HET HOOGSTE RECHT FEUILLETON Naar het Amerikaansch van MILDRED D ANN ING. (Nadruk verboden.) 4) Rechter Kent keek haar ernstig aan. „Ja meisjelief, dat zou ik geloof ik doen", zei hij. De wet is heilig, maar dat voel jij niet zoo. Ik wensch je alles goeds, om je zelf en omdat je mijn zoon het mooist op aarde geeft." Een oogenblik later hadden Jackson en Virginia hem te midden van zijn boeken ach tergelaten. Virginia's stemming was ernstiger gewor den; een vaag gevoel van angst had haar aan gegrepen. waarom en waardoor kon zij niet zeggen. Maar 't ging voorbij, want zij en Jackson waren samen en niets kon tusschen hen komen. Doch een heelen tijd later schoot het haar weer te binnen. Nadat zij vertrokken waren, zat de rechter te peinzen over deze verandering in zijn le ven. Hij had dit verwacht, geweten dat het komen moest en toch, nu 't zoover was, had hij voor zichzelf nog iets in orde te bren gen. Zijn gedachten gingen terug naar de jaren, nadat zijn vrouw gestorven was en naar het oogenblik, toen zij stervende was. .,We zijn gelukkig geweest, is 't niet?" had ze gefluisterd. „Je bent alles voor me ge weest alles maar lieve Randolph wees ook alles voor onzen Jongen Wees vader en moeder voor Jackie. Beloof me dat!" En de rechter had zijn belofte gegeven. Nu wist hij zeker, dat, als zij den jongen zien kon en daaraan twijfelde hij niet zij tevreden kon zijn. Alleen doordat de rechter zijn best had ge daan de belofte aan zijn vrouw te vervullen was Jackson hem zeer na geworden in de jaren, die op haar dood volgden en nu in zijn zoon's leven, onvermijdelijk iets grooters gekomen was, dan de liefde voor zijn vader nu moest hij daar vrede mee hebben. Virginia bleef dien middag bij de Kents eten, na Lloyd een briefje gezonden te heb ben, om te vragen of hij later ook nog komen wilde, want Jackson zou met den trein van 11 uur weggaan en dan zou ze hem ongeveer een week niet zien. Na 't eten ging ze naar boven om hem te helpen pakken. Het moe- der-instinct, dat van nature in haar was, was gevoed door haar verantwoodelijkheidsge- voel voor Lloyd en de korte oogenblikken, waarin zij den man, dien zij lief had, hielp pakken, waren heel gelukkig. Ze bedacht zich toen ze klaar was, dat de rechter beneden alleen zat en besloot hem nog een poosje gezelschap te houden. „Werkelijk, Massa Jackson" praatte Linah, de oude kindermeid, „U hebt vast een goede vrouw gekozen, Jonathan heeft 't me verteld en we gelooven allebei, dat zij de „ware" voor u is". „Dank je, Linah." „Ja, mijnheer. En ik denk, dat de rechter wel blij is." „Ja, Dinah, dat is hij." „Ja mijnheer, maar Massa Jackson." „Ja?" „Ze heeft een paar sokken met 'n gat in gepakt. En de oude negerin ging naar de keuken, in haar zelf grinnikend. Beneden zaten rechter Kent en 't jonge paar te praten, tot het tijd werd voor den trein, 't Was een gezelligen avond en niette genstaande zijn pogingen hen alleen te la ten, stonden ze er op, dat hij bleef tot het Jackson's tijd werd. De rechter liet zich, meer dan anders in 't gesprek betrekken en vooral Virginia, als hoofdpersoon, eischte zijn gezelschap op en voelde, dat 't haar gelukt was, het wolkje van eenzaamheid, dat zooals zij bij intuïtie voelde, zich van den rechter wilde meester maken, te doen wegtrekken. Tot op het laatste moment verwachtte zij alle drie Lloyd, maar hij kwam niet. Virgi nia was meer teleurgesteld, dan zij wilde laten marken, omdat ze na haar broer's laatste woorden tot haar en Jackson, dien morgen, hem opgezocht en vrede met hem had ge sloten, hoewel hij ongelijk had gehad. Zelfs had ze een belofte van hem gekregen, dat hij dien avond bij de Kent's zou komen, om Jack son goeden dag te zeggen, en tegelijkertijd alles tusschen hen weer goed te maken. 't Laatste oogenblik kwam, maar geen Lloyd. Virginia verborg haar verdriet over haar broer's onachtzaamheid, zoodat niemand er taxi. Lloyd was van plan geweest, zijn belofte ge stand te doen; meestal, hoewel niet altijd was hij dat van plan. 't Feit, dat hij: zijn belofte haast nooit hield, legde hij op duizend manieren uit, zonder te erkennen, dat hij een slappeling en een egoïst was. Hij had dien morgen dat geld broodnoodig gehad, om een spelletje poker met een paar vrienden te doen. Hij had toch kunnen gaan en schuldbekentenissen afgeven, voor 't geval dat hij verloor, maar ongelukkigerwijze wisten zijn kameraden zijn beloften naar waarde te schatten; iets dat Lloyd niet onbekend was. Daarom bleef hij den heelen dag in huis rondhangen, at 's middags alleen ging toen naar de stal, waar hij Virginia's merrie „Hilda" zadelde. Hij was van plan een rit in het maanlicht te maken, op den terugweg Vir ginia te halen, met haar naar 't station te gaan en vrede te sluiten met Jackson, zooals hij beloofd had. Hilda was een zacht dier maar nerveus en vurig, want Virginia gebruikte zelden haar rijzweep en had een goede verstandhouding tusschen zichzelf en de merrie geschapen, eenvoudig door zelf zacht te zijn, Lloyd ge bruikte de merrie dien avond alleen, omdat zijn eigen rijpaard een ijzer miste, maar hij had Hilda weinig bereden en kende haar nog minder. Zoo gebeurde het, dat zij uit pure levendigheid schrok van gekalkte trottoir- steenen, toen zij een zijstraat insloegen. Lloyd gaf een wilde ruk aan de teugels en deed te gelijkertijd zijn rijzweep op de flank van het dier neerkomen, een ongewone en zeer onaan gename ervaring voor Hilda. Na een star moment van pure verbazing en pijn klemde zij de tanden op het bit en ging er zoo hard zij kon van door,'langs den maan- verlichten weg met de vage hoop haar onge- wenschten berijder zoover mogelijk achter zich te laten. Maar stomme dieren hebben nu eenmaal niet het voorrecht over middelen te beschikken, om ongewenschte elementen kwijt te raken. Rijden was een van de weinige din gen, die Lloyd goed kon en door de stem ming waarin hij verkeerde verschafte het vooruitzicht van „meten van kracht" hem bepaald genoegen. in een wilde ren vlogen ze voorbij Kent's huis, terwijl Lloyd de merrie met de rijzweep ranselde en deze af en toe omkeerde, om 't zware eind op haar zachte neus te doen neer dalen. Hilda's hoeven sloegen een roffel in het stof, dat in wolken achter haar opwarrelde en haar wijd open oogen en snuivende neusgaten wa ren in een horizontale lijn met de verre uit gestrektheid van den weg voor haar. Haar verontwaardiging had plaats gemaakt voor een waanzinnige haat tegen het wezen op haar rug. Als ze maar hard genoeg liep, zou ze hem wel af kunnen werpen. Lloyd genoot van dit rit. De nacht was hel der en koel en de wind bezwangerd met den geur van bloemen en gewassen en pas ge maaid gras, suisde in zijn ooren en deed zijn losse das langs zijn boord fladderen. Dit en de wetenschap, het overspannen en angstige dier de baas te zijn, bracht hem tot kalmte en wischte voor het oogenblik de onaangename gedachten aan zijn schulden en zijn achter dochtige vrienden en de terechtwijzing van dien morgen uit. Hij brak zich het hoofd niet met de gedach te, hoe het paard den rit vond, of wat Virginia denken zou als ze wist, hoe haar lieveling be handeld werd. Op dat oogenblik rende zij het laatste huis voorbij, op het open land af. Lloyd had opgehouden de merrie te slaan, want ze kon niet harder loopen en zijn arm werd moe. Hij wilde haar niet doen stilstaan veel liever haar laten loopen, zooals ze nog nooit gedaan had en tegelijkertijd haar la ten voelen dat hij meester was. 't Kostte hem geen moeite in 't zadel te blijven en zelfs bij dezen wilden galop was haar gang ongewoon regelmatig. Op het laatst kreeg hij toch ge noeg van het tempo waarin ze gingen en poogde haar in een korten galop te doen over gaan. Hij wilde haar geestkracht niet breken of haar lichamelijk letsel toebrengen want dat zou lastig zelfs heel onaangename gevol gen geven, daar Virginia. Hilda van rechter Kent cadeau had gekregen. De ademhaling van de merrie kwam met horten en stooten, maar Lloyd merkte dat het moeilijker was, haar tempo te doen verminderen, dan hij ver wacht had. Hilde had het bit stevig tusschen de tanden en al zijn pogingen om haar snel heid te temperen door sterk aan te teugels te trekken, maakte slechts dat haar kop zich heen en weer bewoog, zonder dat hij vaart- verminderde. Toen begon hij weer te slaan, maar Hilda voelde geen pijn meer. Virginia, haar goede behandeling, haar mooie stal alles was vergeten behalve het brandend verlan gen, dat wreede schepsel van haar rug kwijt te raken en te rennen tot ze niet meer kon en dan neer te vallen, om op de plaats zelf te sterven. (Wordt vervolgd.) Zaterdag heelt op het IJselmeer de officieele overdracht plaats gehad van het jacht „Piet Hein" aan het Prinselijk Echtpaar, bij welke gelegenheid een groote vlootrevue werd gehouden. Het Prinselijk jacht passeert eenige gepavoiseerde booten Te Groningen is Zaterdag Kei ontzet der stad in 1672 feestelijk herdacht z. K. H. Prins Bernhard tijden, Zijn rede bij gelegenheid van de officieele overdracht van Tijdens de zeilwedstrijden op het Spaarne te haarlem werd Op de groote Mark. had h. het jacht .Plet Hein" al, nationaal huwelijk,ge,ch.nk aan het Prins.lijk Paar Zondag, voor het eer,, in Nederland, gebruik gemaakt M van een nieuwe startklok Te Alkmaar rijn Zondag de motor-snelheidswedstrijden om het baankampioenschap van Nederland gehouden. Moment uit de hoofdklasse, 500 c.c. seniores, gewonnen door P. van Aartsen (No. 25) Een Prinselijk stuur man aan boord van het jacht Piet Hein tijdens de groote vlootrevue op het IJselmeer De heer W. J. H. J. M. Keijzer, bur gemeester van Stompwijk en Veur, hoopt 13 September a.s. zijn 25-jarig ambtsjubileum te vieren

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 12