Zesmaal in successie wereldkampioen Scherens blijkt nog de sterkste sprinter Maar van Vliet ligt op de loer HONKBAL KORFBAL DAMES-ATHLETIEK. ATHLETIEK A. A. C. wint den Prins Hendrikbeker. Brasser loopt de 110 M. horden in 14.9 sec. MAANDAG 30 AUGUSTUS 1937 HAARKEM'S DAGBEAD 8 Inderdaad, de ruim 28-jarige Scherens staat nog steeds op eenzame hoogte in de kleine wereld der top-sprinters. Jarenlang heeft deze uitermate sportieve renner, die na de periode van Moeskops en na die van na die van Michard aan het wieier firma ment verscheen, zich tegen Gerardin, Rich ter, Falck Hansen en Richard kunnen hand haven. Maar dit jaar is er 'n nieuwe kracht, even eens van bijzondere klasse, in dit kleine we reldje bijgekomen: onze landgenoot van Vliet. Had Scherens niet maanden geleden reeds gezegd, dat hij hem, van Vliet, het meest vreesde? Deze meening van den Belg ging lijnrecht in tegen de beweringen van vele wieier deskundigen, waarbij onzen land genoot geen kans werd gegeven, zich in de halve eindstrijden te kunnen klasseeren, nog minder voor de finale. Hoe anders is dat uitgekomen. Chaillot werd in den kwarteindstrijd eenvoudig afge straft door van Vliet, verdiend, want de Fransehman reed een dommen koers. Zoo be landde van Vliet in den halven eindstrijd. Men had hem daarin Gerardin tot tegenstan der gegeven. Op prachtige wijze zegevierde van Vliet over den zeer snellen Franschman Zoo had de ex-amateurwereldkampioen den eindstrijd bereikt. Niemand zal ontkennen, dat Scherens, die eerst Michard en vervol gens Richter had verslagen, in beide ritten tegenn van Vliet sterker is geweest, al spande het er in den eersten geducht om. Maar mocht men meer verwachten van een renner als van Vliet, die 21 jaar en eerst ruim een half jaar professional is en nog weinig tegen cracks als Scherens, Gerardin en de anderen is uitgekomen, dan de tweede plaats? De laatste maal dat Nederland tijdens de wereldkampioenschappen der professional sprinters genoemd werd, was in 1930, toen Moeskops te Brussel de tweede plaats achter Michard bezette. Na zeven jaren is eindelijk weer een Nederlandsche renner op de eere- lijst der wereldkampioenschappen ingetee- kend, zij het dan ook nu wederom op de tweede plaats. Waarmede men voorloopig te vreden kan zijn. Nu moet men niet denken, dat Scherens het gemakkelijk tegen van Vliet heeft gehad. De Belg stond hier tegenover een renner, wiens tactiek hij niet kende, wiens wijze van rij den hem vreemd moest zijn. Zeker, Scherens wist, dat van Vliet snel, razend snel was, maar zou hij van Vliet laten aanvallen of zou hij zijn eigen koers rijden? Scherens had be sloten een afwachtende houding- aan te ne men, hetgeen hij des te gemakkelijker kon doen, nu hij in den eersten rit de tweede po sitie geloot had. Van Vliet reed in dezen eer sten rit zeer verstandig en Scherens moest alles en alles geven, om in een langen sprint nog met een half wiel te kunnen winnen. Voor van Vliet werd 113/5 sec. genoteerd, den snelsten tijd tot op dat moment in deze wereldkampioenschappen gemaakt. Maar wat moet Scherens dan wel gereden hebben, die op de 200 M. zeker een lengte achter van Vliet had gelegen, toch zeker 11 2/5 sec., mis schien wel li 1/5 sec.? Welk een souplesse, om zoo een snelheid op de laatste meters te kun nen draaien. Deze eerste rit was dus zuiver op snelheid gebaseerd. Scherens wist nu, dat hij even snel, zoo niet sneller was dan van Vliet. En zoo was het begrijpelijk, dat Sche rens, in den eersten rit verontrust en niet wetend, wat van Vliet zou doen, in den twee den rit toch wat gemakkelijker reed en be sloten had om de tactiek den doorslag te la ten geven. Nu vertrok Scherens van kop. reed langzaam de eerste ronden. Nog rustig ging de Belg de voorlaatste bocht in. Op 350 M. nog geen demarrage. Geen routine. Van Vliet had een vrij groote ruimte gela ten tusschen hem en Scherens, wel drie leng ten. Op 250 M. schoot Scherens van lang zaam tempo zoo snel weg, zette zóó hard aan, dat van Vliet reeds een geslagen man was. Van Vliet vertelde ons na afloop: „Ik dacht niet, dat Scherens zoo hard kon aanzetten. Maar wat heb ik nu ook voor een ervaring tegen den wereldkampioen? Ik kan met mijn tweede plaats tevreden zijn.'' Deze opmerking bevestigde wel heel dui delijk onze meening, dat van Vliet op dit oogenblik nog ten eenen male in routine te kort schiet, om kans op een zege tegen Sche rens te hebben. Maar zijn rijden wettigt toch het vertrouwen, dat men in hem kan stellen: een toekomstige wereldkampioen. Zoo zijn deze wereldkampioenschappen, die ditmaal van langen adem waren, weer achter den rug. België heeft twee titels, Nederland, Ita lië en Duitschland ieder een titel gewonnen. En met de tweede plaats van Van Vliet, de vierde van Demmenie, het uitstekende rij den van Schulte. mag ons land meer dan tevreden zijn: Holland heeft zijn naam in de internationale wielerwereld od krachtige wijze hooggehouden. De kwarteindstrijden. De wedstrijdcommissarissen Stol (Neder land). Légros (Frankrijk) en Baudot (Bel gië) hebben de acht renners over de kwart eindstrijden een uur voor den aanvang pas ingedeeld. Daarbij had men rekening gehou den dat Scherens. Richter, Gerardin en van Vliet de sterkst# vier waren. Hoe juist is dit uitgekomen. Het verloop der rit.ten was als volgt: Eerste rit: 1. Scherens. 2. Michard. Michard nam den kop, Scherens bleef rus tig in de tweede positie liggen, op 300 M. Voor de zesde achtereenvolgende maal heeft Jef Scherens beslag op den titel van wereldkampioen der professional sprinters gelegd, waarmede de Belg het record van Moes kops met vijf wereldkampioenschappen geslagen heeft en boven dien dat van den Deen Ellegaard evenaarde. Doch Ellegaard heeft niet zesmaal achter elkaar den titel weten te veroveren, zoodat Scherens zich gisteren geplaatst heeft aan het hoofd van alle pro fessional sprinters, die de wereld ooit heeft gekend. versnelde de Franschman, de wereldkampioen kwam eerst bij het uitkomen van de bocht langs Michard en won, zonder zich geheel uit te rijden, met een halve lengte. Tijd 12 seconden. Tweede rit: 1. Gerardin, 2 Merkens. Een onverstandige rit van den Duitscher. Gerardin nam den kop, Merkens spurtte op 300 M. weg doch ging in de laatste bocht omhoog, zoodat hij den Franschman vol doende gelegenheid gaf binnendoor te ko men. Op dat moment had Merkens reeds ver loren. Tijd 12 4/5 sec. Verschil ruim V/2 lengte Derde rit: 1. Richter, 2. Falck Hansen. De Deen ging voorop, in de voorlaatste bocht schoot Richter naar binnen, doch Falck Hansen zocht, op zijn beurt demar- reerend, den binnenkant der baan op. Op het rechte eind tegenover de officieele tribune lagen beide renners fel spurtend naast el kaar, doch nu bleek Richter sneller te zijn en bij het ingaan van de laatste bocht was Falck Hansen reeds verslagen. Anderhalve lengte verschil en een tijd van 114/5 sec. over de laatste 200 M. Vierde rit: 1. Van Vliet, 2. Chaillot, op twee lengten. Chaillot nam den kop. Langzaam kropen beide renners over de baan, doch na 160 M. schoot Chaillot reeds weg. Het werd zoodoen de een sprint over meer dan anderhalve ron de. De Franschman nam 5 a 6 M. voorsprong, doch op 180 M. van de finish had onze land genoot het wiel van den Franschen kam pioen reeds te pakken, en ging er in volle snelheid bij het uitkomen van de laatste bocht overheen. Hij won gemakkelijk, zon der zich op de laatste 50 M. geheel uit te rij den, met twee lengten. Tijd 12 4/5 sec, De halve eindstrijden. De Indeeling der halve eindstrijden had tot resultaat, dat Scherens tegen Richter en Gerardin tegen van Vliet zouden uitkomen. Eerste halve eindstrijd: 1. Scherens, 2. Richter. Richter nam den kop, op 300 M. demai-reer- de Duitscher, hoog de bocht uitkomend, Scherens geen gelegenheid gevend, buitenom te komen. Een schijnaamval van Scherens binnendoor werd direct gevolgd door een aan val aan de buitenzijde. In de bocht kwanv Scherens naast Richter. Op deze baan is het wel buitgengewoon moeilijk in de bocht van het wiel te komen en opzij van zijn tegen stander te liggen. Scherens volbracht deze buitengewone prestatie. Met een half wiel won Scherens, laatste 200 M. 12 sec. Tweede halve finale: 1. Van Vliet, 2. Ge rardin met vele lengten. Gerardin lootte den kop. Op 300 M. loerde de Franschman of van Vliet zou demarree- ren. Hij dacht binnendoor, doch onze land genoot zag op dat moment zijn kans, kromde den rug, ging buitenom, lag bij het passee- ren van de laatste bocht anderhalve lengte voor. met een uiterste krachtsinspanning trachtte Gerardin hel wiel van van Vliet te pakken, maar het verschil werd niet kleiner. Op het laatste rechte eind gaf Gerardin den strijd maar op en van Vliet won met vele lengten. Tijd 11 4/5 sec. Om de derde plaats. Eerste rit: 1. Richter, 2. Gerardin op een halve lengte 12 sec. Richter schoot op 400 M., demarreerend, binnendoor en won met wiellengte. Tweede rit: 1. Gerardin. 2. Richter. Gerardin kwam op 300 M. binnendoor, zette in volle spurt door en won met een halve lengte, 114 5 sec. Een derde beslissende rit was dus noodzakelijk. Richter reed op kop en demarreerde op 250 M. zoo snel. dat bij het ingaan van de laatste bocht Gerardin reeds geslagen was. Een zeer snelle rit was het geweest, voor de tweede maal werd 113 5 sec. voor de laatste 200 M. genoteerd. Daar mede had de Duitscher de derde plaats bezet. Van Vliet geslagen. Eerste rit: 1. Scherens, 2. Van Vliet, op een half wiel. Van Vliet had den kop geloot. Een lekke band in de eerste ronde van Van Vliet was oorzaak, dat de rit moest worden overgereden. Van Vliet ging hoog in de voor laatste bocht, den Belg beloerend, opdat deze geen gelegenheid zou krij gen, binnendoor te komen. Op 240 M. lag van Vliet op volle snelheid, ra zend snel kwam Scherens er achter aan, centimeter voor centimeter wón de Belg terug, op het laatste rechte eind een fel duel. Scherens won. dank zij een enorme krachtsinspanning, met een half wiel. 113/5 sec. werd voor Van Vliet over de laatste 200 M. genoteerd, de snelste tijd van alle ritten dezer wereldkampioenschappen En indien men bedenkt, dat Sche rens op 200 M. meer dan een lengte had achtergelegen, dan is het duide lijk, dat Scherens 112/5, misschien 111/5 sec. heeft moeten rijden. Tweede rit: 1. Scherens, 2. van Vliet op 2 lengten, 114/5 sec. Scherens had in den tweeden rit den kop. In langzaam tempo ging het door de eerste ronde, op 300 M. bij het uitkomen van de voorlaatste bocht, ligt er wel drie lengten tus schen van Vliet en Scherens. Op 250 M. demarreerend, zag Scherens zijn kans, uit langzaam tempo, zoo snel en onverwacht, dat onze landge noot geen kans kreeg zich te herstel len en niet vermocht te volgen. De rit was op dat moment reeds beslist. Toen volgde nog de huldiging van Sche rens, voor de zesde maal wereldkampioen. Ook van Vliet reed nog een eere-ronde, even als Richter. Daarmede waren deze wereld kampioenschappen, die door bijzonder fraaie weersomstandigheden zijn begunstigd en die, vooral wat de baan wedstrijden betreffen, door veel publiek werden bijgewoond. H. R. C.-Excelsior. Bovengenoemde vereeniging hield een trai ningswedstrijd over 50 K.M. Het eerste klas sement bracht den volgenden uitslag: 1 J. Las- schuit 5 pt. 2 T. Jansen, 3 J. Blanken, 4 J. Jas, 5 B. de Jong, 2de klassement l T. Jansen, 5 pt., 2 J. Banken 4 pt., 3 J. Jas 3 pt. 4 J. Las- schuit, 5 Koekenbier 1 pt. Totaal uitslag 1 T. Jansen 9 pt. 2 J. Lasschuit 8 pt. 3 J. Banken 7 pt. 4 J. Jas 5 pt. 5 W. Koekenbier. De Juniores reden 18 K.M.; met grooten voorsprong wist Van Tongeren te winnen, 2 Co Nodelijk, 3 Deen, 4 Jas. De veteranen reden een wedstrijd over 25 K.M. De uitslag werd: 1 Van Tol, 2 Phillippo, 3 Kroonsberg, Weijers (pech). R. C. H. wint de eersten promotiewedstrijd. R. C. H. is er Zaterdagmiddag in geslaagd de eerste punten in de promotie-competitie te veroveren. Voor R. C. H. stond Van Thiel den geheelen wedstrijd op de plaat. Bijzonder in vorm was hij niet, maar op één enkele inning na is de kans op scoren voor Quick toch zeer gering geweest. Die uitzondering was de tweede in nings. Toen werd er door Quick aardig gesla gen, terwijl in het veldwerk van R.C'.H. fouten gemaakt werden. Die beurt leverde Quick ze ven runs op, waardoor R.C.H. na twee beurten met 9—2 achter stond. Vooral door goed veld werk was Quick er in geslaagd de R. C. H. score zoo laag te houden. Dank zij meerdere keeren vier wijd van T. Postma, honkslagen van Kors, Kaestner en Meyer, en tweehonkslagen van Vrugt en Oomen werd in twee beurten de achterstand veranderd in een kleinen voorsprong, 12—11 Nu werd Postma vervangen door Eigenbergen en al had hij maar de hand in één nul, de verandering deed R. C. H. toch geen goed. Geen enkele run werd behaald en na afloop van de beurt was de stand weer 13-12 voor Quick. Hierna profiteerde R.C.H. echter van een heele serie fouten. Met alleen een henk- slag van Kaestner werden toch nog zes runs behaald. Dat hierna Postma weer op de plaat kwam hielp Quick ook niet meer. Acht Haar lemmers kwamen aan slag zonder dat een honkslag gegeven werd en vier van hen kwa men toch binnen. In het laatste gedeelte van den speeltijd werd een eigenaardig spelletje gespeeld. Toen er twee nullen gevallen waren wilde Quick zich vlug laten uitmaken om nóg een beurt te kunnen spelen. Vonk wandelde daarom van honk tot honk. Maar geen Haarlemmer deed hem wat, want R.C.H. was heelemaal niet ge steld op nog een innings. Toch kreeg Quick haar zin. Reynshagen gaf een vangkans, die Metten niet ongebruikt voorbij kon laten gaan. Ondanks tweemaal vier wijd bracht Quick het echter in de laat ste beurt nog niet tot een run. Het eenige re sultaat was dat R. C. H. haar voorsprong met vier runs vergrootte. De cijfers der innings zijn: R. C. H.: 2-0-5-5-0-6-4 totaal 22 Quick- 2-7-0-2-2-2-0 totaal 15 Overige uitslagen. Derde klasse. THB II—EDO V 6—34 EDO IV—RCH IV 14—19 Schoten n—EDO V 46—17 eindigden, is geëindigd in het voordeel van de E.D.O.-reserves, waardoor deze zich kampioen van de tweede klasse B mogen noemen. Veel moeite heeft E. D. O. deze overwinning niet gekost. In de derde beurt wierp de Haarlem werper bijna niet anders dan vier wijd óf hij werd geslagen. Na negen man tegenover zich te hebben gehad verscheen Dijkhuizen op de plaat. Na een honkslag van Florie had deze werper tweemaal succes. Intusschen bracht deze beurt aan E.D.O. acht runs op, waardoor een veilige voorsprong verkregen was. Wat later was Dijkhuizen er echter weer uit en E.D.O. kwam weer heel gemakkelijk aan pun ten. Van de zesde beurt af wierp Jonker en nu ging het ineens veel beter. Hij boekte meer malen succes met di-ie slag en het scoren ging nu niet meer gemakkelijk. Voor E.D.O. wierp Kr. Zandstra den gehee len wedstrijd. Bijzonder in vorm was hij niet. Hij wierp nogal eens wijd, maar wel had hij succes met iederen bal die in zijn richting ge slagen werd. Het slaan was bij Haarlem dezen keer be paald zwak. Een uitzondering maakte Max, die in vijf beurten vijf honkslagen gaf, waar onder één van twee honken. De acht andere spelers produceerden tezamen nog maar drie honkslagen, waarbij een van twee honken van G. Hinze. E.D.O. n kwam uit met: Kr. Zandstra. Van Esch, Florie. Stouten, Jacobs, Vrenegoor, Ter Smitte, Bos en Leeuwe, Haarlem H met: Cor- sten, Mazee, Jonkergauw. Max, Hoeben, Hinze, Dijkhuizen en Rol. De cijfers der innings zijn: E.D.O. n: 1-2-8-1-5-0-2-1-1 totaal 21 Haarlem II: 1-1-1-1-2-0-0-1-1 totaal 3 Door deze overwinning bezet E.D.O. II de eerste plaats in de Tweede Klasse B en heeft zij het recht gekregen samen met R.C.H. I en Quick promotie-degradatiewedstrijden te spe len om uit te maken welk van deze negental len in de eerste klasse zal uit komen. Naar wij vernemen zal E.D.O. n van dit recht geen gebruik maken. Reglementair krijgt Haarlem n dan dit recht. In een te houden ledenvergadering moet nog worden uitgemaakt of de Haarlem-reserves hiervan gebruik zullen maken. Fluks—Oosterkwartier 4—4 Oosterkwartier speelde een nuttigen oefen wedstrijd in Leiden tegen „Fluks". In de eerste opstelling is Oosterkwartier beslist sterker en weet dit uit te drukken in 2 doelpunten van Mej. Starink en den heer Struikenkamp. Nog voor de rust scoort Fluks tegen 21. Na de rust domineert Fluks en voert den stand regelmatig op tot 24. In deze periode verdedigde Oosterkwartier slecht. Wederom in de beginopstelling is Ooster kwartier in de meerderheid en Mej. D. Segerius en N. Struikenkamp zorgen dat de eindstand 44 wordt. Recordverbetering te Doetinchem. Tijdens de gisteren te Doetinchem gehouden athletiekwedstrijden zijn er door de Nederland- sche damesathleten verschillende uitstekende prestaties verricht, waarbij er zelfs een twee tal nieuwe Nederlandsche records te noteeren viel. Fanny Koen deed op de 80 M. en 100 yards haar aangekondigde recordpogingen, waal-van er een prachtig slaagde. Zij liep n.l. de 80 M. in den nieuwen Nederlandschen recordtijd van 10 sec. Het oude record stond op naam van Tollien Schuurman, gevestigd op 5 Juli 1931 met een tijd van 10,3 sec. Op de 100 Yards gelukte het mej. Koen niet een nieuw nationaal record te vestigen. Wel evenaarde zij het bestaande van 11.2 sec., ge vestigd op 30 Augustus 1931, eveneens door Tollien Schuurman. Voorts gaf mej. Niessink er blijk van, op de werpnummers steeds meer vooruitgaand te zijn. Bij het discuswerpen bracht zij het tot 40.40 M., hetgeen eveneens een nieuw Nederlandsch record beteekent. Kampioenschappen K. T. K Zondagmiddag werden onder leiding van den heer W. H. Verkes op het Gemeentelijk Sportterrein aan de Kleverlaan de wedstrij den gehouden van de athletiek-kampioen- schappen van den Kennemer Turnkring. De deelneming was niet groot, maar de prestaties stonden op vrij hoog peil. De vereenigingsprijzen werden gewonnen door de dames van de Bloemendaalsche G. V. en de heeren van Concordia. Over 't alge meen was eerstgenoemde vereeniging verre weg te beste. De kampioenen en hun prestaties luiden als volgt: Dames: Hardloopen 100 M. T. Boorsma (B. G. V.) 13.2 sec. Discuswerpen: A. Osterthun (Concordia) 29.60 M. Speerwerpen: R. Sjouwerman (Concordia) 25.78 M. Kogelstooten: T. Stammes (Concordia) 9.81 M. Hoogspringen: B. v. Twisk (B.G.V. 1.365 M. Vèrspringen: T. Boorsma (B.G.V.) 4.91 M. Driesprong: B. v. Twisk (B.G.V.) 10.30 M. Estafette 4 x 100 M.: B.G.V. 53.6 sec. Heeren. Hardloopen 100 M.: A. Schaap (Turnlust B.) 11.1- sec. Hardloopen 200 M.: A. Schaap (Turnlust B) 23,1 sec. Hardloopen 400 M.: F. Nosko (Concordia) 56.2 sec. Hardloopen 1500 M.: J. Kooiman (Olympia) 4 min. 38.2 sec. Hardloopen 3000 M.: J. v. Zwieten (Olym pia) 10 min. 35.8 sec. Hoogspringen: P. Spoor (Concordia) 1.75 M. Vèrspringen: P. Spoor (Concordia) 5.96 M. Hinkstapsprong: P. Spoor (Concordia) 12.52 M. Discuswerpen: K. Groen (Olympia) 31.70 M. Kogelstooten: K. Groen (Olympia) 11.38 M. Estafette 4 x 100 M.: Concordia 46.7 M. Zweedsche estafette 2 min. 12.9 sec. De Academische Wereldkampioen schappen. De Nederlandsche athleet van Lier (Haar lem) werd in zijn serie op de 200 M. om de academische wereld-kampioenschappen vier de en hierdoor uitgeschakeld. Wooderson verbetert het wereld record over 1 Engelsche mijl. Tijdens athletiekwedstrijden in het Hotspurpark te Londen deed de be kende athleet Sidney C. Wooderson, van de Blackheath Harriers, een ge slaagde poging om het wereldrecord over 1 Engelsche mijl te verbeteren, dat sedert 16 Juni 1934 met een tijd van 4 min. 6.8 sec. op naam staat van den Amerikaanschen athleet Glenn Cunningham. Wooderson slaagde er in den 1609 meter langen afstand af te leggen in den tijd van 4 min. 6.6 sec., dus 1/5 seconde sneller dan Glenn Cunning ham. EDO b—Kinheim Juniores- 15—17 E. D. O. II kampioen van II B. De Zondagmorgen gespeelde beslissingswed strijd, die noodzakelijk was doordat Haarlem n en E.D.O. n met een gelijk aantal punten Mislukte recordpogingen van Osendarp. EDEROM is het aan A.A.C. gelukt zich voor een jaar in het bezit te stellen van den Prins Hendrik-beker, hetgeen tevens inhoudt het officieuze clubkampioenschap van Nederland. Ook V. en L., A.V. '23 en Haarlem waren naar Groningen getrokken. Trekvogels ont brak echter. Een gebrek aan vertegenwoor digers op de technische nummers zal hier wel niet vreemd aan geweest zijn. Niettemin heeft het Groningsche publiek toch kunnen genieten van één Trekvogel-man nl. Osen darp, die eenige recordpogingen deed nl. op 60 M.. 80 yards en 400 M. Het lukte echter niet. Alleen op de 400 M. zag hij kans het record van Paulen (49 sec.) te evenaren. Dat het A.A.C. gelukt is wederom den be ker te bemachtigen, dankt het in de eerste plaats aan het feit, dat zij op elk nummer punten wist te halen. Vooral A.V. '23 en V. en L. kwamen dit keer sterk naar voren. De prestaties van Haarlem bleven iets beneden de verwachtin gen, hoewel langen tijd kans bestond op de tweede plaats. Speerwerpen en discuswerpen leverden echter geen enkel punt op. waar door een te groote achterstand geboekt werd. Het begin was niet slecht voor Haax-lem. daar Herfst de 400 M. wist te winnen. Het werd hem niet al te zwaar gemaakt, daar eenige finalisten zich zichtbaar spaar den voor de estafette. Voor het oubliek was dit geen mooi nummer, zoodat het maar goed was, dat de daaraan voorafgaande 100 M.- finale van zeer goede kwaliteit was. Het ge lukte aan Van Beveren in 10.6 sec te win nen. Echter Boersma en De Lange kunnen ook op een goede 100 M. terugzien Den Haar lemmer Van Geenhuizen was het gelukt, in de finale door te dringen door in zijn serie als tweede te eindigen achter Van Beveren. waarbij hii o.a. Berger sloeg. Bij het hoog springen werd dezen middag al zeer fel gestreden, terwijl de resultaten zeer bevredigend waren Van den Bos 'Haar lem) kon met een sm-ong van 1.75 M. zich niet bij de eerste zes plaatsen. Dit is wel een unicum in de P.H.-beker- geschiedenis. Bij A.A.C. was natuurlijk Brasser de man. Op de drie nummers, waaraan hij deelnam, wist hij 17 punten te halen. De 110 M. horden won hij in 14.9 sec. met Kaan als zeer goede tweede in 15.1 sec. Het hooesprirteen ook voor zn1* rekening, terwijl het hem dit. kper niet luk* zijn tweede overwinning op den recordhou der De Bruyn te behalen. Deze bleef met een worp van 42.43 M. meester van het .terrein. Vèrspringen en speerwerpen leverden wat betreft de tweede en derde plaats, een ver rassing op. Bij het eerste nummer werden deze plaatsen bezet door twee Groningers en bij het speerwerpen kwam V. en L. sterk naar voren. Een tweede en derde plaats op dit nummer was voor de Hagenaars zelf een verrassing. Lamoree zag zich bij het verspringen de laatste plaats toegewezen. De aanloop was niet best en hij scheen er het meeste last van te hebben. Een sprong van 6.27 M. is voor hem geen goed resultaat. Het lukte hem dezen middag toch niet zoo erg; want ook bij kogelstooten bleef hij beneden zijn kunnen. Daar De Bruyn en Brasser niet deelnamen aan dit nummer, had hij achter Houtzager van V. en L. kunnen eindigen. De 1500 M. leverde een Groningsch succes op. hetgeen natuurlijk voor het talrijk opge komen publiek aanleiding was, Kamps, den winnaar met een extra applaus te beloonen. Inderdaad leverde hij hier een goede pres tatie. vooral daar hij meestal op langere af standen uitkomt. Hermans Haarlem 1 zorgde hier door als vijfde te eindigen, dat Haarlem twee punten kreeg. Meer punten leverde aan Haarlem de 800 M. op, die natuurlijk zou den we haast zeggen door den A.A.C.'er Bouman nog net binnen de twee minuten ge wonnen werd. Herfst werd derde, gevolgd door Figee. Ook het polsstokhoogspringen was als steeds een goed ..Haarlem-nummer" Lamoree en Verkes deden hetgeen algemeen verwacht werd. De bereikte hoogten waren echter niet zoo goed. Zeegers liet op de 5000 M. weer eens zien, dat hij na Petit nog steeds onze beste lange afstandlooper is. Zijn clubgenoot Bakker wist hem echter goed te volgen, zoodat het verschil tusschen het niet zoo groot was en Paap geen kans zag Bakker ook maar eenigszins te be dreigen. Als slotnummer van deze goed geor ganiseerde wedstrijden ging de 4 x 400 M. estafette. Als steeds een zeer attractief num mer. In de verschillende ploegen waren sprin ters opgesteld. We zagen o.a. Boersma, Berger, De Haas en zelfs Van Beveren, die zich voor net eerst op een 400 M. waagde en met succes. Hij wist een achterstand in een kleinen voor sprong om te zetten, die echter door Bouman, die als laatste looper voor A.A.C. liep weer teniet gedaan werd en tevens aan A.A.C. de overwinning op dit nummer bracht. De Haar lem-ploeg liep voor wat zij waard was, maar dit keer was de overmacht te groot. Niettemin toonde Van Zonderen, een nieuw lid van Haarlem, dat hij na ernstige training op dit nummer nog heel wat bereiken kan. Na afloop der wedstrijden reikte de K.N.A.U. voorzitter, de heer Strengholt, den beker uit, mrbij hij ook de andere vereenigingen feli- c erde met de behaalde resultaten. Vooral voor «e A.V. '23 was het een succesvolle dag. De uitslagen worden in ons nummer van morgen opgenomen,

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 8