Ld m 'i Jf cel BLONDONA BRUNETTA VRIJDAG 3 SEPTEMBER 1937 TI A A R Ti F. M'S DAGBLAD Jimmy Warnock maakte een groote fout en Kane profiteerde ervan; Joe Louis was zenuwachtig en promotor Jacobs blijkbaar ook; De Engelsche voetbal-league; Een oud zwem- record in eere hersteld; Een merkwaardige race in Frankrijk; Patsy Hendren's humor; Een zeer snelle Yoego-Slavi- sche hond. Vijf en dertig duizend toeschouwers zijn op het voetbalveld van Liverpool getuige ge weest van een boksmatch, die de gemoederen al maanden tevoren in beroering had ge bracht. Deze groote belangstelling gold de tweemaal uitgestelde uitmoeting tussohen de vlieggewichtboksers Peter Kane en Jim War nock, waarvan de winnaar het recht heeft Benny Lynch voor diens Engelsche, Europee- sehe en wereldtitels uit te dagen. De sterke arm bracht hulp in een Engelschen sportwedstrijd door een der kleine deelneem- stertjes over de knie te leggen en reparatie te brengen, waar het noodig was gebleken. Warnoick had Lynch reeds tweemaal op punten verslagen in matches, die op een enkele onsen hooger gewicht dan de vliegge- wicht-limiet waren vastgesteld en Kane had met al zijn voorgaande tegenstanders korte metten gemaakt. Geen wonder, dat de recette van 7300 pond sterling (67.000 gulden) de hoogste was, ooit bij een openlucht gevecht in Noord-Engeland bereikt. De bokscapaciteiten van den Ier Warnock werden hooger aangslagen dan die van Kane, die echter over een fonnidabelen stoot in beide handen beschikt. Het kwam er dus voor eerstgenoemde op aan, zijn betere ringtech- niek te gebruiken om Peter's stooten te ont wijken of onschadelijk te maken, doch het vurige Iersche temperament heeft Warnock parten gespeeld. Hij ging onmiddellijk tot den aanval over, daarmede in de kaart van zijn tegenstander spelend en het duurde dan ook niet lang, of een voltreffer van Kane op de kaak zond den Ier naar de planken. Dat was het begin van het einde en ten slotte won Peter door een technische knock out, toen de scheidsrechter den strijd in de vierde ronde bij de zooveelste knock-down stopte. Men is er algemeen van overtuigd, dat Kane ook de meerdere van Lynch is, doch het is de vraag, of de uitdager voor den titel zon der lichamelijke verzwakking het vlieggewicht (8 stone) zal kunnen maken. Bij het uitstellen van de match tusschen Farr en Louis voor den zwaargewichttitel, is het vorige week vreemdsoortig toege gaan. Nadat beide boksers gewogen waren, las Bill Brown, vertegenwoordiger van de State Boxing Commission, het wedstrijdreglement voor, waarbij hij zijn sympathie voor Louis niet onder stoelen of banken stak met het klaarblijkelijke doel, het zelfvertrouwen van den Engelschman te schokken. Daarna ver klaarde onverwachts de promotor Mike Jacobs, dat de match wegens regen tot Maan dags zou worden uitgesteld, ofschoon het niet eens hard genoeg regende om een on derbreking van een cricketwedstijd te kun nen veroorzaken. De werkelijke reden ligt dan ook in het teleurstellende verloop van den voorverkoop, wat in Amerika nog steeds den doorslag geeft. Het schijnt, dat Farr's manager, Ted Broad- ribb, met dit uitstel min of meer rekening- had gehouden bij de training van zijn poulain want Tommy woog vier pond boven zijn beste wedstrijdgewicht, terwijl daarentegen Louis, die een zeer nerveuzen indruk maakte, tot op een haar getraind was en dus waarschijn- De Duitscher Lohmann is loereldkampioen achter den motor geioorden. Op ome foto passeert hij zijn gevaarlijksten tegenstander, den Franschman Terr eau, beslissend, vlak voor het einde lijk ongerief van dit uitstel zou ondervinden. De neger woog 14 stone 2 pond (198 Engel sche ponden; 1 Eng. pond is 4*4 Hollandsch ons), Farr was 9 pond zwaarder. In Engeland heeft Koning Voetbal Zater dag j.l. zijn intrede gedaan en overal werd hij door duizenden toeschouwers verwel komd. Deze eerste wedstrijddag leverde een groot aantal hattricks op want Mills (Chelsea) Drake (Arsenal), Clayton (Wolverhampton), Cramshaw (Mansfield) en Rice (Falkirk) scoorden elk drie doelpunten. De drie van Clayton waren voldoende om Manchester City, de kampioen van het vorige seizoen, de eerste League-nederlaag sinds Kerstmis, toe te brengen, want de Wolves, een der candidaten voor den titel, zegevier den met 31. Chelsea bereidde haar 40.000 supporters een aangename verrassing door Liverpool met niet minder dan 61 af te maken, en Drake ontzenuwde alle geruchten omtrent zijn gebrek aan vorm na zijn ope ratie, door de 58.000 aanwezigen op het Ever- ton-veld nog voor de pauze op een prachtige hattrick te vergasten. Bastin voegde daar nog een karakteristiek doelpunt aan toe en daar mede bewezen de Londenaars, dat er weer terdege rekening met hen zal moeten wor den gehouden. Datzelfde kan ook van de bekerhoudei's Sunderland gezegd worden, want Gurney had reeds in de eerste halve minuut van de match tegen Middlesbrough gescoord en het einde kwam met een 31 overwinning. Ook Aston Villa stak goed van wal en klopte West Ham United, een harer zwaarste concurrenten voor de bovenste plaatsen. Ver melding verdient voorts het échec van New castle, dat tegen het gedegradeerde Man chester United met 30 ten onderging en ook Sheffield Wednesday startte slecht, door de beide punten in Chesterfield te laten. Het was op 20 Augustus juist zestig jaar geleden, dat een Engelsche zwemmer, Cavill genaamd, een prestatie verrichtte, waarvan de deskundigen niet wilden gelooven, dat deze inderdaad was volbracht. De Chileensche tennisspeelster Anita Lizana is de laatste paar jaar in haar land met eer bewijzen overladen. Maar voor wat hoort wat. Zij wist het enkelspel te Wimbledon nog niet te winnen en nu hebben haar ouders bepaald, dat dit eerst moet gebeuren en dat zij dan pas met den Schot Ronald Ellis mag trouiven. Ronald en Anita nemen het denkbeeld, dat zij nog minstens een jaar moeten wachten echter blijkbaar nogal vroolijk op. Hij zwom over het Kanaal in 12 uur en 15 minuten, nadat Webb het twee jaar tevoren in 21 uur en 45 minuten had gedaan. Het leek onmogelijk, dat er zulk een groot ver schil in de tijden kon bestaan. Tenslotte ver lieten Cavill en de man, die hem in een boot begeleid had, Engeland en vestigden zich in Australië, tot het laatste oogenblik volhou dende, dat de overtocht over het Kanaal in derdaad in den opgegeven tijd was afgelegd, doch iedereen lachte hem uit. Thans weet men natuurlijk, dat Cavill's prestatie geenszins tot de onmogelijkheden behoorde, omdat het getij hem gunstig kan zijn geweest. Want het is juist door een nauwkeurige bestudeering van het getij en de verschillende stroomingen, dat de beste en snelste resultaten van de laatste jaren bereikt werden. Desondanks hebben slechts twee zwemmers den overtocht in minder dan 13 uur volbracht, te weten de Franschman George Michel in 11 uur 5 minuten en de Duitscher Hans Vierkotter in 12 uur 40 mi nuten, beiden in 1926. Het zou daarom niet meer dan billijk zijn, als Cavill's prestatie alsnog in de recordlijst zou worden opgenomen. In Frankrijk is weer het jaarlijksche, door het sportblad l'Auto georganiseerde „Cham- pionnat des Débrouillards" gehouden, waarbij de deelnemers de volgende ongewone taak hebben: 3600 Meter hardloopen, 15 kilometer ©ross-country per fiets en waar dit onmoge lijk is, met de fiets aan de hand of op den rug, vervolgens het overklimmen van een 3 Meter hoogg schutting, daarna 40 Meter loo- pen op handen en voeten, dan 30 Meter la-ui- pen en tenslote 30 meter zwemmen vrije slag met een duik van behoorlijke hoogte. Deze interessante en wel zeer veelzijdige race werd gewonnen door Marcel Ségall, doch wij zijn in het onzekere, of de winnaar zijn koude bad na de ongetwijfeld groote inspan ning bij de veldloop en het kruipen, zijn zege niet met een longontsteking heeft moe ten bekoopen. Vooralsnog zien wij een dergelijken wed strijd nog niet als conditie-training voor onze voetballers vastgesteld, al biedt vooral het Haarlem-terrein met de nabije Jan Gij zen- vaart of het Heemsteedsche Sportpark met het zwembad „Groenendaal" daarvoor een uitgezochte gelegenheid. Slechts de cross country met de fiets zou moeten vervallen, want weten we niet allemaal, dat het ver toeven op de wandelpaden van Groenendaal, zelfs met de fiets aan de hand, verboden is. Patsy Hendren, een der beste Engelsche cricketers uit de periode na den oorlog, heeft tegen Surrey zijn laatsten wedstrijd voor Middlesex gespeeld, alvorens zijn talenten als coach van Harrow voor de schooljongens te benutten. Zoo groot was de belangstelling van ver slaggevers, fotografen en film-operateurs, bij zijn laatsten gang van het paviljoen naai de wickets, dat Hendren met geen mogelijk heid kans zag, door de menigte, die nog met vele handteekeningen-verzamelaars was aangevuld, heen te dringen. Tenslotte gaf hij zijn poging dan ook maar op, hief in wanhoop de handen ten hemel en riep met zijn be kende gevoel voor humor: „Denken jullie soms dat ik Robert Taylor (de filmheld) ben" Het grappige van het geval is, dat Taylor door de bakvisschen van allerlei leeftijd als de man met het ideale uiterlijk wordt be schouwd, wat van Hendrennu niet direct kan worden gezegd. Een Duitsche herdershond heeft onlangs een zwemrecord gevestigd, waarop zijn baas, een Yoego-Slavische hotelhouder uit Crikve- nica, terecht trotsch-is. Hij had het dier aan een vriend uitgeleend, teneinde dezen behulp zaam te zijn op diens jachtterrein, dat op 12 kilometer afstand was gelegen. De hond voel de echter niets voor den vriend en nog min der voor de jacht en begon uit protest een hongerstaking. Toen ook dat niet hielp, glipte hij het huis uit, sprong in het water, dat den naasten weg naar het hotel van zijn baas vormde en legde den afstand van 12 kilo meter zwemmende in anderhalf uur af. De eigenaar van dit record-brekende dier wordt thans niet moede, zijn klanten te ver zekeren, dat hij den hond nooit door Mevrouw Braun heeft laten trainen en dat Bello ook nimmer les in crawl- of „butterfly"-slag heeft ZEILEN. DE BURNHAM-WEEK. De Nederlandsche deelnemers in de Inter nationale sharpie-klasse van de Burnham- week blijken nog steeds de gevaarlijkste tegenstanders voor de andere zeilers te zijn. In den individueelen wedstrijd was zoowel de eerste als de tweede plaats voor een Ne derlandsche boot; in de teamrace werden de tweede en derde plaats bezet. Onze landge- nooten doen al het mogelijke om den Neder landsehen zeilnaam in Engeland hoog te houden. Toen er 's morgens voor den individueelen wedstrijd gestart werd, stond er storm uit het Zuid-Westen, waaraan vele deelnemers •met bezorgd gezicht keken. Bijna allen reef den zeil, maar er waren er twee, die onge- reefd met hun booten aan den start ver schenen: de bemanningen van de „Mieke 2" en de „Wilgenhoek". Zoowel Borgerhoff Mulder en Ritman als Coops en Borst durfden het aan met een dergelijken wind met volle zeilen uit te ko men. Hun durf werd beloond, steeds meer kwamen zij op de Engelsche tegenstanders voor, de „Mieke 2" nam zelfs nog een flinken voorsprong op de „Wilgenhoek" en onder ver bazing van de Engelschen, die gedacht had den dat zeker één van de Neoderlandsche booten zou omslaan of averij krijgen, kwamen Borgerhoff Mulder en Ritman als eerste dooi de finish met twee minuten voorsprong op hun als twee eindigende land- en clubgenoo- ten Coops en Borst en met vele minuten voorsprong op de „Ynys", gezeild door Marsh en Robertson. In den middag werd de eerste teamrace gehouden om den Ariel Challenge Cup. In deze race waren onze landgenooten niet zoo gelukkig. Reeds kort na den start kwam de „Mieke 2" in aanvafing met de „Titania" van de Royal Corinthian Yacht Club. De En gelsche boot kwam er het minst goed af en moest den strijd staken. Borgerhoff Mulder en Ritman konden evenwel doorzeilen; na f raaien strijd werd kap. Dawes met zijn „Cutty Sank" eerste. De „Wilgenhoek" kwam als tweede binnen vóór de „Mieke 2". Daar van het team van de Royal Corinthian Yachtclub alleen de „Cutty Sark" binnenkwam, heeft de watersport ver- eeniging „Loosdrecht" na deze eerste race een goede kans on het winnen van den beker. Dit hangt nu af van de plaatsen, welke de „Mie ke 2' en de „Wilgenhoek" en de booten van de Royal Corinthian Yachtclub in de nog restee- rende twee races zullen bezetten. KRACHTSPORT. NEEUW WERELDRECORD VAN FEIN. Uit Weenen: De Olympische kampioen Ro bert Fein (Oostenrijk) verbeterde het we reldrecord tweehandig trekken in de licht gewichtklasse met 1,5 K.G.;'hij bracht het op 111,5 K.G. Het oude wereldrecord stond even eens op zijn naam en dateerde van 24 Mei 1936, gevestigd te Boedapest. BILJARTEN. HET CLUBKAMPIOENSCHAP BIJ „D.E.S." De wedstrijden in de finale tusschen de zes overgeblevenen uit de drie groepen van de eerste ronde zijn Donderdag weder vervolgd met drie partijen, waarvan de uitslag als volgt was: te maken pnt. brt. h.s. gem. J. A. Roosen 65 58 47 14 1.23 C. v. d. Hoek 165 165 47 12 3.51 J. Strïjbos 135 J. A. Roosen 65 J. Strijbos W. Out 135 95 95 43 43 37 37 12 2.— 6 1.51 2.37 2.56 OPENING VAN HET BILJARTSEIZOEN. De biljartvereenigingen „D.E.S." en „Insu- linde", beide te Haarlem, hebben besloten, om ter inleiding van het biljartseizoen een wed strijd tegen elkaar te spelen met een 19-tal spelers van beide clubs, waarbij een clubprijs en enkele persoonlijke prijzen worden uitge loofd. MOTORBOOTSPORT. NIEUW WERELDRECORD VAN SIR MALCOLM CAMPBELL. Uit Locarno: Sir Malcolm Campbell ver beterde hedenmorgen op het Lago Maggiore het wereldrecord van motorbooten door over den mijl een gemiddelde uusnelheid te be reiken van 208.40 K.M. Woensdag had Campbell reeds een gemid delde van 203.30 K.M. gemaakt, doch on danks het feit, dat zijn poging, het record van Garwood te verbeteren, geslaagd was. had de Engelschman verklaard, dat zijn mo tor nog sneller kon en dat hij zoo spoedig mogelijk zou trachten het record opnieuw te breken. Reeds vandaag is Campbelll daarin geslaagd. OLYMPISCHE SPELEN. BARON PIERRE DE COUBERTIN OVERLEDEN. Stichter der moderne Olympische Spelen. Uit Genève: In den ouderdom van 75 ja ren is de schepper van de moderne Olym pische Spelen, baron Pierre de Coubertin, Donderdag aan de gevolgen van een beroerte overleden. De Coubertin had Donderdagmiddag 5 uur een kleine wandeling gemaakt in het park De la Grange. Hij werd door een beroerte getroffen, welke den dood onmiddellijk ten gevolge had. Het stoffelijk overschot werd in de kapel van de begraafplaats Plainpalais opgebaard. De Coubertin, die op 1 Januari 1863 is ge boren, had in Engeland geleerd, welk een groote plaats de sport dient in te nemen in de volksopvoeding. Hij schreef naar aanlei ding daarvan een boek getiteld: ..^'Education en Angleterre, Colleges et Universités". In zijn vaderland vond hij eenigen tijd later navolgers, maar zijn hoofddoel was de licha melijke opvoeding over de geheele wereld te propageeren. Hij is daar schitterend in ge- Op 23 Juni 1894 werd te Parijs het Inter nationaal Olympisch Comité gesticht; op dit congres waren 22 landen vertegenwoordigd. De Coubertin zette er zijn Olympische ge dachte uiteen; volgens de door hem geschet ste richtlijnen zijn de Olympische Spelen in modernen stijl ontstaan. In 1896 werden de eerste spelen georganiseerd, en natuurlijk in het oude Griekenland, te Athene, waar de Coubertin veel steun voor zijn idealen had ondervonden van den Griekschen kroonprins Constantin. De Coubertin was een uitnemend stylist. Verscheidene boeken zijn van zijn hand ver schenen; zeer belangwekkend waren zijn „Olympische Mémoires". Baron Pierre de Coubertin. De stichter van de moderne Olympische Spelen was een voorvechter van het zuivere amateurisme. Baron Schimmelpenninck van der Oye over De Coubertin. De president Van het Nederiandsch Olym pisch Comité, mr. A. baron Schimmelpen ninck van der Oye, was zeer geschokt, toen hij de tijding van het overlijden van den schepper der moderne Olympische Spelen vernam. „Een practisch idealist is heengegaan," zei de heer Schimmelpenninck, „een persoon lijkheid met grooten invloed. De Coubertin is geen man geweest van een bepaalde maat schappelijke positie. Niettemin is het hem ge lukt, dank zij zijn enorme geest kracht en zijn bezieling, de Olympische Spe len te scheppen, waarvoor in de tegenwoor dige tijden regeeringen zich interesseeren. Hij was een welsprekend man en een groot stylist, van wie een bepaalde suggestie op zijn omgeving uitging. In 1894 stichtte hij het Olympisch Comité, waarvan hij president werd. Onder zijn presidium ben ik geïnstal leerd als lid van het I. O C. Op datzelfde congres viel toen de voor Nederland zoo be langrijke beslissing, dat de Spelen der Ne gende Olympiade in 1928 te Amsterdam zou den worden gehouden. Na 1925, toen hij opge volgd werd door graaf De Baillet Latour (hij verkreeg den titel van eerepresident, van het I. O. C.) heeft De Coubertin zich geleidelijk teruggetrokken, zich wijdend aan zijn stu dies. Hij woonde te Lausanne. Aan de Cou bertin, aan den geestelijken vader der Olym pische gedachte, zal ik altijd blijven denken als een groot man, die naar zijn beste weten getracht heeft zijn idealen in practijk om te zetten en die tijdens zijn leven zijn schep ping heeft zien uitgroeien tot een der mach tigste vredesdemonstraties onder de jeugd van alle volken." DE WINTERSPELEN BLIJVEN IN JAPAN. OOK DE ZOMERSPELEN GAAN DOOR. Uit Tokio: Het Japansch Olympisch Comité heeft aan het Noorsche O. C. telegrafisch me degedeeld, dat men unaniem besloten had, geen. afstand te doen van de organisatie der Olympische winterspelen, welke in 1940 te Zapporo zouden worden gehouden. Naar men weet had het I. O. C. op een bij eenkomst te Warschau aan Japan verzocht nog eens in overweging te willen nemen, af stand van de winterspelen te doen ten behoe ve van een Europeesch land. In dat geval zou Noorwegen sterk in aanmerking zijn geko men voor de organisatie der winterspelen in 1940. Uit het telegram van het Japansch Olympisch Comité aan dat van Noorwegen blijkt thans, dat men er in Japan prijs op blijft stellen, ook de winterspelen te organi- seeren. Intusschen zijn er geruchten verspreid, als zou Japan afstand doen van de organisatie der zomerspelen, in verband met de politieke moeilijkheden, welke zich op het oogenblik tusschen Japan en China voordoen en welke, naar men ook in Japansche kringen aan neemt,'nog wel geruimen tijd zouden kunnen duren. Na een bespreking tusschen den Japanschen minister-president Prins Konoye en den mi nister voor de lichamelijke opvoeding Yasui is een verklaring bekend gemaakt, dat de Ja pansche regeering de organisatie van de Zo merspelen te Tokio 1940 blijft steunen. De voorbereiding zal op de gewone wijze voort gang hebben. LAWNTENNIS. HAARL. LAWNTENNISCLUBT.C.H. Zaterdagmiddag twee uur zullen op de banen aan de Spanjaardslaan de jaarlijksche lawntenniswedstrijden tusschen de H.T.C, en T.C.H. gespeeld worden. Er staan 38 partijen op het programma. Zondagmorgen half tien worden de wed strijden voortgezet. Overbodig andere vrouwen te benijden! U ruit wel bemerkt hebben, dat vele vrou wen tegenwoordig opvallend fraai glan zend haar bezitten en U zult zich vaak afgevraagd hebben, waaraan zij dit toch te danken hebben De oplossing van dit probleem is zo eenvoudig zij wassen het haar regelmatig met Blondona of Brunetta, de moderne, alkalivrije haar»vasmiddelen. Alleen Blondona bevat het beroemde Kamilloflor, dat zelfs donkerder geworden blond haar weer fraai licht van tint maakt, terwijl Brunetta door het speciale bestand deel Hequil het doeltreffende middel is om donker haar een schitterende tint en glans te geven. Voorts zult U verbaasd staan, hoe snel Uw haar droog is na het wassen met Blondona of Brunette en hoe gemakkelijk het zich laat kappen. WAARBORGEN VOLMAAKTE H AARVERZORGING VH.67-UL01I (Adv. ingez. Med.) SCHAKEN. NATIONALE SCHAAKWEDSTRIJDEN TE ZANDVOORT. De traditioneele nationale schaakwedstrij den georganiseerd door de Zandvoorfcsche Schaakclub op 18 en 19 September a.s. be loven veel belangstelling te ondervinden. Ge speeld zal worden in groepen van vier en wel in hoofd-, eerste-, tweede- en derde klasse, terwijl wederom een dubbele eeregroep aan dezen wedstrijd is verbonden, waaraan de beste Nederlandsche schaakmeesters zullen deelnemen. Gespeeld wordt op Zaterdag 18 September des avonds en op Zondag 19 Sep tember den geheelen dag. Fraaie prijzen zijn wederom beschikbaar gesteld en wel voor iedere groep van vier spelers zijn twee prij zen beschikbaar, bestaande uit gebruïks- en kunstvoorwerpen. De wedstrijden worden ge houden in gebouw Monopole aan het Sta tionsplein. Bij aanmelding aan den secretaris der Z.S.C., Haarlemmerstraat 40, gelieve men tevens op te geven in welke klasse men wenscht mede te spelen. ZOMERWEDSTRIJD HAARL. SCHAAKCLUB. In Café Restaurant „Bolwerk" had de uit reiking plaats van de prijzen, behaald in den zomerwedstrijd der Haarlemsche Schaak club. De heeren Bert en Mobach. die oor spronkelijk om de gouden medaille zouden moeten spelen, waren echter vredelievend; zij besloten den prijs te deelen. Ze kregen ieder een fraaien beker. De schoonheidsprijs, eveneens een beker, was voor mevr. Onvlee— Lans. De heer N. A. Ouwerkerk kreeg een schaakspel, beschikbaar gesteld door den heer Bauer. Verder kregen alle eerste-prijs- winnaars medailles, de tweede-prijswinnaars boeken of kunstvoorwerpen. De einduitslag luidt: Groep I: Ie prijs J. J. Bert. 2e prijs Ant. Kroese. Groep II. Ie prijs P. Mobach. 2e prijs J. van Dijk. Groep UI le prijs J. H. Kruyt, 2e prijs J. Schippers. Groep IV le prijs H. L. Guldemond, 2e prijs G. Ouwerkerk. Groep V: le prijs Ph. v. d. Broek, 2e prijs H. D. Wessel. Groep VI: le prijs H. B. v. d. Hoeff. 2e prijs C. v. d. Vliet. Groep VII: le prijs J. M. Snoek, 2e prijs S. Sival. Groep VIII le prijs A. Lange- raar, 2e prijs G. Brander, Groep IX: le prijs Mevr. Verlooy, 2e prijs mevr. Hanning. Na afloop der prijsuitreiking werd door vijf leden van de H.S.C. de heeren Bert, Van Dijk, Geuzebroek, Akkerman en Van Es, en door den heer J. F. Mantz lid van Heemstede, si multaan gespeeld. VOETBAL. JAARVERGADERING „BLOEMENDAAL". De voetbalvereeniging „Bloemendaal" houdt haar jaarlijksche ledenvergadering op Vrij dagavond 10 September in Hotel „Roozen- daal" te Over veen. „BLOEMENDAAL" ORGANISEERT WEER HET WALLER -BEKER-TOURNOOI. Na eenige jaren van stilstand zijn voor a.s. Zondag 5 September door Bloemendaal wed strijden uitgeschreven om den zilveren Wal- ler-beker, in 1927 door den heer P. A. Waller te Overveen, lid van het N.O.C., bij het 25- jarig jubileum der vereeniging als wisselprijs beschikbaar gesteld. In seizoen 19281929 werden de eerste wed strijden op touw gezet; toen dongen de ver- eenigingen Alcm. Victrix. V.V.A.. W.F.C. en Bloemendaal mede. W.F.C. en Alcmaria be reikten de finale, doch het spelen van dezen wedstrijd werd door het reeds draaiende competitierad verhinderd. Op 3 Mei 1931 waren beide vereenigingen tegelijk vrij en genegen uit te maken, wie voor een jaar houder van den fraaien beker mocht zijn. Alcmaria won den strijd met 53 en daarmee voor één jaar den beker. In 1932 werd het tournooi op 20 Maart ge houden tusschen dezelfde vereenigingen met als resultaat, dat op 24 April 1932 de finale tusschen W.F.C. en Bloemendaal kon wor den gespeeld, welken wedstrijd de Bloemen dalers met 5l wonnen De jaren, die nu volgden, werden deze wedstrijden niet gespeeld, totdat, met goed vinden van W.F.C.. Alcmaria en V.V.A., die alle drie verhinderd zijn dit jaar mede' te dingen, het tournooi voor dit seizoen haar beslag kreeg tusschen T.O.G., Hillegom, A.S.C. en Bloemendaal. Bloemendaal heeft dus a.s. Zondag het be zit van den zilveren beker te verdedigen. Het programma voor a.s. Zondag luidt: 10.30 v.m. f terrein Bloemendaal) Bloemen daal 1—A.S.C. 1 10.30 v.m. f terrein D.E.K. Bl.daal) Hille gom 1T.O.G, 1. 2.30 n.m. terrein Bloemendaal: finale tus schen de winnaars van bovengenoemde wed strijden

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 7