Thijs IJs heeft een raar avontuur China en Rusland sluiten een non-agressipact Britsche regeering leest Tokio de les. MAANDAG 30 AUGUSTUS 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 4 Nanking wenscht zekerheid over zijn baren. Officieel is gisteren te Nanking het sluiten van een nietaan- valsverdrag tusschen China en Sovjet Rusland bevestigd. In de officieele desbetreffende Chineesche verklaring wordt gezegd, dat dit pact reeds op 21 Augustus is gesloten en de volgende vier bepalingen behelst: 1. De oorlog wordt als middel tot oplossing van internatio nale conflicten zoowel als instrument der nationale politiek afgewezen en de beide verdragsluitende partijen zien af van wederzijdsche daden van agressie. 2. In geval van een aanval van den kant van een derde mogendheid op een der verdragsluitenden verplicht zich de nietaangevallen partij den aanvaller noch te ondersteunen, noch met hem welke verdragen ook aan te gaan, noch met hen handelingen te ondernemen ten nadeele van de aange vallen partij. 3. Rechten en verplichtingen, voortvloeiende uit vroegere verdragen der beide verdragsluitende staten, blijven bestaan. 4. De duur van het nietaanvalsverdrag is bepaald op vijf jaren. Het verdrag wordt echter, wanneer het niet zes maan den voor den afloop van dezen termijn opgezegd wordt, tel kens automatisch opnieuw voor vijf jaar van kracht. Dekking in den rug. Van bevoegde Chineesche zijde te Nanking wordt betreffende het slui ten van een Chineesch-Russisch niet aanvalsverdrag verklaard, dat over het sluiten van een zoodanig pact op initiatief van China reeds een jaar met Moskou is onderhan deld. De huidige gebeurtenissen in China hebben Nanking aanleiding gegeven de onderhandelingen thans af te sluiten. De beteekenis van het verdrag is een dekking in den rug te verschaffen. China kan zich tijdens zijn conflict met Japan niet permit- teeren, een buur te hebben, wiens houding onzeker is. Het pact beteekent geen bondge nootschap van China met Sovjet- Rusland. China heeft er echter belang bij, dat het communisme in China er niet toe overgaat de Nankingregeering te bestrijden. Zoo moet ook het in vrijheid stellen van communistische leiders in China verstaan worden. Het vormt een concessie aan de op positie. Verdergaande voorstellen in in deze richting zullen door de re geering worden afgewezen. China is bereid tot het sluiten van een soortgelijk verdrag met Japan ten behoeve van het in stand houden van den vrede in het Verre Oosten, wanneer Japan het recht van China erkent, tegenstand te bieden tegen een druk van buiten. Uitgaande van dit standpunt hoopt Nanking, dat het Chineesch- Russische verdrag het begin zal vormen van een tot stand brengen eener collectieve veiligheid voor de landen aan de Stillen Oceaan en een aanvulling van het Kellogg- pact. Communistische overwinning' zegt Tokio. In de kringen van het Japansche ministerie van buitenlandsche zaken is men van oor deel, dat de tot standkoming van het niet- aanvals verdrag tusschen China en de Sov jet-Unie een overwinning beteekent van de pro-Sovjetkringen te Nanking en neerkomt op &en verwerping van de door Tokio ge uite waarschuwingen tegen het Communis tische gevaar. Er wordt echter op gewezen, dat men nog niet alle hoop verloren heeft, dat China spoedig zijn houding zal her zien en met Japan zal samenwerken om den vrede in het Verre Oosten te verstevigen. In welingelichte Japansche kringen ver klaart men algemeen, dat alleen de „wan hopige" positie, waarin China zich op het oogenblik bevindt, oorzaak is. dat dit land de anti-communistische houding, die het sedert tien jaar in acht nam, heeft prijs gegeven. Oproep van Huil door China aangenomen. De Chineesche ambassadeur te Washington Wang heeft verklaard, dat de Chineesche regeering den vredesoproep van staatssecre taris Hull van 23 Augustus j.l. zonder voor behoud aanvaardt. Zooals men zich her inneren zal behelsde de oproep van Huil een vermaning aan China en Japan niet tot oor log over te gaan. Bloedige gevechten in Tsjahar. Het Japansche persbureau Domei meldt uit Tsjangpei, dat de Mongool- sche troepen in de provincie Tsjahar in hevige gevechten met de Chin- neezen zijn gewikkeld. Nabij Sjan- toe, Sjangyi, Thoengli en nog dertien andere plaatsen nabij Kalgan, zou den de Chineezen 1.500 dooden en 4.000 gewonden hebben verloren, ter wijl de Mongoolsche verliezen in in totaal 300 man bedroegen. De Japansche generale staf deelt mede, dat de Japansche troepen Tsjatsjangpoe in de richting van Kalgan hebben bezet, terwijl de troepen van het. Japansche Kantoeng- leger, die Kalgan voorbijgetrokken zijn, Swan- wa hebben bezet, een belangrijke stad op de lijn Peiping-Soeijoean ten Zuid-Oosten van Kalgan en op 30 K,M, ten Noord-Westen van Tsjat-Sjangpoe. De beide legers zijn dus nog slechts een dertig-tal kilometers van elkander verwijderd. Van Chineesche zijde wordt gemeldt, dat de Chineesche troepen Kalgan hebben moeten ontruimen, omdat zij verschrikkelijk te lijden hadden van het Japansche artillerievuur. Zij hebben zich thans versterkt in de omgeving van de stad. De Japansche verliezen zijn aan zienlijk. Honderden dooden te Tsjapei en Nantau. Japansche vliegtuigen hebben Zon dag elf bommen geworpen op Tsja pei, waardoor stroohutten in brand vlogen die onderdak gaven aan vluch telingen. Er vielen tweehonderd doo den en talrijke gewonden. De bommen, die Japansche vlieg tuigen op Nantau hebben geworpen, hebben meer dan 700 slachtoffers geëischt, waarvan ruim 200 dooden. De correspondent van Havas zag on der de tallooze lijken niet één van een soldaat. Naar het D. N. B. meldt, ligt Nantau waaruit alle Chineezen gevlucht zijn, thans vrijwel verlaten. Van Japansche zijde is geconstateerd, dat de Chinee zen uit het Zuiden aanzienlijke troe- penversterkingen naar Nantau zenden. Brazilië, Politiek complot aan het licht gekomen Uit Quito wordt gemeld, dat daar een poli tieke samenzwering is ontdekt, waarbij de talrijke politie-officieren waren betrokken. Het parlement heeft in verband hiermede aan de regeering speciale volmachten verstrekt om mogelijke gevolgen van deze samenzwering te kunnen onderdrukken. Geen Britsch protest te Salamanca. Bombardement gold niet speciaal de beide Engelsche vrachtschepen. Met betrekking tot het bombardement waar van de beide Britsche vrachtschepen ..Hilda Moller" en „African Trader" het slachtoffer zijn geworden, toen zij uit de Spaansche haven Gij on vertrokken, wijst men er in de Engelsche diplomatieke kringen op, dat de aanval niet speciaal op deze schepen gericht was maar op de haven in het algemeen en dat zoowel de admiraliteit als het ministerie van handel her haaldelijk de Engelsche stoomvaartmaatschap pijen gewaarschuwd hebben voor de gevaren en risico's binnen de Spaansche territoriale wateren. Dientengevolge zal er vermoedelijk geen sprake zijn van een Engelsch protest bij de autoriteiten van Salamanca. (Reuter). Berlijn en het Vaticaan. Delegatie van Duitsche bisschoppen binnenkort naar Rome? Naar men uit katholieke kerkelijke kringen te Berlijn verneemt, zal zich binnenkort een delegatie der Duitsche bisschoppen naar Ro me begeven om het Vaticaan rapport uit te brengen over het resultaat der najaarsconfe rentie van de katholieke bisschoppen te Fulda, welke Donderdag j.l. gesloten is. De conclusie van de beraadslagingen der bisschoppen zou, zooals gebruikelijk is, worden vastgelegd in een herderlijk schrijven, waarbij men het niet uitgesloten acht, dat hierin dit jaar nieuwe richtsnoeren worden aangegeven, waarvan de ontwikkeling der positie van de katholieke kerk in den zin eener ontspanning der verhou dingen tot den staat, kan worden beïnvloed. Naar de „Dienst aus Deutschland" hierover nog verneemt, is in de afgeloopen week een uitvoerige gedachtenwisseling gehouden tus schen den pauselijken gezant te Berlijn, mgr. Orsenigo. en den staatsscretaris van het de partement van buitenlandsche zaken, Von Mackensen. De diplomatieke vertegenwoordi ger van het Vaticaan te Berlijn zou blijkbaar den wensch koesteren om na terugkeer van zijn verlof met de Wilhelmstrasse in diepgaand contact te treden. Muiterij in Fransche gevangenis. Drie gevaarlijke individuen voortvluchtig. Vrijdagavond brak een muiterij uit in de gevangenis van Aniane bij Montpellier. Tien gedetineerden wisten te ontkomen na een ge vangenbewaarder te hebben neergeslagen. Za terdag werden de vluchtelingen weer ge arresteerd. Zaterdagavond is opnieuw muiterij uitgebro ken. De gedetineerden vernielden het meu bilair van de slaapzalen en trachtten brand te stichten in een emballagemagazijn en poog den door te dringen in het bureau van den directeur. Gendarmen en omwonenden kwamen de be wakers te hulp en een algemeene vechtpartij ontstond, waarin een aantal gedetineerden kwetsuren opliep. Een aantal gevangenen wist te ontsnappen. Zondag zijn elf hunner weer aangehouden. De drie gevaarlijksten, die als de aanstichters beschouwd worden, zijn echter nog voort vluchtig. De gevangenis te Aniane staat met het oog op nieuwe incidenten onder voort durende bewaking van de gendarmerie. Parlementslid slachtoffer van bloedwraak. Joego Slavisch afgevaardigde neergeschoten. Uit Belgrado: De afgevaardigde van het Joego-Slavisehe parlement, Ramadan Rama- danowitsj, een lid der regeeringspartij en ver tegenwoordiger van de Joego Slavische Alba- niërs, is in het dorp zijner inwoning, Blaze, op 200 meter van zijn huis, uit een hinderlaag doodgeschoten. Van de daders ontbreekt elk spoor. De autoriteiten nemen echter aan, dat hier sprake is van een geval van bloedwraak. Fransch vliegtuig in Engeland ver ongelukt. Een doode, twee ernstig gewonden. Havas meldt uit Londen 29 Augustus: In den afgeloopen nacht is bij Amersham in het graafschap Buckingham een Fransch par ticulier vliegtuig omlaag gestort. Een der in zittenden is om het leven gekomen, de beide anderen werden ernstig gewond. Ambassadeur slachtoffer van wille- keurigen vliegeraanval. Verontschuldigingen geëischt. In de nota der Britsche regeering, die gister middag aan den Japanschen minister van buitenlandsche zaken, Hirota, ter hand is ge steld, wordt, naar Reuter meldt, o.a. het vol gende gezegd: Ofschoon non-combattanten, waaronder begrepen de buitenlanders, die in het betrok ken land gevestigd zijn, het onvermijdelijke risico moeten aanvaarden van verwonding, indirect het gevolg zijnde van een normaal verloop der vijandelijkheden, is het een der oudste en meest vaststaande regels van het internationale recht, dat directe of welover wogen aanvallen op noncombattanten, hetzij binnen of buiten de zone der vijandelijkhe den, beslist verboden zijn. De luchtmacht valt geenszins buiten dezen regel. De stelling, dat het hier een ongeluk betreft, kan evenmin aanvaard worden, daar de feiten van dien aard zijn, dat er op zijn zachtst uitgedrukt nalatigheid en volkomen gebrek aan achting voor de heiligheid van het leven der burgers uit blijkt. De vliegtuigen hadden ongetwijfeld niet de bedoeling den Britsehen ambassadeur a 1 s zoodanig aan te vallen. Blijkbaar wilden zij non-combattanten aanvallen, en dit vormt op zichzelf reeds iets onwettigs. Er dient bovendien op gewezen te worden, dat de ambassadeur in dit bijzondere geval reisde in een streek, waar zich in het geheel geen Chineesche troepen bevonden en evenmin vijandelijkheden aan den gang waren. De Britsche 'regeering is van meening, dat zij deze g'élegenheid te baat moet nemen om te 'wijzen op de diepere beteekenis van deze gebeurtenis. Het is een treffend, voorbeeld van de ge volgen, die kunnen ontstaan uit een willekeurig uitgevoerden luchtaanval. Dergelijke gebeurtenissen zijn onaf scheidelijk verbonden aan de even onwettige als onmenschelij ke practijk na te laten, bij het uitvoeren der vijandelijkheden een duidelijk onder scheid te maken tusschen combattan ten en non-combattanten, hetgeen het internationale recht, evenzeer als het menschelijke geweten, steeds geëischt heeft. Het feit, dat in het onderhavige geval door een der partijen in het geheel niet den wer- kelijken staat van oorlog is verklaard of uit drukkelijk erkend, onderstreept het onver geeflijke karakter van hetgeen is gebeurd. Bijgevolg ziet de Britsche regee ring zich verplicht, te eischen: 1. Formeele aanbieding van ver ontschuldigingen door de Japansche regeering aan de Britsche regeering. 2. Behoorlijke bestraffing van de genen, die voor den aanval verant woordelijk zijn. 3. De verzekering van de Japansche autoriteiten, dat de noodige maatre gelen genomen zullen worden, ten einde een herhaling van incidenten van dezen aard te voorkomen. Mellon's millioeneii. Nagelaten aan liefdadige en wetenschap pelijke instellingen. Na de teraardebestelling te Pittsburgh van het stoffelijk overschot van Andrew Mellon werd het testament geopend. Bijna zijn geheele fortuin heeft de overle dene nagelaten aan liefdadige en wetenschap pelijke instellingen. Alleen moet 180.000 dol lar verdeeld worden onder zijn personeel. Hierdoor heeft hij voorkomen, dat de zeer hooge successierechten moeten worden be taald. Het totaal bedrag van de nalatenschap wordt niet medegedeeld. Duitsche Belijdeniskerk wenscht besprekingen met de regeering. Verzoekschrift opgesteld. In alle Evangelische kerken in Duitsch- land is Zondag een boodschap voorgelezen, waarin gewezen wordt op de dringende nood zakelijkheid. dat het kerkvraagstuk geregeld wordt, en waaruit voorts blijkt, dat een ver zoekschrift aan de regeering is gezonden. In de boodschap wordt gezegd, dat de bis schoppen en bestuurders van de belijdenis- kerk op 15 en 16 Juli te Kassei hebben ver gaderd en een verzoekschrift hebben opge steld, dat aan de regeering'is gezonden. In deze petitie wordt verzocht om persoonlijke besprekingen tusschen de regeering en de kerk, aangezien de koers, die op het oogen blik door de regeering wordt gevolgd, niet tot een vreedzame regeling leidt. Opnieuw arrestaties. Te Berlijn en in de provincie zijn, naar Reuter nog verneemt, twaalf predikanten gearresteerd, zoodat het aantal gearresteerde dominees geste gen is tot 120. Verder wordt vernomen, dat de Gestapo den predikanten van de Be lijdenisbeweging een vragenlijst heeft voorgelegd, die zij heden moeten heb ben ingevuld en waarin zij moeten aangeven wie hunner gepreekt heb ben en welke de bestemming was van de geldinzamelingen op Zondag, even als welk bedrag bijeengebracht werd. Door vergif timing om liet leven gebracht? Het Sovjet-Russische telegraaf agentschap Tass meldt, dat de kisten met het stoffelijk overschot Van den minister van oorlog van Buiten Mongolië, Demid. en van den Mom goolschen divisiecommandant, Dsjangsanhor- lo, gisteren in Moskou zijn aangekomen. De lijken zijn terstond gecremeerd. Demid en Dsjangsanhorlo waren op weg naar Moskou in den trein plotseling overleden. Het offi cieele onderzoek heeft uitgewezen, dat zij zijn gestorven na het gebruik van conserven. Per sonen uit het gevolg van beiden, een Mon goolsche majoor met zijn vrouw en een amb tenaar van de Mongoolsche vertegenwoordi ging te Moskou waren eveneens ziek gewor den, maar zijn door medisch ingrijpen gered. Een onderzoek naar de nadere omstandighe den, waaronder de vergiftiging zich lieeft voorgedaan wordt ingesteld. Ernstige onlusten in Joego- Slavisehe stad. Minister moest de vlucht nemen. Volgens uit Belgrado afkomstige berichten heeft de Joego-Slavisehe minister van mij nen en bosschen, Jankowitsj zich Zaterdag avond naar Valjevo begeven, waar hij op een conferentie, welke door de regeeringspartij ge organiseerd was, het woord moest voeren. De aankomst van minister Jankowitsj te Valjevo leidde tot rumoerige betoogingen door eenige duizenden personen. Aangezien een groote menschenmenigte zich verzamelde voor het café, waar de minister met de leden van zijn gevolg binnen was gevlucht, en steenen door de ruiten begon te werpen, werd de hulp van gendarmes ingeroepen. Er ontstond daarop een woeste vechtpartij, zoodat de gendarmes zich genoodzaakt zagen, gebruik te maken van hun vuurwapens. Dit had tot gevolg dat on geveer dertig personen gewond werden waar van twaalf ernstig. Drie personen zijn reeds aan hun verwondingen bezweken. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Hij dacht aan een doosje lucifers, dat hij van oom Mopperniet had gekregen. Hij had het nog in zijn zak en hij veronderstelde niet, dat deze Eskimo-jongens deze dingen ooit gezien zouden hebben. Wilde hij ze dus schrik aanjagen, zou hij een grapje met die lucifers uit moeten halen. Zoo gezegd, zoo gedaan. Snel haalde hij het doosje uit zijn zak en hield een vlammetje onder het mooie ijsblok. Hij vond het zonde, maar daar was nu niets aan te doen. En het effect was verbluffend. Alle jongens keken met groote oogen toe. hoe een groot deel van het ijs begon te smelten. Zooiets hadden zij nog nooit ge zien. Was dat misschien een kleine toovenaar? Dan moesten zij maken, dat ze weg kwamen! HOUT VAN SUMATRA. Merkbare opleving in het panglong-bedrijf. Naar de Locomotief verneemt, is een dui delijke opleving in het panglong-bedrijf merkbaar. Met de huidige vraag uit de Pacific-landen welke, naar men verwacht, nog gsruimen tijd zal aanhouden, rekent men dat de export binnen afzienbaren tijd het peil van 1929 zal bereiken. Zooals thans het panglong-bedrijf zich ontwikkelt,- heeft de export van dit soort Su- matra-hout dien van Java-djati benaderd en dit jaar misschien reeds overtroffen. De uitvoer is vrijwel uitsluitend gericht op Singapore, dat groote houtzagerijen bezit. De uitbreiding van het panglong-bedrijf wordt echter geremd door een tekort aan Chineesche koelies, die voor dezen houtaan- kap uit China overkomen en wier immigra- tiegelden (f 150 per man) zwaar drukken op de exploitatie-uitgaven. Er zijn thans besprekingen gaande om trent de mogelijkheid om ten behoeve van deze speciale Chineesche arbeiders een wij ziging in de betreffende bepalingen aan te brengen. MADOEREEZEN NAAR MOENA. Naar het Soer. Hbld. schrijft, zijn op 21 Augustus met de „Pahud" van de K.P.N. 83 Madoereesche gezinnen geëmigreerd naar het eiland Moena nabij Celebes. Hiermee neemt de Madoereesche en Javaansche kolonisatie op dit eiland een aanvang. De gezinnen zijn zorgvuldig geselecteerd; de 83 kolonisten zijn jonge tani's allen getrouwd; in totaal 262 zielen. Zij komen uit de regentschappen Soe- menep en Pamekasan. Allerhand landbouwwerktuigen gaan mee, zoomede groentenzaden. Op Moena worden loodsen voor de kolonisten gebouwd. Men heeft hier te doen met een belangrijke proef. De Madoereezen zijn in het algemeen wel bereid tot emigreeren, maar 2ij willen af en toe eens naar hun eigen eiland terug. Moena ligt daartoe wel wat ver. De eerste kolonisten zullen in de gelegenheid worden gesteld, een „binnenlandsch verlof" naar Ma- doera te nemen per K.P.M. Zij kunnen dan tevens op Madoera als propagandisten op treden. Later kan wellicht een prauwenvaart op Madoera worden geschapen. Naar wij hoorden is het vinden van de 82 kolonisten niet gemakkelijk geweest, maar de moeilijkheden waren anderzijds niet zoo groot, als wel gevreesd werd. (Adv. Ingez. Med.) PROEMMMA DINSDAG 31 AUGUSTUS 1937. HILVERSUM I, 1875 M. AVRO-uitzending. 8.Gelukwensch, Wilhelmus, orgelspel. 8.15 Carillonconcert. 8.30 Zanghulde te Rot terdam. 9.15 Gramofoonmuziek. 10.— Morgen wijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Jetty Cantor's ensemble. In de pauze: Gramofoon muziek. 12.— Kovacs Lajos' orkest en solis te.12.40 Wij wenschen u12.45 Omroep orkest en draaiorgelmuziek. (In de pauze Relais Nirom: Openbaar Gehoor). 2.30 Repor tage. 3.Orgelconcert en zang 3.45 Lyra-Trio. 4.30 Kinderkoorzang. 5.— Kinderhalfuur. 5.30 Kovacs Lajos' orkest en solisten. 6.15 Orgel spel. 6.30 AVRO-Dansorkest 7.— Uitzending voor a.s. studenten. 7.10 Pianovoordracht. 7.40 Causerie: ..Een gelukkige verjaardag". 8.— Berichten A.N.P. Mededeelingen. 8.15 Amster- damsche Postharmonie. 3.40 Avro-Kinderkoor en Harmonie-orkest. 9.15 Carillonconcert. 9.35 Gramofoonplaten. 10.15 Reportage. 11.00 Be richten A.N.P. Hierna Avro-Dansorkest. 11.40- 12.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM n, 301 M. KRO -uitzending. 8.00—9.15 en 10.— Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.Berichten. 12.15 KRO-orkest (Om 1.— Relais: Openbaar Ge hoor). 2.Vrouwenuur. 3.Gramofoon platen. 4.De HRO-Melodisten en solist. (Om 4.45 Gramofoonmuziek. 5.45 Felicitatie- bezoek. 6.Orgelspel en gramofoonmuziek. 7.Berichten. 7.15 Causerie: „Op H.M.'s Ver jaardag". 7.35 Gramofoonmuziek. 8.Be richten A.N.P. Mededeelingen. 8.15 Carillon concert. 8.30 Harmoniemuziek (Gr.pl.) 9.15 KRO-Boys m.m.v. solisten. 10.15 Gramofoon- muziek 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 KRO- Oi-kest. 11.15—12.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Dansmuziek. (Gr. pl.) 11.35 Orgelspel. 12.05 Revue-programma. 12.35 Toni en het North Pier Orkest. 1.35 Sportreportage. 1.50 Het Victor Olof Sextet. 2.20 Het Internationale Staforkest van het Leger des Heils. 2.50 Muzikale causerie. 3.20 Jack Wilson's Kwintet 3.50 Gramofoonmuziek. 4.35 Het Hungaria Zigeunerorkest. 5.„The British diarists", causerie. 5.20 Sportreportage. 5.35 Eugene Pini's Tango-orkest. 6.20 Berichten. 6.45 Het Reynolds Octet. 7.20 Orgelconcei't. 7.50 De Lally Brothers en de Rhythm Brothers. 8.20 Radiotooneel. 9.40 Orgelspel. 10.Berichten. 10.20 „Unemployment insurance and labour exchanges". 10.40 BBC-Orkest. 11.35 Billy Cot ton en zijn Band. 11.5012.20 Dansmuziek (Gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 7.10. 8.20 en 10.35 Gi'amofoonmuziek. 12.20 Orkestconcert en zang. 2.50 en 3.35 Gramo foonmuziek. 4.20 Zang. 4.50 Gramofoonmuziek 5.20 Populair concert. 7.20 Zang. 8.50 Klarinet kwartet. 9.2011.20 Concert uit Knocke. KEULEN, 456 M. 6.50 Militair orkest. 8.50 H. Hagestedt's or kest. 12.20 Trompetterkorps. 1.35 Omroep- Amusementsorkesc. 4.35 Bas en piano. 5.50 Omroeporkest. 8.30 Kamei-oi'kest en soliste. 11.1012.20 Populair concert. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroeporkest 1.30 Salonorkest. 1.502.20 Gramofoonmuziek 5.20 Kleinorkest, 6.50 en 7.20 Gramofoon muziek. 8.20 Cabaret. 9.20 Omroeporkest. 10.3011.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL. 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Salonorkest 1.30 Omroeporkest. 1.502.20 Gi'amofoonmu ziek. 5.20 Salonorkest. 6.35 Gramofoonmuziek 6.50 Orgelspel. 8.20 Kleinorkest. 9.20 Sympho- nieconcert uit Knocke. 11.0011.20 Gramo foonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 Fr. Hippmann en G. Nettelmann met hun dansorkest. 9.20 Berichten. 9.35 Literair- muzikaal programma. 10.20 Berichten. 10.50 Klarinet en piano. 11 05 Weerbericht. 11.20— 12.20 Dansmuziek (Gr.pl.)

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 4