SPORT MEDAILLES Engelsche regelmaat is gebroken. m •m k A A 'fm v LiÜMÊft ZATERDAG 4 SEPTEMBER 1937 H A A R E E M'S DAGBES D' 3 Dr. M. Euwe Niet Thomas of Winter, maar Faerhurst Kampioen. E j aarlij ksche tournooien om het Britsche kampioenschap hebben sinds vele jaren geen nieuwe namen naar voren gebracht. Sinds het overlijden van Yates in 1932 en het tijdstip dat Sultan Khan zich weer in Indië vestigde, ging de strijd om den titel steeds tusschen Sir George Thomas en W. Winter. Beide spe lers waren om beurten kampioen, in het vo rige jaar was Winter de gelukkig. Toch was het eigenaardig dat deze spelers nooit een duidelijke superioriteit boven andere con currenten toonden, maar niettemin steeds opnieuw aan den spits kwamen. Het was bij wijze van spreken verrassend dat er nooit eens iets verrassends gebeurde, d.w.z. dat een ander eens den titel behaalde. Dezen keer echter is het wèl zoover gekomen, de titel werd behaald door den Schot W. A. Fair- hurst. De nieuwe kampioen is geen onbekende in de schaakwereld. Reeds in 1927 nam hij deel aan het internationale tournooi van de Bri tish Empire Club te Londen en bereikte daar een eervol resultaat. In 1935 speelde hij een match tegen Eliskases remise. Fairhurst staat bekend als een rustige, degelijke speler met goede theoretische kennis. Met Pinksteren van dit jaar zagen we hem in Amsterdam als deelnemer aan den landenwedstrijd Ne derlandEngeland. Fairhurst speelde op bei de dagen tegen Mr. Fontein remise. Het kampioenstournooi werd dit jaar te Blackpool gehouden. Fairhurst bezette de eerste plaats met 9 punten uit 11 partijen; op hem volgde Thomas met 8 punten. Win ter de kampioen van het vorige jaar, was ziek en kon aan den wedstrijd niet deelne men. Onderstaand een prachtig partijtje van den nieuwen kampioen. Wit: W. A. Fairhurst. Zwart: R. Blow. Dame-Indische verdediging. d2d4 Pg8—f6 2. c2c4 e7e6 3. Pgl—f3 b7b6 4. Pblc3 Lc8b7 5. a2a3 Om Lb4 te beletten. Wit beveiligt zijn da mespaard tegen ruil omdat dit stuk zeer be langrijk is voor het bestrijken der centrum- velden d5 en e4. Een bezwaar van den tekst zet is, dat wit daarmee een temDo verliest. 5Lf8e7 Zeer in aanmerking kwam 5d5, waarna een soort damegambiet ontstaat. Al dus zou wit's vorige zet zijn beteekenis ver loren hebben. 6. d4d5 Thans laat wit d7d5 niet meer toe en verschaft zich met den tekstzet de grootste bewegingsvrij heid. 6b6b5 Dit pionoffer is nauwkeurig bekeken niet correct. Het kan echter tot zeer inge- wikkeld spel leiden en beantwoordt daarom aan den Engelschen- stiil. Het is eigenaar dig. dat de meeste Engelsche spelers er nog tvpisch klassieke denkbeelden op na hou den en gaarne op den „aanval tot eiken prijs" spelen, 7. d5Xe6 f7—e6 8. Pc3Xb5 0^0 9. g2g3 De beste methode om een eventueelen aanval van zwart in de kiem te smoren. 9Pf6e4 10. Lflg2 a7a6 11. Pb5c3! Deze zet getuigt van een nauwkeurige be oordeeling der positie. Wit ziet zeer goed, dat de verzwakking van ziin pionnenstelling ruimschoots gecompenseerd wordt door den ruil van het sterke zwarte paard en het bezit van de open b-lijn. 11Pe4Xc3 Als zwart op e4 laat ruilen, heeft hij in het geheel geen compensatie voor den geofferden pion. 12. b2Xc3 Le7—f6 13. Ddld3 Pb8c6 14. 0—0 Pc6a5 Zwart probeert een aanval tegen den ver zwakten witten dame vleugel. Hii slaagt ech ter niet en al spoedig blijkt, dat het paard op a5 niets presteert. 15 Tal—bl Ta8b8 16. Lel—e3 Dd8—e7 17. c4c5 Lb7d5 18. Pf3—d2! Ld 5a2 KORFBAL. OOSTERKWARTIER—HAARLEM. Evenals het vorig seizoen, zal ook dit jaar de OosterkwartierHaarlem-korfbaMag ge houden worden en wel Zondag 5 September op het terrein van Oosterkwartier aan de Zo- mervaart. Haarlem neemt dit jaar met drie twaalftallen plus eenige adspirant-twaalftal len aan dit tournooi deel. Voor dit seizoen stelde de H.K.C. „Ooster kwartier" een wisselbeker beschikbaar, dien de best geplaatste vereeniging voor een jaar in haar bezit neemt. Het vorig jaar bleef Oosterkwartier in het bezit van den beker. De wedstrijden beginnen des v.m. 10 uur. BONDEN WEDSTRIJD Zondag 5 September te 2 uur, zal op het T.H.B.-terrein te Aerdenhout gespeeld worden de bondenwedstrijd tusschen de twaalftallen van den Haarlemschen Korfbalbond en van den Noord-Holl. Korfbalbond om den Honings Maizena-beker. T.H.B. 3 zal te 12 uur een oefenwedstrijd spe len tegen H.K.C. Oosthoek. HANDBAL. Voor dag a. (Damesi SIMSON—RAPIDITAS. de dames van Rapiditas begint Zon de competitie weer. De Haarlemsche dames spelen in Amsterdam. LIJNDEN-TOURNOOI. Heeren i RapiditasKracht en Vlugheid. In de tweede ronde van het Lijnden-tour- nooi speelt het Haarlemsche „Rapiditas" te gen den Amsterdamschen tweede-klasser Kracht en Vlugheid. CONCORDIA I—RAPIDITAS II. 9.15 uur. «Dames- Aan de van Oosten de Bruynstraat spelen de Rapiditas-reserves een vriendschappelij- ken wedstrijd tegen Concordia I. Zwart heeft reeds geen bevredigende voort zetting meer. Na 18Lg2: 19. Kg2 staat wit eveneens overwegend. Met den tekstzet doet zwart een nieuwe poging het spel ingewikkeld te maken, maar hij beleeft daar weinig pleizier van. 19. Tblb4! d7—d6 20. Tfl—al Tb8—d8 Dreigt 21dc5: met kwaliteits winst en bezorgt zoodoende La2 een indirec te dekking. Deze berekening wordt door het volgende antwoord weerlegd. Intusschen was ook 20Lb3 niet voldoende wegens 21. cd6:, cd6:, 22. Tabl. 21. c5c6! Stelling ha 21. c5c6!. Zwart. i® K lü w Hf u §§|f Ui s PP Bf Ijl m Wit. Met dit eenvoudig zetje verovert wit een stuk, want op 21Ld5 volgt 22. Ld5 ed5: 23...Dd5:t benevens Da5:. In de partij geschiedde 21d5 22. Ta2: en wit won spoedig. Wijnands v. Rensen 't Medaillehuis Schoterw. 78 o. kazerne tel. 17256 (Adv. ingez Medj DAMES-ATHLETIEK. PRINSES JULIANABEKERWEDSTRIJDEN TE AMSTERDAM. A.s. Zondag worden op de Sintelbaan te Am sterdam de wedstrijden om het damesclub- kampioenschap van Nederland gehouden met als inzet de Prinses-Julianabeker.Het is thans de vierde maal, dat deze wedstrijden worden georganiseerd. De eerste maal won Brunhilde Groningen; de twee volgende malen met groot verschil de A.D.A. Ook thans is de A.D.A. favoriete, doch hot puntenverschilmetno. 2 zal aanmerkelijk min der zijn dan de beide voorgaande jaren. De vier overige clubs welke deelnemen, zijn O.D.I.A., Den Haag, A.V. te Amsterdam, Gita te Haarlem en Minerva te Rotterdam. Heden Zaterdagavond wordt het Neder- landsch kampioenschap 10 x 100 meter esta fette geloopen, waarbij de strijd eveneens voornamelijk zal gaan tusschen A.D.A. Brunhilde met O.D.I.A. mogelijk als goede derde. TAFELTENNIS. Haarl. Tafeltennisbond. Secretaris: J. C. Heeck, Oranje Nassaulaan 169, Overveen. Telefoon 15684. Verandering H. T. T. B.-bestuur. Het be stuur van den Haarlemschen T. T. B. is na de algemeene ledenvergadering van 24 Augus tus j.l. als volgt: W. F. Kruyff, voorzitter; J. C. Heeck, vice-voorzitter en 1ste secretaris J. v. d. Rol, 2de secretaris; W. Caljouw. 1ste penningmeester; J. Jansen, 2de penning meester; T. Bonting, commissaris; W. C. Kosters, commissaris. Aan de scheidende bestuursleden, de hee- ren P. Aloys Huizinga, E. J. F. van Abbevée en R. Lobbes, wordt dank gebracht voor het vele, dat zij voor den H. T. T. B. gedaan hebben. Ballotage-commissie. De volgende per sonen hebben in genoemde commissie zitting genomen: Vaste leden: A. Nunnink, mej. N. C.Telchuys. Plaatsv. leden: E. F. van Abbevée en F. Vetter. Kascommissie. Vaste leden: J. de Jong. J. M. Nidelsteyn Walter en R. Lobbes. Plaatsv. leden: E. J. F. van Abbevée, J. Rooseboom en C. van Sonneveld. Materiaalkeuringscommissie: Vaste leden. R. Lobbes en H. Kosters. Plaatsv. leden: Chr. Vogelzang en P. D. Beute. Bondsafgevaardigden. Voor de alge meene ledenvergadering van den N. T. T. B op 12 September te Utrecht zijn als afgevaar digden benoemd de heeren T. Bonting en J. C Heeck. Candidaatstelling N. T. T. B.-Bestuur. Voor een bestuursfunctie in den N. T. T. B. is door de algemeene ledenvergadering van den H. T. T. B. aangewezen de heer J. C Heeck. Propagandacommissie. De propaganda- commissie is nog niet samengesteld. Aanvra gen voor demonstraties gelieve men te rich ten tot het secretariaat van den H. T. T. B. Oranje Nassaulaan 169, Overveen. Elke ge- wenschte inlichting over het vormen van nieuwe vereenigingen en over bestaande kan men daar verkrijgen. Aanmelding nieuwe vereenigingen. Van haden af kunnen nieuwe vereenigingen zich voor het lidmaatschap van den H. T. T. B opgeven. Vereenigingssecretariaten. Wij laten hieronder een lijst volgen van de secretaria ten van de bij den H. T. T. B. aangesloten vereenigingen: H. T. T. C Kleverlaan 81, Bloemendaal Barna, Kloosterstraat 76, Haarlem-N. Shot, Arnulfstraat 38, Haarlem. T. O. G„ Keizer Karelstraat 30, Haarlem. Victoria, Koediefslaan 148, Heemstede. Hillegom Stationsweg 148. Hillegom. Inlichtingen over genoemde vereenigin; iü van de nieuwste lp modellen origi- §3 neel Weensche (Adv. Ingez. Med.) VOETBAL. Het ,,Spaernebeker"-tournooi. A.s. Zondag wordt op het Haarlem-terrein het nieuwe seizoen geopend met de jaarlijk- sche wedstrijden om den „Spaernebeker". Haarlem, die het vorige jaar op den beker beslag wist te leggen, krijgt nu de zware taak, dezen te verdedigen tegen Stormvogels, P.S.V. en Go ahead. Ochtends 11 uur ontmoeten Stormvogels en Go ahead elkaar; te 12.15 uur komt Haar lem tegen P.S.V. in het veld. Hierna heeft een treffen plaats tusschen twee veteranenploegen van „Haarlem", zoo dat de toeschouwer het spel van de vroegere cracks nog eens zal kunnen aanschouwen. In de middaguren ontmoeten eerst de beide verliezers elkaar, waarna door de winnaars in een wedstrijd, die twee maal drie kwartier duurt, om den eersten prijs gestreden zal wor den. Een voetbaldag dus, waarop de ware lief hebbers zich wel zullen weten te vermaken. De opstellingen van de elftallen zijn als volgt: Go ahead- Halle, Eysink, Goldenbeld, De Kreek, Koopman, Roelofs, Wagenvoorde. Koopman Jr., Kolkman, Kieftenbeld, De Vries. Stormvogels H, De Vries, K. Haak, D. Haak, Bravenboer, Tol, Wilderom, Van der Steen, Schoorl, Prins, Woudenberg, Van Opbergen. (Hollenberg is geblesseerd). P.S.V. Boumans, Van Run, Lanegger, Scholtens, Wallaart, Peters, omens, Hunting, Van Kooijk, Drouen, Middels Haarlem Vijgeboom, Verhappen, Huijsmans, De la Mar, Effern, Van Gooi, De Winter, Kammeijer, Van der Hulst, Smit, Van Polanen. De wedstrijden worden geleid door de hee ren Boeree en Kotte. K.F.C.E.D.O, E.D.O. gaat Zondag met het volgende elftal naar Koog aan de Zaan: Verhagen, v. d. Born, Zandstra, C. v. d. Schalie. J. v. d. Schalie, Oomen, S. Spek, Schijvenaar, v. d. Putten, Timmerman, J. Koene. HET D.I.O.-TOURNOOI. Voor het D.I.O.-tournoqf komt E.D.O. 2 met het volgend elftal uit: H. de Waard, A. Vrenegoor, v. d. Sluis, W. Koene, H. Kohier, v. Esch, Nottrot, v. Geemen, Koppen. H. Koene, Kelder. Acht E.D.O.-elftallen naar Ajax. A.s. Zondag zullen acht E.D.O.-elftallen oefenwedstrijden spelen op de Ajaxterreinen tegen even zooveel Ajax-elftallen, natuurlijk zonder het eerste en tweede elftal. Te 8 uur zal de E.D.O.-schare per fiets van de Groote Markt vertrekken. SERIE WED STRIJDEN VAN RIPPERDA. De uitslagen van Zondag 29 Augustus waren: Ripperda 3Spaarnestad 2 4;1 V. S. V. 5—D. O. A. 1 4—1 E. T. O. 1—Kinheim 2 0_2 Zandvoort 2-Kinheim 3 l2 Voor Zondag 5 September komen de fina listen in het veld. Vooral de wedstrijd Rip perda 1V.S.V. 2, die te twee uur begint, zal de moeite waard zijn om te aanschouwen. Te 10 uur Kinheim 2—Kennemers 3; te 12 uur Ripperda 3—V. S. V. 5. SERIEWEDSTRIJDEN „DROSTE". Zondag worden op het Droste-terrein de laatste wedstrijden om den Droste-wisselbeker gespeeld. Na afloop wordt de wisselbeker uit gereikt. Het programma luidt: 10 uur: DeCeO IHeemstede I. 11.30 uur: Kenau IISpaarnevogels I. 1 uur: Droste IVliegende Vogels I. De stand is thans; gesp.gew.gel.verl.pnt v.-t. Vliegende Vogels Heemstede DeCeO Droste 2—2 7—11 5—8 HOCKEY. B.M.H.C.—AMSTERDAM. Zondagmiddag 5 September opent de B.M. H.C. het hockeyseizoen met een oefenwedstrijd tegen Amsterdam te Bloemendaal. Zondag 12 September worden wederom twee oefenwed strijden gespeeld tusschen B.M.H.C. II en H.D.M. II, te 1 uur en B.M.H.C. IH.D.M. I te 2 uur. De wedstrijd B.M.H.C. tegen Amsterdam be gint om 1 uur. Het team, waarmede B.M.H.C. promoveerde vrijwel intact gebleven. Door het vertrek van H Schoute zal een nieuwe mid-half opge- - .steld moeten worden B. v Geyn zr.i tengevolge kan men hier zoowel als bij het secretariaat van een knieblessure zeer waarschijnlijk niet een groot jacht aangevaren en van den H. T. T. B. verkrijgen DAMES-HOCKEY. Hans Andreas naar Zuid-Amerika. Mej. HANS ANDREAS. Zoodra September in het land is, begint voor velen het hockeyseizoen weer. Ook B.D.H.C. bereidt zich voor op het nieuwe sei zoen, dat zij ditmaal helaas zonder de hulp van één van haar beste krachten, mej. Dra, H. Andreas zal ingaan, want behalve het ver lies van andere bekende; speelsters uit het eerste elftal, valt wel als zwaarste handicap voor het komende seizoen het vertrek van Hans Andreas, die binnenkort een studiereis van ruim een jaar naar Zuid-Amerika gaat ondernemen. Mej. Andreas, sinds vele jaren lid van de Bloemendaalsche Dames Hockeyclub, heeft zich de laatste jaren op en buiten het hoe- keyterrein, nl. als keepster van het eerste elftal, als bestuurslid, en lid van de Elftal commissie onmisbaar gemaakt. In de com petitie van de laatste seizoenen is het toch voor een groot deel medé aan haar te dan ken geweest, dat zooveel succes behaald kon worden. Het beteekent toch immers wel wat, wanneer men als keepster van een in de eer ste klasse competitie spelend dames-hockey- elftal in drie seizoenen slechts 30 maal ge passeerd wordt (in 36 wedstrijden). De op B.D.H.C. in speelsterkte volgende club zag in twee seizoenen reeds 45 goals te gen zich gemaakt. Hoe vertrouwde niet het heele elftal op haar kleine, maar kordate doelwachtster Van haar bijzondere keepsterskwaliteiten werd ook buiten den eigen clubkring profijt getrokken; sinds 1935 heeft mej. Andreas vele malen bij de officieele landenwedstrij- den van den N.D.H.B. de Hollandsche kleu ren helpen hoog houden. Dat B.D.H.C. behalve een eminent speel ster, ook een 18-karaats lid verliest, zal wel licht minder algemeen bekend zijn. Alle B.DH.C.-leden hebben haar echter leeren waardeeren en niemand beter dan zij kun nen getuigen van het groote enthousiasme, waarmede mej. Andreas de hockeybelangen in het algemeen en die van B.D.H.C. in het bijzonder behartigdd; zij hebben haar spel- kennis leeren bewonderen, wat aanleiding gaf, haar te kiezen in de elftalcommissie van B.D.H.C., wat met 9 in de competitie spelende elftallen geen eenvoudige taak is die evenwel steeds met groote bereidwilligheid en strikte neutraliteit vervuld is. Voorwaar een clublid, zooals er slechts en kelen zijn en een prachtig voorbeeld voor de jongeren. Hans, B.D.H.C. wenscht je een goede reis toe! Wij zien je noode vertrekken en kijken ver langend uit naar den tijd, dat je weer in ons midden zult zijn. ZEILEN. meer kunnen spelen. DE ZEILWEEK TE BURNHAM. In den individueelen wedstrijd der sharpie- klasse hebben onze landgenooten Borgerhoff Mulder en Coops Vrijdag weer fraaie succes sen behaald. De „Mieke 2" van P. H. R. Bor gerhoff Mulder en W. Ritman nam al spoedig de leiding, terwijl de „Wilgenhoek" van A. D. H. Coops en H. R. Borst op de tweede plaats voer. Geen moment werd de overwinning der Nederlandsche deelnemers bedreigd. Ze kwa men drie minuten vóór het Engelsche jacht aan de finish. In den middag brachten de Hollanders het er minder goed af. In den teamwedstrijd voor den Ariel Challenge Cup werd de „Ynis" van de Itchenor Sailing Club eerste met de .Mieke 2" op de tweede plaats. Borgerhoff Mulder was na den start achter geraakt, doch hij werkte zich geleidelijk naar voren en wist zoodoende, dank zij zijn handig en tactisch zeilen, nog op de tweede plaats beslag te leggen. De „Wilgenhoek" met Coops eindigde als zevende: onze landgenoot had met veel pech te kampen. Eerst werd de „Wilgenhoek" dooi vervolgens CRICKET. De wedstrijden voor Zondag. Het is te begrijpen, dat nu de maand Sep tember in het land gekomen is, de cricket programma's steeds kleiner worden. Ook voor morgen is maar een heel klein pro gramma vastgesteld. H.C.C. 2V.R.A. is van weinig beteekenis geworden, nu de Amsterdammers den kam pioenstitel al behaald hebben. Misschien zorgen de Haagsche reserves voor een over winning. Een aardige wedstrijd kan in Schiedam tusschen Hermes-D.V.S. en H.C.C. I verwacht worden. Hier zouden de Schie dammers wel eens voor een verrassing kun nen zorgen. Rood en Wit en Haarlem zijn vrij. Tenslotte is voor de tweede klasse A nog vastgesteld de wedstrijd LarenR.I.O. HET FLAMINGO-JUNIORES TOURNOOI. Rood en Wit in de finale. De Rood en Wit-juniores hebben Vrijdag te Amsterdam uitstekend werk gedaan door het sterke H.B.S. te slaan. Rood en Wit miste van Rossem en Kleintjens en begon door Hacke- nite (27) en Sanders (17) zeer goed door 49 voor het le wicket te scoren. Beide batsmen gingen run out. H. Reus met een uitstekende 38 en Berendsen 21 brachten het totaal na iy2 uur onderbreking wegens regen op 150. H.B.S. verloor daarna op Schraa en Berend sen 5 wickets voor 22 runs. Herklots speelde voortreffelijk en bracht H.B.S. een eind in de goede richting. Op 135 viel het laatste wicket en won Rood en Wit tegen de verwachting in met 15 runs. De finale R. en W.A.C.C. wordt heden eveneens op het terrein van V.R.A. gespeeld. CRICKET IN ENGELAND. De uitslagen van de Vrijdag geëindigde wed strijden zijn: Surrey 495 en 1243 wint te Hove de laatste county-match van 't seizoen met 7 wickets van Sussex 214 en 403 (Oakes 139*). Te Scarborough: Yorkshire 316 (Hut ton 84, Barber 70) en 2012 wint met 8 wickets van de M.C.C. 213 en 2998 (gesl.) R. E. S. Wyatt 152*, zijn 9de century van het seizoen. Sutcliffe scoorde in de 2de innings van Yorkshire tegen de klok en won de match door 94 (4 x 6 en 8 x 4) in 70 minuten te maken, waarvan 50 in 25 min. De te Fol kestone gespeelde wedstrijd Engeland XI 464 en 1869 (gesl.) tegen Nieuw-Zeeland 431 en 1822 eindigde in een draw. In den eindstand bezet Surrey thans de 8e plaats (gem. 44.87) boven Lancashire. WIELRIJDEN. HEEMSTEEDSCHE WIELERBAAN. Kampioenschap van Haarlem. Zondag 5 September, 's middags twee uur, zullen op de Heemsteedsche Wielerbaan de uitgestelde wedstrijden om het kampioenschap van Haarlem plaats hebben. Dit zijn de officieele baankampioenschap- pen met toestemming van de Ned, Wielren Unie. Gereden wordt 1 K.M. sprint, waarvoor aan den start komen; B. v. Dijk, titelhouder, C. de Best, D. Drost, R. Groot, N. Kemp, A. Schaper, T. v. Rooyen, R. de Lange en ande ren. Wie dit zal winnen? Daar is niet veel van te zeggen, evenmin welke renners de 2de of 3de plaats zullen bezetten. Zeker zal het niet aan spanning ontbreken. De lange afstand 50 K.M. 250 baanronden is zoo mogelijk nog spannender. M. Peetoom, de titelhouder, zal het zeker niet gemakkelijk hebben; we geven aan B. v. Dijk, C. de Best, Th. Drost, D. Drost, R. Groot, Rijneveld, Buys, Klinkenberg, om maar enkelen te noemen, evenveel kans. In totaal hebben ruim 50 renners ingeschre ven; er zullen eerst twee voor-series plaats hebben; dan komen de 12 bestgeplaatsten in de finale. Verder rijden de nieuwelingen twee wed strijden. Het zal een zeer aantrekkelijk programma zijn. Het is te hopen, dat ditmaal het weder zal medewerken. „EXCELSIOR". Bovengenoemde vereeniging hield' haar we- kelijkschen trainingswedstrijd over 37 1/2 K.M. Voor elke ronde van 12 1/2 K.M. was een premie beschikbaar gesteld. De le pre mie werd gewonnen door Bert. de 2e door T. Jansen, de 3e weer door Bert. De eindspurt bracht de volgende beslis sing: 1 B. Schell, 2 H. Kleef, 3 T. Jansen, 4 J. Bouman. 5 G. Jansen, 6 H. v. Es, 7 J. Jon ker, 8 Dirken. De juniores reden 18 K.M. met een premie die gewonnen werd door Van Tongeren. De uitslag werd: 1 Van Tongeren, 2 Co Node- lij k, 3 Van der Weiden, 4 J. Deen. DAMMEN. DAMVEREENIGING „D. O. S." In het clublokaal van bovengenoemde ver eeniging werden de volgen«le wedstrijden voortgezet: Zomerwedstrijd: Af deeling I: G. A. Ottolini wint van C. Vrolijk; G. A. Ottolini wint van W. Dijkhof. Afdeeling II: W. J. Pel wint van S. Vermeer; E. F. W Borger wint van P. Heidweiller; H. Kol wint van J. Schalenkamp. Medaillewedstrijd: S. Vermeer wint van C. Vrolijk; W. F. Miedema wint van A. van Es; W. Dijkhof wint van P. Heidweiller; W. J. Pel wint van A. van Es ZWEMMEN. ZWEMCLUB „HAARLEM". Zondag 5 September maakt de Zwemclub .Haarlem" met leden en belangstellenden een clubtocht naar Alkmaar, naar het Na tuurbad „De Karperton", waar zij voor al len onder'inge wedstrijden zal organiseeren. Tevens zal er een waterpolomatch gespeeld worden. Het kan dus een aardige dag wor den. die uit propagandistisch oogpunt voor het zwemmen van waarde is. Het vertrek is te 9 uur van het Kennemerplein. liep de boot vier maal vast. GYMNASTIEK. „TURNLUST" HAARLEM. Deze vereeniging houdt haar iaarlijksche onderlinge athletiek-wedstrijden voor dames op de Vrijdagavonden 3 en 10 September. De dames zullen venverken een 6 kamp t.w. 100 M. hoog- en verspringen, kogelstooten, speer- en discuswerpen. De heeren zullen slag leveren op Zaterdagmiddag 11 September as Hier ■"ordt een zevenkamp verwerkt, n.l. 100 M. hoog- en verspringen, kogelstooten, discus- en speerwerpen.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6