Bommenregen op Nanking Bevolking snelde overhaast naar de schuilplaatsen. Italië's deelneming aan patrouilledienst staat practisch vast. De Duitsche hoofdstad geheel in duisternis gehuld. Thijs Ijs enOomMopperniet gaan weerverder! WOENSDAG 22 SEPTEMBER 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 8 De Japansche vliegtuigen hebben Nanking vanochtend aan een verschrikkelijk bombardement onderworpen, dat om 10 uur 35 aanving en tegen het middaguur eindigde. Een door de Chineesche luchtafweerbatterijen afgeschoten granaat is bij het verblijf van den ambassadeur der Vereenigde Staten tot ont ploffing gekomen. Er werden beschadigingen aangericht aan de muren van de portierswoning. Loeiende sirenes kondigden om 10 uur 10 vanochtend het begin van den Japanschen luchtaanval aan. De bevolking snelde over haast naar de schuilplaatsen. Zij maakte daarbij nog gebruik van alle beschikbare vervoermiddelen. De straten waren overvol, zoodat het verkeer geheel in de war was. Na het eerste signaal werd een tweede alarmsein gegeven om 10 uur 35, toen dertien Chineesche ge vechtsvliegtuigen boven de stad verschenen en er den Japanschen toestellen slag leverden. 30 a 40 Japansche vliegtuigen hebben een regen van bommen neergelaten boven het Zuidelijk deel van de binnenstad, terwijl een tweede Japansch escadrille Poekau heeft gebombardeerd, dat op den anderen oever van de Yangtse is gelegen. De Chineezen beweren vier Japansche vliegtuigen te heb ben omlaaggeschoten. Ook Kanton werd opnieuw tweemaal uit de lucht aangevallen en wel tusschen 3 uur en 7 uur 10 vanochtend. Tal van Chineesche burgers zijn gedood. Japanners geven het ont snappen van 50.000 Chinee zen toe. Uit Japansche bron wordt gemeld, dat de bedreigde 50.000 Chineezen in het noorden aan de omsingeling dei- Japanners hebben kunnen ontsnap pen. De Japansche troepen, die den sector van Lotiensjen, ten noorden van Sjanghai, be zetten, hebben volgens een bericht van het agentschap Domei gisteren een algemeenen aanval ondernomen op de Chineesche strijd krachten. die zich in de richting van Kiating en Natsjang op hun derde en laatste verde digingslinie terugtrekken. De correspondent van Havas meldt, dat het Japansche offensief tegen Paotingfoe thans in een beslissend stadium is gekomen. De inneming van Paoting is, naar de Japan sche militaire autoriteiten hebben verklaard, nog slechts een kwestie van dagen. De Ja panners hebben weder verscheidene plaatsen op weg naar paoting bezet. Wellington Koo protesteert tegen bombardement van Nanking. Wellington Koo. de gedelegeerde van China, heeft in een nota aan Avenol geprotesteerd tegen de luchtbombardementen, die de Ja pansche lu'chtmacht op Nanking heeft on dernomen, en den secretaris-generaal van den Volkenbond verzocht, de consultatieve commissie er van op de hoogte te brengen, ..ondat, deze de maatregelen kan bestudee- ren. die dringend noodig zijn om een einde te maken aan een handelwijze, die even on wettig als onmenschelijk is". Ook een Amerikaansch protest. Kort nadat de Japansche regeering de buitenlanders gewaarschuwd had. dat zij Nanking moesten verlaten indien zij zich niet aan ernstige gevaren wilden blootstel len. hebben de Vereeniede Staten den am bassadeur te Tokio. Grew, ongedragen, stap pen te doen bij de Japansche regeering. De Janansche ambassadeur te Washington. Saito ls eveneens van het protest in kennis ge steld. Minister Huil heeft verklaard, dat het Amerikaansche protest tegen het aangekon digde voornemen der Japanners. Nanking te bombardeeren, voornamelijk gegrond is op het feit, dat het bombardeeren van noncom battanten in strijd zou zijn met het inter nationale en humanitaire recht. Een andere roden ls. dat een dergelijke daad van Japan, doordat zii de diplomatieke vertegenwoordi gers der Vereenigde Staten te Nanking in gevaar zou brengen, de normale betrekkin gen tusschen Japan en Amerika zou kunnen schaden. De Japansche regeering heeft in antwoord op het Amerikaansche protest nog geen wel omlijnde toezeggingen gedaan. China bestelt munitie in de Vereenigde Staten. Uit goede bron wordt te Washington ver zekerd. dat China voor meer dan tien mil- lioen dollars bestellingen heeft geplaatst voor munitie bij Amerikaansche firma's. Deze munitie zal vervoerd worden met niet-Ame- rikaansche schepen. De aankocrpen zouden Italianen te Tunis gearresteerd. Volgens Italïaansche lezing zou een communist het eerst gevuurd hebben Uit Tunis: In verband met de incidenten, die zich te Tunis hebben voorgedaan, zijn tien Italiaansche zeelieden gearresteerd. De meesten hunner zijn weder vrijgelaten, doch drie heeft men vastgehouden De Italiaansche schoolschepen .Amerigo Vespucci" en ..Colombo" hebben overeen komstig het plan gistermorgen de Tunesische wateren verlaten. Het Italiaansche nieuwsbureau Stefam geeft van de incidenten de volgende lezing: Nadat duistere elementen getracht hadden onder de Italiaansche cadetten en zeelieden anti-fascistische pamfletten te verspreiden, ontstond een vechtpartij, in den loop waar van de uitgeweken Italiaansche communist Giuseppe Bresciani op een groep ongewapen de zeelieden schoot en een drietal hunner verwondde. De zeelieden weerden zich en bij de verwarring, die toen ontstond, werd Bres ciani. die voortdurend met zijn revolver vuurde, gedood door een kogel uit zijn éigen wapen. De drie gewonde zeelieden werden in het ziekenhuis te Tunis opgenomen. Hun toe stand is bevredigend. tijdens een onderhoud van minister Hull met den Chineeschen ambassadeur zijn bespro ken, waarbij Huil den ambassadeur te ken nen zou hebben gegeven, dat de Vereenigde Staten geen enkel bezwaar konden maken tegen den uitvoer van munitie aan boord van niet-Amerikaansche schepen. Welingelichte kringen vatten deze beslissing op als een aanwijzing voor een gunstige houding ten opzichte van China, daar indien de Ameri kaansche regeering de neutraliteltswet in werking zou hebben doen treden, er een em bargo zou zijn gelegd op de munitie, onge acht de nationaliteit der schepen, waarmede deze wordt vervoerd Geoève België eandidaat voor een raads- zetel. De Belgische minister van Buitenlandsche Zaken, Spaak, heeft van zijn regeering machtiging gekregen België eandidaat te la ten stellen voor de door de niet-herkiesbaar- verklaring van Spanje opengekomen raads- zetel. De candidatuur van België zal worden voorgesteld door een zeker aantal Staten niet-leden van den raad, met name de Noor- sche en Oostzee Staten, de landen der Kleine Entente, de Dominions en de Zuid-Ameri- kaansche Staten. Onder deze omstandigheden laat een ver kiezing van België.geen twijfel. Litwinof wensclit scherper optreden van den Bond tegen agressie In den Volkenbondsvergadering is gister o.a. 't woord gevoerd door den Sovjet-gedelegeerde Litwinof. die constateerde, dat de agr'essie in woord kwam. constateerde, dat de agressie in woord en daad niet is verdwenen, doch het hoofd weer heeft opgestoken. Bij den gemas- keerden aanval in het zuidwesten van Europa voegen zich dergelijke feiten op het Aziati schs vasteland. Vergeefs zou men den weer ing van deze gebeurtenissen in het verslag van het secretariaat of in de volkensbonds- yergadering zoeken. Integendeel: de meening wint veld. dat men den bond tot lederen prijs buiten deze conflicten moet houden. Men meent, dat tegen de agressie slechts gestre den kan worden in samenwerking met de aanvallers. De resultaten van de niet-in- mengingscommissie toonen aan, wat men ver wachten kan van samenwerking tusschen sta ten, die naar een verschillend doel streven. Anderzijds hebben de conferenties van Mon- treux en Nyon, hoewel ze niet universeel wa ren, succes gehad. De conclusie is eenvoudig: van belang is niet de universaliteit, maar wel, dat de deelnemers aan een conferentie of de leden van een internationale organisatie ver- eenigd zijn door de universeele vredesge- dachte, de eerbiediging van de onafhanke lijkheid der volken en de uitsluiting van het. geweld als werktuig van nationale politiek. Litwinof verklaarde, dat een hervorming van het pact moet geschieden in den zin van den bond en grootere doeltreffendheid in der> strijd tegen de agressie. De Volkenbond kan Spanje en China meer steun verleenen. Het bestaan van Den Bond zou niet gerechtvaardigd zijn, als hij passiet zou blijven. Litwinof zeide er van overtuigd te zijn, dat een resoluut optreden tegen den eersten aan val de wereld alle andere gevallen van agres sie had bespaard. Dan zouden de vroegere leden komen aankloppen en men zou hen binnenlaten zonder naar hun ideologie of naar hun regime te vragen, want de Volken bond kent het vreedzaam naast elkaar be staan van alle regeeringsvormen. Dan zou het ideaal van een universeelen bond, die als werktuig van den vrede bewaard zou blijven, verwezenlijkt zijn. Wij bereiken dit ideaal aldus besloot Litwinof, niet door het rondzen den van vragenlijsten, maar alleen door ge meenschappelijk weerstand te bieden tegen agressie. Duitschland Geen politieke overeenkomst verwacht bij het bezoek van Mussolini. Volgens een Havasbericht uit Rome zou bij het bezoek aan Hitier geen enkele overeen komst worden gesloten. De reis van den Duce zou uitsluitend ten doel hebben de samen werking tusschen het Italiaansch-Duitsche bondgenootschap en de groote West-Eu.ro- peesche mogendheden te bevorderen. De beide regeeringschefs zouden elkaar ontmoeten om te arbeiden aan een algemeene verzoening. Masaryk's uitvaart. Nederland vertegenwoordigd. Over de uitvaart van den oud-president der Tsjecho-Slowaaksche republiek meldt men ons uit Praag, in aansluiting- op het reeds gepubliceerde, het volgende: De generaals plaatsen de baar op een af fuit. De kanonnen bulderen en de klokken beieren. Ter weerszijden van de baar stellen zich drie soldaten op. vertegenwoordigers der zes binnen Tsjecho-Slowakije wonende nationaliteiten: Tsjechen, Slowaken, Polen. Hongaren, Duitschers en Roethenen. De af fuit wordt door zes zwarte paarden getrok ken. Achter de baar loopen de familieleden van den overledene, gevolgd door president Benesj en den chef van het protocol en de leden van zijn Militaire Huis, de vreemde delegaties in de alphabetische volgorde van de namen der landen, o.m. van Nederland, de leden der regeering, de generaals en de militaire attaché der vreemde mogendheden. Het regiment infanterie, dat naar presi dent Benesj is genoemd, sloot den stoet. De lijkstoet had drie uur noodig om den weg van het station naar het slot Wilson dwars door de oude stad, af te leggen. De lijkkist werd in het station op een katafalk geplaatst, waarna de troepen er langs defi leerden. De trein, die het stoffelijk overschot naar Lany vervoerde, kwam aldaar te onge veer half zes aan, Na eenige toespraken be gaf de stoet, aan het hoofd waarvan de le gionnaires uit Rusland gingen, zich op weg. Behalve de familieleden van Masaryk, volg den ook Benesj met zijn echtgenoote, de ge- heele regeering. alsmede de voorzitters van de volksvertegenwoordiging de lijkkist. De menigte knielde bij het voorbijgaan van den stoet en velen weenden. Achter de vensters der woningen brandden kaarsen. De ingang van het kerkhof werd met schijnwerpers ver licht. Boven de groeve was een electrlsche verlichting aangebracht in den vorm van een kruis. Na een korten lijkdienst en het zingen van het volkslied verdween de kist, bestrooid met rozen, langzaam in de groeve. Vlootdeskundigen komen te Parijs bijeen. Rome had den wensch tot samenwerking te kennen gegeven. De zaakgelastigden van Frankrijk en Engeland hebben gisteren tegen over den Italiaanschen minister van Buitenlandsche Zaken Ciano ver klaard, dat hun regeeringen de posi tie van Italië als groote Middelland- sche Zeemogendheid nooit miskend hebben. Zij hebben namens hun re geeringen voorgesteld, dat de vloot deskundigen der drie regeeringen in de naaste toekomst te Parijs bijeen komen om practische wijzigingen vast te stellen, zoodat Italië aan den patrouilledienst kan deelnemen. Ciano heeft van deze verklaringen kennis genomen en den zaakgelas tigden medegedeeld, dat de Italiaan sche regeering met het voorstel tot het houden van een bijeenkomst ac- coord gaat. Ook van deze nieuwe ont wikkeling heeft de Italiaansche re geering Berlijn in kennis gesteld. De deelneming van Italië aan het toezicht in de Middellandsche Zee staat thans, naar Havas verneemt, practisch vast. De vlootdeskundigen van Frankrijk. Engeland en Italië zullen binnenkort te Parijs bijeen komen om de voorwaarden voor deze deelneming vast te stellen. Reuter meldt nog uit Londen: Toen Ciano den zaakgelastigden van Frankrijk en Engeland den inhoud van het Italiaansche communiqué, dat dezer dagen gepubliceerd is, mededeelde, heeft hij hen er tevens mondeling van in kennis gesteld, dat Italië oprecht aan het stelsel van vlootpa- trouille wenschte deel te nemen. Daarop hebben de zaakgelastigden hun voorstel tot het houden van een bijeenkomst te Parijs gedaan. Verduisteringsproef tegen aanvallen uit de lucht. De „staat van beleg" is afgekondigd. Men schrijft ons uit Bejlijn d.d. 20 Sept.: nze schoonmaakster is een juffrouw op leeftijd. Ze be- fld» w hoort tot de stillen in den lande, tot de zeldzamen in het Derde Rijk, die „pricinpieel niet aan politiek doen". Maar nu schijnt de zaak haar toch te bar geworden te zijn. Ze is totaal overstuur. Wij tracht ten haar met sterke koffie weer op verhaal te brengen, maar dat lukte slechts half, want de hartkloppingen willen maar niet ophouden. We waren er allen van onder den indruk en vroe gen vol belangstelling naar de oor zaak. ,.De oorzaak? Hoe kunt u zoo iets nog vra gen! Een week lang moeten we in het stikke- donker zitten. Midden in den nacht kan het gebeuren, dat we door bomaanvallen het bed uit gejaagd worden en waar moet een mensch naar toe? Onze ..huisbaas" is een malloot met grijs haar en die weet van niets. Een kelder zegt zeeen kelder hebben we niet, dus moet ieder maar zien, waar hij naar toe komt! Maar mensch zeg ik het gaat om officieele voorschriften, om bevelen van de politie en die heeft tegenwoordig het heft in handen! Er moét iets op gevonden worden, want voldoen we niet aan de eischen, die graaf Heldorff, de president van de Berlijnsche politie, dag-in. dag-uit op de voorpagina van de kranten laat drukken, dan loopen we nog gevaar, op onzen ouden dag naar een concen tratiekamp gebracht te worden!" Sensationeele ivaar schuwing en. We deelen de zorgen van ons „Fraulein" vol komen, en we begrijpen, dat ze door de sen sationeele uiteenzettingen, waarschuwingen en voorschriften der laatste dagen totaal de kluts is kwijt geraakt. Want in den dictatoria- len eenheidsstaat wordt de burger nu eenmaal „nachtraglich" opgevoed en heeft hij zich on voorwaardelijk te schikken naar alle wenken en wenschen van hooger hand. Te Neuren berg was op den geweldigen Rijkspartijdag de jongere generatic aan de beurt en nu dit con gres met vuurwerk en fanfares is uitgeblazen, schijnt de oudere generatie eraan te moeten gelooven! Zelfs door het definitief aangekon digde bezoek van den „Duce" laat men zich hier niet van weerhouden en de kans bestaat, dat we precies allemaal tijdens het griezelig geloei der sirenes onder de aarde zitten te huiveren van angst, als Mussolini zijn glo- rieuzen intocht houdt in de Rijkshoofdstad. Natuurlijk vraagt men zich beduusd af. wat er in zoo'n geval moet gebeuren: blijft de „staat van beleg" gehandhaafd of kiest men eieren voor zijn geld en stelt men de bevol king op het laatste nippertje toch nog in de gelegenheid den hoogen gast langs de schit terend versierde „Linden" de voorgenomen hartelijke ontvangst te bereiden? Voorshands kunnen wij deze en soortgelijke vragen nog niet afdoend beantwoorden, want te bevoegder plaatse houdt men zich strikt aan de strenge voorschriften van graaf Hel dorff. Deze herinnert er aan, dat wij twee jaar geleden voor de eerste maal ook „Verdunke- lungsübungen" hebben beleefd, maar toen hield men zich nog niet al te streng aan de maatregelen welke in geval van oorlog voor iederen burger van immens belang zijn. Pruisische nauwkeurigheid. Ditmaal wordt echter de zaak met Pruisi sche accuratesse ter hand genomen en naar wij ons op den Alexanderplatz lieten verzeke ren. gelden de voorschriften met dezelfde ge strengheid voor den buitenlander als voor den rasechten ..Berliner". Het vreemdelingenver keer schijnt deze week dus werkelijk als een bijkomstigheid beschouwd te worden De absolute duisternis zet iederen avond in tegen zonsondergang. Een speciaal signaal wordt hiertoe niet gegeven. Van dit moment af mogen particuliere woningen, winkels, of ficieele gebouwen, warenhuizen, café's en res taurants, fabrieken, stations en ziekenhuizen niet meer opvallen. Beschikt men aan den bui tenkant niet over jaloezieën, dan moet men aan den binnenkant de vensters met zwart papier dichtplakken. Voor den papierhandel is dat een prachtzaakje, want in alle deelen der stad zag men menschen bezig, de hoogte en de breedte der venster af te meten, om dan de benoodigde hoeveelheid papier te gaan koopen. In de Wilhelmstrasse gaf men het voorbeeld, want toen wij een bezoek in het Propaganda-Ministerie aflegden, was men daar juist druk bezig het enorm aantal ven sters te beplakken en bij een eerste proefne ming konden wij vaststellen, dat er bij geslo ten vensters geen straaltje licht naar buiten doordringt. In de donkere kelders. Van groot belang zijn in dit geval de kel ders. Iedere huiseigenaar had er zorg voor te dragen, dat de bewoners de veelal als opslag plaats gebruikte onderaardsche ruimten finaal leeghaalden, opdat deze bij een ditmaal ge lukkig niet ernstig bedoelden luchtaanval hier hun toevlucht kunnen zoeken. Begint deze week de sirene te loeien, dan moeten wij allen hals over kop naar beneden en wachten, totdat het tegensignaal gegeven wordt. Erg gezellig is dat niet, maar de leuze luidt nu eenmaal: „Der. kluge Mann baut vor" en Vadertje Staat laat ook in dezen niet met zich spotten! „Bij ons was het donker maken van het be drijf bijzonder lastig" zoo lieten wij ons door een fabrikant uit een der voorsteden van Berlijn vertellen: „want overal hebben wij glazen daken, in totaal een vlakte van 10.000 vierkante meter. Een bedekking met papier of gordijnen was vrijwel onmogelijk en dat bracht ons op de gedachte, overal lampjes neer te zetten, die hun licht op de machines werpen zonder effect naar buiten". Absolute duisternis. Het sterkst zal natuurlijk het verkeer onder de voorschriften der politie te lijden hebben, want wie waagt zich de straat op zoo lang er absolute duisternis heerscht? Zaklampjes mo gen niet benut worden, een sigaar of sigaret mag niet worden opgestoken en al heeft men op de drukste verkeerspunten de trottoirs met witte verf bestreken, toch voelt de verwende bewoner eener wereldstad zich onder zulke omstandigheden niet erg op zijn gemak! Velen gaan nu pas de vele voordeelen van Berlijn- bij-avond onder normale omstandigheden op prijs stellen en men kan er van verzekerd zijn, dat de bevolking zal opluchten, als de „Verdunkelung" weer achter den rug is! Tijdens de voorgeschreven absolute duister nis wordt de politie bij het uitoefenen der controle nog een handje geholpen door de ge motoriseerde S.S. en door de overige organisa ties der N.SD.A.P. Ook hier komt de saamhoo- righeid van Staat en Partij dus tot uiting en het verloop van den Partijdag te Neurenberg heeft bewezen, dat deze saamhoorigheid sterk genoeg is, om pogingen tot verzet onmiddellijk te onderdrukken. COMMANDANT TRONCOSO TE BAYONNE IN ARREST GESTELD. De commandant der Spaansche nationalis tische troepen te Irun, Troncoso, die betrok ken is geweest bij het incident met de Spaan sche duikboot C. 2 is te Bayonne in arrest gesteld. RADIO. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC RROERAMMA En zoo was het ook. Thijs had gelijk, ze kwamen weer in een buurt, waar de Dooi nog niet geweest was. Het werd al weer veel kouder en Thijs wees met zijn vinger in de richting van een hoogen berg. Ik denk zeker, dat daar wel menschen zullen zijn, oom. Denkt U ook niet? Kan best zijn, antwoordde oom Mopperniet. Laten we daar in elk geval maar aan land gaan, dan zullen we zien. Zoo gezegd, zoo gedaan en even later stuurde Thijs zoo goed en zoo kwaad als het ging, de plank tusschen een paar kleinere bergen een inham binnen. Ik geloof heusch. dat ik daar iemand zag loopen! riep Thijs opgewonden uit. Laten we maar eens gauw gaan kijken! DONDERDAG 23 SEPTEMBER. HILVERSUM I, 1875 M. AVRO-Uitzending. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Orgelconcert. 11.00 Declamatie. 11.30 Het omroeporkest. 12.30 AVRO-Dansorkest. 1.00 Kovacs Lajos' orkest en soliste. 1.30 Gramofoonmuziek. 2.00 Decla matie. 2.30 Solistenconcert en Gramofoonmu ziek. 4.00 Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Gramofoonmuziek. 5.05 Voor de kinderen. 5.35 Kovacs Lajos' orkest en soliste. 6.30 Sport- praatje. 7.00 Boedapest-Trio. 7.40 Engelsche toespraak. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen 8.15 Omroeporkest en solist. 9.30 Radiotooneel. 10.05 Reportage. 10.30 AVRO-Dansorkest (om 11.00 berichten ANP. en gramofoonmuziek). 11.4012.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 301 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 N'CRV. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.0 Berichten. 12.15 KRO-orkest en gramofoonmuziek. 2.00 Hand werkles. 2.55 Gramofoonmuziek. 3.00 Vxou- wenhalfuur. 3.30 Gramofoonmuziek. 3.45 Bij bellezing. 4.45 Cursus voor de jeugd. 5.15 Viool en piano. 6.15 Gramofoon. 7.00 Berichten. 7.15 Journalistiek weekoverzicht. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP. Herhaling SOS-Berich- ten. 8.15 Declamatie. 8.45 Christ. Radiokoor. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.00 Berichten ANP. 1C.05 Pianovoordracht. 10.45 Gymnastiekles. 11.0012.00 Gramofoonmuziek. Hierna Schrift lezing. DROITWICH, 1500 M. 11.2511.45 en 12.05 Gramofoonmuziek. 12.50 Trocadero Cinema-orkest. 1.352.20 Gra mofoonmuziek. 3.10—3.30 Puzzlepraatje. 3.35 Stedelijk orkest van Bournemouth en solist. 5.05 Voor de Vrouw. 5.20 Henry Hall en zijn Band. 6. 20 Berichten. 6.30 Causerie „They came to England". 7.00 Komische dialoog. 7.10 Cabaret. 7.35 BBC-Variété-orkest en so list. 8.20 BBC-Symphonie-orkest en solisten. 10.00 Berichten. 10.20 Kerkdienst. 10.40 Het Bridgewater kwintet. 11.20 Roy Fox en zijn Band. 11.5012.20 Dansmuziek (Gr. pl.) RADIO PARIJS, 1648 M. 7.10, 8.20 en 11.20 Gramofoonmuziek. H2.50 Derveaux-orkest en zang. 2.20 Gramofoon muziek. 3.05 Zang. 4.05 Dito. 5.05 Radiotooneel 7.23 Zang. 7.35 Viool- en pianovoordracht. 8.05 Zang. 8.50 Het Charron-Trio. 10.05 Het Om roeporkest. 10.50 Gramofoonmuziek. KEULEN, 456 M. 6.50 Plietzsch Marko orkest. 8.50 Erich Bör- schell's orkest. 10.20 Volksliederenconcert. 12.20 Verzoekprogramma. 1.35 Hel Rhein-Maini- sche Landesorleest. 2.35 Omroepschrammel- ensemble. 4.20 Omroep Amusements orkest. 6.20 Ocnroepokest en solisten. 8.30 Omroep orkest-, koor en solisten. 10.5012.20 Landes- orkest Gouw Baden. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Salonorkest. 1.30 Omroepdansorkest. 1.502.20 Gramofoon muziek. 5.20 Omroeporkest. 6.50 Gramofoon muziek. 3.20 Omroeporkest en gramofoonmu ziek. 10.3011.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroepdans orkest. 1.302.20 en 5.20 Gramofoonmuziek. 6.35 Salon-orkest. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Omroepsymphonieorkest. 9.20 Gramofoonmu ziek. 9.35 Vervolg concert. 10.3011.20 Gra mofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.20 Omroeporkest en militair orkest. 9.20 Berichten. 9.35 BrunoHenze's Hawaiian-Sex tet, solisten en gramofoonmuziek. 10.20 Be richten. 10.50 Saxofoon en piano. 11.05 Weer bericht. 11.2012.20 Gramofoonmuziek

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 10