Tandheelkundig Instituut GEHEEL GEBIT DOUWE EGBERTS (Duöiiollanbsche H.D.-V ertellim ff T N S D A G 21 SEPTEMBER 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 6 Weldadigheid naar Vermogen". Huis- en straatcollecte op 2 October. Zaterdag 2 October a.s. zal een groote huis- en straatcollecte ten behoeve van de Vereeni- ging „Weldadigheid naar Vermogen" worden gehouden, die daardoor in de gelegenheid hoopt gesteld te worden, liefst nog krachtiger dan te voren, de nooden van de door haar be deelden en de z.g. „Stille Armen" van Haar lem en Omgeving te bestrijden. Zij roept hierbij de gewaardeerde medewer king van stadgenooten in, om dezen collecte dag te doen slagen, door zich als collectant(e) voor genoemden dag op te geven. Collectanten moeten den leeftijd van 14 jaar bereikt hebben. Gaarne verneemt de col lectecommissie (Pandpoort), liefst vóór 22 September, of zij op veler medewerking mag rekenen. In het aanbevelingscomité hebben zitting genomen: Mr. L. L. F. André de la Porte, Prof. Dr. A. Anema, H. J. M. Bartels, Dr. W. van den Berg, Mr. A. L. M. van Berckel, Dr. J. D. Bie- rens de Haan, A. G. Boes, Dr. F. A. van der Br eggen, Ds. C. M. Briët, Mr. A. Bruch, Ir. W. J. Burgersdijk, Mr. P. H. F. Bijl de Vroe, R. C. van Cranenburgh, T. C. Daey Ouwens, Mr. J. Deenik, mevr. G. J. DrosteSa vrij, Ds. G. J. Duyvendak, Mr. A. J. Enschedé, Dr. J. van der Eist, J. A. Fontein, Dr. Ir. G. de Gelder, F, B. Guttmann, Dr. Ds. A. H. Haentjens, Mr. J. A. de la Hayze, Mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen. N. J. Hoeflake, Mr. A. J. Honig, Dr. Ds. C. B. Hijlkema, P. H. Kaars Sijpestein Wzn., D. M. Klij-zing, Prof. H. H. Kuyper, Th. Lancée, Dr. A. A. G. Land, Ds. J. M. Leendertz, W. J. B. van Liemt, Dr. A. IJ. van der Meulen, A. W. van Michels, Ds. G. H. Moll van Charante. Jhr. Dr. J. C. Mollerus, M. P. J. Möllmann, C. M. Moolenburgh, mevr. M. MouthaanZim merman, J. W. Nienhuys, J. H. T. Pfaff, Jhr. G, C. Quarles van Ufford, Mr. Th. F. Raedt, M, A. Reinalda, Mr. L. H. R. Roeters van Len- nep, mevr. S. Rhodius Bunge, Mr. J. H. Schultz van Haegen, Mr. M. Slingenberg, Mr. G. Sluis, Mgr. J. C. J. Sondaal, Dr. C. Spoel- der, H. J. Steensel van der Aa, Tj. Sterringa, Mr. M. A. Stufkens, J'hr. F. Teding van Berk hout, Dr. P. K. J. Tervooren, A. E. Thierry de Bije Dolleman, J. J. Thöne, Mr. Dr. W. P. Vis, mevr. G. VisseringKrayenhoff van der Leur, N, Vlaar,, Dr. A. de Vletter, Ir. M. Voorzanger, S. Ph. de Vries Mzn., E. van de Wall, H. M. van Weel, Dr. Ds. J. Weener, Mr. Th. A. Wesstra, G. Wolzak Hzn. Ook is er een Comité van Medewerkenden, met mevr, Th. PfaffReudler als presidente. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Inlichtingen aan het bureau van politie Smedestraat, uitsluitend tusschen 11 en 13 uur. Terug te krijgen bij: Handschoenen en ceinturen: Politiebureau Smedestraat; Armband, Nieuwdorp, Sant poorterplein q 7. Hond, Don, Riviervisch- markt 3; Heerenhoed, de Boer, Klooster straat 3; R. K. medaillon, v. d. Putten, Bou- dijnlaan 240, Halfweg; Jongenspet, Bouman, Ted. van Berkhoutstraat 16 zwart; Vulpot lood, Westerbeke, Tafelbergstraat 24. Terug te bekomen: Ceintuurs en handschoe nen: Politiebureau Smedestraat 9. Kralen armband: Lips, Obistraat 37. Zilveren schakel armband: Bruin, Eschdoornkade 19, Heem stede. Autoped: Wetterhahn, Brouwersstraat 28. Badpak in handdoek: Dieremansen, Dr. Leydsstraat 38. Dameshoed: Baard, Beuken straat 7. Hond; De Looze, Hyr. van Alphen- straat 26. Dameshorloge: Bijster, Jan Steen straat 38. Dameshoed: Neiboer, Eindenhout- straat 64. Hondje: Lieftinek, Meidoornplein 17. Dameshorloge: Bijnachten, Gijsbr. van Amstelstraat 146. Hond: Huyboom, Linscho- tenstraat 3rd. Pak kwitanties: Van der Voorn, Hagelingerweg 220 Santpoort. Muts: Biere, Ten Katestraat 20. Portem. 1.02: De Vries, Van Edenstraat 5. Rozenkrans: Van Es, Ti- morstraat 173. Rijwielbelastingmerk: Romïjn. Kampersingel 38. Idem: De Lange, Zuid Pol derstraat 110. Damesrijwiel: Van den Wensch, Uittendaalstraat 18, Santpoort. Rozenkrans: Van Duin, Oranjestraat 134. Lederen riem: Politiebureau, Smedestraat 9. Sleutels met hangslot: Zuidhoek, Bankastraat 45. Linker schoen: Van de Meij, Wilgenstraat 37. Sleutel van melkbus: Brons, Voltastraat 2. Tasch met inhoud: Plooyer, Alb. Thymstraat 34. Zweep: Somers, Vergierdeweg 21. MAIL- EN LUCHTPOSTVERZENDING TOT EN MET 26 SEPTEMBER 1937. Ned. Indië, zeepost via Amstei'dam 22 Sept. gewone stukken 3.25; mail via Genua 23 Sept. gew. st. 3.25; luchtpost Amsterdam- Bandoeng 22, 25 Sept. gew. st. 2.15. De brieven en briefkaarten voor Ned. Indië worden steeds per luchtpost verzonden, ten zij verzending per mail wordt verlangd, het geen dan op de stukken moet worden vermeld. Suriname, zeepost en mail via Amsterdam 24 Sept. gew. st. 3.25; luchtpost vanaf New York 21, 23 Sept. gew. st. 19.10. Aruba, Curagao, Bonaire, zeepost en mail via Amsterdam 24 Sept. gew. st. 3.25; lucht post vanaf New York 21 Sept, gew. st. 19.10, 22 Sept. gew. st. 16.45. Vereenigde Staten van Amerika via le Havre 21 Sept. gew. st. 19.10; via Southampton 22 Sept. gew. st. 16.45; via Cherbourg 23 Sept. 19.10; via Liverpool 24 Sept. gew. st. 10. Canada, via le Havre 21 Sept. gew. st. 16.45; via Southampton 22 Sept gew. st. 16.45; via Cherbourg 23 Sept. gew.st. 16.45; via Glasgow 24 Sept. gew. st. 10.—. Argentinië, Brazilië, Chili, Uruguay, via Napels 23 Sept. gew. st. 10.via Londen 24 Sept. gew. st. 2.15; luchtdienst Duitschland Zuid Amerika 22 Sept. gew. st. 11.40; lucht dienst FrankrijkZuid Amerika 25 Sept. gew. st. 16.10. China, Hongkong, Japan, via Siberië 23 Sept. gew. st. 18.30. Luchtdienst als Ned. Indië. Irak (Mesopotamië), via IstanbulDamas cus 24 Sept. gew. st. 3.25. Luchtdienst als Ned. Indië. Palestina, vla Genua 23 Sept. gew. st. 3.25; via Piraeus 24 Sept. gew. st. 22.30. Luchtdienst als Ned. Indië. Britsch Indië, via Napels 22 Sept. gew. st. 10.via Marseille 23 Sept. gew. st. 10. Ceylon, via Marseille 23 Sept. gew. st. 12.30; via Napels 25 Sept. gew. st. 19.10. Luchtdienst als Ned. Indië. Penang en Siam, via Genua 22 Sept. gew. St. 22.30. Luchtdienst als Ned. Indië. Singapore, via Genua 23 Sept. gew. st. 3.25: via Napels 25 Sept. gew. st. 19.10. Luchtdienst als Ned. Indië. Egypte, via Genua 23 Sept. gew. st. 3.25; via Piraeus 24 Sept. gew. st. 22.30. Luchtdienst als Ned. Indië. Oost Afrika, via Marseille 23 Sept. gew. st. 10.vliegpost EngelandZuid Afrika 24 Aug. gew. st, 16.10. Unie van Zuid Afrika, via Southampton 23 Sept. gew. st. 16.45. Luchtpost als Oost Afrika. Australië, via Marseille 23 Sept. gew. st. 10.—. Luchtdienst als Ned. Indie. Nieuw Zeeland: Luchtdienst als Ned. Indië. VOOR DEN- -POLlTiERECHTER De bezem. Een bezem is van ouds een nuttig gebruiks voorwerp en wel zoodanig, dat het als symbool is gebruikt om aan te wijzen, dat de meest afdoende zuivering wordt toegepast of be oogd. Lezen we in de geschiedenis niet, dat er piraten waren, die den bezem in den mast voerden? Bij de voortschrijdende techniek zou men mogen verwachten, dat de stofzuiger als symbool zou moeten dienen, maar niets daarvan, de bezem bleef gehandhaafd. Over het nut van den bezem valt dus niet te twis ten, maar laat men dan ook niets doen, wat de reputatie van den bezem in gevaar kan brengen. En dat deed een juffrouw, die hem aan zijn bestemming onttrok, door hem als slagwapen te gebruiken, welke eer van ouds her aan het zwaard en den knots toekomt. Zij had den bezem met kracht op het hoofd van haar buurvrouw doen neerdalen en niemand zal aannemen, dat dit met reinigingsbedoe lingen was. Voor het misbruik maken van den bezem moest zij nu terecht staan, of, zoo men wil, omdat zij de buurvrouw met dat voorwerp een gat in het hoofd had geslagen. Ze trachtte de beteekenis van die handeling nu wel te verkleinen door te zeggen, dat er maar „zóó'n klein pleistertje" ter hechting noodig was ge weest, en ze hield duim en wijsvinger twee centimeter van elkander, maar de rechter liet zich door het kleine pleistei'tje niet van de wijs bx-engen. Een bezem dient om er mee te vegen, niet om te slaan. Men begrijpt, dat er iets aan den slag vooraf gegaan was. De geslagen buurvrouw had, zoo vertelde deze, met haar bezem zand en wat er meer overbodigs op haar straatje lag, op een hoopje geveegd en was xxaar binnen gegaan om het vuilnisblik te halen teneinde het verzamelde op te scheppen. Ondertusschen kwam de an dere juffrouw buiten, ook met een bezem en was van oordeel, dat het hoopje lag binnen haar terx-itoriaal gebied, waarom zij zich haastte het tot voor de deur der eerste juf frouw te bezemen. Deze kwam inmiddels weer buiten en ving terstond aaxi haar grondge bied te zuiveren, zoodat we hier twee bezemen de vrouwen kregen, die naar elkaar toe schuierden'en dat gaf botsing. Nu beweerde de juffrouw, die terecht stond, dat zij bij die botsixxg dexx bezem der tegenstandster tegexx haar rood-gele kousexx had gekregeix en zij beschouwde dat, zooals het in parlementairen stijl heet, als een persoonlijk feit, waartegen ze zich moest verwezen. Zij deed dat, als ge zegd, door buurvrouw met den bezem op het hoofd te slaan, wat een andere buurvrouw had gezien, xnaar deze wist vaxxwege treurige familie-omstandigheden en zenuwen met of de slaande juffrouw daarbij had geroepen: „Ik zal je de harsens inslaan"; iets wat de ge slagene had beweerd, xnaar wat door de an der was ontkend, die zei, dat de geslagen juf frouw zelf dat geroepen zou hebben. Dit punt werd terzijde gelatexx. De mishandeling bleef bestaan, alle drie ge tuigen waren het over den klap eens en de of ficier eischte eexx geldboete van 15. De juf frouw was 't er niet mee eens, maar de poli tierechter wel. Dwaze knapen. Als we spreken van knapen, bedoelen we jonge mannen vaxx omstreeks 22 jaar, waar van er al een getrouwd was. Deze en een der beide anderen waren wex'kloos; de derde werkte. Echter was dit een paar maanden ge leden xiog niet het geval; toen waren ze alle drie werkloos. We mogen niet aannemen, dat die werk loosheid de hoofdschuldige was aan de om standigheid, dat de drie op een dag, dat ze bij elkaar warerxe trek kregen ixx wijn. Wijn toch is in Holland niet, als in Frankrijk, een levensbehoefte en zelfs daar kan men er „schilletje" exx kinawijxx niet toe x-ekenen. De jongens waren van het slag, dat het met de eerlijkheid niet te nauw neemt en alle drie waren al eens veroordeeld. Als zoo'n (stel bij elkaar zit, bestaat er gevaar voor het smeden van minder goede plannen, want er is geen corrigeerende kracht aanwezig en ze halen elkaar gemakkelijk over. Toen dan de een zei, dat hij wel een glaasje wijn zou lusten, gingen de andex-en ermee accoord en aangezien ze wisten, dat geen van hen wijn kon betalen, althans daar weinig voor voelde, zei er een tegen een.der beide anderen: Ga jij 't halen en zeg dan dat het voor mijn oom is; dien kennen ze wel bij en hij noemde een winkelier. De toegesprokene ging daar op in, stapte naar den winkel en kocht er op naam van den oom vier f'lesschen wijn van verschil lende soort: schilletje, kinawijn, vermouth en nog wat. Hij kwam er mee bij zijn kame raden, dronk mee vaxx het schilletje exx liet hun het andere over. Maar dat moest verkeex'd uitpakken, toen de winkelier geen geld kreeg en zoodoende moesten de drie IJmuider jongens nu terecht staan; hij die den drank had gehaald voor oplichtixxg, de anderen voor heling. De rechter drukte het hun op het hart, zul ke verkeerde dingen toch na te laten. De of ficier zag geen beter middel ter correctie dan eexx gevangenisstraf van drie weken. Zij vroe gen een lichtere straf. De rechter wilde het nog eens met een geld boete probeeren, gezien het feit, dat één werk heeft, de tweede werk krijgt bij den oom wiens naam hij misbruikt had en de derde met de anderen mag meezeilen, 't Is hun laatste kans en wellicht krijgen ze toch eens wat verstand. De jongens maakten geexx slechten indruk, zijn vaxx behoorlijke familie en geen zwervers. Zoodoende kreeg de besteller 25 boete, de gene, die hem er op uit gestuurd had 36, de derde ook 25. Den gekochten wijn móetexx ze betalen; gedeeltelijk hadden zij dit reeds ge daan. OPMERKINGEN VAN LEZERS. EEN BUS NAAR DE' MARIA-STICHTING GEVRAAGD. Een lezer maakt er ons opmerkzaam op, dat het zeer gewenscht zou zijn, dat de Brockway Bus Mij., voor de vele bezoekers uit Haarlem- Noord van de Maria-Stichting lederen dag, bijv. om 3 uur, vaxx een bepaald punt in Haarlem-Noord eexx bus liet loopen naar de Maria-Stichting en om oxxgeveer half 5 weel een van genoemd ziekenhuis naar Haai'lem- Noord. Nu moet men altijd aan de Turfmarkt uit- en instappen. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO-CENTRALE OP WOENSDAG 22 SEPT 1937. Programma I: Hilversum II. Programma H: Hilversum I. Programma III: 8.00 Keulen; 9.50 Pauze. 10.05 Keulen. 10.20 Pauze, 10.35 Parijs*Radio; 12.20 Ned. Brussel, 2.20 Parijs Radio. 4.20 Droitwich 5.20 Parijs Radio. 6.20 Ned, Brus sel. 7.20 Keulexx. 8.05 Parijs Radio. 8.20 Keu len. 10.20 Fx-ansch Brussel. 11.20 Bex'lijn. Programma IV: 8,00 Ned. Brussel. 9.02 Di versen. 10.35 Droitwich. 11,35 London Regio nal. 1.20 Droitwich. 2.20 Loixdon Regional. 5.20 Droitwich. 6.40 Londen Regional. 7.40 Droitwich. 8.20 Fransch Brussel. 9.20 Droit wich.. 10.20 Loxxdon Regional. 11.10 Droitwich. Programma V: 8.007,00 Diversen. 7.00 Eigen gramofooxxplatenconcert: Orgel exx populaire muziek. 1. Dixon Hits No. 3 le deel. Reg. Dixon. 2. idem xxo. 12, le deel, idem; 3. Marionetten Brautzug, Dajos Bela. 4. Wiener Voiksmusik. ideixx. Golden Memories, Selma mondorgel band. 6. Pola Potpourri, Ferdy Kauffmanxx. 7. Brautzug, Dajos Bela. 4. Wiener Voiksmusik. the girl L love, Reg. Dixon. 9. Six Hits of the day, Pr. Scala Acc. Band. 10. Tipferl Polka, Ferdy Kauffmarux. 11. Young and healty. Re ginald Dixoxx. 12è Dixon Hits No. 3, 2e deel. idem. 13. Idem xxo. 12, 2e deel. idem. 14. Six Hits of the day, Pr. Scala Acc. Band. 8.0012 Diversen. D. H. ROODHUYZEN Co. n.v. MAKELAARS SUIKER RUBBER - KOFFIE.- CACAO per contract Amsterdamsche Liquidatiekas N.V. SUIKER. RUBBER, KOFFIE. CACAO." KATOEN, ALLE GRANEN ENZ. TER BEURZE VAN LONDEN, LIVERPOOL. NEW YORK. CHICAGO, WINNIPEG, ENZ. DAM 2s Tela loon No. 30012-31012 AMSTERDAM-C. Beun Nis 2, Tafel. 30012 - Telegramadres: CARLOS-AMSTERDAM isJ (Adv. Ingez. Med.) RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-NOORD. TELEF. 16726 Pijnloos trekken inbegrepen Tegen onze bekende lage tarieven. (Met garantie BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING Spreekurexx alle wei'kdagen vaxx 9—12 en 14 uur. Zaterd. 9—12 uur Avondspreekuren Dixxsdag, Woensd. en Donderd. v. 79 u. (Adv. Ingez. Med.) VOORTAAN BRENGT ÓÓK SCHOBT /n COOPVAERT 15qt. /per '/2 ons 10ct. ANNO 1753 (Adv. Ingez. Med.) VERPLAATSING GEMEENTEBUREAU. B. en W. schrijvexx aan dexx Raad: Naar aanleiding van het door de Regeerixxg kenbaar gemaakt voornemen om de organisa tie van het jeugdwerk voor werkloozen door invoering van plaatselijke registratie van al lerlei gegevens te centraliseerexx, zijn wij met den Minister van Sociale Zaken in briefwisse ling getredexx. Wij hebben den Minister medegedeeld, dat de gemeente Haarlem wegens haar financieel zorgelijken toestand niet veel kosten voor het. te dezer zake nieuw in te richten en in stand te houden bureau kan besteden en dat eexx be langrijk aaixdeel in die kosten van de zijde van het Rijk wordt verwacht. Tevens maakten wij nog melding van ons voornemen om het bu reau voor beroepskeuze en het bureau voor de registratie der werklooze jeugd als onderdeel vaxx den gemeentelijken dienst der werkloos heidsbestrijding als één afdeeling onder één hoofdige leiding te plaatsen, een en ander uit overwegingen vaxx bezuiniging. Het is oxxs intusschen gebleken, dat niet zoo spoedig als wel gewenscht werd met het oog- op de wederinwerkingstelling vaxx het bureau voor beroepskeuze, de beslissing te dezer-zake zal afkomen. Aangezien in het bedrag, uitgetrokken op den post voor het bureau voor beroepskeuze, der gemeentebegrootixxg dienst 1937, geexx ex ploitatiekosten zijn begrepen, exx wij vaix mee- ning zijn dat bij spoedige ixxwerkingstelling van dit burgeau voor 1937 xxog een bedrag van f 600 voor dat doel vereischt zal zijn, waarvan echter f 335 als salaris reeds bij px-imitieve begrootiixg is gebracht op volgn. 806, is alsxxog een bedrag van f 265 benoodigd. Voor de kos ten vaxx inrichting stellen wij ons voor, vaix eexx voor beide bureaux geraamd bedrag aan in richtingskosten ad f 400 zooveel te gebruiken als thans voor het bureau voor beroepskeuze noodzakelijk zal zijn. Het gebouw aan de Hoofmanstraat 17 biedt voor laatstgenoemd bux-eau echter geen plaats meer, nu voor de overige afdeelingen van den dienst alle lokaliteitsruimte wordt gevorderd. Wij wenschen daarom het bureau voor be- roepskexxze als afdeeling van gemeldexx dienst onder te brengen in lokaliteiten op de verdie ping vaxx het gebouw aan de Prins Hendrik straat 1, waarin te zijner tijd tevens eventueel het bureau voor de registratie van jeugdige werkloozen kaxx worden gehuisvest. De kostexx vaxx verbouwing exx inrichting ten behoeve van de beide bureaux in dat gebouw hebben wij geraamd op f 11000. Wij stellexx oxxs voox\ ook daarvan zooveel te besteden als thans voor de De Breuk door GUUS BETLEM. Met een rampzalig gezichtje sloeg Donxxy de betraande oogen op naar haar moeder. Nee heuschhaar blonde kopje schudde mistroostig heen en weer en in haar stem lag een vastberaden klank: ik ver zeker u, dit is niet te herstellen, Moeder, al zou ik er alles voor over hebben. Peter Kom. kom!, mevrouw legde een kal- meerexide hand op die van haar dochter Peter is geexx onmensch, foei! In de drie jaren, dat jullie verloofd zijn heb ik hem leeren kennen als een prettigen, hartelijken jongen, Dat weet ik wel! En ik houd heel veel vaxx Peter, maart dit Och wat! Dit komt in orde, gerust. O, zeker, het zal hem misschien verdriet doen, zoo goed als het jou verdriet doet, maar ik kan nog niet gelooven, kindlief, dat die breuk nu werkelijk onherstelbaar is? Donny staarde voor zich uit, terwijl haar oogen de lijnen volgden van het tafelkleed. Ze glimlachte even, door een waas van tranen. De scherven vaix ons geluk. Dwaasheid! er lag een zweempje van ongeduld in de stem van haar moeder zooals die jonge meisjes toch overdreven, dik wijls. en dan, met toch even een har telijk medelijden om het gebeurde:: Wil ik misschien nog eens probeeren Donny schudde haar hoofd. U kunt het probeeren. sprak ze zacht maar het zal niet geven, Zooals ik al zei: dit is ïxiet meer te herstellen! Tja!, mevrouw haalde wat wrevelig de schouders op wanneer je dan zóó koppig bent, en je voortdurend blijft blindstaren op dat ééne, dwaze zinnetje, ja, dan is het beste: eeixvoudig wég ermee! Afgeloopenl Uit! Ze stoixd op. Donny aarzelde. Wég ermeeafgeloopen, dat wilde zeg gen: onherroepelijk! Exx als moeder ïxu eeixs gelijk had, eix het kón xxog goed konxeix? Moe der was zooveel ouder dan zij, zooveel ver standiger ook! Moeder zag ïxiet alles direct zoo donker in, zij wel! Wat koxx je d'r aan doen? Zoo was jeVoor haar rezen dade lijk bergen moeilijkheden, zooals nu ook Exx wat deemoedig klonk haar stem, toen ze begon: Misschienals u dan eens héél voorzichtig probeerde De moeder glimlachte. Dacht ik wel, meende ze en haar stem verzachtte onmiddellijk natuurlijk, kind lief, wil ik dat. Dat zei ik immers? O, het zal niet eenvoudig zijxx, maar met veel, heel veel geduld....? Geduld overwint alles, leer dat van mij, Donny, en het is glad verkeerd, te begixxnen nxet de gedachte: het komt xxooit meer goed! Op die manier bereik je niets in je leven en zul je later, met Peter, xxog voor veel narigheid komen te staan. Later nxet Peter. Er trok iets zachts om Donny's mond. En wat hèm betreft, vex-volgde mevrouw wel, het zou nxe hard tegenvallen, wanneer hij Goed dan!, het meisje stoixd eveneexxs op, terwijl ze nog even eexx mistroostigen blik om zich heen wierp dan laat ik het aaix u over. Moeder. Maar doet u het vooral voor zichtig Natuurlijk kindje, héél voorzichtig! En als het weer heelemaal in orde is, dan zul je eens zien, hoe blij jullie allebei zijn.Peter ook! Het is met véél zoo in het leveix en het spreekwoord bestaat niet- voor niets: scherven brengen geluk! Laten we het hopen!, zuchtte Donny en bukte zich om wat van den vloer op te ra pen. Peter!, met een ruk draalde ze zich om - dat je tóch nog bent gekomen? Er lag een wereld van blijdschap in haar '-•tem exx één oogenblik sloot ze de oogen. O, hoe had ze het gehoopt, dat hij nu, xxog voor hij naar z'n werk ging, even zou langs loopen, juist ïxu, na het verschrikkelijke Maar ze had er niet op durven x'ekexxen. Ben je er blij om? Hij trok haar naar zich toe. Ja!, haar stem trilde een beetje heel erg blij. Ikik moet Je wat bekenxxexx, Peter! Brr, wat een ernstig sixuitje!, hij lachte even zóó vreeselijk? Of ziet m'n kleine meisje het als gewoonlijk weer eexx beetje erg donker ixx? Wat nou.... tranen? Kom, zoo afgrijselijk zal het toch niet zijn? Ja? Heusch? Wat dan wel,... zeg 'es op? Ik ikik heb de kristallen bonbonnière gebipken, Peter! Je eerste ca deautje! Hij knikte ernstig. Dat is ontzettend, ja! Verschrikkelijk! Om nooit meer overeen te komen Hè nee, toe Petermaak nu geen gek heid! Vind je het dan héélemaal ïxiet erg? Je eerste cad Een glimlachje gleed .om z'n mond. Na tuurlijk vind ik het jammer, Doxx, alles wat breekt is jammer eix zeker een cadeautje, waaraan we allebei zulke ïxxooie herinnerin gen hebben, omdat het 't eerste was. Maar z'n lach werd dieper ikIk kan het niet helpen. Donneke. maar je zegt 't alsof ja, alsof wat feitelijk?, alsof Ixet oxxze verloving was, die je hebt gebroken, vèi'brokende onherstelbare breuk, brrr! Kom, geef me gauw een zoen, en lach dan 'es, hè? Eexx bon bonnière, stel je voor! Duizenden in de win kels, en kristallen bonbonnières zijn allang niet meer ixx de mode, trouwens! Donny glimlachte. Ja, sprak ze dan misschien zié ik het wat zwaar. Ik vond het zoo vreeselijk vanmor gen! Moeder zal probeeren, of ze het misschien nog kan lijmen, maar ik geloof het ïxiet het is niet meer te herstellen, zóó'n breuk! Laten wij dan maar zox-gen, Don! z'n stem klonk ernstig nu dat er tusschen ons nooit „zóó'n" breuk kan komen, daxx komt de rest er nxet opaan. Ze sloeg de armen om z'n hals. O, jongen, houd op! Verbeeld jetus schen óns! Nooit en nóóit, hoor je? En zwijgend boog hij zich over haar heen., inwerkingstelling van het bureau voor be roepskeuze noodzakelijk is. Wij hebben de eer Uw Raad te verzoeken voor een en ander een bedrag van ten hoogste f 1000 te onzer beschikking te stellen. HOUTMANKADE. B. en W. van Haarlem hebben besloten aan het gedeelte van de Brouwersvaart tusschen den spoorweg HaarlemRotterdam en de Bloys van Treslonglaan den naam te geven van Houtmankade. WIJZIGING UITBREIDINGSPLAN „ZUID WEST". Nu de Nedei'landsche Spoorwegen de plan nen voor het omhoogbrengen van de spoor baan HaarlemHeemstede hebben uitgewerkt, is het gewenscht in het uitbreidingsplan „Zuid-West" eenige wijzigingen aan te bren gen, welke B. en W. den Raad ter vaststelling aanbieden, met bebouwingsvoorschriften voor de in dat plan begrepen gronden. VACATURE-REKENKAMER. De algemeene rekenkamer heeft de Tweede Kamer de volgende voordracht doen toeko men voor de benoeming van een lid der reken kamer, in de vacature, ontstaan door het eer vol ontslag van dr. W. C. A. baron van Vre- denburch 1. H. F. C. Berckenkamp, secretaris van de algemeene rekenkamer; 2. M. de Bloeme, directeur van den crisis- accoutantsdienst; 3. Dr. H. H. Schippers, inspecteur der re gistratie en domeinen; 4. D. O. Norel, inspecteur der directe be lastingen plaatsvervangend lid der algemeene rekenkamer 5. Dr. O. Bakker, accountant bij het cen traal bureau voor de statistiek, plaatsvervan gend lid der algemeene rekenkamer; 6. W. de Vries Gz., gepensionneerd chef van dexx accountantsdienst in Nederlandsch- Indië. Mr. W. de Rijke Eerste-Kamerlid? Als opvolger van Ds. G. van Duyl. Mr. W. de Rijke. Eldei's in dit nummer is medegedeeld, dat Ds. G. van Duyl bedankt heeft als lid vaix de N.S.B. en tevens voor zijn lidmaatschap vaix de Eerste Kamer der Staten Generaal. Als zijn opvolger is aangewezen mr. W. de Rijke, ad vocaat en procureur te Haarlem. Mr. W. de Rijke werd 10 November 1896 in Tokio geboreix. Ixx 1901 kwam hij naar oixs 'land. Ooi-spx'onkelijk zou hij ixx China opgeleid worden voor ingenieur, om daarna in Amerika af te studeeren. Dit plan ging echter niet door, door den oorlog. Na eeix jaar iix Chiixa en in Rusland vertoefd te hebben, kwam hij in 1915 naar Nederlaixd terug, vervulde in ons land zijn militairen diestplicht en ging aan de Ge meentelijke Univei-siteit van Amsterdam iix de rechten studeereix. Hij promoveerde ixx 1922, vestigde zich eerst te Leiden en in 1924 te Haarlem als advocaat eix procureur. Gedurende ongeveer l'/2 jaar is hij, als lid van de Chr. Hist. Unie, lid vaxx den Haarlem- schen Raad geweest. Hij trad in Februari 1933 als raadslid af, na eerst al bedankt te hebbexx als lid van de Chr. Hist. Unie. Na de voorlaatste Kamerverkiezingen werd hij lid vaxx de N.S.B. Hij werd Kringleider vaxx Haax'lem-Zuid, na eerst ad interim Kringleider in Den Haag te zijxx geweest. De heer de Rijke kon ons nog niet medédee- len of hij de beixoeming tot Eerste Kamerlid zou aanvaarden, daar hem xxog geen mededee* ling van zijxx benoeming gedaaix was.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 10