1 Kent U „Rijno" Tomatensap al?. ZANDVOORT HAARLEMMERMEER HEEMSTEDE BENNEBROEK IJMUIDEN VELSEN SANTPOORT CASTRICUM Noordhollandsch Landbouwcrediet N.V. BURGERLIJKE STAND DONDERDAG 9 SEPTEMBER 1937 HA AR. E EM'S DAGBLAD II UIT DE OMSTREKEN Spoedeiscliende Raadsvergadering Hotel d'Orange wordt een flatgebouw. Woensdagavond acht uur kwam de ge meenteraad van Zandvoort in een spoed- eischende vergadering bijeen. Wegens va- cantievan Burgemeester Van Alphen werd de vergadering gepresideerd door wethouder C.Siegers. De heeren Paap en Van Toomber- gen konden niet aanwezig zijn (eerstge noemde wegens ziekte! Flatwoningbouw „Hotel d'Orange". Aan de orde kwam het bekende verzoek van de gebroeders W. J. en P. A. Godijn te Utrecht, eigenaars van „Hotel d'Orange" te Zandvoort, om van dit hotel een flatwoning te mogen maken. De Voorzitter deelde mede, dat het wenschelijk was, dat deze kwestie in beslo ten zitting moest worden besproken. De openbare zitting werd daarom onmiddellijk na de opening gesloten. Na een uur werd de vergadering heropend, waarna onmiddellijk tot 'stemming werd overgegaan. Het verzoek van de heeren Godijn werd met op één na algemeene stem men ingewilligd. De heer Groen stemde tegen. Door dit besluit zal dus eindelijk weer een bestemming aan dit groote gebouw, dat de omgeving begon te ontsieren, worden ge geven. Verhuur van voetbalvelden. Het bestuur van de Voetbalvereeniging „Zandvoort" heeft verzocht de sportterreinen aan de Vondelstraat weer te mogen huren voor f 1000 per jaar, echter onder voorwaarde dat deze velden gedurende.de zomermaanden worden onderhouden, omdat haar kas het niet toelaat, hiervoor deskundig personeel aan te stellen. B. en W. hebben geen bezwaar aan het verzoek van dit bestuur te voldoen en stel den voor, in dezen geest te besluiten. De heer Joustra (öhrist.-Hist.) opperde eenige bezwaren. Hij draagt aan de sport wel een goed hart toe, maar vroeg hoeveel dat onderhoud aan de gemeente kostte. Toen de Voorzitter antwoordde, dat dit f 400 bedroeg, merkte de heer Joustra op, dat de gemeente dan eigenlijk maar f 600 huur per jaar ontvangt. Bovendien vestigde spreker er de aandacht op, dat de voetbalvereeniging „De Zeemeeuwen" alles zelf onderhoudt. De heer Van Rijnberk (SJD.A.P.) sprak in denzelfden geest als de heer Joustra. Omdat het echter maar een overeenkomst voor twee jaar betreft, zouden deze twee heeren vóór het voorstel van B. en W. stem men. De heer B o 1 w d t (Gemeentebelang! vroeg hoe het nu staat met de twee andere terreinen, die de Ned. Heidemaatschappij heeft aangelegd. De Zandvoortsche Hockey club wil er gaarne op spelen. De V o o! Uzi'tl ter antwoordde dat deze terreinen in het voorjaar van 1938 wel be speelbaar zullen zijn. Wethouder Van der Mooien en de heer Sue rink (S.D.A.P.) waren van mee ning, dat bovengenoemde maatschappij het terrein van „Zandvoort" niet behoorlijk heeft afgeleverd. Het zou niet goed zijn, deze vel den nu te verwaarloozen, want dan zouden ze over een paar jaar wel eens niet weer te herstellen zijn. Het voorstel van B. en W. werd aangeno men met de stem van den heer Molenaar tegen. Hierna werd de vergadering gesloten. ZANDV. HOCKEYCLUB. De Z.H.C. houdt Vrijdag l'ö 'September, 's avonds half negen, haar jaarlijksche alge meene vergadering in Muluru aan den Strandweg. Op de agenda komt o.a. voor: bestuurs verkiezing. Aftredend zijn de 'heeren Meeth, Petrovitch en Van Raalte. Geen dezer heeren stelt zich herkiesbaar. COMITé FLORA. Het Comité Flora houdt weder zijn jaar lijksche tentoonstelling. De plantjes moeten worden ingezonden aan Ons Huis op Zaterdag 11 September tusschen 2.30 en 4 uur. Voor de mooiste exemplaren zijn fraaie prijzen aangekocht en bovendien krijgt elke inzender een lot op een sportarmbandhor- loge. Inzendingen van de bewaarscholen worden alle met een klein prijsje beloond. De jury zal waarschijnlijk bestaan uit de heeren Vader, Re ij er en De Ronde. De tentoonstelling is Zondag 12 Septem ber in Ons Huis geopend van 2.30 tot 5 uur. Evenals vorige jaren is er een draaibord aanwezig. De prijsuitdeeling heeft plaats Zondagmiddag pl.m. 4 uur; direct daarna wordt het lot getrokken waarop het horloge valt. Behalve de door Flora uitgereikte plant jes kunnen ook andere mooie of bijzondere planten worden ingezonden. Het comité ziet dergelijke inzendingen gaarne tegemoet en stelt daarvoor eenige speciale prijzen be schikbaar. De plantjes kunnen worden teruggehaald Maandag 13 September tusschen 4 en 5 uur. SLUITING VAN HET ZUIDERBAD. Niettegenstaande het mooie zomerweer en de hooge temperatuur van het water is de lust tot zwemmen bij de intrede van de maand September zeer sterk gedaald. Na het ver trek van de vele zomergasten, blijven ook de andere vaste klanten weg, zoodat de bad inrichtingen slechts weinig te doen hebben. Voor zoover het 't Zuiderbad betreft ligt het in de bedoeling nog open te blijven tot a.s. Zondagavond en daarna te sluiten tot het vol gend voorjaar. SCHOOLMELKCOMITé. Maandag 13 September komt het school melkcomité op het Raadhuis bijeen ter be spreking van de melkverstrekking op de scho len. PERSONALIA. De heer W. C. Bijl de Vroe. adspirant-in- specteur van politie te Haarlemmermeer, is met ingang van 1 October benoemd tot in specteur van Politie te Gouda. (Adv. Ingez. Med.) WEER EEN ERNSTIGE BOTSING. Woensdagmiddag had in Haarlemmermeer wegens niet verléènen van voorrang weder een ernstige botsing plaats op den hoek van den Hoofdweg en den Spaarnwou- derweg, tusschen een luxe-auto bestuurd door den heer K. wonende aldaar en een personen-auto afkomstig uit Den Haag. De schok was zoo hevig, dat de nog nieu we wagen van den heer K. grootendeels werd vernield en met 'n kraanwagen moest worden weggesleept, terwijl de bestuurder van de andere minder beschadigde auto een wond aan het hoofd had bekomen en onder ge neeskundige behandeling moest worden ge steld. De politie stelde een onderzoek in. P. J. KRAAK OVERLEDEN. In hét Diaconessenhuis in Haarlem is op ..-jarigen leeftijd overleden de heer Pieter Jan Kraak, een bekend ingezetene van Hoofddorp, die aldaar van zijn geboorte af heeft gewoond en op kerkelijk en maatschap pelijk terrein in- verschillende functies, ge durende tal van jaren is werkzaam geweest. Vooral als lid van het college van Notabe len der Hei-vormde gemeente Haarlemmer meer heeft hij met ijver, opgewektheid en helderheid van geest vele goede diensten be wezen. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Scheer, Tavalaan 37, sigarenaansteker, Breibosch, Javaiaan 11, paar handschoenen; bureau van politie, bad pak en handdoek. A. Brouwer, Res Novaplein 16, kinderschoentje, bureau van politie, deur tje van vrachtauto; A. IJtsma, Heerenweg 2-2 portemonnaie met inhoud,; Oosterrijk, Bosb Toussaintlaan 54, vulpotlood; R. Los, Java iaan 66, wit konijn: Th. A. Deniayere, Oost- einderlaan 40, te Hillegom, oud damesrijwiel (Gazelle!; G. Hazelhoff. Azalealaan 13, vul pen; van Daalen, J. v. d. Bergstraat 65, zil veren armband: Smit, Landzichtlaan 30, hond; W. A. Bakker, Stichting Meer en Bosch armbandhorloge; Bureau van Politie, paar dameshandschoenen: Hamelink, J. v. d. Berg straat 11. damestaschje met Inhoud; W. v. Keulen, Celebesstraat. 18. Kindertaschje met inhoud: L. Sloof, Lindenlaan 18 kinder schoentje; G. Lammers, Julianaplein 9 ro zenkrans. De tweede dag der Oranjefeesten. Kinderspelen en ringsteken. De feestelijkheden uitstekend geslaagd. De tweede dag der Oranjefeesten in Benne- broek werd ingezet met een reveille door het fanfarecorps „Kunst na Arbeid". In de Schoollaan wachtten meer dan 500 kinderen der lagere scholen de muziek op, om dan naar den Burgemeester te trekken en er vaderlandsche liederen te zingen. Op het feestterrein werden vervolgens de kinderspelen gehouden tot groot vermaak van de toegestroomde ouders en andere be langstellenden. Tijdens en na deze wedstrij den werden de kinderen getracteerd en moch ten ze eenige ritten maken in den draai molen. 's Middags we?/l in de Laan het ringsteken door paren gehouden. Opgeluisterd door mu ziek van „Kunst na Arbeid" bracht dit hon derden belangstellenden op de been. Om vijf uur vond de prijsuitdeelin plaats in „de Geleerde Man", welke uitdeeling ge schiedde door den Burgemeester Mr. K. J. G. Baron van Hardenbroek. De taptoe begon om 8 uur. Voorafgegaan door het onvermoeide fanfarecorps trokken honderden feestgangers door het dorp en vervolgens naar het feestterrein, waar het feest vieren tot in den nacht duurde. Het bestuur der Oranje-vereenigïng kan op een prachtig geslaagd feest terug zien, waaraan door vrijwel alle inwoners is deel genomen en welk feest bovendien bezocht werd door talrijke menschen uit de omge ving. Hieronder volgen nog de uitslagen van de verschillende wedstrijden: Ringrijden voor paren: le pr. de heer en mevr. Buijs-Vriezekoop, 2e pr. de heer mej G. Lommerse en Ries Lommerse. 3e pr. de heer A. Wennekes en mej. J. Wennekes. Ringsteken voor Meisjes op de fiets: le pr. Tine Kraneburg, 2e pr. Rie [Bakker, 3e pr. Rie Elstgeest. Tonsteken voor mannen: le pr. J. W. Huls bosch, 2e pr. H. Troost. Vlagsteken v. meisjes: le pr. Corrïe Goos- sens, 2e Bep Troost. Touwtje-springen v. Meisjes: le pr. Willie Kieft, 2e pr. Tï«a Verstraten, 3e pr. Alie Huls bosch. Fietsen-met-hindemissen v. jongens: le prijs Jaap Liefhebber, 2e pr. Rein IJsenbord. Tonrijden v. jongens: le pr. Dirk v. Keste- ren, 2e pr. Jan Peters. Zakloopen v. Jongens: le prijs Kees Lam mers, 2e pr. Henk Weijers Turfrapen v. jongens: le pr. Kees Meden- blik, 2e pr. Leo Abswoude, 3e pr. Piet Tee-uwen, UITSLAG LOTERIJ ORANJEFEEST. No. 501 een Heerenrijwiel. No. 153 een Damesrijwiel. Ann van de Scheepvaartinspectie tot op zee verlengd. Commandanten en zee-officieren van politiekruisers belast met het toezicht op de naleving van de bepalingen der Schepenwet. Dezer dagen is in verband met het Koninklijk Besluit van 10 September 1936 vastgesteld en in werking ge treden de „Instructie voor de Com mandanten van H.Ms. Politiekruisers, belast met het toezicht op de vissche- rij in de Noordzee en de aan boord daarvan geplaatste zeeofficieren, be treffende overtredingen van de Sche penwet." Het feit, dat thans oolc officieren aan boord van onze politiekruisers toezicht gaan hou den op de naleving van de bepalingen van de Schepenwet is van groot belang voor de visschersvaartuigen. Immers, doordat inge volge de bedoelde instructie de officieren, aan boord der politiekruisers ter beschikking zijn gesteld van den dienst van de Scheep vaartinspectie en als zoodanig behooren tot de ambtenaren, genoemd in art 10 (sub 2) van de Schepenwet, mogen de schippers van visschersvaartuigen hierin een waarschuwing zien, dat de arm van de Schepenwet, die vroeger niet verder reikte dan de in die wet genoemde kustlijn, thans tot op zee ver lengd is. Volgens de bepalingen van de instructie worden opdrachten, betreffende het bedoelde toezicht aan de bedoelde zeeofficieren voor den Inspecteur-Generaal voor de Scheep vaart door tusschenkomst van den Comman dant der Marine verstrekt. Indien uit de waarneming van de hun opgedragen functie moeilijkheden voortspruiten, welke door ge noemde Commandanten niet kunnen worden ondervangen, geeft de Commandant der Ma rine daarvan kennis aan den Inspecteur- Generaal. De genoemde zeeofficieren maken van ge constateerde overtredingen van de Sche penwet een ambtseedig proces-verbaal op en dienen dit met afschrift rechtstreeks in bij den Inspecteur-Generaal. Het onderzoek aan boord in Nederlandsche havens zal zich be perken tot op zee geconstateerde overtre dingen van de Schepenwet. Geconstateerde overtredingen in een der Nederlandsche ha vens zullen zoo spoedig mogelijk rechtstreeks ter kennis worden gebracht van de betref fende districtshoofden van de Scheepvaart inspectie. MARKTBERICHT SCHEVENINGEN. Scheveningen, 9 September 1937 (A.N.P.! (Versche visch). Tarbot 4680 ct. per kg. Griet 4060 ct. per kg. Tong f 0.75f 1.46 per kg. Groote schol f 17 per 40 kg. Middel schol f 12.20f 14.60 per 40 kg. Kleinschol f 2.40f 10.90 per 40 kg. Schar f 2.50f 4.50 per 40 kg. Schelvisch f 5f 22 per 40 kg. Wijting f 1.80 per 40 kg. Makreel f 8.50 per '40' kg. Van de haringvisscherij kwamen te Scheve ningen binnen: Sch. 247, reederij v/h A. van der Toorn Jzn., met 26 last; Sch. 339, reederij B. van Leeuwen, met 23 last; Sch. 89, reederij v/h F. Vrolijk, met 25 last; en de Gdy 126, visscherijmaatschappij „Mema". met 25 last. VLAARDINGEN, 9 September. Van de haringvisscherij kwamen te Vlaardingen bin nen: VI. 172. visscherijmaatschappij „Vlaar dingen", met 29 last; K.W. 58, visscherijmaat schappij „Kennemerland", met 31 last; K.W. 43, visscherijmaatschappij „Rijnstroom", 27 last; K.W. 16, reederij D. Haasnoot, 27 last; Sch. 25, reederij J. J. van der Toorn Azn., 28 last. en Sch. 332, reederij A. de Jong. met 21 last. VERWACHTE VISCIIAANVOER. Thuistoomende voor de Vrijdagmarkt: Dirkje R O 53. Vangst 1050 m. haring. Beatrice IJM 118. Vangst 7 m. tong. 38 m. tarbot, 5 m. gr. schol, 32 m. kl. schol, 5 m. gul, 14 m. wijting, totaal 101 manden. Ewald IJM 48. Vangst 1000 m. haring be nevens 13 kantjes steurharing. MARKTBERICHT IJMUIDEN. (Versche visch). Tarbot 72—54 ct. per kg. Tong f 1.12—f 0.94 per kg. Griet f 24—f 10.50 per 50 kg. Groote schol f 31f 25 per 50 kg. Middel schol f 24f 23 per 50 kg. Zetschol f 21f 14.50 per 50 kg. Kleinschol f 20.50—f 6 per 50 kg. Schar f 9f 3.50 per 50 kg. Middel schelvisch f 19 per 50 kg. Kleinmiddel schelvisch f 20.50f 11.50 per 50 kg. Kleine schelvisch f 10f 2.60 per 50 kg. Groote gul f 18f 10 per 50 kg. Wijting f 1.80f 0.90 per 50 kg. Makreel f 12f 7.90 per 50 kg. Versche haring f 3.50f 2 per 50 kg. Kabeljauw f 76f 38 per 125 kg. Vleet f 2.10f 0.80 per stuk. Leng f 1.30f 0.50 per stuk. Koolvisch f 0.83 per stuk. (Haring). Steurharing f 9.90f 9 per kantje. (Nadruk verboden) BESOMMINGEN. Trawlers Vios 5 IJM 102 255 manden f 1250 Knikker IJM 4 360 manden f 1980. Alkmaar IJM 31 1400 manden f 3220 Oentoeng IJM 131 130 manden f 1490 Irene IJM 89 255 manden f 1100 Silvain IJM 1168 575 manden f 2650 Maria Elisabeth IJM 114 220 manden f 1740 Flamingo IJM 42 100 manden f 1400 Condor IJM 72 200 manden f 1420 Julie Streiff IJM 159 95 manden f 1220 Timor IJM 491 470 manden f 2330 Loggers K.W 132 f 680; KW 65 f 390: KW 86 f 750; RO 1 f 600. Kotter: E 61 f 480 (Nadruk verboden.) Bezwaarschriften tegen hel uitbreidingsplan. Openbare zitting eener commissie uit Gedeputeerde Staten. Naar aanleiding van de artikelen 3 en 4 der „Regelen, bedoeld in artikel 4 der Instruc-_ tie voor de Gedeputeerde Staten van Noord- Holland" is door dat college aan een commis sie uit zijn midden opgedragen een plaatse lijk onderzoek in te stellen in verhand met de tegen het bovenaangehaald Raadsbesluit ingediende bezwaarschriften. De bedoelde commissie zal te dien einde op Zaterdag 18 September a.s. een onderzoek ter plaatse instellen, terwijl op Maandag 20 Sep tember d.a.v., des voormiddags 10 uur, een openbare zitting zal worden gehouden in het Raadhuis dezer gemeente. Belanghebbenden zal alsdan gelegenheid worden geboden hun standount in deze aan gelegenheid in persoon of bij gemachtigde voor de meerbedoelde commissie toe te lichten. Deze afkondiging geschiedt, krachtens be schikking van Gedeputeerde Staten, op de wijze, als is aangegeven in de, ingevolge ar tikel 203 der Gemeentewet, voor deze ge meente vastgestelde verordening, regelende de afkondiging van plaatselijke verorde ningen. Loop der bevolking in Augustus. Weer een flinke stijging. Gedurende de maand Augustus is het aan tal inwoners onzer gemeente gestegen van 46456 op 46596 of met 140. zoodat opnieuw een flinke schrede naar de 47.000 werd gedaan, welk aantal, wan nee# de toeneming in dit tempo blijft voortgaan, in de eerste maand van het nieuwe jaar bereikt kan worden. ZOMERFEEST DER S.D.A.P. A.s. Zondagmorgen belegt de afdeeling IJmuiden der S.D.A.P. een zomerfeest op het terrein van den heer W. P. de Vries, nabij de halte Zeeweg. Medewerking verleenen de verschillende cultureele organisaties, w.o. Voorwaarts en Excelsior. (Is reeds in een deel eener vorige oplage geplaatst.) Nieuwe Kerk le Delft weer in gebruik genomen. DELFT, 8 September. Onder groote be langstelling is vanmiddag de gerestaureerde Nieuwe Kerk te Delft op plechtige wijze op nieuw in gebruik genomen. Hiermede is de omvangrijke restuaratie van dit historische kerkgebouw, waarin zich de graven dei- Oranjevorsten bevinden, afgesloten nadat binnen de oude muren gedurende ongever 15 jaren, slechts onderbroken door enkele perio des van rust. het lied van den arbeid heeft geklonken. Bij deze plechtigheid waren o.a. tegenwoor dig de vertegenwoordiger van H.M. de Konin gin mr, W. J. baron van Lijnden, de minister 'van onderwijs, kunsten en wetenschappen, prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine, de Com missaris van de Koningin jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek, mr. G. van Baren, burgemees ter van Delft, prof. ir. J, A. G. van der Steur, voorzitter van de Rijkscommissie voor de Mo numentenzorg en dr. J. Kalff. directeur van de rijkscommissie voor Monumentenzorg. In den loop van de plechtigheid zou het woord gevoerd worden door minister Slote maker de Bruïne. SCHAKEN. In Hotel „De Weyman" is een schaakclub opgericht onder den naam Schaakclub „Santpoort". Reeds traden 15 leden tot de vereeniging toe. Het voorloopig bestuur bestaat uit de heeren Visser, voorzitter. Abspoel, secretaris en Ehrbecker, penningmeester. SLUITINGSFEEST OP „VELSEREND". Op Zondag 12 September a.s. vindt in het natuurbad „Velserend" een groot sluitings- feest plaats, waarvoor een zeer afwisselend programma is samengesteld. Er zijn wed strijden in schoonspringen. beeldhouwen in het zand, zwemwedstrijden voor dames en heeren over 50 en 100 M. en 3 x 50 Meter estafette en hinderniszwemmen om de Vel- serend-wisselbekers voor dames, meisjes, heeren en jongens enz. Ter opluistering zal Prof. Antonini optreden. Het afwerken van dit programma begint reeds om 10 uur. Des avonds (vindt een tooneeluitvoering plaats en zullen.de dubbelmannenkwartetten „Inter Nos" en „Euphonia" zich doen hoor en, terwijl na afloop hiervan danslustigen zich kunnen amuseeren. Als de Provincie medewerkt Krijgt Castricum op het hoogste duin van Kennemerland een Belvedère. Castricum is een mooi dorp, rijk aan na tuurschoon. Maar vrijwel alle duinen behoo ren aan de Provincie, die ze eenige jaren ge leden aankocht ten behoeve van de Prov, Wa terleiding en als recreatie-terrein. Daarvan profiteert Castricum natuurlijk, maar... het heeft ook een schaduwzijde omdat daar door de natuurlijke uitbreiding van de be bouwing in de gemeente wordt tegengehou den. De Burgemeester van Castricum Mr. C. A. F. H. W. B. van den Clooster Baron Sloet tot Everlo vertelde ons: Castricum heeft behoefte aan een mooi terrein dat zich leent voor de stichting van een villawijk waarin goed-gesitueerden zich kunnen ves tigen. Bij herhaling is ons gebleken dat Castricum kapitaalkrachtigen aanlokt om zich hier te vestigen. Maar er is geen terrein beschikbaar dat zich leent voor den bouw van groote vil la's, omdat daarvoor alleen grond in aanmer king kan komen in een mooi bosch- of duinter rein. De uiterste rand van het Provinciaal duinbezit zou zich daarvoor uitstekend lee- nen. Aan het natuurschoon behoeft dit geen afbreuk te doen. Het moeten natuurlijk mooie villa's worden, omgeven door een groo- ten tuin met bosschages. Dan staat zoo'n schaars bebouw de duinrand, eenige honderden meters van den grooten verkeersweg door het dorp verwijderd, schilderachtig. Bijna overal is de duinrand bebouwd, maar alleen aan Castricum is nu die mogelijkheid ontnomen. Er is al eens door personen, die op die plaats wilden bou wen een poging gedaan van de provincie een stuk grond te koopen of, als het niet anders kan, in erfpacht te verkrijgen, maar tot nu toe heeft dit geen succes gehad. Dat is voor Castricum een teleurstelling. Onze gemeente heeft zoo vervolgde de burgemeester, in verband met de verdere ontwikkeling der gemeente, behoefte aan deze bouwterreinen. Daarom hopen wij, dat de provincie ons in deze tegemoet zal komen. Dan is er zoo vervolgde burgemeester Sloet nog een andere voor Castricum be langrijke kwestie die met de aangehaalde ver band houdt. Vlak voor het dorp ligt aan dien duinrand het allerhoogste duin uit Kennemer land. Op die hoogte heeft men een schitterend gezicht over ons aardig dorp met zijn aardige torens en lieflijk tusschen gVoen ge legen huizen. Zelfs de spoorbaan, die beneden een gewonen indruk maakt, krijgt dan iets schilderachtigs. Bovendien kijkt men ver weg, de hoogovens schijnen dichtbij, evenzoo Heemskerk Beverwijk, Velsen en IJmuiden. In verder verschiet ligt Haarlem en de Zaan streek. Bij helder weer zijn zelfs de torens van Alkmaar nog te zien. Als de provincie zou toestaan op dit hoogste duin van Kennemerland met zijn mooie vergezichten een restaurant of paviljoen te bouwen, zou Castricum een groote attractie krijgen. Honderden zouden komen om van dit mooie panorama te genieten. Nu kunnen de bezoekers van het Provin ciaal landgoed ook wel op dit duin komen maar er leidt geen enkele weg heen. Het is dus een zoeken om er te komen en bovendien is het aan weinigen bekend. Het vreemde- lingenbezoek zou toenemen, want voor mooie panorama's bestaat altijd veel belangstel ling. Wij hebben daarop onder zijn leiding een bezoek aan deze duinterreinen gebracht en kunnen met zijn betoog instemmen. Als Cas tricum de provincie voor deze plannen zou kunnen winnen, zouden met de uitvoering' onge twijfeld de belangen van Castricum op uit stekende wijze bevorderd worden. Vergiftige paddestoelen maken twee slachtoffers. UTRECHT, 8 Sept. Het gebruik van ver giftige paddestoelen heeft hier ter stede het leven gekost aan twee personen. Een student, die de vorige week met zijn meisje en zijn aanstaande schoonmoeder in de omgeving van Hilversum paddestoelen bijeen zocht, om deze bij een maaltijd te gebruiken, heeft zich vermoedelijk vergist en naast eet bare ook vergiftige exemplaren meegenomen Na het gebruik toch van de paddestoelen zijn alle drie ziek geworden. De moeder van het meisje is, evenals de student, aan de gevol gen bezweken. De toestand van liet meisje is ernstig. Weer een Britseli tankschip aangevallen. LONDEN. 8 Sept. (Havas-A.N.P.) Eenige Londensche bladen publiceeren een door den vertegenwoordiger van Lloyd's te Tunis ge zonden telegram, volgens hetwelk een Britsch handelsschip het slachtoffer van een aanval zou zijn geweest. Het telegram luidt: Het Brit- sche petroleumtankschip „Harpa" komende van Port Said, dat op weg was naar La Gou- lette, werd door een onbekend gebleven oor logsschip aangevallen, dat een torpedo af schoot. Het tankschip werd niet getroffen, De „Harpa" meet 3000 ton, is te Londen geregis treerd en behoort toe aan de Anglo Saxon Pe troleum Cy. De sluiting van de Staten- Generaal. HAARLEM Woensdag. Onze Haagsche correspondent meldt ons: In verband met het feit, dat minister van Boeyen, die morgen geopereerd zal worden en ongeveer een week later een kleine heelkun dige niaagbehandeling zal ondergaan, op Za terdag 18 dezer de sluiting van de Staten- Generaal niet zal kunnen verrichten, zal dit voor dezen keer door den voorzitter van den ministerraad geschieden, die daartoe Genève een dag eerder zal verlaten. Wij kunnen hier aan nog toevoegen, dat men alle hoop heeft dat de minister van Binnenlandsche Zaken weldra weer de belangrijkste werkzaamheden zal verrichten, ook al mag hij dan aanvanke lijk niet op zijn departement verschijnen: ook thans verricht de minister van Binnen landsche Zaken thuis allerlei ambtswerk. Geen paniek op de ,,Kota Agoeng" MEDAN, 8 September (Aneta-A.N.P.) De kapitein van het motorschip „Kota Agoeng" van den Rotterdamschen Lloyd, aan boord van welk schip, zooals eerder gemeld, ter hoogte van Colombo brand heeft gewoed, verklaarde na aankomst te Belawan, dat de vuurhaard hoofdzakelijk beperkt bleef tot de mailkamer. Van de 1.200 postzakken zijn er 230 verbrand. Het blusschingswerk werd ten zeerste bemoei lijkt door de aanwezigheid van eenige zak ken met flesschen ammoniak, die door de hit te gesprongen waren.. De passagiers waren door het gebeurde zeer geschrokken, doch er ontstond geen paniek. De passagiers waren spoedig gerustgesteld, vooral nadat de „Icartes" was verschenen. De verbrande post bestaat hoofdzakelijk uit voor Java bestemde mail. Alle poststukken voor Sumatra's Oostkust zijn nagenoeg onbe schadigd. De oorzaak van den brand is een volslagen mysterie. BIJKANTOOR HAARLEM KRUISWEG 74 TELEF. 13890 SAFE LOKETTEN vanaf ƒ5.per jaar. (Adv. inqez. Med.) HAARLEM, 3 September. Ondertrouwd, 8 Sept.: A. Zuidweg en M. v. der Poorte. M. E. Spoor en W. Regenboog. H. Vietor en E. Brtick. j. Voerman en T. P. Tromer. A. B. J. M. van der Erf en A. M. Mo lenaar. F. A. van Zijp en G. Tromp. A. J. Lub bers en A. P. A. de Kruijff. j. B. Odenthal en J W. Oldenburg. P. Stam en H. M. van Kou teren. A. J. de Jong en S. Eberle. D. Prevost en M. M. Breeuwer. Getrouwd 8 September; Th. van de Reep en K. E. Frimont; W. van Essen en A. van Gennip; A. C. B. Ooms en J, E. Voortwist; J. Moone en C. van Gog; J. G. Remijn en A. G. Kaczor; Th. van Renswoude en R. van dei- Meer; N. J. Coster en I. J. Pape; A. Blok en W. C. de Vries; P. J. B. Honnebier en A. M. Klomp; F. Th. Louwerens en M. H. J C. de Wit; D. Wijkhuizen en M. van Dilgt; I. J. Velleman en N. Cosman. Bevallen 5 September: E. P. Veldhuis Prenen, d.; 7 September; M. VisseBruin- ooge, z.; A. E. Hulsebosch—'Willemse, z.; M. A. ZandvlietHulsebosch, d.; C. C. Verheem Vreeswijk, d.; 8 September: S. M. Tuin Vester. d. Overleden 7 Sept.: H. van Erkelens, 75 jaar, •Johannes de Breukstraat. H. v. Steenwijk, 72 jaar. Merkmanstraat. J. T.. 16 maanden, z. van J. A. v. d. Prijt, Kamperlaan. P. de Jong, 17 jaar, Tweede Vooruitgangstraat. S. E. v. d. Heijden, 74 jaar. Olycanstraat.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 11