Het waterpolo tournoöi van H.P.C. Fraaie successen der organiseerende vereeniging Nederl. ZEILEN -Cricketbond Cricket in Engeland. HENCELEN MAANDAG 30 AUGUSTUS 1937 HXA-REEM'S DAGE HAD In elke afdeeling zegeviert een H.P.C. zevental H.P.C. heeft het in alle opzichten getroffen met het waterpolotournooi dat Zondagmiddag in Groenendaal werd Georganiseerd. De weersomstan digheden waren ideaal, de afwerking- van het programma verliep vlot, er viel mooie, faire sport te genieten en ten slotte bracht dit polotournooi, het grootste wat ooit in Kring Haarlem is gehouden, H.P.C. drie eerste prijzen, want in elke afdeeling zegevierde een H.P.C. zevental. De Heeren van H.P.C. 1 hadden een bijzonder goeden middag. Vooral in de laatste ontmoeting werd prachtig spel te zien gegeven, dat ten volle aanspraak kon maken op den naam „eerste klasse" D.W.R., dat toch ook tot de sterkeren behoort, had met haar volledige zevental weinig in te brengen en moest met 40 verliezen. H.P.C. legde door deze zege tevens be slag op het kampioenschap van Haar lem. Het was jammer, dat de zwem- club „Haarlem" niet van de partij kon zijn; dit zevental moest een degrada tiewedstrijd spelen. De H.P.C. dames toonden zich door over winningen op Zignea en D.W.R. de sterksten in de damesafdeeling. Het heeft ons genoegen gedaan, dat. het spelpeil bij de dames hooger stond dan in vorige jaren. Vooral het vrij- zwemmen van de H.P.C. dames en het samen werken van aanvalslinie met verdediging viel te loven. In de tweede afdeeling der heeren kwamen slechts twee ploegen uit, n.l. H.V.G.B. en H.P.C. 2. De H.P.C.-reserves, die in de com petitie met groote onvolledigheid te kampen hebben gehad, kwamen nu sterk uit. Zij smaakten het genoegen den tweeden klasser tweemaal te kloppen. De Heemstedenaren had den derhalve alle reden om 's avonds feest te vieren! Alvorens wij verslag van de wedstrijden geven, willen we ook nog iets zeggen op de prima leiding van de diverse scheidsrechters. De K.N.Z.B. voorzitter Jan de Vries leidde, evenals de heer G. Bohlander twee wedstrijden, terwijl bij de overige ontmoetingen de heeren A. J. Braam, G. Voogd en V. Visser als arbiter optraden. Te half twee werd begonnen met de ont moeting: H.P.C.—ZIGNEA (Dames) (6—0). De thuisclub speelde een fraai spel, waar tegen Zignea weinig kon uitrichten. Slechts Mej. Haase was de H.P.C.-dames zoo nu en dan te vlug af, doch voor het overige was het een spel van kat en muis. De achterhoede van H.P.C. met Frida Kann aan het hoofd zwom telkenmale op. Twee maal wist H.P.C. uit op- zwemmen te doelpunten, terwijl Minca Steen huizen, die zeer actief was, ten derde male scoorde. (30). In de tweede helft moest Mies van der Zouwe in het H.P.C.-doel eenige harde schoten van Mej. Haase stoppen. Het einde kwam tenslotte met 60 voor H.P.C. D.W.R.U.Z.C. (Heeren) (4—2) D.W.R. kwam overweldigend opzetten. J. Kollerie gaf zijn club al spoedig een 20 voor sprong, terwijl N. de Vries er zelfs in slaagde den stand op 30 te brengen. De Utrechtsche ploeg, door invallers verzwakt, kwam aan een goedkoop tegenpunt, toen Seubring zijn eigen doelman passeerde (31)De rechtsvoor loste hierna vanaf den vleugel een ver schot, dat N. Kollerie totaal verraste. Rust 32. In de tweede helft was D.W.R. wederom sterk in den aanval. Nagenoeg elke bal werd op Kollerie geplaatst. Deze speler schoot niet minder dan vier maal tegen de lat. Eindelijk wist hij er toch 42 van te maken. H.P.C. 2—H.V.G.B. (5—0). De H.V.G.B.'ers waren gehandicapt, doordat P. Rol en J. Bongertman niet van de partij waren. Aanvankelijk waren de Haarlemmers sterker, doch de voorhoede koos slecht positie, waardoor van den Toorn weinig lastige scho ten te verwerken kreeg. Kooyman opende de score (10). In de tweede helft liet H.V.G.B. het leelijk liggen. Het dekken liet alles te wen- schen over en het was dan ook niet te verwon deren, dat H.P.C. hiervan dankbaar gebruik maakte. Kooyman, Kemper en Leyh brachten den eindstand op 50. D.W.R.—ZIGNEA (Dames) (1—0). In deze ontmoeting viel weinig te genieten. Rust ging in met blanken stand, hetgeen vol komen in overeenstemming was met de pres taties van de zwakke aanvalslinies. In de tweede helft, kort voor het einde, maakte Mej. Kuyper van D.W.R. het eenige doelpunt. H.P.C.—U.Z.C. (Heeren) (4—1). Reeds na 15 seconden leidde H.P.C., toen Eldering fraai langs van Leeuwen schoot. De zelfde speler scoorde ook het tweede doelpunt. U.Z.C. deed in het veld soms goede dingen, doch de Utrechtenaren bleken niet bij machte hun aanvallen behooi-lijk af te werken. De snelle ten Hacken maakte zich even keurig vrij en ten derden male was Van Leeuwen gepasseerd. Direct na ae rust ccooj. ten Hacken wederom. Ten slotte redde de rechtsvoor van Zanen, de eer. (41). H.V.G.B.H.P.C. 2 (2—4). H.V.G.B. gaf nu beter partij. Schouw maakte spoedig een doelpunt. H.P.C. maakte door mid del van J. van Zadel, die uit de achterhoede op zwom, op bijzonder fraaie wijze gelijk, doch H.V.GB. nam wederom de leiding door Bon gertman Jr. In de tweede helft bracht Kooy man de partijen op gelijken voet, terwijl Bigot en Leyh de tweede overwinning tot een feit maakten (24). D.W.R.H.P.C. (Dames) (1—2). D.W.R. liet in deze ontmoeting veel beter spel zien dan tegen Zignea. Niettemin gaf H.P.C. den toon aan, voornamelijk door het prachtige spel van de gezusters Kann in de achterhoede. Telkens zwom dit tweetal op en zij smaakten dan ook het genoegen beide goals voor hun club te maken, onhoudbaar voor Mej. Kollerie. Mej. Kuyper van D.W.R. redde hierna de eer (21). D.W.R.H.P.C. (Heeren) (0—4). Deze met zooveel spanning verbeide wed strijd werd volkomen verdiend door H.P.C. ge wonnen. In tactisch opzicht vooral was H.P.C. de jonge eerste klassers de baas. Braam, de captain van H.P.C. was in zijn element. Van het verkeerde opstellen wist deze gerouti neerde speler telkens handig gebruik te ma ken. Zelfs toen Stefels het water uitgezonden was en H.P.C met zes man speelde gelukte het de thuisclub te scoren door middel van Ten Hacken, die zich dezen middag bijzonder on derscheidde. De goalgetter van D.WR., J. Kol lerie beging de groote fout op de tweemeter lijn te blijven liggen. Hij werd zoo zwaar door Leyenaar gedekt, dat hij geen enkel behoorlijk schot kon lossen. H.P.C bleef in de meerder heid, ondanks den heftigen tegenstand van D.WR. Eldering bewees zijn schutterstalenten door voor de rust Nico Kollerie nog tweemaal te passeeren, waarvan eenmaal houdbaar. In de tweede helft was D.W.R. soms sterker, doch Stam hield alle schoten uit zijn doel. Braam had door goed opstellen ten vierde male succes. Eindstand 40. Zwemwedstrijden Kring Haarlem K.N.Z.B. M. Maurits en A. J. d. Meer Jr. winnen. De V.Z.V.er P. Swier wint voor de tweede maal den IJmuider Courantbeker. In de zweminrichting der Velser Zwemver- eeniging in den sluisput werden Zaterdag middag wedstrijden gehouden van den Kring Haarlem van den K.N.Z.B., die door schitte rend zomerweer begunstigd werden. De be langstelling was niet zoo groot als andere jaren wat ongetwijfeld daaraan moet worden toegeschreven, dat aan deze wedstrijden wei nig bekendheid was gegeven. De wedstrijden bestonden uit 1500 M. borst- crawl dames en heeren en 1500 M. schoolslag dames en heeren, benevens ter opluistering uit een tweetal polowedstrijden. De deelnemende vereenigingen waren de Heemsteedsche Zwem- en Poloclub (H.P.C.), Zwemclub „Haarlem"-„Zignea" (H.Z.), Zwem- vereeniging „Velserend" (Z.V.V.), Haarlemsche Zwem- en Poloclub ('H.V.G.B.) en Haarlemsche Zwem- en Poloclub De Waterratten (D.W.R.). De jury was als volgt samengesteld: P. Borst voorzitter-kamprechter, G. L. Vriend starter, J. J. Aufderheide, C. Janus, J. Rol Sr. en P. Visman tijdwaarnemers, G. L. Vriend en J. C. de Mayer keerpuntcommissa rissen en J. W. Schachtsehabel Jr. secretaris. 1500 M. borstcrawl. Begonnen werd met de 1500 M. borstcrawl, voor welken wedstrijd aan den start versche nen de dames M. Kuijper en M. Prent, beiden D.W.R. en de heeren M. Maurits (H.P.C.), P. Swier, N. Schoone en C. Broek, allen V.Z.V.. A. A. v. d. Bogaerde, C. Terpoorten en J. v. d. Boogaard D.W.R. en J. Ketelaar H.V.G.B. en D. Adrichem K.Z. In dezen wedstrijd heeft vooral de V.Z.V.-er P. Swier uitgebloken. Gedurende de geheele baan heeft hij Maurits het vuur na aan de schenen gelegd. Na 2 banen van 250 M. was Swier zijn rivaal 8 seconden voor. Gebrek aan wedstrijdroutine zal wel de oorzaak geweest zijn, dat hij ten slótte verloor. Maar eerst hal verwege de laatste baan komt Maurits voor. Het wordt een vinnige eindstrijd, die de Haar lemmer wist te winnen. Zes seconden voor Swier tikt hij aan. Om de derde en de vierde plaats werd een felle strijd gestreden tusschen v. d. Bogaerde en N. Schoone, welke strijd ook door den Haarlemmer werd gewonnen. Bij de dames werd het een vrij gemakke lijke overwinning voor mej. Kuijper. Uitslag heeren: 1. M. Maurits 23 min. 29 sec., 2. P. Swier 32 min. 35 sec., 3. A. A. v. d. Bogaerde 25 min. 30 2/5 sec. De tijd van Schoone was 26 min. 13/5 seconde. Als eerstaankomend lid van V.Z.V. won P. Swier den IJmuider Courantbeker, die thans tweemaal door C. Visman en tweemaal door Swier gewonnen is. Uitslag dames: 1. Mej. M. Kuijper 27 min. 55.4 sec., 2. mej. M. Prent 29 min. 13 sec. 1500 M. schoolslag. Voor de 1500 M. schoolslag startten de da mes S. Paap, H.Z., mej. M. G. van Looij, D.W. R. en mej. C. Kraft en de heeren K. de Rid der, H.P.C., J. Roeland en A. J. v. d. Meer Jr., H.Z., P. Vissink, H. v. d. Boogaard en H. Jor- daan, V.Z.V., K. Bongertman en J. S. Kemp Jr., H.V.G.B., D. van Viersen, J. A. van Sluis en R. J. Rohlfs, D.W.R. Deze wedstrijd vertoonde veel overeenstem ming tusschen den eersten. Een vinnige strijd om de eerste en tweede plaats en wel tus schen v. d. Meer en van Viersen, een niet minder vinnige strijd om de derde en vierde plaats n.l. tusschen Bongertman en Vissink. De andere deelnemers hebben bij de 1500 M. schoolslag evenmin als bij de 1500 M. borst crawl een rol van eenige beteekenis gespeeld. De strijd tusschen v. d. Meer en van Viersen was nog spannender dan die tusschen Mau rits en Swier. De eindspurt moest de beslis sing geven en hierin toonde v. d. Meer zich de meerdere. Maar het verschil bedroeg slechts 2/5 seconde! Vissink wist echter op de laat ste baan definitief met Bongertman af te rekenen. Bij de dames leverden mej. Paap en mej van Looij een aardigen strijd. Eerstgenoemde was na 500 M. een paar meter voorgekomen Zij wist dien voorsprong niet alleen te behou den, maar hem geleidelijk te vergrooten. Uitslag heeren: 1. A. J. v. d. Meer Jr. in min. 7.6 sec., 2. D. van Viersen in 28 min. 8 sec., 3. P. Vissink in 32 min. 55.2 sec. Uitslag dames: 1. Mej. S. Paap in 31 min, 19.6 sec., 2. mej. M. G. v. d. Looij in 31 min, 34.6 sec. Mej. Kraft had opgegeven. De week. Borgerhof Mulder wint in de sharpie klasse. De jaarlijksche internationale zeilwedstrij den te Burnhaim on Crouch, welke door drie den naam „De Burnhamweek", zijn Zaterdag onder schitterend zomerweer met lichten wind uit het oosten ingezet. Ook dit jaar neemt weer een tweetal Nederlandsche booten deel, n.l. de „Wilgenhoek", met de bemanning A. D. H. Coops en H. R. Borst en de „Mieke 2", bemand door P. H. R. Borgerhoff Mulder en W. Ritman, beiden in de internationale sharpieklasse. Deze eerste dag heeft voor de Nederlandsche zeilers reeds een over winning opgeleverd. Borgerhof Mulder en W. Ritman slaagden er in met de „Mieke 2", als eerste over de finish te zeilen, een zeer fraaie prestaties indien men bedenkt, dat ver schillende sterke buitenlandsche zeilers deel namen. Helaas waren Coops en Borst min der gelukkig. „De „Wilgenhoek" kwam in aanvaring en de Nederlandsche zeilers moesten noodgedwongen opgeven. Haarlem verliest van V. O. C. Fraai wicketkeepen van Voogd. Haarlem heeft geen kans gezien haar laatsten competitiewedstrijd tegen V. O. C. te winnen, zoodat zij thans definitief op de laatste plaats is gekomen. Toch hebben de Haarlem mers het er beter afgebracht dan oorspron kelijk werd verwacht, want de aanval heeft toch jarenlang bestaan uit de stockbowlers Maas en Ruig, zoodat er wel niet veel van terecht zou komen als deze spelers niet meer zouden spelen. Het is echter heel anders uit gekomen, de aanval heeft het na een zwak begin zeer behoorlijk gedaan en de neder lagen zijn meestal maar op het kantje af ge weest, Ook in dezen laatsten wedstrijd was het verschil niet groot en waren verschillende batsmen niet zoo ongelukkig uitgegaan dan had de uitslag even goed andersom kunnen zijn. V.O.C. batte eerst, nadat Gibb den toss had gewonnen. De Rotterdammers begonnen met de twee hardslaande batsmen Terwiel en Gibb, waarvan de eerstgenoemde al spoedig voor 6 door Voogd werd gestumped, doch samen met Dubru zette de captain een flinken stand op voor het tweede wicket. Toch werd er dooi de openingsbowlers Allart en Abendanon zeer goed gebowled en het was dan ook deze laat ste die Gibb voor een uitstekende 25 ge vangen kreeg. Zetlitz en v. d. Eb werden di rect gebowled en in deze periode werd ook Dubru door Voogd achter het wicket ingere kend, zoodat het er met een stand van 5 voor 72 voor de Haarlemmers niet ongunstig uit zag. De staart bleek er echter terdege in te zijn, want eerst namen East en Luttik het bowlen flink onderhanden, waardoor de sco re in de hoogte vloog. Vooral East liet eens zien dat hij het nog lang niet verleerd is en sloeg in no time 23 runs bij elkaar, waar on der een prachtige zes op De la Mar, recht vooruit. Met East en Luttik, die kort na elkaar door Allart werden gebowld, was het echter nog niet afgeloopen, want ook Fontijn en Beijers sloegen er hevig op los, zoodat er, toen er voor de lunch werd gestopt, reeds 130 runs bijeen waren. Wel was na de lunch Fontijn spoedig voor 14 verdwenen, zeer fraai door keeper Voogd gestumped, doch Beijers bleef er lustig op los slaan, terwijl aan den anderen kant eerst door van Eek en later door Kramer zeer goed werd verdedigd. Zoo werd Beijers zelfs in staat ge steld zijn 50 te halen. Fraai was zijn batten echter zeker niet, bijna iedere bal werd met een scheef bat uit het wicket naar long on geslagen, hetgeen echter zoo hard gebeurde, dat het verschillendé boundaries opleverde, ondanks het feit, dat daar meerdere fielders opgesteld stonden. Zijn zeer productieve in nings leverde tenslotte 54 runs op, waardoor het totaal 176 was geworden. Abendanon had met 4—45 de beste cijfers behaald, terwijl Allart .en De la Mar de overige wickets deelden. Ver melding verdient nog het zeer goede keepen .van Voogd, die in deze '.'.innings weer 3 slacht- offers maakte en die .momenteel wel tot de beste keepers van Ne derland gerekend mag worden. Voogd. De meeste Haar lemmers faalden daar na met het bat, al dient gezegd te worden, dat verschillende batsmen niet erg gelukkig waren. Alleen Healey batte onfeilbaar en wist zijn bat zelfs door de innings te dragen, Het begin van de innings was al dadelijk heel zwak, daar zoowel Voogd als Allart spoe dig waren verdwenen. Wel hield H. de la Mar Healy eenigen tijd gezelschap en werd de stand wat gunstiger, doch toen De la Mar na 19 runs gescoord te hebben een bal van Ter- wiel tegen zijn been kreeg, kon ook hij ver trekken en was de stand 340. De wickets vielen daarna regelmatig, terwijl alleen Hea ley voor de runs zorgde. Rijpma 2, Kleefstra 5, J. de la Mar 2 en Abendanon 7 faalden allen op het toch werkelijk niet zoo goede bowlen van de Rotterdammers. Slechts dank zij de laatste batsmen, met name Wessel en Goos- sens, werd het totaal nog flink opgevoerd. Vooral Goossens wist eenige slechte ballen van East en Terwiel naar behooren af te straffen. Healey bleef tenslotte met een fraaie en kans- looze 58 not out. Jammer dat deze batsman zoo langzaam scoort, hij zou anders door wat vrijer spel Haarlem gemakkelijk de overwin ning bezorgd kunnen hebben. Het totaal sloot op 132 zoodat Haarlem de zen wedstrijd met 44 runs verloor. De volledige scoren waren: Innings V. O. C.: A. Terwiel, st. J. J. Voogd, b. O. Abendanon 6; T. Gibb, c. K. Rijpma, b. O. Abendanon 26; Th. Dubru, c. J. Voogd, b. H. A. G. de la Mar 23; L. Zetlitz, bowled Ir. J. A. Allart 4; M. J. v d. Eb, bowled O. Abendanon 1; P. G. East, bowled Ir. J. A. Allart 23; H. Luttik, bowled Ir. J. A. Allart 15; H. Fontijn, st. J. J. Voogd, b. H. A. G. de la Mar 14; C. G. A. Beijers, bowled H. A. G. de la Mar 54; F. C. v. Eek, c. K. Rijpma, b. O. Abendanon 4; F. Kramer, not out 0; Wides 1, Byes 3, Leg byes 2, No balls 0, totaal 176. Bowlingcijfers: O. M. R. W. Ir. J. A. Allart 16 0 54 3 O. Abendanon 12 1 45 4 H. A. G. de la Mar 13y2 1 55 3 A. v. d. Bergh 4 2 2 0 Drs. B. Kleefstra 1 0 14 0 Innings Haarlem: H. A. Healey, not out 58; J. J. Voogd, bo wied A. Terwiel 0; Ir. J. A. Allart, bowled M. v. d. Eb 6; H. A. G. de la Mar, l.b.w., b. A. Ter wiel 19; K. Rijpma, l.b.w., b. East 2; Drs. B. Kleefstra, l.b.w., b. East 5; J. J. de la Mar, bowled East 2; O. Abendanon, c. and b. A. Ter wiel 7; H. D. Wessel, l.b.w., b. A. Terwiel 11; A. v. d. Bergh, l.b.w., b. A. Fontijn 1; P. Goos sens, c. F. Kramer, b. East 17; Wides 0, Byes 4, Leg byes 0, No balls 0, totaal 132. Bowlingcijfers:. O. M. R. W. A. Terwiel 20 5 51 4 P. G. East 18.5 7 29 4 M. J. V. d. Eb 4 0 7 1 A. M. Fontijn 11 0 41 1 Rood en Wit wint van H. C. C. II Begunstigd door het fraaiste cricketweer dat men zich maar wenschen kan, is Rood en Wit er wederom in "geslaagd haar Haagsche tegenstandster aan de Spanjaardslaan in den laatsten wedstrijd voor de competitie den baas te blijven. i Na het winnen van den opgooi kiest mr. F. A. Davidson batten, zoodat om kwart over elf I P. Lammerts van Bueren en J, van Baasbank naar de wickets trekken. Van Baasbank is (op 18) spoedig verdwenen voor zes runs. Van Bueren gaat dan rustig door en jaagt in gezelschap van v. d. Togt, die zich evenmin onbetuigd laat, de score omhoog. Eerst op 92 verdwijnt v. d. Togt voor een goede 31 op Sodderland's bowlen gevangen door E. Neuer- burg, waarna A. van Baasbank hem ver vangt, in den aanvang eenigszins onzeker op Sodderland, doch zich daarna volkomen aan passend, hetgeen fraai cricket tengevolge heeft. Vlak voor lunch zendt de umpire Van Bueren terug na een appeal van Sodderland voor l.b.w. 60 nuttige runs kwamen van zijn bat (8 vieren). Lunch gaat in met 3 wickets neer en 117 runs op het scoringbord. Na de lunch is A. van Baasbank de eerste om te verdwijnen, gebowld door Sodderland, die bowlt voor wat hij waard is. Van Baas bank noteerde in zijn 41 één zes en 4 vieren (4—155). P. Lichtenstein is spoedig gebowled voor 8 door den reeds eenigen tijd geleden in het vuur gebrachte slowbowler Edersheim, doch G. Menalda van Schouwenburg en vooral P. C. Hagenaar, die K. Neuerburg vier maal hard vooruit naar de boundary joeg en hem een maal in de tribune ranselde, doen het beter. 20 en resp. 24 runs kwamen van hun bat al vorens Edersheim een vang op Sodderland's bowlen deed en Neuerburg zich genoegdoe ning verschaft door Hagenaar's wicket via diens been, te vellen. Het totaal werd tenslotte 197 runs. Het wicketkeepen van A. de Beus was weer voortreffelijk. Om kwart over drie neemt de Haagsche in nings een aanvang en zien wij A. de Beus en K. Neuerburg voorloopig verdedigend werken tegen A. v. Togt en P. Hagenaar. 50 runs komen op zonder scheiding, 60, 70. Hagenaar wordt dan vervangen door A. v. Baasbank, die onmiddellijk succes heeft en Neuerburg wordt door Van Bueren gevangen. Van Schouwenburg vangt nog in denzelfden over Henny. Van der Togt bowlt Hagedoorn en dan Van Baasbank weer E. Neuerburg. Op 80 is De Beus zoo onverstandig een on verantwoordelijke run te willen loopen, het geen het kostbare wicket van Sillevis tenge volge heef, waar Rood en Wit voor 11 goedkoop afkomt, terwijl ook Kien spoedig verdwijnt, voor 5 door De Haan op v. d. Togt's bowlen gevangen. En als even later v. d. Togt op eigen bowlen een wonderbaarlijke éénhandsche vang doet na een harde return van De Beus (36) zijn er voor nog geen 100 runs 7 wickets neer. En er is nog ongeveer lJ/2 uur speeltijd. L. Sodderland, die uitstekend cricket speelde voor zijn 29 niet uit en deed wat hij kon om zijn club de nederlaag te besparen, en J. Zomer hielden samen stand. Tenslotte is het wederom v. d. Togt, die succes heeft als thans Hagenaar in de slips een meesterlijk éénhand sche vang doet. En dan begaat Sodderland dezelfde groote fout, die De Beus maakte, door den tienden man Diets, die reeds 11 punten had gemaakt en volkomen ingespeeld was, uit te runnen. Den laatsten man, Edersheim, neemt v. d. Togt, die vrijwel de geheele innings door bowlde, evenals Sodderland bij H.C.C., voor zijn rekening en 10 minuten vóór de speel tijd is verstreken, is de Rood en Wit zege met een kleine 50 runs een feit! Met 20 extra's was het Haagsche totaal 148. Van der Togt bowlde ditmaal prachtig, slechts zeer weinig scheeve ballen liet hij los. 5 voor 64 waren zijn cijfers. A. van Baasbank noteerde 3 voor 31 en P. Hagenaar had geen succes. Door deze overwinning laat Rood en Wit Haarlem onder zich op de laatste plaats. P. Lammerts van Bueren l.b.w.b. L. Sodder land 60; J. van Baasbank c. and b. L. Sodder land 6; A. v. d. Togt c. K. Neuerburg b. S. Sod derland 31; A. van Baasbank l.b.w.b. L. Sodder land 41; G. Menalda van Schouwenburg c. Edersheim b. L. Sodderland 20; P. Ligtenstein b. W. Edersheim 8; P. Hagenaar b. K. Neuer burg 24, Mi-. F. Davidson l.b.w.b. L. Sodderland 1; H. de Haan b. L. Sodderland 0; M. Gobets not out 1; Th. Everard st. de Beus b. K. Neuer burg 1; extra's 4. Totaal 197. Bowlingcijfers H.C.C. 2: K. Neuerburg 297, L. Sodderland 768, W. Edersheim 128. H.C.C. 2 scoort 148 runs: A. de Beus c. and b. A. v. d. Togt 36; K. Neuerburg c. Lammerts van Bueren b. A. van Baasbank 34; M. Henny c. Menalda v. Schou wenburg b. A. v. Baasbank 0; K. Hagedoorn l.b.w.b. A. v. d. Togt 0, L. Sillevis run out 11; E. Neuerburg b. A. van Baasbank 0; P. Kien c. De Haan, b. A. v. d. Togt 5; L. Sodderland not out 29; J. Somer c. P. Hagenaar b. A. v. d. Togt 2; G. Duetz run out 11; W. Edersheim b. A. v. d. Togt 0; Extra's 20. Totaal 148. Bowlingcijfers Rood en Wit: A. v. d. Togt 564, A. van Baasbank 331, P. Hagenaar 027; mr. F. Davidson 06. De overige eerste klassers. De eerste klasse cricketwedstrijd H.C.C. 1 V.V.V. is gewonnen door H.C.C. 1 op de eer ste innings met 168 runs. V.R.A. won van H.D.V.S. met 145 runs op de le innings. V.R.A. scoorde 214 runs voor 6 wickets en HD.V.S. 69 runs. De stand der eerste klasse. De ranglijst van de eerste klas is momen teel als volgt: s n" s s u s e. fcO t 1 O O 71 g ÜD a V. R. A. 10 8 0 2 0 0 18 V. O. C.** 12 0 0 4 0 16 H. C. C. 13 5 1 3 4 0 16 H. C. C. II 13 5 0 3 5 0 13 V. V. V. 12 4 0 3 5 0 11 Rood en Wit 13 3 0 4 5 1 9 Hermes-DVS 11 2 0 3 6 0 7 Haarlem 12 3 0 0 9 0 6 J. Meeuwenoord 521, J. Klein de Groo* 2—27, Elfers 1—8. Rood en Wit 2b scoort 119 voor 2, waarvan A. de Haan 50 not out, Ja Nijhuis 54, J. Reus 10 not out. Bowlingcijfers Haarlem 2: H. Hurk- mans 219. De Oehoe toer 1937. Oehoe'sVenlo. Venlo bat eerst, maar het blijkt, dat alle begin moeilijk is. want de pas opnieuw op gerichte club telt naast enkele oudere een aantal nieuwe leden, die nog alle ervaring missen. Slechts H. Mesters scoorde snel 24 runs, maar de overigen kwamen niet in de dubbele cijfers. Totaal 49 (12 man). P. de Lugt 330. Abendanon 819. Daarna konden de Oehoe's hun battingtalenten la ten zien. Wessel was direct uit, maar H. Peschar (11) bood voor de lunch goeden te genstand en daarna sloegen Abendanon en Kleefstra de bowlers naar alle kanten, zoo dat de 100 op ging voor 2 wickets. Belden verdwenen voor 42, maar ook de Lugt (17) en P. Mulder (19) kwamen daarna In de dub bele cijfers. Bij de theepauze hadden de Oehoe's 186 runs bijeen. H. Mesters (486) bowlde het best, maar ook E. Donné (319) had verdiend succes. Op de change-bowlers bracht Venlo er evenmin veel van te recht, 9 catches maakten dat de 2e innings op 29 reeds was afgeloopen, Wessel 512, Elsinger 3—1, Willem 2—10. De Oehoe's wonnen dus met innings en 108 runs. HAARL. CRICKETBOND. Haarlem 4—R. C. H. Van Musscher 103 n.o. R. C. H. sloeg het flinke totaal van 184 voor 6 bijeen, waarvan van Musscher een uitste kende 103 n.o. A. van Roon 41. Stolwijk 18. Hetem 1 voor 37. Hurkmans 2 voor 66. Kam- meijer 3 voor 31. Haardem 4 zat voor 66 aan den kant. Kruijt 22. Hurkmans 10. A. van Roon 6 voor 28. Zonneveld 2 voor 28. Kamoen 2 voor 4. Rood en Wit 5—Bloemendaal Rood en Wit 5 bracht het. op een aanval waar J. Beijk envan der Meij ontbraken, tot 93. Sanders 40. Schraa 13. Strik 3 voor 17. Eijsten 4 voor 14. H. Beijk 2 voor 12. Jac. Bosse 1 voor 29. Bij een stand van 7 voor 48. leek de wedstrijd voor Rood en Wit gewonnen, maar Strik met 35 en H. Eijsten met 31 n.o. deden de kans keeren en de innings werd gesloten op 111 voor 9 wickets. Berendsen 3 voor 33. Kleijntjens 4 voor 40. Schraa 2 voor 13. Rood en Wit 3-C. V. H. 4 Rood en Wit verliest met innings. Rood en wit faalde volkomen en scoorde 40 punten. M. Kruijff 10. Vogelsang 5 voor 24. Feitz 5 voor 16. C. V. H. vergaarde precies 100 punten. Van Saase 25. J. Jacobs 10. Hassel- man 19. A. van Loenen 13. Jhr. Mi-. C. L. van Lennep deed 5 palen in wanorde geraken voor 7 runs per stuk. Faber 2 voor 19. J. Reus 1 voor 28. In de tweede innings kwam Rood en Wit net 3 runs te kort om de innings ne derlaag te ontgaan, de innings sloot op 57. Hackenits 13. Nijhuis 14. B. Langeraar 11. Feitz 4 voor 23. F. Jacobs 4 voor 10. De laag staande zon was voor de batsmen een groote handicap, vooral daar Jacobs nogal hoog bowlde en men de bal geheel uit het oog ver loor, om dan plotseling tot de ontdekking te komen, dat men gebowld was. C. V. H. 3—Rood en Wit 4 Rood en Wit 4 won deze match met 15 runs en nog twee wickets in handen. C. V. H. 53 punten. A. van der Sluijs 20. De Noo 13. Meeuwenoord 1 voor 7. De Jong 4 voor 7. Thon 2 voor 19. Everard 3 voor 6. Rood en Wit sloot op 68 voor 8. Meeuwenoord 36. W. F. Honing 10 n.o. De Noo 3 voor 24. A. van der Sluijs 3 voor 27. Erdtsieck 1 voor 9. Stand der Comp. t/m. 28 Aug. Bl'daal 12 2 6 0 0 4 18 1.50 R. C. H. 12 1 7 1 0 3 18 1.50 Haarlem 4 11 0 7 0 0 4 14 1.27 C. V. H. 4 10 1 4 1 0 4 12 1.20 R. en W. 3 10 0 6 0 1 3 11 1.10 Haarlem 3 10 0 6 0 1 3 11 1.10 R. en W. 4 12 0 6 1 1 4 12 1.— C. V. H. 3 12 1 2 1 0 8 8 0.67 R. en W. 5 11 0 3 0 1 7 5 0.45 Haarlem 5 10 010181 0.10 YORKSHIRE IN GUNSTIGE POSITIE. Yorkshire is vrijwel verzekerd van het kam pioenschap. Te Bournemouth scoorde Hamp shire Zaterdag slechts 93 runs. Bowes nam 6 wickets voor 36 runs en Smailes de 4 overige voor 40 runs. Het batten van Yorkshire viel daarna eveneens tegen, want 8 wickets vielen voor slechts 157 runs (N. W. D. Yardley 45). Op Lord's scoorde Surrey 448 runs voor 8 wickets. Fishlock sloeg zijn derde achtereen volgende century (127) bijeen en Barling scoorde 114. Een overwinning voor Middlesex is vrijwel uitgesloten. De stand van de overige wedstrijden is: Gloucestershire 445—5 (Bar- nett 123, G. W. Parker, een der sterkste ama teurs van het oogenblik 155), tegen Notts. Sussex 151 tegen Nieuw-Zeeland 174—5. Kent 294 (Ames 108) tegen Derbyshire 1207. Somerset 263 tegen Lancashire 212. War wickshire 338 (R. E. S. Wyatt 128, zijn 8ste century van het seizoen) tegen Leicestershire 10—0. Essex 245—4. (R. D. Wilcox 142) tegen Worcestershire 171 (Nichols 5—51), Verregende wedstrijden. Overgangsklasse N. C. B. C. V. H„— Excelsior. Gewonnen door Excelsior met innings en 54 runs. Excelsior 145 runs, waarvan J, Oosterholt 65, H. Groenhorst 11, F. Bakker 19, W. van Keme- nade 11. Bowlingcijfers C.V.H.: A. Roodt 444, G, Zeeuwe 539, J. W. Hithead 019, F. Jacobs 012, O. Keyser 05. C.V.H. scoort: le innings 32 runs. Bowlingcijfers Excelsior: J. Oosterholt 610, G. Oosterholt 49. 2e innings C.V.H. 59 runs, waarvan A. Roodt 18, J. Jacobs 22. Bowlingcijfers Excelsior: J. Oosterholt 623; G. Oosterholt 119, C. Wuisma 06, P. van Harmeien 08; H. Zoetmulder 20. Tweede klasse N. C. B. Rood en Wit 2 b—Haarlem 2 Gewonnen door Rood en Wit 2b met 22 runs (nog 9 wickets in handen, Haarlem 2 scoort 97 runs, waarvan Fortgens 40, J. de Boer 10, J. van Zuylen 20. Bowlingcijfers Rood en ]Wit 2 b; Vischcollege „Het Wester kwartier". Deze onlangs opgerichte vereeniging had Zondagmorgen en korpswedstrijd uitge schreven, waaraan werd deelgenomen door „Het Westerkwartier", „De Ruischvoorn" en D. L. V. Elk dier colleges had een vijftal vis- schers afgevaardigd. De prijzen bestonden uit een zilveren beker als wisselprijs, een groote zilveren medaille en een zilveren lauwertak. Er werd gevischt op witvisch in de Ringvaart bij den Lijnden. Na tweemaal iy2 uur gevischt te hebben vertrok men naar het clublokaal van „Het Westerkwartier" waar de voorzitter, de heer B. Deijer, de volgende uitslag bekend maakte: le prijs De Ruischvoorn met 121 stuks; 2e prijs D.L.V. met 87 stuks; 3e pr. „Het Westerkwar tier" met 49 stuks. De held van den dag was de heer W. Boeser met 35 stuks, van het college De Ruischvoorn; hij ontving hiervoor een zilveren medaille met inscriptie.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 11