VERVERIJ CHEM. WASSCHERIJ S. KROM N.V. - Alkmaar Tel 4043 (3 lijnen) TERUG VAN DE REIS! Sportkleeding voor Scholieren Sportmagazijn Gretha [ie Bruijn iHLD -Vertelling ZATERDAG 4 SEPTEMBER .1937 HAARLEM'S DAGBLAD Katholiek-W etenschappelijke Ver- eeniging vergaderde te Haarlem. Bezoek aan de Frans Halstentoonstelling;. De letterkundige afdeeling van de Katho liek-Wetenschappelijke Vereeniging hield dezer dagen te Haarlem haar zomervergade ring. In den ochtend kwamen de leden bijeen in het Frans Halsmuseum, alwaar zij werden ontvangen door den directeur, den heer G. D. Gratama en jhr. dr. J. L. A. A. M. van Rijckevorsel. Deze laatste had met bereidwil ligheid de taak op zich genomen het gezel schap rond te leiden langs de tentoonstelling. Na een korte inleidende beschouwing over de in menig opzicht nog duistere levenshis torie van Frans Hals waarbij spreker met name wees op de zuidelijke afkomst van. den schilder, waarin het barokke in Hals' werk ten deele zijn verklaring vindt, on op de bewering, dat Hals protestant zou zijn ge weest, welke bewering door de feiten geens zins voldoende wordt gemotiveerd ving de rondwandeling over de tentoonstelling aan. De deelnemers hebben hierbij in overvloedige mate van de voorlichting door hun gids mo gen profiteeren. In de middagvergadering voerde pater H. Geurtjens, M.S.C. het woord over: „Het mo derne steenen tijdperk". NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN. ZANDVOORT NED. PROT. BOND. gebouw Brugstraat. Nam. 7:~Ds. W. Banning. PERSONALIA. Onze stadgenoote, mej. B. v. d. Steen, is benoemd tot leerares aan het Doofstommen- Instituut te Groningen. VERGUNNING GEWEIGERD. Naar wij vernemen heeft de waarnemende burgemeester, wethouder Van Liemt, vergun ning geweigerd voor de door de commissie „Hulp aan Spanje" in te richten tentoonstel ling in het gebouw Caecilia, in de Jansstraat. UITVOERING IN HET GEREF. WEESHUIS. Men schrijft ons: Evenals vorige jaren heeft het muziekge zelschap „Arti et Religioni" een uitvoering gegeven in het Gereformeerd of Burger Wees huis aan de Olieslagerslaan. De kinderen ge noten van de marschen, zongen mee met de potpourri en liepen tenslotte in de pas ach ter de muziek aan. toen de traditioneele rondgang door het huis werd gemaakt. Het gejuich bij het afscheid en het „tot weer ziens" zij de muziekvereeniging met haar di recteur. den heer F. A. Dekker, blijk van waardeering voor wat zij voor de bewoners van het Weeshuis gedaan hebben. ARBEIDERS JEUGD CENTRALE. Op Zaterdag 24 en Zondag 25 September zal hier ter stede een gewestelijke jeugd- bijeenkomst van de A. J. C. worden gehouden, waaraan niet minder dan 1500 A. J. C.'ers uit de provincie Noord-Holland zullen deel nemen. Getracht wordt deze 1500 jeugdige personen bij ingezetenen onderdak te ver schaffen. Het ligt in de bedoeling van de leiding der A.J. C. 's Zaterdagsmiddags in optocht van het station door de binnenstad te trekken en des avonds een groote bijeenkomst te houden, waar spelen zullen worden opgevoerd. WISSELKOERSEN. Amsterdam. 10.15 uur. Londen 8.99 Berlijn 72.74'/2 Parijs 6,76 1/4 Brussel 30.53 Vz Zwitserland 4i.6( New-York 1.81 1/4 JAARVERGADERING MANNENKOOR „DIE SPAERNE SANGHERS". •Bovengenoemde mannenzangvereenlging hield Donderdag 2 September j.l. haar jaar vergadering in haar gebouw aan de Nassau- laan alhier. De bijzonder goed bezochte ver gadering werd geopend door den voorzitter, den heer L. Sehoorl. die in zijn openingswoord getuigen kon dat door voorzichtig beleid de financiën op gezonde basis waren te houden. De belangstelling en medewerking der koor leden, welke voorheen wel eens iets te wen- schen overliet, vertoont den laatsten tijd ge lukkig weer verbetering. In verband met het a.s. feestconcert ter eere van den dirigent. Lieven Duvosel. wekt de voorzitter alle leden op 100 pet. medewerking te geven, en de re petitie-avonden te bezoeken. Het jaarverslag van den secretaris, den heer J. A. van Asdonk, releveert het najaars concert 1936, het voorjaarsconcert voor het Centraal-Comité voor Werkloozen, de Vlaam- sche avond met den heer Lode van Gent als voordrachtkunstenaar en de traditioneel ge worden en goed geslaagde Zomer-ontspan- nings-dag. welke ditmaal onder de goede lei ding van het bestuur van Montauban-fonds plaats vond op de Provinciale Landgoederen te Bakkum. In een uitvoerig memorandum van den heer Lieven Duvosel, wordt verder het pro gramma voor het a.s. feest-concert gegeven, en mededeeling gedaan omtrent de solisti sche en andere medewerking. Van de verslagen van den penningmeester, de Zaalcommissie, het Maandblad, en van de rapporten van de Verificatie-commissie wordt met belangstelling kennis genomen. De begrooting voor het komende jaar wordt zon der hoofdelijke stemming goedgekeurd. Verslag wordt uitgebracht van de jaarver gadering van het Kon. Nederlandsch Zan gers Verbond. O.a. wordt daarbij medege deeld, dat ter gelegenheid van het 85 jarig bestaan van het Verbond in 1938, op den Tweeden Pinksterdag een groot feestconcert zal worden gegeven te Arnhem, en waaraan zooveel mogelijk alle aangesloten koren zullen moeten deelnemen. Bij de verkiezing van bestuursleden ter voorziening in de functie van voorzitter en secretaris wordt den heer L. Sehoorl. welke voornemens was af te treden, na een gloedvol betoog van meerdere leden, en na een en thousiaste aanhankelijkheidsbetuiging van het geheele koor, opnieuw gekozen als voor zitter. Verder wordt als nieuw bestuurslid den heer Frantz gekozen. De benoeming van den aftredenden Secretaris den heer J. A. van Asdonk, tot Eere-lid wordt met een krachtig applaus door de vergadering aan vaard. Na de benoeming van een nieuwe Verifica tiecommissie voor het komende boekjaar, en do aanwijzing van voorzitter en secretaris als afgevaardigden voor het Kon Neder! Zangersverbond, werd deze goed bezochte vergadering door den voorzitter gesloten. Uw goederen nu naar het adres van vertrouwen. KEURIG BILLIJK VLUG Winkel HAARLEM: Zijlstraat 57 - Telef. 16387 (Adv. Ingez. Med.) Beiaardconcert. Op Zaterdag 11 September. Hier volgt het programma van het beiaard concert, te geven op Zaterdag 11 September а.s. des avonds van 20 uur tot 21 uur, op den beiaard in den toren van de Groote of St. Bavokerk te Haarlem, door Ferdinand Tim mermans. Stadsbeiaardier van Rotterdam en Schiedam. 1. A little fantasy and fugue, Hamilton Harty 2. a. Marschlied M. Overman-Zöllner b. Wij leven vrij J. W. Wilms c. Een liedje van de zee (uit den „Nederlandsche Gedenck- clanck") van A. Valerius 3. Werken voor beiaard: a. Andante cantabile Jef Denijn b. Menuet Jef van Hoof c. Thema met variaties Staf Nees b. Koppig Ph. Loots 4. a. In den regen J. P. J. Wierts c. Soldatenliedje H. Zagwijn 5. Hollandsche Feestdag (vier boerendansen) Ferd. Timmermans a. Moedersliedje Louis Schnitzler b. Duifjes met u blanke Veeren, J. W.Wilms c. Klein vogelijn Joh. de Veer d. Die ou hande van mij Moeder, A. Lambrechts-Vos 7. Solvejgslied, Edw. Grieg De genoodigden van „Haarlem's Bloei" kunnen dit beiaardconcert aanhooren in de bovenzaal van café-restaurant Brinkmann, Groote Markt. EEN VERKEERSBORD GEWENSCHT! Men vestigt er onze aandacht op, dat den laatsten tijd het verkeer door de Haarlem mermeer naar onze gemeente, zeer is toege nomen en vele automobilisten en ook wiel rijders uit de Haarlemmermeer via de Zomer- vaart onze gemeente binnenkomen. Dit gaat goed tot de Nagtzaambrug, waar recht door rijden verboden is. Maar overigens staat er op dit drukke verkeerspunt geen enkel aan wijzingsbord dat "de te volgen richting aan geeft. Indien de autoriteiten hier aandacht aan willen besteden zullen zij velen een dienst be wijzen. EXAMENS. Op het dezer dagen te Amsterdam gehou den V.E.V.-examen slaagden voor diploma elctro-monteur sterkstroom J. W. Beversluis, Beènnebroek, C. H. v. Deelen, K. v. Harten, C. Luiting, G. J. Mnntinga, W. H. Spruyt, allen Haarlem, L. Hartsuiker, Heemstede, H. de Kruyff, Bloemendaal, N. .Sinnige, Heems kerk. 1 Zij werden opgeleid door den leider der cursus te Haarlem, den heer B. P. Hoogen- dorp uit Amsterdam. Jerseys, Broekjes in div. kleuren en prijzen, Voetbalschoenen, Gymnastiekschoenen, Hockeysticks vanaf f 2.40 tot f 16.20 met 15 pCt. korting Twijnderslaan 7 - Telef. 15116 De Bilt voorspelt: Zwakken tot matigen Westelijken tot Zuidelijken wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, iets wanner. BAROMETERSTAND Hoogste 769.7 m.M. te Le Havre. Laagste 745.5 m.M. te Seydisfjord. De hooge drukking heeft zich zoo snel tot over onze omgeving ontwikkeld, dat de secun- dairen reeds naar Oost en Noordoost verdron gen zijn. De depressie bij IJsland blijft afnemen, een nieuwe daling vertoont zich ten Westen van Ierland. De Britsche eilanden hebben opkla rend weer. met krachtigen Westelijken wind in Schotland, in Ierland dreigt wellicht regen. Aan de Noorsche kust zal nog regen vallen, in Zuid-Zweden is nog kans op onweer, even als in Midden-Duitschland. West- en Zuid- Duitschland hebben opklarend weer. In Frankrijk heerscht weer veel windstilte en zal het vrij warm worden. In Zwitserland valt eenige regen, de hooge toppen zijn er gedeeltelijk in mist gehuld en er valt eenige sneeuw. De hooge drukking, die nog in beteeke- nis toeneemt, zal aanvankelijk droog weer brengen met eenige stijging van temperatuur. Bij de groote snelheid, waarmede de veranderingen plaats hebben, is het ver dere vooruitzicht onzeker. BAROMETERSTAND Vorige stand 764 m.M. Stand van heden 769 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: Fa. KEIP, Opticiens Gr. Houtstr. 137 Tel. 11640 HOOG WATER TE ZANDVOORT Zaterdag v.m. 3.09 uur; n.m. 15.44 uur. Strand berijdbaar van 8.00—13.45 uur. Zondag v.m. 3.45 uur; n.m. 16.03 uur. Strand berijdbaar van 9.0014.00 uur. Maandag v.m. 4.31 uur; n.m. 17.04 uur. Strand berijdbaar van 9.30—15.00 uur. Belangrijke telefoonnummers s Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallen/dienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. Wij leveren aan alle Ziekenfondsen W. Kuipers en Zn. Zijlstraat 97 (Adv. Ingez. Med.) PROV. STATEN VAN NOORD-HOLLAND. De voorzitter van het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden der Provin ciale Staten maakt bekend, dat tot lid van de Provinciale Staten van Noordholland is be noemd verklaard: de heer G. H. J. Konings te Volendam, zulks ter voorziening in de vaca ture, in dat college ontstaan door het bedan ken van den heer H. J. Kuiper. (Adv. Ingez. Med.) LEGER DES HEILS. In de korpszaal van het Leger des Heils afd. Haarlem II Ceramstraat 4, zullen Zondag 5 September bijzondere somenkomsten gehou den worden in verband met de herdenking van den Moederdag. De samenkomsten om 10 uur des voormiddags en 8 uur des avonds zul len geleid worden door adjudant J. H. Bossers. Genootschap van leeraren aan Gymnasia. Dr. Spoelder tot lector benoemd. In het Concertgebouw De Vereeniging te Nijmegen is Vrijdagavond begonnen de alge- meene vergadering van het Genootschap van leeraren aan Nederlandsche gymnasia. De voorzitter, dr. J. W. Berkelbach v. d. Sprenkel uit Haarlem .sprak er zijn voldoening over uit, dat het bestuur den Vondelkenner bij uitnemendheid prof. Molkenboer bereid heeft gevonden, een rede over den grooten dichter te houden, terwijl prof. N. van Wijk uit Leiden zich beschikbaar wilde stellen te spreken over de vraag, wat de universiteit voor de afgestu deerden, thans leeraren, doen kan. Verder dankte hij de afdeelingen, die belangrijke voorstellen namelijk betreffende de positie van leeraren aan niet-gesubsidieerde scholen en betreffende de vrijwillige vervroegde pen- sionneering aan de agenda hebben toegevoegd. Terugblikkend op het afgeloopen jaar rele veerde spr. het herstel van de afzonderlijke inspectie voor gymnasia en lycea, waarvoor het genootschap heeft geijverd, en vervolgens het ontwerp-salarisregeling, door de vier samen werkende leerarenvereenigingen, de Alg. ver eeniging van leeraren bij het middelbaar on derwijs, de R.K. leerarenvereeniging St. Bon- aventura, de Chr. Ver. v. Leer. bij het M.O., en het Genootschap opgesteld en ter bevoeg- der plaatse ingediend, de wijziging van het leerplan der H.B.S., die ook de lycea raakt en juist daar werd gecritiseerd. Spr. vroeg zich af of het niet beter was. als ieder bevoegd leeraar benoembaar was tot rec tor. Spr. dankte intusschen dr. Alma voor het zeer vele, dat hij als lector en anderszins voor het genootschap heeft gedaan. Het lectoraat zal vermoedelijk in stand kunnen blijven dank zij den steun van de gemeente Amsterdam, wier houding gunstig afsteekt bij die van het rijk. dat voor de didactiek aan de rijksuniver siteiten niets betalen wil. In het komende jaar, zeide spr., moeten wij er voor ijveren, dat ons sa'larisplan wordt ingevoerd. De tegenwoordige regeling maakt, dat de klassen veel te groot zijn om behoorlijk onderwijs te kunnen geven en is oorzaak van de werkloosheid onder de af gestudeerden. Tenslotte wenschte spr. namens het genoot schap het bestuurslid dr. Zandvoort geluk met zijn benoeming tot hoogleeraar te Groningen. In het jaarverslag van den secretaris wordt geconstateerd, dat het ledental aanzienlijk ge stegen is, zoodat dit op 1 Juni j.l. 1100 be droeg. waaronder begrepen 11 eereleden en 145 buitengewone leden. De rekening en verantwoording van den penningmeester sluit met een eindcijfer van f 5092 met een batig saldo van f 795. Het re serve- en steunfonds geeft een eindbedrag van f 10.887 en de begrooting voor 1937/'38 sluit in ontvangsten en uitgaven met f 5000. De jaarverslagen en de begrooting werden zonder discussie goedgekeurd, waarmede tevens het subsidie voor het lectoraat in de didactiek aan de universiteit te Amsterdam ten bedrage van f 400 werd gecontinueerd. Als lector werd aangewezen dr. C. Spoelder, rector van het gymnasium te Haarlem. Besloten werd, een voorstel van de afdee ling Haarlem betreffende vrijwillige pension- neering op 60-jarigen leeftijd commissoriaal te maken. Om half tien kwam de minister van onder wijs, prof. J. R. Slotemaker de Bruïne, die door den voorzitter werd verwelkomd. Hierna was het woord' aan prof. N. van Wijk uit Leiden, die een causerie hield over| de universiteit en de leeraren. De titel van spreker's rede, de verhoiijding van universiteit tot de leeraren, is samen te vatten in twee punten: ten eerste wat de uni versiteit gaat doen voor de leeraren-opleiding. Spr. wees bij de beantwoording van deze vraag op het feit, dat het aantal afgestudeerden dat der beschikbare plaatsen verre overtreft, waardoor de eischen, aan de leeraren gesteld, steeds hooger worden. De tweede vraag is: wat doet de universiteit voor de leeraren. Het is gewenscht, dat de banden met de oud-leerlingen gehandhaafd worden. In de tweede plaats is het gewenscht, dat contact met de afgestudeerden en reeds doceerenden gezocht wordt. (N.R.Ct.) SANTPOORT De overweg aan de Wiistelaan. Het bestuur van Santpoort's Bloei schrijft ons: „Een ieder zal het met ons eens zijn, dat de spooroverweg aan de Wüstelaan door -zijn geringe breedte voor voetgangers zeer ge- Tragiek door J. P. BAL jé Juist wilde Pirelli, de beroemde clown van het circus Bernati, de hotelkamer verlaten om naar de avondvoorstelling van het circus te gaan, toen hij in de aangrenzende hotelka mer de telefoon hoorde gaan. Het was een snerpend geluid en misschien kwam het, om dat hij erg bijgeloovig was, maar hij vond, dat het onheilspellend klonk. Onwillekeurig bleef hij even staan luisteren. „Hallo!" hoorde hij Irma's stem. Irma was het bekoorlijke koorddanser es je, waar hij nu al enkele jaren hopeloos verliefd op was. Een oogenblik stilte. Toen hoorde hij Irma geagi teerd vragen: „Wie?", en even daarna nóg opgewondener „Nee-nee-nee Weer was er een lange stilte, en dan, dof fer, als in berusting: „Goed, kom dan maar, maar voor den laatsten keer, hoor je, voor den laatsten keer Het geluid van een hoorn, die op den haak wordt gelegd. Daarna zachtjes snikken. Pirelli staat in tweestrijd. Hij houdt waanzinnig van de kleine Irma, maar hij is niets voor haar. Vooral niet, sinds Kurt Herwitz, de slanke trapéze-werker, aan het circus verbonden is. Zij zullen over een paar maanden trouwen. En toch, nu hij haar zoo hoort snikken, nu zou hij de kleine Irma willen helpen, troosten, haar zachtjes over het blonde haar strijken. Hij kan er niet toe komen weg te gaan. Op z'n teenen loopt hij naar de verbindingsdeur en hij kan door het sleutelgat juist haar tengere gestalte zien. Haar gezichtje is behuild, ze heeft de handen als in wanhoop in elkaar ge slagen. Op dat oogenblik wordt er op de deur ge klopt. Ze schrikt en springt op. Pirelli kan niet zien, wie is binnengekomen, maar hij hoort een mannenstem. En Irma, die ant woordt: „Dus nog altijd achtervolg je me „Ik heb nooit opgehouden van je te houden", zegt de stem, „en ik hoorde, dat je wilt trou wen met dien kunstenmaker, dien Kurt Her witz. Ik ben gekomen om dat te verhinderen" Irma uit een lichte kreet. „Altijd.altijd.. jij.kreunt ze, „hoe vaak heb je m'n geluk nu al niet vernietigd?" Pirelli hoort een onaangenaam lachje. Hij kan nu het gezicht van den man ook zien. Hij is al op leeftijd, en heeft onaangenaam ste kende oogen. Een wreeden mond. Magere han denworgende handen, denkt Pirelli on willekeurig bij zichzelf. „Irma, ik houd van je", zegt de man, „en nooit, nooit zal je met een ander trouwen. Nooit!" Hij komt dichterbij en Irma deinst achter uit. „Je vlucht voor me", vervolgt de stem, „je vlucht zooals je altijd voor mijn liefde vluchtte. Maar vanavondvanavond laat ik je niet gaan. Ik zei je dat het de laatste keer wasDe man lacht onaangenaam. „Het is de laatste keer. Je gaat met mij mee, Irma, nu, onmiddellijk, en Kurt Herwitz zal zich met een ander moeten troosten. Het zal hem niet moeilijk vallen, den Don Juan, een ander te vinden. „Dat is gemeen", zegt Irma zacht, „dat is een laffe beschuldiging". Pirelli kan Irma nu niet meer zien. Hij ziet alleen de dreigende, harde oogen van den be zoeker. Hij ziet, hoe die Irma tracht te nade ren. Zij gilt, en hij hoort haar gesmoorde kre ten: „Ga weg. laat me los. zeg ik je. Kurt KurtKurt Pirelli, de clown, springt op. De ellendeling heeft Irma in zijn armen genomen, hij ziet ze worstelen, hij moet haar 'helpen. Juist als hij naar de gang wil snellen, om haar te hulp te komen, hoort hij, hoe de deur van Irma's kamer opnieuw wordt opengeworpen, en hij hoort Kurt Herwitz' stem. Vlug loopt hij weer naar de verbindingsdeur en knielt voor het sleutelgat. „Irma, wat beteekent dat?" vraagt Kurt Herwitz. Hij ziet alleen den bezoeker en Irma, die trillend naast hem staat. En dan ziet hij hoe de man langzaam een revolver voor den dag haalt. Hij kijkt als gefacineerd toe en hij hoort de verschrikkelijke kreet van Irma, die nu ook de bedoeling van den man ziet. Irma grijpt het eerste het beste voorwerp, dat ze ziet: een zware pressepapier, die op tafel staat en slingert die naar den bezoeker. Op hetzelfde moment knalt een schot. Twee kreten weer klinken: de zware pressepapier heeft den be zoeker tegen de slaap getroffen, en hij zakt bloedend ineen, maar zijn kogel heeft het doe! eveneens bereikt! Pirelli hoort het vallen van Kurt Herwitz' lichaam. Als verstijfd leunt hij tegen de deur: de getuige van dit drama. Hij komt pas tot bezinning, als hij Irma's gehuil hoort: „KurtKurtKurt... oooohhh". Hij heeft nog maar één gedachte: Irma te helpen. Als hij in Irma's kamer komt, ligt zij naast het lichaam van haar verloofde te snikken. Pirelli tracht haar op te heffen. „Irma, klei ne Irma". Zijn stem is zacht, hij streelt haar licht over de haren, zooals hij tien minuten geleden had willen doen. Als verstard kijkt Irma naar het lichaam van haar verloofde, dat daar roerloos ligt. Dan loopt ze naar het eveneens roerlooze lichaam van den bezoeker toe. Haat blinkt in haar oogen. Haat en wanhoop. Ze bukt zich en raapt de revolver op, die uit de handen van den moordenaar' is gevallen. „Dit is het einde, Pirelli", zegt ze vastbe sloten. „Zonder Kurt kan ik niet verder le ven". „Irma!" schreeuwt Pirelli. Maar het is te laat. Het schot weerklinkt en Irma valt neer. Pirelli heft de armen in de lucht, kijkt naai de drie gestalten, enbegint dan afgrijse lijk te lachen. Hij lacht, lacht, dat het door de sombere kamer schalt. En dan klinkt zijn so nore, zware stem. Pirelli zingt!! „Lach dan, Paljas, als je hart is gebro ken De clown Pirelli was waanzinnig gewor den „Halt, stop, houdt op!" klink de stem van een geagiteerd, dik mannetje uit de zaal. „Houdt op!" Zijn korte beentjes dragen hem naar het tooneel, waar hij dreigend blijft staan. „En dat noemen jullie een film-scenario? Dat willen jullie verfilmen? Hahaha! Dat is nog beroerder dan alle andere Hollandsche films bij elkaar, slechter dan „Bleeke Bet" en „De Big van het Regiment". Dat slikt het pu bliek immers niet! Waar blijft mijn happy end? Hè, waar blijft mijn happy end?" En voortgaand tot de spelers, die mopperend en hun kleeren afstoffend uit den dood her rijzen: „We werken het om! Die Pirelli krijgt Ir ma! Dat verhaaltje van den armen clown, die er altijd naast staat, is te oud. Nou. moet-ie dan maar eens gelukkig worden, dat is weer eens wat anders!" (Nadruk verboden. Auteursrecht voorbehouden). vaarlijk is en eenige zeer ernstige ongeluk ken konden dan ook niet uitblijven. Ons dringend verzoek, gericht tot de directie der Nederlandsche Spoorwegen en het gemeen tebestuur, om dezen overweg de vereischte breedte te geven hebben niet het gewenschte resultaat gehad. Door het steeds toenemende auto-verkeer is het gevaar niet onbelangrijk vergroot. In de Wüstelaan bevindt zich even voor den overweg een bocht, die het vrije uitzicht op dezen overweg geheel belemmert, waardoor automobilisten en motorrijders, die met de plaatselijke situatie onbekend zijn, niet tij dig maatregelen kunnen nemen, om hun vaart zoo te verminderen, dat zoo noodig on middellijk kan gestopt worden. Om aan de zen toestand een einde te maken, hebben we ons begin 1937 gericht tot het bestuur van de K. N. A. C. met het verzoek bij dezen bocht een waarschuwingsbord te plaatsen. De K. N. A. C. heeft onmiddellijk een on derzoek ingesteld, met het resultaat, dat ook zij tot de overtuiging kwam, dat onmiddellijke voorziening geboden was. Zij gaf te dien einde de zaak in handen van den Inspecteur- Generaal van het verkeer. Diens bemoeiingen hadden tot resultaat, dat de directie <Ssr Nederl. Spoorwegen, ten einde den overweg duidelijker te doen opvallen, zich bereid ver klaarde de palen, waaraan het bord „Aan raken draden levensgevaarlijk" is bevestigd, alsmede de kleine, ongeveer 1 M. hooge schut ting rood-wit te dóen schilderen. Voorts ls bij wijze van proef de overweg-lantaarn naar de andere zijde van den weg verplaatst. De Ned. Spoorwegen zijn, hoewel van de noodzakelijkheid overtuigd, echter niet be reid een waarschuwingsbord in de bocht te plaatsen, daar h.i. een dergelijk bord door en op kosten van den wegbeheerder, c.q. de ge meente Velsen, moet worden geplaatst en onderhouden. Verder is bij het onderzoek den Inspecteur- Generaal gebleken, dat de overweg niet meer in het profiel van de aansluitende wegen past, doordat de voetpaden tegen den over weg doodloopen. Afdoende verbetering zou alleen verkregen kunnen worden door den overweg te verbroeden en de wachterswoning af te breken. Ook dit moet echter geschieden op verzoek en op kosten van den wegbeheer der. Naar aanleiding van deze bevindingen van den Inspecteur-Generaal heeft de K. N. A. C. bij het gemeentebestuur van Velsen op plaat sing van een waarschuwingsbord, alsmede op verbreeding van den spoorwegovergang aangedrongen. Wij hopen van harte, aldus het bestuur van „Santpoort's Bloei", dat dit succes zal opleveren." WIELRIJDEN. H. S. V. „DE KAMPIOEN". In verband niet de revanche-wedstrijden in het Stadion van de wereldkampioenschappen op Dinsdag 7 September wordt de ledenver gadering van ,,De Kampioen" op Maandag 6 September gehouden. LAWNTENNIS. DE NATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN. Mej. Rollin Couquerque heeft zich door een 61, 63 overwinning op mej. Mechel in den eindstrijd geplaatst van het damesenkelspel, waar zij tegen de kampioene mej. Terwindt zal uitkomen. Evenals Donderdag tegen mevr. Reydori liet mej. Rollin Couquerque, die door een rheumatische aandoening zeer gehandi capt is, tegen mej. Mechel een tactisch spel zien. Door haar groote variatie in slagen, haar afwisselend lang en kort spel verzamel de mej.. Rollin Couquerque vele punten, ter wijl haar tegenstandster talrijke fouten be ging. In het heerenenkelspel had Van Swol in den kwarteindstrijd totaal geen moeite met Brouwers; Teschmacher had geruimen tijd noodig in zijn partij tegen Marinkelle zijn sterksten vorm te vinden. In het heerendubbelspel verscheen Timmer voor het eerst ten tooneele. Met Teschmacher had hij niet de minste moeite om het paar LissauerWiener te slaan. De uitslagen waren: Heerenenkelspel. Kwarteindstrijden: Van Swol sloeg Brouwers 60, 6—0, 6—3; Tesch macher sloeg Marinkelle 86, 64, 61; Karsten sloeg Lijsen 62, 63, 86. Damesenkelspel. Halve eindstrijd: mej. Rol lin Couquerque sloeg mej. R. Mechel 6—1, 6—3. Damesdubbelspel. Halve eindstrijden, mej.. Terwindt en mej. Rollin Couquerque sloegen mej. Knottenbelt en mej. Mechel 86, 68, 63; mevr. Jonquiere en mevr. Boutmy sloe gen mej. Van der Horst en mej. Swaters 6—1, 11—9. Heerendubbelspel. Kwarteindstrijden: Tim mer en Teschmacher sloegen Lissauer en Wiener 61, 63; 61; Van Swol en Hughan sloegen de Brauw en Van der Graaff 86, 68, 75, 63; Karsten en Lijsen sloegen Van der Heide en Van Olst 75. 68, 60, 3—6. 6—2. Gemengd dubbelspel. Kwarteindstrijden: mej. Terwindt en Van Swol sloeger mej. E. Klein en Hoeke 63, 63. VOETBAL. DE KENNEMERS—R.C.B Zondag wordt in Beverwijk bovengenoemde wedstrijd gespeeld. De elftallen zullen als volgt worden opgesteld: De Kennemers: Doel: Van Urk. Achter: Dinkla, v. d. Bos. Midden: Gordijn Steeman, v. d. Wa.. Vóór: Veenstra, Horoman, Boom, Groot, Hei de man. R.CJL: Lenselink, Hellingman. Kedde, Van der Horst, Hoogendoorn, v. cj. Bel, Van Dansik, Slot, Prevost Sr., Van Thiel. Metten. HET „ELSWOUT"-TOURNOOI. Morgen beginnen de wedstrijden voor het „Elswout"-tournooi. Haarlem 2 zal dit jaar als bekerhouder wel al haar krachten moeten inspannen om ook dit jaar den fraaien ,.Elswout"-beker te veroveren. Het programma vor morgen luidt: le ronde: Haarlem 2—T.H.B. 11.30 uur Schoten—R.C.H. 2 12.30 uur D.I.O.E.H.S. 1 uur Spaarnvogels—E.D.O, 2 2 uufi

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2