Commissie van 23 over Japan's optreden. Amerika verheft zijn stem. WEK DE GAL IN UW LEVER OF Thijs Ijs en OomMopperniet gaan weer verder! Griekenland in de wereldpolitiek. HON DERDAG 30 SEPTEMBER 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 4 In de commissie van 23 heeft de Amerikaan- sche waarnemer. Harrison, verklaard, dat het Amerikaansche ministerie van buite rlandsche zaken in kennis is gesteld van dew Volken bondsmotie, waarin de Japansche l'uchtaan vallen op open steden in China veroordeeld worden. De Amerikaansche regeering aldus Har rison is van meening. dat dergelijke bom bardementen ongerechtvaardigd en in strijd met de beginselen van recht en menschelijk- heid zijn. De commissie ging vervolgens over tot de algemeene bespreking van den toestand in het verre osten. De vertegenwoordiger van Ecu ador eischt een veroordeeling van de lucht aanvallen. De« Fransche vertegenwoordiger Tessan stelde vast, dat de commissie thans de kwestie van het Verre Oosten in haar geheel moet behandelen en hij stelde voor tot dit doel een ondercommissie in het leven te roe pen, welke rapport zal moeten uitbrengen. Lord Cranborne verklaarde, dat- de Bvitsche regeering bereid is deel te nemen aan een conferentie van de mogendheden, welke het meeste belang hebben in het Verre Oosten teneinde een regeling van het huidige con flict tot stand te brengen, indien ook de andere mogendheden hiermede instemden. De vertegenwoordiger van China, Koo, ves tigde de aandacht van de commissie op de beide deelen van het beroep van China. Hij stemde erin toe, dat een subcommissie wordt' gevormd, om te zoeken naar de middelen een einde te maken aan den strijd. Hierna volgde een langdurig debat over het mandaat van de subcommissie en besloten werd morgen een beslissing te nemen in deze kwestie. „Bombardementen worden niet willekeurig uitgevoerd", zegt Tokio. Het Japansche departement van buiten- landsche zaken heeft den tekst gepubliceerd van het Japansche antwoord op de nota van den Amerikaanschen minister van buiten landsche zaken gedateerd 22 September. In dit antwoord wordt er opgewezen, dat het bombardeeren van troepen en militaire in richtingen in .en rondom Nanking, dat onge kend sterke verdedigingsposities bezit, onver mijdelijk is. De bombardementen worden niet willekeurig uitgevoerd op non-combattanten, deze worden vooraf gewaarschuwd. Aan het antwoord wordt toegevoegd dat er geen enkele wijziging is gekomen in de japan sche politiek van eerbiediging der rechten van een derde mogendheid en van de belangen, de levens en de bezittingen van vreemdelingen. Tenslotte wordt de hoop uitgedrukt, dat de Vereenigde Staten met de Japansche regee ring te dien opzichte zullen samenwerken, werken. Volkenbondresolutie wekt verontwaardiging in Japan. De Japansche pers geeft uiting aan haar verontwaardiging op de resolutie, welke door de Volkenbondscommissie is aangenomen, aldus meldt Domei. De „Hocho Sjimboen" schrijft, dat een verhaal dat slechts door één persoon wordt verteld, geen bewijs heeft en dat derhalve Japan zich niéts heeft aan te trekken van deze resolutie, welke gegrond is op eenzijdige rapporten. De overige bladen nemen een ge lijke houding aan. De woordvoerder van het Japansche mi nisterie van buitenlandsche zaken heeft ver klaard. dat de Chineesche berichten over aanvallen op niet strijders, hospitalen en scholen door de Japansche troepen en lucht vaart- onjuist zijn. De Chineezen volgen deze methode, omdat zij geen hoop hebben op een overwinning. Verder beschuldigde hij Chineesche censoren te Sjanghai er van in de perstelegrammen Nieuwe pauselijke encycliek. Tegen communisme en zekere reacties van het communisme. „De gevaren, welke de beschaving bedrei gen", aldus is het onderwerp van een nieuwen pauselijken encycjiek. Deze gevaren zijn „het communisme en zekere reacties op het com munisme, welke door hun staatsvereering en hun wensch tot herstel van openbare orde en gezag de wijsheid van het evangelie doen ver geten en de dwalingen en zeden der heidenen doen herleven". Weer onrust 111 Abessynië? Italianen zouden enkele gebieden hebben moeten ontruimen. De „Paris Soir" publiceert een bericht van zijn correspondent te Djiboeti. waarin deze mededeelt, dat Dessie dezer dagen werd be dreigd door een opstand der inboorlingen. De Italianen hebben volgens de correspondent alle beschikbare vrachtauto's gerequlreerd om versterkingen te zenden. Verwoede gevechten zouden zijn geleverd, waarbij zware verliezen zouden zijn geleden. Verder zouden 50.000 Abessyniërs, gewapend met geweren en mitrailleurs, de Italianen ge dwongen hebben enkele gebieden in het zuid westen te ontruimen. De inboorlingen zouden zelfs de beschikking hebben over enkele tanks. Vierhonderd gewonde Italianen zijn via Dji boeti naar Italië vertrokken. LONDEN HEEFT EEN NIEUWEN BURGEMEESTER. Sir Harry Augustus Twyford is gisteren tot Lord Mayor van Londen gekozen als opvolger van Sir George Broadbridge. over een luchtaanval op Sjanghai de woorden „Chineesche vliegtuigen" te hebben vervan gen door „Japansche vliegtuigen". Verder sprak de woordvoerder nogmaals het bericht tegen, dat een Japansche onderzeeër een aantal Chineesche jonken in den grond zou hebben geboord, waarbij driehonderd opva renden om het leven zouden zijn gekomen. Volgens den woordvoerder hebben de Ja pansche oorlogsbodems opdracht geen jon ken lastig te vallen. Ee geland Lord Peel overleden. De oud-minister voor Indië. lord William Robert Wellesley Peel, die voorzitter was van de koninklijke commissie, welke kortgeleden 't onderzoek in Palestina heeft ingesteld, is, na reeds eenigen tijd ziek te zijn geweest, gis teren op 70-jarigen leeftijd overleden. Oostenrijk Nasleep van de onlusten in 1934. De vroegere gemeenteambtenaar Franz Fuchs, die de leiding had bij de bezetting van de gasfabriek van Leopoldau in 1934 is door het schepengerecht te Weenen tot vijf jaar zware kerkerstraf veroordeeld. Fuchs was destijds naar Tsjecho Slowakije ge vlucht en later naar Sovjet Rusland, van waar hij begin 1937 naar Weenen terug keerde. Kort daarop werd hij gearresteerd. Nog meer arrestaties te Madrid. Vorming van een groote verzetsorganisatie beoogd? De Madrileensche politie deelt mede, dat zij een aantal personen heeft gearresteerd, die lid was van een organisate der Phalanx en samenwerkten met een onlangs te Madrid ontdekte organisatie. Men heeft reden om aan te nemen, dat de arrestatie van deze personen, samenvallende met de tee Valencia verrichte arrestaties, die onthulling van de geheele organisatie in het geheele land mogelijk zal maken. Zuster van Queipo de Llano uitgewisseld. Gistel-middag is aan boord van het Brïtsche oorlogsschip „Vanoc" de zuster van Queipo de Llano met enkele andere gijzelaars, welke door de regeering van Valencia waren vrijgelaten, te Gibraltar aangekomen. Van het oorlogsfront. Naar Havas uit Saragossa meldt, hebben de linksche troepen hun aanvallen in den sector Fuentes de Ebro gestaakt: zij waren daar ge stuit op krachtige verdedigingslinies, die slechts met die bij Madrid vergeleken kunnen worden. De strijd verplaatst zich naar het Noorden, naar het front voor Java en dat tusschen Huesca en Saragossa. Bij Java ver sterken de iinkschen hun druk. terwijl ten Zuiden van Huesca de rechtsche troepen het initiatief hebben. Ten Noordoosten van Sara gossa is het linksche leger verdreven uit <le laatste stellingen, waaruit het nog den weg naar Huesca en den spoorweg, die daarmede tot Almudevar evenwijdig loopt, kon bedrei gen. De rechtschen trekken in dit gebied lang zaam maar zeker op. In den sector Orna was de strijd veel heviger. De linksche troepen deden op een dag drie aanvallen, doch zonder resultaat. Het aantal dooden en gewonden, dat het linksche bij die aanvallen verloor, wordt, op duizend geschat. Mislukte aanval op Barcelona. Havas verneemt voorts, dat twee vliegtuigen der opstandelingen getracht hebben Barcelona te naderen. Zij werden echter door het lucht doelgeschut verdreven. Drie vijandelijke toe stellen hebben verscheidene dorpen langs de Catalaansche kust gebombardeerd, waardoor drie burgers gedood en vijf gewond werden. Nerveuze Angstaanjagingen verdwijnen snel en worden voorkomen door Mijnhardt's Zenuwtabletten Zenuwstillend Zenuwsterkend. Buisje 75 ct. Bij Apothekers en Drogisten. (Adv. ingez. Mea. Mussolini heeft Duitschland verlaten. Hitier deed hem uitgeleide. Benito Mussolini is met de an dere Italiaansche gasten gistermid dag te 15.15 uur in een specialen trein van Berlijn vertrokken. Adolf Hitler deed hen uitgeleide. Beide dictators schudden elkaar langdurig en hartelijk de hand. De trein, waarmede Mussolini reisde, verliet het station terwijl de muziek het Italiaansche volkslied en het Giovinezza speelde. Voor het coupé raam wuifde de Duce de menigte, die op het perron het vertrek gade sloeg, vaarwel toe. In welingelichte kringen te Berlijn wordt vernomen, dat geen officieel communiqué over het bezoek van Benito Mussolini aan Duitschland zal worden gepubliceerd. Een dergelijk communiqué is niet noodig, de tafelrede van beide staatslieden en de redevoeringen, welke zij op het Maifeld heb ben gehouden, zijn voldoende om de Duitsch- Itallaansche verhoudingen uiteen te zetten, aldus deze opvatting. „Twee Europa's". De ..Giornale dTtalia" verklaart, dat het bezoek van Mussolini aan Duitschland be vestigd heeft, dat er op het oogenblik twee Europa's bestaan: het nieuwe Europa van fascisme en nationaal-socialisme en het oude Europa van de liberaal-democratische traditie. Is het mogelijk aldus vraagt het blad het jonge en het oude Europa te verzoenen? Te Berlijn heeft men eens te meer verzekerd, dat verzoening mogelijk is. Fascisme en nationaal-socialisme hebben als partij geen programma van verbreiding en als staat geen agressief programma. Als in de toekomst Europa fascistisch zal zijn, zal dat geschieden door de natuurlijke evolutie der nationale, binnenlandsche krachten. In afwachting daarvan kunnen de beide Euro pa's naasteikaar leven in een geest van sa menwerking. Maar het nieuwe Europa vraagt van het liberaal-democratische goeden wil en begrip voor zijn nieuwe levenswijze. De verschillen moeten terzijde gesteld worden: men moet de solidariteit voor de gemeen schappelijke vredestaak terug vinden. Dezen oproep hebben Hitler en Mussolini tot Europa gericht, thans moeten de andere landen spreken en handelen Mussolini zal vandaag spreken over zijn Duit- sehe reis. Na zijn terugkeer uit Berlijn zal de Duce vandaag een rede uitspreken. Deze rede wordt met spanning verwacht, aangezien men verwacht, dat Mussolini enkele punten van de ontwikkeling- der politiek uiteen zal zetten. Heeft Mussolini Hitler uitgenoodigd? In Italiaansche kringen te Berlijn wordt vernomen, dat Mussolini den Fuehrer heeft uitgenoodigd een bezoek te brengen aan Italië. Een datum zou nog niet genoemd zijn, doch vermoedelijk zou het bezoek in de na bije toekomst worden afgelegd. en U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Eiken dag moet Uw lever een liter gal in de inge wanden doen vloeien. Wanneer de galafacheiding on voldoende is, wordt Uw voedsel niet verteerd, het be derft. Er vormen zich gassen in Uw lichaam, U raai verstopt. Uw organisme wordt vergiftigd en U wort" humeurig en loom. U ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen een geforceerde stoelgang neemt de oorzaak niet we1 Maar CARTER'S LEVERPILLETJES zullen zorgc voor de vrije toevoer van gal, waardoor U weer geher herstelt. Een plantaardig, zacht, onovertroffen midde om de gal te doen vloeien. Eischt Carter's Leverpilletjes, verkrijgbaar bij apo thekers en drogisten in flacons van f 0.75. (Adv. Ingez. Med.) ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Twee militairen bij vliegtuig ongeluk in Engeland gedood. Arbeiders, die te hulp snelden, liepen brandwonden op. Bij het vliegveld Sealand is Woensdag een militair vliegtuig brandend neergestort. Twee militaire vliegers vonden den dood. Negen arbeiders, die in de buurt aan het werk wa ren en toesnelden om hulp te verleenen, kre gen ernstige brandwonden door de ontplof fing van het benzinereservoir. Vrouwenrubriek, cliché 2. Vrieskou blies, dat het een lust was en oom Mopperniet en Thijs gingen vlak bij het vuur zitten en verwarmden zoo goed en zoo kwaad het ging hun handen. Ook de andere Eskimo was naderbij gekomen, want zóó koud had hij het nog nooit meegemaakt! Tjonge, dat viel niet mee, hoor! Maar, jongens en meisjes, jullie begrijpen toch wel, dat Dooi dit nooit goed vindt? Hij is verdwenen, tenminste dat denken Thijs en oom Mopperniet, maar dat is heelemaal niet zoo. Hij is vlak in de buurt en is natuurlijk reusachtig boos, dat Thijs de hulp van Vries kou heeft ingeroepen en dat zijn plannen mislukt zijn. En daarom is hij ook gauw teruggekomen. Nu neg één nachtje slapen (en lief zijn, hoor!), dan zullen jullie morgen zien, wat die booze Dooi wel van plan is. Tot morgen dan maar, hè? Dag, hoor kinderen! Engeland en Turkije de nieuwe vrienden. Wantrouwen jegens llalië's bedoelingen. RTF.KF.NLAND is als de jonge ling met het veelbewogen leven achter zich, die zijn wilde haren gaat verliezen!" Dat was de zeer plastische vergelijking, die de heer G. Tziraxopoulos, de redacteur van de bekende Atheensche krant „Ethniki" gebruikte toen wij spraken over den politie- ken toestand van zijn land. En de vergelij king ontbeert geenszins juistheid, al zou ik haar niet op eigen initiatief hebben willen gebruiken. Want in 1935 heeft Griekenland zeer zeker een „wilde" periode doorgemaakt, die thans achter den rug is en, naar het schijnt, voorgoed. De revolutie van Venizelos in 1935 was de laatste van een gansche reeks, door dezen ongetwijfeld knappen staatsman veroorzaakt. Het werd een com plete, zij het gelukkig ook een korte burger oorlog', waarin de partijgangers van den grijzen Venizelos het onderspit moesten del ven tegen de partij van generaal Kondy- lis. Jean Metaxas. Generaal Kondylis, of de „dondersteen' 1) zooals men hem in het Grieksche leger noemde, koesterde het plan koning George uit Engeland terug te roepen en dan Grie kenland onder een dictatuur te stellen naar Italiaansch voorbeeld met den koning als een decoratieve bekroning van het geheel. Dit liep echter op een droeve teleurstelling voor hem uit: koning George was er allerminst de figuur naar om zich naar de wenschen van den dictator te voegen en een van zijn regeeringsdaden was het ontslaan van Kon dylis, tot groote opluchting van de meerder heid van het land. De koning, die sinds 1923 in Londen had gewoond trachtte in Grie kenland een democratie naar Engelsch voor beeld te stichten, en oorspronkelijk wees alles er op, dat zijn streven succes zou heb ben. Het toéval wilde dat kort na elkaar vier staatslieden, die het formaat en waarschijn lijk ook de lust hadden om zich geweldig tegen de nieuwe politiek teweer te stellen, overleden. De adspirant-dictaror Kondylis was de eerste, op hem volgde Venizelos, die in Frankrijk stierf; toen de ex-premier De- merdjis en Tsaldaris, de leider van de Volks partij. Zoo zag de koning zich plotseling be vrijd van de vier mannen,, wier oppositie hij te vreezen had en kon hij werkelijk als koninklijk leider zijn volk tot nationale een heid opvoeden. Doch de in 1936 gekozen nationale ver gadering stelde het land weer voor een nete lig probleem. Daarin kregen de Venizelis- ten namelijk 143 zetels, de anti-Venizelis- tische groep 141 en de communisten 15. Noch de Venizelisten. noch hun tegenstan ders zagen kans een kabinet samen te stellen en onderlinge samenwerking viel niet te be reiken. Tot eindelijk de liberaalgezinden samenwerking met de communisten zochten om op deze manier althans een tot re- geeren in staat zijnde meederheid te kunnen vormen. Dit ging den toenmaligen premier, generaal Jean Metaxas te ver en met goed keuring van koning George ontbond hij in Augustus van het vorige jaar de nationale vergadering, kondigde den staat van beleg af en benoemde zichzelf tot dictator ten bate van den koning. och is men in Griekenland van meening, dat deze dictatuur periode niet blijvend zal zijn. Hoewel het land in voorbijgegane jaren di verse perioden van dictatuur gekend heeft, waaraan door tegenstanders een eind werd gemaakt, waarop deze op hun beurt hetzelfde spelletje voortzetten, gelooft men niet, dat de dictatuur van generaal Metaxas op dezelfde wijze zal eindigen. Noch de koning, noch Metaxas zelf zijn van het hout gesneden, waarvan men dicta toren maakt. In een kort gesprek dat ik met den zes en zestig jarigen generaal mocht hebben, die in 1926 voor het eerst minister werd, liet ook hij zelf duidelijk uitkomen dat deze periode van autoritair regime als voor bijgaand bedoeld is. Doch in een land, waar men haast evenveel revoluties gekend heeft als in 'n Zuid-Amerikaansche staat en waar onderlinge tegenstellingen, ofschoon van weinig principieel belang, het begrip een heid verloren hebben doen gaan. zijn krasse maatregelen noodig, alvorens men het volk sterk genoeg heeft gemaakt dat het de weel de van de democratie op eigen beenen kan dragen. Door welke beginselen wordt tegenwoordig Griekenlands buitenlandsche politiek be- heerscht? In het gesprek met generaal Me taxas, die behalve met dictatoriale volmach ten bekleed premier ook minister van oorlog, marine en luchtvaart en van buitenlandsche zaken is, kon ik ook deze punten aanroe ren. Doch daar de generaal uitdrukkelijk verbood deze gegevens te publiceeren, is het mij niet mogelijk zijn oordeel hier weer te geven. Alleen kan ik een aan de feiten ge toetste samenvatting geven van de mededee- lingen, die ik van verschillende tot oordeelen gevoegde persoonlijkheden ontving. Griekenland, ofschoon uit zich zelf niet een land dat in de wereldpolitiek op den voorgrond treedt, is gedurende de laatste jaren gedwongen er ac tief aan deel te nemen, uit hoofde van de vrees en het wantrouwen, dat men er tegen Italië koestert. Het Corfoe-ïncident, ofschoon het reeds weer jaren achter ons ligt, is men nog niet vergeten. En Griekenland's politici achten het niet uitgesloten in dezen tijd van verras singen om weer een nieuwe onaangename er varing op te doen in verband met Italië's wenschen naar gebieden, waar het zijn be volkingsoverschot kan laten koloniseeren.. Deze vrees is nog toegenomen sinds de oor log in Abessinië Engeland en Italië op voet van gewapenden vrede in de Middellandsche Zee tegenover elkaar heeft gesteld. Het Oos telijk deel van deze zee behoort sinds einde 1935 tot een der potentieele gevarenzones, en het risico dat Griekenland bij een eventueel conflict tusschen Engeland en Italië be trokken wordt, is des te grooter omdat beide landen daar vlootbases hebben. De Italianen hebben de Dodekanesos-eilanden versterkt en Engeland heeft Cyprus, dat eerst slechts 180 man garnizoen telde, thans met een leger van vierduizend soldaten bevolkt. Griekenland ligt in een strategisch bijzonder netelige po sitie tengevolge van haar zeer uitgestrekte kustlijn met de vele eilandjes. Niet alleen biedt dat een aanvaller een groot voordeel, het maakt anderzijds de verdediging van het land tot een zoo moeilijke en kostbare ge schiedenis, dat het arme Griekenland daar voor onmogelijk op eigen kosten voldoende kan zorgen. Noodgedwongen moet het dus wel naar bondgenooten zoeken, die belang hebben bij een onafhankelijk Griekenland. Zoodoen de kwam een toenadering tot Engeland tot stand, die door het feit, dat koning George over zoovele Engelsche relaties beschikt, zeer vergemakkelijkt werd. Ook met Turkije heeft Griekenland thans vriendschap gesloten, hoewel beide staten jaren na den wereld-oor- log nog op zeer gespannen voet met elkaar verkeerden. En sinds de as BerlijnRome tot stand is gekomen, voelt 'men zich in Athene ook niet meer veilig ten opzichte van Duitschland. Zonder een directen aanval van die zijde te vreezen, heeft men het toch maar beter ge acht een einde te maken aan de vreedzame binnendringing van het Derde Rijk in han del en industrie. In het binnenland verbetert Griekenland's toestand langzamerhand. Het heeft sterke vrienden in geval van een buitenlandsch con flict. Het heeft ze hard noodig, meent men in Athene. Een der verantwoordelij kste perso nen van het land achtte het uitbreken van een oorlog in de Middellandsche Zee zelfs in 1937 reeds mogelijk. K. ANDR. 1) Naar wat ik over hem gehoord heb was deze naam, ofschoon verre van hoffelijk, zeer toepasselijk. K. Andr. (Nadruk verboden. Alle rechten voorbe houden) PROS5RAMMA VRIJDAG 1 OCTOBER HILVERSUM I. 1875 M. Algem. progr. verzorgd door de KRO g.OO9.15 en 10.— Gramofoonmuziek 11.30 Bijbelsche causerie 12— Berichten 12.15 Gra mofoonmuziek 2.De KRO-Melodisten, so list en gramofoonmuziek 3.45 Gramofoonmu ziek 4.05 KRO-kamerorkest 5.— Gramofoon muziek 5.20 KRO-Orkest (Om 6.— Land- en tuinbouwcauserie) 7.— Berichten 7.15 „Hor- tense Bonaparte de Beauharnais, Koningin van Holland (1806—1810)". causerie 7.35 Mu- sica Catholica 8Berichten ANP 8.15 Gra mofoonmuziek 8.20 Het „Choeur Ukrainian" en gramofoonmuziek. 9.20 Gramofoonmuziek 9.40 De KRO-Melodisten en solist 10.30 Be richten ANP. 10.40 De KRO-Boys en solist. 11.3012.Gramofoonmuziek. HILVERSUM II. 301 M. 8.00 VARA 10.— VPRO 10.20 VARA 12.— AVRO 4.— VARA 7.30 VPRO 9.— VARA 10.40 VPRO 11.— VARA 8.Gramofoonmuziek 10.Morgenwij ding. 10.20 Declamatie 10.40 Vioolvoordracht 11.10 Vervolg declamatie 11.30 Gramofoon muziek 12.Kovacs Lajos', orkest, soliste en gramofoonmuziek 2.Declamatie 2.30 Ka mermuziek (gr.pl.) 3.15 AVRO-Dansorkest 4.05 Solistenconcert 4.35 Gramofoonmuziek 5.— Kinderuurtje 5.30 Gramofoonmuziek 6— „The Lucky Birds" qn solist 6.30 Politiek ra diojournaal 6.45 Gramofoonmuziek 6.50 „Het recht op vacantie", causerie 7.20 Gramofoon muziek 7.25 Berichten ANP 7.30 Berichten T.35 Lezen in den Bijbel. 8— Zang en piano. 8.30 Literaire causerie. 9.Cabaret-program ma. 9.30 Gramofoonmuziek 10.„Fantasia" en soliste. 10.30 Berichten ANP 10.40 Avond wijding 11.Jazzmuziek (gr.pl.) 11.3012. Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.4011.50 Pianospel 12.10 Bariton en or gel 12.50 Lou Preager en zijn Band 1.352.20 Birminghams Philharmonisch Strijkorkest en soliste 4.20 Jazzmuziek (gr.pl.) 4.50 Radio- tooneel 5.20 Het Rich. Crean orkest 6.20 Be richten 6.45 De Alphas 7.30 Voor bijenhou ders, 7.50 Relais uit Amerika 8.20 Variété programma. 9.20 Orchestre Raymonde. 10. Berichten 10.20 Programmabespreking 10.35 Kutcher Strijkkwartet 11.35 Maurice Win- nick's Band 11.5012.20 Dansmuziek Cgr.pl.) RADIO PARIJS, 1648 M. 7.10, 8.20 en 10.35 Gramofoonmuziek 12.50 Pascal-orkest en zang 4.20 Gramofoonmuziek 4.35 Zang 4.50 Gramofoonmuziek 5.05 Zang 5.50 en 7.20 Gramofoonmuziek 7.50 Zang 8.05 Pianovoordracht 8.50 Gevarieerd programma. 10.50 Gramofoonmuziek 11.201.20 Orkest concert. KEULEN. 456 M. 6.50 Militair orkest. 8.50 Schrammel-Ensem- ble en het Wörthmüller-kwintet. 12.20 Om- roepkleinorkest 2.35 Fabrieksorkest 4.20 Amu sements-Sextet en solisten 6.10 Solistencon cert. 7.40 Gramofoonmuziek 9.30 Het Fasz- bender-Trio 10.5012.20 E. Bauschke's or kest en Pianoduo. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 Omroeporkest 1.30 Dito 1.502.20 Gramofoonmuziek 5.20 Salonorkest 6.20 Oude muziek 7.05 Zang 8.20 Omroepsymphonie-orkest 9.20 Radiotooneel 10.05 Gramofoonmuziek 10.3011.20 Omroep orkest en solist BRUSSEL, 484 M. 12.20 Salonorkest 12.50 Zang. 1.Gramo foonmuziek 1.30 Salonorkest 1.50 Zang 2.00 2.20 Gramofoonmuziek 5.20 Omroepdansor- kest 6.Accordeonmuziek 6.35 Gramofoon muziek 6.50 Pianovoordracht 7.35 Zang. 8.20 Kleinorkest 10.30—'11.20 Gramofoonmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6