afstand van 50 K.M. met 2 klassementen, de Junioren rijden een wed strijd over 18 K.M. De oudere coureurs rijden a.s. Zondag een wedstrijd over 25 K.M. De volgende renners hebben hier voor ingeschreven: Jas Sr., Phil- lippo, J. v. Tol, Kroonsberg, Chr. Weijers, Ge- laudie, Lasschuit Sr., G. Jonker, Frans de Nijs. Vertrek precies 8 1/4 uur. A.s. Woensdagavond vindt er een belang rijke ledenvergadering in het clubgebouw Gen. den simultaanspeler onder aanbieding van de la Reijstraat 15 plaats. automobilisme. Fraaie prestatie van Gatsonides en v. d. Hunt. Zij eindigen als vierde bij den wedstrijd LuikRomeLuik. De buitengewoon moeilijke uithoudings wedstrijd Luik-Rome-Luik over een afstand van bijna 4500 K.M. is geëindigd in een groote Duitsche overwinning. De eerste drie plaatsen worden bezet door Duitsche equipes, maar minstens zoo bijzonder is de prestatie van de Nederlandsche equipe Gatsonides-van Hunt geweest, die van de 82 deelnemers als .vierde achter de Duitschers aankwam. De Nederlandsche rijders hebben het er wel zeer goed afgebracht, indien men bedenkt dat er slechts drie landgenooten uitkwamen, nl. Gatsonides en van Hunt met een Riley en de heer Barendregt. die met den Duitscher Klein met een Ford deelnam. Deze laatste equipe viel onderweg uit. Van de 17 Duitsche deelnemers kwamen er tien aan, van de 17 Belgen geen enkele, van de 20 Franschen 2, van de 4 Italianen 2, van de vier Zwitsers geen enkele, van de twee Engelsehen geen enkele, terwijl ook de eenige Amerikaan niet aan het punt van aankomst verscheen. De officieuze uitslag (de officieele zal, in verband met de moeilijke berekening, nog wel eenige dagen op zich laten wachten) luidde als volgt: 1. Haberle-Glocker (Duitschland) met Ha- nomag. 2. Von Guillaume-mevr. Bahr met Imperia. 3. Von Haustein-Bund (Duitsch land) met Hanomag. 4. Gatsonides-Van Hunt (Nederland"» met Riley. 5. Massa-Brunetto (Italië) met Alfa Romeo. De Haarlemmer Gatsonides die in de rit LuikRomeLuik een ■prachtige prestatie leverde door met zijn part ner als vierde te eindigen. voetbal. SERIE WED STRIJDEN RIPPERDA. Ripperda 2Kennemers 3 12 V. S. V. 5—DeCeO 3. 4—1 Sportman 2E. T. O. 1 02 Zandvoort 2Sportman 1 30 HET STORMVOGELS- JUNIOREN-TOURNOOI Zondag werd 't Stormvogels-Junioren-tour- nooi beëindigd. In de „hoofdafdeeling" legde V.S.V. a beslag op den eersten prijs.De presta ties van de Stormvogelsploeg in deze afdeeling viel tegen. In de B-afdeeling was het de Ken- nemersploeg, die zich de sterkste toonde De uitslagen waren: Afdeeling A: Kinheim aV.S.V. a 12 Stormvogels aKennemers a 14 Beslissing. V.S.V. aKennemers a 40 Afdeeling B: Stormvogels bKennemers b 2—3 V. S. V. b—R.C.H. b 3—4 Beslissing: Kennemers bR.C.H. b 42 HET „ELSWOUT"-TOURNOOI. De loting voor het tournooi om den „Els- wout"-beker welke wedstrijden 5 en 12 Sep tember a.s. op de terreinen der vereenigin; D.I.O. aan de Ramplaan zullen worden ge speeld, had het volgende resultaat: le ronde: A. Haarlem 2—T.H.B. B. SchotenR.C.H. 2. C. D.I.O.E.H.S. D. SpaarnevogelsE.D.O. 2. honkbal. COMPETITIESTANDEN. Eerste klasse gesp.gew.gel.verl.pnt. Blauw Wit 1 11 9 1 1 19 E. D. O. 1 11 8 0 3 16 Haarlem 1 10 6 1 3 13 Ajax 1 11 6 0 5 12 V. V. G. A. 1 12 4 0 8 8 H. H. C. 1 11 3 0 8 6 Quick 1 12 2 0 10 4 Blauw Wit 1 kampioen. Tweede klasse A R. C. H. 1 10 7 2 1 16 The Catchers 1 9 5 2 2 12 A. F. C. 1 10 5 2 3 12 H. H. C. 2 9 4 0 5 8 D. W. S. 1 10 3 0 7 6 D. E. V. 1 10 2 0 8 4 R. C. H. 1 kampioen. Tweede klasse B: Haarlem 2 12 10 0 2 20 E. D. O. 2 12 10 0 2 20 Zeeburgia 1 12 7 0 5 14 Z. R. C. 1 12 6 0 6 12 A. M. V. J. 1 10 4 0 6 8 D. E. C. 1 11 2 0 9 4 Shell 1 11 1 0 10 2 Haarl. derde klasse A: R. C. H. 2 10 9 0 1 18 Schoten 1 10 8 0 2 16 E. D. O. 4 9 4 0 5 8 H. H. C. 3 9 4 0 5 8 R. C. H. 4 8 1 0 7 2 T. H. B. .1 10 2 0 8 4 R. C. H. 2 kampioen. Haarl. derde klasse B: Schoten 2 9 8 0 1 16 E. D. O. 3 10 8 0 2 16 R. C. H. 3 9 5 0 4 10 Swastika 1 9 4 0 5 8 E. D. O. 5 7 1 0 6 2 T. H. B. 2 8 Juniores. 0 0 8 0 E. D. O. a 8 7 0 1 14 Swastika 7 5 0 2 10 Kinheim 7 4 0 3 8 Schoten b 7 2 0 5 4 E. D. O. b 7 2 0 5 4 Schoten a 8 2 0 6 4 boksen. BOKSWEDSTRIJDEN TE ZANDVOORT. De Haarlemsche Boksvereeniging „De Ring", organiseert Zondagavond a.s. boks wedstrijden in gebouw Casino te Zandvoort, aanvang 8 uur. De wedstrijden bestaan uit een steden ont moeting Amsterdam'Den Haag. De Haar lemmers de Bie en Rijntjes zijn in het Am- sterdamsche team opgesteld. Ris en Hoff mann zullen in de aanvullingspartijen uit komen. Het programma luidt als volgt: AmsterdamDen Haag: De Vries (kamp. Amsterdam 1937)— Nicolaas (kamp. Ned. 37). Kiks (kamp. Nederland 1935) Ninaber. (kamp. Ned. 1937). De Moor (kamp. Ned. 37) Nieuwenburg (10 maal kamp. van Ned.) Ter Nuyl (kamp. Amsterdam 1937) De Pauw. BattermanEngelbert. PostKoppelen. Re ij n t j esB lij en b u r g De BieAhous. Heidoorn (kamp. Amsterdam '36)Stiny. KneppersStuiver. JoustraOoster veen Terwijl in de bijpartijen ondermeer bok sen Risvan Esch, HoffmannKoekebakker. Brouwer—Kneppers, LubbersBootsema. dammen. SEVIULTAANTOURNEé J. W. VAN DARTELEN Simultaanseance te Venlo voor den Noord-Limburgschen Dambond. De heer J. W. van Dartelen uit Heemstede gaf als slot van zijn simultaan tournooi, een simultaan séance te Venlo voor den Noord- Limburgschen Dambond. Voor den aanvang dezer séance werden door den voorzitter van den Noord-Limburg schen Dambond, den heer J. H. Warmerdam, hartelijke woorden van welkom gericht tot den simultaanspeelr onder aanbieding van een fraai bloemstuk. Hierna ving de heer Van Dartelen zijn wan deling langs de borden aan. Deze séance werd in een zeer vlot tempo afgespeeld, zoodat de 32 partijen in 3 uur be ëindigd werden. De heer Van Dartelen won 19 partijen, maakte er 9 remise en verloor er 4. Met deze simultaanséance beëindigde de heer van Dartelen zijn succesvolle tournee. Gedurende twee volle weken gaf Van Dar telen vrijwel avond aan avond voor stamp volle zalen zijn séances en met voldoening mag geconstateerd worden, dat hier een goed stuk propaganda-arbeid werd verricht. athletiek. VELDLOOP TE VOGELENZANG Op Koninginnedag organiseert het Centraal Oranje Comité te Bloemendaal een veldloop over 3'/2 K.M. De wedstrijd zal des middags te half vier beginnen. Uitsluitend ingezetenen van Bloemendaal boven de 16 jaar kunnen voor dezen wedstrijd inschrijven .Enkele fraaie prijzen zijn beschikbaar gesteld o.a. door Bloeniendaal's Bloei. Inschrijvingen t/m. 26 Augustus en nadere inlichtingen te verkrij gen bij G. Vries, Zijlweg 1, Overveen, telef. 10380, cricket in engeland. Yorkshire en Middlesex hebben op den 2den dag hunne positie weten te versterken. Yorkshire scoorde 463 (N. W. D. Yardley 100 Barber 87) tegen Surrey 229—8 (Fishlode 11). Middlesex 277 en 325—7 (gesl.) Hart 118, G. O. Allen 50* tegen Kent 173 en 32—0. Notts 231—3 (Keeton 127 tegen Essex 436 (N. Vere Hodge 108). Somerset 411 (F. Meyer 125, J. H. Cameron 113) tegen Sussex 395—9 (J. Parks 112, zijn 11de century van het seizoen). Northamptonshire 356 tegen Warwickshire 391—8 (Croom 177). LAWNTENNIS. Wedstrijden om den Van Lennep- beker en de Kea Bouman coupe. Maandag en Dinsdag worden op de banen van het Kennemer Lyceum de jaarlijksche wedstrijden om den Van Lennep-beker en de Kea Bouman-coupe gespeeld, waaraan deelne men de beste jeugdige spelers en speelsters uit het geheele land. Deze wedstrijden, welke ook nu worden geleid door den heer J. J. B. J. Swaan, lid van het dag. bestuur van den Ne der!. Lawn Tennis Bond. gaven op den eersten dag reeds vele goede partijen, waarin ook de vertegenwoordigers van het district Haarlem zich vrij goed weerden. Mejuffrouw F. Kerkhoven plaatste zich in den halven eind strijd. Mej. N. de Roos won haar eerste partij maar werd in de 2e ronde uitgeschakeld. J. H. Knoop, de eenige vertegenwoordiger in de wedstrijden om den Van Lennep-beker, won zijn beide partijen en is nu aan de kwart eind strijd toe. De uitslagen van den eersten dag luiden: Van Lennep-beker: le ronde: H. Went (Gelderland) slaat W. Reimers (N.-Brabant) 6—3, 6—1; W. Akkers- dijk (Rotterdam) slaat G. Cort van der Lin den (Groningen) 6—4, 9—7; I. Rinkel (Utrecht) sl. B. Vliegenthart (Gelderland) 60, 60; J. H. Knoop (Haarlem) sl. E. Kop- pius (Groningen), 6—3, 6—2; P. Heyblom (Am sterdam) sl. W. Pernink (Noord-Brabant) 61, 63; M. W. Haal (Geldex-dand) w.o. J. Bouman (Den Haag) sl. J. H. W. Woodrow sl. v. Walsem (Gelderland) 62, 64; H. Wil ton (Den Haag) w.o. jhr. De Roy van Zuide wijn (N.-Brabant) slaat A. ten Oever (Dren te) 62, 61; J. van Sprengers (N.-Brabant) slaat E. Brands (Drente) 60, 62. Tweede ronde: F. Wiegers (Amsterdam) slaat I. Rinkel (Utrecht), 6—3, 4—6, 6—2; J. H. Knoop (Haarlem) sl. P. Heyblom "(Amster dam) 64, 97;;H. Wilton Jr. (Den Haag) sl. W. Haal (Gelderland) 6—3, 6—2; H. Want (Gelderland) sl. E. van der Kruk (Amster dam) 62, 26, 61; J. Bouman (Den Haag) sl. B. Veltenaar (Rotterdam) 63, 62; jhr. De Roy van Zuidewijn (N.-Brabant) sl. L. Ak- kersdijk (Rotterdam) 46, 1210. 97; C. P. C. Fabius (Den Haag) sl. J. van Sprengers (N.-Brabant) 61, 63; E. Bouman (Den Haag) sl. W. Akkersdijk (Rotterdam) 6—3, 6—4. Kea Bouman-coupe. le ronde: mej, E. H. Klein (Den Haag) sl, mej. R. Rinkel (Utrecht) 60, 63: mej. I. Kiek (Amsterdam) sl. mej. A. Hovinga (Gro ningen) 16, 63, 64, mej. N. de Roos (Haarlem) sl. mej. R. Kloppers (N.-Brabant) 61, 62; mej. T. van Rijssel (Rotterdam) sl. mej. D. Honig (Gelderland) 60, 61; mej. N. Felix (Den Haag) slaat mej. K. Mos (Haarlem) 6—0, 6—2; mej. B. Thonus (Am sterdam) sl. mej. M. Wolterbeek (Den Haag) 6i, S0; mej. F. Kerkhoven (Haarlem) w.o. Tweede ronde: mej. A. Hartog (Den Haag) sl, mej. B. Thonus (Amsterdam) 64. 64; mej. T. van Rijssel (Rotterdam) sl. mej. Né Felix (Den Haag) 26, 75, 75; mej. I. Kiek (Amsterdam) sl. mej. N. de Roos (Haar lem) 61, 6—4; mej. F. Kerkhoven (Haarlem) sl. mej. E. H. Klein (Den Haag) 61, 46, 7—5. DE NEDERLANDSCHE PLOEG TEGEN BELGIë. De Nelierlandsche ploeg, die op 23 en 29 Augustus te Westende tegen België zal uit komen is als volgt samengesteld: Heeren-enkelspel: Karsten, Van Swol, Hug- han, Teschmacher, Marmkelle, Heynen, mr. Brouwers, jhr. De Brauw en als reserve Lijsen. Dames-enkelspel: mej. G. Terwindt, mej. M. Rollin Couquerque, mej. A. M. Kerckhoff en mej. R. Mechel. Reserve, mevrouw Van BerkelBelzer. Damesdubbelspel: Mej. Terwindtmej. Rol lin Couquerque en mej. Kerckhoffmevr. Van Berkel. Heerendubbelspel: HughanVan Swol, Karsten—Teschmacher, De BrauwLijsen en MarinkelleHeynen. Gemengd dubbelspel: mej. TerwindtVan Swol, mej. Rollin CouquerqueTeschmacher, mevr. Van BerkelKarsten en mej. Kerckhoff —Hughan. Aanvoerder is dc heer ir. H. M. A. van Berkel.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6