BRAND AAN BOORD VAN DE „KOTA AGOENG". Blijde feestdag in heel het land Overal heerschte vreugde en opgewektheid Kunst in Haarlem en daarbuiten. IW Q E N S D 'A G 1 SEPTEMBER 1937 HAS RE EM'S OAGBE'AD' 3 Het geheele land heeft gisteren met groote vreugde Koninginne- verjaardag gevierd. Begunstigd door prachtig zomerweer heeft men tot in elk dorp en elk gehucht vol blijdschap den nationalen feestdag meegeleefd. Speciaal in Apeldoorn, waar Koningin Wilhelmina haar verjaardag heeft gevierd, bereikte de feestvreugde natuurlijk een hoogtepunt, maar elders is men daar toch ook niet ver onder gebleven. Feestviering te Apeldoorn. De clou van het uitgebreide feestprogram ma te Apeldoorn was ongetwijfeld de aubade, welke gisterochtend door bijna 6000 school kinderen aan onze Landsvrouwe is gebracht. Reeds voor negen uur 's morgens klonken de vroolijke tonen van muziekcorpsen, die op dezen blijden zonnedag naar liet centrum der gemeente marcheerden, waar op de Loo- laan en rond het Oranjepark de scholieren, die aan de aubade deelnamen, werden opge steld. Te kwart voor tien zetten de stoet, die meer dan anderhalve kilometer lang was, ziel- in beweging. Voorop ging het bestuur der Oranjevereeniging Apeldoorn Het Cen trum. In dén stoet marcheerden zes muziek corpsen mee. Een stralende zon overgoot deze blijde schare, welke door duizenden belang stellenden, waaronder velen van elders, werd Om even voor tien uur bereikte de kop van den optocht het paleis Het Loo, waarvoor zich eveneens duizenden toeschouwers had den opgesteld. Op het bordes waren inmiddels onder luide toejuichingen van het publiek H.M de Ko ningin. Prinses Juliana, Prins Bernhard en diens broer Prins Aschwin, verschenen. Twee weesmeisjes van het Nederlandsch Hervormd weeshuis te Apeldoorn boden na mens de Oranjevereeniging Apeldoorn Het Centrum Hare Majesteit een fraaie bloemen mand, gevuld met chrysanten aan, waarna liet défilé der schoolkinderen een aanvang nam. Vervolgens heeft H.M. de Koningin, ver gezeld van Prins Bernhard en haar particu lier secretaris, baron Van Heemstra, een rondwandeling langs de rijen der jeugdige zangers gemaakt, waarbij 'Zij zich met enkele onderwijzers, die als begeleiders function- neerden, onderhield en waarbij zij verschil lende scholieren de hand drukte. Tenslotte werd door de -zesduizend scholie ren, begeleid door het Harmonie r-orkest „Prins Hendrik" onder leiding van den heer A. van de Werken, een aubade gebracht. Uit gevoerd werden „Wien Neerland's bloed", de „Reddingboot", en twee coupletten van het „Wilhelmus". Aan het slot van de aubade dankte H.M. de Koningin het bestuur van de Oranjever eeniging Apeldoorn Het Centrum en betuig de Haar bijzondere ingenomenheid met de geslaagde zanghulde. Een rijtoer. 's Middags om half drie heeft H.M. de Ko ningin met gevolg Het Loo verlaten voor het maken van een rondrit per auto door de ge meente Apeldoorn, De koninklijke auto, waarin Hare Majesteit de Prinses Von Erbach-Schönberg. Prins Bernhard en diens, broeder, Prins Aschwin, hadden plaats genomen, werd voorafgegaan door een tweetal auto's. Twee auto's met leden van de hofhouding volgden achter de koninklijke auto, waarop de standaard was ontplooid, terwijl een bri gade van de motorpolitie den stoet opende en sloot. Bij het wegrijden van het paleis w^nde H.K.H. Prinses Juliana de vertrekkenden na, Langs de route welke gevolgd werd, had den zich vele belangstellenden opgesteld, die onze Landsvrouwe hartelijk toejuichten. Om half vier keerde de stoet op Het Loo terug waarmede de rondrit, welke onder ideaal zomerweer gemaakt was, was geem- ""lies avonds heeft Prins Bernhard nog een bezoek gebracht aan het feestterrein in de buurtschap ..Wormen", waar een vuurwerk werd afgestoken. In de residentie. In den Haag werd 's morgens op het Malie veld een parade gehouden. De feestelijkheden werden in den middag voortgezet met kinderspelen en kinderwedstnj- den welke op verschillende terreinen in diverse stadsgedeelten werden gehouden. Het behoeft geen betoog, dat deze voor de jeugd zoo inte ressante gebeurtenissen buitengewoon groote belangstelling trokken. Speelden de kinderen tot en met 13 jaar op de groene velden, de oudere kinderen bekampten elkaar in het koele water van het Zuidelijk zwembad. Ook daar heerschte een opgewekte en blijde stemming. Groot was het enthousiasme, groot was ook de deelneming aan het waterfestijn. Onder geweldige belangstelling werd des middags een wielerwedstrijd „rond de Malie baan" over een afstand van 65 K.M. (50 ron den) gehouden, georganiseerd door het Haagsch comité voor volksfeesten en de H.R.C. „Hollandia". 1-Iet laatste gedeelte van dezen spannenden wedstrijd werd door den burgemeester van den Haag, mr. S. J. de Monchy bijgewoond. Het heeft dezen wedstrijd niet aan sensa tie ontbroken. Hadden langen tijd de renners van Es en Mooyman ver voor de anderen den kop, later, toen de laatste wegens bandenpech moest opgeven, drongen uit het achterveld steeds meer renners naar voren, die het van Es danig lastig maakten. Het is dezen kranigen Haagschen renner evenwel gelukt alle aanvallen af te schudden en als eerste de eindstreep te passeer en. Feestelijk vertoon in de hoofdstad. De hoofdstad was vol feestelijk vertoon. Onder de talrijke feestgangers heerschte een vroolijke en uitbundige stemming. Als'van ouds vormde ook nu weer de uitvoe ring van een zeer gevarieerd en belangwek kend feestprogramma in het stadion een van de hoogtepunten van de Amsterdamsche Koninginnedagviering. Zeker, wel vijftigdui zend menschen, jong en oud, die zich allemaal even goed geamuseerd hebben, vulden de hooge tribunes van het stadion. Vierhonderd muzikanten openden het feest met een gezamenlijken intocht onder de schit terende klanken van den marsch „Alte Kame raden". Voor de eeretribune aangekomen, zet ten de muzikanten het Wilhelmus in en als een man stonden de vijftigduizend in het stadion overeind en zongen het eerste couplet van het Nederlandsche volksi'.ed luid en geestdriftig mede. Bij een Koninginnedagviering in het stadion hoort een ballonopstijging en ditmaal was het de heer van Someren uit Brussel, die met zijn ballon „Albert Premier" de lucht inging. Op hetzelfde moment maakten de wielrij ders, die aan de vossenjacht op den ballon zouden deelnemen, even later gevolgd door de berijders van knetterende motorrijwielen, een rondje door het stadion, alvorens de achter volging van den luchtballon te beginnen. Met geestdrift werden vervolgens de Dji- guiten ruiterkozakken onder leiding van capt. Teviachoff verwelkomd. Geruimen tijd ont haalden zij het enthousiaste publiek op kra nige staaltjes van rijkunst. Het publiek genoot ervan en was gul in zijn bijvalsbetuigingen. Hierna hebben wielrenners het publiek ver maakt. Een nieuwe attractie voor Amsterdam waren de windhondenrennen, waarvoor een groot aantal hazewinden was ingeschreven. De honden, die de haas tenslotte aan de finish te pakken kregen, toonden zich eenigs- zins teleurgesteld over het feit, dat de buit bestond uit een levenloos en in hun oog niet al te smakelijk uitziend eindje bont. Verder traden in het programma nog op een heer, die op twintig meter hoogte op een staal draad wandelde en daar kunsten vertoonde, een groep acrobaten en een circus met een inderdaad buitengewoon zonderlinge mena gerie. Rotterdam heeft met velerlei feestelijkhe den, waarbij aan de sport een ruime plaats was ingeruimd, den Koninginnedag gevierd. Voor de wielrennen was een Ronde van Feijen- oord georganiseerd, welke meer dan 100.000 belangstellenden trok. 's Morgens was er een schitterende aubade, terwijl 's middags de traditioneele feestrit van versierde auto's en motorrijwielen weer de noodige belangstelling trok. Op verschillende plaatsen was 's avonds een vuurwerk als slotstuk van de feestelijk heden. IN HET GOOI. In het Gooi heeft den geheelen dag trom melslag en fanfare geklonken, hebben kin deren gezongen en met mastklimmen en hin dernissen hun behendigheid getoond, auto mobilisten en motorrijders (te Laren ook de tandemrijders) hun vaardigheid en gymnas ten hun lenigheid gedemonstreerd. Te Bus- sum heeft burgemeester de Bordes ten over staan van de hoofden van dienst, leden van het feestcomité en kerkelijken militaire over heden zijn jaarlijksche rede gehouden, welke dit jaar met- de herinnering aan zoo vele groote Oranjegebeurtenissen kon worden ver rijkt. Op de heide bij Huizen heeft het 18e regiment motorartillerie voor zoover te Naar den gedetacheerd, voor den garnizoenscom mandant gedefileerd. Des avonds hebben in de villadorpen de lampions gebrand, is het vuurwerk nabij de heidevelden ontstoken en heeft men al naar zijn kring in Casino, restaurant of herberg zijn vreugde uitge leefd. TE UTRECHT. De middag en avond zijn in Utrecht bijzon der druk geweest. De stemming bleef goed, ondanks het feit, dat de vaandelstoet nogal een tegenvaller was. De clou van de avond feestviering was wel de versiering met elec- trische lampjes van de singelboorden. Dui zenden menschen waren op de been om er van te genieten en tevens den wedstrijd van versierde en geïllumineerde vaartuigen in de singels in oogenschouw te nemen. Tegelijkertijd hadden muziekuitvoeringen plaats op het Lucasbolwerk, waar ,.St. Cae- cilia" musiceerde, was de belangstelling over groot. Beide parken waren met oranje lam pions verlicht, wat in den mooien avond een feeëriek schouwspel opleverde. TE MAASTRICHT. In Limburg is dit jaar veel werk gemaakt van het Koninginnefeest. Maastricht heeft zich als provinciale hoofdstad daarbij wel onderscheiden. Het plaatselijke Oranje-co mité onder presidium van oud-kolonel Bon- gers had te voren een (keurige feestgids uit gegeven. Een 5000 kinderen van de R.-K. va- cantie-bezigheid trokken door de stad naar het voormalige fort op den St. Pietersberg, terwijl 's morgens een militaire parade op het Vrijthof gehouden werd. In den middag was er een kindertuinfeest in het Stadspark, met een trommelconcouurs voor jongens, wel- penspelen, enz. 's Avonds werd een feestcon- cert op Vrijthof gegeven door de beide ko ninklijke gezelschappen, die de stad bezit, de Harmonie en de Staar. In het Stadspark, dat prachtig in oranje geïllumineerd was, werd een tuinfeest gehouden, gevolgd door dan sen en een vuurwerk. Courantenreclame dient gemeenschappelijke belangen. De collectieve campagne voor zalm in Amerika is vorig jaar een groot succes geworden; men verkocht 144.000.000 pond meer dan in 1935. Courantenreclame heeft een groote rol gespeeld bij deze campagne. Dit is slechts één voorbeeld uit de vele collectieve campagnes, die thans in de Vereenigde Staten worden gelanceerd. Sla-kweekers uit Californië vergroot ten het verbruik van sla met een cam pagne, v.n.l. in couranten gevoerd; an dere kweekers uit dezelfde staat reser veerden een bedrag voor het stimuleeren van den omzet van meloenen. Appelkweekers uit Washington be legden een som in hun gemeenschappe lijke actie. De kweekers van bessen be ginnen deze herfst hun 21ste campagne en ook zij concentreeren hun reclame in couranten. Acht ton dynamiet over boord geworpen. Het Nederlandsche motorvracht- en passagiersschip „Kota Agoeng" van den Rotterdamschen Lloyd, heeft draadloos geseind, dat er brand is uitgebroken in ruim vier. Het schip, dat op weg is van Rotterdam naar Batavia en daarbij ook Makassar zal aandoen, bevond zich bij Minecoy, een klein eiland tusschen Aden en Colombo, op 600 mijl van laatstgenoemde stad verwijderd. Het brandende ruim is onder stoom gezet. Het schip spoedt zich naar Colombo, waar het heden avond wordt verwacht. Een lading van acht ton dynamiet, welke zich in de kruitkamer van ruim vijf bevindt, is veiligheidshalve over boord geworpen. De „Kota Agoei!^'. die een bruto-inhoud heeft van 7358 ton, is een van de nieuwe schepen van de Rotterdamsche Lloyd. Het is in 1930 gebouwd op de scheepswerf van Wil- ton-Feijenoord. Kapitein is de heer Ha- mersma. Friedrich Adler gearresteerd. Met een valschen pas ons land binnen gekomen. De secretaris der socialistische arbeiders- internationale Friedrich Adler is in het Huis van Bewaring te Rotterdam ingesloten, omdat hij op een valschen pas ons land is binnenge komen. Bij controle van de Vreemdelingen politie Maandagavond merkte men, dat Adler in een Rotterdamsch hotel vertoefde. Bij de controle vertoonde hij zijn goeden Oosten- rijkschen pas en vertelde per vliegtuig uit Praag via Leipzig op Waalhaven te zijn aan gekomen. Zijn reisdoel was nu Brussel, waar hij besprekingen moest voeren met minister de Brouckère. Toen men later informeerde of Adler inder daad per vliegtuig was aangekomen, luidde het antwoord ontkennend, Wel waren er twee heeren uit Praag op Waalhaven gearriveerd. Een van hen voerde den naam Frey. doch zijn signalement kwam geheel overeen met dat van Adler. Daar men nu vermoedde, dat hij op een valschen pas ons land was binnengekomen, heeft men Adler, die reeds op weg was naar België, door de politie te Roosendaal laten ar resteeren, en naar Rotterdam terugbrengen, waar hij, naar boven reeds is gemeld, in het Huis van Bewaring is ingesloten. BOERDERIJBRAND TE BORCULO Dinsdag is de boerderij van de wed. Te Saarveld te Haarlo, gemeente Borculo, door brand vernield. Het vee kon worden gered, doch de hooioogst ging verloren. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. Nog wat Frans Halszaken. De heer met den slappen hoed uit Kassei. Tot de vreugden der Haarlemsche tentoon stelling draagt het portret van dezen oer- Hollandschen prachtkerel in niet geringe mate bij. Men behoeft bij dien knaap met met vraagteekens noch met geleerdheids- certificaten aan te komen: hij spreekt voor zich zelf en voor eigen rekening; hij verte genwoordigt met zijn wijs-lachende oogen en zijn guitigen kronkel om de lippen den Haarlemschen meester op zijn allerbest, ja, is bijna Frans Hals zelf, zooals wij ons dien liefst voorstellen. De kronkel om zijn mond beduidt niet, dat hij ook een kronkel in zijn hersens heeft. Dat is een man die zonder ge knoei of gepruts door het leven gaat, die van dat leven weet te genieten, als dat zoo te pas komt, maar die ook de zwarigheden ervan niet uit den weg zal gaan; één die het volle leven eerlijk aandurft, ten slotte. Zou de oude Frans Hals hem niet ook zóo, en dan met bijzondere sympathie hebben aangekeken toen hij voor hem poseerde? Misschien wel met die groote genegenheid waarmee men, ouder geworden, iets van zich zelf in een jongere terugvindt. De meer dan tachtigjarige schilder geeft zich in dit portret nog eens met een kracht van' uitbeelding en een breede techniek van schilderen-kunnen, die bewonderenswaard blijven. Hij zal die rasqualïteiten nog een klein aantal jaren tot zijn volle beschikking hebbenen dan zal het uit zijn. In de twee regentstukken uit 1664, die in ons Mu seum zijn, zal men die volkomen vrijheid van penseelvoering nog terugvinden, waarin ook de man met den slappen hoed tot leven ge roepen werd. Voor mijn gevoel heeft dit Kasseier portret van den ouden meester van Haarlem een ge lijkwaardige plaats in de kunsthistorie, als menig Rembrandt-portret uit dezelfde ja ren. Hierin is Hals niet slechts de schitteren de executant, de onvergelijkelijke vakman, maar is hij even helderschouwend psycho loog als Rembrandt. Met dien verstande dat de ziel nog zingen kon voor Hals, toen ze voor Rembrandt reeds in een beschouwend mijmeren verzonken was. Er is, in deze maanden, ergens geschreven dat de groote kracht van Hals in zijn be perktheid ligt. Daar is natuurlijk heel veel van aan, maar het neemt niet weg dat hij bij wijlen ver boven die beperking uitstapt en dan, met z ij n geniaal-nonehalante voor dracht, zich eventjes op één lijn plaatst met de grootscher en veelzijdiger kunst van den Amsterdammer. De heer uit Kassei is één hier gelukkig toch nog talrijke doeken ter Haarlemsche tentoon stelling, die voor Hals die allerhoogste eere plaats kunnen opeisehen. Wie zich dit werk goed in het geheugen prent, bezit een toets steen voor wat Frans Hals wezen kan en op I een goede keuze-tentoonstelling wezen moet. Voor wie. niet sinds gisteren, zich met schilderkunst heeft bezig gehouden, was hij een vertrouwd vriend dien men blij was terug I te zien. Een herinnering tevens aan geluk- I kige jaren van studiereizen in het buitenland, toen men, voor hem onder andere, naar Kas sei trok en daar een der prettigste, fijnste der kleine museau in het oude Duitschland vond. Kassei en Brunswijk leven nog altijd in onze herinnering: Kassei om zijn Rem- brandts en den mooien Frans Hals: Brunswijk om dien prachtigen Jan Steen: „het Huwe lijkscontract", Kassei bovendien om de mooie ligging van het Museum, op een hoogte even buiten de stad, met een heerlijk uitzicht van alle vensters uit. Het zou jammer zijn als die artistieke pel grimstochtjes in discrediet geraakten door te groote gemakkelijkheid, waarmee in latere jaren het kunstbezit van plaats verwisselt en telkens heen en weer reist. Al is er natuurlijk ook veel vóór te zeggen en zou zonder die ge makkelijkheid en inschikkelijkheid der musea het belangrijkste ter Haarlemsche tentoon stelling ontbroken hebben. Het gaat daarmee echter als met alles: wat als uitzondering be doeld was. wordt spoedig regel en een aan vankelijk bescheiden gebruik leid vaak tot misbruik. Waartegen oppassen, de bood schap is. Keeren wij nog even naar ons plaatje van deze week terug. Hals moet dien heer wel puur voor zijn plezier geschilderd en het por tret niet „in opdracht" vervaardigd hebben of misschien toch wél in opdracht en wellicht was men in de zeventiende eeuw wat meer geneigd den kunstenaar zijn vrijheid te laten, dan tegenwoordig? Of had de heer wel een grooten, slappen hoed, doch geen familie en kennissen, van wie hij critiek te duchten had omdat zijn hoofddeksel op half-zeven oftewel op één oor staat? Als hij ze gehad heeft, stoorde noch de heer, noch de schilder zich aan te verwachten opmerkingen, en dat is maar goed ook. Want weliswaar blijft, ook zonder hoofddeksel, de kop vol geest en leven, en, zoo ge hoed en arm afdekt, houdt ge nog een prachtig por tretje over, maar de grootheid en de zwier van dit doek berusten toch op de ongezocht- evenwichtige wijze waarop de groote lijnen van hoed en elleboog-en-arm in het kader van den rechthoek geplaatst staan. Geniaal „uitgebalanceerd", om een modern mode woord te gebruiken. En, mede daardoor: on vergetelijk. J. H. DE BOIS. Door hartverlamming bij het baden verdronken. Noodlottig ongeluk te Hoek van Holland. De heer C. M. van Boven, procuratiehouder bij de firma Van Sleessink te Rotterdam en wonende te Hilligersberg, is Dinsdag bij het baden te Hoek van Holland verdronken. De heer Van B. was vergezeld van zijn vrouw en kind in zee geweest. Toen hij zich nogmaals in zee begaf zonk hij op een gegeven oogen- blik in de diepte. Het gelukte de reddings brigade. die spoedig ter plaatse was. den drenkeling op het droge te brengen, doch de levensgeesten waren reeds geweken. Een ge neesheer constateerde den dood door hart verlamming. Het slachtoffer was 33 jaar oud. Man door messteken zwaar gewond. Plotselinge woede-aanval van dronken man. Dinsdagavond omstreeks negen uur keer den zekere J. G. en Van der S. te Oss, die ge zamenlijk het Koninginnefeest hadden ge vierd, onder den invloed van sterken drank huiswaarts. Voor de woning van Van der S. ontstond een woordenwisseling tusschen J.. G. en een buurtbewoner, V. genaamd, die wilde meehelpen Van der S. naar binnen te bren gen. Dit bleek niet naar den zin van G. te zijn, die meende, dat hij zelf dat zaakje wel kon opknappen. Na een korte twist keerde G., die tegen over zijn kameraad woont, toch naar huis. Doch toen hij even later V. uit de woning van Van der S. zag komen, ontstak hij blijk baar in woede en vloog op V. aan, waarbij hij hem eenige steekwonden met een mes toebracht. Buurtbewoners riepen terstond geneeskundige hulp in en waarschuwden de politie. Binnen enkele oogenblikken waren rijks- en gemeentepolitie ter plaatse, die on middellijk de plek van het gebeurde afzet ten. Het slachtoffer werd per auto naar het ziekenhuis vervoerd, waar bleek dat een long was geraakt. De dader, die 35 jaar is en ongehuwd, was intusschen gevlucht. Daar men hem nog niet heeft gevonden, wordt zijn woning bewaakt. Koninklijk bezoek aan Zeeland. De Koningin naar Hulst en Middelburg. H.M. de Koningin Is voornemens op Maan dag 6 September een bezoek te brengen aan de landbouwtentoonstelling te Hulst. In den middag zal Hare Majesteit zich naar Middel burg begeven teneinde het gedenkteeken van wijlen de Koningin-moeder te onthullen. De Koningin zal des morgens in een extra- trein om 8.34 in Kruininge aankomen en vandaar per auto naar Hansweert gaan. Om 9 uur vertrekt H.M. uit Hansweert per boot naar Walsoorden. Het gedeelte Walsoorden- Hulst wordt per auto afgelegd, om 10 uur zal H.M. in Hulst aankomen en de land bouwtentoonstelling bezichtigen. Vervolgens gaat de Koningin per auto naar Walsoorden terug en vandaar naar Vlissingen. De aankomst in Middelburg zal omstreeks 3 uur zijn. Daar zal Hare Majesteit het ge denkteeken onthullen, dat door het Zeeuw- sche comité is opgericht ter eere van de na gedachtenis van de Koningin-moeder. H.M. zal daarna per trein naar Het Loo terugkeeren. De Rijksweg Den Haag—Amster dam. Viaduct bij Warmond wordt spoedig aanbesteed. Op 21 September a.s. zal, naar de K.N.A.C. verneemt, het laatste kunstwerk in het in 1938 in gebruik te nemen gedeelte van den specialen autoweg Sassenheim—Amsterdam van den rijksweg Den Haag—Amsterdam worden aanbesteed nl. de overbrugging over den spoorweg AmsterdamRotterdam ten behoeve van de kruising met genoemden autoweg nabij Warmond. De viaduct is zoodanig ontworpen, dat be halve de twee bestaande spoorbanen tevens zullen worden overbrugd ruimten, welke in dien daartoe de noodzakelijkheid dringt, ge legenheid bieden voor aanleg van twee uit breidingsspoorbanen, gelegen ter weerszijden van de bestaande, terwijl naast deze uiterste spoorbanen tevens gelegenheid bestaat tot den aanleg van wegen. De viaduct zelf is ingericht voor twee ba nen voor het verkeer met motorrijtuigen, elke baan breed 7.25 M. en een afzonderlijk gelegen trambaan. De belde verkeersbanen zullen worden gescheiden door een verhoogd liggende middenberm ter breedte van 2.50 M., terwijl aan weerskanten der banen schamp- kanten zullen worden aangebracht, breed 1.25 M. Ter weerszijden van het brugdek en mede ter afscheiding van de trambaan van den rijweg worden leuningen aangebracht. De rijweg zal uit gewapend betonplaten worden samengesteld, terwijl de middenberm en schampkanten uit ongewapend beton zul len bestaan, dat door de toevoeging van een kleurstof eenïgszins donker zal worden ge kleurd. In verband met den opleveringstermijn van 7 maanden mag de voltooiing van de viaduct tegen Mei 1933 worden verwacht.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 3