I Msm I - o* DONDERDAG- 16 SEPTEMBER 1937 HAXREEM'S DAGBLAD 13 UIT DE OMSTREKEN ZANDVOORT De Gemeentefinanciën. Bezuiniging op het onderwijs. Terv/iji men reeds druk bezig is aan de be- grooting voor 1938, is de begrooting 1937 nog steeds niet goedgekeurd. Er zal zelfs nog een ■vrij groot bedrag ongeveer f 25.000 op bezuinigd moeten worden voor deze goedkeu ring gegeven zal worden. Hoe een dusdanige bezuiniging nog mogelijk is, nu het jaar reeds voor het grootste deel is verstreken, la ten we buiten beschouwing. Een feit is het, dat er gepoogd wordt, de begrooting 1937 op een lager niveau sluitend te maken. Woensdagavond vergaderde de afgevaar digden van de verschillende onderwijsorgani saties en de hoofden van scholen met den wethouder van onderwijs in verband met de eischen tot bezuiniging op de uitgaven voor het openbaar voorbereidend-, gewoon- en uitgebreid lager onderwijs, gesteld door Ge deputeerde Staten in verband met de ge- meentebegrooting voor 1937. Zoo werd er o.a. geëischt een zoodanige reor ganisatie van het openbaar lager onderwijs, dat de kweekelingen met akte overbodig wor den. Als nu bedoelde kweekelingen met akte worden ontslagen komt er echter aan iedere school een klasse zonder onderwijzer. Zelfs als het mogelijk was met het oog op de groote der leslokalen en het aantal banken dat er geplaatst kan worden, de kinderen over an dere klassen te verdeelen, zou het geheele lagere onderwijs er totaal door worden ont wricht. Waar het voor de gemeente Zandvoort een levenskwestie is, dat het onderwijs op hoog peil staat en blijft, hoopten alle aanwezigen van harte dat Ged. Staten dezen eisch zouden laten vallen. Ook de eischen betreffende de inkrimping van het vakonderwijs in lichamelijke oefening waren zeer ingrijpend. Na zeer ernstig over leg meende, de vergadering ten slotte een vorm gevonden te hebben om te voldoen aan den eisch van bezuiniging, zonder het onder wijs in lichamelijke oefening ernstig te scha den. "Verder waren de voornaamste eischen: be zuiniging op de salarissen van het hoofd en het personeel bij het voorbereidend onder wijs en inkrimping van het aantal „help sters" tot twee. Niet alleen het openbaar ook het bijzon der voorbereidend onderwijs zou een veer moeten laten. Ge j aarlijksche subsidie per leerling, die door de gemeente wordt gege ven, zou tot f 15 per jaar en per leerling be perkt moeten worden. Uit den ernst waarmede de verschillende onderwerpen besproken worden, bleek wel hoe de voorgestelde wijzigingen in het on derwijs den aanwezigen ter harte ging. In spanning zullen zij zeker afwachten of de aangevoerde argumenten sterk genoeg zijn om Gedeputeerde Staten te overtuigen, dat aan de gestelde eischen onmogelijk ten volle kan "worden voldaan. GROOT-KIJKDUIN. Heden was liet een jaar geleden, dat de stichting Groot Kijkduin verhuisde van de Kostverlorenstraat naar het nieuwe gebouw aan de Dr. Smitstraat en dit heugelijk feit werd feestelijk gevierd. Vroolijk wapperde de groote vlag in den tuin ten teeken, dat er iets bijzonders was. Niet alleen de meer dan honderd kinderen, ook het personeel en direc tie, allen waren in meeststemming. Verleden jaar na de verhuizing waren allen opgetogen over de mooie nieuwe woning, die, hoe een voudig ook toch een paleis was in vergelijking niet het oude huis. Er heerschte een feeststemming in Groot Kijkduin. Dat wil niet zeggen, dat er gejoeld en gezongen werd. Alles ging er even rustig en bedaard toe als op andere dagen. Doch in de oogen der kinderen glinsterden vroolijke lichtjes! Misschien kregen zij aan tafel wel iets extra's! Waarschijnlijk zou „Juffie" ver tellen, want ,,'t huis' was toch jarig! Het personeel en de tantes (zoo worden de ijverige directrices genoemd) genoten mee met de kinderen die in spanning den avond afwacht ten. Ze hebben een prettigen avond gehad. Daarvoor heeft de directie zonder extra kosten te maken wel gezorgd. Als we 't ons goed realiseeren is 't toch eigenlijk zielig, dat deze mooie stichting zoo arm is, dat ze zelfs op de enkele „algemeene" feestdagen niet wat extra's op het budget kan uittrekken om de kinderen enkele versnape ringen te laten genieten. Wie weet, zorgt een of andere goede fee er bij een volgende ge legenheid voor. VRIENDSCHAPPELIJKE VOETBAL WEDSTRIJD. „Zandvoort" speelt Zondag op eigen veld een vriendschappelijken wedstrijd tegen Cele- ritas. HET STRAND WORDT ONTRUIMD. De strandpachters, die gehoopt hadden in de eerste weken van September nog iets te kunnen verdienen, hebben deze hoop reeds lang opgegeven. Zij zouden niets liever doen dan hun materiaal zoo spoedig mogelijk op bergen. De stoelen met de binnenbekleeding zijn evenwel door de geregelde stortbuien zoo nat, dat de moesten het niet aandurven ze thans op te bergen. Vele bergplaatsen zijn niet zoo, dat men er de wind behoorlijk door kan laten spelen om de stoelen en vooral de bekleeding te laten drogen. Zij, die over een luchtige bergplaats beschikken wagen het ze binnen te halen. Ook al omdat het mate riaal er met dit weer buiten niet beter op wordt. Voor de anderen is het wachten, thans op een paar warme droge dagen. De badkoetsjes zijn reeds voor het groot ste deel binnen gehaald. Nog enkele dagen, dan is 't strand weer geheel ontruimd. HEEMSTEDE PERSONALIA Mej. G. Verschoor te Hmeestede is geslaagd voor schoonschrijven M. O. STRAATVERLICHTING VAN DE JAN VAN GOYENSTRAAT. Door de gezamenlijke winkeliers in de Jan van Goyenstraat is een adres aan het col lege van B. en W.. der gemeente gezonden, waarin wordt aangedrongen op verbetering van de openbare verlichting in deze winkel straat. IJMUIDEN TERAARDEBESTELLING MEJ. K. J. NOORDZIJ. Op de Bijzondere begraafplaats alhier vond gistermiddag de teraardebestelling plaats van wijlen irnej. K. J. Noordzij, in leven hoofd van de Mevrouw Van Tuijll-bewaarschool. Dat de overledene een in ruimen kring geziene per soonlijkheid was bewees de groote belang stelling, vooral uit onderwijskringen.. Aan de groeve werd het eerst gesproken door den voorzitter der Hervormde Schoolver- eeniging den heer J. C. Dunnebier. Met innig leedwezen had het bestuur kennis genomen van de tijding van het heengaan van mej. Noordzij. Spreker roemde haar als een rustige ijverige persoonlijkheid. Zij was voor de school, de ouders en de leerlingen als iemand die dient. Steeds was het haar een groote blijdschap als het goed ging met de leer lingen en school. Vervolgens herinnerde de heer Dunnebier er aan hoe zij, tot het laatst toe, de gedachten heeft gehad bij de school. Het schoolbestuur zal dan ook aan haar de prettigste herinneringen behouden. Namens de ouders der leerlingen sprak de heer R. Stobbe, penningmeester der Herv. Schoolver- eeniging, een laatste afscheidswoord. Wijzende op het groote aantal omstanders, waaronder vele kinderen, zeide de heer Stobbe, dat dit aantoont welk een plaats mej. Noordzij in nam in de harten zoowel van kleinen als grooten. Hierna sprak ds. E. Swaan als wijk- predikant maar ook voor de geheele gemeente. Immers, zoo zeide ds. Swaan, de scholen, ook de bewaarschool, zijn met een onverbreekba ren band met de kerkelijke gemeente verbon den. Hierbij schetste hij de overledene als een trouw en plichtkennend lid der gemeente die bij allen bekend en bemind was. Nadat ds. Swaan had gewezen op de ledige plaats die, door haar heengaan, ontstaan is, dankte een der familieleden voor de laatste eer. De lijkbaar was gedekt met een groot aantal bloemstukken en kransen. UITSLAG AANBESTEDING. Door den directeur van den Gem. Reini- gings- en Ontsmettingsdienst is aanbesteed het verbouwen van kantoorlokalen op het terrein aan den Velserduinweg. Ingeleverd werden 9 biljetten: J. Meesters IJmuiden f 4550, Fa. Meinema, IJmuiden f 4580, J. Ruigvoorn, Santpoort f 4629, P. Bart, IJmuiden f 4700. H. Witte, IJmuiden f 4750, J. de Waard, IJmuiden f 4780, P. de Jong, IJmuiden f 4863, Fa. P. Heere en Zonen f 4950, Chr. van Heyst, Velsen f 5090. PASTOOR RINKEL NEEMT AFSCHEID VAN D.G.S. Een indrukwekkende bijeenkonlst in het O.K. Vereenigingsgehouw. Gisteravond vond in het Oud-Katholiek Vereenigingsgebouw een vergadering plaats van de Oud-Kath, Jongeliedenvereeniging „Door Geloof Saamgebracht", waarbij aan het einde dezer vergadex-ing, die druk bezocht was, mede van donateurs, afscheid is genomen van den e ere-voorzitter der vereeniging, Pastoor L. Rinkel, wegens zijn vertrek naai- Dordrecht. De voorzitter, de heer W. D. Wil jouw, schet ste, op welke wijze en met hoeveel liefde en minzaamheid Pastoor Rinkel steeds op de bres had gestaan voor de vereeniging, hoe de schei dende eere-voorzitter altijd weer heeft hoog gehouden het devies der vereeniging „Door Geloof Saamgebracht". Dat geloof, zeide spr., sterkte U om ónder ons en met óns te werken, omdat ge wist, dat geestelijke leiding nu een maal niet ontbreken kan bij de jeugd. Gij, pastoor, beantwoorddet aan het doel, dat onze vereeniging zich heeft gesteld: „een band te vormen en te onderhouden tusschen de leden der vereeniging en hen in hun geloofsovertui ging te sterken." Duizendmaal dank voor al hetgeen gij voor ons hebt gedaan!,Maar niet slechts willen wij danken; wij willen dezen dank tot uitdrukking brengen. Pastoor Rinkel, vergun ons, aldus spreker, dat wij als herinnering aan deze ver eeniging, welke U zoo nauw ter harte ligt het eere-lidmaatschap aanbieden. Hierna bood spreker Pastoor Rinkel het insigne der ver eeniging en van den Bond aan en wenschte hij hem het beste in zijn nieuwen werkring toe. Staande werd na deze afscheidsrede een zegenbede voor den scheidenden herder ge zongen. De heer C. v. d. Plas declameerde hierna een werkje van Pastoor J. A. J. van Zanten ten afscheid, waarbij de secretaresse der vereeniging, mej. A. van Pel. den Pastoor een blijvende herinnering aanbood in den vorm van een paar geschildei-de tegels, voor stellende twee havengezichten. Na een dankwoord van Pastoor Rinkel voor dezen bijzonderen afscheidsgroet, waarbij hij gaarne het eere-lidmaatschap der vereeniging aanvaardde en waarin de scheidende herder nog eenmaal wees op de moeilijkheden welke een bestuur heeft te overwinnen en daarom vooral de leden op het hart drukte dit bestuur immer volle medewerking te verleenen eindig de spr. met de bede: Gods Zegen zij met U! MARKTBERICHT. Soheveningen, 16 September. Met versche visch kwamen hedenochtend aan de markt de motor-kotters SCH 177 (T. Blok) met f 225.80, SL 54 (J. van Dam) f 144.60, SCH 70 (J. Tuinebreijer) f 209, rno- torlogger SCH 266 (Klomp en De Ruyter) f 216.50 besomming. Voorts 11 kustvisschers. Van de haringvissoherij kwam hedenoch tend niets binnen. (Versche visch). Tarbot 6075 ct. per K.G. Griet 40—65 ct. per K.G. Tong 70—145 ct. per K.G. Middel schol f 12.80—f 15.60 per 40 K.G. Kleinschol f 5f 12.60 per 40 K.G. Schar f 56 per 40 K.G. Bot f 7 per 40 K.G. Schelvisch f 11f 16 per 40 K.G. Makreel f 8 per 40 K.G. Versche haring f 2.75f 4 per 40 K.G. MARKTPRIJZEN. Tarbot per kg. 0.88—0.70 Griet per 50 kg. f 3525. Tongen per kg. f 1.46—1.14 Middelschol per 50 kg. f 3126 Zetschol per 50 kg", f 2924 Klehxe schol per 50 kg. f 269 Schar per 50 kg. f 13.505.50 Tongschar per 50 kg. f 4226 Vleet per stuk f 26.506.23 Kleine poon per 50 kg. f 75 Kleine middêlschelvisch p. 50 kg. f 3320 Kleine schelvisch per 50 kg. f 186 Kabeljauw per 125 kg. f 6632 Groote gullen per 50 kg. f 1813.50 Kleine gullen per 50 kg. fg 145 Wijting per 50 kg. f 6.602.80 Makreel per 50 kg. f 127.50 Heilbot, per kg. f 1.050.62 Leng per stuk f 21.15 Kooïvisch per strik f 1.200.40 Versche haring per kist f 3.752.60 .(Nadruk verboden) VERWACHTE VISCHAANVOER. Verwacht voor de Vrijdagmarkt: Ewald IJm. 44. Vangst: 1050 manden haring 29 kantjes steurharing, 25 stuks stijve kabel jauw. Claesje, R.O. 46. Vangst: 700 kisten haring. Verwacht voor de Zaterdagmarkt: Knikker, IJm. 4. Vangst: 20 manden schel visch, 120 m. braadschelvisch, 40 m. wijting, 30 m. gul, 50 m. platvisch, 80 m. makreel. Totaal 340 manden, benvens 60 stuks stijve ka beljauw. (Gedeeltelijk dichte visch). BESOMMINGEN. Trawlers: Neptunus IJM. 87, 255 manden f 2100. Olympia IJM. 111, 100 manden f 1560. Adelante IJM. 19, 1350 manden f 3420. En Avant IJM. 8, 1410 manden f 3610. Maria IJM. 95, 300 manden f 2790. Schoorl IJM. 39, 1800 manden f 5080. IJselmond IJM. 78. 250 manden f 2270. Norma Maria IJM. 6, 506 manden f 5010. Catherina Duyvis IJM. 60, 415 m. f 2920. Rotterdam IJM. 112, 415 manden f 3210. Utrecht IJM. 73, 1145 m. f 3460. Jacqueline Clasina IJM. 10, 405 m. f 2620. Christine IJM, 2, 415 manden f 3120. Martha IJM. 63, 65 manden f 1300. Eli Chenevière IJM. 161, 70 m. f 2260. Kotter: E 436 f 1290. Logger: KW 65 f 640. Pekelharing: Martenshoek, IJM. 283, f 3830. (Nadruk verboden) BRIDGECLUB „IJMUIDEN". Deze week hield de Bridgeclub „IJmuiden" onder leiding van den heer J. Borst haar eerste onderlinge drive van het seizoen 1937 —1938. De uitslagen waren: In de N.-Z. lijn no. 1 A. Jongerling, J. van Westerop met 56 matchpunten. No. 2 Jb. Meijer, J. Rijke met 61 match- punten. In de O.-W. lijn no. 1 mevr. G. Prins, G. Prins met 51 y2 matchpunten. No. 2 C. Bais, A. Ligthart met 52 match punten. Gespeeld werd het vereenvoudigd Sche- veningsch systeem. BEVERWIJK Het zilveren jubileum van de Beverwijksche Harmoniekapel. Een eervolle staat van dienst. Vandaag is het 25 jaar geleden, dat de Be verwijksche Harmoniekapel werd opgericht. Zij behoort tot de meest populaire vereeni- gingen van de plaats onzer inwoning, een po pulariteit, die zij zich heeft verworven door dat zij zich in deze kwart-eeuw elke feeste lijke gebeurtenis in Beverwijk met haar vroo lijke klanken opluisterde. H. W. Hofmeester. Toen in 1908 de vorige Harmoniekapel, welke in 1882 werd opgericht, wegens onvoldoen den financieelen steun moest worden ont bonden, is wel zeer duidelijk gebleken, hoe zeer de Harmonie zich ook toen reeds een vooraanstaande plaats in de Beverwijksche samenleving had verworven. Vier Koninginne dagen miste men de Harmoniekapel en al nam ook Sehafer's Bavaria-kapel haar taak op lof waardige wijze over, er ontbrak toch iets aan de sfeer. De wedergeboorte. Vooral door onvermoeid werken van nu wijlen den heer D. Mello slaagde men er op 16 September 1912 in de Harmoniekapel we derom op de been te helpen. De heer H. W. Hofmeester, die reeds van 1894 af de Beverwijksche musici onder zijn leiding geschaard zag, verklaarde zich aan stonds bereid ook nu weer de directie over de kapel te voeren. Feestklanken. Vanavond zal het bestuur, bestaande uit de heeren G. Scheuer, voorzitter; J. H. Flier- man, secretaris; M. Los, penningmeester; C. Schoon en J. J. Sleyser in gebouw „Harmo nie" recipieeren. Daarbij zal tot uiting ko men hoe groot de plaats is, die de Beverwijk sche Harmoniekapel inneemt in de harten van alle Beverwij kers, van jong tot oud. Wat de jubileerende kapel voor onze plaat selijke samenleving be teekent wordt mis schien wel het beste gekarakteriseerd in een Beverwijksch liedje, waarvan het refrein aldus luidde Wanneer de Harmoniekapel Uittrekt met haar vaan, Dan klinkt het koper scherp en fel, Hoort de trommels slaan! Wij loopen vroolijk in de maat Van de kleine trom, Want is de Harmonie op straat Dan is het feest alom! Twee ronselaars aangehouden. Negen Beverwijkers voor Spanje aangeworven De politie alhier heeft twee Bever wijkers aangehouden, die er van ver dacht worden, zich te hebben schuldig gemaakt aan het aanwerven van personen voor Spaansche krijgsdienst. Negen ingezetenen waaronder eenige gehuwden, zijn door hun tusschen- komst naar Spanje vertrokken. Eeni ge daarvan moeten reeds gedood zijn, terwijl ook enkele aangewoi'venen zware verwondingen in den Spaan- schen burgerkrijg moeten hebben op- geloopen. Ook kwam vast te staan, dat meerdere per sonen aan de voorspiegelingen van de ronse laars geen gevolg hebben gegeven. De beide aangehoudenen schenen voor hun praktijken in nauw contact te staan met den onlangs ge arresteerden 35-jarige Haarlemsehen varens gezel C. v. S„ die bekend heeft 42 maal be middeling te hebben verleend bij het aan werven van-landgenooten voor Spanje. Daar onder waren 7 Beverwijkers. Van een zekeren V. is inmiddels bekend geworden, dat hij reeds den dood gevonden heeft, nog voor hij in Spanje was aangekomen. Het schip, waarmee hij naar Valencia werd vervoerd werd gebombardeerd waarbij _V. ge dood werd, terwijl een andere Beverwijker, C. G. genaamd, ernstig verwondingen opliep. Het onderzoek wordt nog voortgezet. MARKTBERICHTEN. Noteering van Beverwijk den 15 Sept. 1937. Spinazie per kist 1832 cent. Postelein per kist 1022 cent. Andijvie 100 str. f 1f 1.45. Wortelen per bos 58 cent. Bieten per 100 f 1.10. Komkommers per 100 f 2f 3.50. Aardappelen, klei per K.G. 2Vz5y2 cent. Snijboonen per K.G. 615 cent. Heerenboonen per K.G. 811 cent. Trosboonen per K.G. 816 cent. Roode kool per 100 f 5. Savoije kool per 100 f 5. Bloemkool per 100 f 5f 15. Uien per kilo 4!/2 cent. Prei per K.G. 3V2—4>/2 cent. Sla per 100 krop f 1f 1.25. Pieterselie per bos 2>/2 cent. Selderie per kist 10 cent. Appelen per kilo 717 cent. Peren per kilo 818 cent. Pruimen per K.G. 22 cent. Aardbeien per doosje 25 cent. Druiven per kilo 2232 cent. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. Prijsnoteeiïng van 15 Sept. 1937. Suikermais per kolf 2J/23y2 Waschpeen per kg. 45 Spinazie per kist 4070 Sla per kist 15—30 Postelein per kist 2032 Andijvie per kist 1530 Wortelen per bos 510 Peterselie per bos 12 Selderie per bos 12 Prei per K.G. 44V2 Bloemkool le per stuk 1014 Bloemkool 2e per stuk 36 Tomaten per kg. 46 Witte capucijners per kg. 1020 Snijboonen per kg. 516 Dikke boonen per kg. 4r—12y2 Spercieboonen zonder draad per kg S—12. Idem met dx-aad per kg. 911 Pronkboonen per 100 kg. 2.704.50 Trosboonen per kg. 1014 Knollen per stuk 36. Komkommers per stuk iy24 Aardbeien per doosje 2832 Meloenen per stuk 614 Chin, kool per stuk 36 Biiilenlanclsclie onderscheiding. De heer J. Panman, te Haarlem, voorzitter van de Ned. Reisvereeniging, is benoemd tot ridder in de Kroonorde van Italië. (Is reeds in een deel eener vorige oplag- geplaatst.) Italiaanscli antwoord wordt als weigering opgevat. Accoord van Nyon echter onaangetast. GENèVE, 14 September (Havas). Heden morgen scheen men in de kringen der Mid- dellandsche Zeeconferentie het antwoord van Italië te beschouwen als een weigering, zich bij het accoord van van Nyon aan te sluiten. De voorwaarden, die Rome voor medewerking ge steld heeft, zouden neex-komen op een wijzi ging van het gisteren onderteekende accoord. De geheele oplossing van het vraagstuk zou op deze wijze vertraagd worden. De betrokken staten warexi echter eensgezind van oordeel, dat het een dringende zaak was, de vrije scheepvaart in de Middellandsche Zee te her stellen en Engeland en Frankrijk hebben dan ook reeds de noodige oorlogsschepen gezon den, zoodat de veiligheidsmaatregelen op zijn laatst Maandag a.s. van kracht zullen zijn. Onder deze omstandigheden is het niet waar schijnlijk, dat de Italiaansche nota tot nieuwe maatregeleix van de zijde der conferentie te Nyon zal leiden. HERMAN ROBBERS OVERLEDEN. Na een ziekte van eenige maanden is in de Boerhaave Kliniek te Amsterdam op 67- jarigen leeftijd overleden de romanschrijver Herman J. Robbers, geboren te Rotterdam, den laatsten tijd wonende te Schoorl. Herman Robbers studeerde van 18801886 aan het Gymnasium te Rotterdam en begaf zich daarna in den boekhandel. In 1905 werd hij redacteur van ELsevier's Geïll. Maandschrift. In 1908 gedelegeerde der regeering te Berlijxx op de conferentie tot hex-ziening van de Berner Conventie. Zijn voornaanxste werken zijn: Een Kalver liefde, De Verloren Zoon, De Vreemde Plant, (1895), De bruidstijd van Annie de Boogh (1901), Van Stilte en Stemming (1905), De roman van een gezin (19081910), Helène Servaes (1914), Sint Elmsvuur (1920). Op Hooge Golven (19241, De Thuisreis (1927), Redding (1933), Nedei-landsche Litteratuur na 1880 (1922). MEVR. II. WEBER-STRICK TOT LID VAN DEN GEMEENTERAAD BENOEMD. De voox-zitter van het Centraal Stembureau voor de verkiezing van de leden vaxx den Raad der gemeente Haarlem maakt bekend, dat mevrouw H. Weber-Strick benoemd is tot lid van den Qem°entex-aad in de vacature- H. J. Kuiper. De heeren Mr. Dr. A. F. H. Schreurs en Th. S. J. Hooij hebben, naar men weet, hun benoeming niét aangenomen. nrs be- •x voor ui. \t de met t ge- '!ening wder iJ- aat BEVOEGDHEID TOT STEMMEN BIJ VOLMACHT. Burgemeester en Wethouders van Haarlem maken bekend, dat een kiezer, metmachtne- .ng van het in de kieswet bepaalde, bevoegd is om bij volmacht te stemmen, indien zijn beroep of werkzaamheden medebrengen, dat hij herhaaldelijk of althans gedurende het ge deelte van het jaar. waarin de femming ge woonlijk valt, werkzaam pleegt te zyn buiten de gemeente op welker kiezerslijst hij vooi- komt, mits zijn afwezigheid, indien hij gedu rende het tijdvak of de tijdvakken waarin hy aldus werkzaam is, één of meermalen in die gemeente terugkomt, als regel telkens langei dan drie dagen duurt Mede is, met inachtneming van het in ae kieswet bepaalde, bevoegd bij volmacht te stemmen de vrouw, welke, gehuwd met een kiezer, 'die voldoet aan de bovenvermelde vooi- waarden, met haar man, in verband met beroep of werkzaamheden afwezig pleegt te zijn. De kiezerslijst wijst aan. welk" voegd zijn bij volmacht te str welke verkiezing zij daartoe De aanwijzing geschiedt ni belanghebbende een daartoe redenen omkleed verzoekschi meentebestuur heeft ingediend moet geschieden vóór 1 Januari cl dan 1 October van het voorafga Formulieren voor de bedoelde verr zijn van 15 September tot en me! ber ter gemeente-secretarie. Burec ke Stand, Bevolking en Verkiezinge: no. 70, kosteloos voor de kiezers verk^ ,,-baar. De belanghebbende, die een verzoekscnnft als bovenbedoeld heeft ingediend en die van de gevraagde bevoegdheid gebruik wil maken, doet daarvan in persoon metledeeling aan voornoemd bureau. De mededeeling kan geschieden zoodra het verzoek is ingediend, doch niet later dan een week na den dag der candidaatstelling. Hij geeft daarbij op naam en voornamen, dag en plaats van geboorte van hem zelf en van den door hem aangewezen gemachtigde. Van de aanwijzing wordt een schriftelijke volmacht opgemaakt. De volmacht wordt door den kiezer en den daartoe door den Bur gemeester aangewezen ambtenaar ondertee kend. Een afschrift van de volmacht wordt den kiezer uitgereikt. De gemachtigde moet in persoop ter secre tarie van de gemeente mededeelen, dat hij de volmacht aanneemt. Van de aanneming wordt aanteekening ge daan onder het origineel der volmacht; deze aanteekening wordt door den gemachtigde en door den daartoe door den Burgemeeester aan gewezen ambtenaar onderteekend. Indien de aanneming niet reeds gelijktijdig met de aan wijzing heeft plaats gevonden, "geeft de aan gewezen ambtenaar onverwijld van de aanwij zing kennis aan den gemachtigde met op roeping om binnen vijf dagen ter sceretarie de volmacht te komen aannemen; is binnen dien termijn de volmacht niet aangenomen, dan is zij vervallen en kan de kiezer niet op nieuw voor dezelfde verkiezing een gemaclx- tigde aanwijzen. Als gemachtigde mogen slechts aangewe zen worden zij,.die in de gemeente bevoegd zijn tot het deelnemen aan dezelfde verkie zing. Indien de kiezer een gemachtigde heeft aangewezen vóór de vaststelling van de kie zerslijst, en na de vaststelling dier lijst mocht blijken, dat de gemachtigde niet aan dezen eisch voldoet, wordt de volmacht als vervallen besclxouwd en kan de kiezer niet opnieuw voor dezelfde verkiezing een gemachtigde aanwij zen. Een kiezer mag niet meer dan één aanwij zing als gemachtigde aannemen, behoudens dat hij een tweede aanwijzing mag aannemen indien beide aanwijzingen zijn geschied door personen, die tot zijn huisgenooten behooren. ft *2^ W 5* ,u,t V STRfcFReGELA HOEFT U NIET TE SCHRIJVEN MAAR. HET KOST U UW GE LD, ALS L> TE LAAT UW KOLEN 6E5TELT IJl ZOMERPR'jlEN Tol lOCToBeR TELEFOON 10212. (Adv. ingez. Medj BURCERLIJKE STAND HAARLEM, 15 September. Ondertrouwd 15 September: P. A. Wester hoven en H. C. Heerens; G. Hofstee en A. Chr. Walker; A. J. Lodeweegs en A. W. Möhringer; A. van Ham en L. Tomaszewski; A. J. Fort- gens en Th. Smal; P. J. de Lugt en M. M. Melchers; H. Bakker en H. Gort; R. Hoeing en W. W. Akkerman; A. de Braai en M. A. B. Steijn; L. Silvis en M. H. van Dijke; Th. L. M. Wielders en G. L. Tüchthüsen; J. H. G. Zifkanxp en F. van der Werff. Getrouwd 15 September: W. C. Roose en H. van Oosten; P. C. Reijerts en A. M. Goes; J. M van der Drift en A. M. Venigs; J. G. Smit en J. M. E. Hoonakker; J. Th Brons en H. Sonsbroek; Chr. A. Assendelft en W. J. Hofsté; C. P. Warmerdam en C. J. Mosseveld; J. H. Vijn en E. Verhagen; J. O. Loore en M. Weimer; W. Drogtrop ên J. Roeland; M. Rip en S. C. Schiltman; B. Zwitser en M. I, A. Göbel; B. van der Struik en E. M. van der Pol; S. Boersma en J. J. Weeren; R. Aker sloot en M. L. S. Rieden; J. A. C. Wildschut en P. H. Bijtenhoom; M. A. Toet en H. Röb- ken; C. J van Diggelen en B. Laan: J. N. Visser en M. M. Bijster; Chr. A. Coster en E. M. Weier; L. G. Buijs en W. H. van Dijk; C. J. Maks en H. de Lugt; J. W. Koning en J. M. H. Bijker. Bevallen. 12 Sept.: W. Seeder—Ten Napel, z. W. J. Klaver—Christiaans, d. J. J. Ham—v. d. Pol. z. D. BakkerRodijk, z. 13 Sept.: A. L. A. P. J. Meijer—v. Item. d. 14 Sent A m h. v. d. Twee!--Schramm, z. Overleden. 13 Sept.: H. Hunse—steenber gen, 77 jaar, KI. Houtweg. 15 Sept.: S. Hof- stra, 74 jaar, Baxxdoengstraat.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 7