AMSTERDAMSCHE ASPECTEN. VERRASSINGEN. P 0 N D E R D A G Ï6 'SEPTEMBER '1937 HÏÏREEM'S DSGBCÏD' 3 Auto zwenkte plots naar links. Fietser gedoodbestuurder en zijn vriend zwaar gewond. Woensdagavond reed een groote bestelauto van de firma Van Doorn te Groningen, geladen met stukgoederen, van Groningen naar Leeuwarden. Plotseling zwenkte de wagen op den Frieschen straatweg bij Slaperstil, gem. Hoogkerk, met onverminderde vaart sterk naar links, raakte eerst een juist passeerenden wielrijder, botste vervolgens tegen een boom en vloog daarna in brand. De fiet ser, de 24-jarige smidsgezel J. Wes terhof uit Leegkerk, die van zijn werk te Aduard op weg naar huis was, werd verscheidene meters weggeslingerd. Door omwonenden, die kwamen toesnellen, werd hij na eenig zoeken in een sloot gevonden, doch bleek reeds overleden te zijn. De 24-jarige bestuurder van de be stelauto, Is. de Vreeze uit Groningen en een naast hem zittende vriend, H. Postema uit Zuidhorn, die voor plezier meereed, wisten zich, hoewel zwaar gewond, uit de geheel ver nielde cabine te werken. De Vreeze kon nog mededeelen dat er iets )an de stuurinrichting had gehaperd, doch Jaarna verloor hij het bewustzijn. Verschei dene doktoren uit de omgeving verleenden hulp, waarna de beide zwaar gewonden naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen werden vervoerd. Het parket onder leiding van mr. Meindersma stelde ter plaatse een onderzoek in. Cees Laseur had het in Engeland naar den zin. Veel succes geluid. Nu weer in ons land terug. Met den boottrein uit Vlissingen is Woens dagavond te 10 uur de Nederlandsche acteur en tooneelleider Cees Lasseur teruggekeerd uit Engeland, waar hij met succes in het Globetheater als lid van een Engelsch ge zelschap gedurende bijna 10 weken is opge treden. Cees Laseur heeft ons verteld van zijn Engelsche ervaringen, die vrijwel zonder uit zondering prettig zijn en waar hij met zóó veel genoegen aan terugdenkt, dat hij hoopt, ook in de eerstvolgende jaren weer gelegen heid te krijgen om in Londen te spelen, In het begin van dit jaar kreeg hij de uit- noodiging, een rol te komen vervullen in „Festival Time". Het stuk liep veertien da gen in het Ambassy Theatre, geen West End- theater, maar een z.g. Trial Theatre, waar sommige producers hun stukken laten loo- pen om te zien hoe publiek en pers er op reageeren alvorens het groot opgezet en ten koste van veel geld in het West End te brengen. Laseur had zeer goede critieken en vestig de de aandacht op zijn spel, met het gevolg, dat hij een uitnoodiging kreeg om in het West End een rol te komen spelen in een stuk van B'arré Lyndon „They came by night" Lyndon is ook de schrijver van „The ama zing dr. Ciitterhouse", het stuk, dat in Ne derland door de Amsterdamsche tooneelver- eeniging is opgevoerd. Er werden acht voorstellingen per week ge geven, alle avonden behalve Zondagavond, en Woensdag- en Donderdagmiddag matinee. Het stuk liep zeer goed, doch evenals alle an dere Londensche Theaters had men te lijden van de bank holidays en van de overmatige hitte, die eenige weken te Londen heerschte. De totale vertooningskosten van een een voudig stuk als dit, waarin slechts vijftien menschen meespelen, bedragen in een thea ter als Globe Theatre circa 1000 pond per week. Daartegenover staat echter, dat een recette van 250 pond per avond in een der gelijk theater niet ongewoon is. De nieuwe plannen? vroegen wij. Het ant woord was: in de eerste plaats hier weer hard aan het werk gaan en zoo mogelijk aan het einde van het seizoen weer naar Elnge- land, want als men altijd te doen heeft met de zorgelijke omstandigheden, waarmee het tooneel in Nederland heeft te maken, is het spelen in Engeland een genot. Maar mijn gezelschap, grootendeels menschen met wie ik nu reeds vijf jaar samenwerk, laat ik in geen geval in den stuek Ir. De Kok op weg naar Zuid- Af rika. De directeur-generaal van de Koninklijke, ir. de Kok, die Woensdagochtend met den heer Schmidt Crans van Ypenburg is vertrok ken op weg naar Zuid-Afrika is in Parijs geland. Door tegenwind en ongunstige weersom standigheden is over het traject Ypenburg Parijs drie uur gevlogen, Daar ook de weer berichten uit Midden- en Zuid-Frankrijk on gunstig luidden en lage bewolking werd ge meld, werd- besloten de reis Woensdag niet voort te zetten, doch in Parijs te overnachten. Heden zouden de vliegers bij gunstige weers gesteldheid hun tocht vervolgen. De winterdienst van de K. L. M. Drie binnenlandsche lijnen worden gehand haafd. De IK. L. M. zal in haar binnenlandsch lucht net in den komenden winter 3 lijnen in ex ploitatie houden, te weten de Zeeland!ijn (AmsterdamRotterdamHaemstedeVlis singen), AmsterdamTexel en Amsterdam Eindhoven, welke laatste verbinding over Rotterdam gelegd wordt, daar op het vlieg veld Waalhaven vele internationale doorver bindingen tot stand kunnen worden gebracht. Alle diensten worden tweemaal daags uitge voerd, terwijl naar Eindhoven en naar Vlis singen, Douglas-materiaal van het type D.C.2 wordt ingezet. De Texellijn zal niet langer met Fokker F Vila worden gevlogen, doch met Fokkers Van het type f Vin. De volkstuintjes. Iemand, die geboren en getogen is in Haar lem's lommerrijke dreven, zal gemakkelijk kunnen beseffen, wat het zeggen wil het te moeten stellen zonder de muziek van het rui- schend geboomte, zonder het decor van het weldadige groen, zonder de troostende en immer-opbeurende vrienden, die boomen, planten en bloemen toch zijn. Het Amsterdam van weleer, hoewel niet zoo weidsch getooid met gebladerte als vele andere steden, heeft de aanwezigheid van boom en plant toch wel naar waarde weten te schatten, getuige de woudreuzen langs de grachten en in de tuinen I der koopmanspaleizen en ook op andere plek ken in en langs de stad. Tot de mechanisatie haar intrede deed en de stem van de natuur werd overdonderd door het gedreun der fa brieken. toen de grauwheid van het leven binnentrad, welke haar afspiegeling vond in het stadsbeeld, dat er een dreigde te worden van reeksen aaneengerijde nauwe en dorre straten met afgrijselijk eentonige, woonkazer nes, zooals het tijdperk van den z.g. revolutie bouw die aan het nageslacht heeft achterge laten, stomme getuigen van een neergang der cultuur, welke zijn weerga nauwelijks kent. Gelukkig is de reactie hierop niet uitgebleven, ja, leven we nu, althans op het stuk van den modernen woningbouw, in een tijd van ver lichting, hetgeen echter niet wegneemt, dat we tot op den huidigen dag opgescheept zitten met een aantal stijllooze buurten zonder eenig karakter, die een schande zijn voor het zoo welbewuste Amsterdam. Het is een alleszins verheugend verschijnsel, dat pleit voor den menschelijken geest, dat er uit de kringen van hen, die hun leven nu eenmaal in deze gore, trieste wijken moeten slijten, de behoefte is ontstaan om deze troosteloosheid in den vrijen tijd, waarover men geleidelijk aan te beschikken kreeg, te ontvluchten. Het betreft hier grootendeels menschen, wien elke moge lijkheid ontbrak in contact te komen met de vrije natuur van bosch en heide, duinen en strand. En toen is het wonder geschied, dat als een variant op het verhaal van Mohammed en de berg, de natuur tot den mensch is ge komen. In den loop der jaren ontstonden op de kale zandvlakten en woeste gronden aan den rand der stad groene plekjes, die allengs aangroeiden tot tuintjes en zoo is op den duur het instituut ontstaan, dat nu alom bekend staat als de volkstuinen, dat zich thans reeds een blijvende plaats in het grootestadsleven heeft veroverd, ja, er een onmisbaar element is geworden, dat officieel wordt erkend en ge steund, dat over een groote landelijke organi satie beschikt en dat zelfs tot over de grenzen toe zijn verbindingen heeft, welke hun bekro ning vinden in den grooten Bond van de „groene" internationale, zonder twijfel de vreedzaamste onder zijn anders getinte broe ders De eerste prikkel tot het ontstaan van de volkstuinen was er een van economischen aard, namelijk de voedselnood in de oorlogs jaren, die voor velen de noodzakelijkheid mee bracht zelf den verbouw van groenten en fruit ter hand te nemen, doch deze economische prikkel was ials zoo vaak in de geschiede nis een richtingaanwijzer voor het cultu- reele werk, dat de volkstuin-arbeid ongetwij feld geworden is. Dezer dagen hebben de lieden, die op dit gebied hun activiteit ontplooien en voor bui tenstaanders meestal stil en onopgemerkt hun gang gaan, eens letterlijk en figuurlijk de bloemetjes buiten gezet door het organiseeren van een grootsch-opgezette tentoonstelling, die het volle licht der publieke belangstelling op het volkstuinwerk heeft doen schijnen. De expositie heeft het groote sociale nut van de volkstuinen zeer duidelijk doen uit komen en met trots mag geconstateerd wor den, dat de gemeente Amsterdam vooraan staat op dit terrein. Op het oogenlblik beslaan de volkstuin complexen veertien in getal, meerendeels gelegen aan de Zuid-, Noord- en Oostgren zen der stad reeds 1200 Hectaren grond, terwijl het aantal volkstuinders reeds de drie duizend gepasseerd is, ongeacht dan de gezinsleden. De volkstuinen bieden den stadsbewoners een schitterende compensatie voor hun ge dwongen verblijf in de zonlooze, van eenige liefelijkheid verstoken omgeving. Zij vormen een rustpunt in het jachtende leven van bedrijf en verkeer en zoo het werkloozen be treft, beteekenen de tuinen een opheffing van hun lediggang, een mogelijkheid om hun drang tot activiteit in positieven arbeid om te zetten. Wat dit werk voor de deelnemers beteekent, valt af te lezen uit de namen der complexen: „Rust en Vreugd", „Vrijheid, Blijheid", „Nieuwe Levenskracht" enz. Wie de tuinen bezoekt, zal getroffen wor den door de zorg en de liefde, waarmede de natuur wordt verzorgd. Ja, men vertroetelt bloemen en planten, zooals de moeder haar kind. Zoo zijn de volkstuinen tot een grooten zegen geworden voor de bewoners van het dichtbevolkte en nog vaak nauwbehuisde Amsterdam. Zij zijn voor velen een middel tot gezondheid en lichaamsarbeid. Hun cul- tureele beteekenis schuilt vooral hierin, dat zij den gemeenschapszin bevorderen, omdat gezin met gezin arbeidt en groep met groep. De tuinen zijn een prachtig middel om ge zond te worden en gezond te blijven. Tuin werk heeft een kalmeerenden invloed, om dat het alle gejaagde gedachten uitschakelt. Het gebruik van alle spierenbeteekent ver ademing en verruiming en het werken in de open lucht bevordert een gezonden slaap. De zenuwen komen tot rust in de stilte van het buiten-zijn. Ook voor de kinderen, die anders, op de stoffige straat zijn aangewezen, zijn de volkstuinen, die meestal een ruim speel veld in de nabijheid hebben, een uitkomst. Zwakken en herstellenden vinden er een oord, waar zij spoedig weer op krachten kun nen komen. De saamhoorigheid vindt ook haar uit drukking in de vorming van tooneelclubs en zangkoren, in het opgewekte verenigings leven, dat de bewoners van de tuinsteden hebben opgezet. Meestal werden de volkstuintn stiefmoeder lijk bedeeld, moesten zij zich behelpen op toevallig braak liggende stukken grond, moes ten zij het het veld ruimen bij ieder uit breidingsplan. Maar er komt nu verandering ten deze. Te Amsterdam zijn de volkstuinen officieel opgenomen in de nieuwe vergroo- tingsplannen, waarin zelfs een aantal volks tuinparken waarvan dus ook de omwo nenden kunnen profiteeren is geprojec teerd en wel zoo, dat zij op harmonische wijze worden opgenomen in de voor ontspanning bestemde gebieden, die alle om en tusschen de woonwijken zijn gedacht. Dit beteekent niet alleen, dat deze op een definitieve plaats komen te liggen, doch ook, dat de oppervlak te groot genoeg is voor de in de toekomst te verwachten toeneming. Amsterdam geeft hiermede een grootscheepsch voorbeeld, dat zeker elders navolging verdient. Met de stichting en bevordering van volks tuinen op groote schaal is tevens een oplossing gevonden voor het nijpende probleem van de GAMDH l GANDHI De politiek heeft beslag op hem gelegd, maar anders zou hij geknipt zijn voor directeur van een vegetarisch restaurant, of gérant van een melksalon. Maar dan in een jacquet en niet zoo griezelig bloot. Wanneer u 's avonds thuis kwam en u zoudt hem op uw mooie Per zische tapijtje zien zitten, tien tegen één dat u niet zoudt zeggen „Kijk 's, daar hejje Gandhi", maar dat u een gil van schrik zoudt slaken en de straat op rennen om hulp bij de buren te halen. Hij is voordeelig in den kost, maar juffrouw Brïttannia zou hem liever van daag dan morgen kwijt willen zijn. Ze vindt hem maar een engerd en aan een man wiens ribben je tellen kunt, is zoo gezegd geen eer te beleven. „Dat zit maar altijd in mijn mooie kamer met de fijne Indische spullen van m'n man zaliger, dat zit maar in z'n nakende hemmetje op den vloer, dat eet niet en dat spreekt niet en wil je wel gelooven, dat ik 'm geen minuut alléén zou durven laten, buurvrouw?" besteding van den vrijen tijd van groote groepen der bevolking, welke op dit punt nog opvoeding behoeven. De volkstuinen betee kenen inderdaad een middel tot regeneratie, tot het richten van de belangstelling op wer kelijk positieve levenswaarden, die in een tijd als deze maar al te zeer verloren dreigen te gaan. Besluiten wij met een woord, dat Dr. Jac. P. Thijsse in dit verband liet hooren: „Ons levensgeluk wordt voor een groot deel bepaald door de gedachtensfeer, waarin wij verkeeren. De gedachte aan den tuin is wel een van, onze heerlijkste belevenissen. Het le ven der planten vervult ons met bewondering en blijdschap, van het oogenblik af, dat wij het zaad toevertrouwen aan den met zorg voorbereiden grond, totdat wij genieten van blad en bloem en vrucht. Zelfs de tegenspoe den, die wij ondervinden, zijn leerzaam en brengen onze belangstelling op een hooger peil. Wij leven met meer bewustheid mee met de wisselingen van weer en wind en den loop der jaargetijden en der jaren. Wij leeren al meer en meer genieten van kleuren en vor men en maken kennis met allerlei levende wezens, waarvan wij vroeger het bestaan niet vermoedden. Wij benaderen langs den weg der practijk eenigszins de groote en on doorgrondelijke geheimenissen van het leven. Zoo leidt het pad van den volkstuin naar nog veel hooger dingen dan malsche sla of de mooie chrysanten." A. D. L. Verstoorde huwelijksvreugde. Stoelen, gummistok en revolver kwamen er aan te pas. Een zeventienjarig meisje, dat aan de zor gen van den Voogdijraad was toevertrouwd en dat in een inrichting werd verpleegd, was korten tijd geleden daaruit ontvlucht. Zij hield zich verborgen voor de politie en voor men haar op kon sporen, vernam men, dat zij Woensdag te Amsterdam in het huwelijk zou treden. Dit zou ten gevolge hebben, dat zij meerderjarig werd, waardoor zij aan het toezicht van den Voogdijraad onttrokken zou worden. Om dit te voorkomen, heeft de Voog dijraad ingegrepen. Twee rechercheurs ver schenen voor de huwelijksvoltrekking in de trouwkamer en arresteerden de jonge bruid om haar weer naar het gesticht terug te brengen. De bruidegom, die pas achttien jaar is, nam het geval kalm op, doch de familie dacht er anders over. De politie moest, daar er met stoelen gesmeten werd, van den gummistok gebruik maken en zelfs met een revolver dreigen. De rust was betrekkelijk spoedig weer her steld en het meisje kon op transport worden gesteld. Motor botst tegen vrachtauto. Bestuurder gedood, duorijder levensgevaarlijk gewond. Woensdagmorgen omstreeks elf uur is op den Heerenweg te Heerier- heide, ter hoogte van de Anjelier straat, een motorfiets tegen een vrachtauto gebotst. De auto kwam van den rechterkant van den weg uit een oprit en was op weg naar een stortplaats. Op de motor zaten de 25- jarige ongehuwde mijnwerker J. Reesing en de 16-jarige G. Koort uit Heerlerheïde. R. werd zóó ernstig gewond, dat hij enkele uren later is overleden. De toe stand van Koort is zorgwekkend. ONDER RANGEERENDEN TREIN GEDOOD Woensdagmiddag is de 16-jarige H. Heb ben uit Heythuizen, (L.) waarschijnlijk door onoplettendheid bij het oversteken van de sporen, op het emplacement van het station KeipenGrathem door een rangeerenden trein gegrepen en op slag gedood. ,Mies" is onder water verdwenen. Opvarenden ternauwernood gered. Het sleepschip ,Mies", metende 447 ton en toebehoorende aan schipper S. Verboom te Rotterdam, dat Woensdagmorgen, geladen met kunstmest en gesleept door de sleep boot „Aliwi", kapitein H. J. Klaeren, thuisbe- hoorende te Amsterdam, de haven van Am sterdam had verlaten met bestemming Zwolle is Woensdagmiddag omstreeks half vier op ongeveer 8 K.M. ten N. W. van Elburg op het IJselmeer door slecht weer* overvallen. Het schip verloor de zeilen en maakte spoedig water, zoodat de schipper en zijn vrouw ter nauwernood in staat waren op de sleepboot over te stappen. Al hun hebben en houden moesten zij achterlaten. Kort daarop ver dween de „Mies" in de diepte. Schip en lading waren verzekerd, doch de inboedel niet. De schipper en zijn vrouw wer den door de ,Alwi" naar Elburg gebracht, waar zij in een café aan de haven zijn op genomen. Het schip is gezonken in de vaargeul, waar ongeveer 10 voet water staat, en ligt gevaar lijk voor de scheepvaart. Wanneer ge veel boeken hebt, zoo'n paar duizend, die uw werkkamer sfeer van eigen heid en behaaglijkheid geven dan kunt ge daaraan op een regenachtigen middag wan neer ge niets onpleizierigers te doen hebt, aan gename uren en pleizierige verrassingen be leven. Tenminste: wanneer ge zóóveel van het boek-om-zichzelfswille houdt, dat ge het koopt om te lezen wanneer ge daartoe eens den tijd vinden kunt. Dat zal zijn, wanneer gij der dagen doch nog niet des levens zat zijt. Want in het geroezemoes van iederen werkdag droomt ge van een tijd, waarin dit geroezemoes af zal glijden langs uw witte haren en oude handen, maar uw hart wijd geopend zal zijn voor al dat in de boeken staat. De ware liefhebber van het boek, de teedere minnaar van al het gedrukte en ingebondene, spaart boeken, zooals zijn buurman guldens spaart. Oók voor den ouden dag. Ook om op te teren. Oók als voorraad. Maar dan: voor den geest en voor het hart. En de ware minnaar van het boek is een hater van catalogiseeren: hij weet niet wat zijn bibliotheek allemaal voor heerlijks bezit. Alles staat zoo'n beetje door elkaar, maar de boeken die hem zoo lief zijn dat hij ze noodig kan hebben op een regenachtigen herfst middag, een weemoedigen zoelen zomeravond, een laten donkeren winternacht of een bloem- zoeten dauw-geurigen lentemorgen die weet hij met dichte oogen op den tast te vinden te midden van alle schijnbare wanorde zijner boekenkasten. Doch op zoo'n willekeurigen, naar het boek geneigden middag komen ook uit de diepten der onbekendheid de verrassingen. Dan vindt ge her en der tusschen bekende banden, rug gen, kleuren en rijen in plotseling iets dat ge niet wist te bezitten: een oude gedichtenbun del van een lang-vergeten jongen dichter, die na dit ééne nooit meer iets geschreven heeft en nu misschien directeur van een bijpost kantoor of agent van een levensverzekering is; een essay van een geleerde van wien ge u den naam zelfs niet herinnert; een roman, dien ge ge herinnert u dat nog vaag op uw zestienden verjaardag van een lieve tante ten geschenke kreegt; de dissertatie van een juridischen vriend met hooge sociale ambities (hij is nog steeds hoofdcommies en hij zal wel nooit meer referendaris worden) en uit al die vergeelde, muffe en stoffige bladzijden met schoonheid en wijsheid, waarvan ge zonder het te vermoeden, gedurende tientallen jaren de bezitter zijt geweest, komt u de betrekke lijkheid van alle menschelijks tegemoet. Ge bladert wat in die verrassende vondsten en vindt altijd wel wat dat even uw aan dacht geboeid houdt, al is het maar één strofe van een klein vers; één origineele we tenschappelijke gedachte; of één fijne blad zijde van een dikken, vergeten roman. En dan krijgt die verrassing de geur van den weemoed: dat er toch in al die dingen, die alleen maar verrassingen zijn, omdat ze volkomen vergeten waren, omdat ge van hun bestaan niet meer afwist, omdat ze geheel- toevallig en geheel-willekeurig uit den doode van de boekenplanken herrezen kwamen omdat in die dichtbundels en romans en essays, die niemand zelfs nog bij name meer kent, vele dagen en jaren en levens van idealisme en illusies saamgebundeld zijn. Omdat mannen en vrouwen er hun teeder- ste en liefste en wijste gevoelens en denk beelden in hebben neergelegd; omdat het zulk een heerlijk-grootsch oogenblik voor hen en voor wie hen liefhadden was, toen die vrucht van zooveel liefde en genegenheid den vorm vond van een heusch boek En nu staan zij ergens achter in een boe kenkast, komen toevallig voor den dag en wekken alleen maar verwondering om hun onbekendheid. Een willekeurig heer heeft ze in zijn han den en bladert er in en vindt hier en daar wel iets dat hem treft. Dat is het treurspel van de illusie der menschelijke scheppingen. En de eenige troost voor de treurenden kan zijn dat zij hun lot vroeg of laat met bijna alle Schep pers deelen. Alleen een Homeros, een Dante, een Goethe ontloopen die tragedie. En alle anderen, millioenen in duizenden jaren, gaan verloren. Vroeg of laat dat is hetzelfde. En met de boeken van den boeken-min- naar gaat het als met de guldens van zijn buurman den guldenminnaar: panta rei.... Alles stroomt Naar de vergetelheid. Mr. E. ELTAS. Radio-uitzeiiding Troonrede. Zooals reeds eerder werd bekend gemaakt, zal de troonrede, door H.M. de Koningin op Dinsdag 21 September uit te spreken bij ge legenheid van de opening van de Staten-Ge- neraal, door middel van den radio-omroep worden uitgezonden. Voor wat Nederland betreft, zal dit ge schieden door de A.V.R.O. en de K.R.O., die verder aan de uitzending ieder een eigen re portage verbinden, aanvangende ten 12.30 u. Door de Rijkszenders PCK op 16,3 M. en PCV op 16.6 M. golflengte zal de troonrede naar Indië worden uitgezonden, aangevuld met de A. V. R. O.-reportage. PCV zal op en kele zijband werken met onderdrukte draag- golf. Eveneens zal die uitzending en wel met eigen reportage van 12.2013.30 uur plaats hebben door de Phohi op golflengte 16.88 M. TWEE BOVENHUIZEN UITGEBRAND. In een der uitgebreide nieuwe woningblok ken van de gemeente Brunssum is Woensdag middag om vier uur brand uitgebroken. Het vuur ontstond in de woning van den heer S. en het zag er naar uit, dat verschillende huizen door den brand zouden worden aan getast. Er stond een hevige wind, die de vlam men in één richting joeg, hetgeen in zooverre gunstig was, dat de brandweer haar krach ten op één punt concentreeren kon. het bo vengedeelte van het huis van den heer S. brandde geheel uit. Dit was eveneens het ge val met de daaraan grenzende woning, be woond door den heer H. De brand is ontstaan door het vlam vatten van roet in den schoor steen. Bestelauto door trein gegrepen. Bestuurder slechts Uclit gewond. Woensdagmorgen is een bestelauto op den onbewaakten overweg in den Provincialen weg nabij Mijdrecht door den trein, komen de van Uithoorn, gegrepen en totaal verbrij zeld in den berm geslingerd. De bestuurder, de heer Witte uit Amsterdam, kwam er won der boven wonder goed af. Hij kreeg enkele wonden doordat hij door de voorruit van zijn auto schoot.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 5