Thijs IJs heeft een raar avontuur Woesoeng in Japansch bezit. Russisch schip in den grond geboord- Verdeeling van Palestina thans nog niet mogelijk. w 0 E N s D A" G 1 SEPTEMBER 1937 HA'AREEM'S DAG BEAD Chineezen boden feilen tegenstand. k e woordvoerder van de Japansche marine heeft medegedeeld, dat de stad Woesoeng door de Japansche troepen is bezet. De troepen werden op verscheidene punten aan den linkeroever van de Wangpoe aan land gezet. Zij rukken verder op in Noordweste lijke richting. De forten van Woe soeng ten Noorden van de stad schijnen nog in handen van de Chineezen te zijn, doch hun mili taire waarde is gering. Een tweehonderdtal vluchtelin gen en gewonde soldaten, die in autobussen wachtten voor het station Woesoeng om getranspor teerd te worden, is, naar Reuter uit Sjanghai meldt, vermoedelijk door Japansche vliegtuigen ge bombardeerd. Velen werden ge dood of gewond. De Japansche autoriteiten hebben mede gedeeld, dat de troepen vair de Kanton-re geering deelnemen aan den strijd voor Sjanghai. Een Chineesch onder-officier, die gevangen werd genomen bij Lotiensjen be hoorde tot de 153ste divisie van het kanton- leger. De opperbevelhebber van het Kanton- leger, generaal Joehamoe heeft gelast, dat zijn leger op voet van oorlog moet worden gesteld. Gisteren hebben Japansche vliegtuigen Kanton bestookt, teneinde den grooten stroom vluchtelingen tegen te houden, zijn de poorten van de internationale nederzet ting gesloten. Gisteravond werd nader uit Sjanghai me degedeeld, dat de Japansche vloot en de Ja pansche luchtstrijdkrachten den aanval der troepen op Woesoeng hebben gesteund. Het Japansche communiqué meldt verder, dat de kern der troepen zijn opmarsch voortzet naar Lotien en eenige troependeelen achterlaat om de genomen stellingen te zuiveren. Tot de borst door het water wadende, met gewe ren, mitrailleurs en munitie boven het hoofd gedragen, hebben de Japansche soldaten achter een rookgordijn optrekkende, den Woesoengkreek overgestoken en het dorp ge nomen na een gevecht van man tegen man, dat ruim een uur duurde. Zonder eenige rust trokken de troepen toen op naar de forten. Intusschen had een andere afdeeling zich meester gemaakt van het station van Woe soeng. ondanks den verwoeden Chineeschen tegenstand. De Japansche vliegtuigen wier pen tijdens den strijd groote hoeveelheden bommen op de Chineesche stellingen van Kiangwan, Tasjang en Tsjapei. Japansche troepen uit Lotien verdreven? Van Chineesche zijde wordt medegedeeld, dat de Chineesche troepen hun Japansche tegenstanders uit Lotien hebben verdreven. In de omgeving der stad wordt verwoed ge streden. Uittocht uit Nanking en Sjanghai. Naar vernomen wordt is ongeveer zeventig procent van het millioen inwoners van Nan king uit de stad weggetrokken. De uittocht duurt nog steeds voort. In verband met het feit, dat de Japanners last hebben gegeven, dat alle Chineezen, die Vrees voor toenemende spanning tussehen Nanking en Berlijn. Ook terugslag op de handelsbetrekkingen verwacht. De Chineesche ambassadeur in Berlijn, dr. Tien Pong Tsjen, heeft gisteren een be zoek gebracht aan Von Mackensen, den staatssecretaris aan het departement van buitenlandsche zaken, ten einde de Duitsche regeering officieel in kennis te stellen van het sluiten van het niet-aanvaLspact tussehen China en de Sovjet Unie. De ambassadeur zette daarbij de redenen uiteen, welke China tot dezen stap hebben gebracht. Hij zou bo vendien de aandacht van Von Mackensen ge vestigd hebben op de z.i. onbegrijpelijke hou ding van een deel der Duitsche pers ten aan zien van China. In Chineesche kringen te Berlijn vestigt men er de aandacht op, dat indien de Duit sche persaanvallen op China voortduren, de spanning tussehen China en Duitschland zou toenemen en de banden tussehen China en Rusland noodzakelijkerwijze nog hechter zou den worden. In Chineesche kringen wijst men er voorts op. dat deze nieuwe oriënteering van China's politiek niet zou nalaten een nood- lottigen terugslag te hebben op de handelsbe trekkingen met Duitschland. Volgens inlichtingen uit gewoonlijk goed ingelichte bron, zou Von Mackensen. met het oog op het belang der Duitsch—Chineesche betrekkingen, zich weldra naar Hitler bege ven om hem verslag uit te brengen over zijn onderhoud met den Chineeschen ambassa deur. Hitier zou tenslotte Duitschland's toekom stige houding ten opzichte van China vast stellen. VLIEGTUIGONGELUK IN ITALIë EISCHT EEN DOODE. Stefani meldt uit Rome: Op 26 Augustus heeft een verkennings vliegtuig van het vliegveld Verona, bestuurd door sergeant Bergamini, tijdens een vlucht in groepsverband op een hoogte van ongeveer 100 meter den vleugel geraakt van het toestel van den patrouilleleider, waarna het neer stortte. De piloot kon door de geringe hoogte geen gebruik maken van zijn valscherm en viel te pletter. Het toestel van den patrouille leider kon, ondanks de opgeloopen beschadi ging zonder incidenten landen. nog verblijf houden in de Jangtsepoe-wijk van Sjanghai gistermiddag daaruit geëvacueerd moesten zijn, hebben tal van vrachtwagens en andere voertuigen tienduizenden Chineesche uitgewekenen naar de internationale neder zetting vervoerd. Van hier zullen zij naar de provincie worden geëvacueerd. Ondanks de omstandigheid, dat de gestelde termijn ver streken is verwacht men, dat de evacuatie vandaag nog zal worden voortgezet en dan spoedig voltooid zal zijn. Duitschland Het voorgenomen bezoek van Mussolini. Te Rome schijnt bevestigd te worden, dat de reis van Mussolini naar Duitschland geschie den zal op 25 en 26 September. De vijfentwin tigsten September zou Mussolini doorbrengen in gezelschap van Hitier te Bevchtesgaden, waar hij een langdurige politieke bespreking met hem zou hebben. Den volgenden dag zou gewijd worden aan betoogingen te Muenchen en in de omgeving. Waarschijnlijk zal graaf Ciano Mussolini be geleiden. terwijl voorts generaal Russo. de chef van den Italiaanschen generalen staf en een hooge militaire persoonlij kheid Mus solini op zijn reis zouden vergezellen. Steeds nieuwe executies. De Leningradskaya Pravda bericht, dat 30 Augustus een groep van negen rechtsche contrarevolutionnairen, die getracht heeft de „Kolchozen" te sa- boteeren, teneinde het kapitalisme te herstellen, te Nisjni Novgorod ter dood is veroordeeld en terechtge steld. België Van Zeeland zal het vertrouwen van het parlement vragen. Het persbureau Belga meldt uit Brussel, 31 Augustus: De kabinetsraad heeft besloten den koning voor te stellen het parlement in het begin van de volgende week bijeen te roepen. In deze bijeenkomst van het parlement zal de minister president een verklaring afleggen en zich verantwoorden inzake de laster campagne, welke tegen hem op touw is gezet. De minister van financiën zal de politiek van de regeering ten aanzien van de nationalen bank uiteenzetten en de regeering zal 't parlement vra gen haar houding' goed te keuren. De Tweede Kamer zal Dinsdag bij eenkomen en de senaat Donderdag- daaraanvolgend. Opmarscli der Franco-troepen naar Asturië. Regeeringstroepen pogen de wegen te versperren. De rechtsche afdeelingen, die in de richting van Asturië oprukken en die sedert den val van Santander voorzichtig voorttrokken, heb ben Maandag plotseling een krachtige actie ontketen^. Het front volgt thans vrijwel het riviertje Nansa, de rechtsche troepen zijn San Vincente de la Barkuera voorbijgetrok ken. De regeeringstroepen trekken zonder te strijden terug, alleen leggen zij veel mijnen. Dynamiet is het voornaamste wapen van de bataljons uit Asturië. De groote weg langs de kust was over een afstand van 20 kilo meter op elf plaatsen opgeblazen. Ook tracht ten de regeeringstroepen de rotsen bij Serra del Escudo te doen springen om zoo den weg te versperren, doch de steenlawine bleef halverwege steken. Ook de aanvallen van de regeeringstroepen aan het front van Aragon zijn tot staan ge komen. Zij slaagden er niet in een afdeeling welke bij Fuentes de Ebro en Belychite door de rechtschen dreigt omsingeld te worden, te bevrijden. De Paus ontvangt een rechts zaakgelastigde. ZJH. de Paus heeft gisteren markies de Ayl- cinena. de zaakgelastigde der rechtsche Spaansche autoriteiten, in audiëntie ontvan gen. HONDERDDUIZEND DOLLAR VOOR GEVANGEN GEESTELIJKEN GEëlSCHT. Uit Peiping wordt vernomen, dat de on derhandelingen tussehen de bandieten, die de missiestatie van de paters Maristen heb ben geplunderd en de vertegenwoordigers van de congregatie der Maristen zijn begonnen. De bandieten eischten een losprijs van 100.000 dollar. Vuurgevecht aan de Joego slavische grens. Twee Albaneezen door grenswacht neer geschoten. Het DN.B. meldt uit Belgrado, 31 Augus tus: Tijdens een grensincident zijn twee Al baneezen door de Joego-Slavische grenswacht doodgeschoten. Zij hadden getracht heimelijk de grens te passeeren. Toen zij gesnapt werden kwam het tot een vuur gevecht, waarbij een Joego- Slavisch grensambtenaar doodgeschoten en een tweede zwaar gewond werd. De politie vermoedt, dat de beide Albaneezen in een Joego-Slavisch dorp bloedwraak wilden ne men. Onbekend oorlogsschip schoot twee torpedo's af. Opvarenden in veiligheid. Naar Havas uit Algiers verneemt is gisteravond acht uur op vijf mijl uit de kust tussehen Dellys en Tigzhart het Russische schip „Timiryaysef" getorpedeerd. Het 1078 ton metende schip werd door twee torpedo's ge troffen en is gezonken, de uit 29 per sonen bestaande bemanning, waar onder drie vrouwen, werd gered. De aanvalller is niet bekend. De „Timiryaysef" was van Havre en Liverpool op weg naar Port Said, ge laden met steenkool. BOND VAN SMEDENPATROONS. De Bond van Smedenpatroons in Nederland heeft te Assen in het Concerthuis zijn alge- meene vergadering gehouden. De bondsvoorzitter, de heer H. Hogenbirk uit Bloemendaal wees er in zijn openingsrede op, dat op vele voorgaande jaarvergaderingen ge wag moest worden gemaakt van de ongunstige economische omstandgheden. welke ook in het smidsbedrijf hun invloed geducht deden gel den. Een meer optimistische toon is nu ge wettigd, al blijkt de strijd om het bestaan voor velen moeilijk, en al is zeer veel nog niet zooals men het graag zou willen hebben. Ook de organisatie beleeft een tijd van actief werken, van groei en dat is zeer noodig. Spr. herdacht vervolgens de leden die den bond gedurende 1936 door den dood ontvielen, in zonderheid den voormaligen secretaris van het hoofdbestuur, den lieer M. Oostwoud, die zooveel voor de organisatie heeft gedaan. De jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester werden goedgekeurd, evenals de verslagen van de bonds-fondsen. De ver gadering hechtte er zijn goedkeuring aan, dat de gelden van het „bouwfonds" zijn besteed voor den aankoop van een eigen bondsgebouw, en bracht hulde aan de stichters van dit fonds, waarvan inzonderheid, de heer Joh. Bonsing mag worden genoemd. Besloten werd de volgende algemeene ver gadering in 193® te houden te Leeuwarden. Besproken werd het vraagstuk van staats- pensioneering en ouderdomsverzorging van behoeftige middenstanders. Een voorstel, tot aansluiting bij den bond van staatspensionee- ring kon niet in behandeling komen, daar zulks in strijd met de statuten van den bond werd geacht. Voor een goede ouderdomsvoor ziening zal het hoofdbestuur evenwel blijven blijven ijveren. Over aansluiting bij den Kon. Ned. Midden standsbond werd nog geen besluit genomen. De begrooting voor 1938 werd ongewijzigd vastgesteld. Lafhartige kwelgeesten. Schandelijk optreden van een paar Utrecht- sche jeugdige straatbengels heeft tot zeer tra gische gevolgen geleid, aldus schrijft de Tel.. Een zeventigjarige heer liep Maandagmor gen rustig te wandelen in de Burgemeester Reigerstraat, toen hij door twee knapen op meer dan ergerlijke wijze werd lastig gevallen en uitgejouwd. De oude heer wond zich hier over op. Dit was juist wat de jongens beoog den, want zij treiterden den voorbijganger er des te harder om. Zij rukten den grijsaard den hoed van het hoofd en sloegen en duw den hem, waar zij maar konden. Ten slotte zetten zij het op een loopen. De oude heer liet het daar niet bij en zette de jongens na. Hij slaagde er natuurlijk niet in hen te grij pen. In een hoogst opgewonden toestand be gaf hij zich naar den politiepost in de Gerard Doustraat, waar hij doodmoe en geagiteerd aankwam. De politiemannen gaven hem een glas water, doch de inspanning en de opwin ding waren te groot geweest: de bejaarde man zakte in elkaar en overleed na enkele oogen- blikken. De politie stelde onmiddellijk een onderzoek in naar de jeugdige boefjes, die zij heeft weten op te sporen. Van één van hen, een elfjarig knaapje, kon worden bewezen, dat hij zich aan het treiteren van den ouden man had schuldig gemaakt en tegen hem zal vermoedelijk proces-verbaal worden opgemaakt. Beide jongens hadden een stevige berisping in ontvangst te nemen, waar na zij naar huis werden gezonden. Het ware intusschen te wenschen, dat de politie over middelen beschikte om deze soort van lafhar tige kwelgeesten hun streken voorgoed af te leeren. Eerst dient de opheffing van het Britsche mandaat bestudeerd te worden. GENèVE, 28 Augustus 1937 I(Van onzen correspondent), n de maand Augustus zijn 3 belangrijke nieuwe documenten toegevoegd aan het dossier over het Palestina-pr.o'oleem. De wereld kent thans de meening van het Zionistencongres; die van het officieele Jewish Agency en meer of minder, dank zij de openbaarmaking van een uittreksel van haar rapport, die van de permanente Mandaten- ccmmissie. Zonder verder terug te komen op de mee- nïngsverschillen en den harden strijd zoowel op het Zionistencongres (dus xiitsluitend tus sehen Zionisten) en in den Raad van het Jawish-Agency (half Zionisten en half niet- Zionisten), die tenslotte tot comproanis- resoluties egleid hebben, kan men thans zeg gen, dat 2 belangrijke punten wat de Joden betreft, vaststaan: I. De Joden zijn bereid met de Brit sche regeering over de toekomstige verdeeling van Palestina te onder handelen. II. De Joden wenschen nog steeds met de Arabieren tot een overeen komst te komen. Hiermede is reeds een eerste stap tot de vereenvoudiging van het probleem bereikt. Een tweede stap is het rapport der manda- tencommissie. Hierin vindt men de weloverwo gen meening van een groep deskundigen, die volkomen boven nationale en partijbelangen staan. Die alleen hun taak, deskundig on partijdig advies aan den Raad te geven, ver vullen, zooals voorgeschreven is in het Volken bondsverdrag. Waar de politiek in de toekomst van Palestina een heel belangrijk rol zal spelen, heeft de commissie er zich van ont houden positief haar voorkeur voor een be paald plan uit te drukken en over toekomstige grenzen te spreken. Zij heeft, zooals men weet, de voor- en nadeelen van mogelijke oplos singen uiteengezet. Het zou evenwel niet moei lijk zijn voor den Volkenbondsraad, om hier uit onmiddellijk in beginsel de oplossing voor de toekomst te vinden, wanneer men maar de kern van het kwaad in Palestina zou kun nen genezen. De commissie vestigt er in haar rapport met grooten nadruk de aandacht op, dat, hoe rechtvaardig en met welke wijsheid ook men toekomstige grenzen gaat trekken, dezelfde moeilijkheden zullen blijven bestaan als wan neer het mandaat in zijn tegenwoordigen vorm gehandhaafd zou blijven, zoolang geen einde komt aan het antagonisme tussehen Arabieren en Joden. Toen het mandaat 20 jaren geleden werd geschapen, heeft men de omstandigheden, die in de laatste jaren tot de bloedige onlusten in Palestina hebben geleid, niet kunnen voor zien. Men kon toen moeilijk weten, dat Pa lestina voor de Joden van een meer of minder sentimenteel belang noodgedwongen zou groeien tot een absoluut levensbelang. Men kon toen evenmin de golf van nationalisme voorzien, die zich van de geheele wereld heeft meesten gemaakt, de Arabieren inbegrepen.Hier ligt de kern van het probleem en daarmede ziet men de enorme moeilijkheden, waarmede de mandaatmogendheid in de laatste jaren te kampen heeft gehad en die overwonnen zul len moeten worden, wil men eens en vooral rust en vrede in Palestina tot stand brengen. De Joden hebben nu te kennen gegeven, dat zij bereid blijven met de Arabieren tot een overeenkomst te komen. De Arabieren ver klaren zich eveneens bereid, doch op een voor de Joden volkomen onaannemelijke basis: Palestina wordt een onafhankelijke Arabische staat, waarin de Joden als een minderheid geduld zullen worden. Men kan zich voorstellen, dat de houding der Arabieren bij de leden der mandatencom- missie geen bijzonder goeden indruk gemaakt heeft. En al heeft zij de moeilijke positie der Britsche administratie ingezien en toont zij groote waardeering voor hetgeen Engeland voor Palestina heeft gedaan, zij heeft duide lijk te kennen gegeven, dat de Britsche Ad ministratie in haar politiek wel wat te veel aan' de Arabieren heeft toegegeven, die thans ,.in geloof zijn, dat zij met geweld de Joodsche immigratie kunnen stopzetten". Ook heeft de mandatencommissie het duidelijk gemaakt, dat de openbare verklaring van de Koninklijke commissie en van de Britsche regeering, dat het mandaat in zijn tegen woordigen vorm niet te handhaven is, zonder hierover eerst de meening der mandatencom missie af te wachten, niet geheel in den haak \va3 en het nu vrijwel onmogelijk maakt de handhaving van het mandaat te bepleiten, al zijn er evenveel moeilijkheden verbonden aan een toekomstige verdeeling, zooals voor de ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Maar net, toen de kleine Pierel Thijs even van dik hout zaagt men planken wilde geven, kwam Pierel zelf weer binnen. Hij zag de ver woesting, die Thijs aan zijn ijsblok had aangericht en moest onwille keurig lachen. Kalm aan, jongens, zei hij in het Eskimosch. Onze vriend kan het niet helpen. Hij komt niet uit ons land. maar heel, heel ver hier vandaan. Daar hebben ze allemaal rare dingen, die door de lucht heen vliegen en ook die over den weg heen razen. Ik weet niet. hoe dat heet maar het is heel erg mooi. Wees niet kwaad, hij zal zelf een ander blok maken. Nietwaar. Thijs? Maar Thijs had er niets van begrepen. Hij zag alleen maar dat de woorden van Pierel niet de minste uitwerking hadden. kern van het probleem geen oplossing is ge vonden. Het zou te hopen zijn, dat de aan maning van de commissie, waarin zij eraan herinnert, dat het lot der Joden niet met dat der Arabieren te vergelijken is, nu voor de eersten langzamerhand vrijwel de geheele wereld wordt gesloten, ook bij hen, waarvoor zij bedoeld is. indruk zal maken. TV/jTen mag uit het rapport dus afleiden, dat in de eerste plaats de verhouding tussehen de twee betrokken rassen in Palestina ge regeld moet woi-den, alvorens men over details der verdeeling zal kunnen praten. Zou dit een maal bereikt zijn, zelfs dan achten de des kundigen een onmiddellijke oprichting van twee onafhankelijke staten niet mogelijk. Noch de Joden, noch de Arabieren zouden reeds thans in staat zijn tot volkomen zelf regeering en de voorwaarden te vervullen, die hiervoor door de mandatencommissie in 1931' zijn vastgelegd. De commissie stelt daarom een overgangs-opleidingsperiode voor: hetzij indeeling van het mandaatgebied Palestina in kantons, waarbij de Joden en de Arabieren volkomen binnenlandsehe zelfregeering zou den genieten, maar voor buitenlandsche kwes ties en defensie- en douane-aangelegenheden onder de mandaatmogendheid blijven staan, hetzij het plaatsen van de Arabieren en de Joden ieder onder een afzonderlijk mandaat, totdat zij tot volledige zelfregeering in staat zijn. Men ziet hieruit, dat onafhankelijke Jood sche en Arabische staten, in strijd met de hoop van den Britschen minister van Kolo niën eerst in de verre toekomst werkelijkheid zullen kunnen worden. De Raad zal in Sep tember geen definitieve beslissing kunnen nemen. Hoogstens kan de Britsche regeering uitgenoodigd worden met hulp van te benoe men „grenscomimissies" een plan voor de toekomst, voor de opheffing van dat man daat uit te werken. Hiervoor zal zij dan in de eerste plaats met de Joden en de Arabie ren moeten onderhandelen, vervolgens moet het eventueele plan de goedkeuring van het Britsche parlement en daarna nog die van den Volkenbond verkrijgen. En zal dus zelfs nog heel veel tijd moeten verloopen, alvorens een begin gemaakt kan worden met de oplei ding van Joden en Arabieren tot volkomen onafhankelijkheid in Palestina. B. DE JONG VAN BEEK EN DONK. RADM, |j—lJ PROGRAMMA DONDERDAG 2 SEPTEMBER. HILVERSUM I, 1875 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30. Omroeporkest en gramofoonmuziek. 12.30 Gramomofoonmu- ziek. 1.15 Kovacs Lajos' orkest en soliste. 2.00 Declamatie. 2.30 Jonny Kroon's Ensemble en soliste. 4.00 Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Gramofoonmuziek. 4.50 Voor de kinderen. 5.35 Kovacs Lajos' orkest en soliste. 6.30 Sport- praatje. 7.00 AVRO-Dansorkest. 7.30 Gramo foonmuziek. 8.00 Berichten ANP Mede deelin gen.. 8.15 Omroeporkest en solisten. 9.30 Radio tooneel. 10.15 Renovakwintet. 11.00 Berichten A.N.P. Hierna AVRO-Dansorkest. 11.40—12.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 301 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO 2.00—12.00 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig' halfuur. 12.00 Berichten. 12'.15 KRO-orkest en gramofoonmuziek. 2.00 Hand werkles. 3.00 Gereformeerd Evangelisatie'koor. 3.45 Bijlbellezing. 4.45 Handenarbeid voor de Jeugd. 5.15 Gramofoonmuziek. 5.35 Bas en piano. 6.45 CNV-kwartiertje. 7.00 Berichten. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.45 Repor tage. 8.00 Berichten ANP. Herh. SOS-berich- ten. 8.15 Chr. Muziekvereeniging „Oranje". 9.00 Causerie over de wereldconferentie van ker ken te Edinburgh. 9.30 Vervolg concert. 10.00 Berichten ANP. 10.05 Gramofoonmuziek. 10.45 Gymnastiekles. 11.0012.00 Gramofoonmu ziek. Hierna schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.25 Gramofoonmuziek. 12.05 BBC-Wels- orkest en solist. 1.05 De BBC-zangers. 1.35 Gramofoonmuziek. 2.05 Het Bridgewater Kwin tet. 2.50 Causerie en declamatie. 3.05 Gramo foonmuziek. 3.35 Stedelijk orkest Bourne mouth en solist. 5.05 Gramofoonmuziek. 5.20 Lou Preager en zijn Band. 6.20 Berichten. 6.40 Sportpraatje. 7.00 BBC-orkest en solist. 8.00 Radiotooneel met muziek. 9.00 Liedjes a. d. vleugel. 9.15 „Science at your service", cau serie. 9.30 Zomerprogramma uit Noord-Ier- land. 10.00 Berichten. 10.20 Kerkdienst. 10.40 Het Hart House Ctrijkkwartet. 11.35 Het Or- pheans-dansorkest. 11.5012.20 Dansmuziek (Gr. platen) RADIO PARIJS. 1648 M. 7.10, 8.20, 10.35 en 11.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Populair concert en zang. 4.05 Zang. 4.50 Gramofoonmuziek. 7.23 Gramofoonmuziek. 7.35 Pianavoordracht. 7.50 Zang. 8.05 Cembalo voordracht. 8.5011.20 Symphonieconcert uit Vichy. KEULEN. 456 M. 6.50 Plietzsch-Marko-orkest. 8.50 E. Bör- schel's orkest. 10.20 Volksliederenconcert. 12-20 Trompetterkorps. 1.35 Omroeporkest. 2.35 Ge- vai-ieerd concert. 4.30 Gitaar en cello. 4.50 Ka mermuziek. 55.20 Omroeporkest. 7.05 Popu lair concert. 8.30 Omroeporkest, solisten en instrumentaal kwartet. 10.50 Trioconcert. 11.20 ■12.20 Landesorkest Gouw Baden. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroeporkest 1.30 Salonorkest. 1.502.20 Gramofoonmu ziek. 5.50 Omroeporkest. 6.50 en 7.23 Gramo foonmuziek. 8.20 Omroepsymphonie-orkest. 9.50 Zang 10.3011.20 Omroepdansoi'kest. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Salonorkest. 1.302.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Muzikale causerie. 6.35 Omroeporkest. 7.35 Gramo foonmuziek. 8.20 Kleine-orkest en gramofoon muziek. 10.3011.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 „September"-maandoverzicht. 9.20 Be richten. 9.35 Populair concert en voordracht. X0.20 Berichten. 10.50 Pianovoordracht. 1105 Weerbericht. 11.20—12.20 Dansmuziek (Gr, pl.)

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 4