IP. WhhJ!!» STENO TYPEN TALEN Uit de Assemblée. H' Hollanders filmen in Rome LAATSTE MAAND ZOMERPRIJZEN Fluweeien Costuums STENO TYPISTE) BOEKH. TALEN INST. PONT Flink Dagmeisje DONDERDAG 16 SEPTEMBER 1937 HASREE M'S DAGBES D' 15 Abessynische kwestie spoedig weer aan de orde? et zijn, daarover zal zeker iedereen het wel eens zijn, allesbehalve gun stige omstandigheden, waaronder de achttiende gewone Volkenbondsver gadering haar werkzaamheden aanving. Op hen. die aan deze bijeenkomst deelnemen rust m.i. een zoo zware en groote verantwoordelijk heid als zich misschien nooit eerder heeft voorgedaan. Te lang heeft de Volkenbond, hebben zijn leden met het door hen hoog te houden recht in de statensamenlevmg laten sollen, te lang en te dikwerf is men op het kritieke oogenblik terugedeinsd voor behoor lijke nakoming van de verplichtingen in het Volkenbondshandvest neergelegd. Vandaar, dat m.i. zij ,die het goed meenen met den Bond, dat wil zeggen met de organi satie, die al het hare zou moeten doen, opdat niet langer nu eens deze dan weer gene staat tenslotte lijnrecht in strijd met verdragen en afspraken handelt, thans op de bres hebben te staan tegen voortgaand Volkenbondsdefai- tisme, tegen verdere plichtsverzaking van de staten, welke deel uitmaken van den Bond. En dus dienen zij in alle opzichten nu te toonen, dat het hun heilige ernst is met het streven te Genève werkzaam te zijn in het be lang van de internationale samenleving. Helaas moet ronduit gezegd, dat het er veel van weg heeft alsof er aan dien ernst reeds terstond iets ontbrak, toen men den voorzit ter van deze Vergadering koos. Men versta mij wel, het is ongetwijfeld waar, dat de Aga Khan, de eerste vertegenwoordiger van Britsch-Indië, die in zijn land als een heilige geldt, er een rijke renstal van veelal succes hebbende paarden op na houdt, maardeze en nog allerlei andere factoren maken hem toch zeker niet tot den allerbeste om een zoo belangrijke bijeenkomst als die van de acht tiende Volkensbondsvergadering te presidee- ren. Wilde men en dat had men behooren te doen op deze Assemblée in alle mogelijke opzichten den stempel van hoogen ernst druk ken, dan zou men het voorzitterschap aan een eerste rangs internationale figuur hebben moeten opdragen. Zelfs bij allen eerbied dien de persoon van den Aga Khan zou moeten ver dienen, kan moeilijk gezegd, dat hij als het ware de evenknie is van de allerbesten en allerknapsten onder de internationale staats lieden, van wie er toch wel eenigen hier tegen woordig zijn. Het is jammer, dat de meerder heid van de afgevaardigden niet tijdig bijv. eer het tot de verkiezingsdaad zelf kwam heeft ingezien en (of) den moed heeft gevat om zich tegen dit wel heel ongelukkige opzetje (van Engelschen kant om welke onbegrijpe lijke redenen ondernomen?) te verzetten. tt n de ochtendvergadering op den openings- dag gebeurde er niets sensationeels, althans niet in positieven zin. De huidige voorzitter van den Raad, Spanje's eerste gedelegeerde, Minister-President, tevens Minister van Fi nanciën Negrin was zoo tactvol, het niet over den boeg van zijn eigen politiek en van de moeilijkheden van zijn eigen land te wei-pen, zoodat zijn rede geen opschdding verwekte. De bijval, dien hij oogstte was ook maar zwakjes, ten deele wellicht als gevolg van het feit, dat menigeen huivert om voor het tegenwoordig bewind van Valencia, veel sympathieaan den dag te leggen, ten'deele misschien ook door dat de inhoud der rede weinig geestdrift ver mocht te verwekken. Voor de koffie he'eft men toen nog de formaliteit van de goedkeuring- der geloofsbrieven vervuld, waarop het wach ten langer was. dan velen hadden gedacht. De commissie voor dé geloofsbrieven bleef zoo lang weg, dat er al geruchten van moeilijk heden begonnen op te duiken. En die zouden dan met name het Abbessynische geval heb ben kunnen betreffen. Doch neen, over Abes- synië viel geen woord. Dit was een soort sen satie, zij het dan van negatieven aard. Of dit zoo zal blijven is een gansche andere zaak. Immers is er thans een brief van Abes- synischen kant binnengekomen, die misschien alsnog hier of daar de tongen los zou kunnen maken. Mocht er tenslotte toch een poging- worden aangewend om dat epistel te gebrui ken als aangrijpingspunt, teneinde te trach ten een uitspraak van de vergadering los te krijgen, die er op neer zou moeten komen, dat Abessynië geen brieven aan den Volkenbond kan schrijven omdat het land als zelfstandige staat niet meer bestaat, dan zullen van hun kant de Abessyniërs niet stil zitten en het er op aan leggen, juist toelating tot de vergade ring- te verkrijgen. Zij hebben geen delegatie afgevaardigd teneind strijd over het al of niet bestaan van dit Bondslid en dus negatie ven uitspraak te vermijden. Doch de op dit oogenblik niet bestaande Albessynische ge delegeerden, die zich ergens in een hotel schuil houden, zullen zich vroeg of- laat als wel bestaande afgevaardigden ontpoppen en verder van zich laten hooren, indien hun brief al aanleiding zou blijken te geven tot een poging om met behulp van procedure- formaliteiten Abessynië uit de rij de staten te schrappen. In dat geval zouden zij verder rechtsgeleerden bijstand krijgen van den even bekwamen als sympathieken Belg prof. Henri Rolin, want dat is deze moedige strijder voor de hooge idealen ongetwijfeld. Wat den brief -van den Negus betreft, die mag er wezen. Voorop stelt hxj dat de Regeering van Abessynië in naam van dat land, lid van den Vol kenbond de aanwijzing van zijn afgevaardig den naar deze Assemblée opschort, nu de ao-enda geen punt bevat, dat voor Abessynie van direct belang is. Doch de permanente ver tegenwoordiger bij den Volkenbond, zal zoo gaat het schrijven verder tijdens den duur der huidige Vergadering te Genève blijven om ons (den Negus) in te lichten of er aanleiding voor een andere beschikking mocht intreden ten einde de rechten en belangen van Abes synië beter te handhaven. Voor Italië is o.a. hoogst onaangenaam de passage, die herinnert aan hetgeen Generaal de Bono zelf in zijn be faamde boek, met machtiging van den Duce. onthuld heeft omtrent het feit. dat de aanval op Etiopië reeds 3 jaar te voren was voor bereid. Daaruit blijkt dat de aanvaller, aldus de Negus, voor geen enkel onfatsoenlijk mid del is" teruggedeinsd om een onschuldig volk klein te krijgen en om het goed vertrouwen zoowel van den Volkenbond als-van de gansche wereld te bedriegen. Tenslotte bevat het stuk eenige, voor verschillende heeren te Genève,- die nu wel geneigd zouden wezen om Abes synië in den Bond 'den .genadestoot te geven, hoogst pijnlijke citaten uit wat zij zelf nog maar kort geleden verklaard hebben. Ik denk bovenal aan het citaat uit de rede van den eersten gedelegeerde van het tegenwoordig zoo zeer met Italië bevriende Portugal, welke President was van de commissie van Dertien, die zich met het heele Abessynische geval heeft bezig gehouden en toen om. zeide, dat hem één ding misschien nog meer tegen de borst stuitte dan oorlog, te weten: de be- roovins van Abessynië's onafhankelijkheid door middel van vergaderingsprocedure. Het is ongetwiifeld zeer handig van den Negus geweest hieraan juist thans nog eens te herinneren, aangezien het allerminst ontbrak (wellicht nog niet ontbreekt) aan pogingen om langs dien weg het heele geval-Abessynië te liquideeren. Met groote belangstelling mag men thans afwachten of er werkelijk iemand zou zijn, die het zou durven bestaan een dergelijke laakbare methode te baat te ne men. Mocht dit wat ik twijfelachtig vind, doch men kan nooit weten gebeuren, dan zal Abessynië tenminste den steun krijgen van een of meer pleitbezriggers, die nog- voelen voor Recht en Gerechtigheid. Want gelukkig is het ras van nobele kampioenen voor het Recht nog niet volkomen uitgestorven! Intusschen zal een andere teere kwestie in elk geval niet met stilzwijgen voorbij ge gaan kunnen worden, gelijk met die van Abes synië wel het waarschijnlijkste is. Met den gang van zaken in het Verre Oosten zal men zich moeten bezig houden. Daarover nader In een volgenden brief. Dr. E. VAN RAALTE. ARROND. RECHTBANK Diefstal van lood. Een 22-jarige huisknecht uit Haarlem stond terecht wegens diefstal van lood, dat in Augus tus 1.1. ontvreemd zou zijn van een tijdelijk on bewoonde villa in Aerdenhout, waar het van de muren en het dak zou zijn afgerukt. Ver*" dachte ontkende den diefstal, bewerende dat het bij de villa zou zijn gevonden. Een kame raad zou hem die plaats hebben aangewezen. Die kameraad, als getuige gehoord, verklaar de den verdachte in een logemente te hebben ontmoet, waar verdachte hem vroeg of hij lood van hem wilde koopen. Getuige zei, het lood voor het eerst voor een huis in de Spaamwouderstraat te hebben gezien en het voor hem te hebben verkocht, waarna de op brengst was gedeeld. Getuige had 3.60 van de opbrengst gekregen. De Officier van Justitie achtte bewezen, dat verdachte den diefstal had gepleegd en om dat deze al. acht maal veroordeeld is, eischte de officier een gevangenisstraf van zes maanden. Mr. Stomps, de verdediger, meende, dat wel bewezen is dat verdachte bij den diefstal betrokken is geweest, maar niet, dat hij dezen zelf heeft gepleegd of mede gepleegd. Mocht de rechtbank den diefstal wel bewezen achten, dan refereerde pleiter zich aan haar oordeel. Diefstal van geld Een 22-jarig kantoorbediende maakte te Amsterdam, waar hij woonde, op 13 Augustus in een café kennis met een inwoner van Bloe- mendaal. Min of meer onder den invloed van alcohol kwamen zij overeen, dat de jongeman den Bloemendaler, die zich per taxi naar huis zou laten brengen, zou vergezellen. Dit ge beurde. Beiden vielen in slaap, de bewoner ging naar bed, de ander bleef in een stoel zitten. Toen de laatste ontwaakte en de ander nog sliep, ging de jongeman snuffelen en vond geld in den jaszak van den slaper, eveneens in een busje; ook stak hij een vulpen en eenige foto's bij zich, waarna hij vertrok. Toen de slaper ont waakt was, ontdekte hij, dat zijn portemon- naie met eenig geld verdwenen was, zoomede acht biljetten van 10 uit zijn jaszak, zijn -vulpen en de foto's. - •- De Amsterdammer stond nu wegens diefstal terecht en bekende. Dat hij meegereden was naar Bloemendaal weet hij aan zijn vroolijke bui; hij zei eerst op de gedachte gekomen te zijn om te stelen, toen hij 's nachts ontwaakte en nog niet nuchter was. De portemonnaie had hij, zei hij, niet gastolen, maar onderweg zou zijn reisgenoot hem die toevertrouwd heb ben om een haringkoopman te betalen. De Bloemendaler, als getuige gehoord, zegt, dat dit mogelijk was. Verdachte zei, dat hij aanvankelijk van plan was geweest het geld terug te geven, maar hij had niet gedurfd en toen had hij er kleeding voor gekocht. Waarom hij de foto's had mee genomen kan hij niet verklaren. De Officier eischte tegen den verdachte, die al eerder in een opvoedingsgesticht is ge weest als gevolg van diefstal, een gevange nisstraf van 8 maanden met aftrek van voor arrest. Mr. Slotemaker, de verdediger, was van oordeel, dat van verdachte niet verwacht kan worden, dat hij zijn leven niet zal beteren, waarom pleiter sterk aandrong op een voor waardelijke straf. Diefstal in dienstbaarheid. Een 37-jarig man had zich te verantwoor den wegens verschillende verduisteringen in zijn betrekking als magazijnchef bij een fir ma gepleegd en voorts, omdat hij een fototoe stel, dat hem In bruikleen was afgestaan, had beleend. Verdachte, die reeds eerder wegens oplich ting is veroordeeld, had in het begin van dit jaar al eenige onregelmatigheid bij zijn pa troon gepleegd, maar deze had dit door de vingers gezien en hem ha zijn betrekking ge handhaafd. Toen later bleek dat hij een zes tal kleedjes uit het magazijn had weggeno men en ten geschenke gegeven en dat hij zich geld had toegeëigend, waarvan hij voor de firma betalingen moest doen, volgde aangifte. Ook bleek toen de verduistering van het foto toestel. Verdachte had 10 per week benevens kost en inwoning. De officier eischte een gevangenisstraf van 8 maanden met aftrek van het voorarrest. Mr. Pliester, de verdediger, drong aan op een, althans gedeeltelijk, voorwaardelijke straf en wees er op dat verdachte door schuld- eischers werd lastig gevallen, wat hem er toe gebracht heeft naar andere bronnen van in komsten om te zien. Visch verzonden zonder consent Een vischhandelaar uit IJmuiden stond te recht. omdat hij een partij tong naar Frank rijk had verzonden zonder daarvoor uitvoer vergunning te hebben. Verdachte had labels van manden, welke door zijn zwager naar Frankrijk mochten worden verzonden, afge haald en. aan zijn manden bevestigd. Verdachte bekende en zei niet in overeen stemming met zijn zwager te hebben gehan deld. Deze zwager verklaarde vergunning gehad te hebben voor uitvoer van een partijtje koolvisch en die zending gereed te hebben ge maakt; het was niet met zijn medeweten of goedvinden dat de labels van zijn manden waren afgenomen en aan die van zijn zwager bevestigd. Een ambtenaar van den crisis uitvoerdienst verklaarde, dat ontdekt was, dat zich in de manden, welke koolvisch moesten bevatten, tong bevond. Verdachte zei, sedert Februari te zijn ge schorst, zoodat hij geen visch meer mag ver zenden. De officier eischte, omdat verdachte den" vischhandel in gevaar heeft gebracht, een gevangenisstraf voor den tijd van 3 maanden. FILMNIEUWS Italiaansche tvaar- deering voor het werk F el brandt de gloeiende Italiaansche zomerzon boven de terreinen van „Cines Citta", de nieuwe Romeinsche filmstad, gelegen aan den grooten weg naar Frascati, negen kilometer van Rome. Streng zakelijk gebouw liggen de groote ateliers, bureaux, restaurants en andere bij gebouwen langs de rechte straten. Cines Citta ligt daar als een oase in de brandende wilder nis. De terreinen er omheen zijn nog kaal en het filmcentrum zelf is eigenlijk nog een stad in wording. Overal wordt nog gegraven, ge timmerd en gemetseld. Feitelijk is er nog maar een derde gereed van het groote studio plan, dat Italië in de rij der film-producee- rende mogendheden een vooraanstaande plaats moet bezorgen. Met koortsachtige haast wordt gewerkt aan de opdracht: het grootste en beste ingerichte filmcentrum van Europa te bouwen. Dit neemt niet weg, dat het gereedzijnde gedeelte al groot genoeg is om ruimte te bie den voor de opnemingen van vier verschillen de films. En één daarvan; „Tre desideri" wordt daar op het oogenblik in twee versies gedraaid, een Italiaansche en een Nederland- sche. In de studio's is vrijwel de geheele op- nemingsstaf van de film „Merijntje Gijzen's Jeugd" terug te vinden. Kurt Gerron zwaait er den scepter als regisseur, zoowel voor de Italiaansche als voor de Hollandsche editie, Akos Farkas staat achter de camera en zelfs zijn kleine assistent Arie Croiset is aanwezig; Jan Teunissen vertoont zijn welgedaan blo zend aangezicht af en toe, zoover zijn werk zaamheden als cutter dat toelaten; A. M. de Jong schreef tezamen met dr. Zeckendorff, van wien het oorspronkelijke scenario was, het draaiboek en assisteert tevens als dioloog- leider. Annie van Duyn en Jan Teulings spelen de jonge hoofdrollen in dit moderne sprookje; Jules Verstraete is een oude milliardair; Mimi Boesnach een beroemde diva; Piet Bron een fabrieks-directeur, Aaf en Herman Bouber en Guus Oster zijn ook van de partij, terwijl A. M. de Jong zich ook weer op het slappe koord moest wagen, daar er in het draaiboek ten slotte een rol méér voorkwam, dan in het ex- posee voorzien werd. Warmte en tempo. Filmen is wann werkje. Filmen in Italië is nog warmer. De groote schijnwerpers voeren de temperatuur op tot groote hoogte. Maar op het tempo heeft dat geen invloed. Er wordt hard gewerkt. Men is aan een bepaald aantal draaidagen gebonden en moet rekening hou den met het feit, dat verschillende acteurs op een bepaalden datum in Holland terug moeten zijn. Van vroeg in den morgen tot laat in den avond, soms zelfs tot diep in den nacht gaan de opnemingen door. Het opnemingsplan staat vaster wordt geen duimbreed van af geweken. Dat in zulke late uren de koorts achtige spanning, die ieder filmwerk nu een maal meebrengt, tot ongekende hoogte en in tensiteit stijgt, spreekt vanzelf. Maar Gerron verstaat de kunst om zijn mensehen met een grap en een bemoedigend/woord erbij te hou den én 's morgens om half drie klinkt zijn lied op de wijze van het „Wolgalied": Truca- toreper fa vore!(Schminker alstu blieft!) even opgewekt als toen men achttien uur geleden begon. Internationaal gezelschap. Het is een zeer internationaal gezelschap, dat hier bezig is. Er heerscht een soort Baby lonische spraakverwarring^- Italiaansch, Ne- derlandsch, Fransch, Duitsch, Engelsch, Rus sisch en Hongaarsch wordt er gesproken. Menschen, die eikaars taal niet kennen, trachten zich verstaanbaar te maken met brokstukken uit andere talen, die ze eigenlijk ook niet kennen, maar met een lach, een ge baar en een verhaspeld woordje begrijpt men elkaar toch perfect. Wat het meest opvalt zijn de décors van architect Fiorine. Deze heeft décors ont- woi'pen, die verbazingwekkend zijn; de mar meren biblotheekzaal van den milliardair, waar een Hercules van tien meter hoogte tus- schen twee enorme pilaren staat; de kan toren van de auto-fabriek, waar achter de heele fabriekscomplexen gebouwd staan met rookende schoorsteenen en draaiende kranen; een schouwburgzaal in optima forma; luxueu ze boudoirs met fantastische wandversierin gen en overal een weelde van bloemen bloemenbloemen. Er heerscht groote waardeering voor het werk der buitenlanders. De voortvarende regie van Gerron, die zoonoodig alles voor speelt, de prachtige fotografie van Farkas, die van een voor Italië ongekende kwaliteit isDe aan druk gebaar en radde dialoog gewende Italianen zitten bewonderend te kij ken naar het rustige, ingetogen spel der Hol landsche collega's en omgekeerd hebben deze weer reden om zich te verbazen om de leven dige speelwijze der Italianen, zoo heel anders van stijl, maar toch ook tot prachtige resul taten leidend. Veel belangstelling. Er is in Rome voor de opnemingen veel be langstelling. Tal van autoriteiten, o.a. minis ter Alfieri, zijn een kijkje komen nemen en ook de kanselier van het Nederlandsche ge zantschap, de heer Van Loen bracht een bezoek. Uit den aard der zaak komen in Rome wonende Nederlanders nog wel eens neuzen exyals het zoo te pas komt, worden zij meteen gecharterd om even een bijrolletje te spelen, waarin enkele woorden gezegd moeten worden en dan ziet men een waardig correspondent van een deftig Nederiandsch blad plotseling rondloopen met een bruingeverfd gezicht en een portiers-uniform aan, moedig de hitte der lampen en de zenuwen trotseerend. Hollanders filmen in Rome, ernstig en toe gewijd en zij amuseeren zich, ondanks hitte en vermoeidheid.Zij beleven een avontuur, waarover ze voorloopig ze voorloopig nog niet' uitgepraat zullen raken, als ze weer terug zijn in het vaderlandover een paar weken GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Inlichtingen aan het bureau van politie Sme- destraat uitsluitend tusschen 11 en 13 uur. Terug te krijgen bij: Handschoenen en cein turen: Politiebureau Smedestraat. Broche: v. Essen, Obistraat 27 en Dernison, Mr. Joos- tenlaan 4. Doos, inh. jongensschoenen: Meijer, Ged. Oude Gracht 80. Hond: Valkenier. Zwaardstraat 1 en v. d. Putten, Spieringweg 607 Vijfhuizen. Halsketting: Bij postkantoor. Tempeliersstraat. Portemonnaie met inhoud: Meiboom, Marnixstraat 58; v. d. Bosch, Schaghelstraat 42zw. en Koster, v. Marum- straat 5. Richtingaanwijzer van auto: v. Baren, Vorsterman van Ooyenstraat 19. Rijwielplaat je: Lubbers. Antoniesteeg llrd. en Hellingman, Heerensingel 5a rood. Gouden ring: v. d. Wall, Geweerstraat 36. Taschje met inhoud: De Lange, Herculesstraat 29. ONTMOETING TUSSCHEN LEWIS EN ROOSEVELT. WASHINGTON, 16 Sept, (A.N.P.) Pre sident Roosevelt en John. L. Lewis, de leider der C. I. D., hebben gisteren voor het eerst sinds maanden een bespreking gehouden in het Witte Huis. Op een desbetreffende vraag wilde geen van beiden na afloop verkla ren of een toenadering in hun gezichtspunten was bereikt. VOORBEURS TE AMSTERDAM. De belaiTgstelling op de wisselmarkt concen treerde zich, zooals verwacht kon worden, wederom op den Franschen franc, waarin vrij flinke omzetten plaats vonden, doch waarbij de transacties zich voornamelijk bepaalden tot kleine posten. Van een herstel was nog niet veel te bemerken. Terwijl bij een offi- cieele noteering van 6.15 gisteren ixa beurs- tijd was gehandeld tegen 6,15 werd hedexx bij de opening van de markt afgedaan tegen 6.12 a 6,14. Vrij spoedig trad een herstel in zoo dat transacties werden afgesloten tegen 6.18 a 6.20, doch nadien had weer een daling plaats tot ongeveer het openingspeil. De Britsche ponden waren niet veel veranderd, doch vast gestemd en liepen op na te zijn ingezet op 8.99*4 a 8.995/2 tot 9.00 a 9.001'4. De Ameri- kaansche dollars waren prijshoudend en be wogen zich tusschen 1.8Ly< en 1.8113/16. Bel ga's waren 30.59 a 30.60. Zwitserschc francs 41.74 a 41.76. Duitsche marken 72.88 a 72.92. Op de niet-officieele vroegbeurs ontwikkel de zich een tamelijk levendige affaire en daarbij bestond een vaste stemming. In de eerste plaats waren de staalaandeelen goed gedisponeerd. De reactie in New York werd blijkbaar zeer kalm opgenomen en meeren- deels wex-d op ongeveer de vorige prijzen ge handeld waarbij de koersen tijdens de och tenduren een opwaartsche richting volgden. Ook voor locale fondsen bestond een prijs houdende stemming. Over het algemeen vre- schilden de koersen niet veel bij de slotno- teeringen van gisteren, doch er bestond eenige vraag, terwijl daarentegen slechts schoor voetend materiaal werd afgegeven. ECHTE WALES ANTHRACIET o.a. a f 2.30 WITTOP KONING - HAARLEM HARMENJANSWEG 67a - Tel. 16100 BRITSCH STOOMSCHIP DOOR JAPAN- SCIIEN TORPEDOJAGER AANGEHOUDEN. LONDEN, 15 September (Reuter-A.N.P.) - Een Japaxischexxu torpedojager heeft vaix- ochteixd vroeg het Britsche stoomschip Rawalpindi op 100 mijl van Honkong doen stoppexx. De Rawalpindi heeft medegedeeld op weg te zijn naar Hongkong, waarna het zonder vex'der onderzoek de reis kon voortzetten. MARKTBERICHTEN. HAARLEM. Prijsnoteering van 15 September 1937. Tomaten 68 ct. per kilo. Heereboonen 614 ct. per kilo. Snijboonen 1018 ct, per kilo. Andijvie 1530 ct. per kist. Sla 10—40 ct. per kist. Spinazie 2545 ct. per kist. Postelein 2035 ct. per kist. Groenekool 3545 ct. per kist Wortelen 47 ct. per bos. Rabarber 4^-6 ct, per bos. Prei 513 ct. per bos. Selderie 25 ct. per bos. Petersex-ie 25 ct. per bos. Komkommer 35 ct. per stuk Bloemkool 312 ct. per stuk. Roodekool 36 ct. per stuk. Gelekool 47 ct. per stuk. 33ste WETTIGE HACO-TREKKING 4de KLASSE, 3de LIJST TREKKING VAN DONDERDAG 16 SEPTEMBER HOOGE PREMIËN 200.— 12963 100.— 4816 20533 PREMIËN VAN ƒ65.— 52 142 414 575 683 707 1112 1209 1527 1965 2108 2181 2393 2440 2627 2708 2948 3064 3195 3456 4203 4249 4368 4497 4728 5391 5404 5406 5433 5475 5511 5513 5975 6146 6383 6764 692'3 7453 7538 8044 8983 9044 9886 9915 10197 10344 10770 10831 11544 11990 12008 12028 12234 12309 12753 12826 12989 13006 13233 13380 13751 14259 14664 14856 15034 15334 16025 16079 16240 16559 16657 16827 17259 17494 17876 18054 18130 18357 18434 18994 19621 19787 19887 19927 20558 20834 20969 2800 4607 5673 8356 11156 12869 14870 16874 19404 De Heer en Mevrouw WIERS—KAMMEIJER berichten met groote blijdschap de geboorte van hun Zoon HUGO WILLEM Haarlem, 16 Sept. 1937 Florastraat 12 (tijd. Elisabeth's gasthuis) Verloofd; ANS OBERINK en L. H. G. VOLMüLLER Prinsessekade 37 Haarlem Verspronckweg 59 Ontvangdag 26 Sept. 1937 Prinsessekade 37, van 3-5 uur. Getrouwd: H. F. VAN DER WAL en COR BITTER die, mede namens wederzijdsche familie, dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Haarlem, 16 Sept. 1937. Heden ontsliep in zijn Heere en Heiland onze innig geliefde Man, Va der, Behuwd- en Groot vader Pieter de Maaker in den ouderdom van 73 jaar. Hij wenschte ontbon den te wordexi en met Christus te zijn. Uit aller naam: J. DE MAAKER- DE JAGER Haarlem, 15 Sept. 1937 Voorhelmstraat 16 zw. Geen bloemen De teraardebestelling zal D.V. plaats hebben op Zaterdag 18 Sept. a.s. om 12 uur op de Algemeene Begraafplaats te Haarlem. Heden overleed, zacht exi kalm, onze geliefde Maxi, Vader, Behuwd- en Groot vader Hermanus Kion, in den ouderdom van 75 jaar. Uit aller naam: H. KION— VAN NORDEN Haarlem, 15 Sept. 1937 Brouwex'sstraat 126 Liever geen bezoek De teraardebestelling zal plaats hebben op Zater dag 18 September a.s. te 11.30 uur op de Algemee ne Begraafplaats, ingang Kleverlaan. die door het gebruik geplet zijn worden weer als nieuw wan neer U deze laat stoomen. G. J. SORGDRAGER, Arts, AFWEZIG van 1726 Sept, Waarn. Docto- renAnholt, Floor, Reus, de Vries en Immink, J. J. VAN DE BELT, Arts, AFWEZIG. Waarn. Doctoi-en: Anholt (Hrl.- Noord), van Beers, Tj. Franken, Herdink, Land, Leyh (na 20 Sept.), Reus (H. Noord), Sluy- terman (alleen partic.) en Ver veen. BOEKHOUDEN MOORE'S SCHOOL FR. HALSSTRAAT 1. TEL. 14624 Dr. Otto Klipp's Talenschool ONDERWIJS in DUITSCH FRANSCH ENGELSCH NEDERLANDSCI STENOGRAFIE Opl. voor alle Praktijk examens en „Akte L.O.". Repetiticcursussen voor af gewezen examencandidaten. Kleverparkweg 142, Haarlem TELEFOON 13269 21 Sept. aanv. opl. STENO-TYPIST (E) 6 mnd. f 6.50 p. m. I BOEKH. aanv. 21 Sept. ENGELSCH 22 NEDERL. 24 DUITSCH 21 Opleid, ex. Mere. Lesgeld f 4.50 p. mnd. Prosp. gratis. Oude Gracht 71 N.V. Wijnhandel W. JAGER GERLINGS v.h. Fa. J. H. Enschedé. Aandeelhouders worden opge roepen voor de buitengewone algemeene vergadering, te hou den op Zaterdag 25 September 1937, 's namiddags om 4 uur, ten kantore der N.V. Spaarne 86—90, alwaar ook de agenda dagelijks ter inzage ligt. DE DIRECTIE. iUSE (DELAAJ BARRGVOETESTRAAT 9—11 Net meisje gevr., v. d. en n. of v.' 8—8 u., v. g. g. v. Aanm. 's avonds na 8 uur Goudsbloemplein 1 Aer denhout. Tel. 26411 NET DAGMEISJE GEVR. voor heele dagen, niet onder 18 jaar. Chrysanthemumlaan 9, Heemstede GEVRAAGD vr. Huishoudpersoneel. v. g. g. v., voor in- en extern. Adres te vernemen Boogaard's Plaatsing bureau, Jansstraat 56. Tel. 14170 gevr. v. dir., zelfst. k. werken, bij gezin met 2 kind. v, 85 u. Noorder Tuindorplaan' 36, bij de Ramplaan. Per 1 October gevraagd: fl. Dienstbode, P.G., van 8—7 uur, zelfst. kunn. werken. Rijksstraatweg 68, H.N. Aanm. na 7 uur. Op kantoor vaix een onderne ming te Beverwijk wordt gevr. MNL. BEDIENDE ongeveer 17 jaar, kennis van boekhouden en eexxige practi- sche ervaring vereischt. Brie ven met vermelding van ver langd salaris no. 7541 bur. v. d. blad COLPORTEUR gevx-aagd. Verkoop aan part. (geen stofz.). Sal. en prov. Slechts goede, ervaren verkoo- pers gelieven te solliciteeren Vx-ijdag tusschen 3 en 4 uur N.V. T. v. VEEN. Zijlstraat 19 J. menschen z. kind, vragen in de directe omg, statioix huis of ged. huis Br. xxo. 7542 bur. van dit blad. WERKPLAATS met BOVENWONING te huur of te koop aangeb. Cen trum stad, 10 meter diep. voor vele doeleinden geschikt. Inl.: Woningbur. „ZAANEN", Mid denweg 141, Telef. 22890. TE HUUR: flink bovenhuis, Leidsche buurt, geheel gerestau reerd, nette straat, 3 kamers, keuken met balcon, zolder m. slaapkamer. Huurpr. 5 p. week water inbegrepen. Bevr. Boeree makelaar, Gierstraat 61. Te koop gevraagd: AARDIG LANDHUISJE voorz. van centr. verw., geen suite, omgev. A'hout, Bl'daal, O'veen of H'stede. Br. no. 7546 bur. van dit blad De ruggegraat van elk reclameplan Courantenreclame

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 3