DE EERSTE AUTO-SNELWEG. |r^Ym f f HET HOOGSTE RECHT De indoortraining der spelers en reserves van het Nederlandsch elftal als voorbereiding voor de ontmoeting tegen Frankrijk is Dinsdag te Rotterdam aangevangen. Door allerlei lichaamsoefeningen wordt de body fit gehouden Het Nederlandsch Wegencongres hield Dinsdag een excursie naar de opening van het tweede gedeelte van den eersten Nederlandschen specialen auto-snelweg, welke Dinsdag te Zoetermeer plaats had. Het walsen der gestabiliseerde klei voor de fundeering van het nog niet opengestelde weggedeelte It y *,|l vollen ren tijdens de handicap-race, welke deze week te Brighton (Eng.) verreden werd Darja Collin keert met haar gezelschap aan boord van de .Dempo* uit Indië naar Nederland terug. Tijdens een bal masqué v.l.n.r.Edmée Monod de Froideville, dr. Eberhard Rebling en Darja Collin De Brabant Grensrit wegens het rijverbod dezen keer Nederland verreden in België. Eenige deelnemers onderweg in de omgeving van Esneux De aankomst van Mussolini te Berlijn. De Duce in gezelschap van Adolf Hitler en verdere autoriteiten na het verlaten van het station „Heerstrasse" Mussolini begroet de leiders der Italiaansche kolonie bij zijn aankomst aan het Huis der Fascisten te Berlijn, waar de Duce Dinsdag tijdens zijn verblijf in de Duitsche hoofdstad een bezoek bracht Z: K. H. Prins Bernhard heeft Maandag een bezoek gebracht aan het Nederlandsch Paviljoen op de Wereldtentoonstelling te Parijs. De Prins tijdens zijn bezoek FEUILLETON Naar het Amerikaansch MILDRED DANNING. (Nadruk verboden.) 30) Lloyd had den avond te voren voor zichzelf uitgemaakt, dat hij weer goed in orde was en toevlucht genomen tot het eenige middel dat hem hielp vergeten. Nu lag hij daar, bleek en beverig, 't licht, dat door de neergelaten blinden binnenkwam vervloekend en zichzelf beklagend. Zijn hoofd deed hem vreeselijke pijn, zijn hart bonsde op een ma nier, die hem angst aanjoeg. Hij wenschte, dat er iets was dat het leven waard maakte, geleefd te worden. Doch toen Virginia de kamer binnenstormde, was hij een oogenblik stom van verbazing over zooveel brutaliteit. „Lloyd!" riep ze. „Ik wensch, dat je me alles vertelt, van wat er dien avond bij de Monroe's gebeurd is." Lloyd's gezicht werd vaalbleek. „Wat be doel je?" slaagde hij er in te zeggen en zijn stem was niet meer dan een gefluister. Zijn hart bonsde zoo. Toen werd hij plotseling vuurrood. „Ga mijn kamer uit!" barstte hij uit. „Ik heb je geen permissie gegeven om binnen te komen, wel?" Maar hij had nu met een nieuwe Virginia te doen. Ze keerde zich van hem af, en trok een van de gordijnen op, zoodat het zonlicht de kamer binnenstroomde. Toen ze zich weer tot hem wendde, had haar gezicht zoo'n harde uitdrukking als hij er nog nooit in gezien had. ,Laat dat gordijn weer zakken!" sputterde hij en bedekte zijn gezicht met de handen. Virginia liep naar hem toe, bleef vlak bij het bed staan en keek hem strak aan. „Luis ter", zei ze, „je moet me vertellen, wat je weet, van wat er dien avond voorviel." Haar stem was laag en toonloos. Lloyd zag haar aan en werd door angst bevangen. „Ikik heb het je al verteld, toen ik dien avond thuis kwam." „Hoe wist je het?" Lloyd's hart stond een moment stil, klopte toen weer heftig. Op zoo iets was hij niet voorbereid. En zijn hoofd deed hem zoo'n pijn, dat hij niet denken kon. Hij moest nu iets zeggen, om te voorkomen, dat de verden king op hem zou vallen, maar wat moest hij zeggen? En zijn hart „En hoe wist je het?" herhaalde Virginia, maar nu brak haar stem haast. Lloyd vatte moed. „Ga heen", riep hij op nieuw, „en laat dat gordijn neer, zeg ik je!" Virginia richtte zich op. Er lag ongetwijfeld angst en ontzetting in haar broer's gezicht. Ze wist, dat hij geld noodig had gehad. Haar hee- le ziel vocht nu voor haar liefste. Zelfs haar broer scheen voor haar niet meer te bestaan, alleen de persoon, die iets van dien avond kon vertellen. „Lloyd", fluisterde ze en ze boog zich over zijn bed, tot haar groote oogen in de zijne schenen te branden. „Lloyd, jij hebt het snoer weggenomen!" Hii schoof van haar weg, zonder zijn oogen af te wenden. Wat had ze ontdekt? Wat kon ze weten? Maar hij kon op deze vragen geen antwoord vinden. Toen herinnerde hij zich Jackson's brief. Zou Jackson terug zijn? Had hij haar geschreven? Zou 't eenig nut hebben te ontkennen? Als ze het toch wist? Maar Lloyd's hersens speelden hem par ten. Hij kon niet denkenHij kon' alleen maar liggen en haar aanstaren tot hij door naar starren blik tot spreken gedwongen werd. „Jackson heeft het je verteld", fluisterde hij. Virginia keek nog een oogenblik op hem neer, terwijl het licht in haar oogen verdoof de. LloydLloyd!" kreunde ze. Toen keerde ze zich om, strompelde naar haar kamer en wierp zich met brandende oogen op haar bed, waar ze langen tijd bleef liggen. HET DONKERSTE UUR. Een goed uur later stond Virginia lang zaam van haar bed op, en ging weer naar Lloyd's kamer terug. Hij lag daar nog net zoo als ze hem had verlaten, starend naar den muur. In weerwil van alles werd Virginia van droefheid vervuld, toen zij de doffe wanhoop in zijn gezicht zag. Als 't nu iemand anders was geweest te genover wien Lloyd zoo gehandeld had, dan zou ze geprobeerd hebben hem te troosten, maar om Jackson's leven en het hare te ver woesten, alleen omdat hij bang was voor de gevolgen van zijn daad, was wel verregaand egoïstisch en wreed. „Ik geloof, dat je beter doet mij alles te ver tellen", zei ze. En na een oogenblik keek Lloyd haar met een moedeloozen doffen blik aan, en ver telde wat er dien avond was gebeurd. Hij ver telde ook van Gloria Fanwick, hoe zij erop had aangedrongen een paarlensoer te krijgen en hoe hij dat had gestolen, waarna hij bang voor ontdekking, het in Jackson's jaszak had weggemoffeld, Van het moment dat ze weg gegaan was, waren zijn hersens weer lang zaam gaan werken en was hij zich bewust geworden dat zij het nu wist. Hij kon haar beter alles zelf vertellen voor ze het verhaal van iemand anders hoorde. Virginia luisterde totdat hij Klaar was. Toen stond ze op, en keek op hem neer. „Ik zal voor ie doen wat ik kan. Lloyd" hernam ze. „Maar je moet het rechter Kent ook vertellen, er moet nu klaarheid komen." Lloyd bleef een poos stil liggen, voordat hij antwoordde. Hij had een vaag gevoel dat dit 't einde voor hem beteekende. Maar hij wist nauwelijks wat hij zei, toen hij begon te spreken. „Je zult wel voor me doen, wat je kunt, hè?" spotte hij. „Maar ik denk niet, dat het noodig is. Maak je om mij niet bezorgd!" Virginia keerde zich af. De werkelijke be- teekenis van die woorden drong op dat oogenblik niet tot haar door. Ze liet hem alleen en ging naar haar kamer om te pakken, laat in den middag zou ze naar Evansville vertrekken, om rechter Kent haar nieuws te vertellen. Toen ze weg was stond Llold langzaam op kleedde zich, zijn barstende hoofdpijn ver vloekend. Hij zag doodsbleek, zijn knieën knikten, maar wat kwam het er op aan? Als hij weer een inzinking moest krijgen, dan kon hij het er eerst nog wel eens van nemen, vond hij en zoo strompelde hij door den rustigen namiddag naar z'n speciale hoekje in zijn ge liefkoosde bar. Maar in Evansville volgden de gebeurtenis sen elkaar snel op, tot ze een crisis in het leven van meer personen brachten. Jackson was nu al drie dagen in arrest. Hij had geen geld en geen andere vrienden dan de Evans. Bob had zich niet vertoond, hoewel Jackson wist, dat hij nu zijn toelage ontvangen moest en de bankdirecteur kon hij nauwelijks als een vriend beschouwen. Jacksoi *or natuui - lijk niet vermoeden, dat Bob hem r»id had teruggezonden en dat hij uit de stad was. en gedurende de sombex-e uren in de gevange nis verbaasde hij zich er over, waarom Bob niets gedaan had om de zaak in orde te bren gen Hij kon zich niet indenken, dat de jon gen lang zou zwijgen. Hij had vertrouwen in zijn oprechtheid, als de ernst van de situatie maar tot hem doordrong, Maar hij kwam niet er gebeurde niets en den volgenden dag zou Jackson's zaak voorkomen. Laat in dien middag, toen Viirginia zich met het goede nieuws stadwaarts haastte, begaf de dienstdoende bewaker zich in Jackson's cel en deelde hem mede, dat meixeer Evans hem wilde bezoeken. Jackson keek zijn cel rond. Eén stoel, één krib, een kom en een kan en ken gebroken kam. Hij wendde zich half lachend tot den bewaker en zei: „Goed, daat meneer Evans maar binnen komen." De deur van de cel werd geopend en even later trad meneer, Evans binnen. Jackson stond rechtop in de lage cel. Hij maakte een lichte buiging maar zei niets. Hij was er nog steeds van overtuigd dat Bob de zaak in orde zou brengen. Hij kon toch niet weten wat er met Bob was. Misschien wachtte hij op een geschikte gelegenheid om alles op te biech ten. En Jackson wilde zijn plannen niet in de war sturen. Wat kwam het er ook op aan? 't Kon hem niet eens veel schelen, of Bob hem in den steek liet en zweeg en hij moest boek houden of hennep plukken. En Bob had zooveel om voor te leven. „Ik ben gekomen om je te vragen", begon meneer Evans, „of je genoeg geld hebt voor een advocaat, om je te verdedigen, 't Is mis schien een beetje ongewoon, maar eerlijk ge zegd geloof ik, dat er iets achter deze ge schiedenis schuilt en ik wilde graag, dat je een goede kans had. De bank wil niet graag iemand vervolgen die onschuldig is." Hij brak af, en wachtte even, maar Jackson zei niets en hij vervolgde: „Gedeeltelijk om je vriendschap voor mijn zoon en gedeeltelijk omdat ik van een eerlijke kans houdt, wil ik het geld voorschieten zoodat je een aduicaat kunt nemen." Jackson keek aan. ,,'t Is vriendelijk van u, meneer Evanc", zei hij, ,,en ik waardee.- ir* edelmoedig aanbod ten zeerste, maar ik zal mijzelf verdedigen. Er is feitelijk geen kwes tie van verdediging, waarom dus geld weg gooien voor een advocaat? Daarbij zou ik het u waarschijnlijk niet terug kunnen betalen." (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 9