CHRISTELIJKE OPLEIDINGSSCHOOL Instituut ..ORANJE-NASSAU' Koninklijke Onderscheidingen. DAMES-CRICKET TH. WITKAMP Muziekonderwijzeres ACTOVO Winkel- en Kleinbedrijf A lie Michielsen Pie Boosman Chris v. d. Glas 'aarlem's Dagblad adverteert M AAN DAG 30 AUGUSTUS 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 2 Koninginnedag. Het Kerkconcert. Zoo breekt dan morgen het oogenblik we der aan, waarop de zeer velen, die behoefte gevoelen de jaarlijksche viering van den 31sten Augustus in onze Groote of St. Bavokerk te beleven, eendrachtig en met diep gevoel het Oude Wilhelmus aanheffen, hierin aange vuurd, mogen wij wel zeggen door de beminde Altzangeres Annie Woud, gesteund door de sonore klanken van ons prachtige instru ment, bespeeld door George Robert. Wij kunnen ons voorstellen, dat voor velen dit oogenblik als het ware d e viering is van het Koninginnefeest. Het kerkconcert op den Koninginnedag eene schoone traditie in onze gemeente biedt hen, die de schetterende tonen van de straat even wenschen te ontvlieden, gelegen heid tot een rustig verpoozen bij soberder klanken, waarin evenzeer de jubel intens aan wezig is. Het programma, dat bovengenoemde artis- ten zullen brengen, moge dit nader bevestigen, Het luidt: 1. Wilhelmus van Nassouwen, le couplet te zingen door alle aanwezigen. 2. a^Wilt heden nu treden, Valerius' „Ge- denckclanck". b. Ein altes Lobgesang von Christi Him- mélfahrt, XVIe eeuwsch. (zang en orgel) 3. .Heer Jezus heeft een hofken", Koraal, Variaties en Finale. Flor Peeters (orgel) 4. a. Soir d'Eté Flor Peeters b. Nocturne César Franck (zang en orgel) 5. Pastorale César Franck (orgel) 6. a. Verklarung Fr. Schubert b. Die Allmacht Fr. Schubert (zang en orgel) 7. Preludium Es dur J. S. Bach (ox-gel) KROCHT 1 TELEFOON 12172 HET BALLET VAN TILLY SYLON. Een paar maal is in dit blad, volgens op gave van het Centrum Comité vermeldt dat op Koninginnedag' het ballet „Tilly Sylon" zal optreden met medewerking van de Haar- lemsche Orkess Vereeniging. Deze opgave is echter gedeeltelijk onjuist geweest. De begeleiding wordt verzorgd door een klein orkest van leden der H.O.V. en zal door middel van luidsprekers versterkt worden. De heer Marinus Adam heeft de leiding. ORANJEVEREENIGING HAARLEM-NOORD Hedenavond wordt een groote optocht ge organiseerd naar het verlichte E. D. O. ter rein, waar een grootsch opgezette massale uitvoering plaats heeft, te geven door een mannenkoor bestaande uit pl.m. 200 zan gers en orkest. Als hoofdnummer zal worden uitgevoerd „Hollands Glorie" van Richard Hol. Verder zullen nog verschillende koor- en orkest-num mers worden uitgevoerd. Medewei-king vei'leenen het Mannenkoor „Proza én Poëzie" en het Chr. Fanfarecorps „Arti et Religioni". Door de Chr. Gymnastiekvereniging „Kracht en Vriendschap" (pl.m. 100 gym nasten) zullen op het verlichte E. D. O. ter- rein o.a. dansen in nationale kleederdracht worden uitgevoerd. Het geheel zal met schijn werpers 'worden verlicht, ook een geluidsin stallatie is op het terrein aangebracht. (Ver lichting en geluidsinstallatie zijn hiervoor speciaal aangebracht^ Alle deelnemers aan deze massale uitvoe ring zullen zich om 7 uur hedenavond opstel len aan den Kloppersingel bij het Frans Halsplein. De volgorde van den stoet is ,.Arti et Reli gioni", /Kracht en Vriendschap". „Proza en Poezie" en individueele zangers, Vereeniging „Snelverband" en verder tal van vrreenigin- gen met vaandels. De route van den optocht zal zijn: Frans Hslaplein, Schoterweg, Gen. Cronjéstraat, Julianapark, Soendaplein, Rijksstraatweg, v. Nesstraat, E. D. O.-terrein, waar de uitvoering te S uur begint. Na afloop zal (behoudens goedkeuring van de politie) .een fakkeloptocht plaats vinden door alle deelnemers, van het E. D. O. terrein richting en eindpuijt Schotersingel bij het Fi'ans Halspiein, waar de stoet ontbonden zal worden AANRIJDING OP HET SOENDAPLEIN. Zondagochtend om half twaalf wilde de heeft G. B.. uit Assendelft, uit de Flores- straat het Soeixdaplein oprijden, zonder daar bij voorrang te geven aan het verkeer van rechts. De bestuurder van een autobus, die van den Rijksstraatweg kwam, kon daardoor een aanrijding niet meer voorkomen. De wielrijder en zijn vijfjarig zoontje, dat op den bagagedrager zat, werden tegen den groxxd geslingerd. Het knaapje werd in het tramhuisje bin nengedragen, waar een geneesheer hersen schudding constateerde. Het ventje is per ziekenaut naar de Maria-Stichting overge bracht. De vader kwam met de schrik vrij. De achterzijde van de fiets werd geheel ver nield. De autobus werd door de politie in beslag genomen, aangezien de remmen niet geheel in orde bleken te zijn. Bij infoxmatie aan de Maria-Stichting werd ons hedenmorgen medegedeeld, dat de toe stand van het knaapje gunstig is. Diefstallen op stations. VERSCHILLENDE GOEDEREN BEREIKTEN NIET DE PLAATS VAN BESTEMMING. Een Iadingmeester veranderde de adressen. Te Arnhem is de spoorwegi-echerche er in samenwerking met de politie in geslaagd een reeks spoorwegdiefstallen op verschillende sta tions te ontdekken. Het is gebleken dat ver schillende goederen die voor snelvei-voer aan geboden waren, gestolen zijn. In ver band hiermede zijn twee personen aange houden, een Iadingmeester en zijn schoonzoon, die beiden reeds bekend hebben. De daders veranderden, zoo meldt het N. v. d. D„ het oorspronkelijke adres van de goede ren en plakten er een ander adres op. De goe deren bereikten dan nimmer de bestemde plaats en werden als vermist beschouwd. WISSELKOERSEN. 12 uur: Londen 9.00 5/8. Berlijn 72.90. Parijs 6.78 1/4. Brussel 30.56 Vt- Zwitserland 41.64. Kopenhagen 40.22% Stockholm 46.42Va. Oslo 455.37V2 New-York 1.81 7 16. Praag 6.33. Part, n18. Daggeld 1,4. voorbereiding voor Gymnasium, Hoogere Burgerschool, Lyceum en U. L. O. Met het oog op de verdere voltooiing van het geheel ver bouwde en gemoderniseerde gebouw Krocht 1, zal de nieu we cursus dit jaar eerst op 7 Sept. a.s. kunnen aanvangen. Een beperkt aantal leerlingen kan nog worden toegelaten. Gelegenheid tot aangifte bij den concierge der school, thans nog Nassaupiein 2. Ds. P. W. FOEKEN, Voorzitter. A. VAN DRIEL, Secretaris (Adv. Ingez. Med.) (Vervolg van pag. 6 de titulaire rang van majoor aan den gep. mil. apotheker der eerste kl. M. Lobstein; aan den gep. kapitein der inf. J. H. E. Wilmar en aan den eervol ontslagen res.-kapitein voor speciale diensten vnn de intendance A. Eisen- berger; de titulaire rang van kapitein aan den eervol ontslagen res eerste luitenant voor speciale diensten van den vrijw. 'landstorm J. Kleuver; de titulaire rang van genera al-majoor aan den gep. kolonel der cavalerie van het Kon. Ned. Ind. leger C. G. Daniels: de titulaire rang van kolonel aan den gep. luitenant-kolonel der intendance van het Kon. Ned. Ind. leger J. C. P. Rubav Bouman; de titulaire rang van luitenant-kolonel aan den gep. majoor der inf. van het Kon. Ned. Ind. leger K. L. Rozendaal; de titulaire rang van majoor aan den gep. ka pitein der inf. van het Kon. Ned. Ind. leger H. A. Kraaijenbrink; aan den gep. kapitein d:r inf. van het Kon. Ned. Ind. leger K. J. C. Beekman; aan den gep. kapitein der art. van het Kon. Ned. Tnd. leger C. Tjeenk Willink: de titulaire rang van lste-lnitenant aan den gep. 2de-luitenant der inf. van het Kon. Ned. Ind. leger J. A. Wasterval. Bij Koninklijk besluit is de persoonlijke titel van adjunct-commies verleend :.an O. Zuider- baan. werkzaam op arbeidscontract bij het bu reau zeemilitie, te den Helder. Mislukte luchtaanvallen op Valencia. A.N.P.) Zeven watervliegtuigen der opstandelingen hebben in den loop van den avond achttien malen ge probeerd de stad te bombardeeren, doch luchtafweergeschut heeft dit steeds opnieuw verhinderd. De toe stellen waren van een nieuw model en uiterst snel. Alle bommen zijn in de voorsteden terecht gekomen. Drie personen zijn gedood en ettelijke ge wond. De schade is aanzienlijk. Na den val van Santander. VALENCIA, 30 Alugustus (Havas- Het ministerie van landsverdediging heeft een nota gepubliceerd, waarin wordt verklaard: „Santander is in handen der opstandelingen gevallen. Het zijn geen opstandelingen ge weest, die de stad hebben veroverd, doch ge regelde Italiaansche eenheden, geholpen door Marokaansche huurlingen". De nota voegt hier aan toe: de oorlog, die begon als vrijheidsoorlog is een onafhanke lijkheidsoorlog geworden. Wij strijden tegen binnenlandsche rebellie en buitenlandsche in vasie. Gedurende dezen tijd wordt het pact van afzijdigheid nog steeds toegepast tot schande van degenen, die het hebben aan genomen. Wat ook gebeure, de regeering brengt in naam van het Spaansche volk den onwrikbaren wil tot uitdrukking voort te gaan met de bestrijding van de tyrannie zonder dat de wisselvalligheden van den oorlog haar moraal kunnen aantasten. ATHLETTEK. EENIGE WERELDRECORDS VERBETERD. Nadat het wereldrecord van den Finschen afstandslooper Nurmi over 10.000 meter en het record kogelslingeren, dat ten name van den Amerikaan Ryan stond, reeds waren ver beterd, heeft Zondag bij de atletiekwedstrij den te Helsinki ook het record van den Engelschman F. Appleby over 15 mijl er aan moeten gelooven. De Finsche marathonlooper Ekki Tamila heeft n.l. het record van Appleby verbeterd en van 1 uur 20 minuten 4 2/5 seconden ge bracht op 1 uur 19 minuten 48 3/5 seconden. Rood en Wit—Quick. Quick 50 en 41: Rood en Wit 42 en 54 (voor het verlies van 4 wickets). Rood en Wit won de toss en verkoos te fiel den. Het Nijmeegsche openingspaar begon voorzichtig en hield eenigen tijd goed stand; H. Faber 6. L. v. Dongen 15. Laatstgenoemde zag door run out haar innings afgebroken. Verder kwam alleen L. Akkers met 11 nog in de dubbele cijfers. De overige speelstei's hiel den wel stand tot de lunch, doch scoorden weinig. Twee minuten na de hervatting sloot de innings van Quick op 50. G. de Jong 30; N. Roosjen 28; M. ten Have 2—17; H. de Groot 1—3. Het leek voor Rood en Wit niet zoo moeilijk dit totaal te overschrijden, doch op 42 zaten alle speelsters alweer aan den kaxit; G. de Jong 9. M. ten Have 6, T. Goeting 6. Voor Quick bowlden L. van Dongen en L. Akkers den geheelen wedstrijd; ook het fiel den der Nijmeegschen was zeer goed. In de tweede beurt maakte Quick nog 41 runs (H. Faber 10, F. Gilissen 9) waarna Rood en Wit in een goed half uur nog 50 runs moest scoren om te winnen. Op vrijwel alle ballen werd hard geslagen en het was vooral mej. D. Roos die met een fraaie 30 not out den wed strijd voor de Haarlemmers redde: G. de Jong 8. A de Vletter 7. Op een totaal van 54 werd de wedstriid tal gebroken. De Bilt voorspelt: Zwakken tot matigen wind uit Oostelijke richtingen, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, weinig verandering in temperatuur. BAROMETERSTAND Hoogste 768.7 m.M. te Stornoway. Laagste 759.8 m.M. te Vardö. In het Noorden van het waarnemingsgebied passeei'de een depressie van West naar Oost, welke in Noord-Scandinavië aanzienlijke regens veroorzaakte. Het gebied van hooge luchtdruk nam hierdoor in het Noordoosten af doch breidde zich weer naar het Noord westen uit. In het Westen op den Oceaan nadert een nieuwe depressie. In Scandinavië is de wind thans Noordwest tot West, de tem peratuur daalde er aanmerkelijk. De lucht is zwaar bewolkt tot betrokken met plaatselijk nog regen. Ook in Schotland is de wind nog Noordwest doch Zuidelijker op de Bi*itsche eilanden en in onze omgeving is hij meest Noordoost tot Oost met gedeeltelijk bewolkte lucht. In Duitschland, Midden-Europa en Frankrijk is het windstil of waaien zwakke winden, de lucht is meest helder tot licht be wolkt, de ochtendtemperatuur was over het algemeen vrij laag. Verwacht wordt dat de Oceaan-depressie voor morgenavond nog geen invloed op de weersgesteldheid in onze omgeving zal uitoefenen, zoodat de wind nog uit Oostelijke richtingen zal blijven waaien met gedeeltelijk bewolkte lucht en waar schijnlijk droog weer. De temperatuur zal vei-moedelijk .weinig veranderen. BAROMETERSTAND Vorige stand 769 m.M. Stand van heden 767 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van: Fa. KEIP, Opticiens Gr. Houtstr. 137 Tel. 11640 HOOG WATER TE ZANDVOORT Dinsdag -v.m. 11.21 uur; n.m. uur. Strand berijdbaar van 16.3022.00 uur. Belangrijke telefoonnummers Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. NOORDERBAD - ZANDVOORT Koninginnedagfeestcn. 2 u. Zwem- en Hïndernïswedstrijden. 8 u. Groot Koninginnedagbal Medewerkenden bekende Sarrassani-artisten. (Adv. ingez. Med.) MOOIE SUCESSEN VAN HAARLEM'S Op het Zondag gehouden zangconcours, uit geschreven door het R.K. Mannenkoor St. Ur sula te Delft, behaalde Haarlem's Postaal Mannenkoor in de afd. Uitmuntendheid een lsten prijs met 375 punten, tevens werd de directeursprijs met alg. stemmen toegekend aan den heer D. M. Germes. Zij nog vermeld dat dit het hoogste aantal punten was. VERLEGGING DER TRAMSPOREN LANGS DE LEIDSCHEVAART. Zooals bekend heeft de N.Z.H.T.M. namens de Eerste Ned. Electrische Trammaatschappij N.V. vergunning gevraagd tot het verleggen van tramsporen in den weg langs de Leidsche Vaart te Haarlem. Ged. Staten hebben op dit verzoek een be schikking genomen en de gevraagde vergun ning verleend, o.a. onder de volgende voor waarden De sporen liggen: a. het oostelijke spoor met de as op 4.25 M. van den westkant van het oostelijke voetpad, behalve onmiddellijk ten Noorden van de Schouwtjesbrug, waar deze afstand 5.55 M. bedraagt; b. het westelijke spoor met de as in het algemeen op een afstand van den oostkant van het westelijke voetpad van 4.20 M. tot 6.70 M. langs de Rijkskweekschool, van 4.15 M. van de Schreveliusstraat tot de Adriaan de Jongestraat, van 6.25 M. van de Adriaan de Jongestraat tot de Schouwtjesbrug, van 4.20 M. tot 7.10 M. ten Zuiden van de Schouwtjes brug, uitgezonderd over pl.m. 25 M. lengte nabij deze brug, waar deze afstand 3.45 M bedraagt; c. een rangeerspoor langs het westelijke voetpad van onmiddellijk ten Noorden van den hoofdingang van het remiseterrein tot ongeveer 25 M. ten Noorden van de Kogel straat; d. een uitrijspoor van den zuidelijken in gang van het remiseterrein naar het onder b. genoemde spoor; e. de onder a. en b. genoemde sporen in schuine richting over de westelijke helft van den weg op een afstand van pl.m. 150 M. tot pl.m. 220 M. ten Noorden van de grens tus- schen de gemeenten Haarlem en Heemstede; f. met wissels ten Noorden van de tram remise ter verbinding van de remisesporen met de onder a., b. en c. genoemde sporen en ter verbinding van deze sporen onderling, be nevens een wissel ten Zuiden van de tram remise ter verbinding van de remisesporen met het onder b. genoemde spoor. 2. De spoorwijdte bedraagt 1.00 M. De breedte van het rollend materiaal mag niet mind£r dan 2.40 M. bedragen. MUZIEK Vereen, voor Internationale Vriendschap en Wereldvrede. Internationaal Zomerfeest. De uitvoering, die Zaterdagavond in den Stadsschouwburg gegeven werd, stond op het programma als „Internationaal Zoxnerfeest" vermeld. Deze benaming nu deed wijder per spectieven verwachten dan door de uitvoering ontsloten werden; immers het internationale er van was niet grooter of anders dan elk pro gramma van een gemengd concei*t. gewoonlijk meebrengt, m. a. w.: het bleef beperkt tot den landaard der componisten en tot de talen waarin gezongen werd, en het zomersche ka rakter werd hoofdzakelijk bepaald door de temperatuur der zaal. Maar hiervan afgezien gaf de uitvoering in vele opzichten reden tot groote tevredenheid. Vooreerst dan was het verheugend, dat een zóó groot aantal belang stellenden gehoor had gegeven aan den op roep van het Bestuur der V. I. V. W. de zaal was nagenoeg geheel bezet! ten tweede werd er goed gemusiceerd en gezongen en gracieus gedanst, zoodat oor en oog bevre digd werden. Gerard Hengeveld opende de rij der voor drachten met de vertolking van een drietal stukken van Chopin: in technisch opzicht geen zware taak voor dezen hoogstbekwamen en vaardigen pianist. Zeer delicaat, alhoewel naar mijn smaak iets te veel „rubato" speelde hij de Berceuse; in de cis min-Polonaise en de Wals op. 34 no. 1 vielen de vlugheid en vlot heid van het spel te waardeeren. Later gaf hij de muzikale ilustratie der dansnummei-s en deed dit voortreffelijk. Pianoduetten werden gespeeld door mevr. N. de Bock-Verdel en Piet Halsema. Het wa ren werken, die ik in 't begin van den zomer op een concert te Bloemendaal van hen hoor de, n.l. „Abendmusik" van G. Jensen en „Ma Mèi*e l'Oye" van Ravel dit laatste in plaats van de op het programma staande „Zweed- sche Dansen" van Max Bruch en hun sa menspel bleek door de rust der vacantie nau welijks geleden te hebben: tegenover enkele kleine ongelijkheden stonden tallooze uitste kende momenten. Jammer was alleen dat de plaatsing van den vleugel en de voor de dan sen berekende gordijnen-achtergrond den klank teveel dempten, wat zich ook bij de soli van Hengeveld had doen gevoelen. Het bekende vocale ensemble van Helène Ludolph( Ans Stroïnk, Michel Gobets en Otto Couperus zong vier Kwartetten van Brahms, waarin een tenor- en een altsolo de aandacht trokken: later hoorden we Gobets alleen in een aria uit „Rigoletto" waarin zijn lichte, zoo ge makkelijk aansprekende tenorstem te bewon deren viel, en Couperus in een aria uit dezelf de opera, die hij met zijn volumineus bariton- geluid vertolkte. De sopraan en de alt zongen de bekende Barcarolle uit „Contes d'Hoff- mann" van Offenbach zeer fijn en tenslotte traden allen gezamenlijk op met het Kwartet uit „Rigoletto", waarvan de uitnemende ver tolking zoo'n succes had, dat een groot gedeel te ervan gebisseerd werd. W. Rettich bege leidde alle vocale nummers met de hem eigen routine en slagvaardigheid. Bij de dansdemonstraties van Ankie Heu- kers, Jenny Keller, Lies je Hoomans en Pam Ingenegeren konden we de lenigheid, licht- Een halve eeuw geleden Uit Haarlem's Dagblad van 1887 30 Augustus: De uitslag van den achter het Rijks museum te Amsterdam gehouden per- soneelen cricketwedstrijd (tusschen bowlers en batsmen) was, dat van de vijf bowlers met de zilveren medaille bekroond werd de heer C. Posthuma, van Haarlem, die 13 punten behaalde in 58 runs met 2 no-balls. Van de 10 batsmen was de overwin naar de heer Van Erp Taalman Kip, van Utrecht, wien een cricketbal als prijs werd toegekend. De jury was samengesteld uit de leden van het hoofdbestuur van den „Nederl. Cricket Bond", benevens den heer Russell, professional cricketer. heid en bevalligheid der bewegingen bewon deren meer dan de karakteristiek der uit beeldingen, die niet steeds duidelijk werd. Annie Heukers trad als solodanseres op. de andere drie dansten gezamenlijk. Het best ge slaagd leken me de Contratanz van Beetho ven, de „Spielerei" (Finale der G maj .-klavier sonate) van Mozart en de „Foxtrot tragico" van Castelnuovo-Tedesco. Het hoogtepunt van den avond werd ge- vormd door de voordrachten van den eminen- ten kunstenaar Jan Musch. Zijn eigen navran te Vlaamsche monoloog „C'est la vie" open baarde weer de geweldige dramatische kracht van dezen grooten acteur; „De oude Leidsche Weg" van J. H. Paradies zijn niet minder groot humoristisch uitbeeldingsvermogen. De oraties van zijn voordrachten hielden dan ook niet op, zoodat hij „De Dijk" van Ada- ma v. Scheltema als toegift declameerde. Van de „Melodieën van Hawaii", gespeeld door de „Indian Melodymakers" heb ik er maar twee aangehoord; dit spel kwam niet boven dilet tantenhoogte uit. De voorzitter der afd. Haarlem van de V. I. V. W. hield vóór de pauze een beknopte, doch welsprekende en warme propaganda-rede voor het doel der vereeniging. Dit doel moet aan elk wel sympathiek zijn, vooral in de onrus tige tijden, die we beleven. Elke poging tot internationale toenadering verdient steun. Daarom was het verblijdend dat de belang stelling voor dezen avond zooveel grooter was dan een jaar geleden. Jamboree, uitwisseling van scholieren, een vereeniging als de V. I. V. W. ze kunnen alle meewerken tot onderlinge verbroedering en waardeering. Een bal besloot den avond. K. DE JONG EXAMENS. Aan de Gem. Universiteitskliniek Wilhel- inina Gasthuis te Amsterdam slaagde voor kraam verpleging onze stadgenoote mej. Sté- pranie C. Hoyer. Heden overleed onze lieve Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Johanna Blankevoort- de Moes in den ouderdom van 78 jaar. Bloemendaal: J. DE GROOT— BLANKEVOORT A. DE GROOT Haarlem K. BLANKEVOORT E. BLANKEVOORT— VAN BORK Aer denhout: N. KROON— BLANKEVOORT C. KROON Zeist: C. SALOMONS— BLANKEVOORT Haarlem: Ir. C. BLANKEVOORT H. M. BLANKEVOORT SICKLER Bloemendaal Ir. N. BLANKEVOORT J. BLANKEVOORT— BLANKEVOORT Haarlem: P. BLANKEVOORT en de kleinkinderen Haarlem, 27 Aug. 1937 Kennemerplein 2 Teraardebestelling Woens dag 1 September te Wes- terveld, na aankomst van trein 11.41 uur. Op wensch van de over ledene eenige en alge- meene kennisgeving Heden overleed tot mijn diepe droefheid, mijn ge liefde Mevrouw j. Blankevoort- de Moes e. van os Haarlem, 27 Aug. 1937 Kennemerplein 2 Haat WijMk JAGER GERLINGS Spaarne 86 Teler 10112 44 P. KIESSTRAAT TEL 11615 Piano-, Orgel- en Theorielessen Spreekuur: Dinsdag 10-11, Donderd. 2-3 u. en volgens afspraak. Gevraagd, zoo spoedig mogelijk een nette WINKELJUFFROUW boven 18 jaar in den Wilh. Bazar. Brieven met opgaaf leeftijd en verlangd salaris HYPOTHEEK beschikbaar van PENSIOENFONDSEN tot elk bedrag, rente 4 pet. voorl. inl. kosteloos. F. A.GEOEN-PARKLAAN 23. JACOB BIJSTER heeft zijn piano-, orgel- en theorielessen hervat. Twijn- derslaan 45. Tel. 17932. MONDELINGE ONDERWIJZER© OPLEIDING SPOEDCURSUS v.h. van M. J. Broekhuijsen. Directeur: J. DE JAGER. Stadionkade 135 A'dam Tel. 28574 Geslaagd in 19S7: Staatsexamen A'dam: 43 ACTOVO: 77 Ook UW boekhouding bijgeh. d. ervaren boekhouder, le refer. TELEFOON 17170 Quick and easy method Learn English from Englishman. Conv., opl., alle praktijk exa mens. Clublessons 4 a month (max. 3 pers.) R. A. G- Davidson Leeraar M.O. 69 Koninginneweg Tel. 11596 Lerares piano en theorie Diploma Cons. A'dam Opleiding v. toelatingsexamen Conserv. en staatsexamen. Hervatting der lessen 1 September Bloemend.weg 253, Overveen. pianoleerares dipl. A'dam Conservatorium Middenweg 59 en vioolleeraar dipl. A'dam Conser vatorium Kastanjestraat 29 hervatten 1 Sept. hun lessen. Spreekuur dagelijks 7—8 uur. CHRISTIEN STORK hervat met September hare piano-, solozang- en koorzang lessen. Tempeliersstr. 17, Tel. 15448 Bij beschikking van den e del achtbaren heer rechter-commis- sai-is is de verificatie-vei-gade- ring in het faillissement van J, H. HESSELS. rijwielhandelaar te Bloemendaal, bepaald op Woensdag 22 September a.s. ten 9.30 ure in het Paleis van Justi tie alhier, terwijl schuldvorde ringen kunnen worden inge diend tot 4 Sept. a.s. De Curator, _Mr. B. W. STOMPS Ged. Oude Gracht 11B TANDHEELKUNDIG INSTITUUT RIJKSSTRAATWEG 16 DINSDAG 31 AUGUSTUS GEEN SPREEKUUR Dr. P. R. v. d. ELST Arts Praktijk hervat. Fondsspreekuur; uitslutend B. H. MEIJBOOM Arts, Marnixstraat 58 Praktijd hervat. G. H. ONSTEIN Tandtarts Praktijk hervat. Gevraagd flinke DIENSTBODE v. d. of d. en n., v. g. g. v., hulp v. werkster aanw. Aanm. 's av. na 7 uur Mevr. Cats, Parklaan 14 A. ■i is de Courant waarin gij met het meeste succes

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2