RUMOER IN BELCIE. Thijs IJs heeft een raar avontuur Samenwerking der vloten in de Middellandsche Zee? Engeland's voorstellen op de te houden conferentie. Japan wil nog krachtiger optreden. Tandheelkundig Instituut GEHEEL GEBIT ZATERDAG 4 SER TEM EER 1937 HA'AREEM'S DAGBEAD aar Reuter uit Londen meldt heeft de Britsche regeering op de de volgende week te Genève te houden conferentie der Middellandsche Zee-mogendheden belangrijke voorstellen te doen. Te Londen gelooft men, dat Italië ook een afgevaardigde naar de conferentie zal zenden, zoodat de vertegenwoordigde landen zullen zijn Engeland, Frankrijk, Italië, Joego-Slavië, Turkije en Griekenland. Omtrent de Engelsche voorstellen wordt nog vernomen, dat deze, naar het schijnt, gebaseerd zullen zijn op het beginsel van samenwer king der vloten en verder zullen behelzen, dat iedere betrokken mogendheid op zich neemt, met zijn oorlogsvloot de koopvaardij schepen der overige partijen te beschermen. Felle Russische persaanvallen op Italië. In verband met de gebeurtenissen in de Middellandsche Zee publiceert het Russische blad Isvestia een artikel, waarin het o.m. schrijft: Het lijdt geen twijfel dat de daden van een „onbekende" duikboot van een zeer bekende Middellandsche Zee-mogendheid niet plot seling op initiatief van de commandanten dezer onderzeeërs, torpedobooten en vlieg tuigen geschieden. De excessen in de Mid dellandsche Zee worden niet gepleegd door afzonderlijke duikbooten, maar door sche pen van een groote vloot, die door één cen trum worden geleid. De piraterij in de Mid dellandsche Zee wordt bedreven door sche pen van die mogendheden, die openlijk ver klaard heeft, dat zij in geen geval van zins is een overwinning van de republikeinsche wapenen in Spanje toe te staan. Alle feiten spreken er voor, dat de daden van piraterij van de „onbekende" duikboot deel vormt van een strategisch plan, dat een eenheid vormt. De bandietenuitvallen van schepen der Italiaansche vloot in de Middellandsche Zee staan in verband met de omvattende plannen tot een blokkade, niet alleen van Spanje, maar ook van alle handelswegen en havens, die door schepen van vredelievende staten bevaren en aangeloopen worden die niet geneigd zijn zich te onderwerpen aan de verboden van onbeschaamd geworden inter- venienten. Volgens hetzelfde blad zou Italië begin Augustus bevriende mogendheden, o.a. Ja pan, gewaarschuwd hebben, dat de Italiaan sche oorlogsschepen in de volgende weken de schepen van „niet bevriende" mogendhe den tot zinken zouden brengen, zoodat tij delijk een anderen weg door het kanaal van Messina gekozen moest worden. Het blad schrijft dan nog verder o.m.: de organisator van de rooverij in de Middelland sche, 'Zee is de geheele wereld bekend. De schuldige aan de misdaad is gevonden. Taak is het eindelijk aan het internationale ban ditisme een einde te maken. De .Prawda" bevat een beschouwing, die in hoofdzaken op hetzelfde neerkomt, en dat o.m. nog zegt: de Italiaansche fascisti sche bandieten hebben schijnbaar vergeten, dat zij te doen hebben met de groote, pro letarische mogendheid die' beschikt over een machtig rood leger en een roemrijke vloot, met een volk van 170 millioen mensehen, dat vredelievend, doch vreeselijk in zijn toorn is. De Sovjet-Unie zal de brutale provocatie van de Italiaansche fascisten niet dulden. De Sovjetregeering, die uitdrukking geeft aan den wil van de millioenen der volks massa en sterk is door de vurige liefde en aanhankelijkheid van deze volksmassa, zal na een onderzoek van alle omstandigheden de teugellooze Italiaansche bandieten tot de 'orde weten te roepen, Italiaansch commentaar. Uit Rome, 3 September. Het Fransche voorstel tot het houden van een parallel met de Volksnbondsvergadering loopende Middel landsche Zee-conferentie te Genève trekt in de dagbladen hier groote aandacht. De „Tri- buna" schrijft: „De door de dienaars van Moskou tegen den Europeeschen vrede en het evenwicht in de Middellandsche Zee in ver band met de torpedeeringspoging onderno men leugenveldtocht overtreft in zijn ver wardheid alles, wat tot dusverre gezien is. Toch verontrusten deze manoeuvres Italië niet. Terwijl' het Fransche volksfront onder het woeste geschreeuw van zijn pers zich de grootste inspanning getroostte om Engeland te bewegen tot extreme besluiten, duikt .het voorstel tot een dergelijke conferentie te Ge- De geheimzinnige duikboot'' gesignaleerd? Gebeurtenissen in de Middellandsche Zee verwekten opwinding in Griekenland. Het Turksche blad Akcham heeft uit Ine- boloe aan de Zwarte Zee vernomen, dat douane-beamten Donderdagmiddag vijf uur een mijl uit de kust een onderzeeër hebben gezien. Alleen de toren stak boven water. Op dit oogenblik verliet het Turksche schip „Ca- tan" de haven, de onderzeeër dook hierna on middellijk. Volgens een bericht uit Athene weet men nog steeds niet of het Sovjet Russische stoomschip „Blagoef" dat tot zinken gebracht zou zijn, een nieuw schip is, dan wel of er sprake is van een naamsverwarring, en dat de berichten die over dit schip zijn binnen gekomen, en die over het stoomschip „Mola- hioget". of „Moelakief" een en hetzelfde Rus sische schip betreffen. Volgens een later be richt zou het vaststaan dat één Russisch schip getorpedeerd is. Het feit. dat de „geheimzinnige onder zeeër" zijn werkzaamheid uitstrekt tot de Grieksche territoriale wateren heeft te Athene opwinding veroorzaakt. De Grieksche pers brengt de berichten met groote koppen, doch levert nog geen commentaar. Alleen het blad Kathimerini schrijft: „Gedurende den groo- ten oorlog schold men op Duitschland, omdat het zonder waarschuwing alle koopvaardij schepen in den grond boorde. Vergeleken bij het optreden van dezen onbekenden onder zeeër was het optreden van de Duitschers nog eerlijk, want Duitschland nam de verant woordelijkheid voor zijn daden op zich." nève op en weliswaar klaarblijkelijk ten be hoeve van de organisatie van een systeem van collectieve veiligheid in die wateren. Het voorstel heeft reeds een aanzienlijk aantal intriges en sluwe manoeuvres uitgelokt. Italië in een positie te willen brengen, dat het niet deelneemt aan deze bijeenkomst, zou gelijkstaan met een klaarblijkelijk vijan dige houding, die nog de houding tijdens de sancties zou overtreffen. Voorloopig ziet Italië er van af in het bijzonder te wijzen op de ernstige gevolgen daarvan." Rusland Nieuwe executies ten uitvoer gelegd. Het Russische blad Leningradskaya Prawda meldt de terdood veroordeeling van acht leden van een „Anti-Sovjet-Russische groep van rechtsehe saboteurs" in het gebied van Kras- nogvarda, welke onder leiding stond van Wassilief. derf vroegeren secretaris van het partij comité in dit gebied. De veroordeelden zijn gefusilleerd. Twee andere leden der groep zijn veroordeeld tot vijf jaar gevan genisstraf, verbeurdverklaring hunner be zittingen en vervallenverklaring van de bur gerlijke rechten. Het betreft hier, aldus het blad, voormalige boerenleiders, die stelselmatig de Kolchozen ruïneerden, ten einde het collectieve landbouw regime in discrediet te brengen en den terug keer van het kapitalistische bewind voor te bereiden. Offensief op Woesoeng mislukt. Havas meldt uit Sjanghai, 3 Sep tember: De woordvoerder van de Japansche marine heeft tegenover de pers ver klaard, dat de Japanners uiterst strenge maatregelen zullen nemen als antwoord op het bombardemënt van het Japansche consulaat. O.a. zal worden overgegaan tot een zuivering van het geheele gebied Poetoeng, dat de geheele 55e Chineesche divisie herbergt, waarvan de soldaten allen in burger zijn gekleed. De woordvoerder verklaarde verder, dat bij het bombardement van het consulaat slechts twee personen gewond zijn, behoorende tot de Japansche politie en dat geen enkel Ja- pansch oorlogsschip is getroffen. Hij ontkende vervolgens, dat te Poetoeng Japansche strijdkrachten ontscheept zijn en deelde tenslotte mede, dat de toegang tot de wijken Honkioe, Broadway en Jangtsepoe voortaan aan alle buitenlanders, met uit zondering van journalisten, verboden zal zijn en dat binnenkort een actie zal worden be gonnen tegen de wijk Nantao, waar, naar hij zeide, de Chineezen doorgaan met het con centreer en van troepen en batterijen. Buitenlandsche kringen te Sjanghai zijn van meening, dat de slag van Vrijdag de Ja pansche plannen voor een offensief op het schiereiland Woesoeng, dat reeds uitgesteld was, heef» ir. de war gestuurd. Bij het vallen van den avond knetterden de machinegeweren, terwijl zes Japansche vlieg tuigen boven de stad cirkelden. Sjanghai heeft een van de meest bewogen dagen van haar geschiedenis beleefd, aldus de corres pondent van Reuter. Chineezen melden succesen in Noord-China. De Chineesche bladen melden, dat een Chi neesche voorhoede Hsjautsjan en Hsjenswi- koe, gelegen halverwege tusschen Takoe en Tientsin, heeft bezet. De Chineesche voor hoede bestookt de Japansche achterhoede Het gros der Chineesche troepen blijft langs het groote kanaal naar Tienstin oprukken Over den spoorweg TientsinPoekau zijn nieuwe Chineesche versterkingen voor dit front aangevoerd, en men verwacht een dezer dagen een algemeen offensief der Chineezen. Strijd ook te Amoy ontbrand. Gisteravond is thans' ook te Amoy de strijd tusschen Chineezen en Japanners ontbrand. RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-NOORD, TELEF. 16726 Pijnloos trekken inbegrepen Tegen onze bekende lage tarieven. (Met garantie) BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING. Spreekuren alle werkdagen van 912 en 14 uur, Zaterd. 912 uur Avondspreekuren Dinsdag, Woensd. en Donderd. v. 79 u. (Adv. ingez. Med.) HET SPARLUSTRUM. Donderdag werd te Zoetermeer op feeste lijke wijze het feit herdacht, dat vijf jaren geleden door den heer A. J. M. van Well al daar werd overgegaan tot oprichting van de organisatie „De Spar", het eerste vrijwillige filiaal-bedrijf in Nederland. Na een propaganda-rondrit met een 50-tal versierde reclame-auto's door een deel van Zuid-Holland, werd in Zoetermeer een druk bezochte „Spar"-beurs gehouden, waaraan door vele der voornaamste fabrikanten uit den lande werd deel genomen. Het besluit van de Sparlustrum-viering werd gevormd door een maaltijd, waaraan be halve diverse plaatselijke autoriteiten, een groot aantal grossiers, fabrikanten en win keliers ook eenige vooraanstaande levensmid- delen-distribuanten uit Zweden deelnamen, die in ons land tegenwoordig zijn om het Spar-systeem te bestudeeren. In de talrijke redevoeringen die werden ge houden door kopstukken uit de kringen van fabrikanten, grossiers en winkeliers, kwam duidelijk tot uiting, welke een merkwaardige vlucht de nog zoo kort bestaande Spar-orga- nisatie in ons land heeft genomen. Vijf jaren geleden met nauwelijks 20 winkeliers begon nen, telt „De Spar" thans ruim 2200 aange sloten kruideniers, die tezamen pl.m. 33/2 pCt. van de levensmiddelen-distributie in handen hebben. Het vrijwillig filiaalbedrijf (waarbij de winkelier dus zijn zelfstandigheid behoudt, doch bij inkoop en verkoop den kraehtigen steun en voorlichting der organisatie geniet) heeft door den bloei van het Spar-lichaam getoond het eenige afdoende middel te zijn oin den zelfstandigen winkelier, die door het grootwinkelbedrijf met ondergang werd ge dreigd, bestaanszekerheid te verschaffen. Ontmoeting Hitler—Mussolini officieel aangekondigd. In de tweede helft van September komt de Duce naar Duitschland. In de tweede helft van September zal het hoofd der Italiaansche re geering, Benito Mussolini, den Fuehrer en Rijkskanselier op zijn verzoek een bezoék in 'Duitschland bréngen. Het D. B. voegt hieraan toe: Het is een gebeurtenis van unieke beteekenis, dat de schepper van het fascistische Italië en de schepper van het nationaal socialistische Duitsch land op deze wijze elkander persoon lijk ontmoeten. De bijeenkomst zal ten doel hebben opnieuw de nauwe ideëele verwantschap en verbonden heid der geweldige revolutionnaire bewegingen aan den dag te leggen, welke in de beide landen tot een nieuwe vorming van 't geheele volks- en staatsleven geleid hebben. Met zijn Fuehrer weet het geheele in het natio naai socialisme vereenigde Duitsche volk zich eensgezind in de diepge voelde vreugde den Duce van het fascistische Italië binnenkort op Duitsch grondgebied te kunnen ver welkomen. Van over het algemeen goedingelichte zijde verluidt, dat de bijzonderheden van de reis van Mussolini naar Duitschland nog niet de finitief vaststaan. Het is waarschijnlijk, dat. Mussolini nog zal deelnemen aan de manoeu vres en in aansluiting daarop nog een bezoek zal brengen aan Berlijn. Het „Schandaal" van de Nationale Bank. Minister-president Van Zeeland in het gedrang. (Van onzen eigen correspondent). BRUSSEL. 3 September. Het blijkt wel dat aan de politiek-financieele schandalen die de openbare opinie in dit land, sedert vele maanden in een toestand van koortsige opschudding houden, maar geen einde kan komen. Wij hoeven hier wellicht niet te herinneren aan de débacles van de Socialis tische Bank van den Arbeid en den Katho lieken Belgischen Boerenbond, de agitatie, rondom de onverkwikkelijke financieele ver richtingen van zekere politici, door de Rexis- tische partij en haar leider Léon Degrelle in het leven geroepen. Wij mogen ook veronder stellen, dat de lezer weet tot welke wijzigin gen in de samenstelling van het Parlement en tot welke opzweeping va nde gemoederen dit alles aanleiding gaf. Met tientallen wees men de „aangebrande" minister van Staat, oud ministers, Kamerleden en Senatoren aan waarvan velen vrijwillig, anders als gevol? van het resultaat der verkiezingen, het po litieke tooneel moesten verlaten. Boven de branding bleef echter de figuur staan van dr. Paul Van Zeeland, door koning Leopold, wiens vertrouwen hij ten volle bezat, in moeilijke omstandigheden aan het hoofd van de regeering geplaatst. In hem, den ver dienstelijken econoom en gewezen vice-presi dent van de Nationale Bank van België, die de gevaarlijke tweede devaluatie van den frank tot een goed einde had weten te bren gen, bleef de groote meerderheid gelooven als in een levend symbool van onaatastbare eerlijkheid en onbaatzuchtigheid. Toen, reeds enkele maanden geleden, de Rexistische leider Degrelle, een tusschen- tijdsche verkiezing in 't arrondissement uit lokte, welke verkiezing op een zware neder laag voor Rex uitliep en de Katholieke Vlaam- sche oud-minister Sap het waagde, tijdens deze buitengewoon heftige verkiezingscam pagne, in de Kamer een interpellatie te houden over de niet-vervanging van dr. Van Zeeland, als vice-president en directeur van de Nationale Bank. bij welke gelegenheid de interpellant de vraag stelde of het juist was dat de minister-president, na zijn intrede in de regeering no? bezoldigd was geworden door bedoelde bank. stak dan ook. in het Parlement, een storm van verontwaardiging on. De eerste-minister verklaarde, terwijl de Kamer hem een ovatie bracht, nimmer, na zijn vertrek van de Nationale Bank, direct noch indirect, eenige wedde of vergoeding meer te hebben ontvangen. Oud-minister Sap kreee het vervolgens erg te verduren. Zijn houding werd op striemende wijze door een overgroote parlementaire meerderheid afaekeurd en van de lijst geschrapt der leden van de Katholieke Kamerfractie. In de bewering van den Waalschen katholieken afgevaardigde Mr. Bodart als zou hij (Sep) een lasteraar zijn en ook in andere uitlatin gen van den president der fractie, graaf Carton de Wiart, vond de oud-minister aan leiding om een proces aan te. leggen vóór de rechtbank fee Brussel, dat tot de vero or deeling leidde van Mr. Bodart. In de motiveering van het vonnis werden zekere "bij1 de leiclinsr van de Nationale Bank bestaande gebruiken scherp beoordeeld. De kansen, tot dantoe ongunstig voor oud-minister Sap, begonnen te keeren en weldra werd openlijk gesproken en geschreven over wat de oppositiebladen niet aarzelden te noemen „het schandaal van de Nationale Bank van België". Aan de leiding van deze financieele instelling, spe ciaal aan haar „gouverneur" of president werd verweten de statuten te hebben voor zien, diens wedde, sedert 2V2 jaar in reserve te hebben gehouden of over de andere ledep van de bankdirectie te hebben verdeeld, zich tot het disconteeren vari valsche wissels te hebben geleend, aangeboden door den latei- uit België gedreven vreemden financier Julius Barmat, tengevolge waarvan de Na tionale Bank een verlies van ten minste 27 millioen frank zon hebben geleden, enz. epz Onder den drang van de openbare opinie werd alsdan door de regeeriing aan den socia- listischen minister van financiën, dr. De Man. opdracht gegeven een enquête in te stellen. Het desbetreffende rapport, ruim een week geleden aan de pers medegedeeld, was niet ongunstig voor de Nationale; Bank. Minister De Man constateerde dat de directie zich let terlijk aan den tekst van de .statuten had ge houden maar keurde toch de wijze van bezol diging der leden van de directie af als zijnde uit den tijd en strijdig met de „ongeschreven ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Dag, oom! juichte Thijs en liep snel op oom Mopperniet af, die met een groote flesch in zijn handen stond te wachten. Vreeskouniet danste van vreugde. Zooals Thijs later hoorde, waren ze duchtig bang voor hem geweest. Weet je, hoe lang je weg bent geweest, Thijs? vroeg oom. Neen, ik denk ongeveer een uur! Oom Mopperniet lachte. Haha! Een uur! Twee dagen, Thijs! Thijs schrok ontzettend, toen hij dat hoorde. Twee dagen oom? Maar hoe kan dat nou? Dat komt doordat het hier veel anders is dan bij ons. Een week hier duurt misschien bij ons een uur! Begrijp je dat die Eskimo's zoo oud kunnen worden, nu je dit weet? Thijs knikte. Ja, oom! wet". Dit gaf aanleiding tot de bijeenroeping van verschillende parlementaire fracties. De katholieken bevestigden hun vertrouwen in den hger Van Zeeland. De liberalen drongen echter aan op bijeenroeping' van het Parle ment in buitengewone algemeene yergadering en wisten de regeering tot inwilliging van dit verzoek te bewegen. Intusschen grepen ge wone en buitengewone algemeene vergaderin gen van aandeelhouders der Nationale Bank plaats, gekenmerkt door felle scheldpartijen en woelige tooneelen. De rexistische en Vlaamsch-Nationalistische oppositie, respec tievelijk geleid door Degrelle en senator Van Dieren, slaagde gedeeltelijk in haar obstructie- werk, zoodat deze vergaderingen, in plaats van een paar uren, verscheidene dagen heb ben geduurd. President Franck verdedigde het beleid van de bank, toonde aan dat de statu ten steeds werden geëerbiedigd, verklaarde nimmer persoonlijk met Barmat in contact te zijn geweest, gaf echter toe, dat de sinds dien overleden directeur van den disconto- dienst .Tilmont, door Barmat deerlijk bedro gen werd en bevestigde vervolgens dat de heer Van Zeeland, nadat hij minister was gewor den, eerst in Juni 1934, als voorschot uit het „gemeenschappelijke fonds van de directie", dat met de uitkeering van de gewone wedde niets te maken heeft, 100.000 frank, later, in November, bij zijn terugkeer naar de Bank nog 50.000 frank en ten slotte, toen hij in April 1935 definitief de bank verliet en zijn rekening werd geliquideerd, een laatste bedrag van 180.000 frank zou hebben ontvangen. Dit was een paar dagen vroeger door minister president Van Zeeland zelf reeds toegegeven in een door hem aan de „Indépendance Beige" verleend interview. Minister De Man aarzelde niet den regeeringscommissaris bij de Natio nale Bank opdracht te geven een aanvullend onderzoek in te stellen naar de kwestie, waar van hij, bij de samenstelling van zijn eerste rapport, onkundig was gebleven. Een derge lijk initiatief moet door het hoofd van de re geering als een op zijn persoon gerichten aan val beschouwd zijn geworden. Harde woorden blijken toen te zijn gevallen tusschen hem en den heer De Man, in wien menigeen een adspi- rant eerste-minister meent te moeten zien. Slechts op het randje af werd een kabinets crisis voorkomen en werd het conflict, tijdelijk althans, bijgelegd. Met spanning wordt op de Dinsdag aa. ge stelde buitengewone bijeenkomst van de Kamer tegemoet gezien. Zal de blijkbaar sterk verzwakte regeering den komenden storm met succes het hoofd kunnen bieden? In officieele kringen legt men, te dien opzichte, een duide lijk „optimisme de commande" aan den dag. Vele parlementsleden zijn echter, naar wij vernemen de meening toegedaan, dat Van Zeeland, na een vertrouwensvotum van de meerderheidspartijen te hebben verkregen, wat de tegen hem uitgebrachte beschuldigin gen teniet moet doen. binnen vrij korten tijd, den koning zal verzoeken het ontslag van de regeeringsploeg te willen aanvaarden. Is het zijn bedoeling tijdelijk of definitief de politiek vaarwel te zeggen of enkel maar tot een gron dige wijziging van de huidige combinatie over te gaan? Niemand is voorshands bij machte deze vraag te beantwoorden. Eén feit staat echter vast: voor België breekt weer een nieuWe periode van politieke hoogspanning aan, welke tot menige verrassing aanleiding zou kunnen.gevenj Trein in Mantisjoekwo tot ontsporen gebracht. Talrijke arrestaties. Het Japansche persbureau Domei meldt uit Hsinking: Naar eerst thans bekend wordt, is op 21 Juli j.l. de nachtexpress tusschen Moekden eri Dairen ongeveer tien kilometer ten noorden van Tsjangtoe tot ontsporen ge bracht. Hierbij werden vier personen gedood en 64 gewond. In verband hiermede zijn 21 personen gearresteerd en veroordeeld, wegens het verwijderen van bouten uit de rails. EX-KONING VAN SPANJE BEZOEKT DEN HERTOG EN HERTOGIN VAN WINDSOR. Uit Weenen, 3 September: De hertog en hertogin van Windsor, die vandaag naar Hongarije zouden vertrekken, hebben hun vertrek tot de volgende week uitgesteld. Zij zouden 19 September te Boedapest aanko men. Gisteren heeft de ex-koning van Span je hun een bezoek gebracht. Spaansche oorlogsschepen vallen Fransche haven binnen. Het blad Petite Gironde meldt, dat te Le Verdon een onderzeeboot is aangekomen, die de vlag der Spaansche regeering voert en die tijdens een bombardement zou zijn getroffen, zoodat dringende reparaties noodig zijn. De commandant heeft een desbetreffend ver zoek tot de Fransche autoriteiten gericht, doch het antwoord hierop is nog niet bekend. Voorts zijn te Le Verdon twee treilers der Spaansche regeering aangekomen, waarvan de een gewapend is, de ander niet. De Fran sche aviso „Vaudois" is naar Le Verdon ge zonden, om op de drie schepen toezicht uit te oefenen. Rust te Meknes schijnt weer gekeerd. Tien inlanders lieten hij den opstand het leven. Bij de relletjes, die zich te Meknes in Fransch Marokko hebben voorgedaan, zijn aan de zijde der oproerlingen 10 man ge dood en 25 met verwondingen naar de zieken huizen vervoerd. Van de ordebewaarders wer den er 19 gewond. Er zijn twintig arrestaties wegens plundering en rebellie verricht. Vrij dag scheen de rust te Meknes geheel weerge keerd te zijn. Vliegtuigbotsing in België. Reserve-luitenant om het leven gekomen. Vrijdag heeft zich een doodelijk vliegtuig ongeval voorgedaan boven de gemeente Meer hout nabij Gheel in de provincie Antwerpen. Hier kwamen, naar het A.N.P. meldt. nl. twee militaire vliegtuigen met elkander in botsing. De waarnemer van een der beide toestellen, de reserve-luitenant Dumont. kwam om het leven, de overige inzittenden slaagden er in met behulp van hun valschermen veilig te landen. De toestellen zijn vernield.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 4