Voetbalvereniging „Stormvogels" 25 jaar. Buitengewoon druk bezochte receptie in Kennemerhof KON. NED. VOETBALBOND R. K. Voetbal. MAANDAG 13 SEPTEMBER 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 6 Het Stormvogels-bestuur temidden van een schat van bloemen tijdens de receptie ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan dezer vereeniging Zittend v. 1. n r.: C. Wijmer, le-secretaris; W. Suwerink, voorzitter; J. Markens. vice-voorzitter. Staande: A. Lindhorst, 2e-secrctaris; K. Wijnschenk, commissaris; R. Nieborg, commissaris; J. Zwemmer, 2de-penningmeester; J. Jordaan, commissaris; P. Heere, commissaris. (Laatstgenoemde heeft zich tijdens de opneming bewogen.) Groot aantal geschenken. Prachtige clubvlag van de feestcommissie. Zaterdagmiddag recipieerde het bestuur van „Stormvogels" in hotel „Kennemerhof" te IJmuiden. Vele westelijke voetbal-officials ga ven „acte de présence" en ook tal van plaatse lijke vereenigingen en corporaties hadden ver tegenwoordigers gezonden. Het gemeentebestuur van Velsen bleef al evenmin achterwege. Wel was burgemeester Kwint persoonlijk verhinderd te komen, doch wethouder Dunnebier vertolkte op duidelijke wijze de sympathie, welke het gemeentebe stuur ten opzichte van Stormvogels koestert, hetgeen de burgemeester in een persoonlijken brief ook reeds had laten uitkomen. Voorzitter Suwerink, die met zijn mede bestuursleden dezen middag „in de bloeme tjes" gezet werd op een wijze, als zij mogelijk zelf niet verwacht hadden, had geen gemak kelijke taak bij het beantwoorden van alle sprekers. De rij van sprekers werd geopend door Dr. A. J. van Leusen, voorzitter van V. S. V. Hij noemde het een voorrecht de eerste te zijn, die Stormvogels mocht complimenteeren. „On ze verhoudingen", zei hij. „zijn van aangena- men aard. We komen bij elkaar in huis, gun nen elkaar het bestaan. Kortom, er heerscht een gezonde animositeit. Ik weet te spreken namens het grootste deel der V. S. V.-leden. als ik Stormvogels een goede toekomst toe- wensch. In ons jubileumsgeschenk een al bum, om uw foto's in te plakken hebben wij laten drukken, dat het een geschenk is van uw zustervereeniging V. S. V. We hopen, dat dit in de diepste beteekenis van het woord het geval zal zijn. V. S. V. zal daartoe haar uiterste best doen!" Dr. A. J. van Leusen, voorzitter van V. S. V. De heer Suwerink zei het prettig te vinden, dat V. S. V. de eerste was, die haar gelukwen- schen aanbood. Ook hij juichte de goede ver houdingen tusschen beide clubs toe en beloof de er naar te zullen streven, dat dit zoo zou blijven. Namens de Ned. Spoorwegen complimen teerde de heer Somers, bij welke woorden de heer Boon, stationschef, zich aansloot. Spr. die reeds in Stormvogels' prille jeugd suppor ter was, denkt nog met genoegen aan de faire, eerlijke partij voetbal uit die dagen terug en brengt hulde aan de veteranen. Nadat de heer Hoogendijk namens de sup portersvereniging „Blauw Wit" had gespro ken, trad de heer Lamey namens den K. N. V. B. naar voren. Na de gelukwenschen van den Bond te hebben aangeboden en er op gewe zen te hebben, dat het een kranige prestatie van Stormvogels is geweest, om zich ondanks tegenslagen zoo te handhaven, wenschte hij het Stormvogels-bestuur moed en volharding toe om op de bres te blijven staan. Namens den K. N. V. B. bood hij een klok aan. ,,U hebt, mijnheer de voorzitter, geen klok noodig om te weten „hoe laat het is". Wil er echter een symbool in zien van den gestadigen vooruit gang. dien wij den Vogels toewenschen". De heer Suwerink zei het prettig te vinden, dat juist de heer Lamey kwam complimentee ren, wiens werk hij had leeren kennen en waardeeren. ..We hebben wel eens kwesties met den Bond gehad, doch daar zetten wij een streep onder: Het woord „rancune" kennen we niet. We hebben groote bewondering voor het werk, dat de K. N. V. B. doet, en zullen trachten een goed lid van den grooten Bond te zijn". Stormvogels' tweede supportersvereniging, denzelfden naam als de jubilaresse dragend, bood hierna een fraaie prijzenkast aan, waar bij haar vertegenwoordiger den wensch uit sprak, dat zij weldra gevuld zou zijn en dat bij de drie gouden kampioensmedailles spoedig de groote gouden „plak" van het landskampioen schap zou hangen. De heer Suwerink dankte voor dit geschenk en wees er op, hoe in IJmuiden de supporters verenigingen de belangen van Stormvogels op de juiste wijze dienen. Voor „IJmuiden's Bloei" en „Het Witte Kruis" spraken de heeren Dolleman en Unger eenige korte woorden. De heer Baart gewaagde van den steun, dien de Politie-Sportvereeniging van „Stormvogels" ondervond, wat voor voorzitter Suwerink aan leiding was om te wijzen op den steun, dien Stormvogels op haar beurt steeds van de po litie mocht ondervinden. De H.VJ3.-club „Brederode", vertegenwoor digd door den heer Martens, wees er op, hoe Stormvogels getoond had bij de opening van het R. C. B-terrein een open oog te hebben voor de belangen der kleinere vereenigingen. Voor Velsens gemeentebestuur traden de heeren Dunnebier en Hofstede naar voren. Wethouder Dunnebier noemde het een pres tatie, 25 jaar bestaan te hebben. „Wat u be reikt hebt, moge u aanmoedigen op dezen weg voort te gaan. Ik hoop, dat u iets van de taai heid van de elementen, die we hier zoo goed kennen, in u zult hebben, om eenmaal het einddoel te bereiken: Het kampioenschap van Nederland". De heer Suwerink dankte voor deze vrien delijke woorden en prees Stormvogels geluk kig, dat zij steeds zooveel medewerking van het gemeentebestuur had mogen ondervinden. „Wij zullen ons best doen om den goeden naam van Velsen uit te dragen". En zich tot den heer Hofstede wendend, zei hij o.m.; „Ik weet, hoeveel u voor Stormvogels gevoelt. Wij stellen uw lidmaatschap op hoo- gen prijs en hopen, dat u nog lang lid van Stormvogels zult blijven". Voor de Winkeliersvereeniging „Groot IJmuiden" vertolkte de heer Veuger de gevoe lens: voor de Damclub „IJmuiden" de heer De Jong. Laatstgenoemde wilde vooruit zien en wensch te Stormvogels het kampioenschap van Ne derland toe. „Dit heb ik", aldus spr., „echter ook V. S. V. toegewenscht. Hoe moet dat? La ten beide vereenigingen vast afdeelingskam- pioen worden en dan de rest samen uitvech ten!" De heer Suwerink zei wel eens een benijder van den heer De Jong te zijn geweest, toen diens damclub kampioen van Nederland werd. „We zullen ons echter aan het voorbeeld van D. C. IJ spiegelen", Voor Stormvogels' jeugdcommissie sprak de heer H. v. d. Plas. „We zijn als jeugdcommis sie zeer verheugd over de successen in de tour- nooien, in dezen zomer behaald, omdat er twee spelers in het eerste elftal zitten, die door ons zijn opgekweekt.". De heer G. Heykoop sprak voor de IJmuider Vischhandel vereeniging. „Ofschoon we een verschillend doel nastreven, toch zijn er ban den, die ons binden. Velen uwer leden zijn lid van onze vereeniging". De Stormvogels-voorzitter dankte en zei, dat er nóg een band was: De bakermat van Stormvogels is de vischhal geweest en Storm vogels heeft veel aan de vischhandelaren te danken. In de vischhal klopt de hartslag van IJmuiden en gaat het IJmuiden goed, dan gaat het Stormvogels goed!" Inspecteur Tuinstra sprak namens de Poli- tie-Schietvereeniging. Schijnbaar is er tus schen onze vereenigingen geen verband, maar toch, zoowel in uw als ons woordenboek staan de woorden „schieten" en „schutter". Storm vogels heeft ons financieel nooit vergeten. Wij dragen op onze beurt aan Stormvogels een goed hart toe! Voor de turnvereeniging „Olympia" zei de heer Stet, dat zij steeds veel medewerking van „Stormvogels" had mogen ondervinden. De heer Geeling vertegenwoordigde G. V. C. (WageningenWij dragen het praedicaat „Studenten"-voetbalvereeniging en zijn daar trotsch op, omdat het de studenten waren, die het voetbal hier te lande importeerden. Al gaat het studenten-voetbal achteruit, er zijn nog vaste punten en één daarvan zijn wij. Men zegt wel eens, dat een student zich in eigen kring wil ophouden, maar wij willen in contact treden met onze sportvrienden onder het mot to: „Sport verbroedert". De heeren Van der Aart. Boeree, Van Ge- merden en Kluit vertegenwoordigden den Haarl. V. B. „We hebben het altijd goed met Stormvogels kunnen vinden. Er zijn wel eens kwesties geweest, doch die komen in de beste families voor en de zaak kwam steeds van zelf in orde", aldus de heer van der Aart. „Stormvogels heeft het voetbal in Kennemer- land tot bloei gebracht en we rekenen haar tot onze beste leden. We weten, dat het Stormvogels-bestuur de laatste jaren onder moeilijke omstandigheden gewerkt heeft en zeggen, zoo noodig, gaarne onze medewerking toe". Als jubileumsgeschenk bood spr. een voor zittershamer aan, De heer P. Vermeulen sprak namens de Ree dersvereeniglng. „Men heeft wel eens gezegd, dat Stormvogels door overwinningen zorgde voor goede vischprijzen. Voor zoover u dat in derdaad gedaan hebt zeggen wij u dank, doch als het in de toekomst eens niet uitkomt, zul len we u er geen verwijt van maken". Nadat de heer Meyer voor de Oranje-ver- eeniging had gesproken, nam de heer Kool haas voor Ajax het woord. „Tusschen onze besturen", zei hij, „bestaat een groote vriendschap. In het vervolg zal dit ook op het groene veld het geval zijn. Namens Ajax bied ik u een vlag aan in ons beider clubkleuren. Laten onze spelers naar die kleu ren kijken, als ze het veld betreden. Ze zullen zich dan den dag herinneren, waarop onze besturen hun vriendschap hernieuwden". De heer Suwerink zei zijn volledige mede werking toe. „Er moet een goede verstandhou ding bestaan tusschen de club uit Amsterdam en die uit haar voorhaven". Voor Z. F. C. en Hilversum spraken resp. de heeren Kruyver en Van Wijk. Eerstgenoemde bood een ets, de heer Van Wijk een legpen ning aan Karei Haak complimenteerde namens het eerste elftal. Hij wees op den goeden geest ln het elftal en hoopte op een succesvol seizoen. Hij bood een bloemenmand aan. In zijn antwoord wees de heer Suwerink op de successen in het zomerseizoen behaald. Dat geeft vertrouwen. Door de Stormvogels-veteranen en bestuurs leden met applaus begroet trad hierop „Bok de Korver" voor Sparta naar voren. „Sparta volgt met belangstelling de verrichtingen van Stormvogels. Toen ik zoo even uw jonge generatie zag, dacht ik aan uw oude garde met „Witte Jan" als hoofdman. Wij wisten toen. dat ons in IJmuiden steeds een harde wedstrijd te wachten stond, maar het spel was steeds fair. Gij zijt het nieuwe seizoen goed begonnen; we wenschen u ook in de compe titie veel succes toe". De heer Ververs (C.V.V.) prees de sporti viteit van het IJmuider publiek, de heer Twis- terling (Haarlem) waardeerde het contact, dat door het Spaernebeker-tournooi tusschen bei de vereenigingen bestond en hoopte op be stendiging. De heer Borst (V.Z.V.) huldigde het be stuur voor zijn leiding. De heer Schindeler (Blauw Wit) gewaagde van de prettige herinneringen, welke hij be waarde aan ontmoetingen tegen Stormvogels. De heer Stadt (K. F. C.) zei, dat K. F. C. hier gaarne wilde komen, omdat zij aan Storm vogels veel dank verschuldigd is uit den tijd toen K. F. C. nog tweede-klasser was en Stormvogels tóch naar De Koog kwam. Het is K. F. C.'s oprechte wensch, dat het Storm vogels goed zal gaan. Namens „Varia" wenschte de heer Roza aan Stormvogels „groei en bloei" toe. Voor de veteranen „Witte Jan", Snoeks, Piet Sint en „Old Saalk" waren present sprak de heer Visman, om het bewijs te leve ren, dat de oud-spelers nog steeds achter de blauw-witte vlag staan. De heer Berghuis (Kinheim) zei, dat het allen Kinheimers pleizier zou doen, als Groot- Velsen spoedig een „landskampioen" zou kun nen begroeten. De heer Lindner (Kennemers) hoopte op een bestendiging van de goede verstandhouding. De heer Luyken «E.D.O. en Haarlemsche scheidsrechtersvereeniging) denkt als speler en scheidsrechter terug aan „Witte Jan", Kos ter, Karei Haak e. a. Hij hoopt, dat „Storm vogels" de eer van Haarlem en omstreken zal hoog houden. Nadat de heeren Schouten, De Waal, Meyer en Van Opbergen rësp. voor Spartaan, IJmui- dens a Capella Koor, „Concordia" en de di rectie van „Thalia" hadden gesproken, bood de heer G. Carst namens de feestcommissie een prachtige clubvlag (6 bij 3 M.) aan. Het oud-bestuurslid, de heer Jongstra, com plimenteerde het bestuur, met zijn voorzitter. De heer Kors van Leeuwen vertolkte de ge voelens van de elftalcommissie. Voor de Velser-schoolvoetbalcommissie sprak de heer G. J. Bremerkamp, en tenslotte com plimenteerde de heer Nuyens namens de di rectie der IJmuiden Stores, die een tweetal niet-uitgelote aandeelen aanbood. Het slotwoord werd gesproken door den heer Suwerink, die zei dat deze dag met gouden letteren in de Stormvogels-boeken zou worden opgeschreven. Zij tenslotte nog vermeld, dat de Stormvo gels-scriba, de heer Wymer, op prachtige wij ze een receptie-boek in orde had gemaakt. Behalve de vele mondelinge gelukwenschen mocht het bestuur van Stormvogels nog 18 gelukstelegrammen, 45 gewone telegrammen en 67 schriftelijke felicitaties ontvangen. De UitsïageE.. AFDEELING I Derde klasse D.: HollandDonar AFDEELING II Derde klasse ASCLugdunum AFDEELING III Tweede klasse A. PhenixKHC Zwolsche Boys—Rigtersbleek BorneSallandia Tweede klasse B.- Quick—SCH AZCBe-Quick AFDEELING V Tweede klasse A.: Rood GeelFrisia AlcidesFVC FrieslandDe Kooi Tweede klasse B.' MuntendamHelpman EmmenBRC WWNoordster FW—GRC Nieuw Buinen—J3ato 4—4 1—5 3—2 2-0 0—2 3—2 1—4 3—3 1—2 2—4 2—0 1—2 0—5 BUITEN DE COMPETITIE De Kennemers-Excelsior (2-3) Voor de rust, toen de Wijkers den wind tot steun hadden, waren ze wel iets meer in den aanval, maar de voorhoede kon tegen Niehoff c-s. geen succes boeken. Aan de overzijde moest Grapendaal, die van Urk verving, ook vele malen handelend optreden. Toch moest hij zwichten, toen de Kennemers-verdediging een fout maakte en v. d. Stoep den bal "hard in het net joeg (01). Na de rust hadden de rood-hemden spoedig gelijk gemaakt, toen Horeman met een hard schot aan Jongste geen kans gaf (11). Excelsior nam daarna het snel eenigen tijd in handen; toen slaaade Maaskant er opnieuw in. aan Excelsior de leiding te geven (12). In de laatste minuten geiukt het aan Dinkla. den stand gelijk te maken (22"). Toch behaalde Excelsior de zege, want toen de linksbuiten voorzette had Maaskant dei- bal slechts in een leeg doel te plaatsen (23) Met dezen stand kwam het einde. H. F. C.-Z. A. C. (1-3) H.F.C. heeft den laatsten oefenwedstrijd voor het begin van het nieuwe seizoen tegen den Zwolschen eerste-klasser Z.A.C. verloren, doch er dient gezegd, dat het spel reeds aan merkelijk beter vlotte, dan de vorige wedstrij den. Te verwachten is dan ook, dat trainer Marshall het elftal nog verder op het goede pad zal brengen. De opstelling was als volgt: Van Eenden burg; C. ten Have, Langendarn; Twiss, Kruyer, Beets; Ligtenstein, Drijver, Duinker, Höck, J. ten Have. Z.A.C. vertoont dadelijk een keurig samen spel en is sterker. Dat zij dit echter na pl.m. vijf minuten met een ver schot in een doel punt weet uit te drukken, is mede aan zwak werk van de H.F.C.-achterhoede te wijten. Na tieh minuten heeft een goed opgezette aanval van de Zwolsche vooi-hoede wederom succes. Ook H.F.C. gaat zich nu beter weren; vooral Ligtenstein op den linkervleugel is ge vaarlijk. Nadat hij en ook Duinker een goede kans gemist hebben, weet Ten Have uit een voorzet van Ligtenstein, den stand op 12 te brengen. Eenigen tijd hierna raakt J. ten Have ge blesseerd; hij wordt vervangen door H. de Haan. Z.A.C. heeft vóór de rust nog eenmaal succes, want een fout in de H.F.C.-verdediging heeft wederom een goal, nu van den midden voor, ten gevolge. Met 13 komt rust. Hierna blijven de partijen goed tegen elkaar opwegen. De voorhoedespelers met name Lig tenstein en Drijver krijgen eenige goede kan sen, doch weten er geen gebruik van te ma ken. De Z.A.C.-keeper blijft fraai werk ver richten, doch ook Van Eendenburg aan den anderen kant toont, dat hij vooral cnet de hooge ballen goed raad weet. Zonder dat er speciaal te vermelden feiten plaats hebben, komt het einde met denzelfden stand 1'3. P. S. V.—Haarlem (3-3) Met het volgende elftal speelde Haarlem Zondag in Eindhoven tegen de zuidelijke kampioenen: Vijgeboom. Verhappen, Huijsmans, De la Mar, Effern, Van Gooi, De Winter, Van Daalen Jr.. Kammeijer, Smit, Van Polanen. Dadelijk na den aftrap gaan de roodbroe- ken ten aanval; de P.S.V.-achterhoede krijgt het direct al zwaar te verantwoorden. De aan vallen van P. S. V. komen voorloopig niet ver der dan tot de beide backs, zoodat Vijgeboom 't rustig af kan. Haarlem blijft het beste van het spel hou den, vooral technisch staat het spel boven dat van P.S.V., waardoor voor het doel van Bouman steeds gevaar dreigt, maar de P.S.V.- keeper is in goeden vorm en weet verschil lende schoten uit zijn doel te houden. Voor rust weet Haarlem dan ook maar eenmaal te scoren met een hard, onhoudbaar schot van Kammeijer, die eerst over de lat gekopt had. (0—1). P.S.V. begint in de tweede helft met eenige aanvallen, die op niets uitloopen. Als dan de voorhoede van P. S. V. opnieuw op Vijgeboom aanvalt en deze een goed schot van Van Kooijk stopt, is het Hunting die den via Huijsmans terugspringenden bal inko- gelt. (1—1). Dan is de achterhaede van Haarlem even uit haar evenwicht; P.S.V. profiteert van een misverstand en van Kooijk maakt 21. Toen Smit zijn kans kreeg maakte hij ge lijk (2—2) Kammeijer miste daarop een kans. Toch gaf deze weer aan Haarlem de lei ding, toen hij via Lanegger Bouman passeer de. (2—3). P.S.V. gaf het nog niet op en maakte weer gelijk (33). H. R. C.-V. S. V. (3-4) De laatste Zondag vóórdat de competitie begint, werd door V. S. V. besteed met het spelen van een vriendschappelijken wedstrijd tegen de Heldersche Racing. V. S. V. verkiest het eerst tegen den wind in te spelen. Direct trekt de V. S. V. voor hoede ten aanval. Met veel moeite kan de H. R. C. verdediging doelpunten voorkomen. Steeds weer trekt de VSV voorhoede ten aan val; wanneer de bal bij Balves komt, geeft deze een goeden pass aan Sterk; deze weet met een voor den H. R. C. keeper onhoudbaar schot te scoren (01). Wanneer De Vries goed doorgeeft naar van Osch, zet deze goed voor het H. R. C. doel; Sterk scoort ten tweeden male (02). Het spelverdeelen van De Vries is uitste kend; bij een der mooie open aanvallen scoort Balves voor de rust nogmaals (03). In de tweede helft nemen de VSV-ers het te gemoedelijk op; toch weet hun spil met een goed gericht schot den stand op 04 te brengen. HRC geeft het nog niet op; zij komt nu iets meer in den aanval. De rechtsbinnen brengt met een zuiver gericht schot den stand op 14. Nauwelijks is de bal weer afgetrapt, of de zelfde speler scoort weer (24). VSV gaat dan weer beter spelen en zij blijft geruimen tijd in den aanval, doch tot doelpunten kan zij het niet brengen. Vijf minuten voor het einde brengt de Jong den stand op 34. Het elftal van VSV was; Demmers, Broek, v. Os, Heins, de Vries, de Haas, v. Osch, Bal ves, Bouman, Sterk, Teeling. N. E. C.—Stormvogels (5—3) Zondag speelde een vrij sterke Stormvogels- ploeg te Nijmegen een wedstrijd tegen N.E.C. Na de goede zomer-oefencampagne viel de 53 nederlaag tegen de Nijmegenaren wel eenigszins tegen. In de achterhoede werd het krachtige in grijpen van Haak Sr. nog al gemist en ook doelman De Vries toonde zich ditmaal niet een goed plaatsvervanger van Hollenberg. Vermoe delijk hadden de meeste spelers nog teveel het feest van Zaterdag j.l. in de beenen. De drie Stormvogels-doelpunten werden ge maakt door Prins (2) en Schoorl. Hille<»oni—Beverwijk (3—1) De achterhoede van Beverwijk wilde het te kalm doen, waardoor na enkele minuten de linksbuiten van Hillegom kon inschieten uit een voorzet van rechts (10). Na verloop van 20 minuten werd de stand 20. Beverwijk pakte toen wat beter aan. Even leek het of het beter zou gaan. Peuterig spel en slecht schieten waren echter oorzaak, dat de achterhoede van Hillegom geen moeilijk heden ondervond. Uit een vrijen trap weet de rechtsbuiten van de thuisclub een schijnbaar achter too nenden bal nog net binnen de lijnen te houden Hij zet scherp voor. Hoogerwerf stopt den bal wel. doch hij kan hem niet in zijn macht krijgen. De rechtsbuiten loopt toe en met een Iaa? schot belandt nummer drie in het net (3—0). In de tweede helft heeft Beverwijk het wïndvoordeel. De eerste 10 minuten gebeurt er niet veel. Maenhout komt in het bezit van den hal; hij geeft een goede pass aan den mid den voor, die den hal onhoudbaar langs den keeper plaatst (31), R. C. H.-II. B. S. (2-2) De laatste vriendschappelijke wedstrijd voor het begin van de competitie leverde ROH een 22 gelijk spel op tegen HBS. Aan het spel van RCH zal nog heel wat verbeterd dienen te worden, speciaal wat de midden linie betreft, wil zij een rol van beteekenis spelen in de a.s. competitie. Het was een aardige wedstrijd. RCH begon met enkele goede open aanvallen, waarbij Kedde eens den bal keurig vrij speelde voor Hoogendoorn, die met een hard schot in den bovenhoek trof (10). HBS bezorgde aan Van Thiel c.s. voldoende werk en al spoedig scoorde de linksbuiten den gelijkmaker, waarna uit een goed geno men corner de midvoor aan HBS de leiding gaf. (1—2) In de voorhoede van R. C. H. gaf Van der Horst enkele malen den bal uitstekend door, doch tot een goed schot kwam het niet meer, zoodat gedraaid werd met 12. Na de rust heeft eerst HBS geruimen tijd de overhand gehad, doch de verdediging wist zich door hard werken staande te houden; langzamerhand volgden ook weer aanvallen van de thuisclub; Lenselink gaf fraai van de achterlijn af een kort voorzetje, dat Kedde benutte (22). Kinheim—West-Frisia (4—2) Er is nog niet lang gespeeld als Kinheim reeds ten aanval trekt, Rem tost twee goede schoten, welke gestopt worden. Een goed staal tje voetbal op den rechtervleugel besluit v. d. Wal met een goede pass aan Rem, die ineens scoort (10). De West-Frisianen spannen zich tot het uiterste in. Druyven moest 2 maal een g-oeden voorzet onderscheppen, Toch kan hij den ge lijkmaker niet verhinderen als de bal met ver eende krachten in het doel wordt gewerkt (1—1). Na een half uur is het Cnossen die een kans benut als Ellen een hard schot tost, dat wel gestopt, doch niet weggewerkt kan worden (2—1). Goed samenspel tusschen v. d. Wal en Rem besluit laatstgenoemde met een pass aan Cnossen, deze plaatst naar Kalf, die fraai in schiet (31). Na half-time komt West-Frisia opzetten. Na 20 minuten benut Jelles een goede kans (32). Een gelijk opgaande strijd volgt nu. Na eeni ge vergeefsche pogingen is het Kalf, die een goeden aanval met een ferm schot besluit (4—2) Finale Ripperda seriewedstrijden: Heemstede IKinheim 3 21 Zandvoort-Ajax-combinatie 3-1) Zondag speelde Zandvoort een vriend schappelijken wedstrijd tegen een Ajax com binatie, die bestond uit het tweede elftal, dat versterkt was met drie spelers uit het eerste. Wat de Ajax-mannen in het veld te zien gaven was zeer goed. In de nabijheid van het doel was hun spel evenwel te peuterig en bovendien was het schieten zeer slecht, 't Ge volg was dat Zandvoort weldra met 2—0 voor stond. Door een fout van den Zandvoortschen keeper kon de linksbuiten van Ajax den stand voor rust op 21 brengen. Na de rust vergrootte Jan v. d. Bos den voorsprong weer tot 3—1. Met dezen stand kwam ook het einde. Verdere uitslagen. Zandvoort 2r—R. C. I-I. 3 7—2 ZeemeeuwenZeeburgia 1—2 Zeemeeuwen 2—Kemphaan 2—3 Corinthian Juniores-tournooi. Zondag heeft te Rotterdam het Corinthian Juniores-tournooi plaats gehad. De eind strijd werd door H.B.S. gewonnen. De uitsla gen waren: SpartaVitesse 26 HaarlemWilhelmina 08 H.B.S.Frisia 20 VitesseWilhelmina 04 V.O.C.—H.B.S. 0—2 Wedstrijden van VI. Vogels. Vliegende Vogels speelde Zondag op haar nieuwe terrein tegen Spaarnevogels. De thuis club won met 6—3. Het tweede elftal van VI. Vogels won met 41 van Spaarndam. Vriendschappelijke wedstrijden van R. C. H. H.F.C. 2R.C.H. 2 3—5 R.C.H. 3Haarlem 3 4—2 R.C.H. 4Haarlem 4 2—2 Zandvoort 2R.C.H. 5 7—2 R.C.H. 6Haarlem 5 3—2 R.C.H. 7Hillinen 2 3—1 R.CJI. 9—Hillinen 4 2—5 R.C.H. 11—S.V. '34 17 Heemstede Jun.R.C.H. Jun. 3—11 Wedstrijden op het D. C. O.- terrein. De uitslagen van de Zondag gespeelde wed strijden ter gelegenheid van de heropening van het D.C.O.-terrein luiden: D.C.O. 1Schoten 2 42 D.C.O. 2Schoten 4 24 D.C.O. A comb.D.C.O. B comb. 33 VOETBAL ÏN ENGELAND. De uitslagen van Zaterdag waren: Charlton AthleticWest Bromwich A. 31 ChelseaBirmingham 20 EvertonBrentford 30 Grimsby TownLeeds United 11 Huddersfield Town'Bolton Wanderers 10 Leicester CityArsenal 11 PortsmouthMiddlesbrough 02 Preston North EndDerby County 81 SunderlandManchester City 31 Wolverhampton W.—Blackpool 1—0 VOETBAL IN BELGIë. Uitslagen van Zondag: F. C. BruggeUnion St. Gilloise 20 F. C. MechelenWhite Star 00 DaringOlympique Charleroi 31 AnderlechtLiersche Sportkring 1—0 LyraStandard Luik 32 F. C. GentAntwerp F. C. 13 BeerschotRacing Club Tienen 21 JUBILEUM-WEDSTRIJDEN BIJ H.B.C. H.B.S. n—Wilskracht n 3—1 H.B.C. IV—V.V.A. IV V.V.A. n. O,

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 10