De restauratie der Nieuwe Kerk te Delft. Een paleis als Departement HET HOOGSTE RECHT In het voormalig paleis van H. K. H. Prinses Juliana aan den Kneuterdijk te Den Haag wordt thans het Departement van Algemeene Zaken geïnstalleerd. Het inbrengen der kantoorinventaris Malcolm Campbell, gezeten op zijn race-boot na de verbete het wereld-snelheidsrecord op het Lago Maggiore De opbouw der nationale tentoonstelling op volkstuingebied .Natova", welke door den Bond van Volkstuinders in het R.A.I.-gebouw te Amsterdam georganiseerd wordt FEUILLETON Naar het Amerikaansch MILDRED D ANN ING. (Nadruk verboden.) 8) De rechter lachte. Ik mag niet op mijn eigen houtje recht spreken. U bedoelt, in- plaats van een vervolging in te stellen?" „Ja!" „Neen, hij zal moeten vóórkomen, zoodra u goed genoeg bent, om op de zitting te ver schijnen." De rechter kende de angst van dit soort menschen voor alles wat met de wet te maken heeft. „Nu dan", begon Marshall wanhopig en zweeg verder. Toen hij echter zag dat de rechter aanstal ten maakte om weg te gaan flapte hij de rest emit. „Wat wilt u me geven, als ik geen ver volging instel?" Zijn vrouw kwam een stap nader, en uitte een protest, maar hij wendde zich kwaad tot haar. „Hou je mond, zeg ik je", schreeuwde ^juffrouw Marshall keerde zich koppig af. „U bedoelt, dat u tenslotte toch liever geld hebt?" vroeg de rechter. „Ja, daar komt het zoowat op neer", ant woordde Marshall een beetje beschaamd. „Hoeveel moet u hebben?" Marshall dacht een oogenblik na. „Vijf hon derd dollar!?" sprak de rechter hem na. Marshall zat nu rechtop in zijn bed. „Geen stuiver minder!" barstte hij uit. Heel goed, hernam de rechter kalm. „Ik zal niet probeeren je minder te bieden maar i'k zou niet weten, waar ik het geld vandaan moest halen. Ik zou de-zaak liever sussen, terwille van zijn zuster, maar zooveel zal ik niet bij elkaar kunnen krijgen. Het is ook veel, want u bent met een paar dagen weer heelemaal in orde. Hoe dan ook, als u op uw stuk blijft staan, dan moet u uw eigen weg maar volgen. Het spijt mij om Virginia. Ze is een lief meisje en heeft zich juist met mijn zoon verloofd." Dit was een handigen zet van den rechter, maar 't was absoluut waar. Hij kon 't geld niet bij elkaar krijgen, want door zijn liefda digheidszin was zijn bankrekening niet hoog en Jackson's opvoeding had hem veel ge kost. Marshall leunde opgewonden voorover. „Uw zoon Jackson?" vroeg hij. „Ja." Marshall zweeg eenige minuten en het was den rechter duidelijk, dat hij met zichzelf streed. Maar Marshall was in zijn hart niet zoo'n kwaden kerel, zijn opvoeding en omstan digheden in aanmerking genomen en zijn beter ik won het pleit. „Kijk eens, ging hij voort, ik ken Jackson. Hij gaf mehij is hier meer dan eens ge weest. Ikik ben tevreden met twee hon derd meneer!" Weer wilde juffrouw Marshall er zich tus- schen mengen, doch voor de tweede maal werd haar de mond gesnoerd, „U neemt genoegen met twee honderd dol lars?" vroeg de rechter op kalmen toon. „Zeker". „Mooi. Laat Lem morgen naar het gerechts gebouw komen, dan zal ik hem het geld geven. Hij kan dan meteen de aanklacht intrek ken „Dat zal gebeuren, meneer." - „In orde. Ik ben blij, dat u tot dit besluit gekomen bent en ik hoop, dat ik u met een paar dagen zoo gezond als een visch, zal te rug zien. Goedendag samen." En de rechter vertrok; blij dat de aaam Fairfax voor de schande van een veroordeeling gespaard bleef. Onderwijl was Virginia naar huis gegaan en wachtte daar in stijgende onrust, tot ze het niet langer kon uithouden. Toen zette ze haar hoed op en ging op weg naar de Harrisville gevangenis, die achter het gerechtsgebouw gelegen was. Voor haar was het niets hier binnen te gaan, maarLloyd!" Ze stelde zich hem voor, norsch, verstokt, maar toch, haar broer, die van ergernis verteren zou. De gemoedelij ke cipier ontving haar zeer voorkomend en liet haar dadelijk bij haar broer toe, Lloyd, bleek geheel van streek en groette haar har telijker dan hij ooit tevoren gedaan had. „En Gene?" riep hij, „wat heeft hij ge zegd? Is hij „Hij heeft gezegd, dat hij zou doen wat hij kon. Mijn arme jongen! Hoe kon je toch..." „Zeur daar nu niet meer over", antwoordde hij, „maar luisterEn hij vertelde zijn plan. Virginia moest naar den rechter gaan, om hem Lloyd, onder borgstelling vrij te krijgen. Dan zou hij weggaan tot de zaak was overgewaaid en de rechter het geld betaald had. ,,'t Is toch mijn geld," eindigde hij. Virginia, wilde niet toestemmen voor Lloyd haar beloofde niet weg te loopen, maar dat wilde hij eerst niet doen. Hij had grooten lust haar te zeggen, wat hij dacht van de wij ze, waarop de rechter haar ten koste van hem beschermde, maar hij vond het toch ver standiger dit voor zich te houden. Hij koos de wijste partij, want hij begreep per slot heel goed, dat alleen Virginia tusschen hem en den toorn van den rechter stond. Dus op 't laatst gaf hij haar zijn woord, de stad niet te zullen verlaten en Virginia ging weg, dank baar voor zijn vriendelijke houding ten op zichte van haar. Ze vond den rechter thuis en vroeg hem haar te vertellen, wat er gebeurd was en wat Marshall gezegd had. Toen de rechter haar medegedeeld had dat Lloyd veilig was en dat Marshall genoegen had genomen men een geldelijke schadeloosstelling, zakte Virginia in een en schreide of haar hart zou breken. Plotseling herstelde zij zich en lachte door haar tranen heen en de rechter bukte zich en kuste haar betraand gezicht. „Zoo, kindje," zei hij, nu is alles in orde. Ben je nu gerust?" „Ja, antwoordde Virginia met een beverig lachje, „en u neemt het geld van mijn toelage, dat ik overgespaard heb. Zou dat genoeg zijn?? 't Is haast honderd dollar." „Zeker liefje, dat zal ik gebruiken. Het zal wel genoegzijn." „O, wat 'ben ik blij! En wordt Lloyd dan vrijgelaten? Hij vroeg me, of ik u wilde vra gen of hij niet onder borgstelling vrijgelaten kon worden." „Ja, morgenochtend wordt hij vrijgelaten. „Nu niet?" „Neen kind, ik geloof, dat een nachtje in de cel hem uitstekend bekomen zal," zei de rech ter onverbiddelijk, „bovendien, kan ik niet tusschenbeide komen om hem zonder verhoor vrij te laten." Daarmee moest Virginia genoegen nemen. Ze vloog op hem af en kuste hem. „O, va dertje", lachte ze. „Hoe kan ik u ooit dank baar genoeg zijn?" „Door nu naar huis te gaan en wat te rus ten", sprak hij. En nadat Virginia een be diende naar de gevangenis gestuurd had, met een boodschap voor Lloyd, dat hij den volgen den morgen uit de gevangenis zou mogen, deed ze, wat de rechter haar gezegd had. Maar de rechter vertelde nooit aan iemand, waarom zijn jaarlijksche reis naar Washing- ion dit jaar niet doorging. IV OP ZOEK NAAR TROOST. Den volgenden morgen vroeg bezocht Mar- chal's zoon, Lem, den rechter in het gerechts gebouw en ontvipg van I)em de beloofde twee honderd dollars. Zooals de rechter en Mar shall overeengekomen waren, zag Lem van de aanklacht af en na de gebruikelijke formali teiten, werd Lloyd vrij gelaten. Virginia ontmoette hem, want ze was met den rechter meegegaan naar het gerechtsge bouw en wandelde met haar broer zwijgend naar huis. Dank zij de moeite, die de rechter zich voor haar getroost had lekte 't nieuws van Lloyd's arrestatie en zijn bevrijding, niet officieel uit, en kwam niet in de kranten te staan, alhoewel het zich onder de negers als een loopend vuur tje verspreid had. Het voorval was dus uit de wereld, maar toen Virginia angstig naar haar broer's som ber gezicht keek en zijn booze blikken opving, wist zij dat er nog meer zou komen en zij waarschijnlijk weer de klappen zou moeten opvangen. Lloyd deed nauwelijks een mond open, tot ze het huis bereikt hadden, maar zoodra de de voordeur zich achter hen gesloten had en Lloyd veilig was voor de nieuwsgierige blikken, wendde hij zich tot zijn zuster. Geef me alsjeblieft dadelijk wat te eten", zei hij bitter. „Ja, jongen. O, Lloyd, ik ben zoo blij je weer terug te hebben." Zij belde en gaf Sarah order voor Lloyd's ontbijt. Ze volgde Lloyd in de eetkamer en ging naast hem zitten, terwijl hij op zijn ontbijt wachtte. Ze probeerde een gesprek te begin nen, maar Lloyd, die geplaagd werd door ge wetenswroeging en tegelijkertijd door een gevoel van verongelijkt te zijn, zat somber met zijn mes te spelen zonder te antwoor den. (Wordt vervolgd.) De eerste paardenrace van dit herfstseizoen, te Brighton verreden, werd gewonnen door .Hypothesis" (links). In het heetst van den strijd Het mterfeur der Nieuwe Kerk te Delft, waarvan de algeheele restauratie nagenoeg voltooid is en die op 8 September a.s. officieel weer in gebruik zal worden genomen Honing is gezond. Zoo dacht een jeugdige bezoekster der Engelsche bijententoonstelling in Horticultural Hall te Londen er deze week ook over Ter gelegenheid van het zilveren jubileum der Nationale Vereeniging tot bevordering der Paardenfokkerij in Nederland is in de Bossche veemarkthallen een jubileumtentoonstelling gehouden. Het draven voor de jury

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 5