Het 40-jarig jubileum vanDr.J. Weener. WASSCHERIJ „RHEE" FRANS PERQUINsteads ANTHRACIET tegen ZOMERPRIJS, tei. 10212 1 ZATERDAG 4 SEPTEMBER 1937 HAARDE M'S DAGBÏ'AD 5 Receptie in het Koor der Croote Kerk. Huldiging in de kapel van Bethesda-Sarepta. Dr. J. Weener, predikant bij de Ned. ïïerv, Gemeente te Haarlem, die gisteren den dag herdacht, dat 'hij veertig jaar geleden in Ter Aar het predikambt aanvaardde, heeft op ondubbelzinnige wijze ondervonden, hoe groot het aantal vrienden is, dat hij zich hier verworven heeft. We meldden reeds, dat hij in de morgen uren te zijnen huize aan den Kleinen Hout weg ontelbare bloemen in ontvangst had te nemen. De receptie, die Dr. Weener Vrijdag middag van drie uur tot half vijf in het Koor der Groote Kerk hield, werd buitenge woon druk bezocht. Ooik hier was het aantal bloemstukken groot. Ongeveer driehonderd personen kwamen den jubilaris en zijn vrouw de hand drukken, o.a. vertegenwoor digers van het Provinciaal en Classikaal Kerkbestuur; van den .Kerkeraad; van Kerk voogden met den president-kerkvoogd den heer H. Franken Jr. aan het hoofd. Verder kwamen de waarnemend burgemeester van Haarlem, de heer W. J. B. van Liemt; de heer E. H. Tenckinck, Commissaris van Poli tie; de heer Broekhuizen, gezant van Zuid- Afrika; tal van predikanten en Kerkeraads- leden uit Haarlem en omliggende gemeen ten; wethouder E. van der Wall, enz, De huldiging. Vrijdagavond acht uur werd de jubilaris in de Kapel van Bethesda-Sarepta aan de Hazepaterslaan door een daartoe gevormde commissie gehuldigd. De belangstelling hier voor was ook heel groot. Er was geen plaats je onbezet. Dr. Weener en zijn familie werden door leden van het huldigingscomité per auto van hun woning gehaald en de kapel binnen ge leid, waar zij aan de met bloemen versierde tafels plaats namen. De bijeenkomst werd geopend door Ds. W. J. van E1 d e n, inplaats van Ds. P. W. Foe- ken. voorzitter van de huldigingscommissie., die wegens vacantie niet aanwezig kon zijn. Vervolgens werd Dr. Weener op de wijze van Gezang 7 een welkomstlied toegezongen, waaraan we het volgende couplet ontleerien: Een reeks van veertig jaren Is U voorbijgegaan En drie gemeenten waren, Uw arbeid toegedaan Waar d'allerhechtste banden, Hier echter zijn gelegd, Is als een dank en hulde, Dit samenzijn belegd. Ds, Van Elden sprak de feestrede uit, waar bij hij ook hulde bracht aan mevrouw Wee ner, die als een ware predikantsvrouw met haar man samengewerkt heeft en hem tot steun is geweest. Spreker begroette ook de kinderen van den jubilaris en betreurde het, dat een der zoons wegens hooge landsplich- ten verhinderd was, aanwezig te zijn. Ds. Van Elden dankte Dr. Weener, dat hij aan de gemeente de gelegenheid heeft willen ge ven, hem te toon en en te zeggen, wat zij jegens hem op het hart heeft. Toen aan spreker verzocht was, de taak van Ds. Foe- ken over te willen nemen, had hij dit dade lijk gaarne aanvaard, want hij achtte het een mooie taak, om den man hulde te bren gen en dank te betuigen voor de zoo hoog geschatte vriendschap, gedurende zooveel jaren in ruime mate geschonken. Spreker prees de ongemeen groote energie, die Dr. Weener na veertig dienstjaren nog steeds toont. Om lof is het hem nimmer te doen geweest; hij heeft dien nooit gezocht en ge vraagd. Hij was integendeel wars van popu lariteit. Ds. Van Elden achtte het ondoenlijk, alle namen te noemen van hen, die aan de voorbereiding voor dezen avond hebben me degewerkt. Toen hun dit gevraagd werd, de den zij dit spontaan. Spreker bracht dank aan de besturende Zuster van Bethesda- Sarepta voor het beschikbaar stellen van de kapel. Hij herdacht den arbeid van Dr. Wee ner, die zoovele leden van den Kerkeraad heeft zien komen en gaan; die nimmer een ja-broer is geweest, maar die als een gehar nast ridder zonder vrees of blaam heeft ge streden. De Kerkeraad is dankbaar voor dien zegenrijken arbeid en zal dien nooit ver geten. Spreker herinnerde ook aan de voor treffelijke wijze, waarop Dr. Weener als Praeses van den Kerkeraad heeft gewerkt. „Loftuitingen zijn niet in den geest van den jubilaris", zei spreker, „maar toch danken we God voor de uitnemende gaven van hoofd en hart, aan hem geschonken en waardoor hij velen tot een zegen heeft mo gen zijn. Hij was en is een herder, die zijn schapen goed kent en hen steeds opzoekt. God heeft hem veel geschonken en ook hij heeft veel gegeven. Wij hopen en vertrouwen, dat het gebed van de gemeente hem in zijn verderen arbeid tot steun mag zijn. Zijn gedenkdag wordt geheilied door Gods tegen woordigheid. God geve, dat ge nog lang voor de gemeente mag zijn, wat ge al zoovele ja ren geweest zijt; dat ge nog vele jaren onze vriend, raadsman en nestor mag zijn. Dat ge nog heel lang moogt blijven: onze Ds. Weener! De gemeente heeft echter niet al leen hulde willen brengen met woorden, maar ook met daden". Spreker overhandig de den jubilaris een geschenk in portefeuille, met het verzoek, er zelf een bestemming aan De heer H. Franken Jr., -president- kerkvoogd der Ned^Herv. Kerkfeli citeert Dr. J. Weener in het Koor der Groote Kerk met diens veertigjarig jubileum als predikant. V.l.n.rJhr. F. Teding van Berkhout Jr., Mr. A. Beets, H. Franken Jr., Mevrouw Wee ner, Dr. Weener en de zoons en doch ter van den jubilaris. te willen geven. „In deze dagen zet God de kroon op alles. Gij ontvangt niet alleen de kroning van het eeuwige, maar nu ook de aardsc'he kroning van onze Koningin bij de gratie Gods". Spreker verzocht daarop aan Mevrouw Weener, het ordeteeken van Oranje Nassau op de jas van haar man te willen spelden, „want," zei hij, „wie zal beter weten dan zij, dat bij haar man het hart op de rechte plaats zit!" Terwijl Mevrouw Weener aan dit verzoek voldeed, zongen de aanwezigen staande het Wilhelmus. Nadat gezongen was Gezang 194: „Van U zijn alle dingen", voerden nog vele sprekers het woord. Ds. C. J. v a n P a a s s e n sprak als verte genwoordiger van het Provinciaal Kerkbe stuur. „Ds. Weener heeft zich altijd doen kennen als een ijverig en bekwaam lid van dit college," zei spreker. „Hij kijkt wel eens zwart, maar meent dat zoo nietHij verdient dank en hulde van het Provinciaal Kerkbe stuur; ik hoop dat hij er nog lang lid van mag blijven." Ds. van Paassen sprak ook als voorzitter van Bethesda-Sarepta en ook als persoonlijk vriend. „Ik heb u hier zien komen en heb u altijd gewaardeerd, want ge deed meer, dan uw plicht. Ge zijt getrouw geweest in al uw arbeid. Ik hoop, dat God uw werk mag blijven zegenen, zooal Hij dit reeds veer tig jaar gedaan heeft. Ik dank u voor uw vriendschap en hoop, dat uw levensavond lang en helder mag zijn. Ik bid U Gods zegen toe." Ds. M. G. Blauw sprak als vertegenwoor diger van het Classikaal Kerkbestuur. Ook hij bracht hulde aan Mevrouw Weener. Hij prees de collegialiteit van den jubilaris en dankte hem voor wat hij als praeses en se cretaris van het Classikaal Bestuur heeft gedaan. Ds. H. S. v a n R ij s bracht den dank over van de Ned. Herv. Gemeente te Wagenmgen, waar Ds. Weener drie jaar met trouw en geestdrift gewerkt heeft. De heer J. F. Rozenhart dankte den jubilaris voor wat deze gedurende 32 jaar als predikant van Wijk IV heeft gedaan. De heer A. J'. Bakker voerde het woord namens de Jong-Hervormden en. de oud-leer lingen. „Tusschen u en de leerlingen bestaat een hechte band, die gelegd is in de intieme catechisatiekamer. Wij willen dien band be houden, omdat gij ons tot een zegen bent ge weest, door uw voorbeeld van plichtsbetrach ting en vriendschap. Ook in moeilijke da gen hebt gij naast ons gestaan en gesteund; daar danken wij u voor." Mevrouw A. M. J. van Marcelis Hartsinc kS chuyt van Cas- tricum schetste op hartelijke wijze, hoe ze onder leiding eerst van Ds. Van Paassen en daarna onder die van Dr. Weener haar maat schappelijke werk heeft kunnen verrichten. De heer H. van Walsum schonk den ju bilaris een door hem zelf prachtig gegraveerd presse-papier, met de wapens van de ge meente Zuilen, waar Dr. Weener geboren is, en van de gemeenten Ter Aar, Wageningen en Haarlem, waar hij gewerkt heeft. Ds. Van Elden overhandigde den jubi laris tenslotte een door den heer G. A. Lui- tingh bijzonder fraai gecalligrafeerde oor konde met de namen van de deelnemers aan het geschenk. Vóór de pauze werd gezongen Gezang „Halleluja, eeuwig dank en eere" en tenslotte kreeg Dr. Weener zelf het woord, om voor de hem gebrachte hulde te danken. „Er ko men momenten in je leven, dat je enkele Bijbelwoorden zoo goed verstaat," zei hij. „Ik denk aan Saul, die, toen hij tot koning ge kroond moest worden, achter de vaten was weggekropen. Ik had dit voorbeeld vandaag eigenlijk wel willen volgen. Maar ik stel het toch op hoogen prijs, wat gij voor mij ge daan hebt, niet alleen op dezen avond, maar ook in de afgeloopen veertig jaren. Ik ben er blij om, dat ik nu eens het „lijdend voor werp" mocht zijn en ik vind het aardig, te weten wat men voor mij voelt. Ik stel deze hartelijkheid op een heel hoogen prijs. Alles wat de sprekers gezegd hebben, heeft mijn hart goed gedaan. En ik dank u allen ook namens mijn vrouw. Als ik haar niet had gehad, zou ik niet zijn, wat ik geworden ben, want zij was de stille, leidende en stuwende kracht, die met mij meeleefde in alles en die mij altijd tot zulk een grooten steun was." Spreker dankte het huldigingscomité, de Zusters van Bethesda-Sarepta en de Kerk voogden, die het Koor van de Groote Kerk voor zijn receptie beschikbaar hadden ge steld. „Ik zou allen, die mij daar gefelici teerd hebben, niet in mijn huis hebben kun nen ontvangen. Ik dank ook allen, die tot, het geschenk hebben bijgedragen. Ik beloof u, dat er een goede bestemming aan zal wor den gegeven en dat ik mijn vrouw ook hier bij niet zal vergeten!" (Gelach). Spreker uitte ook zijn dankbaarheid voor de hem verleende Koninklijke onderschei ding. „Mocht soms het gevaar ontstaan dat ik hierdoor een weinig ij del zou worden, dan is mijn vrouw er gelukkig nog, die me wel weer een eindje naar beneden zal trekken.!" Hij dankte ook den heer Luitingh voor de prachtige oorkonde. „Hij is één van mijn beste vrienden en ik heb zijn vader ook nog gekend." Dr. Weener betuigde ook zijn erkentelijk heid voor de aanwezigheid op dezen avond van vertegenwoordigers van andere kerkge nootschappen. „Ik stel dat op een zeer hoo gen prijs. Op mijn receptie ontving ik ook een handdruk van een Jood en ik kreeg bloe men van Roomsche vrienden. Zie, dat heeft mij heel goed gedaan. En wat de toekomst betreft, ik hoop nog een paar jaartjes te kun nen werken, doch dat zal ik maar rustig aan God overlaten. Maar als ik niet meer voor honderd procent kan werken, dan schei ik er uit. Ik gaf mij altijd heelemaa.1 en wil dat blijven doen. Ik behoef eigenlijk niet te zeg gen, dat ik dezen mooi-en avond niet ge makkelijk zal vergeten." Ds. Van Elden verzocht daarna te zin gen Psalm 121 vers 4: „De Heer zal u steeds gadeslaan," waarna Ds. G. J. Waarden burg de bijeenkomst met dankgebed sloot. AFD. FIJNE WASCH Boorden8 ct. Overhemden20 ct. HEEMSTEDE TELEFOON 28201 (Adv. Ingez. Med.) EXAMENS. Geslaagd te Utrecht voor het examen van de Kleermakers Examen Corporatie, onze stad- genooten, de heeren J. Terra en J. K. L. Wag ner, welke laatste ook een eersten prijs be haalde op den vakwedstrijd te Meppel. STADS BIBLIOTHEEK EN LEESZAAL PRINSENHOF. (Openbare Leeszaal en Bibliotheek) NIEUWE AANWINSTEN. Godsdienst. Boeke, William Tyndale, de vader der En- gelsche bijbelvertaling. De Greeve, Lichtbakens; Zaterdag-avond- sche tien minuten-overpeinzingen. Kuiper, Sovjet Rusland en het Christendom. Piket, De Oxfor-groep. Rechtswetenschappen. Munnik, Wettelijke bepalingen op den ar beid in kantoren. De Vrankrijker, De staatsleer van Hugo de Groot en zijn Nederlandsche tijdgenooten. Landbouw. Kromdijk, Bloeiende en groene heesters een sieraad in uw tuin. Aardrijks-, Land- en Volkenkunde. Ten Broecke Hoekstra, Met de auto op reis. Christiansen. Das spanisehe Volk. We gaan een dagje naar Alkmaar en omstr. We gaan een dagje naar Amsterdam. We gaan een dagje naar Apeldoorn. Nederl.-, Zuid-Nederl.- en in het Nederl. vertaalde Romans. Abbing, Uit het leven van een denken vrouw Bergman, Katja in rok. Van Gogh-Kaulbach, Spel van vier. Van Praag, Oostersehe vrouwen. Van Praag: Langs de paden der liefde. Risseeuw. Is het mijn schuld. Schroder, Io vivat! Studenten cocktail1. Undset, Arme levens Zielens. Het duistere bloed. „WELDADIGHEID NAAR VERMOGEN" Pandpoort Koningstraat Giro 212793 Telefoon 11855 of 15445 De vacantie was recht prettig; Het weer viel dikwijls mee 't Was een genot voor velen, In bosch en aan de zee, Maar vergeten onze be'deelden mag men niet, Ieder weet toch immers, dat onze Vereenigïng hen graag hulpe biedt. ONS KNIPPATROON. De oudere dame voelt zich altijd thuis in een „jurk met een jasje", een ensemble, waarin zij zich ook zonder mantel op straat kan begeven. Voor het aardige geheel op onze afbeelding heeft mep. 5 meter soepele wollen stof van 130 centimeter breedte noodig. Het patroon is te verkrijgen in maat 50; bovenwijdte 120 centimeter; taillewijdte 100 centimeter; heupwijdte 138 centimeter. Door het al of of niet aanknippen van na den kan men het patroon passend maken voor het eigen figuur. Prijs van het patroon 26 ets. Het is van heden af gedurende een week te verkrijgen bij de bureaux van dit blad: Gr. Houtstr. 93 en Soendaplein 27. (Adv. Ingez. Med.) VOOR DEN- -POLITIERECHTER Bij den Beverwijker Automaat. We hebben er indertijd reeds melding van gemaakt, dat een paar mannen, die met hun echtgenooten een avond waren uitgeweest, waarbij kinawijntjes de vroolijkheid hadden verhoogd en die daarop per taxi naar Uitgeest waren getogen om nog meer feestvreugde te zoeken, doch die niet hadden gevonden, ten slotte bij den Beverwijker automaat waren beland om er te speuren naar delicatessen. Daar bevonden zich ook een paar jongelui, die in IJmuiden en Beverwijk in verschillende café's verstrooiing hadden gezocht en even eens de weeïgheid met croquetjes gingen ver drijven. Opeens kreeg een dezer jongelui een slag- op het achterhoofd, waardoor het croquetje, dat hij in den mond stak, bijna in zijn keel schoot. Zich omkeerende om te weten, wie hem die liefkoozing toediende, kreeg hij een klap in 't gezicht en hij gaf een klap terug. Zijn aanvaller drong op hem in tot in de na bijheid van het plantsoentje en sloeg daar een kinawijnflesch op zijn hoofd kapot. Zoo was de lezing van den croqueteter, maar de man, die met de flesch geslagen zou heb ben, had dit ontkend en het laten voorko men, of hij de aangevallene was geweest. De politierechter schorste indertijd de zaak om andere getuigen te hooren en die versche nen heden. Eerstens was het de politieman, die na de vechtpartij geroepen was en die verklaarde, dat hij in het plantsoentje de scherven van een kinawijnflesch had gevonden en die had geconstateerd, dat de mishandelde snijwonden had gehad, welke niet door het vallen op het plantsoenhekje ontstaan konden zijn, zooals de verdachte had gesuggereerd, maar wel door glasscherven. De gewonde zei trouwens, dat hij niet was gevallen en een andere getuige bevestigde dit en de eerste wist pertinent te verklaren, dat verdachte en niemand anders hem had gesla gen en ongetwijfeld met een flesch. De verdachte zei, dat het niet waar was en hij geen flesch had gehad, maar het feit, dat hij met zijn gezelschap kinawijn had ge dronken en zelfs later nog een volle flesch kinawijn in de nabijheid van het slagveld was gevonden, was niet in zijn voordeel. De officier van justitie achtte bewezen, dat verdachte had geslagen, in het midden latende of de flesch was gehanteerd en eischte f 25 boete. De politierechter achtte wel bewezen, dat met de flesch was geslagen en legde een boete op als geëischt was, terwijl hij verdachte bovendien veroordeelde tot een schadevergoe ding van f 47 voor beschadigde kleeding en tijdverzuim van den geslagene. Een taschjesdief. Een Zaandammer ging er op een avond per fiets op uit om taschjes te stelen en toen hij een dame tegenkwam ontrukte hij haar de handtasch, waarmee hij zich snel verwijderde. Maar de dame riep de hulp in van een paar burgers en die zetten per fiets den dief na, die spoedig achterhaald werd. „Och, laat me gaan; ik heb er zoo'n spijt van", jammerde de dief, maar zijn achtervolger had er geen ooren naar en leverde hem aan de politie over. De taschjesdief moest nu terecht staan en de officier prees den getuige, die den dader van dat brutaal en ergerlijk bedrijf had aan gehouden. Dergelijke misdrijven zijn te ernstig voor een voorwaardelijke veroordeeling, meen de de officier, al was er een reclasseerings- rapport, dat er wel heen stuurde. De officier eischte dan ook een onvoorwaardelijke gevan genisstraf van 3 maanden. Mr. Stomps, de verdediger, gaf toe dat het feit ernstig was en bracht eveneens hulde aan den getuige, die den verdachte had achter haald en hem daardoor misschien tijdig van een heel verkeerden weg had doen terugkee- ren. Want -deze verdachte, zei de verdediger, is een oppassend man geweest, doch een slacht offer van de tijdsomstandigheden. De firma, waar hij 9 jaar gewerkt heeft, is geliquideerd en ander werk kon hij niet krijgen. Nu moest hij van steun leven en hij had helaas geen vrouw, die hem in zijn moeilijke omstandig heden terzijde stond. Dat heeft gemaakt, dat de man in een overspannen toestand geraakte en tot zijn daad is gekomen om aan den eisch om geld, dat hij niet had, te voldoen. Pleiter meende, dat deze man bitter berouw heeft en iemand is. op wien, ondanks het ern stige misdrijf, een voorwaardelijke straf kan worden toegepast. De politierechter zei, dat hij bij kennis neming der feiten zich had afgevraagd, waar om verdachte niet in verzekerde bewaring was gesteld, maar na lezing van het reclasseerings- rapport was hij zachter gestemd en hij meen de het met een voorwaardelijke straf te mogen probeeren. Hij veroordeelde daarom den man tot 3 maanden voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd en onder toezicht-stelling van het Leger des Heils. De driftige boer. Hoe het komt, dat de Zaandammer jeugd speciaal het land van een bepaalden boer als speelplaats gebruikt, weten we niet; de boer kon er ook geen verklaring van geven, maar al tien jaar lang zat hij er achter heen, zei hij, zoodat er van traditie gesproken kan worden. Geen prikkeldraad, geen hekken met hangsloten waren in staat, den inval te keeren; prikkeldraad en hangsloten vie len ten offer. Wel dertigmaal was hij aan 't politiebureau geweest om te klagen; 't gaf niets. We zeggen dit alles maar op gezag van den boer en weten niet of er werkelijk van een plaag sprake is; heel waarschijnlijk is het niet, want dan zou de politie zeker wel maatregelen hebben getroffen. De indruk, dien we zoo kregen, toen we den boer hoorden en de getuigen a charge, is, dat hij weinig verdraagzaam is. Hij was er van beschuldigd een jongen, die op zijn land liep, in een sloot te hebben ge gooid, wat hij ontkende, maar hij zei den knaap door de sloot, die een paar decimeter water bevatte te hebben gejaagd, wat den jongen hoogstens een paar natte beenen had bezorgd. De bodem was niet modderig maar hard en met steenen belegd, zei hij, zoodat er absoluut geen verdrinkingsgevaar bestond, hetgeen den rechter leukweg deed vragen: „Had je die sloot als een soort badkuip inge richt voor de jongens? Neen, dat had hij niet, maar hij wou maar zeggen, dat er geen gevaar bestond en het voetbad was alleen om er schrik in te brengen. Nu, daarin was hij wel geslaagd, want de vader van den jongen zei, dat zijn zoon na het onvrijwillige bad den eersten tijd van niets anders droomde dan van razende boeren, die hem door slooten en plassen joegen. Gelukkig is 't nu uit met die nachtmerrie. De vader vertelde voorts, dat het voetbad zoodanig was geweest, dat de jongen geen drogen draad aan 't lijf had en het kroos hem in de haren zat, wat wonderwel klopte met de verklariifg van een heer, die in de nabijheid in zijn tuintje had gewerkt en gezien, dat de boer den jongen bij hoofd en beenen had ge pakt en in de sloot gesmeten, zoodat deze ge heel in 't water kwam te liggen. Een juffrouw, die den jongen zag spartelen, had toen den boer gevraagd: „Doe jij dat?" waarop de boer had gezegd: „Ja, dat doe ik" en toen ging hij de juffrouw nog uitschelden ook. Nu was het slachtoffer niet aanwezig; blijk baar was het door een abuis niet gedagvaard en omdat de politierechter den drenkeling noodzakelijkheid wil hooren, moest de ver dere behandeling der zaak worden uitgesteld. Diaconie Gereformeerde Kerk tc Haarlem. De uitgaven in de eerste 6 maanden van 1937. In de eerste 6 maanden van 1937 heeft de diaconie der Gereformeerde kerk te Haarlem uitgegeven f 14.064.60 tegen f 12.686 in den zelfden tijd van 1936. Op dit oogenblik is er een tekort van on geveer f 2000. waarom diaconen op verhoo ging van de inkomsten aandringen. JUBILé DS. G. R. KUYPER. Ds. G. R. Kuyper, thans predikant bij de Gereformeerde kerk te Rotterdam (Kralin gen), vroeger te Haarlem, vierde zijn '25- jarig jubilé. A.s. Maandag houdt hij receptie; Woensdagavond wordt in de Jeruzalemkerk door den jubilaris een gedachtenisrede uit gesproken. Te Haarlem is een comité gevormd om Ds. Kuyper een geschenk aan te bieden. De overhandiging daarvan zal Maandagavond plaats hebben. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP ZONDAG 5 SEPT. Progr. I Hilversum H. Progr. II Hilversum I. Progr. III 8.35 Keulen, 9.20 Fransch Brussel, 10.20 Parijs Radio, 11.50 Fransch Brussel, 12.20 Keulen. 1.20 Ned. Brussel, 1.50 Fransch Brus sel. 2.35 Ned. Brussel. 3.05 Fransch Brussel, Parijs Radio. 8.20 Keulen. 10.20 Ned. Brus sel. 10.30 Fransch Brussel. Progr. IV 8.30 Ned. Brussel, 12.50 Droitwich, 2.20 Diversen. 2.45 Droitwich, 7.20 London Re gional. 8.15 Droitwich. 9.05 Diversen. 9.25 Pauze, 9.35 Droitwich, 11.00 Weenen. Progr. V 8.3012.00 Diversen. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO-CENTRALE op Maandag 6 September 1937. Progr. I Hilversum II. Progr. II Hilversum I. Progr. ni 8.00 Keulen; 9.50 Pauze; 10.05 Keulen; 10.20 Deutschlandsender; 10.50 Pa- rijs Radio: 12.05 London Regional; 12.50 Ned. Brussel; 2.20 Keulen; 3.20 London Regional; 5.20 Fransch Brussel; 7.35 Keulen; 8.20 Lon don Regional: 9.00 Pauze; 9.05 Parijs Radio; 11.35 Boedapest. Progr. IV 8.00 Ned. Brussel; 9.20 Diversen; 10.35 Droitwich. Progr. V 8.00—7.00 Diversen. 7.00 Eigen gramofoonplatenconcert: In strumentale soli orgel. 1. Blaze Away, Reginald Dixon; 2 With sword and lance. Viool: 3 Der Kanarievogel, George Boulanger. 4 Vous êtes jolie. Madame. Xylophone: 5 Hochzeitszug in Lilliput, Or kest met Xylophone; 6 Der Rose. Mondhar monica: 7 Trip it lightly. Selma's mondorgel; 8 The Bandmasterpolka. Guitaar: 9 Add a little wiggle, Ed Lang; 10 I'll never be the same. Piano: 11 Nola, Polly. Ovor Moreton and Dave Kay; 12 Kitten on the keys; Trom pet: 13 Wild man blues, Louis Armstrong; 14 Georgia Bo-do. Harmonica: 15 The me- c.hinical piano. Alexander's Acc. 16. The Man nequins parade. 8.00—12.00 Diversen. AGENDA Heden: ZATERDAG 4 SEPTEMBER Gem. Concertgebouw: Bouwmeester's Re vue „Knal". r„ Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Frans Hals Theater: Adèle Sandrock in jHet kind van de rekening", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Jenny Jugo m „De ge vaarlijke leugen". 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Paul Robeson in „De mijnen van koning Salomon", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Bom to Dance" met Eleanor Powell. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Museum: Frans Hals Tentoon stelling 10—17 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur. Behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZONDAG 5 SEPTEMBER Gem. Concertgebouw; Bouwmeester's Re vue „Knal". Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Frans Hals Museum: Frans Hals Tentoon stelling 1017 uur. Geb. Prot. Bond; Psycho Synthese: Wie is God?" 10.30 uur. MAANDAG 6 SEPTEMBER Gem. Concertgebouw: Bouwmeester's Re vue „Knal". Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Fr^ns Hals Museum: Frans Hals Tentoon stelling 1017 uur. ROOSTER VAN APOTHEKEN (Samengesteld door den Inspecteur der Volksgezondheid) Voor de apotheken, die toestemming ge vraagd hebben, om 's avonds en 's nachts en Zondags te sluiten, is door den Inspecteur der Volksgezondheid een sluitingsrooster op gemaakt. Van Zaterdag 4 Sept. 's avonds 8 uur tot en met Vrijdag 10 Sept. zijn de volgende apo theken op Zondag, 's avonds na acht uur en des nachts geopend. Bosch en Vaart-Apotheek. Bosch en Vaart- straat 26. Tel. 13290. Fa. H. Remmers en Zoon. Kruisstraat 6. Telef 10354. Noorder-Apotheek, Jan Gijzenkade 181. Tel. 23821. Nolf's Apotheek, Kruisstraat 26. Tel, 11174,

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 5