I1EN SHULT. JE WONDEREN DER VLIEGKUNST" W! Gouden Geluiden DEKKERS „RQGGQ" Ds. van Duyl en Mr. Pont uit de N.S.B. ZES WEKEN GEZONDHEID OPDOEN. MANCHESTER ENGELSCH LEER FANTASIE msma DINSDAG 21 SEPTEMBER 1937 HAAREEM'S DAGBEAD 1 Wereld-Jamboree 1937 in Kennemerland. I Het werk van het comié van ingezetenen. Men schrijft ons: Zaterdag werd in hotel Duin en Daal te Bloemendaal de slotvergadering gehouden van het comité van ingezetenen van Kenne merland voor de Wereldjamboree 1937. Door de medewerking van particulieren als van instellingen uit alle deelen van ons land, was het mogelijk de buitenlandsche deelnemers namens ons volk verscheidene blijken van gastvrijheid te geven. Voor de padvinders werden onder leiding van den heer Van der Ven folkloristische de monstraties gegeven. Door financieelen steun ten behoeve van het waterkamp en den Kaag dag kon ook voor de Zeeverkenners deze Jamboree een succes worden, wat in ons wa terland uiteraard het geval behoorde te zijn. Ongetwijfeld dienen de Zeeverkenners hier te lande nog een belangrijker plaats te gaan Innemen. Het comité heeft voor hen bovendien een fraaien zilveren- wisselbeker beschik baar gesteld als blijvende herinnering aan deze Jamboree, in het vertrouwen, dat zij ook verder onder leiding van hun energieken en sympathieken hoofdkwartierscommissaris en door medeleven van ons volk de reputatie van Nederland te water hoog zullen hou den. Ook met den eminenten voorzitter dei- Pers- en Propagandacommissie C. R. T. baron Krayenhoff werd op de meest aangename wijze samengewerkt. Een der hoogtepunten was stellig de avond ontvangst der binnen- en buitenlandsche lei ders in Hotel Duin en Daal te Bloemen- daal op Donderdag 5 Augustus. Dat het hoofddoel, den buitenlanders een blij ven den aangenamen indruk van ons land en volk mede te geven, ten volle bereikt is, bleek wel uit de te dien aanzien eenparige meeningen van alle gasten. Uit waardeering voor het werk van het comité heeft de voorzitter der Algemeene Ne- derlandsche Vereeniging voor Vreemdelingen Verkeer, C. R. T. baron Krayenhoff aan de vereeniging „Bloemendaal's Bloei", welke het initiatief nam en zoozeer voor het totstand komen en welslagen der Jamboree geijverd heeft de Baden-Powell-plaquette uitgereikt en aan voorzitter, secretaris en penningmeester een zilveren, resp. bronzen plaquette der A. N. v- V. i r En niet het minst acht het comité zich voldaan door hetgeen Lord Baden Powell zelf aan den voorzitter o.m. schreef: „We all heartily ïeciprocate the sentiments to which you gave expression, and shall always remember Bloemendaal with very affec tionate admiration and regards". HAARLEMSCHE REDDINGSBRIGADE De reddingsbrigade komt in algemeene ledenvergadering bijeen op Maandag 27 Sep tember te 8.15 uur in Hotel Royal, Stations plein. De agenda vermeldt o.a. ingekomen stukken; verslag bondsvergadering; bespre king wintercampagne en bestuursmededee- lingen. AFSCHEID L. VAN DE KERK. Op 30 September a.s. zal de heer L. van de Kerk, eerste onderwijzer van de Chr. School aan de Bakenessergracht 81, alhier, wegens het bereiken van den zestigjarigen leeftijd het onderwijs moeten verlaten na een dienst tijd van 41 jaar, waarvan 37 aan bovenge noemde school. Aan het eind van den morgenschooltijd zal de heer v. d. Kerk afscheid nemen van de leerlingen en om half vier in den namid dag van bestuur, personeel en oud-collega's der school. Van half vijf tot half zes is er voor be langstellenden gelegenheid den scheidenden onderwijzer de hand te drukken in het Gym nastieklokaal der school. Ongetwijfeld zal menigeen daarvan gebruik maken. fev. tUTH. KEKK Onze stadgenoote, mej. M. P. Stol, propo- nente alhier, heeft het beroep aangenomen naar Groede (Z.V1.). „Het is mij een genoegen U te kunnen mededeelen, dat wij uit stekend tevreden zijn over de levering en de ondervonden ser vice bij den aankoop van de in ons bezit zijnde piano. Er is HOEGENAAMD NIETS wat wij anders zouden kunnen wen- schen ,ook wat de billijkheid van Uw aanbiedingen betreft." Heemstede. L. L. Een artikel van vertrouwen bij een adres van vertrouwen. OOK U slaagt zeker bij COLDSCHIiEDING GROOTE MARKT. PIANO'S RADIO MUZIEK. Ons magazijn is tot S uur geopend. Za terdags 10 uur. (Adv. Ingez Medj AGENDA Heden: DINSDAG 21 SEPTEMBER Groote Kerk: Orgelbespeling 8.15—9.15 uur. Café-Restaurant Brinkmann, Groote Markt: Voordracht Frank Reusch, psycho loog, 8.30 uur. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Rembrandt Theater: Mister Flow, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: Drie handige meis jes. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema PalaceEsther de Boer van Rijk in „Op Hoop van Zegen", 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: De veroveraar van Indië met Ronald Colman. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Museum: Frans Hals Tentoon stelling 10—17 uur. WOENSDAG 22 SEPTEMBER Gemeenteraadsvergadering, aanv. 1.30 u. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Frans Hals Museum: Frans Hals Tentoon stelling 10—17 uur. Heemstede: Groenendaal, DeOhristua- gpeler. 8 uur. VAN «emwvotoww» ikaaqt aan Uu> iycxkksuc I Dezer dagen zult U een verrassing voor Uw kinderen in Uw bus vinden kost s cent per pakje (Adv. ingez. Medj De Bilt voorspelt: Matigen tot zwakken Noordwestelijken tot Zuidwestelijken of Zuidelijken wind, aanvankelijk licht tot half bewolkt, later toenemende bewolking, weinig of geen regen, kouder des nachts, iets warmer overdag. BAROMETERSTAND Hoogste 763.7 m.M. te Scilly. Laagste 745.2 m.M. te Karlsbad. De depressie welke gisteren over de Oost zee lag trok Noordwaarts af, de barometers waren vanmorgen in onze omgeving snel stij gende. De Oceaan-depressie komt snel nader bij, het centrum ligt ten Zuidwesten van IJs land, een secundaire reikt tot ver in het Zuiden op den Oceaan en doet de barometers op Ierland reeds weer vrij snel dalen. Geheel Scandinavië en het gebied rond de Oostzee staat nog onder invloed van de aftrekkende depressie met matige tot krachtige winden om het centrum en betrokken lucht met meest regen. Ook in onze omgeving is het weer nog buiig met in het Noorden nog krachtige win den. In Midden-Europa, Frankrijk en op de Britsche eilanden is de lucht opgeklaard en de wind zwak. In Zuid-Frankrijk regent het ech ter onder invloed van-een depressie in de Middellandsche Zee. Op het Westen van de Britsche eilanden is de bewolking onder in vloed van de naderende secundaire weder toegenomen. Voor onze omgeving wordt krimpende en af nemende wind verwacht met aanvankelijk af nemende bewolking en weinig of geen regen. Later zullen,- onder invloed van de nieuwe de pressie de bewolking en ook de regenkansen weer toenemen. De' nacht zal waarschijnlijk koud zijn, overdag w.ordt echter eenige stij ging van temperatuur verwacht. BAROMETERSTAND Vorige stand 753 m.M. Stand van heden 760 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: Fa. KEIP, Opticiens Gr. Houtstr. 137 Tel. 11640 HOOG WATER' TE ZANDVOORT; Woensdag v.m. 4.37 uur; n.m. 16.57 uur. Strand berijdbaar van 9.30-—15.00 uur. Belangrijke telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oudö Gracht: 14141. KORPS MOTORDIENST Aan het bij het Korps Motordienst gehouden examen voor vaandrig hebben voldaan' de dienstplichtige sergeanten titulair, leerlingen van de officiersopleiding lichting 1936: C. Jongeneel, J. van Werkhoven, J. Lengton, B. van Wijk, T. F. van der Werff, G. van der Kooi, A. E. Wolff, W. G. Oxenaar, C. P. Schaafsma, G. de Groot, J. Hornix, J. G. Kra mer, J. Mulder, C. B. Kuenen, G. G. Brinks, J. J. «Lahnemann, A. Marinus, J. J. H. Vrij- daghs, C. E. van der Helm, H. S. Altona, Th. H. Holthuis, G. Fabius en L. J. Grottendieck. Niet geslaagd 3 leerlingen. ZILVEREN PRIESTERFEEST VAN PATER J. BEYNES. Zooals wij meldden viert onze oud-stadge- nooit pater Jac. Beynes S.S.C.C., pastoor te Aica, op de Hawaiï-eilanden, heden bij zijn familie te Heemstede zijn 25-jarig priester jubileum. Reeds hedenmorgen mocht de jubilaris vele brieven en telegrammen van gelukwensch en eenige bloemstukken ontvangen. Hedenmiddag houdt Pater Beynes van 3 tot 5 uur receptie te Heemstede, Valkenburger- laan 25. JUBILEUMFONDS PERSONEEL VAN GEND EN LOOS-ATO. Feestelijke bijeenkomst. Men schrijft ons: In Augustus 1936 werd opgericht een jubi leumfonds voor het Van Gend en Loos-ATO- personeel, hetgeen zich ten doel stelt, aan jubileerende leden van het personeel een pas sende hulde te brengen en daarnaast jaarlijks den leden een feestavond aan te bieden. Maandag 20 September had voor den eersten keer deze feestelijke bijeenkomst plaats in Hotel Lion d'Or:. De voorzitter, de heer D. de Graaf, mocht in zijn openingswoord tot zijn voldoening constateeren, dat de belangstel ling buitengewoon groot bleek te zijn en gaf vervolgens het woord aan het bestuur van de Voetbalvereeniging Spoor-A.T.O. Combinatie (S.A.C.) dat aan den heer v. d. Velden, die onlangs zijn veertig-jarig jubileum vierde, namens S.A.C. een fraai ingelijste foto van den jubilaris met zijn trouwe paard overhan- 'gde. Na he:n voerde nog het woord een be stuurslid van het jubileumfonds der N.ZfH. T.M., waarna het woord was aan het „Vroo- lijke Trio" onder leiding van den heer Piet Dieben, met muzikale begeleiding van den heer Jan Nibbering. Dit gezelschap heeft met een werkelijk vroolijk, origineel en zeer be schaafd programma den aanwezigen een ge notvollen avond geboden. Vooral het A.T.O.- lied sloeg bijzonder in en het refrein werd al spoedig door alle aanwezigen meegezongen. Tusschen de verschillende nummers brachten de „Accordeon Brothers" vroolijke muziek ten gehoore. De medewerking van deze ensembles heeft dezen feestavond bijzonder doen slagen en doen beantwoorden aan zijn doel, den vriendschapsband onder het personeel te ver streken. Bij het laatste nummer van het programma was het al twaalf uur geworden, waarna een gezellig bal onder leiding van den heer P. Dieben volgde tot twee uur. Redenen van persoonlijken aard. Ook als Eerste-Kamerlid bedankt. Ds. G. van Duyl en mr. D. F. Pont, twee vooraanstaande leden van de Nationaal Socialistische Beweging, die beiden in de Eerste Kamer zitting hadden, zijn uit de NjS.B. uitgetreden en hebben als Eerste Kamerlid be dankt.. Gistermiddag werd het uittreden van ds. van Duyl bekend, terwijl gis terenavond mr. Pont, de oud-burge meester van Hillegom, zijn voorbeeld heeft gevolgd. Ds. van Duyl heeft zijn voornemen in het volgende schrijven aan ir. Mussert kenbaar gemaakt: Utrecht, 18 September 1937. Den heer ir. A. A. Mussert, algemeen leider der N.S.B. Utrecht. Leider, Hiermede verklaar ik, dat ik mij tot mijn leedwezen genoodzaakt zie, mij terug te trekken uit de Nationaal - Socialistische Beweging, hoezeer ik haar beginselen, haar strijd en haar leider ben toegedaan. De reden van dit terugtrekken zijn van volstrekt persoonlijken aard en staan met de beweging in geen en kel verband. Ik verzoek u dus hierbij ontslag uit mijn functies en tevens ais lid der be weging. (W.g.) G. G. VAN DUYTL. Mr. D. F. Pont, heeft gisterenavond het volgende telegram aan ir. Mussert gezonden: Kan wegens geschokt vertrouwen in uw leiding niet langer deel uit maken der N.S.B. Stel mijn Kamer zetel ter beschikking. (w.g.) PONT. Wij vroegen Mr. Pont om nadere inlichtin gen', doch hij zeide ons, geen vrijheid te heb ben die te geven. Anders zou de zaak er echter komen voor te staan, indien door de N.S.B. de „redenen van persoonlijken aard", die ds. van Duyl tot zijn bedanken hebben genoopt, zouden wor den gepubliceerd. In dat geval zal er voor mr. Pont geen aanleiding meer zijn, te zwijgen over de grie ven die hij heeft ten opzichte van de N.S.B. en de leiding van ir. Mussert. Zooals men weet, is mr. Pont op 3 April van dit jaar eervol ontslagen als burgemees ter van Hillegom, welk ontslag het gevolg was van zijn aanvaarding van een Kamer-candi- datuur voor de N.S.B. Sedert eenigen tijd vervulde Mi*. Pont de functie van chef van het Kabinet van ir. Mussert. Dat de heele zaak zich zeer vlug heeft afgespeeld, zou men kunnen afleiden uit het feit, dat mr. Pont zich nog zeer onlangs be reid verklaarde, heden in een N.S.B.-vergade ring te Groningen als spreker op te treden. Exploitatie van taxi's en huur auto's. B. en W. schrijven o.a. het volgende aan den raad: Krachtens de artikelen 17 en 18 van het Reglement Autovervoer Personen is vergun ning van B. en W. noodig voor de exploitatie van taxi's, waarmede binnen de gemeente standplaats zal worden ingenomen en voor de exploitatie van huurauto's, welke binnen de gemeente worden gestald. Tegen door B. en W. te dier zake genomen beslissingen kun nen belanghebbenden in beroep komen bij den gemeenteraad. In verband hiermede leggen zij ter kennismaking aan den raad over een ontwerp-vergunning voor de exploi tatie van huurauto's waarin de voorwaarden zijn opgenomen, welke B. en W. voornemens zijn aan die vergunningen te vei'binden. Aan de vergunningen voor het exploiteeren van taxi's zullen behalve enkele voorwaarden betreffende het bezetten enz. der aan te wijzen standplaatsen ongeveer dezelfde voorwaarden worden verbonden als aan de vergunningen voor de exploitatie van huurauto's. Ten aanzien van het aantal te verleenen vergunningen merken B. en W. het volgen de op: Het is onze bedoeling alléén vergunning te verleenen aan te goeder naam en faam be kend staande ondernemers van huur-auto's, van wie redelijkerwijze kan worden verwacht dat zij de te stellen voorwaarden zullen na leven. De thans bestaande toestand in het taxi bedrijf is onbevredigend. Het belang, zoowel van het publiek als van de ondernemers en van de bestuurders vordert, dat een meer gezonde toestand in het taxibedrijf ontstaat. Dit is volgens B. en W. alleen mogelijk zoo de vergunning om met taxi's standplaats binnen de gemeente in te nemen, slechts aan één persoon wordt verleend. In verband hier mede hebben B. en W. van hun zienswijze aan de bestaande vergunninghouders mede- deeling gedaan. Door deze ondernemers wor den thans besprekingen gevoerd om te komen tot het. vormen van een rechtspersoon. WISSELKOERSEN AMSTERDAM 10.15 uur Londen 8.97 3/8 Berlijn 72.671/2 Parijs 6,12 1/4 Brussel 30.47 Zwitserland 41.60 New York 1.81 1/32 AVONDCURSUSSEN SCHOOLVRIJE JEUGD. De cursussen, het vorig jaar georganiseerd door de Commissie voor de cursussen aan de Rijpere Jeugd, zullen dit jaar worden geor ganiseerd door de Stichting Federatie van Haarlemsche Jeugdwerkbesturen. De cursussen zullen midden of eind October beginnen. Nadere bijzonderheden zullen de volgende week worden bekend gemaakt. De werkloosheid te Haarlem. In de afgeloopen week steeg het aantal werkloozen te Haarlem met niet minder dan 128. Het vorige jaar gaf dezelfde week een da ling van 27. een ongunstig verschil dus van 155. Het aantal werkloozen te Haarlem is nu 5660, wat 753 boven het getal van 1936 is. worden gedemonstreerd óók in Haarlem, vanaf Vrijdag 7 uur, op de Groote Markt! |j[|[j| (Adv. Ingez. Med.) Buitenlucht en goede voeding doen wonderen. Voorbehoedmiddel tegen ziekten. Zwakke kinderen naar buiten. 'ij schrijven 1919. De naweeën van den oorlog beginnen hun invloed te doen gelden. In vele landen heerscht honger en ellende. Nederland is een toevluchtsoord voor velen. Vooral talrijke Oostenrijksche kinderen worden hier verzorgd en versterkt keeren zij weer naar hun vader land terug. Doch ook aan Holland zelf is de oorlog niet zonder gevolgen voorbijgegaan. Pauperisme, ondervoeding en slechte klee ding, zij brengen een groot gevaar met zich mede. In de naburige landen heeft men het kunnen zien. De tuberculose, de zoozeer ge vreesde ziekte, gaat hand in hand met slechte voeding en het gevaar van een groote uitbrei ding is niet denkbeeldig. Dit gevaar beseffende werd in 1919 te Den Haag opgericht „De Cen- trale Commissie voor Uitzending van Neder- landsche kinderen naar buiten", thans beter bekend onder den naam „Kinabu". Overal in den lande werden plaatselijke comité's opgericht en met alle macht werd de strijd tegen de gevreesde infectie-ziekte in gezet. Ook te Haarlem werd zulk een plaatselijk comité opgericht en het vond in Dr. F. A. v. d. Breggen 'n volijverigen secretaris. Dat hij zijn functie met liefde en toewijding op zich nam blijkt wel uit het feit, dat Dr. v. d. Breggen thans, 18 jaar na de oprichting, nog steeds deze taak vervult. Hi et is een prachtig werk en werkelijk de blozende en gezonde gezichten van de kinderen na hun verblijf buiten, is voor mij de meest prettige beloon'ing, die ik mij wen- schen kan", zoo zeide ons de beken'de Haarlem sche medicus, die voorkomend als altijd, gaar ne bereid was het een en ander over het mooie werk van Kinabu te vertellen. Zes weken naar buiten. Zooals men weet stelt Kinabu- zich ten doel zwakke, ondervoede kinderen zes weken naar buiten te zenden om hen daar in een geheel andere, gezonde omgeving aan te laten ster ken en daardoor te behoeden voor infectie ziekten en wel in het bijzonder Voor de ge vreesde tuberculose. De kinderen worden „uitbesteed". Zij gaan dus niet naar een kolonie-huis of iets derge lijks doch komen gewoon bij menschen aan huis. Dit heeft het groote voordeel dat het veel goedkooper is dan wanneer een kind naar een apart ingericht tehuis moet worden ge bracht. De Centrale Commissie te Den Haag zendt aan de plaatselijke comité's een lijst met adressen van „pleegouders". Door de uitzend- comité's van de verschillende plaatsen wor den dan de diverse kinderen aangewezen, die voor uitzending in aanmerking komen. Door doktoren en zusters worden de verschillende gevallen aan de comité-leden opgegeven, waarbij indien mogelijk, uitzending volgt. De kinderen moeten echter eerst gekeurd worden en pas wanneer blijkt dat ze niet aan een besmettelijke of andere ziekte lijden wor den ze uitgezonden. Voor de kinderen die lijdende zijn aan asthma, bronchitis en dergelijke ziekten be staat het kolonie-huis „Kinabu" te Soester- berg. Ook hier worden de zieke kinderen voor den duur van zes weken opgenomen. Zwakke kinderen van alle gezindten van zes tot vijftien jaar komen voor uitzending in aanmerking. En het is werkelijk heerlijk om te zien, zoo vervolgt Dr. v. d. Breggen en men be merkt dat het onderwerp hem ter harte gaat, hoe veranderd de kinderen na die zes weken terugkomen. Als ze weggaan zijn ze bleek en magertjes en als ze terugkomen zijn ze blozend en flink aangekomen. Gemiddeld komen de kinderen in die zes weken zes pond aan, doch er zijn ex- bij en vol trots laat Dr. v. d. Breggen ons eexx lange lijst zien die liefst twaalf pond dikker worden!! TVT atuurlijk is er een enkele keer wel eens strubbeling tusschen pleegouders en pleegkind. Zoo kwam op een .morgen een moeder opgewonden mijn spreekkamer bin nen rennen en vertelde bleek en ontdaan dat haar zoontje het bij zijn pleegouders vreese- lijk vond en het niet langer kon uithouden. Nu worden de kinderen door dames van de commissies van ontvangst in de verschillende plaatsen regelmatig bezocht en wordt hun onder vier oogen gevraagd of ze het naar hun zin hebben. Zoo kon het dan ook gebeuren dat even nadat de ongeruste moeder bij mij een bezoek had gebracht, de post een brief be zorgde, waarin men mij mededeelde dat de bewuste jongen zich blijkbaar bij zijn pleeg ouders niet erg op zijn plaats voelde en er gens anders onder dak was gebracht. TUT aar dit 'blijven uitzonderingsgevallen. ±'JL Meestal is de verstandhouding tusschen de pleegouders en de kinderen uitstekend en vragen de kinderen bij een nieuwe uitzending of ze weer naar hun „oude" pleegouders terug mogen. Meer dan éénmaal. us de kinderen worden wel meer dan eens uitgezonden? Zeker we hebben van die vaste abonnement-klantjes, het is natuurlijk niet mogelijk om kinderen in zes weken voor hun heele verdere leven te vrijwaren van ziekten. Maar juist dat moest nog veel meer mogelijk zijn, die herhaalde uitzen ding doet de gezondheidstoestand van de kinderen zoo verbeteren. Maar he laas, net als andex-e instellingen van liefdadigheid heeft ook de onze danig van de crisis te lijden. En vele men schen schijnen te denken dat wij na de subsidies van de verschillende over heidsinstellingen geen steun meer be hoeven. De toestand wordt financieel hoe langer, hoe droeviger. En een enkele uitzondering daargelaten neemt het aantal kinderen dat uitgezonden kan worden sterk af. Vroeger bedx-oeg het ge middelde aantal Haax-lemsche kinderen dat werd uitgezonden 125 doch thans is dit stex-k tex-uggeloopen. Vox-ig jaar hadden we echter een gunstig jaar toen waren we in staat 148 kinderen gezondheid te laten opdoen, maar voor dit jaar bexi ik pessimistisch gestemd. Als de menschen er maar wat meer van door drongen werden hoe de bleekneusjes van zoo'n vex-blijf in Apeldoorn, Oosterbeek, Renkum of Rhenen opknappen! Het leed en de narigheid dat daardoor voorkomen wordt is xiiet te over zien. En juist nu in Haarlem den laatsten tijd een toename van het aantal tuberculozen valt waar te nemen, geldt het: „voorkomen is beter daxx genezen", dubbeL. Nog geen gulden per dag Gemiddeld kosten de kinderen xiog geen gul den per dag en dat is toch waarachtig niet duur, zegt Dr. V. d. Breggen met een zucht. Maar helaas xiog veel te weinig menschen we ten het adx-es van onze penningmeesteresse, mej. J. Schaap, Zijlweg 46, te vixiden. Maar nu zult U mij toch heusch moeten excuseeren, besluit de vriendelijke medicus, want mijn pa tiënten wachten. Even later staan wij na een stevigen hand druk op straat waar de regen met dikke stra len neergutst. Het is koud en droefgeestig weer. Iedereen haast zich naar huis, naar de warme kachel en de behagelijke stoel. Op hes trottoir dicht tegen de huizen aan loopt een bleek, miezerig kereltje, de kraag van zijn ver sleten jasje heeft hij opgezet, de schoudertjes hoog opgetrokken, zoo loopt hij daar eenzaam verder zonder dat iemand acht op hem slaat als een symbool. BROEKEN MOUWVESTEN COLBERTS BROEKEN BROEKEN in uitgebreide sorteerïng van kwaliteit en maat tegen de laagste prijzen VA KKLE DINGMAÖAIVN PAARl AARSTEBG t. T6U 118 43 (Adv. Ingez. Med.) Ernstig ongeluk te Halfweg. Oude man door auto overreden Later aan zijn verwondingen bezweken. Op de Axnsterdamsche Vaart nabij Halfweg heeft gisteren een ernstig ongeluk plaats gevonden, waarbij een 75-jarige wielrijder M. V. uit Zwa nenburg ernstig werd gewond en la ter in het ziekenhuis St.-Johannes de Deo te Haarlem aan zijn kwetsuren is overleden. Het ongeluk gebeurde toen de heer M. V. de Vinkebrug afreed en den weg overstak om het rijwielpad te bereiken. Hij werd door een auto komende uit de richting Halfweg gegrepen en tegexi dexi grond, gesmakt. Een juist passeex-ende brigadier van de Kon. Marechaussee uit Sloterdijk, stelde onmiddel lijk een ondex-zoek in, terwijl ook spoedig twee Halfwegsche doktoren ter plaatse waren. Het bleek, dat de heer V. er zeer ernstig aan toe was. Hij had zware inwendige kneuzingen opge- loopen en bovendiexi een gapende hoofd- woxide en een gebroken been. In zorgwekkenden toestand is hij per zieken auto naar de St.-Johannes de Deo vervoerd, waar hij hedenmorgen zonder het bewustzijn te hebben herkregen, is overleden. DE DIESELMOTOR. Voor de afdeelixig Haaxdem van den Cen- tralen Bond van Spoor-, Tram-, A.TO.- en Van Geld en Loospersoneel, zal een lezing over den Dieselmotor gehouden worden op Maan dag 27 September in het gebouw „De Nij- vex'heid" door den heer D. J. Blad, leeraar aan de Ambachtschool te Haarlem. VOETBAL. Het Ned. Elftal te Rotterdam. Tegen Huddersfield. De Technische Commissie van den K.N.V.B. zal de volgende week haar oefeningen met de spelers, die daarvoor in aanmvpking gomen, beeinnen, zoo lezen we in de N.R.Ct. De Fransche Voetbalbond heeft den K. N. V. B. uitgenodigd om op denzelfden dag, dat Nederland tegen Frankrijk speelt, te Amster dam, 31 October, een Nederlandsch B-elftal in Frankriik te laten snel en tegen een Fransch B-elftal. De Technische Commissie heeft ge adviseerd deze uitnoodiging te aanvaarden. Op Woensdag 20 October zal het Neder- landsche elftal op het terrein van Sparta te Rotterdam spelen tegen de Engelsche eerste klasser Huddcrtield. dip zich daartoe bereid '-.ooft verVaard. 's Avoi-ri* van denzelfden dag zal te Utrecht het B-elftal een oefenwedstrijd spelen tegen een sterke ploeg van de Zwaluwen.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2