MAANDAG 30 AUGUSTUS 1937 HA'A RE EM'S DA" G B E A D 14 SANTPOORT DE UITBREIDING DER SCHOOL MET DEN BIJBEL. Zaterdagmiddag vond in het gymnastiek lokaal van bovengenoemde school de offi- ciëele in gebruik stelling plaats van het ge deelte, waarmee de school is uitgebreid. Burgemeester Kwint en de Inspecteur van het L.O. hadden bericht van verhindering ge zonden. Na de gebruikelijke opening heette de voorzit ter van het schoolbestuur, de heer Markerink. allen hartelijk welkom, in het bijzonder den Inspecteur van het Chr. Nat Onderwijs en de afgevaardigden van de Kerkeraden der Ger. Kerk en der Ger. Kerk in Hersteld Verband, het bestuur der Nea. Herv. Evangelisatie, be nevens de afgevaardieden van de naburige Chr. Scholen. „Deze dag", aldus de heer Markerink, ,.is voor onze vereeniging een dag van groote blijdschap. Het is nu juist 9 Jaar geleden, dat we op deze plaats samenkwamen voor de ope ning onzer school. Wat toen tot stand was gekomen, was nog maar een stekje, geplant met de hoop op wasdom. We begonnen onze school met 45 leerlingen en gebruikte 2 leslokalen van de 3, welke we bezaten. Het hoofd der school werd bijgestaan door één onderwijzeres. Nu. na 9 jaar bedraagt het aantal 176: het hoofd en de onderwijzeressen zijn gebleven, maar nog 2 onderwijzers en één kweekelinge met akte zijn hieraan toegevoegd. Het is te begrijpen, dat bij dezen groei de school te klein werd. Het 3de lokaal was al spoedig in gebruik en toen was er gelukkig nog het gymnastieklokaal, maar dit was na tuurlijk niet de meest geschikte lokaliteit voor gewoon onderwijs. Thans echter is een afdoende verbetering tot stand gekomen. Naast God, danken wij dezen groei aan het onderwijzend personeel, dat zijn werk met ijver, liefde en toewijding deed. Met woorden van dank aan het gemeente bestuur, den Inspecteur van het L O., de ar chitect en den aannemer voor hun medewer king besloot de heer Markerink. De heer Van den Berg, oud-hoofd eener school te Amsterdam, die zelf 51 jaren voor de klas had gestaan, wees er op, hoe de Spreu kendichter had gezegd: „De hand des vlijti- gen zal gezegend worden". Dit is hier op on dubbelzinnige wijze tot uiting gekomen. Het personeel heeft onder moeilijke omstandig heden steeds met ijver zijn taak vervuld en daarom is een gelukwenschr hier zeer op zijn plaats. En ook een woord van hulde aan het ÏJveriee schoolbestuur. Ds Harrestein sprak namens de Ger. Kerke- raad eerst een woord van hulde tot den voor zitter van het schoolbestuur, in wien hij hel bestuur wilde huldigen „Wij verheugen ons hartelijk over uw groei", zoo vervolgde spr. Toen ik zoo pas die nu zooveel langere schoolgang zag, dacht ik direct: ..Dat be- teekent een nieuw stuk verantwoordelijkheid voor het bestuur-en het personeel". Moge Gods zegen op uw arbeid blijven rusten!" De heer J. E. Sluiters sprak namens de Ned. Herv. Evangelisatie. Deze zeide, dat de uit breiding zeker ook zooals was gezegd, te dan ken was aan den goeden nnaam. welke de school had, maar dat de uitbreiding onzer plaats ook een rol speelde. „Als ik nu onze mooie school zie", aldus spr., „ben ik dankbaar, dat onze voorouders zooveel voor ons Chr. onderwijs hebben over gehad. Moge deze school echter niet leiden tot een verloren gaan van energie bij bestuur en personeel, tot een dicht houden van de portemonnaie bij de ouders. Wanneer wii trotsch zijn op onze school dan wil dat echter niet zeggen, dat het open baar lager onderwijs op een lager peil zou staan. Tenslotte hoopte spr. dat de kinderen, die deze school zou afleveren zouden worden, steunpilaren der maatschaDpii. doch bovenal steunDilaren voor de eere Gods. Nadat de heer Talsma voor Hersteld Ver band en de heer BI ij dorp voor de school- vereen. IJmuiden-West had gecomplimen teerd, sprak de heer Nauta voor het school bestuur van de oudste Christelijke school uit onze gemeente. Spr. wees er op. hoe op deze oudste school bij meester Vermeulen, ook tal van kinderen van R.K. huize gingen. Dat was een waardeering voor ons Christelijk onder wijs. Toen we vroeger hier öp Santpoort de Unie collecte hielden, hebben wij nooit gedacht, dat Santpoort voor het Chr. onderwijs ooit iets zou worden. Geen wonder dan ook, dat ik straks vreemd opkeek, toen ik van het groote aantal leerlingen hoorde. Prettig vind ik het. dat men hier volkomen homogeen de schou ders gezamenlijk onder het werk heeft gezet Mede namens de DaCosta-school biedt spr. zijn gelukwenschen aan. Tenslotte bood de heer Verkruyssen. het hoofd der school, namens het personeel zijn gelukwenschen aan. „Toen ik hier 9 jaar geleden kwam", aldus spr.. „had ik niet veel te zeggen, wel iets te vragen, n.l. den steur van het bestuur voor mij en het personeel Dezen hebben wij volop gehad en daar zijn we dankbaar voor Moge we zoo in liefde met elkaar blijven arbeiden". Nadat de heer Markerink allen dank had gezegd, sloot ds. Harrestein met gebed. HOOIBRAND. Zondagavond ongeveer 7 uur bracht de brandsirene ons dorp in rep en roer. De brand was bij den heer Van Schagen op Rozenstein, tusschen Santpoort en Velsen. Ter plaatse aangekomen, bleek de brandweer alras, dat zij het vuur, ontstaan in een kleine hooiklamp, spoedig meester zou zijn. En zoo was het ook inderdaad. Nog maar kort had men water ge geven of men kon met het „omhalen van het hooi beginnen. De oorzaak van den brand is onbekend. Vermoed wordt, dat kinderen met lucifers gespeeld hebben. CONCERT UITGESTELD. Het slot-concert, dat het fanfare-korps „Wilhelmina" Woensdag a.s. In de muzieknis hoopte te geven, is wegens vacantie van den directeur één week uitgesteld. DUORIJDSTER BRAK EEN BEEN Op den viersprong bij den Slaperdijk werd een motorrijder die rechtsaf wilde slaan, aange reden door een collega, die van achteren aan kwam rijden. De duorijdster van eerstgenoem- den motorrijder viel zoodanig, dat een harer beenen op twee plaatsen brak. Zij werd naar een ziekenhuis te Haarlem overgebracht. DE „STRAWBERRIES". Onder leiding van den heer Jac. de Nobel Jr. hield de hockey :ab „Strawberries" n Huis te Velsen" haar jaarvergadering. Op deze vergadering werden tot bestuursleden her kozen de heeren Jac. de Nobel Jr., P. G. Meer man, D. H. v. d. Werf en J. Bobeldijk. In de vacature van penningmeester werd niet voor zien. In de elftal-commissie afd. dames werden gekozen de heeren De Nobel en Van der Werf en mej. Poppen en in die der heeren-afdee ling de heeren De Nobel, Van der Werf, Bo beldijk, De Waard en Pleyler. IJMUIDEN Tegemoetkoming in kosten voor visscliers vaartuigen. Van bevoegde zijde vernemen wij, dat het in het voornemen van de regeering ligt den eigenaren van visschersvaartuigen, ten aan zien waarvan door de Nederlandsche vissche- rijcentrale een uitvaarcertificaat voor de gar nalen- en/of kleine trawl- en snurrevaad- visscherij is verstrekt, die ter verkrijging van een certificaat van deugdelijkheid, hun vaar tuig in het tijdvak van 1 Januari 1936 tot 15 September 1937 hebben doen onderzoeken op de door de desbetreffende in de schepenwet gestelde minimum-eischen, tot een zeker per centage tegemoet te komén in de door de scheepvaart-inspectie geraamde kosten, noo- dig om het casco en-of den inventaris van de bedoelde visschersvaartuigen aan de gestelde minimum-eischen te laten voldoen, mits de door de scheepvaart-inspectie geraamde kos ten, welke reeds door dezen dienst zijn opge geven aan de Nederlandsche visscherijcentrale, niet meer bedragen dan: f 800.voor zeilvaartuigen en vaartuigen, voorzien van een benzinemotor of van een oliemotor, waarvan de capaciteit niet meer dan 200 P.K. bedraagt; f 1000.— voor vaartuigen, voorzien van een oliemotor, waarvan de capaciteit meer dan 20 P.K., doch minder dan 79 P.K. bedraagt; f 1200.voor vaartuigen, voorzien van een oliemotor, of andere inrichting voor mechani sche voortstuwing, waarvan de capaciteit meer dan 79 P.K. bedraagt. Indien de door de scheepvaart-inspectie ge raamde kosten voor een vaartuig meer be dragen dan het hierboven vermelde bedrag voor de categorie, waaronder het vaartuig valt, dan zal geen tegemoetkoming worden gegeven. Belanghebbenden, die aan de bovenaange- geven voorwaarden voldoen, en voor de be doelde tegemoetkoming in aanmerking wen- schen te komen, kunnen dit aan de Neder landsche visscherij centrale, Juliana van Stol bergplein 34 te 's-Gravenhage, mededeelen in een schrijven, waarin nauwkeurig behoort te worden opgegeven door welke werf de ver plicht uit te voeren reparaties zijn of zullen worden verricht en/of door welke (n) leve rancier (s) de verplicht aan te schaffen inven taris is of zal worden geleverd. DE POST OP KONINGINNEDAG. De Directeur van het post- en telegraaf kantoor alhier maakt bekend, dat het hoofd kantoor alsmede de postagentschappen Ken- nemerlaan en Zeeweg te IJmuiden en Drie huis gem. Velsen op 31 Augustus a.s. voor den postdienst niet langer zijn opengesteld dan tot 13 uur. De hulpkantoren te IJmuiden-O. en te Velsen hebben voor dien Dienst op 31 Augustus a.s. de eindsluiting respectievelijk te 12.30 en te 12.00. Alle kantoren zullen dien dag gesloten zijn voor de behandeling van postwissels (uitgezonderd telegrafische) post- bewijzen en quitantiën, aanneming belasting betalingen, pasmuntdienst, postcheque- en girodienst, (behalve voor het aannemen van stortingen, waarvan spoedbehandeling of spoedbericht wordt aangevraagd, voor het uit betalen van cheques, waarvan de ontvangen adviezen zijn voorzien van de aanteekening „spoedbehandeling") en voor het doen van uitbetalingen op reispostchequeboekjes. De laatste briefpostbestelling wordt op 31 Augustus a.s. niet uitgevoerd. De openstelling voor de telegraaf- en tele foondiensten ondergaat op dien dag geener lei wijziging. BESOMMINGEN. Trawlers: Libra IJ.M. 98, 185 manden f 8.30 Vios 5 IJM. 102 280 m. f 1450. Vios 4 IJM. 96. 465 m. f 1910. Schoorl IJMa 39. 1850 m„ nog niet bekend. Zwarte Zee, IJM. 94 600 m. f 2230. Irene IJM. 89, 410 m. f 1460. Claesje R.O. 46. 1750 m. f 3250. Sylvain IJM. 116, 970 m. f 3380. Mary IJM. 189, 550 m. f4990. Rotterdam IJMa 112, 845 m. f 3440. Beatric IJM. 118. 110 m. f 1480. Maria Elisabeth IJM. 114. 110 m. f 1590. Jenny Elza IJM. 88, 80 m. f 1320 Maria v. Hattum IJM. 1, 1500 m. f 2970. G.G. 490 f 680, K.A. 110 f 680. Versche haring: S.C.H. 130 f 760. Besommingen van 24 loggers nog niet be kend. VERWACHTE VISCIIAANVOER. Thuisstoomende voor de Dinsdagmarkt: Clazina Luther, IJM. 59. Vangst: 35 manden schelvisch, 210 m. braadschelvisch, .175 m. makreel, 50 m. platvisch, 20 m. gul, 3?5 m. wijting. Totaal 525 m. DE HEER OUD ONDERSCHEIDEN. De heer C. Oud. directeur van het Staats- visschershavenbedrijf is benoemd tot officier in de Orde van Oranje Nassau. MARKTPRIJZEN VAN 30 AUGUSTUS. Tarbot per K.G. 0.88— f 0.72 Griet per 50 K.G. 28—16. Tongen per K.G. 1.401.16 Zetschol per 5(1 K.G. 2422.50 Kleine schol per 50 K.G. 20—12 Schar per 50 K.G. 6.10—2.30 Tongschar per 50 K.G. 3514 Rog per 20 stuks 10. Vleet per stuk 0.60 Kleine poon per 50 K.G. 6.10—1.60 Kleine middelschelvisch per 50 K.G. 16—8 Kleine schelvisch per 50 K.G. 6.603.50 Kabeljauw per 125 K G. 70—33 Groote gullen per 50 K.G. 14—9 Kleine gullen per 50 K.G. f 8.503.20 Wijting per 50 K.G. 2.90—/ 2.05 Makreel per 50 K.G. 7.50—3.80 Heilbot per K.G. 1.10—1.04 Leng per stuk 1.05 Koolvisch per stuk f 0.800.20 Versche haring per kist 3.151.40 MARKTBERICHT SCHEVENINGEN. 30 Augustus 1937 (A.N.P.) Haring: Steurharing f 11.11.6012.per kantje. Versche visch: Tarbot 37—86 ct. per k.g. Griet 30—65 ct. per k.g. Tong 76—1.36 ct. per k.g. Middelschol f 12.70 per 40 k.g. Kleinschol f 2.708.60 per 40 k.g. •-har f2.20 2.50 oer 40 k.g Wijting f 1.45 per 40 k.g. Van de trawlvisscherij kwamen binnen de motorloggers Sch. 132, W. van Rog met f 480. Sch. 266, Pronk en De Ruiter met f 151.be somming. Van de haringvisscherij kwamen binnen G. D. IJ. 49, Visscherij Mij. Mewa, met 28 last, Sch. 120, reederij A. van der Zwan en Zonen met 36 last, G.D.IJ. 99, Visscherij Mij. Mewa met 28 last, Sch.. 50, Reederij voorheen Frank Vrolijk met 35 last, Sch. 253, idem met 18 last. VLAAROINGEN, 30 Augustus. Van de haringvisscherij kwamen binnen de VI. 97, N.V. Doggermij. met 39 last, VI. 156 idem met 34 last, VI. 121, N.V. Zeevisscherij Mij. Neder land met 26 last, VI. 71, N.V. van Toor's Vis scherij Mij. met 24 last. BEVERWIJK Het programma voor Koninginnedag. Het programma voor de feestelijkheden op Koninginnedag, Dinsdag 31 Aupgustus luidt als volgt: 9 uur: Aubade voor het raadhuis, uit te voeren door 100 kinderen onder leiding van den heer H. W. Hofmeester met medewerking van de Beverwijksche Harmoniekapel. Na de uitvoering muzikale wandeling dooi de gemeente. Te volgen weg: Breestraat, Peperstraat, Ko ningstraat, Velserweg. Bioscoopvoorstellingen voor de kinderen. 10 uur: Ringsteken voor meisjes boven 13 jaar in de Hendrik Burgerstraat. Wedstrijden met vliegende Hollanders en autopeds voor jongens en meisjeh beneden 13 jaar op het parkeerterrein aan de Baan- straat. 1.30 uur: Ronde van Beverwijk op trans portfietsen. Route: Hendrnk Burgerstraat, Romerkerk- weg, Stumphuisstraat, C. H. Moensplein. Hendrik Burgerstraat (20 maal). 1.30 uur: Sportmiddag voor de leerlin gen van het zesde leerjaar van de openbare en bijzondere scholen in het Gemeentelijk Sportpark. 8.15 uur Avondfeest op het C. H. Moensplein. Medewerkenden: Beverwijksche Harmonieka pel, het mannenkoor „Zanglust", de Ver- eenigde R. K. kerkkoren en Gezellen, het Doopsgezind Gemengde Zangkoor en het Christelijk Gemengde Zangkoor „Vox Hu mana. 10 uur: Fakkeloptocht. Opstelling in de Hendrik Burgerstraat. Te volgen weg: Hendrnk Burgerstraat. Ro- merkerkweg. Stumphuisstraat. Moensplein, Moensstraat. Zeestraat, Beecksanghlaan. Von dellaan, Velserweg, Breestraat. Peperstraat, Koningstraat, Stationsplein HET BEVERWIJKSCH GEMENGD ZANGKOOR Naar wij vernemen heeft de heer Louis Stiens ontslag genomen als dirigent van het Beverwijksch Gemengd Zangkoor, Vanaf de oprichting heeft de heer Stiens dit koor ge leid. De afgetreden dirigent heeft zich be reid verklaard de repetities te blijven leiden, tot in de vacature is voorzien. KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING. Bij Koninklijk Besluit is de eere-medaille in brons verbonden aan de Orde van Oranje Nassau toegekend aan mej. E. Rijnders. Mej. Rijnders die in 1874 te Beverwijk is geboren, was gedurende 38 jaar in dienstbetrekking bij mevr. S. G. Bosch—Haringa, Westerduin, Wijk aan Zee. VELSEN De werkloosheid. Het aantal werkloozen in deze gemeente bedroeg op: 28 Aug. 1937 29 Aug. 1936. Bouwvakarbeiders 383 452 Metaalbewerkers 200 316 Houtbewerkers 22 37 Landarbeiders 29 26 Havenax-beiders 90 116 Visschers 171 278 Kantoorbedienden 46 49 Losse arbeiders 574 643 Overige beroepen 275 313 Mannen boven de 18 j. Mannen onder de 18 j. Vrouwen boven de 18 j. Vrouwen onder de 18 j. 1790 2230 123 25 19 Totaal wei'kloosheid1887 2397 Het aantal werkloozen daalde sedert ver leden jaar met 510. Sedert verleden week is het met 2 gestegen. HAARLEMMERMEER Het nieuwe Wandelbosch te Hoofddorp. Een theehuis met speeltuin en menagerie. Het is een verblijdend verschijnsel, dat het aantal werklooze ai'beidei's. ingeschre ven bij de gemeentelijke arbeidsbeurs te Hoofddorp, in deze zomermaanden belangrijk lager is geweest dan dat van verleden jaar. Dit heeft echter tengevolge gehad, dat de werkzaamheden, verbonden aan het maken van een wandelbosch in Hoofddorp, hetwelk als werkobject voor rijkswerkverschaffing werd goedgekeurd, niet zoo vlug zijn verloopen als bij den opzet van het plan wel was verwacht. Ondanks het feit, dat slechts met een kleine gx-oep arbeiders kon worden gewerkt, is even wel toch op dit terrein reeds zooveel ver richt. dat een bezoek ter plaatse ons in staat heeft gesteld, een idee te vormen van hetgeen hier tot stand zal worden gebx-acht. Het wandelbosch zal een oppervlakte be slaan van ongeveer 6 hectaren; het is ge legen langs den Kruisweg 'en den Kagertocht, heeft een breedte van oneeveer 150 meter en een diepte van ongeveer 500 meter. Langs den Kruisweg is een perceel bouw land opgehoogd, dat bestemd is voor het maken van een theehuis met speeltuin en menagerie. Dit terrein is zeer ruim en de bezoekers zullen gelegenheid kunnen vinden om daar "Ptu njstiff to mpf kinderen rnnri nHolpo Ten zuiden van dit rerrem ligt een groot' vijver; deze is voor de kinderen langs breede trappen op een gemakkelijke wijze te berei-1 ken om desgewenscht aan zwanen en gan zen en eenden eenige versnaperingen toe te dienen. Op den hoek van dezen vijver en den tuin rondom het theehuis zal een muziektent wor den geplaatst, zoodat bij het geven van een openbaar concert het publiek een plaatsje kan innemen in den tuin bij het theehuis en daar tegelijk iets gebruiken of rustig kan luisteren op het parkeerterrein,, hetwelk ten zuidwesten van tuin en vijver zal worden aangebracht. Dit parkeerterrein Is bestemd voor het plaatsen van auto's en motorrijwielen en fietsen van personen, die het wandelbosch komen bezoeken of deelnemen aan of belang stellen in de spelen, welke op het in de na bijheid gelegen voetbalterrein of tennisveld mochten worden gehouden. Van den vijver af worden in zuidelijke richting twee weilanden gemaakt, waarop herten zullen worden gehouden; die weilan den loopen glooiend op naar een heuvel, welke voldoende hoog wordt gemaakt om den bezoekers een mooi vergezicht te geven op het dorp (Hoofddorp)op den provincialen fruit- tuin en voorts in de richting van Aalsmeer, over de mooie rechtlijnige akkers, welke aan het polderland van Haarlemmermeer zoo'n eigen cachet geven. Het wandelbosch bevat voorts glooiend ter rein; dit wordt geheel als bosch beplant en doorsneden met kleine intieme wandelpaden: aan het einde, in een rustig hoekje komt een doolhof. Het geheel wordt doorsneden met vrij breede en diepe waterkanalen, welke als een zilveren lint het uitgestrekte terrein doorsnijden; bij de kruising van deze watersingels is een eilandje aangebracht, hetwelk voor broed plaats voor het gevogelte moet dienen. Aan de zuidzijde van dit terrein wordt een nieuwe weg gemaakt, welke parallel loopt met de Emmalaan en van den grooten provin cialen Kruisweg af de groote verbinding zal moeten tot stand brengen met het provin ciale .„voorbeeldbedrijf" voor de fruitteelt. Deze demonstratiefi'uittuin komt ten zui den van het verlengde modderpad en beslaat een oppervlakte van 7 hectaren; zij wordt door een breede sloot van de omliggexxde terreinen afgescheiden en van den heuvel in het wandelbosch af zal daarop straks een mooi gezicht kunnen hebben. Het ligt in de bedoeling rondom dezen tuin een wandelpad te doen aanleggen, zoo dat men van het dorp langs het modderpad en dezen tuin het bosch zal kunnen berei ken. De verwachting is. dat nog in het diepe najaar de werkzaamheden voor het wandel bosch zóóver zullen zijn gevorderd, dat met het beplanten zal kunnen worden begonnen en dat de aanleg van den proeftuin in het vroege voorjaar nog zijn beslag zal kunnen krijgen. Wanneer dit alles zal zijn voltooid, zal Hoofddorp wel op bijzondere wijze zijn ver fraaid; het heeft dan een mooi x-ecreatie-ter- rein .waarop de burgerij en het gemeentebe stuur trotsch mag zijn. Een gemeentelijk sportterrein, waarop een algemeen geroemd concoursteiTein met over dekte tribune, muziektent en verhoogde staanplaatsen; 'n manegehouw voor de paar densport; een buitengewoon gunstig gelegen en praktisch ingerichte landijsbaan, een voet balterrein, een tennisveld, een wandelbosch met theetuin, kinderspeelplaats, menagei'ie. hertenkamp en doolhof, alles omringd en af gesloten door een proeftuin, welke in het voorjaar mooie bloesempracht geven kan en den landbouwers in Haarlemmermeer kan leeren hoe zij hun bietenvelden en korenak kers in boomgaarden kunnen omzetten. AUTO TE WATER. Tex-wijl Zaterdagavond op den IJweg met groote snelheid een vrachtauto passeerde, naderde op een der zijwegen een pex-sonen- auto, waarvan de bestuurder, de heer K. uit Leiden, het gevaar te laat opmerkte en ter voorkoming van een botsing het stuur met zooveel kracht naar rechts omhaalde, dat de auto in de wegsloot terecht kwam. De heer K. slaagde er in het portier te openen en zich te bevrijden. Door de glas scherven van de gebroken voorruit had hij aan het hoofd en een hand eenige verwon dingen bekomen. Na vex-bonden te zijn, was hij in staat zich met een andere auto huis waarts te begeven. De gehavende auto werd naar Leiden op sleeptouw genomen. AANRIJDING. Op den Slotei-weg werd Zaterdagavond een wieh'ijder, de koopman G„ die onder den invloed van sterken drank bleek te' ver- keeren en van den eenen kant naar den anderen kant van den weg zwaaide, aange- reden door een auto, waarvan de bestuur der het ongeluk niet meer kon vooi-komen. De autobesturuder hielp G„ die met zijn fiets tegen den grond was geslagen en een wond aan het hoofd had bekomen, in zijn wagen en bracht hem naar een dokter, die een voorloopig verband legde. BENNEBROEK ERNSTIG ONGELUK. De alhier wonende rentenier H. J. Leijer, stak zonder behoorlijk uit te kijken den Rijks weg over bij de Viersprong. Een uit de rich ting Hillegom naderende auto, een taxi uif Beverwijk, heeft nog getracht door stex-k rem men en uithalen een ongeluk te voorkomen maar door weifelen van den heer L. werd hij door de auto gegrepen en tegen den grond gegooid. Met twee gebreken beenen en een ernstige hoofdwonde is de man naar het Dïaconessenhuis te Haarlem overgebracht. De politie stelt een onderzoek in, doch den chauffeur treft waarschijnlijk geen schuld. HEEMSTEDE HEERENRIJWIEL EN DRIE RIJWIEL PLAATJES ONTVREEMD. Bij de politie te Heemstede werd aangifte gedaan van diefstal van een heerenrijwiel, dat onbeheerd heeft gestaan bij een café. Verder werd nog aangifte gedaan van dief stal van een drietal rijwielbelastingmerken. BLOEMENDAAL KONINGINNEFEESTEN. Nu er zooveel jongens en meisjes zijn, die in het bezit zijn van een Reka prik-autoped, heeft de Oranje Commissie in Bloemendaal gemeend, dit jaar op 31 Augustus een wed strijd uit te moeten schrijven, waarbij aan een wedstrijd in het hardrijden en in behen- 'hgheidsrijden is gedacht. Kinderen, die niet in het bezit zijn van een Reka toestel, doch die voldoende vaardigheid hiervoor hebben, worden door de Oranje Com missie in de gelegenheid gesteld, dien dag ook aan de wedstrijden mee te doen. Alle jongens en meisjes, die dus kunnen Reka-rijden, worden verzocht 31 Augustus aanwezig te zijn. De wedstrijden worden gehouden op den asphaltweg naast het feestterrein Zomerzorg. HILLEGOM OPENING SPORTTERREIN. Zondagmiddag had de officieele opening plaats van het nieuwe terrein van de R.K. Voetbalvereniging „Concordia", waaxwoor zeer groote belangstelling bestond. Onder de aanwezigen merkten wij op bux-gemeester van Nispen tot Pannerden, weth. Klaver, de geheele geestelijkheid der beide parochies, verschillende raadslieden, hoofden van scholen enz. Nadat de leden voorafgegaan door „Cres cendo" het terrein waren opgemarcheerd, nam de vox-ozitter de heer F. van Lierop het woord voor het uitspreken xan een welkomst rede. Vervolgens sprak Pastoor Kosters, die zijn zeer grooten dank uitsprak jegens het gemeentebestuur, den directeur van Open bare Wei-ken. den heer van Gemert en het R.K. Kerkbestuur voor de van alle zijden in zoo ruime mate ontvangen medewerking bij de inrichting en vei-betering van het terrein. Na een propagandistisch woord voor de sport in het algemeen en de R-K. Sportbe- weging in het bijzonder knipte hij het tra- ditioneele lint door, waarbij „Crescendo" het „Aan u o Koning der Eeuwen" speelde. Met hartelijke woorden bood de heer van Lierop bloemen aan de captain der bezoeken- kende vereenigingen aan. kampioenen in hun afdeeling, waarna hij zelf namens O.I.V. ook bloemen in ontvangst had te nemen. Voor den eex-sten wedstrijd deed Pastoor Koster den aftrap. Des avonds had in Hotel Floi-a een zeer druk bezochte feestelijke bijeenkomst plaats waaraan het „Vroolijk Trio" medewerkte dat met zijn aardige beschaafde liedjes en schetsjes groot succes had. Vooraf toonden de jongere voetballers in een aardig propa- gandistsch tooneelstukje dat zij met het hoofd even goed kunnen* werken als met de beenen. De heer Bergman sprak namens den Dioce- sanen Haarlemschen Voetbalfedaratie ter wijl ook Pastoor Kosters nog het woord voerde over de R.K. Sportbeweging. De uitslagen van de gehouden wedstrijden waren O. I. V.—D. O. S. 2—0 LisseStreek-combinotie 22 (De Streek won na strafschoppen). Eindstraijd O. I. V.de Streek 22 O.I.V. won met strafschoppen. De eerste prijs was een fraaie beker, be schikbaar gesteld door den R.K. Volksbond, de tweede prijs een lyauwerkrons, geschonken door Eensgezindheid, terwijl „Concordia" zelf voor eenige medailles had gezorgd. ZANDVOORT De tegenwoordige tijd biedt zeer vele mo gelijkheden, naar Engeland over te steken. Men kan gaan per vliegmachine, per boot en er zijn zelfs mensclxen, die uit het oogl punt van sport dien afstand gaaxx zwemmen. „Neen, dachten twee ondernemende jon gelui uit Zandvoort. „Nu eens wat anders". Exi ze dachten na. Toen viel hun oog op hun kano en geen minuut later stond hun besluit vast. Zij gingen per kano naar Engeland! De respectievelijke familieleden kwamen, zooals vanzelf spreekt, „met zwaar geschut" tegen dit roekelooze plan op. Maar niette genstaande dat, hun besluit stond vast: zij gingen! Welaan, a.s. Woensdagmorgen 10 uur gaat het wankele bootje dan in zee. Mocht het weer niet medewerken, daxi stellexi ze het een dagje uit, doch zeker deze week zullen zij het gewaagde grapje ondernemen. Etexx? Niet meer dan het hoogst noodige! Slechts wat scheepsbeschuit (begint het er al niet wat op te lijken?) en wat thee zullen moeten dienen om den inwendigen mensch te versterken, hetgeexi ook zonder twijfel wel noodig zal zijn. Een welwillende scheepskapitein heeft hen kaarten gegeven en een kompas, waar de dappere zeevaarders ongetwijfeld zeer veel nut van kunnen hebben. De totale afstand is 180 K.M., een afstand, die zij in 48 uur hopen af te leggen. Wij wexxschen de jongelui succes toe, maar laten wij het spreekwoord: „Goed voox-beeld doet goed volgen", voor dezen keer maar ver geten! ZIJN DOCHTER BIJTIJDS GERED. Zoixdagmiddag was de heer Nieweg uit Amsterdam met zijn dochter in de zee ter hoogte van het Zuiderstrand. Nadat zijn doch ter zich juist even van hem had verwijderd, kreeg zij kramp in het rechterbeen. Zij begon luidkeels om hulp te x-oepen. De heer Nieweg met een lid van de Zandvoortsche reddings brigade zwommen ijlings op haar toe en het mocht hen gelukken haar naar het strand te brengen, waar zij weer spoedig op vex-haal kwam. VROEG VAN ZIJN RUST BEROOFD. Zondagmorgen omstreeks zes uur werd op vermoeden van diefstal, gepleegd te Amster dam. een tijdelijk bewoner van den Paradijs- weg door de politie van het bed gelicht en naar het bureau overgebracht. VECHTPARTIJ. Zaterdagnacht ongeveer kwart voor twee ontstond een vechtpartij op het Kerkplein tusschen eenige late feestgangers, die bij den aldaar geplaatste automatiek wat wilden ge bruiken. Toen de politie even lated op het terrein der schermutselingen aankwaxn. werd het een formeele vechtpartij, die eindigde in de overbrenging van eenige nachtrustver- stoorders naar het bureau waar zij ter kal meering werden ingesloten. BURGERLIJKE STAND HAARLEM 28 Aug. 1937. Bevallen. 23 Aug.. A. Jansen--Hentschel, z. 27 Aug.: J. J. BoeserSchouten, z. M. Kooij- Kuijer, d. T. Kramer-Swiezerijn, z. M. M. Tensen-Zwarter. d. W. T. Kuijper-Ranzijn, z. C. E. v. d. Swaluw-v. Hout, z. 28 Aug.: C. Pop- penburg-Hartgerink d. Overleden 26 Aug. E. J. Jansen-Speekman. 69 jaar Enxmakade 2? Aug - H C v. BUder- beek, 84 jaar Noblet.straat H Walter. 60 jaar, Spaarndamscheweg. H. Leuven. 61 jaar. Kam perlaan. C. Boei, 85 jaar. Teslastraat.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 14