Waarom werd Schulte gediskwalificeerd? i jf 1 Italiaan Leoni wereldkampioen Biljart-séance Anneese reed voor eigen risico Demmenie en de Hoog reden uitstekend J. v. d. Laan Teleurstellende resultaten van de Nederlandsche stayers. WOENSDAG 25 AUGUSTUS 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 5 KOPENHAGEN, 24 Augustus. (Van een specialen A.N.P.-verslaggever). alleen die renners te laten uitkomen, die zij qua renkwaliteiten en mentaliteit capabel aclit om bij de wereldkampioenschappen te starten. Schulte zelf betreurde het geval het meest. Hij deelde ons mede, dat hij goed in den koers lag. „En ik had het vast niet op een sprint laten aankomen". Schulte professional? bij de amateurs HET wereldkampioenschap op den weg voor amateurs is dus in de sprint gewonnen Een groep van 19 renners kwam gezamenlijk door. Op 400 Meter voor de streep werd de eindsprint ingezet. De Italiaan Leoni won met den Deen Soerensen, den Duitscher Scheller, en den Rotterdammer Dem menie aan het wiel. De vijftien an dere renners werden allen ex aequo op de vijfde plaats gezet, waaron der de 19-jarige Hoog, allen in den zelfden tijd, 5 uur 48 min. 20 sec. van den wereldkampioen. Met deze klasseering was lang niet iedereen het eens, sommigen meen den, dat Demmenie niet vierde, doch zesde of zevende was geworden. In de eerste plaats dient het uitstekende rijden van Demmenie en de Hoog te worden gememoreerd. Zij hebben, vooral, toen zij in het tweede peloton zaten op jacht naar de zes vluchtelingen, verscheidene malen kop geloopen. Afgesproken was, dat de Hoog op het laatste gedeelte Demmenie zou trek ken, opdat de Rotterdammer, zijn reserve krachten voor de laatste paar honderd me ter de eindsprint, zou kunnen bewaren. Dat heeft niet zoo mogen zijn, daar de beide Hollanders op het laatste gedeelte van elkaar werden afgesloten. Als Schulte niet.... Waren deze resultaten voor ons land bevre- fligend te noemen, hoe anders zou de koers zijn verloopen, als Schulte en ook Tack niet gediskwalificeerd waren geworden. Want in de laatste acht ronden werd er niet meer gereden. Geen der renners deed ernstige uitlooppogingen, men had zich met een aankomst in groep verzoend en zelfs daalde het tempo zoo, dat vier renners, die meer dan vijf minuten hadden achter gele gen, zich bij het hoofdpeloton hebben kun nen voegen. Schulte is een sterke treinlooper, een tem porijder, wien de 200 K.M. goed liggen, die het laatste jaar in koersen over dergelijke afstanden had uitgeblonken engisteren in buitengewonen vorm was. Deze renner is vooral in belangrijke momenten zeer onge lukkig geweest. Men herinnert zich de pech bij de laatst gehouden Nederlandsche kam pioenschappen te Valkenburg en thans kreeg hij reeds in den aanvang een lekke band, het achterwiel nog wel. Razend snel had hij zijn nieuwe band, een van Van Amsterdam, die gisteren bij de pro fessionals had meegereden, gemonteerd, en was met anderhalve minuut achterstand aan de achtervolging begonnen. Tezamen met Bidinger slaagde hij er in na 25 K.M. het peloton te pakken te krijgen en na enkele ronden in het peloton te hebben verbleven, om op adem te komen, ging de moedige Am sterdammer, gevolgd door den besten Belgi schen amateur Tack een poging onderne men de vluchtelingen Jones, Hoefner, Cot- tur, Hackebeil en Bolliger, die een kopgroep hadden gevormd, te bereiken. Schulte en Tack liepen na eiken kilometer meer in en toen zij in de elfde ronde nog 3 seconden achter lagen, was het zeker, dat zij op de kleine leidersgroep zouden komen. Schulte was dan ook, dat was de algeme en e meening, de man vor> klasse in dezen koers, waar zelfs renners als Leoni, Soerensen en Scheller niet aan hebben kunnen tippen. En op dat moment dook Anneese, die reeds drie ronden lang gedubbeld was, voor het wiel van Schulte en Tack op. Het was even voorbij de officieele tribune, toen deze ren ner, tegen beter weten in, na herhaalde ma len ook van Nederlandsche zijde gewaar schuwd te zijn, den koers weer hervatte. Schulte vroeg aan Anneese zijn petje, om dat zijn haren hem bij het rijden in de oogen Avaaiden en toen nani Anneese, die zeer on verantwoordelijk handelde en wiens onge disciplineerd optreden ten sterkste dient te worden afgekeurd, het wiel van Schulte en Tack „Ga weg" Schulte voegde hem nog toe: „Ga weg, ga weg, dat mag toch niet". Ook Tack beduidde Anneese, dat dit waarschijnlijk niet geoor loofd was. In deze ronde, de elfde, waar de weg de hoogte in gaat, ging Anneese op kop zitten. „Hij zou dat heuveltje wel even nemen" had h;j gezegd, terwijl notabene de vluch telingen voor Schulte en Tack op dat moment voor het grijpen waren. Van Schulte vernamen wij later, dat hij door den koerscommissaris, Schirmer, voor het feit, dat Anneese hem en Tack het heuveltje had op getrokken, gediskwalificeerd was. Maar een waarschuwing had hij niet van den koerscommissaris gekregen, ook Tack niet. 1 Uit deze feiten blijkt toch wel voldoende, dat Schulte en Tack tegen den geest van de reglementen hebben gezondigd. De koerscommissarissen zijn echter de hoofdschuld geweest, omdat zij er niet toe 1 in staat waren, Anneese uit den wedstrijd te halen. Schulte is er door een toevalligen loop van omstandigheden het slachtoffer v?v, geworden. Anneese is voor eigen rekening te Kopen hagen uitgekomen. De Nederlandsche Wiel- ren Unie had hem niet aangewezen. Hij be hoorde niet bij de officieele ploeg en genoot ook niet de verzorging van dit lichaam. Hij startte op een fiets, welke niet geheel in orde was. Dat deze renner zich niet aan officials ook niet aan de Nederlandsche officials wenschte te storen, toen men hem mede gedeeld had, dat hij uit den koers was. is in dit licht bezien, te begrijpen, al is dit feit als zoodanig fel af te keuren. Het zij de N.W.U, een les in de toekomst Schulte denkt er ernstig over om tot het px-ofessionalisme over te gaan. Indien Schulte inderdaad op korten termijn beroepsrenner wordt, dan zal hij, naar wij vernamen, een uitnoo- diging krijgen om op 12 September a.s. te Parijs deel te nemen aan den wegwedstrijd over 140 K.M. tegen het horloge, waarin beroemde ren ners als Magne, Archambaud, Spei- cher, Favalli, Bautz en andere be kende Pransche, Duitsche en Belgi sche renners zullen uitkomen. In ieder geval zal Schulte echter nog drie wedstrijden als amateur rijden, nl. te Gen- dringen, Weert en Rotterdam, dezen laat- sten wedstrijd op 31 Augustus a.s. VOETBAL. GO AHEAD—HAARLEM. Zondag a.s. speelt Haarlem een vriendschap- pelijken wedstrijd tegen Go Ahead te Deventer. De opstelling luidt als volgt: Vijgeboom, Verhappen, Huysmans, De la Mar, Effern, van Gooi, De Winter, Kammeijer, v. d. Hulst, Smit, v. Polanen, WATERPOLO. POLO-TOURNOOI VAN H. P. C. Zondag 29 Augustus organiseert H. P. C. in de zwemvijver te Groenendaal een waterpolo- tournooi waar aan deelneemen: le klasse heeren, Haarlem I. H. P. C. I. D. W. R. I. 2e klasse heeren H. V. B. G. I en H. P. C. II. 2e klasse, dames: Zignea, D.W. R. en H. P. C. Des avonds vindt een tuinfeest plaats in het Ververschingshuis te Groenendaal waar ook de prijzen uitgereikt zullen worden. HONKBAL. NEDERLAND—BELGIë. Voor den a.s. Zondag in Haarlem te spelen wedstrijd tusschen de vertegenwoordigende negentallen van Nederland en België is het volgende Bondsnegental opgesteld: Werper Lammers (BI. Wit), vanger J. Baas (H. H. C.), eerste honk Van den Heuvel Rijn- ders (H. H. C.), tweede honk Schijvenaar (E. D. O.), derde honk C. v. d. Schalie (E. D. O.), korte stop Meenhorst (V. V. G. A.), verre vel- ders Th. v. d. Putten (E. D. O.), Jac Hartog (H. H. C.) en Wilders (Blauw Wit). Reserves zijn: De Mon (Haarlem), Blomvliet (Ajax), C. Kloos (Haarlem), Boscher (BI. Wit), Web- ner (Ajax). Op de Ordrupbaan werden gisteravond on der groote belangstelling de series verreden van het stayers-wereldkampioenschap over 100 K.M. In de eerste serie startten in deze volgorde Severgnini (Italië) achter Pasquier, Schön (Duitschland) acmer Merkens, Michaux (Bel gië) achter Van den Bosch, Wanzenried (Zwitserland) achter Juvi, Piet van Kempen (Nederland) achter Wiersma en G. Wambst (Frankrijk) achter Gallier. Piet van Kempen probeerde onmiddel lijk van de vijfde plaats af te komen en slaag de er inderdaad in de vierde plaats te be zetten. Deze wist hij echter niet te behou den, toen het tempo versneld werd en na 12 ronden kreeg hij zijn eerste lap. In to taal moesten 270 ron den van 370 Meter (de baan heeft deze lengte) plus 100 Me ter worden verreden. Schön Severgnini en Schön hielden den kop, terwijl George Wambst hen spoedig gezelschap kwam houden. Deze situa tie heeft kilometers na kilometers bestaan. Na 10 K.M. leidde Severgnini met een tijd van 9 min. 11 2/5 sec. op Schön, Michaux, Wambst, Wanzenried, en Van Kempen. Na 30 K.M. was de volgorde: Severgnini met een tijd van 26 [min. 10 3/5 sec. Schön, Wambst, Wanzenried, Michaux en Piet van Kempen op twee ronden achterstand, een en ander in verband met een lekke band. Op de helft van den afstand, 50 K.M., welke door Servergnini in 44 min. 11 3/5 sec. werd afgelegd, lag Schön nog altijd op de tweede plaats, Wambst derde, Michaux op een ronde, Wanzenried op twee ronden en Van Kempen op vier ronden. Op 70 K.M. had Van Kempen de vijfde plaats van Wanzenried weer ingenomen, die later geheel uit den koers verdween. De 70 K.M. werden afgelegd in 1 uur 1 min. 21 4/5 sec. Schön lag 30 Meter achter den Italiaan. Wambst was wat achter, Michaux op twee ronden en Van Kempen op zes ronden. Verandering in den stand kwam er niet VOETBAL. OM DEN ZILVEREN VOETBAL. Zondag worden te Rotterdam de jaarlijk- sche wedstrijden om den Zilveren Voetbal gehouden. De loting had het volgende resul taat: 10.uur: H.V.V.Excelsior. 11.15 uur: V.O.C.—Hermes-D.V.S. 12.30 uur: Willem H—S.V.V. 13.45 uur: Quick (H.)Sparta. 15.— uur: R.F.C.—D.F.C. 16.15 uur: A.D.O.—C.V.V HET A.R.O.L.-BEKERTOURNOOI. Het programma voor het A.R.O.L.-beker- tournooi voor a.s. Zondag luidt als volgt: 11— uur: D.W.V.—H.F.C. 12.15 uur: ZeeburgiaZ.A.C, 13.30 N.A.C.—A.F.C. 14.45 uur:D.W.S.H.B.S 16.uur Blauw Witwinnaar ZeeburgiaZ.A.C. WATERPOLO. HAARLEM—STAR 1—3. Het is Haarlem in haar tweeden degradatie wedstrijd niet mogen gelukken de overwin ning te behalen, waardoor zij een zware dob ber zal hebben zich in de eerste klas te hand haven. Star daarentegen heeft met deze overwin ning het eerste klasseschap veroverd met 4 gewonnen promotiewedstrijden. Haarlem is gehandicapt door een invaller voor Jan van Hemsbergen. Deze invaller Bais heeft niet onverdienstelijk gespeeld. Het is een aantrekkelijke strijd met veel goede mo menten geworden. De snelle Starploeg onder scheidde zich door zuiver plaatsen,hetgeen bij Haarlem wel wat te wenschen overliet. Toch scoorde Haarlem het eerste doelpunt, maar daarmee had zij al haar kruit verschoten. Zeeman, die een goeden wedstrijd speelde kreeg een vrijen worp te nemen, dien hij naar Bais plaatste. In plaats van te schieten plaat ste deze den bal naar Joop van Hemsbergen, die er wel raad mee wist (10). Star speel de enthousiast verder, maar tot doelpunten kwam het nog niet. De rust kwam dan ook met ongewijzigden stand. Na de rust weer het zelfde spelbeeld. De Haarlemmer Bannink toonde al vermoeidheid, zoodat de linksbui-, ten van Star gelegenheid kreeg zich los ce zwemmen en te doelpunten. (11). Weer is het Star's linksvoor die keeper Hölsken met een listig boogballetje in het uiterste hoekje passeert 21. Nu wordt het spel eenigszins ruw, doch scheidsrechter Braam houdt de teugels strak. Hij stuurt Captein het water uit en ken Star een strafworp toe, die benut wordt (31). Haarlem speelt verder een ver loren wedstrijd. In den stand komt geen ver andering meer. Hi CAFE RESTAURANT ■DU COMMERCE! ONDER NIEUWE DIRECTIE A.s. Donderdagavond half 9 door den biljartkunsfenaar (Adv. ingez. Med.) meer. De eerste drie stayers waren reeds ze ker van hun plaats en spanden zich niet meer in om verandering in hun ouderlingen stand te brengen. De uitslag van de eerste se rie was: 1. Severgnini (Italië) tijd 1 uur 28 min. 16 sec. 2. Schoen (Duitschland) op 10 meter. 3. Wambst (Frankrijk) op 300 meter. 4. Michaux (België) op twee ronden. 5. Piet van Kempen (Nederland) op zeven ronden. Wanzenried (Zwitserland) had opgege ven. Van Kempen verklaarde ons, dat hij de laatste nachten zeer slecht had geslapen, we gens zeer groote nervositeit. De tweede serie. In de tweede serie startten de Duitscher Lohmann, de Franschman Terreau, de Belg Meuleman, de Engelschman Grant, onze landgenoot Snoek, en de Italiaan Bovet. Direct na den start nam Meuleman den kop en werd de volgorde: Meuleman, Grant, Lohmann, Terreau, Snoek, terwijl na 40 ron den de Italiaan Bovet reeds een ronde achter op geraakte. De strijd werd aanvankelijk in de kopgroep gevoerd en na 20 K.M., die in 17 min. 34 sec. werden afgelegd, was de volgorde: Lohmann, Terreau, Grant, Meuleman, Snoek en op een ronde Bovet. Na 62 ronden passeerde Snoek Meuleman, kilometer na kilometer bleef de stand onge wijzigd en na 40 K.M. was het klassement Lohmann, in 35 min. 47 1/5 sec., Terreau, Grant, Snoek, Meuleman en Bovet, de laatste op een ronde achterstand. Deze volgorde werd ook in de volgende 10 K.M. bewaard, de 50 K.M. werden door Loh mann in 44 min. 32 4/5 sec. afgelegd. Zevenentachtig ronden voor het einde viel de groote slag in de staartgroep. Verwoede strijd. Tien ronden lang streden Grant en Snoek met elkaar om de derde plaats. Een keer ge lukte het Snoek voor te komen, doch Grant kwam binnendoor weer terug en heroverde Demmenie eindigt als vierde, de Hoog wordt zevende De wereldkampioenschappen op den weg voor amateurs, welke Dinsdag bij Kopen hagen zijn verreden, zijn veel interessanter geweest dan de wereldkampioenschappen voor profs. Daarbij moet men dan evenwel niet het „interessante" zoeken in het incident met Schulte, Tack en Anneese, waaromtrent wij elders in dit nummer uitvoerige bijzonder heden geven. Van de vijftiende ronde af vormde zich een groep van zes renners, bestaande uit de Ita liaan Cottur, den Zwitser Bolliger, den Duit scher Hackebeil, den Engelschman Jones, den Italiaan Bisio en dan verder uit Sztrkati. Het tweede peloton zette de achtervolging in en na de vijftiende ronde was de tweede groep waarin zich de Hoog en Demmenie, de twee resteerende Nederlanders bevonden en die bovendien prachtig werk deden, slechts 11/2 minuut achter op zes leiders. Deze achter stand was na de zestiende ronde tot 55 se conden verkleind, in de zeventiende ronde liep men wederom 15 seconden in; na de achttiende ronde bedroeg de achterstand 25 seconde en in de negentiende ronde slaagde de tweede groep er, in op de eerste te komen, zoodat een peloton van 16 renners aan de laatste vijf ronden kon beginnen. Om nog even op het incident Schulte Tack terug te komen. Voordat de tweede groep op de zes 1. "iers was gekomen, had men de beide Noren Saetrang en Ekaas in gehaald, en met d~ze beiden, die dus een ronde achter waren, en dus uit den koers hadden moeten worden genomen, zette de tweede groep de achtervolging in. Waarom werdén deze beide noren ook niet uit den koers genomen evenals Anneese? Nederlanders blinken uit. In de kopgroep van zestien, blonken, be halve de beide Nederlandsche renners, in het bijzonder uit de Duitsche kampioen Schel ler, de Zweed Ericsson, de Franschman Cou- dairc, de Italianen Leoni en Cottur en de Deen Soerensen, Na de 22ste ronde, die zeer kalm was verloopen, kwam het geheele peloton gelijk door evenals in de 21ste ronde, welke wederom in een zeer rustig tempo was verreden. Twee ronden voor het einde lagen alle zestien renners nog in het hoofdpelo ton en het zag er op dat moment naar uit, dat waarschijnlijk in de spx-int de beslis sing zou vallen. Vier x-enners wisten in de 23ste ronde ook CRICKET. OEHOE TOER 1937. Oehoe'sTilburg. De Oehoe's openden Dinsdag hun zesde toer met een wedstrijd tegen Tilburg. De thuisclub won de toss en stuurde de Oehoe's het natte veld in. Goed bowlen was moeilijk maar gesteund door uitsteknd veldwerk werd Tilburg voor 99 uitgegooid. M. Schnitger 43, J. Heyligers 16, H.Welsink 17. Abendanon bowlde 433, de Lugt 439, Wessel 110, Van der Schaar 20 in 4 ballen. Daarna faalden de Oehoe's aan bat. Slechts Abendanon (24) was op dreef, terwijl de bei de laatste batsmen I-lub. Boeree (10*) en K. Erkelens (11) er voor zorgden, dat het totaal nog 68 werd. Versteeg 323, Heyligers 210 en R. v. d. Fuhr 35. De Oehoe's verloren dus met 36 runs. PIET VAN KEMPEN. nog bij te komen, zoodat er 20 renners in de kopgroep lagen. Direct daarop ging de Italiaan Cottur er tusschen uit, nam 100 M. doch was spoedig weer ingehaald. In de laatste ronde gingen de 20 renners geza menlijk door en de spx'int zou ongetwijfeld ae beslissing brengen. Er heerschte een groote spanning, vol ongeduld wachtte een ieder op wat de laatste honderden meters zouden brengen." Inderdaad werd de wereldtitel in de eindsprint gewonnen. De Italiaan Leoni schoot kort voor de finish naar voren, hij werd onmiddellijk achter volgd, maar hij slaagde er in het eerst de eindstreep te passeei'en en aldus het wereldkampioenschap te behalen. De Deen Soerensen eindigde op de tweede plaats, terwijl de Duit sche kampioen Scheller nog juist voor onzen landgenoot Demmenie de dei'de plaats kon bezetten. De Hoog kwam als zevende binnen. De uitslag luidde 1. en wereldkampioen Leoni (Italië) 5 uur 48 min. 20 sec. 2. Soerensen (Denemarken). 3. Scheller (Duitschland) 4. J. J. Demmenie (Nederland)). 7. H. de Hoog (Nederland), allen in den zelfden tijd. Dexx overgelukkigen Italiaan werd de N.C.I.- regenboogtrui weer omgedaan, hij was bijna onzichtbaar achter den enormcxi krans; van alle kanten werd hij gelukgewenscht, het Italiaansche, Deensche en Duitsche Volks lied werden gespeeld en daarna reden de eer ste drie aangekomenen oxxder luide toejui chingen hun eererondje. KOPPELWEDSTRIJD VAN EXCELSIOR Bovengenoemde vereeniging hield een trax- ningsrit bestaande uit een koppelwedstrijd over 48 K.M. De uitslag werd: 1. Korthals—De Klerk, 2. Jan SmitH. v. Es, 3. BertG. Jansen. 4. T. JansenJ. Las- schuit, 5. J. BankenW. Kleef, 6. H. Kleef J. Jas, 7. Handgraaf—Sweers, 8. F. de Nijs— De Vries, 9. J. BoumanF. Jaxxsen, 10. Koe kenbierC. de Gier. De Juniores reden 25 K.M. Van Tongeren wist fraai te winixerx, 2. Krein Meijer, 3. W. Jas, 4. C. Nodelijk, 5. J. Deen. In de ronde van Edam wist Jan Smit de 8ste plaats te bezetterx van de 75 deelnemers, een fraaie prestatie! De uitslag van de kampioenschappen der B kl. op den Halfwegsche Wielerbaan luidt als volgt: Sprint: 1. Bijster (kampioen), 2. Munk, 3. Kleef. Uitslag lange afstand: 1. Peters, 2, J. Baxi- ken, 3. J. Bouman. Hedenavoxxd (Woensdag) veteranen-verga dering in 't clubgebouw Gen. de la Reijstraat 15. Aanvang 8 uur. CRICKET IN ENGELAND. MIDDLESEX HEEFT WEER DE LEIDING. Doordat Middlesex op Lord's van Kent wist te winnen en Yorkshire tegen Surrey een draw speelde, heeft Middlesex thans met een ge middelde van 72.10 tegen Yox-kshire 69. 74, de eerste plaats heroverd. De uitslagen van de county-matches luiden: Middlesex 277 en 3257 (gesl.) wint van Kent 173 en 358 (F. G. H. Chalk 107, Ames 92), Yorkshire 463 tegen Surrey 273 (Fishlock 113) en 295—6 (Fishlock 105, Gregory 109). Derbyshire 175 en 270 wint van Worcestershire 185 en 215 (R, C. Kirnp- ton 106). Gloucestershire 427 en 2074 (gesl.) wint van Lancashire 230 en 186. Warwickshire 3918 (gesl.) en 157—1 wint van Nox-thamp- toxxshire 351 en 195. Glamorgan 350 en 201 wint van Leicestex'shire 152 en 217. In een draw eindigden; Sussex 411 en 1886 tegen Somerset 401 en 19—3. Hampshire 421 en 1715 (gesl.) tegen Niexxw Zeeland 324 en 1655. Notts 388 tegen Essex 436 en 2415 (Avery 109, zijn 1ste century in county-cricket). De stand is thans: 1. Middlesex, 2. Yox-kshire, 3. Derbyshire, 4. Sussex, 5. Gloucester. HANDBAL. LIJNDEN—HAARL. ELFTAL. Vrijdagavond a.s. speelt om 7 uur op het Lijnden-tex-rein een Haarl. handbalelftal te gen Lijnden I. Het Haarlemsche elftal is als volgt samengesteld: B. Steeman, F. Hartendorp, C. Blazer, M, v. d. Plas, G. Bakker, J„ Bakker, P. Brusse, F. Nosko, H. Buter, D. Blokker, J. Duyff. Reserves: J. Andringa, N. Couzijn. Kleeding Haarl. team: zw. broek, rood shirt. Vertrek 6 uur 15 Nagtzaambrug. LIJNDEN-TOURNOOI. na een zeer vermoeienden en heftigen strijd de derde plaats, Maar beide stayex-s, Grant en Snoek, waren dexmate van dit gevecht vermoeid, dat de Belg Meuleman, die in de achterste gelederen het gevecht eens had aangekeken, er van profi teerde en met een prachtige rush over Grant en Snoek heenkwam en de derde plaats be zette. Na 70 K.M. was de stand Lohmann in 1 uur 10 min. 12 2/5 sec., Terreau, Meuleman, Grant, Snoek en tenslotte Bovet op twee ronden. In het verdere verloop van deze serie kwam geen verandering meer, zoodat wij ten slotte den volgenden eindstand verkregen: 1. Lohmaxxn (Duitschland) 1 uur 34 min. 15 sec. 2. Terreau (Frankrijk) op 40 meter. 3. Meuleman (België) op 200 meter. 4. Grant (Engeland) 5. Snoek (Nederland). 6. Bovet (Italië) op ruim twee ronden. De beide Nedei-landex-s Piet van Kempen en Snoek zijn dus uitgeschakeld en zullen a.s. Donderdagavond niet in de finale komen. Hiexwoor zijn geplaatst de Duitschers Loh mann en Schoen, de Franschen Wambst en Terreau, de Belg Meuleman en de Italiaan Severgnini. De tweede serie was veel interessanter dan de'eerste, voornamelijk doordat het gevecht om de derde plaats tusschen Graxxt, Snoek en Meuleman geheel open was, terwijl vooraan tusschen Lohman en Terreau, die zich resp. met de eerste en tweede plaats tevreden stel den, zonder te trachten een ronde uit te loo- pen, totaal niet gestreden werd. Het publiek had groote waardeering voor het werk van Grant, Meuleman en Snoek, waarbij bleek dat de Engelschman stex-k fa voriet was. i Aan het groote Lijnden-handbaltoxxrnooi dat gespeeld zal worden op 29 Augustxxs, 5 en 12 September a.s. zullen onze Haarlemsche clubs Rapiditas en Concordia ook deelnemen Concordia heeft met één dameselftal Rapiditas '31 met een dames- en heerenteam ingeschreven. ATHLETÏEK. KAMPIOENSCHAPPEN K.T.K. Voor de a.s. Zondag op het gemeentelijk .sportterrein aan de Kleverlaan te houden kam pioenschapswedstrijden athletiek van den Kennemer Turnkring werd door 28 dames en 35 heeren ingeschreven uit de vex-eenigingen Concordia, Turnlust H., O.S.S., Bloemendaal- sche G.V., Gratia-Plato, Olympia en Turn lust B. Voor de 4 x 100 M. estafette werden 4 dames- en 7 heerenploegen ingeschreven, voor de Zweedsche estafette 4 heexen-ploegen. DRIEKRINGENWEDSTRIJD. Zondag 19 September wordt in Aalsmeer een athletiekwedstrijd gehouden tusschen ver tegenwoordigende dames- en heerenploeaen van den turnkring Noord-Holland's Zuider kwartier, den turnkring Purmerend e.o. en den Kennemer Turnkring. Op elk nummer mogen van iederen kring twee vertegenwoordigers uitkomen. KAMPIOENSCHAPPEN K.N.G.V. Zondag 5 September worden in Wagénim de wedstrijden om de athletiekkampioenscha! pen van het K.N.G.V. gehouden. Tot de deel nemers behooren verschillende K.T.K.-loden, van wie enkele vorig jaar een kampioenschap behaalden Zoowel Piet van Kempen als Snoek uitgeschakeld.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 5