China waarschuwt voor Japan's „gepantserde vuist Schacht en het financieel beleid in Duitschland. Wellington Koo vraagt snelle maat regelen van den Volkenbond. Thijs Ijs en OomMopperniet gaan weer verder! Diep meeningsverschil met Goering. RACK), ir-0*ii DONDERDAG 16 SEPTEMBER 1937 HAARLEM'S DAGBLAD ff De Chineesche vertegenwoordiger bij den Volkenbond, Wel lington Koo, heeft gisterèn in de Assemblée geprotesteerd tegen den Japanschen aanval in Noord-China en bij Sjang hai. Hij gaf voorbeelden van de stelselmatige vernietiging van menschenlevens en goederen en achtte het ontoelaatbaar, dat de Japanners de internationale concessie als basis voor militaire doel einden gebruiken. Op dit oogenblik aldus vervolgde hij is de toestand in het Verre Oosten buitengewoon ernstig. Japan, dat door de oorlogszuchtige partij beheerscht wordt, heeft openlijk zijn toe vlucht tot wapengeweld genomen en heeft zijn groote, machtige oorlogsmachine in beweging gebracht om China te veroveren en te regeeren. De Chineesche afgevaardigde bestreed de door Japan aangevoerde motieven overbevolking en behoefte aan grondstoffen. Hij herinnerde er aan, dat zijn land zich meer dan eens bereid verklaard heeft op economisch gebied met Japan samen te werken, doch dat de goede bedoelingen van China altijd zijn afgewezen door de Japansche politiek van „de gepantserde vuist". Deze politiek streeft niet slechts naar de verovering van China, maar ook naar de vernietiging van buitenlandsche belangen en naar de verdrijving van Europa en Amerika uit hun bezittingen in Azië, aldus spreker. Het is duidelijk, aldus spr., dat China, door weerstand te bieden, niet alleen zijn eigen gebied verdedigt, maar ook de belangen en rechten der andere mogendheden beschermt. Indien de Chineesche pogingen zouden mis lukken door gebrek aan steun van het groot ste instituut, dat aan den vrede gewijd is en van de mogendheden, zou. de Japansche agressie weldra ook die mogendheden be dreigen, zoodat zij in haar eigen verdedi ging zouden moeten voorzien. Wellington Koo bezag daarna de moreele zijde van de kwestie en verklaarde, dat de verdragen en het pact. dat men plechtig ge sloten heeft, geëerbiedigd moeten worden. Om te beginnen moet strenge afkeuring wor den uitgesproken over deze politiek van voortdurende agressie, die tot een duidelijke schending van het internationale recht en van de verdragsverplichtingen wordt. Ver volgens moet de illegale blokkade der Chi neesche kusten, die een aanslag op gevestig de scheenvaart- en handelsrechten betee- kent. uitdrukkelijk veroordeeld worden. Spr. sprak de hoop uit, dat men ook de verschrik kingen der luchtbombardementen, door Ja pansche vliegtuigen gericht tegen Chinee sche non-combattanten en vreemdelingen, zal veroordeelen. De toestand in Europa staat niet los van de situatie in het Verre Oosten: hij vloeit voort uit het feit, dat men het pact niet heeft doen eerbiedigen tijdens de crisis in Mandsjoerije. De vrede is ondeelbaar en zijn. handhaving is een zaak van algemeen belang. Indien het door de Japansche agres sie geschapen probleem in het Verre Oosten op bevredigende wijze wordt opgelost door toepassing van de beginselen van het pact, zal dat zeer zeker een heilzame uitwerking- op Europa hebben en den weg voor een Euro- peesche'regeling voorbereiden. Het beginsel van gemeenschappelijke veiligheid, dat aan het pact ten grondslag ligt, is de eenige lo gische en stevige basis van elk vredesstelsel. De toestand in het Verre Oosten vraagt snelle maatregelen van den Volkenbond. De Chi neesche regeering heeft een formeel beroep op den bond gedaan op grond van de ar tikelen 10. 11 en 17 van het pact De Raad heeft thans te beslissen of hij zelf de kwestie wil onderzoeken en maatregelen nemen, of de Volkenbondsvergadering er in wil kennen of de kwestie verwijzen naar de consulta tieve commissie, die in 1935 door de vergade ring ingesteld is voor het Japansch-Chinee- Japanners vorderen aan liet front van Peiping. In Sjansï op tegenstand gestuit. Volgens inlichtingen van de Japansche militaire autoriteiten hebben de Japanners na den aftocht van vier Chineesche divisies de linie ten Westen van Koean bereikt. In den sector van Koean hebben de Japanners de rivier Hun. die 400 meter breed is, overge stoken. Onder dekking van een verschrikkelijk spervuur van hun geschut, dat de Chineesche loopgraven wegvaagde, doorwaadde de Japan sche cavalerie de rivier, waarna de gemotori seerde eenheden, gevolgd door de artillerie, met behulp van pontons de overzijde bereik ten. Japansche verkenners, die zwemmend de rivier waren overgestoken, hebben de operatie vergemakkelijkt. De Japanners zetten thans hun opmarsch voort, zonder rustpoos te ne men en maken daarbij gebruik van tanks in het vlakke terrein van de vlakte van Hopei. Naar het Japansche hoofdkwartier te Tient sin meldt, zijn de Japansche troepen in den loop van de zware gevechten van heden voor de eerste maal gestuit op deelen van het Chineesche communistische leger. Ook aan het Ajansifront, waar de Chineesche troepen zich op den bergpas Jenmenkoeang terugtrok ken. is de aanwezigheid van communistische troepen geconstateerd. Koeanglin werd ook door twee divisies van het communistische le°-er verdedigd. Bij het bombardement van Taijoean is ~de grootste kruitfabriek van China vernield. De gevechten van gisteren hebben volgens het oordeel van Japansche militaire deskundigen den grootsten slag ge vormd. die sinds deh Russisch-Japanschen oorlog in het Verre Oosten is geleverd. Enffolscli ëcliïp met mitrailleurs bestookt. Echter niet getroffen. Bij den terugkeer van het Britsche pa trouillevaartuig Fanes te St. Jean de Luz. werd vernomen, dat een rechtsche treiler Maandag nabij Gijon het vuur geopend heeft op het Britsche stoomschip Hillfern, dat 1535 ton meet. Her schip werd even later met mitrailleur- vuur bestookt door een rechtsch vliegtuig. De HillTern is niet getroffen. sche conflict, aldus besloot Wellington Koo, wiens rede met een hartelijk applaus werd begroet. In antwoord op de rede van Wellington Koo, hebben de Japansche waai-nemers de delegaties een uiteenzetting doen toekomen over den oorsprong van het Chineesch-Japan- sche conflict met den tekst van de rede van Hirota, die deze den vijfden September in den Landdag heeft gehouden. Deze uiteenzet ting eindigt met de korte verklaring: „provo- ceerende daden van China hebben Japan ge noodzaakt maatregelen te nemen teneinde zijn belangen veilig te stellen". Bomaanval maakt slachtoffers te Valencia. Drie toestellen der rechtschen in actie. Havas meldt uit Valencia 15 Sep tember: Vijf uit Palma afkomstige vliegtuigen der opstandelingen hebben de haven en de omgeving van Valencia gebombardeerd. Zij lieten tien bom men vallen, die schade hebben aange richt en ook slachtoffers maakten, doch men weet nog niet hoeveel. De aanval duurde van 8 uur des avonds tot half elf. De luchta'fweerbatterijen hebben een levendig vuur op de vlieg tuigen geopend. Drie toestellen waren gedurende eenigen tijd gevangen in de lichtbundels der zoeklichten. Zij waren zeer goed te zien. De hemel was trou wens wolkenloos en de maan scheen helder. Rechtsch watervliegtuig op de vlucht gedreven. Woensdagmorgen vloog een watervliegtuig der rechtschen over Portbou en liet bommen vallen op het gebied van Culera. Op dat oogen blik stegen vier jachtvliegtuigen der i-egeering op, die het watervligtuig op de vlucht dreven. Terwijl het watervliegtuig over Portbou vloog, werd een Fransch vrachtschip gezien, dat in de richting van Port Venöres voer. Tezelfder tijd werden twee ontploffingen gehoord en een krachtig geratel van mitrailleurs. TOESTAND VAN KONINGIN ALEXANDRINE VRIJ GOED. KOPENHAGEN, 14 Sept. In het heden morgen uitgegeven bulletin wordt gezegd, dat de toestand van de koningin vrij goed is en dat geen complicaties te vreezen zijn. (DN.B.) Na de aanslagen te Parijs. Italiaansch anarchist gearresteerd. Uit Toulouse: In het departement Ariège, is een Italiaansch anarchist, Tamburini geheeten, gisteren in arrest gesteld. De man was uit Toulouse ver dwenen, toen hij vernam, dat een on derzoek in anarchistische kringen zou worden ingesteld in verband met den aanslag te Parijs. De justitie is overgegaan tot een verhoor van van Tamburini. Vastgesteld is, dat hij in Juni naar Parijs is geweest. Vandaag zal hij ver hoord worden om uit te maken wat hij weet omtrent den aanslag in Parijs. Reeds thans echter is vastgesteld, dat hij Vrijdag 10 Sep tember Toulouse verlaten heeft, terwijl de aanslag den volgenden dag te Parijs gepleegd is. Vervolgens heeft men het spoor van Tam burini eerst op 14 September teruggevonden te Carcassone. Hij zal dus inlichtingen moe ten geven omtrent den tijd van 10 tot 14 Sep tember, waarbij hem vooral verklaringen zul len worden gevraagd van de woorden, die hij uitgesproken heeft, eenigen tijd geleden te Toulouse, toen hij zeide: „mijn vertrek zal ge rucht maken". Strenger toezicht op vreemdelingen. Gevraagd naar den stand van het onder zoek naar de aanslagen te Parijs, heeft mi nister-president Chautemps verklaard, dat de arbeid actief wordt voortgezet, hoewel in geheimzinnige kringen naar de daders moet worden gezocht. De regeering, aldus de minister-president, kan zich niet tevreden stellen met opsporing en bestraffing der schuldigen. Chautemps verklaarde getroffen te zijn door het feit. dat men bepaalde politieke bewegingen, uit het buitenland afkomstig, moet volgen. Onder de millioenen vreemdelingen in Frankrijk zijn er volmaakt eerlijken, dien men gaarne gastvrijheid verleent, maar er zijn er ook te veel, die zich aan politieke drijverij wijden of wier gedrag te wenschen laat. Sedert eenigen tijd zijn daden van ge weld gepleegd, men heeft bommen gelegd op vliegvelden en in treinen, tegen vreemde lingen gepleegde misdaden zijn ongestraft gebleven. Wij moeten dan ook, aldus Chau temps. onze politiek ten aanzien der onge- wenschte vreemdelingen wijzigen. Na over leg met mij heeft de minister van Buiten landsche Zaken het initiatief genomen tot de uitwerking van een nieuwe wetgeving, omdat onder de bestaande regeling te veel vreemdelingen zich aan ernstig toezicht kon den onttrekken. De regeering wil een statuut vaststellen, dat den eerzamen vreemdelingen goede waarborgen biedt en streng is tegen over hen. die van onze gastvrijheid mis bruik maken. Er is een commissie ingesteld, die zoo spoedig mogelijk teksten zal ont werpen, die daarna de regeering zullen wor den voorgelegd. Ook vliegtuigen bij den patrouilledienst. Engelsche verkenningsvliegtuigen naar de Middellandsche Zee. Het Britsche ministerie van luchtvaart deelt mede, dat een eskader verkennings vliegtuigen1 vandaag vertrektvan 'de', basis Felixstowe naar Malta oni deel té nemen aan het controleplan vooh de Middellandsche zee. Een tweede eskader, dat thans gestation- neerd is te Pembroke Dock zal later even eens naar Malta gaan. Beide eenheden zijn voorzien van korte Singapore vliegbooten. Generaal Smuts verwaclit geen oorlog. Onzekerheid en vrees echter zeer gevaarlijk. Uit Kaapstad: Generaal Smuts heeft te Standerton een redevoering uitgesproken, waarin hij o.a. sprak over de oorlogsgevaren en de bewapeningen. Ofschoon de toestanden ter wereld ruste loosheid en ongerustheid wekken, aldus ver klaarde Smuts, verwacht ik toch geen oor log, omdat ieder jaar elk land daarvoor meer bevreesd wordt. De bewapeningswedloop is meer een maat regel tot zelfverdediging dan het gevolg van oorlogszucht. Bijgevolg stelt spreker geen geloof in al de geruchten omtrent oorlog. De onzekerheid en de vrees kunnen echter even slecht en gevaarlijk zijn als oorlog, want zij ondermijnen de economische veiligheid. Zuid Afrika moet wapenen, maar niet met eeni gen wensch Zuid-Afrika in een oorlog te ver wikkelen. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING De Dooi sloeg zijn vleugels uit en verdween in de lucht. Ik zal jullie wel krijgen!! schreeuwde hij den angstigen Thijs na. Deze maakte, dat hij als de wind naar huis kwam, hij moest aan oom vertellen, wat hij wist. Misschien wist oom wel, wat ze doen moesten. Als een haas liep hij naar huis terug, maar oom Mopperniet was er niet meer. En, o schrik, het heele kamertje stond vol water. En toen begreep Thijs alles. Hij had tegen vele rare dingen moeten vechten, zooals tegen Baardspons, toen tegen de Kobolden, maar tegen zooiets raars als de dooi had hij nog nooit gevochten! Ik moet zien, dat ik hier wegkom, bromde hij. Anders yer- drink:ïk! En hij liep vlug het kamertje uit. n toonaanggvende kringen zwijgt men als het graf. Zoolang nog het Partijcongres te Neurenberg de algemeene opmerkzaamheid opeischt, houdt men zich met „min der belangrijke" aangelegenheden niet bezig. Maar niettemin staat het vrijwel vast, dat dr. Hjalmar Schacht er ernstig over denkt zich uit het politieke leven terug te trekken. Uit alleszins betrouwbare kringen ver namen wij, dat hij zijn ontslag reeds bij den Ftihrer heeft ingediend en men veronderstelt, dat Hitier dit ver zoek zal accepteeren. Mocht dit het geval zijn, dan verdwijnt met dr. Schacht een der laatste vooraanstaande mannen uit de voormalige Duitsch-nationale Volkspartij, van wie men in nationaal-socia- listische kringen maar al te goed wist, dat zij het in menig opzicht met het beleid der tegenwoordige regeering niet eens waren. Meeningsverschillen met Goering. Het Is nu alleen nog maar de vraag, of, dr. Schacht niet slechts als Rijksminister voor economische aangelegenheden, maar tevens als President der Rijksbank zal aftreden, In de Wilhelmstrasse wil men er hoegenaamd niets van weten, dat er tusschen dr. Schacht en Hermann Goering meeningsverschillen van ingrijpenden aard zijn ontstaan, maar niettemin is het algemeen bekend, dat bei der meeningen ten opzichte van het vierjaren plan sterk uiteen loopen. Wie voorts geluis terd heeft naar Goering's rede te Neurenberg, waarbij de enorme bouwplannen der regee ring voor de eerstvolgende tien jaar bekend gemaakt werden, die zal het volkomen be grijpelijk achten, dat dr. Schacht, die steeds op groote zuinigheid heeft aangedron gen. er steeds meer voor terugdeinst de finan- cieele verantwoordelijkheid te blijven dra gen. Uit de proclamatie van den Führer valt af te leiden, dat deze zich achter Goering plaatst en reeds hoort men beweren, dat deze het beleid der economische aangelegenheden uit de handen van dr. Schacht heeft over genomen. Dr. Schacht heeft dus hoogstens nog de vraag te beantwoorden, of hij bereid is om de financieele politiek in het Derde Rijk ook verder onder zijn leiding te houden. Naar men ons verzekerde, zal hij zich tegen het einde van dit jaar ook als Rijksbankpre sident uit het openbare leven terugtrekken. De algemeene stemming. Om de beteekenïs van deze eventueel dub bele ontslag-aanvrage te begrijpen, moet men in de eerste plaats op de algemeene stemming in Duitschland letten. In finanacieele, commercieele en economi sche kringen hoort men in toènemendë mate klagen over de ontelbaar vele voor schriften, verboden en verordeningen, welke' hgt zakenleven bemoeilijken, waardan nog de bedreigingen met allerlei straffen bijko men, welke het verstand van een gewone sterveling langzamerhand te boven gaan. De aanvankelijke vreugde over het feit, dat handel en nijverheid door een sterke onder steuning van staatswege door de zwarer crisis der laatste jaren werden heen geholpen, heeft plaats gemaakt woor het drukkend ge voel, dat een- zelfstandige en vrije, handel al lang niet meer mogelijk is. Een belangrijk deel van den zakelijken ar beid is ermee gemoeid om het werk in over eenstemming te krijgen met de officïeele voorschriften en verordeningen en voorts om de vereischte vergunningen te krijgen. Door deze onproductieve aangelegenheden worden de zenuwen zwaar op de proef gesteld, want de al of niet bevoegde instanties zijn tegen woordig zoo talrijk en het vereischte mate riaal is zoo gecompliceerd, dat er vaak weken mee gemoeid zijn. alvorens men de noodige informaties heeft ingewonnen. In den „Führerstaat" schijnt ieder op zijn beurt er voor terug te deinzen, de verant woordelijkheid op zijn schouders te nemen. Deze wantoestand moet verklaard worden uit het feit, dat er geen verantwoordelijk ministerie voor economische zaken bestaat sedert Goering het doorvoeren van het vier- parenplan voor zijn rekening genomen heeft, want al meer en meer is hij met zijn enormen staf van medewerkers op dit gebied naar voren gekomen. Het „nieuwe plan" van Schacht. Wellicht zal het heengaan van dr. Schacht als Rijksminister aan deze tweeslachtigheid en verwardheid eeir einde maken. Op een herleving van handel en industrie mag echter derhalve nog lang niet gerekend worden. Want juist in toonaangevende kringen wordt het heengaan van dr. Schacht ten zeerste betreurd. Zijn „nieuwe plan" was weliswaar van beperkenden invloed, maar hij was er niettemin op uit het economische leven zoo veel mogelijk te bevorderen. De leidende ge dachte van zijn maatregelen bestond uit het streven, den invoer in overeenstemming te brengen met den uitvoer. Niettemin steeg de, export gaandeweg, want hierdoor nam dan ook de import van onmisbare grondstoffen weer toe. Het bevorderen van den export achtte hij belangrijker dan de kostbare be wapening. Juist hierin moet zijn conflict met Goe ring gezocht worden, want deze hield weinig rekening met de economische vragen van onzen tijd, daar hij slechts één doel kende: Duitschland sterk en weerbaar en „autark" te maken. Zijn invloed op handel, nijverheid en landbouw beoogde slechts één doel: Duitschland onafhankelijk te maken van het buitenland. Daar de staat voor zoo enorme uitgaven niet de noodige middelen bezit, moest het economische en commercieele leven opnieuw met allerlei nieuwe belastingen en zooge naamde „Sonderabgaben" belast worden en het is waarschijnlijk geen wonder, dat de fis cus zoetjesaan de meest gehate man in het Derde Rijk is geworden! Staat en partij twee begrippen. Men kan onder deze omstandigheden be grijpen, dat dr. Schacht er steeds minder voor is gaan voelen, de financieele en econo mische verantwoordelijkheid voor zijn reke ning te blijven nemen. Voor hem en voor hem niet alleen zijn Partij en Staat nog altijd twee begrippen en wanneer men in het ..Schwarze Korps", het weekblad van Himmler's Geheime Staatspolitie, een loopje neemt met de groot-industrie, terwijl men Goe ring's dreigementen met beide handen accep teert, dan wil dat nog lang niet zeggen, dat de meerderheid van het Duitsche volk voor de enorme bouwplannen der eerstvolgende tien jaar van geestdrift gloeit. Wat er zal gebeuren, wanneer Schacht van de publieke tribune verdwijnt, valt thans nog niet te zeggen, vast staat alleen, dat met hem een der bekwaamste vaklieden op finan cieel en economisch gebied voor Duitschland verloren gaat. Voor zijn eventueelen opvolger zal het geen gemakkelijke taak zijn, het vertrouwen te winnen, dat men in gematigde kringen binnen en buiten Duitschland speciaal in den persoon van dr. Hjalmar Schacht is blij ven stellen. Onaangenaam „home'' in den steek gelaten. Eilandbevolking verhuist naar het vasteland. Na een week lang van de buitenwereld af gesloten te zijn geweest, zijn de bewoners van het rotsachtige eiland Roan, gelegen op 20 mijl ten oosten van kaap Wrath, naar het vasteland overgestoken, aldus een bericht in de Daily Telegraph. Het eilandje is vaak de speelbal van zware stortzeeën en stormen, waardoor het den be woners onmogelijk gemaakt wordt, met hun motorboot naar het vasteland over -te steken om de post te vervoeren en de voorraden aan te vullen. Er wonen op het eiland 22 men- schen, behoorende tot zeven families, die, indien de voorraden op raken, afhankelijk zijn van de opbrengst van him landerijen. Een paar maanden geleden hebben de eilandbewoners zich tot den minister voor Schotland, Walter Elliott, geiend, met het verzoek, in verband met de ontberingen die zij, vooral in den winter, lijden, naar het vasteland te worden overgebracht. Tot nu toe zijn echter nog steeds geen maatregelen genomen. PROGRAMMA VRIJDAG 17 SEPTEMBER HILVERSUM I, 1875 M. 8.00 VARA 10.— VPRO 10.20 VARA 12.— AVRO 4.— VARA 7.30 VPRO 9.— VARA 10.40 VPRO 11.— VARA 8.Gramofoonplaten 10.Morgenwijding 10.20 Declamatie 10.40 Orgelspel 11.10 Ver volg declamatie 11.30 Gramofoonmuziek 12.— Kovacs Lajos' orkest en gramofoonmuziek 2.Causerie „Groote zangers uit het verle den (met gr.pl.) 2.45 Orgelspel. 3.15 AVRO- Dansorkest 4.Gramofoonplaten 5.05 Voor de kinderen 5.30 Gramofoonmuziek 6.De Lucky Birds, en solist 6.30 Politiek radiojour naal 6.50 Gramofoonmuziek 7.— „De opbouw van Drente", causerie 7.20 Gramofoonmuziek 7.25 Berichten ANP 7.30 Berichten VGP 7.35 „Laat uw kinderen niet zonder godsdienst opgroeien", causerie. 8.Pianovoordracht 8.30 „De Statenbijbel", causerie. 9.The Ki- lima Hawaians, en piano. 9.30 Gramofoon muziek. 10.„Fantasia" 10.30 Berichten ANP 10.40 Avondwijding 11.Jazzmuziek (Gr.pl.) 11.3012.00 Gramofoonmuziek HILVERSUM H, 301 M. Algem. progr. verzorgd door de KRO 8.009.15 en 10.Gramofoonplaten 11.30 Bijbelsche causerie 12.Berichten 12.15 Gra mofoonplaten 1.15 KRO-Melodisten, solist en gramofoonmuziek 3.Orgelconcert 4.Gra mofoonplaten 5.KRO-Orkest 6.Land- en tuinbouwcauserie 6.20 Vervolg KRO-Orkest 7.Berichten 7.15 Causerie „De KRO-Lueht- lijn" 7.35 Musica Catholica 8.Berichten ANP 8.15 De Lecuana Cuban Boys. 9.KRO-Ka- merorkest 9.45 Gramofoonmuziek 10.De KRO-Melodisten en solist 10.30 Berichten ANP 10.40 De KRO-Boys en solist 11.1512. Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Gramofoonmuziek 12.05 Bariton en orgel 12.50 Henry Hall's Band 1.35 Kwintet concert 2.20 Gramofoonmuziek 2.50 Declama tie. 3.05 Pianovoordracht 3.35 Reportage 4.05 Revue-programma 4.50 Gramofoonplaten 5.20 Fr. Walker's Octet, en solist. 6.20 Berichten. 6.45 Orgelspel 7.05 Quatre-mains 7.30 Voor tumliefhebbers 7.50 Relais uit Amerika 8.20 Reportage 9.Sportreportage 9.20 BBC-Va- riété-orkest, en solisten 10.Berichten 10.20 „The bible in stone", causerie. 10.40 BBC-Or- kest en solist 11.40 Billy Cotton's Band 11.50 12.20 Dansmuziek (Gr.pl.) RADIO PARIJS, 1648 M. 7.10, 8.20 en 10.35 en 12.50 Gramofoonpla ten. 2.50 Radiotooneel 4.20 Kamermuziek 5.50 Gramofoonmuziek 6.05 Pianovoordracht 7.20 Gramofoonmuziek 7.35 Pianovoordracht 8.05 Zang 8.50 Oude muziek. 9.20 Gevarieerd pro gramma 10.50 Gramofoonmuziek 11.2012.50 Concert KEULEN, 456 M. 6.50 Militair orkest 8.50 Schrammel-ensem- ble en saxofoonkwintet 12.20 H. Hagestedt's orkest 5.40 Piano en klarinet 7.20 Omroep orkest en solisten 9.35 Solistenconcert 10.50— 12.20 Eugen Jahn's orkest en Oswald Heyden's kapel BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 Omroepor kest 1.30 Kleinorkest 1.50—2.20 Gramofoon muziek 5.20 Dansmuziek 6.20 Kamermuziek 7.20 Gramofoonmuziek 8.20 Kleinorkest 8.50 Radiotooneel 9.20 Vervolg concert 10.30— 11.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 Kleinorkest I.30 Omroeporkest, 1.50 Zang. 2 00—2.20 Gra mofoonmuziek 5.20 Accordeonmuziek 5.40 Declamatie en gramofoonmuziek 6.00—6.35 Gramofoonmuziek 6.5C Pianovcordracht 7.35 Zang 8.20 Omroeporkest en solisten 10.30— II.30 Omroepdansorkest. DEUTSCHLAND5ENDER, 1571 M. 8.30 Weensch programma 9.20 Berichten 9.35 Eugen Wolff's orkest en solisten. 10.20 Berichten 10.50—12.20 Eugen Jahn en Oswald Heyden met hun orkest mmv. het Berlijnsche Pianotrio (Om 11.05 Weerbe richt)

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6